wz

17.12. 2018     Sedmnáctého prosince 1938 v časopise Mladý hlasatel vyšel první díl kresleného seriálu Rychlé šípy spisovatele Jaroslava Foglara.


ŽLUTÉ VESTY V ČR! Kdo – když ne my? Kdy – když ne teď? ..... Francouzi ve žlutých vestách – stejně jako většina obyvatel ČR a Evropy – chtějí, aby jejich vlastní země byla atraktivní pro jejich vlastní obyvatele a ne pro zahraniční investory, nadnárodní korporace a pro hrstku boháčů.

Na českém facebooku spontánně vznikla stránka Žluté vesty v ČR. Obdobné stránky vznikly i na Slovensku a v mnoha dalších evropských zemích. Všichni se inspirovali událostmi ve Francii, protože Francouzi ve žlutých vestách – stejně jako většina obyvatel ČR a Evropy – chtějí, aby jejich vlastní země byla atraktivní pro jejich vlastní obyvatele a ne pro zahraniční investory, nadnárodní korporace a pro hrstku boháčů. Chtějí, aby stát, který si platí ze svých daní, také plnil jejich přání a poskytoval servis jim.

Představitelé hnutí Žlutých vest zveřejnili manifest, který má 25 bodů. A jeho body – především tři základní – jsou:

1. vystoupit z EU,

2. vystoupit z NATO

3. zestátnit strategická odvětví národního hospodářství a přírodního bohatství (například vodu, nerostné suroviny, doly, dopravní infrastrukturu, energetiku).

A Žlutým vestám ve všech evropských zemích jde o změnu stávajícího zničujícího liberálního systému. Jde jim o obnovu národního státu a o vymanění se z osidel nesmyslné a destruktivní globalizace, kterou prosazují tzv. elity proti vlastním národům.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Adventní řev a vraždění: Jak se zbavit prezidenta? Vyzrazené tajemství. Ohrozil řádící muslim české poslance ukryté po hospodách? Poslal Cherifa Putin? Pátá kolona řve a mře. A co na to paní Müllerová? ..... Petr Hájek sleduje hysterický řev frustrované Kavárny na prezidenta a premiéra, zatímco dobrák integrovaný muslim popravuje na ulicích další evropské nevěřící psy – a ptá se po smyslu celého toho Augiášova chléva

„Ti pánové říkali, že ste ztracenej, protože ste rafinovanej,“ sdělila Švejkovi jeho bytná paní Müllerová, když mu referovala o čmuchání tajných v jeho bytě, při němž ovšem nic, co by svědčilo o „velezrádě“, nenašli. Prezident republiky Miloš Zeman je podle všeho na tom podobně. A ne jen on.

Česká televize, Bakalův a Lukačovičův (seznam.cz, Novinky a Právo) donedávna všemocný popravčí mediální kolos a jeho odnože se aktuálně(cz) utápějí v jásaní: Teď si konečně hradní pán naběhl! Senáte, začni impeachment (odvolání prezidenta)! To, co řekl na adresu BIS (že tajní jsou „čučkaři“) naši zemi bezpečnostně ohrožuje! Vždyť za chvíli nám naši tajní kámoši ze Západu nebudou předávat informace o ruských špiónech, a to budeme v... no, viz Švejk.

Putinův agent? ... Mezitím nějaký další islámský terorista povraždil a těžce zranil pár bezbranných lidí. Ve Francii. Shodou okolností ve Štrasburku, kam čas od času cestuje z Bruselu takzvaný Evropský parlament, aby byl za naše peníze ještě dražší. Vrah (určitě „psychicky nemocný“) sice nemravný Augiášův chlév nevymetl (soustředil se na plebs), ale oni to i bez něj na jaře nejspíš učiní voliči v unijních státech. 

Tenhle chlápek s příznačným jménem Cherif podle libosti docela dlouho střílel a bodal neozbrojené „spoluobčany“ (pak odjel po šichtě taxíkem), a řval při tom známý „copyright“ vraždících apoštolů onoho skvělého náboženství lásky („Islám patří k Francii,“ opičil se nedávno po Merkelové i Macron): „Alláhu Akbar!“ Ještě v odpoledních zprávách o tom ČT neinformovala a dál se tvářila, že možná ani nešlo o už docela běžný islámský terorismus (původní fake news Macronovy vlády).

Plné zuby ... Francouzské tajné služby o Cherifovi prý věděly. Ostatně i policie v Německu a ve Švýcarsku. Stihl toho do svých devětadvaceti dost. Přesto ho francouzští tajní nechali na svobodě. I když byl Cherif veden ve složkách „Fiche S“, kde jsou evidováni lidé představující to nejvyšší riziko pro národní bezpečnost (oficiálně jich je k deseti tisícům!), nechali ho být. Že by tihle čučkaři (nebo ti britští „skripalovští“ či němečtí „islamisticky mírumilovní“) z tajných služeb nám mohli přispět nějakou vskutku závažnou informací pro naši větší bezpečnost? 

Tedy kromě toho, že je Putin arciďábel, ale to víme i bez nich. Cpou nám (a našim dětem ve školách) to do hlav dvacet čtyři hodin denně. Brzy se stejně ukáže, že i ten vrah je Putinův agent. Zrovna jako ty „žluté vesty“. A také tomto případě je neodhalil žádný náš či francouzský zpravodajec, ale bdělý ředitel Divadla Na Jezerce, komediant pražské Kavárny Jan Hrušínský. Kéž by se prezidentovi opravdu podařilo odstřihnout nás od těch západních čučkařů, kteří jediní zjevně představují bezpečnostní riziko pro své spoluobčany. Leč, to je asi marná naděje. Mají nás v chrupu, a jen tak nepustí. Někdo má plné zuby zase jich.       (Čtěte na stránkách Protiproud)


Politici si příští rok polepší. Zeman podepsal novelu, která jim zvedá plat o devět procent ..... Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal prezident Miloš Zeman, informoval jeho mluvčí. Senát se sněmovní novelou zabýval ve středu a na sněmovní verzi nic nezměnil. Základní měsíční plat například poslance a senátora by se měl zvýšit o 6500 korun na 82.400 korun.

Platy politiků se mají podle sněmovní verze zvýšit pro příští rok pouze v návaznosti na růst průměrné hrubé mzdy v nepodnikatelské sféře. Nezvýší se koeficient, kterým se tato mzda násobí.

Senátní hospodářský výbor doporučoval navýšení o 10,5 procenta v příštím roce. Základní plat zákonodárce by se tak zvýšil na 84.000 korun měsíčně. V přespříštím roce by činil 87.300 korun, pokud by i pro rok 2020 zůstal zachován základ pro výpočet platové základny pro příští rok. Podle předsedy výboru Vladislava Vilímce (ODS) by to zabránilo skokovému nárůstu platů politiků v roce 2020 i tomu, že Parlament bude možná koncem příštího roku platy znovu řešit.

Zákon se týká platů představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a europoslanců.

Průměrná hrubá mzda v Česku ve třetím čtvrtletí dosáhla 31.516 Kč. Nominální nárůst činil 8,5 procenta, reálný šest procent. Podle analytiků budou mzdy růst i v závěru roku silným tempem, které příští rok jen mírně zpomalí. Průměrná mzda roste nepřetržitě od roku 2014, hlavně díky dobrému vývoji ekonomiky. Obecně platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu nedosáhnou. Medián mezd, který představuje mzdu přesně uprostřed rozdělení hodnot mezd, činil 27.719 korun.       (Čtěte na stránkách INFO.cz)

ZA CO ?????


Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány, vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kritizuje kněz Piťha Istanbulskou úmluvu .....

Nedávné kázání katolického kněze a někdejšího ministra školství Petra Piťhy o tradiční rodině vyvolalo velkou diskusi uvnitř církve i mimo ni. Duchovní kritizoval přijetí takzvané Istanbulské úmluvy. Vůbec poprvé se do diskuze po dvou měsících zapojuje i ten, který ji odstartoval, a to v komentáři pro MF DNES.

1. Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž.

2. Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění.

První dva body kázání vycházejí z článku 45 odstavce 3 Úmluvy, podle kterého může dojít k odnětí rodičovských práv, je-li to v nejlepším zájmu dítěte. Nový zákon v kanadském státě Ontario z roku 2017 umožňuje odebrání dítěte z rodiny, pokud rodiče nebudou respektovat jeho genderovou identitu.

Zákon umožňuje odebrání dětí z rodin, které nesouhlasí s LGBTQI (lesbickou, gayovskou, bisexuální, transsexuální a intersexuální) či genderovou ideologií. Uvádí „genderovou identitu“ jako jeden z faktorů, který musí být zvažován při posuzování nejlepšího zájmu dítěte.

Zároveň dochází k omezení svobody vyznání, víry, ve které rodiče chtějí dítě vychovávat, neboť vládní agentura má přihlížet výlučně k vyznání a víře samotného dítěte. Státní orgány zároveň mohou zahájit hormonální terapii dítěte v rámci „transgenderové zdravotní péče“ i bez souhlasu rodičů.

Zneužití tzv. nejlepšího zájmu dítěte je v současnosti předmětem kauzy Strand Lobben, ve které je norský stát žalován za odebrání novorozence a jeho následnou nucenou adopci. Rodina požádala o přezkum velmi těsného rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva. Nový přístup k dětským právům mění pojetí tradiční rodiny, systém klade důraz na dítě v neprospěch práv rodičů.

Průlomovým rozsudkem, který umožňuje snazší odebrání a následnou adopci v duchu zásady „nejlepšího práva dítěte“, byl případ R and H versus the United Kingdom, kde soud vydal nález: „Je-li v zájmu dítěte, aby bylo adoptováno, a existuje-li šance na úspěšnou adopci, zájmy biologických rodičů musí být nevyhnutelně upozaděny ve prospěch dítěte.“

Ministerstvo dětí kanadského státu Ontario výslovně uvádí, že sociální pracovníci mohou při rozhodování o odebrání dítěte zahrnout do úvahy reakce rodičů na genderovou identitu dítěte.

Za špatné chování rodiny je například považováno zakazování oblékání, péče o vlasy nebo vyjádření svého pohlaví způsobem, který je v souladu s genderovou identitou dítěte; odmítnutí používání jména, které si transgender dítě zvolilo, či odmítnutí používat genderová zájmena.

Pokud bude rozhodnuto o odebrání dítěte rodičům, pak má být dítě umístěno do rodiny, ve které bude jeho identita více podporována. Ministerstvo dále prosazuje tzv. inkluzivní jazyk, třeba nahrazení „úzkého označení matka a otec“ označením „rodič 1, rodič 2 a rodič 3“. Odebrání dítěte je tedy Úmluvou umožněno; vzhledem ke snaze zamezit v některých případech jakémukoli kontaktu dítěte a rodiče je logické, že rodič o dítěti a jeho umístění nebude informován.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)

Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo ...


Švédské neziskovky kňourají, že se mladí migranti musí živit prostitucí, aby měli střechu nad hlavou ..... Neziskovky ve švédském Malmö, kde máte v mnoha částech města problém narazit na skutečného Švéda, tvrdí, že stále víc mladistvých migrantů se stává prostituty. Aktivistka jedné z organizací, Mira Björkegren, říká, že migranti, kterým švédský stát neposkytne (samozřejmě zdarma) ubytování, jsou nuceni živit se prostitucí, aby nemuseli být na ulici, protože zimní teploty prý činí život na ulici nebezpečným.

“Nemají jiné řešení,” omlouvá je. “Jsou extrémně bezbranní a nedostávají státní podporu. Nemají ubytování. Začíná být zima a oni potřebují někde spát,” říká, a snaží se vyvolat lítost nad lidmi, které do Švédska nikdo nezval a o které velká část Švédů s výjimkou typů, jako je Björkegren, nestojí.

PrProstituti, mladí migranti, se tak prý oddávají “sexu pro přežití”, často s homosexuálními klienty, kteří jsou mnohem starší, než oni. Mnohým z nich je nabídnuto bydlení výměnou za sex.

Nezletilí migranti mají ze strany švédského státu určitou podporu, ale zákon zakazuje jim poskytovat ubytování nebo finanční podporu. Jedná se samozřejmě o tzv. nedoprovázené děti, u kterých se často potvrdilo, že žádnými dětmi nejsou, ale které mají při vyřizování svých azylových žádostí oproti dospělým výhody.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)

Na to je možno říci jen jedno - tak proč sem lezou?


Náhoda nebo platba na objednávku? Po vyhlášení stanného práva přišly na Ukrajinu „pytle peněz“ z MMF a EU ..... Náhoda nebo platba na objednávku? Ve stejném týdnu, v němž ukrajinský prezident oznámil výjimečný stav v rusky mluvící části země, mu šéfka MMF slíbila další miliardy dolarů a zároveň přicházejí miliony euro z EU. 

Během studené války po každé nové americké provokaci proti Sovětskému svazu německý personál v hlavním sídle NATO v Bruselu pobíhal s tím, že Američané osobně nezasáhnou do konfliktu,  ale budou „bojovat do posledního německého vojáka proti Rusům.“ Od konce studené války se USA snaží protlačit „své“ NATO daleko na východ, což je i důvodem, proč je změněna oběť. Zdá se, že Ukrajinci převzali pozici Němců v současném novém vydání studené války, píše se v článku Mark Ames v německém KenFM..

Pro zrození druhé studené války, bylo nutno realizovat potenciální hrozbu proti Rusku, to bylo hlavně úkolem USA, který podporuje neonacistickou vládu na Ukrajině v posledních čtyřech letech, a to nejen rozsáhlými dodávkami zbraní, ale také výcvikem ukrajinské armády. Vycvičení a vybavení ukrajinské armády, tak aby byla do značné míry kompatibilní s NATO.

Existují silné náznaky, že američtí váleční štváči jsou nyní připraveni k boji v proxy válce až do posledních ukrajinských vojáků proti Rusku, aniž by byli Američané přímo zapojeni do bojových akcích. Dosáhli přesně toho, co chtěli, po majdanském převratu, nyní kdykoliv potřebují, tak zahrozí Moskvě na hranicích Ruska.

Ale aby se ukrajinský gangsterský režim držel u moci, musí být krmeni penězi, velkým množstvím peněz. Vzhledem k tomu, USA řídí MMF a společně kontrolují zbývající „hodnoty západní“, nepřišly peníze ze státního rozpočtu, ale ze strany MMF. Evropská unie se ukázala jako mimořádně velkorysá při rozdávání dolarů daňových poplatníků Kyjevu, hlavním městě Evropy finanční samoobsluhy.       (Čtěte na stránkách AC24)


Skupina udavačů z Demobloku žalovala na Babiše v Bruselu, Europarlament potom odhlasoval výzvu Evropské komisi, aby Agrofertu zastavila eurodotace! Za útokem proti České republice stojí opět neoconská Transparency International a opět je to kvůli dostavbě Temelína a Dukovan! Tímto tempem bude mít Hnutí ANO brzy přes 40 procent a Babiš převálcuje v eurovolbách úplně všechny! Kampaň proti Babišovi nebere konce! ..... Americkým partnerům tečou v České republice nervy. Rozhodnutí Andreje Babiše preferovat dostavbu Temelína a Dukovan zajištěnou českými firmami, zejména ČEZem, stojí i za dnešní poslední provokací proti Andreji Babišovi z pozice Evropského parlamentu. Ten totiž dnes odhlasoval právně nezávaznou rezoluci č. RC8-0582/2018 [1] o střetu zájmů premiéra ČR Andreje Babiše s eurodotačními tituly pro společnost Agrofert, která se nachází ve svěřeneckém fondu po dobu politické činnosti Andreje Babiše ve vysoké politice. Redakce Aeronetu analyzovala europarlamentní text zdůvodňovací zprávy a objevili jsme tam neuvěřitelné věci.

Kromě zjištění, že rezoluci iniciovala skupina udavačů a zrádců z Pirátské strany a tradiční kohorta europoslanců, kteří jsou sdruženi okolo stran tzv. Demobloku, jsme taktéž s překvapením zjistili, že zpráva se odvolává na zahraniční tisk a dokonce na americkou neziskovku Transparency International, kterou redakce Aeronetu sleduje a zpravodajsky rozpracovává již 3 roky, neboť v blízkosti její pražské pobočky se pohybují lidé, kteří jsou nám dobře známi z jiných svodek a pracují pro americkou Ústřední zpravodajskou službu (CIA). Informace pravidelně postupujeme vybraným politikům a spolupracovníkům v bezpečnostních složkách, aby měli přehled o pronikání americké rozvědky do struktur nevládního sektoru v Praze.

Za ostudným hlasováním v EU parlamentu jsou opět americké zájmy o dostavbu Temelína a Dukovan

Premiér Andrej Babiš se stal nežádoucí osobu v pozici premiéra ve chvíli, kdy podrazil americké partnery a koncem října uvedl pro média, že v otázce dostavby Temelína a Dukovan preferuje variantu dostavby energobloků čistě českými silami, skrze dceřinku skupiny ČEZ a český stát by byl garantem finančního rámce této výstavby. Česká republika by se tak úplně vyhnula vlivů amerických i ruských skupin, které usilují o dostavbu energobloků v ČR. Podle pozorovatelů by taková varianta ovšem vyhovovala právě Pražskému hradu a také ruskému konsorciu Rosatom, protože ČEZ by použil subkontraktorské dodávky od Škoda Plzeň a další skupiny, které mají technologické napojení na ruský Rosatom a také na Atomstrojexport, což je konsorcium ruských a českých firem v oblasti jaderné energetiky. Debilové z Demobloku tak nově posloužili jako užiteční idioti proti Andreji Babišovi pro americké zájmy.       (Čtěte na stránkách AENews)


Švédsko: Ženy byly znásilněny, policie nemá čas ..... Podle Mikaely Blixt policie neudělala nic, přestože věděla, kde násilník, který ji napadl, žije a mohla ho snadno identifikovat. Švédský mainstreamový deník Expressen chtěl s Mikaelou Blixt udělat rozhovor, ale pouze za podmínky, že neuvede, že útočníkem byl afghánský migrant.

Podle nového průzkumu, jehož se zúčastnilo 6 300 Švédů, se ve Švédsku necítí bezpečně nejen ženy, ale také téměř každý třetí Švéd.

Je proto zvláštní, že má švédská policie dostatečné zdroje na to, aby obviňovala jak lidi, kteří se účastní pokojných demonstrací, tak i lidi, kteří se údajně dopustili ideozločinu (nedovolených myšlenek).

Donutit švédskou policii, aby třeba jen sepsala zprávu o pokusu o znásilnění ženy, je mírně řečeno obtížné – toto je samo o sobě znamením, že je něco shnilého ve "feministickém" království švédském. Švédská policie má však dostatečné zdroje na to, aby obviňovala jak lidi, kteří se účastní pokojných demonstrací, tak i lidi, kteří se údajně dopustili ideozločinu. (Foto: iStock)

"Švédsko má," podle prohlášení své vlády z listopadu roku 2015, "feministickou vládu. Genderová rovnost je pro nás základním pilířem našeho snažení na národní i mezinárodní úrovni... V oblasti genderové politiky je hlavním cílem vlády nastolení mocenské rovnováhy mezi ženami a muži, aby mohli formovat společnost a svoje vlastní životy. To je nakonec otázka demokracie a sociální spravedlnosti."

Ale počkejte. Neměly by ženy žijící pod "feministickou vládou" - mít přinejmenším možnost – opustit své domovy bez strachu, že se stanou oběťmi sexuálního násilí?

Podle Švédské národní rady pro prevenci kriminality (Brottsförebyggande rådet nebo zkráceně Brå) bylo švédské policii v roce 2017 ohlášeno 22 000 sexuálních trestných činů, z toho bylo 7 370 znásilnění. To odpovídá v průměru 20 ohlášeným případům znásilnění denně - dvakrát více než v roce 2005. To jsou však jen nahlášená znásilnění. Například v roce 2012 bylo podle Brå ohlášeno policii pouze 20 % všech znásilnění.       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)


Starověké Římany zahubila chemická zbraň! ..... Poprvé chemickou zbraň proti svým nepřátelům použili už Peršané. K takovému překvapivému zjištění dospěli britští vědci. Zjistili, že při obléhání antického města Durra-Europos na východě Sýrie ve III. století, Peršané zapálili smůlu a krystaly síry, aby tak získali horký, jedovatý kouř. Dým byl natolik toxický, že nepřítel umíral během několika minut.

Vynález starověkých Peršanů ... Perská dynastie Sasánovců při bojích s Římskou říši od III. do VII. století n. l., často používala velmi brutální a sofistikované metody, které jim dovolily proniknout do starověkých římských pevností. Tehdy se také objevila první chemická zbraň. V roce 256 n.l. sasánovská vojska obléhala římskou pevnost ve městě Durra-Europos na břehu Eufratu, která byla považována za nedobytnou.

Aby město dobyli, vykopali Peršané pod hradbami pevnosti tunel. Římští vojáci chtěli jejich plánu zabránit a začali kopat z druhé strany svůj tunel. Peršané však byli mnohem mazanější. Místo aby vstoupili do otevřeného boje, zapálili dehet a síru, což vytvořilo hustý, jedovatý kouř a pravděpodobně pomocí měchů ho začali nahánět do jedenáctimetrového tunelu, kde se nacházeli římští vojáci. Těla mrtvých Římanů pak Peršané naskládali na sebe tak, že si z nich vytvořili ochrannou barikádu a poté celý tunel zapálili.

Peršané svůj tunel kopali proto, aby se kvůli němu zhroutila pevnostní hradba a strážní věže. A i když se jim to nepodařilo, město nakonec stejně dobyli. Nicméně způsob, jak potom do města vstoupili, zůstává tajemstvím, protože podrobnosti obléhání a závěrečného útoku se v historických dokumentech neuchovaly. Než potom Peršané město opustili, část obyvatel povraždili a zbytek odvedli jako zajatce do Persie. Poté, co Sasánové pobili římskou posádku, přestala Durra-Europos na tomto místě hrát důležitou strategickou roli a město bylo časem opuštěno.       (Čtěte na stránkách Matrix-2001)


Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % ..... Chlad tlumí záněty, rapidně zlepšuje imunitu a dokáže mírnit jakékoliv autoimunitní a neurodegenerativní onemocnění. Má skoro až zázračné účinky na naši biochemii. Povídat si o něm budu s Liborem Mattušem, který se díky chladu dostal z deprese a v současnosti se podílí na jeho výzkumu. Libor Mattuš absolvoval Kulturní studia Číny na Masarykově univerzitě v Brně. Do čínštiny tlumočí, v Číně krátce studoval i tradiční čínskou medicínu. Je certifikovaným neuro-jazykovým koučem, trénuje bojová umění a život mu k nepoznání změnil právě chlad.

Libore, proč bychom se měli vystavovat chladu? „Kvůli svému tělu i myšlení. Chlad je pro člověka přirozený. Člověk, jako biologický druh mu odolává už sta tisíce let. Až v posledních pár letech jsme se naučili před chladem skoro dokonale izolovat. A to je veliká škoda.

Díky obyčejné zimě můžeme neskutečným způsobem podpořit vlastní tělo i psychiku. Chlad má skoro až zázračné účinky na naši biochemii. Je to jeden z nejsilnějších způsobů harmonizace organismu i duševních schopností. Například už 20 vteřin ve 4°C vodě zvýší produkci hormonu/neurotransmiteru norepinefrinu v těle o 200 – 300%. Co to znamená? Jednoduše řečeno, lepší soustředění i náladu, chuť být akční a spousta dalších věcí. Děti s poruchami pozornosti (ADHD), pokud je řešena medikací, často dostávají NRI – látky, které zabraňují zpětnému vstřebávání norepinefrinu v těle.

Díky chladu se dá řešit spousta dis-harmonií v těle naprosto přirozeně a poměrně velmi rychle. Jakékoliv autoimunitní onemocnění, degenerace nervů (neurodegenerativní onemocnění) se dají mírnit pomocí různých forem práce s chladem. Může to být procházka v zimě s menší mírou oblečení, studená sprcha – klidně i jen na končetiny nebo jedna z nejtěžších forem – ponoření se do ledové vody, třeba do jezera. Pokud nám zrovna nic není, chlad nám zajistí sílu všech výše zmíněných systémů (imunitnního, nervové soustavy) tak, aby byly zdravé a silné. Také spustí produkci endorfinů, které přinesou dobrou náladu. V běžných dnech i v případech deprese. Dále nám pomůže hubnout.        (Čtěte na stránkách Celostní Medicína)


14.12. 2018     Čtrnáctého prosince 1924 se na Náměstí Svobody v Brně rozsvítil první Vánoční strom v republice. Stalo se tak na popud spisovatele Rudolfa Těsnohlídka.
Hmmm ... tehdy sem ještě evropští šílenci netahali migranty, tak se strom nemusel obklopovat betonovým bedněním.


Občané vyjmenovali výhody členství v EU ..... Konec roku s sebou obvykle přináší nálady bilancovat. Firmy bilancují nad hospodářskými výsledky, politici zase nad výsledky korupčními a třeba Česká televize může bilancovat nad počtem nově znechucených diváků. Koneckonců, bilancovat můžeme i my, normální občané, třeba nad naplněním svých snů nebo nad osudem svého posledního novoročního předsevzetí. Tomu všemu jsme už tak trochu přivykli a stalo se tradicí. Jediné, čemu jsme ještě nestihli přivyknout a nikdy jsme to (čertvíproč?!) nedělali, je bilancování nad významem naší účasti v celku, nazvaném "Evropská unie".

Jak, kdy a za pomoci jakých osob Evropská unie vznikla, bylo napsáno dost, ne vždy je to sice pravda, ale ať se tím prokope hezky každý sám. Ovšem nejméně pravdy bylo napsáno o tom, proč vlastně vznikla.

Pochopitelně, že nemám na mysli oficiální proklamace typu "bla bla bla" - těch je opravdu dost a víme, že papír, aniž by odporoval, snese hodně. Ale, víte co? Vykašleme se na oficiální zdroje i na to, co tvrdí alternativní zdroje. Obě strany mohou mít nějaké úkoly, aby nás ovlivnily nějakým směrem a tak nejlépe se dá na otázku "proč?" odpovědět tím, že vyhodnotíme to, co dnes vidíme na vlastní oči. Když bych to měl nějak připodobnit, tak taky jsem se neoženil proto, že mi dohazovačka řekla, že ta slečna ve vedlejším pokoji je nádherné stvoření, ale proto, že jsem to zjistil já sám, osobně.

Pojďme tedy po 15-ti letech svazku osobně zjišťovat - tedy udělat rozvahu naší účasti v oné organizaci, nesoucí název "Evropská unie". Zřejmě jsme se do EU nezapsali z dlouhé chvíle (výsledek referenda 8:2 je dostatečně výmluvný) a naše účast by měla pro nás být i něčím přínosná. Budeme tedy předpokládat, že přistoupení do unie jsme získali více, než ztratili a proto budeme nejdříve jmenovat pozitiva této naší účasti. Až potom, pokud jsou, tak se pokusíme najít i nějaká ta negativa. Pojďme tedy do toho:

Můžeme se cukat, můžeme se kroutit jak chceme, ale platí, že demokratická většina lidí je na prachy. Na peníze. Je to prostě tak, takže prvním pozitivem je, že nám EU posílá peníze. Je to skoro jako globální nepodmíněný příjem a moc se nám to líbí. Peníze za nic. Jen sedíte, napíšete do Bruselu: POŠLI, a je to. Podívají se na žádost, dají ohvězdičkované razítko, zmáčknou ENTER a jedničky a nuly přeskočí z jedné tabulky do druhé tabulky. Úplnej sen! Je to sice trochu takové "nalej - vylej", protože napřed my peníze pošleme jim do Bruselu a potom nám jich oni pošlou o něco více zpátky, ale teď, když z nebes padají peníze, to je jednoznačně fajn.

No jo, jenže za pár měsíců to skončí! Pak už budeme jenom platit a i kdybychom lezli po kolenou, ENTER už nikdo nezmáčkne. Navíc v Bruselu mají napsanou každou korunu, kterou nám poslali, takže jsme zadlužení až po uši. Státní dluh, který dlužíme soukromým bankám, dnes činí zhruba 16.000 miliard korun se nám zkrátka rozrostl o peníze zaslané Bruselem. Máme prostě u Evropské unie, sice skrytý, ale nemalý dluh. O tomto dluhu se nemluví, ale drží nás jím pod krkem. A závěr tohoto pozitiva? No, pokud je dluh pozitivem, tak jedině když očekáváte událost, blízkou konci světa. Řeknu vám, nic moc. Tady jsme špápli vedle, takže raději pojďme rychle dál.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Otce zavražděné Ebby konfrontoval migrant, který právě poněkolikáté ničil její hrob ..... Ebba je ta holčička, kterou islámský terorista přejel ve Stockholmu nákladním autem, až to její tělíčko rozpůlilo. Její hrob byl už několikrát poškozen a její otec tentokrát na hřbitově narazil na pachatele. Ten ho napadl.

Otec napsal na Facebook: “Je to čím dál nechutnější. Když jsem dnes večer navštívil hrob své milované dcery, byl tam, a byl extrémně výhružný. Bez jednoho oka vypadal ještě děsivěji. Kvůli tomu, že už předtím vytáhl nůž na kaplana, jsem předpokládal, že je schopen všeho.

“Tentokrát na mě plivl, napadl mě a byl agresivnější, než minule. Sledoval jsem ho 15 minut a měl jsem policii na telefonu. Ale nikdo nepřijel. Jaké překvapení…”

Otec Ebby, Stefan, píše, že migrant měl být deportován v roce 2014, ale rozhodnutí bylo odloženo k Nejvyššímu soudu, a tak je ve Švédsku dodnes. Což připomíná současnou debatu v ČR, kdy skupina senátorů přesvědčila náš Ústavní soud, že azylová řízení musejí být přezkoumávána a přezkoumávána, až nám tu jednoduše ti lidé zůstanou.

Migranta čeká soud za opakované poškozování hrobu Ebby v březnu. Podle otce se děje “třikrát do týdne”. Ten přemýšlí, že až ho migrant zabije, pak možná policie začne jednat.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)

tak to je ovšem klulturní obohacení Evropy podle sluníčkářů, jako když vyšije ...


Co nezmůžou ruští hackeři… zvládne české školství! BIS opět perlí ..... Bezpečnostní informační služba (BIS) ve své aktuální zprávě uvádí, že výuka dějepisu národního obrození v Česku je zasažena proruským panslovanstvím. Podle historika Jana Rychlíka se však jedná o součást českých kulturních dějin, kterou nelze vynechat.

Na začátku prosince BIS zveřejnila výroční zprávu za rok 2017, ve které varovala před rostoucím vlivem Ruska. Zvláštní důraz věnuje oblasti školství.

„Moderní dějiny prezentované ve školách jsou de facto sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím je do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka, respektive literatury (národní obrození),“ uvádí se ve zprávě kontrarozvědky.

Nesnaží se kontrarozvědka ve svém honu na čarodějnice o přepisování dějin a dá se vůbec vynechat panslovanství z dějepisu národního obrození? Odpovědi na tyto a další otázky si přečtěte v rozhovoru Sputniku s českým historikem a odborníkem na moderní dějiny slovanských národů Janem Rychlíkem.

Jakou roli panslovanská myšlenka hrála v národním obrození? ... Nepochybně hrála velkou úlohu, protože tehdy oproti myšlence o sjednocení Němců a myšlence pangermanismu samozřejmě byla celkem logicky, není to nic divného, postavena myšlenka slovanské jednoty.

Slovenský básník Ján Kollár píšící ovšem česky se jako mladý teolog, který studoval ve Vídni, zúčastnil shromáždění německých studentů na hradě Wartburg, kde se hovořilo o sjednocení Němců a to ho inspirovalo, že i Slované by měli jít těsnou cestou.

Nepochybně v této fázi národního obrození to byl jev pozitivní, později se ovšem ukázalo, že sjednocení slovanstva politicky není možné, protože tady není jednota politických zájmů, čili je to podmíněno historickým vývojem.        (Čtěte na stránkách Tadesco)


Štrasburské krveprolití nutí k zastavení migrace ..... Ivo Šebestík ve svém komentáři reaguje na polední útok ve Štrašburku a míní, že je čas na to, aby se Evropa začala lépe chránit.

Docela stručně: Zatímco už čtyři roky – většinou nelegálně – proudí do Evropy statisíce uprchlíků z oblastí islámské víry, kultury, zvyků a tradic, krajané těchto uprchlíků, hledajících v Evropě azyl, mnohem vyšší životní úroveň, bezpečí, vstřícnost a porozumění, masakrují evropské obyvatelstvo, rozsévají na jeho domovském území teror a neskrývají se nenávistí vůči všemu evropskému.

A přestože se tito lidé, sdílející s migranty rasu, víru a dost možná (s některými) i nechuť k Evropanům, na evropském území dopustili už desítek vražd, masakrů, znásilnění a dalších teroristických činů, nejvlivnější země kontinentu, Německo a Francie, zůstávají téměř nečinné. Pro výrazné omezení nelegální migrace, která tyto zločiny s sebou nese jako přílivová vlna pustošení hrází, neudělaly reprezentace těchto zemí takřka vůbec nic. Naopak, nejednou se právě nejvyšší představitelé těchto zemí zaměřili na ostrou kritiku výhradně těch států, které se snaží před migrací, fungující jako kulisa či kompars k džihádu, chránit svoje obyvatelstvo i celou Evropu.

Tady není vůbec podstatné, že se zločinů a masakrů dopouštějí (také) teroristé, kteří se – stejně jako vrah ze Štrasburku – už narodili v evropských zemích. Teror namířený proti evropské kultuře a evropským tradicím, čerpá ze všech možných zdrojů, tedy i z těch „usedlých“, kterým se ale prostřednictvím migrace nebo ve stínu migrace, dostává nových posil. Nelze jistě skrývat, že opatření spočívající v neprodyšném uzavření Evropské unie před lidmi přicházejícími nelegálně ze zemí severní Afriky a Blízkého východu obsahuje prvky apriorně uplatněné kolektivní viny, a to dokonce založené na rasových a náboženských znacích.

To jistě. Ovšem, je naprosto průkazné, že příliv uprchlíků s sebou nese nejenom potenciální teroristy, ale směrem do budoucna právě pro ně představuje mnohonásobné rozšíření jejich potenciálu na evropské půdě, což znamená přímé ohrožení tisíců ne-li milionů Evropanů, kteří jsou na kontinentu nejenom doma, ale respektují jeho kulturu, tradice, zvyky a hlavně právo! Pouze respekt k těmto hodnotám opravňuje člověka k tomu považovat se za Evropana.       (Čtěte na stránkách !Argument)


Egypt má strach ze žlutých vest, byl zakázán jejich prodej ..... Agentura Associated Press (AP) zjistila, že egyptská vláda zakázala prodej žlutých vest. Informace poskytly zástupci oficiálních úřadů a prodejci. Důvodem je strach, že ve světle osmého výročí jara roku 2011 Egypťané napodobí protesty v Paříži.

AP uvádí, že egyptští velkoobchodníci budou muset omezit prodej žlutých reflexních vest ověřeným firmám s příslušnými bezpečnostními oprávněními. Bylo jim také doporučeno, aby neprodávali vesty obyčejným ani pravidelným zákazníkům. Byli také varováni o hrozbě trestu.

AP také informovala o pokusu svého novináře koupit žluté vesty ve 12 různých prodejnách bezpečnostního vybavení v centru Káhiry. Pokus byl neúspěšný — v šesti obchodech se vesty neprodávaly, ve dvou obchodech produkt byl, ale prodejce ho odmítl prodat bez jakýchkoliv důvodů, v dalších čtyřech se odvolali na zákaz úřadu. Jeden prodejce řekl AP: „Zdá se, že nechtějí, aby někdo dělal to, co dělají ve Francii." Další uvedl, že do obchodu přišli policisté a zakázali jim prodej vest s odvoláním na rozkaz.

Dosud je známo, že tato omezení zůstanou v platnosti až do konce ledna. Už na začátku tohoto týdne policie svolala dovozce výrobků průmyslové bezpečnosti a velkoobchodní prodejce, aby je informovala o nových instrukcích.

Agentura BBC Arabic sdělila, že egyptští aktivisté a právníci oznámili zatčení egyptského obhájce Mohammeda Ramadana. Došlo k němu v pondělí poté, co Ramadan na Facebooku zveřejnil směšné zprávy, které se týkaly uvedených omezení.       (Čtěte na stránkách AC24)

No co, tak vyhlásíme "hnutí oranžových vest". Ale co ti chudáci, kteří jsou barvoslepí?


Místo Merkelové nastupuje do čela strany… nová Merkelová. Další žena mužného typu, kterých v německé politice přibývá ..... Když na konci října oznámila německá kancléřka Angela Merkelová, že skončí v čele CDU (Křesťansko-demokratická unie) a v příštích volbách v roce 2021 už nebude obhajovat post šéfky vlády, mnoho Němců, ale i dalších Evropanů to velmi ocenilo. Politička po 13 letech v čele nejvýznamnějšího evropského státu začala pomalu, ale jistě ztrácet oblibu loajálních německých občanů, kteří jí vyčítají nejvíce nezvládnutí takzvané migrační krize neboli řízeného stěhování národů, jež zemi sužuje od roku 2015.

Do migrační katastrofy se Merkelové dařilo neustále obhajovat post předsedkyně CDU a vládnout téměř bez potíží, ale situace vymakající se kontrole a rostoucí násilí v německých ulicích znamenalo, že se její situace začala stávat neudržitelnou.

Loni na podzim CDU spolu se sesterskou bavorskou CSU zaznamenala nejhorší výsledek ve volbách od roku 1949 – šlo sice o vítězství, ale dosti těsné a ve srovnání s dřívějšími čísly přímo o debakl. Po volbách se Merkelová snažila poskládat nesourodou koalici se svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými, ale po neúspěšných jednání se jako obvykle spojila se sociálními demokraty, kteří se dušovali, že do koalice s CDU určitě nepůjdou.

Sestupný kancléřčin trend pak dokonaly podzimní předčasné zemské volby v Dolním Sasku, kde byli křesťanští demokraté překvapivě poraženi, i když byla ještě pár týdnů před volbami CDU velmi favorizována.

Kancléřka zřejmě vycítila, že lépe už bylo, a vzhledem k sílící kritice se rozhodla odejít. Alespoň na půl. Vládnout hodlá až do konce volebního období, kdy se toho dá pokazit ještě spousta, a pustila jen post šéfky strany; neriskovala tak porážku ve vnitrostranickém hlasování. Byla to z její strany spíše taková z nouze ctnost.

Ti, kteří se těšili, že se v Německu začne něco měnit, ale musejí být zklamáni. Novou šéfkou strany se stal totiž Mekelové klon – bytost jménem Annegret Krampová-Karrenbauerová. Totéž v bledě modrém. Stejný maskulinní typ, stejná nevýraznost, stejná vyhýbavost, stejné neomarxisticky budovatelské poučky a bláboly typu „migrace nás nesmí ochromit“, i když už Německo dávno ochromila… Vždyť i média jí přezdívají mini Merkel. Vypadá to tedy na řešení ve stylu vlk se nažere a koza zůstane celá, nebo také „z deště pod okap“. Změna se prostě nekoná.       (Čtěte na stránkách Šifra)


Pozor na předvánoční půjčky – příliš veselé Vánoce vám můžou způsobit nešťastný Nový rok ..... Vánoce jsou sice tradičně svátkem klidu a pohody, v poslední době jsou však také časem stresu a oslavou utrácení. Jsou dobou, kdy chceme rozmazlovat sami sebe a udělat za každou cenu radost svým blízkým. Řada lidí ovšem podléhá předvánočnímu spěchu a v případě nedostatku prostředků si neváhá vzít půjčku. Zde je však třeba mít se na pozoru. Jinak se snadno může stát, že si pod stromeček nadělíme dluhy.

 Každou půjčku je potřeba si pořádně rozmyslet. Platí to samozřejmě i před Vánoci, kdy počet žádostí o úvěr roste. Nemohou za to jen lákadla jako drahé dárky a přepychové hostiny, ale rovněž praktiky úvěrových společností, které dokáží slavnostní atmosféry velmi dobře využít. Mnoho z nás se nedokáže v jejich nabídce zorientovat, což může být cestou k potížím.

 Zamyslet byste se měli především nad tím, zda půjčku skutečně potřebujete. Mnoho lidí se nechá zlákat vánočními nabídkami či touhou udělat radost svým blízkým, aniž by si spočítali, zda si mohou úvěr dovolit. „O půjčky stojí i lidé, kteří mají problémy splácet předchozí závazky či kteří jsou dokonce v exekuci. Často se přitom do dluhové pasti dostali právě kvůli nekalým praktikám různých poskytovatelů a špatným podmínkám půjčky,“ říká Zbyněk Laisek, partner společnosti Porovnej24.cz, která se zabývá mimo jiné srovnáním cen úvěrů. „Ne každý si může dovolit žádat o úvěr u bank, které každého žadatele pečlivě prověřují a mohou odmítnout toho, kdo má příliš mnoho úvěrů, nedostatečný příjem nebo záznam v registru dlužníků. Vždy ale vybírejte poskytovatele úvěru z dostupného seznamu prověřených společností,“ doplňuje Laisek.

Existují poskytovatelé, kteří se zaměřují na ty, pro které je jedinou možností obrátit se na nebankovní společnost. Spoléhají přitom právě na to, že klient nebude schopen úvěr včas splácet. Za pozdní splácení si proto účtují vysoké poplatky, které mohou překročit i objem půjčených peněz. Je proto třeba nenechat se zlákat reklamou, vždy důkladně prostudovat smlouvu a vysokým poplatkům ve smlouvě se vyhnout.       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


Buddhistický mnich radí – zpomalte! ..... Usilujete o štěstí? Zoufale ho hledáte? Dál už nehledejte, protože buddhistický “ mnich“ říká, že klíčem ke spokojenosti je spíše zpomalení. Haemin Sunim trvá na tom, že pro šťastný život je důležitý čas, který věnujeme sami sobě. V tichu a pokoře. K ponoření se sami do sebe, ideálně meditaci.

Uvolnění a zpomalení

Chcete se konečně uvolnit a prožívat daný okamžik? Nechcete jen sedět se zavřenýma očima, ale používat meditaci v každodenním životě? Meditační konzultant Andy Puddicombe, který v Himálaji žil s mnichy a meditacemi v buddhistickém klášteře strávil hodně času, říká, že ví, jak na to.

K dosažení lepšího soustředění a efektivnějšího jednání používá meditaci i námořnictvo USA, tak proč ne vy? Celý výcvik má tři části: v první je třeba pochopit, jak k ní přistupovat, poté jak ji provádět a nakonec, jak ji využívat v běžném životě.

1. Přístup ... Máte dojem, že pro pořádek v hlavě musíte změnit vaši mysl? Omyl. Puddicombe uvádí příklad s modrou oblohou, kterou připodobňuje k mysli a která je plná mračen. Mraky jsou myšlenky a modrá obloha se kvůli nim na čas zatáhne. A i když se zdá, že neexistuje nic než veliká a tmavá mračna, modrá obloha tam stále je. Meditace proto není snahou vytvořit umělý stav mysli – „modrou oblohu“ – ale odkrýt ji.

Druhou podstatnou věcí je poskytnout vaší mysli čas. Je jako divoký kůň a vy jí musíte dát prostor, aby se zklidnila a uvolnila. Když zjistíte, že vaše mysl pracuje na plné obrátky, dejte si načas, postupujte pomalu a dopřejte jí všechen prostor, který potřebuje.

2. Praktikování ... Zpočátku bude těžké mysl zkrotit a nezabývat se věcmi, které se vám v ní honí. Když si sednete k meditaci, je to trochu jako byste sledovali hru v divadle. Zdaleka nejlepším způsobem, jak sledovat vaši mysl během meditace, je usadit se jakoby v hledišti. Vnímejte váš život jako divadelní příběh, který sledujete jako divák. Puddicombe uvádí konkrétní příklad meditace, která by měla trvat deset minut denně a skládá se ze čtyř částí.

V přípravě si najděte místo, kde se vám bude pohodlně sedět a kde budete moci mít rovná záda, vypněte mobil a nastavte si stopky na 10 minut. Během zahřívání se pětkrát zhluboka nadechněte, nádech nosem, výdech ústy a pak zavřete oči. Vnímejte, jak se vaše tělo dotýká židle a chodidla podlahy, prohlédněte si v duchu celé tělo a zjistěte, které jeho části jsou uvolněné a nic jim nechybí a ve kterých cítíte napětí nebo jiný nepříjemný pocit.

Při zaměření mysli vnímejte nejintenzivněji pohyby těla při dýchání, jestli jsou nádechy a výdechy krátké nebo dlouhé, mělké nebo hluboké a rytmus nepravidelný či plynulý. A počítejte – 1 při zvednutí těla a 2 při poklesnutí, až dojdete k desítce, celý proces zopakujte pětkrát až desetkrát. Při zakončení se přestaňte na cokoli zaměřovat a na přibližně 20 sekund nechte svou mysl, aby byla tak rušná nebo klidná, jak si přeje. Přeneste svou pozornost zpátky k tomu, jaké to je vnímat své tělo na židli a chodidla na podlaze, pomalu otevřete oči a až budete chtít, vstaňte.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Útok ve Štrasburku je Macronův a Rothschildův “vrtěný pes” na odvedení pozornosti médií od událostí v Paříži ..... Každému je jasná, že střelba ve Štrasburku je vrtění psem francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, resp. jeho páníčků z Domu Rothschild. Jedná se totiž o snahu Elysejského paláce odvést pozornost světových médií od demonstrací Žlutých vest v Paříži do jiného města a k jiné kauze, v tomto případě do Štrasburku na východě země a k hrozbě terorismu. Žluté vesty v Paříži se totiž nepodařilo úplně sabotovat zevnitř, jak to bylo původně v plánu.

Proč jsou Žluté vesty tak nebezpečné? A pro koho? A kdo vlastně použil a zneužil Žluté vesty? K tomu si musíme říct, co vlastně Žluté vesty požadují a okolo čeho se definují. Jeden ze čtenářů Aeronetu, který nechce být jmenován, byl tak laskav a poslal nám do redakce překlad Charty Žlutých vest. Moc mu děkujeme za překlad. V ní se dočtete šílené a neuvěřitelné věci, které vám konečně otevřou oči a pochopíte, proč Žluté vesty ve Francii byly infiltrovány násilníky, kteří zapalují auta a ničí obchody v ulicích, protože hlavním cílem je zdiskreditovat Žluté vesty v původní nenásilné podobě a naopak změnit éthos do takové míry, aby je každý považoval za násilníky. Podívejte se, jak Charta Žlutých vest vypadá. Překlad do češtiny najdete dole pod obrázkem.

Oficiální charta žlutých vest (gilets jaunes) ... 25 návrhů jako východisko z krize Vzhledem k tomu, že politici se tváří, že nechápou požadavky Žlutých vest. Vzhledem k tomu, že požadavky některých nejsou zdaleka postačující pro vážnou a trvalou změnu, zde je neúplný seznam, který však představuje záruku výsledku z dlouhodobého hlediska. Nejsme naivní, plutokrati u moci udělají vše, aby tomu zabránili, ale nicméně je podstatné, aby se uplatnilo těchto několik návrhů ...        (Čtěte na stránkách Info Kurýr)


Magnetické póly Země by se mohly překlopit. Co by následovalo? ..... Planetární magnetický štít poskytuje skvělou ochranu před kosmickým zářením. Jak ale ukazují fosilní horniny, není příliš stabilní. Co se s magnetickým polem Země stane v blízké budoucnosti? A jak se to projeví na pozemském životu a lidské civilizaci? Magnetické pole Země. Kredit: ESA/ATG medialab.

Naše planeta má úžasný magnetický štít, který nás všechny chrání před naprostou většinou nebezpečného záření vesmíru. Tenhle štít sice vydržel miliardy let, není ale úplně stabilní. Jeho síla kolísá v průběhu věků a čas od času se přepóluje, tj. severní magnetický pól si vymění místo s jižním magnetickým pólem.

Kdyby magnetické pole Země selhalo, tak to bude mít své následky, přinejmenším teoreticky. Nejprve by to odnesly komunikační satelity na vysokých oběžných drahách. Pak by došlo na astronauty Mezinárodní vesmírné stanice, kteří by si nemohli zavolat na Zemi. A nakonec by kosmické záření nejspíš začalo bombardovat zemský povrch.

Podobné úvahy se objevují poměrně často. Problém je v tom, že mechanismu planetárního magnetického štítu stále úplně nerozumíme. Magnetické pole Země generují komplikované procesy, které se odehrávají hluboko v nitru planety. A také pochopitelně nevíme, co se přesně děje, když dochází k přepólování magnetického pole Země, ani jak je taková událost nebezpečná pro pozemský život. Není divu, že se objevují publikace, které v této záležitosti šíří optimismus a neočekávají přepólování v nejbližších tisíciletích, a stejně urputně je střídají publikace, které věští brzké přepólování s možnou apokalypsou.

Do tábora pesimistů patří i Nicolas Thouveny z centra European Centre for Research and Teaching of Environmental Geosciences (CEREGE) ve francouzském Aix-en-Provence. Podle něj magnetické pole Země v posledních tisících let slábne takovým tempem, že se za pár set let může odehrát krize, během které by se naše magnetické pole mohlo překlopit. Thouveny s dalšími odborníky vede projekt EDIFICE (Changes in the geomagnetic dipole (Earth Dipole Field Intensity from Cosmogenic Elements)), který se zabývá historií magnetického pole Země.

Jak je možné studovat magnetické pole Země v průběhu historie? Šťastnou souhrou okolností je Země plná hornin se železem. A v nich magnetické pole naší planety doslova zkamení. Z různě starých hornin pak můžeme vyčíst, jak tehdy magnetické pole Země vypadalo. Díky výzkumu tohoto paleomagnetismu víme, že se magnetické pole planety překlopilo 183 -krát za posledních 83 milionů let. To jsou přitom epizody výrazného a trvalého přepólování zemského magnetického pole, mezi nimiž dochází k celé řadě krátkých epizod dočasného přepólování.       (Čtěte na stránkách OSEL)


13.12. 2018     V juliánském kalendáři byl dnešní den svátkem zimního slunovratu, kdy byl nejkratší den a nejdelší noc.  Z toho vzniklo mnohdy dnes ne zcela pochopitelné rčení - Lucie noci upije, ale dne nepřidá. Dnes totiž žijeme podle gregoriánského kalendáře a zimní Slunovrat se posunul o více než týden.


“Bílí lidé jsou nejlepší”, říká americký student na videu, které vyvolalo hysterii médií a levičáků ..... Znáte to sami. Můžete prohlašovat, jak jste hrdí na svůj africký původ a natočit o tom Černého pantera. Můžete zdůrazňovat váš východoasijský původ a hrdě říkat, že vaše rasová skupina má nejvyšší průměrné IQ na světě. Můžete být hrdým Arabem, Indem, Apačem nebo Eskymákem, a nad vaším nadšeným prohlášením sotva kdo pozvedne obočí. Jakmile ale stejná slova pronese bílý muž, nebo bílá žena, celý svět se v ten moment otřese v základech a křičí do ohlušení to jedno slovo: “Rasismus!”

Na Twitteru je k vidění necelé dva dny staré video, které má už přes 2 miliony shlédnutí, a na kterém se student Columbia University hádá se skupinou svých rasových sester a několika Afričankami. Student, ač je evidentně pod mírným vlivem alkoholu, působí rozjařeně, je veselý a ve svých slovech se vyznává z lásky k vlastním lidem, a tomu, co přinesli tomuto světu. To vše tváří tvář naprosté nenávisti svých oponentů, včetně bílých dívek.

“Jsme tak skvělí,” rozplývá se dojetím nad svým vlastním druhem, zatímco mu Afričanky zuřivě oponují. “Miluji sebe a miluji své lidi,” říká, a dodává důležité prohlášení. “Není to tak, že bych nenáviděl jiné lidi. Jen miluji bílé lidi,” což jeho oponenti prostě nedokáží překousnout. Jsou zvyklí, že běloch na to, kým je, prostě hrdý být nemůže, a má se za to stydět, a najednou čelí mladíkovi, který je vyvádí z omylu. Univerzita už “incident” vyšetřuje jako rasistický, “nenávistný” projev, což dokonale vykresluje šílenství západního akademického světa. Ten na jednu stranu toleruje existenci hnutí Black Lives Matter propagující černošskou výjimečnost, ale pokud se někdo postaví za bílé lidi, chtějí takového člověka zničit.        (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Kyjev utajil údaje o tom, kdo a proč poslal lodě do Kerčské úžiny! ..... Kyjev utajil informace proč odeslal ukrajinské námořníky do Kerčské úžiny 25. listopadu, informovala zpravodajská agentura „Ukrajinské zprávy“.

Ačkoliv dosud Kyjev tvrdil, že válečné čluny ukrajinského námořnictva „normálně“ a jakoby „běžně“ doprovázely dopravní remorkér při své plavbě do Azovského moře, nyní jsou údaje proč a kdo nařídil tuto operaci tajné.

„V souladu s článkem 1.1.3 zákonného řádu, který představuje státní tajemství ... požadované informace odkazují na informace, které obsahují státní tajemství v oblasti obrany země", říká se v odpovědi na žádost agentury, podepsané velitelem námořnictva admirále Igorem Vorončenkem.

Posiluje to jen podezření, že šlo opravdu o naplánovanou provokaci, kterou do jisté míry dokládala i přítomnost dvou důstojníků ukrajinské tajné služby SBU na palubách obou vojenských lodí.

Ráno 25. listopadu lodě ukrajinského námořnictva „Berdjansk“, „Nikopol“ a „Jana Kapu“ narušily státní hranici Ruska a několik hodin prováděly nebezpečné manévry, přičemž ignorovaly legitimní požadavky ruských úřadů.

Ruské hraniční stráže zadržely ukrajinské lodě, 24 námořníků bylo zatčeno s obviněním z porušení státní hranice.

Poté Kyjev obvinil Moskvu z agrese a vyhlásil stanné právo v deseti regionech. Ruský prezident Putin nazval incident v Kerčské úžině naplánovanou provokací, která je spojena s nízkým ratingem Porošenka v předvečer prezidentských voleb.        (Čtěte na stránkách AC24)


V Belgii se rozpadla vláda kvůli migraci ..... Belgie přišla o víkendu o menšinovou vládu, která měla zemi dovést ke květnovým volbám. Důvodem byla otázka migračního paktu.

Premiéra připravil o parlamentní většinu migrační pakt OSN, napsal pondělní POLITICO o situaci v Belgii.

Belgický premiér Charles Michel musel rychle přeskládat vládu, aby se vyhnout kolapsu. Jeho spojenectví v vlámskými nacionalisty se rozpadlo kvůli migračnímu paktu.

Belgický král dovolil Michelovi změnit svou vládu, která již nebude obsahovat Novou vlámskou alianci. Tato strana měla zásadní připomínky k migračnímu paktu OSN a koalice se v sobotu večer rozpadla. Předseda vlády nahradil ministra vnitra a ministra pro azyl a migraci, kteří byli právě z Nové vlámské aliance. Nový ministr De Block už urychleně ohlásil, že bude likvidovat politické kroky svého předchůdce, například měnit limit na žádosti o azyl.

Michel zůstane premiérem, ale není jasné, jak dlouho, protože bez vlámských nacionalistů nemá v parlamentu většinu. V květnu by Belgie měla mít regionální, federální i evropské volby.

Menšinová vláda by měla „poskytnout kontinuitu“ právě do květnových voleb. Rozhodně premiér nemá v úmyslu žádat o důvěru v parlamentu. Koalice se bude koncentrovat na ekonomiku, bezpečnost a klimatickou změnu.

MiMichel uvedl, že bude reprezentovat menšinovou vládu, se kterou ovšem odletí do Marakéše na podpis migračního paktu.

Vicepremiér belgické vlády dodal, že chtějí provozovat pevnou, ale humánní migrační politiku. Zdůraznil, že nikdo ve vládě nechce provozovat politiku otevřených hranic.        (Čtěte na stránkách !Argument)


Hrozí, že Babišova vláda podpoří tuto šílenost ..... Další habaďůra s migrací    Všímejme si, jak jsou ty útoky na civilizaci čím dál hustější, záludnější a lstivější. Když jsme díky dobře informované vládě odpálkovali Globální pakt o migraci podepisovaný v Marrákeši, přehlédli jsme, že byl pod ním zasunutý druhý „globání kompakt“, tentokrát o „uprchlících“, v domnění, že jde o jeden a tentýž. Jenže ten se má bez dalšího rozmyslu podepisovat jako součást širší habaďůry Valného shromáždění OSN 17. prosince v New Yorku.

A hrozí, že by jej tentokrát z neinformovanosti vláda mohla nechat projít. Ona jej vlastně už přijala před dvěma lety jako součást „Newyorské deklarace OSN“, aniž přesně věděla, co v něm bude. Konečný text byl dopracován letos v červenci. Doporučujeme české vládě do něj ještě pět minut před dvanáctou nakouknout, než jej slepě a bezděky podepíše. Zjistí, že by schválila v podstatě totéž přerozdělování migrantů, jakému se pracně vyhnula odmítnutím direktivy o kvótách.

Nebudeme ji zdržovat všemi detaily stostránkového (a jako vždy schválně nesrozumitelného) dokumentu a půjdeme po těch podstatných bodech.  

„Mechanismy pro účinnější, předvídatelnější a spravedlivější mezinárodní reakci na situace vyznačující se velkým množstvím uprchlíků.“ (Znamená: Přerozdělování ze zemí „přemigrovaných“ do „nedomigrovaných“, například z Německa do Česka.)   „Rozšiřování podpory nebo aktivace opatření pro spravedlivější a předvídatelnější sdílení zátěže a odpovědnosti.“ (Znamená: Přerozdělování ne jen migrantů už přítomných, nýbrž i „předvídatelných“.)  

„Rozšířený přístup k přesídlení s dalším řešením v třetích zemích.“ (Znamená: Kam se přesídlí, tam se o ně musí starat.)  

„Akční program podporující opatření za účelem lepšího sdílení odpovědnosti a efektivnější spolupráce v reakci na rozsáhlé pohyby uprchlíků a řešení dlouhodobé uprchlické situace.“ (Znamená: Přerozdělování a další přílivy migrantů budou „rozsáhlé“ a „dlouhodobé“, pravděpodobně nekonečné.)  

„Zmírnění tlaku na země, které poskytují útočiště velkému počtu uprchlíků a poskytnutí míst k přesídlení a doplňkové způsoby přijetí v třetích zemích.“ (Znamená: Zesílení tlaku na třetí země.) „Zřízení Podpůrné skupiny pro azylové kapacity, která bude poskytovat pomoc národním orgánům s cílem posílit jednotlivé aspekty jejich azylových systémů, aby byla zajištěna jejich spravedlivost, účinnost, adaptabilita a integrita“. (Znamená: Zřizování nových institucí a neziskovek kontrolujících dodržování přesunů a účinnost přijímání.)       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Papež se zbláznil? Povraždění mnichů islamisty v Alžírsku označil za důkaz Božího plánu na láskyplné a mírumilovné soužití mezi muslimy a křesťany ..... Papež blahotořečil 19 kněží a mnichů zavražděných v devadesátých letech v Alžírsku islámskými teroristy. Jejich smrt označil za důkaz Božího plánu na láskyplmé a mírumilovné soužití mezi muslimy a křesťany.   Cesty boží jsou jistě nevyzpytatelné, ale já si teda představuji mírumilovné soužití trošku jinak. A papežův výrok považuji ve chvíli, kdy jsou křesťané na Blízkém východě fakticky nejpronásledovanější náboženskou skupinou, za naprosto nehorázný.       (Čtěte na stránkách EUrabia)


Žluté vesty dělají chaos? A co potom dělaly poslední desítky let vládnoucí elity? ..... Jak může někdo soudný "žlutým vestám" vyčítal nějaké vyvolávání chaosu? Vždyť chaos, nejenom ve Francii, vyvolávají už desítky let šílení propagátoři politické korektnosti, ideologii multikutli a genderismu. Tedy, současné vládnoucí elity.

Právě ty dlouhodobě umlčují jakoukoli kritiku, strkají hlavu do písku před řešením problémů a veškeré své chyby jen svádějí na Putina. Pomíjím neustálé nálepkování, falešné moralizování, okázalé pokrytectví, dvojí metr atd. atd. atd.

Chaos vládnoucích elit je (pro někoho) na první pohled možná méně viditelný, ale v praxi je mnohonásobně víc zničující než aktuální nepokoje žlutých vest v ulicích evropských měst.       (Čtěte na stránkách ePortál)


Život po smrti existuje díky kvantovým informacím, tvrdí fyzici. Umírá jen tělo ..... Ačkoliv se stále dohadujeme, a zřejmě ještě nějakou dobu budeme, ohledně toho, co přesně je vědomí, jak funguje a na jaké existenciální úrovni, britský fyzik Sir Roger Penrose a Stuart Hameroff z Arizonské univerzity se domnívají, že se jedná o informaci uloženou na kvantové úrovni. Tím jejich objevy nekončí.

Penrose a jeho tým dále prozkoumali možnost, která sice není úplně nová, ale doposud se jí nevěnovala dostatečná pozornost. Tou jest teorie, že kvantové informace, které vědomí tvoří, se ukládají v mikrotubulech v buňkách tvořených na bílkovinné bázi. Tyto mikrotubuly údajně nesou kvantové informace, ukládané na subatomické úrovni.

Penrose argumentuje, že pokud člověk „zemře“ jen dočasně, tyto kvantové informace jsou vypuštěny z mikrotubulů do vesmíru. Pokud je člověk resuscitován, kvantové informace se do mikrotubulů vrací, a to je příčina fenoménu zážitků blízké smrti.  „Pokud ale nedojde k resuscitaci, a pacient zemře, je možné, že tyto kvantové informace existují nadále mimo tělo, možná donekonečna, ve formě duše,“ popisuje Penrose.

Výzkumníci z proslulého Institutu Maxe Plancka v Mnichově se s Penrosem podle všeho shodují, že fyzický vesmír, ve kterém žijeme, je jen jeden aspekt existence a určitá část z nás přežívá i po smrti fyzického těla. Někteří dokonce zacházejí ještě dále a tvrdí, že vědomí posléze cestuje mezi paralelními vesmíry. „Co následuje, je nekonečná realita, která je mnohem větší než to, v čem je náš svět zakořeněný. Tímto způsobem je naše existenční rovina obklopená posmrtným světem… Tělo umírá, ale spirituální kvantové pole pokračuje. Když se na to podívám tímto způsobem, pak jsem nesmrtelný.“       (Čtěte na stránkách Šifra)


Dojde něco těm dnešním vítačům? ..... Nejhroznější na teroristickém činu ve Štrasburku jsou následující věty ze zpráv: „bezpečnostní složky jej vedly jako radikalizovanou osobu představující nebezpečí“, „podezřelý byl v minulosti trestán za delikty v Německu i ve Francii“ či „dnes budou zrušeny veškeré kulturní akce včetně vánočních trhů“ a nejvíce „politici vyjadřují soustrast“.

 Typické je také sdělení: předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani kolegům sdělil, že budovu mohou opustit pouze na vlastní riziko. Poslanci, kteří chtěli jet do centra města, tak měli učinit výhradně v konvoji jištěném policií. „Je nemožné dostat se do centra bez takového konvoje,“ zdůraznil Tajani. Tajani prostřednictvím Twitteru ovšem veřejnost ujistil, že schůze Evropského parlamentu budou pokračovat a že se parlament nenechá „zastrašit teroristickými nebo kriminálními útoky“.  Přitom byli poslanci několik hodin zavření v budově parlamentu a nikdo z nich nemohl ani dovnitř ani ven.

Devětadvacetiletý Chekatt Cherif se narodil už ve Štrasburku a je tedy velmi pravděpodobné, že jeho předky vítali tehdejší příznivci migrace jako kulturní obohacení. Dojde něco těm dnešním vítačům?

Čtenář glos J. J. mi napsal: Veškerá masáž proti brexitu je pouze strach z toho, že se Británie po odchodu z EU bude mít lépe. A to by znamenalo následný odchod dalších zemí a rozpad EU jako takové, což ovšem lidé, přisátí na “evropských” penězích nemohou připustit.

Josef Provazník na Twitteru: Božínku, ta Evropská unie je tak velkorysá. Britové prý mohou stáhnout rozhodnutí o brexitu, dál solit prachy do společného rozpočtu a dál si užívat mudrování Junckera, Mogheriniové a všech těch neomarxistů z EK, EP atd. To je nabídka, která se neodmítá!       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


Že by sexrobotky dokázaly nahradit ženy? Jde o mýtus ..... Důsledky používání sexrobotů na lidské chování zatím nikdo seriózně nezkoumá. Americký sexuální robot je praktický, hygienický, poddajný. V životní velikosti, opatřený umělou inteligencí i osobností, hebký silikon transportovaný v bedně z dřevotřísky (jak v rakvi) vnese oživení do každé domácnosti. Stačí nasadit mluvící hlavu na mladé tělo s mírami, o kterých si každá miss může jenom nechat zdát.

V San Diegu je na konci silnice manufaktura bez cedule. Vrátná a průvodkyně neoznačené budovy musí zamykat, jinak se dovnitř vkrádají zvídaví puberťáci. Jsou stejně posedlí jako jistý Franz, kterému učarovala krásná Coppélia, umělý výtvor doktora Coppéliuse. Zatímco Coppélius a jeho kráska byly smyšlené postavy oblíbeného baletu, Matt McMullen je skutečný. Žoviální čtyřicátník je ale posedlý přesně podle své literární předlohy. Stejně jako nešťastný Coppélius je ochotný připravit nás o duši, aby ji vdechl svým skvostným silikonovým krasavicím.

Umělá, ale inteligence ... Ještě v rozhovoru z roku 2016 McMullen připustil, že se mu do umělé inteligence moc nechtělo. Svoje figuríny vylepšuje od devadesátých let, sexuální pomůcky z nich začal dělat jenom proto, že šly líp na prodej. Věřil, že když panna nemluví, je statická a dává víc prostoru pro fantazii.

Jenomže McMullen není svým pánem. Vede ho neviditelná ruka trhu a posedlost zdokonalit svůj výtvor. Pokud jste šílenec jako já a vyhledáte si tvůrce sexbotů ve všech možných dostupných rozhovorech, zjistíte, že právě na McMullenovi se posedlost divným světem divných hraček nejvíc podepsala. Zarudlé oči, podivný roztěkaný výraz... I u většiny funebráků od pohledu poznáte, že tráví víc času s mrtvými než s živými. A Matt McMullen se pořád ještě piplá se silikonem, oživováním plastu zkrátka tráví spoustu času.

Čím dál realističtější robotky a roboti v lidském chování a chápání něco křehkého a fundamentálního totálně mění.

V rozhovorech pak všechny ujišťuje, že nás mají sexuální robotky nechat v klidu. „Nikdy nenahradí skutečnou ženu.“ Argumentuje tím, že sexuální panny vždycky zajímaly zlomek populace, takže není čím se znepokojovat. Měli bychom se jenom radovat, že našel skvělý způsob, jak ukojit ty, co by se jinak ke skutečné ženě (nebo muži) nemohli dostat.       (Čtěte na stránkách Flowee)


StarDance na ČT: Diváci mají mindráky! Proto volili Zemana... Silná slova ..... Voliči Miloše Zemana jsou častým a oblíbeným terčem těch, kterým se nelíbí, co se v této zemi děje. Pokud je tato osoba z uměleckého světa, obvykle lidem hlasujícím pro současného prezidenta předhazuje zejména jejich neotesanost a „buranství“.

Nejnověji se voliči Miloše Zemana a jejich prý pochybné estetické cítění dostali do úst známé módní expertky Františky Čížkové. Ta se na webu Blesk.cz rozpovídala o taneční soutěži České televize StarDance ...když hvězdy tančí.

Taneční soutěž, kterou sleduje a prožívá značná část národa, podle módní expertky „nabývá před finále na vášních provokujících k otázce, zda jde při postupu do dalšího kola o výkon, anebo rozhoduje gusto na výsledku klání se podílející veřejnosti“.

O postupujících v soutěži rozhodují televizní diváci prostřednictvím SMS. Po každém tanci jim „radí“ odborná porota svými věcnými argumenty. Podle Čížkové však český divák na názory odborníků kašle a volí si, koho chce.

„Má svůj emoční, nepřiznanými mindráky, potřebou ztotožnit se daný názor,“ vysvětluje módní expertka uvažování většiny.

V současné řadě StarDance to prý vidíme na popularitě, kterou má soutěžící herečka Pavla Tomicová, podle expertky „věkem i kily znevýhodněná“, navíc populární kvůli televizním seriálům.

„Pavly image jadrné, nežensky hřmotné a o to víc v nitru žensky zranitelné, úderně se smějící holky z Karviné, mě nebere,“ vzkazuje expertka. Jedná se podle ní o „gusto davu“, někdy špatně nazývané jako „lidovost“.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)

Tak mám dojem, že nežijeme už v Absurdistánu, ale Absurdistánu-Debilistánu ...


12.12. 2018     Dvanáctého prosince 1901 uskutečnil Guglielmo Marconi první transatlantické bezdrátové spojení z Anglie do kanadského Newfoundlandu. Marconi sice roku 1909 dostal Nobelovu cenu za fyziku, jenže při tom jako obvykle nebyl doceněn přínos našeho geniálního Járy Cimrmana, jehož výrok "Zkuste to bez drátů, milý Marconi" zná u nás i kdejaké malé dítě.


Nůžky se rozevírají: Proč chtějí zámožní vyhladit bílou rasu? Bohatí marxisté a chudí konzervativci. Kde je příčina? Věda a výzkum v tenatech levice. Mýtus o produktivitě. Velmoc se postupně hroutí, Evropa jde s ní ..... Petr Hampl na jednom pozoruhodném aspektu zachycuje významné posuny v západní společnosti, jež se nám mohou stát osudné

O nedávných volbách v USA toho bylo napsáno víc než dost, ale jeden aspekt téměř unikl pozornosti – další zvyšování rozdílů ve volebním chování mezi bohatými a chudými. Vlastně jen Ivo Strejček dal do své analýzy velmi stručnou zmínku, že „puklina mezi liberální velkoměstskou levicí a konzervativním venkovem se prohloubila.“

Lidé v zámožných oblastech podporují anticivilizační síly, multikulturalismus, extrémní formy genderové ideologie, nyní tak módní „vyhlazení bílé rasy“, likvidaci občanských práv a nejrůznější formy politické korektnosti. Lidé v chudších regionech preferují normální klidný život, úctu k práci (ve starém významu toho slova) a vlastenectví.

Rozdíl roste ... Taková tendence se projevovala už desítky let, ale v poslední době rozdíly ve volebním chování rostou. I tradiční rozdíly mezi státy začínají hrát menší roli. Luxusní předměstí v Texasu volí velmi podobně jako luxusní předměstí v New Yorku. A totéž platí o zónách obydlených dělníky, řemeslníky či zemědělci. Texas je politicky jiný než New York do značné míry proto, že „nízkopříjmoví“ voliči tam přehlasují ty vysokopříjmové.

Z 66 nejzámožnějších volebních obvodů v celých Spojených státech má 56 demokratického kongresmana. Ostatně, už před dvěma lety tomu bylo tak, že z 10 amerických států s nejvyšším příjmem na hlavu jich 9 hlasovalo pro Clintonovou a z 10 nejchudších států jich 9 hlasovalo pro Trumpa. Tento obraz je podporován faktem, že Demokraté letos měli k dispozici přibližně o polovinu peněz více než Republikáni. Marxismus je ideologií bohatých, konzervatismus ideologií chudých.

Změny ve volebním chování jsou do značné míry dány ekonomickými změnami. Mezi bohatými totiž ubývá těch, kdo zbohatli běžným podnikáním či jinou usilovnou prací. Přibývá naopak těch, jejichž ekonomický úspěch souvisí s dotacemi, regulacemi či intrikováním v korporacích. Je pak logické, že takto elita zcela postrádá ty vlastnosti, které jsou potřebné pro úspěch v podnikatelském prostředí a je také logické, že podporuje ty ideologie, které vedou k růstu byrokracie.       (Čtěte na stránkách Protiproud)


Francie je jen začátek. Naši politici by se měli začít bát ..... Ještě stále se vám líbí demokracie na západě? Hej, politici ČR, nebojíte se, že to propukne i u nás? Já být vámi se bojím. Už o tom nemluví jen obyčejní lidé jako já a mnoho dalších, ale už se k tomu odvážili i někteří politici jako Pithart, či Fišerová. Ale že jim to sakra trvalo. Já to píšu už skoro 20 let a jak to tak sleduji, tak teprve tento rok mi přestali za to moje psaní nadávat a říkat že jsem blázen, rusofil nebo blbec ničemu nerozumící. To je pokrok:-))

Procházím náš tisk nestačím se divit, jak se popisují demonstranti ve Francii.

– vandalové ničící památky – rabiáti ničící obchody – rváči co se perou s policií

Zavírají se obchody, památky, divadla. Ruší se fotbalové zápasy a omezuje se doprava. Návštěvníci se nedostali na Eiffelovu věž, zavřený byl Vítězný oblouk, věže katedrály Notre-Dame či muzea Louvre, Orsay a Centre Pompidou.

To je to, co nám vnucují:

Současná vlna pouličních protestů, která se rozlila po celé Francii a rozšířila se i do Belgie a Nizozemska, je nejsilnější od roku 1968. Podle britského deníku The Times se násilnosti snaží podněcovat i někteří uživatelé sociálních sítí napojení na Rusko.

Kdyby to nebylo k pláči, tak se s chutí zasměji. Prostě za vším hledej Putina a Rusko. Asi může i za to, že se protestuje i v Belgii a Nizozemsku. Snaží se nám namluvit lži a přitom co je hlavní věc, která tohle rozpoutala? Jsou to obrovské sociální rozdíly a lidé toho mají prostě dost.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Otevřený dopis exsenátora MUDr. Pavla Lebedy a bývalého představitele ČsČK ..... Jsem lékař a mimo jednoho roku vojenské služby jsem pracoval plných 45 roků, z toho více než polovinu ve vedoucích funkcích. Dalších 6 roků jsem byl senátor. A po celou dobu samozřejmě platil nemalé daně. Český stát mi za to vyměřil důchod 18.605 Kč. Nu, jsou na tom i hůře. Jsem běloch, křesťan, Čech, heterosexuál, v této zemi jsem legálně a můj fyzický i mentální stav odpovídá věku. Protože nenáležím k žádné menšině, jsem zcela nezajímavý pro neziskové a nestátní organizace. Nedávám jim totiž možnost čerpat dotace a granty zejména pro sebe, ale také pro „boj“ za moje práva, často neoprávněné výhody a pozitivní diskriminaci. A tak nedostanu nic zdarma, do haléře si zaplatím všechno sám, léky počínaje a bydlením konče. Nebudu zvýhodňován v žádné oblasti, i souzen budu podle zákona. Naštěstí mohu ještě pracovat a mám něco našetřeno. Horáček, Kocáb, Drahoš, Rozoumek a podobní podivíni mne přesvědčují, že je správné přijmout do naší země ilegální, vesměs muslimské, migranty ze zemí Blízkého a Středního východu, Asie a Afriky. Dát jim zdarma veškeré životní potřeby, bydlení, zdravotní péči, vzdělání. A k tomu měsíčně 21 tisíc Kč. Pro tuto zemi nic neudělali a nikdy neudělají. Po mně se chce, abych s tím souhlasil nebo alespoň držel jazyk za zuby. Jinak budu onálepkován jako rasista, extremista, xenofob a islamofob. A bude pečlivě zkoumáno, nenašlo-li by se nějaké to porušeníčko zákona. 

Zastánci ilegální migrace samozřejmě neargumentují obrovským byznysem, který pro neziskovky představuje. Mají ovšem po ruce zaklínadlo – etické a humanitární hledisko a vždy připravený nějaký srdceryvný příběh a jímavé fotografie. A v rukávu navíc trumfové eso-lidská práva. Šabatová, Dienstbiere, Drahoši, ptám se vás. Opravdu jste přesvědčeni, že k lidským právům patří vybrat si nějakou bohatou zemi, bez jakýchkoli zákonných náležitostí tam vtrhnout a přisát se na její sociální systém? Parazitovat na jejím bohatství? Bohatství, které celá staletí vznikalo z tvrdé práce tamních lidí? Odmítám argumentaci „sluníčkářů“, že řada zemí migranty přijímá a je k nim vstřícná. Takový přístup začíná v poslední době plodit hodně hořké ovoce. Informace o terorizmu, kriminalitě a dalších problémech jsou obyvatelům zatajovány a bagatelizovány. Ve Švédsku už na to mají i paragraf.        (Čtěte na stránkách iReporter)


Prezident MAKRON který zradil svůj národ a celou Francii se směšně doprošuje Francouzů, aby mu dali druhou šanci ..... Větší ubohost nemohla MAKARONA napadnout. Bankovní úředníček a ubožáček žádá v televizním proslovu k francouzskému národu o poskytnutí druhé možnosti v jeho funkčním období….

Je to naprostá ubohost, drzost a bezradnost člověka, který se neumí chovat, uráží národ, lidi kolem sebe a nemá před nikým úctu. Tímto ukázal svou pravou tvář a urychlí svůj odchod.

Přezevšechno prosazuje ještě podpis v Marakéši a přitom chce zůstat. Ptám se sám sebe a Vás. Má ten člověk vůbec soudnost a může se sám sobě podívat do očí????? Přes všechny zrady, jednání jako naprosto tvrdý diktátor, který chtěl proti vlastnímu lidu povolat armádu???? A tohle si ještě dovolí????? No musí být naprostý nesoudný blázen…. A mimo jiné bych chtěl dnes vidět člověka, který by MAKARONA v jeho plné kráse chtěl vidět delší dobu v prezidentském křesle…..

MAKARONE, tady máš aspoň vzkaz od tm. To co jsi udělal, není omluva, ale je plivnutím všem Francouzům do obličeje. Jsi absolutní nula, ubožák a nimand. Každý soudný člověk na tvém místě by raději odešel a podal demisi. Jsi bezpáteřní politik, jako skoro všichni politici (až na pár výjímek). S tím rozdílem, že jsi politik nikdy nebyl, nebudeš a podepsal sis svůj rozsudek hned na začátku své kariéry, kdy jsi byl podvodně dosazen (nikoliv zvolen) na „trůn“ při zvolení údajnými 66,6%. Takový pokus v Čr byl také. Naštěstí nevyšel…..

A přesně jak to ukázali tvoji VELCÍ PŘÁTELÉ V ÚVODNÍM OBRÁZKU, s tebou nyní budou jednat občané Francie….       (Čtěte na stránkách Tadesco)

Připadá mi to jako když malé dítě něco provede a potom ruce spíná a žadoní - Já už to nikdy neudělám. Dítěti to člověk promine - Ale TOMUHLE ????? Spíš bych apeloval na Francouze - copak jste nevěděli, CO to volíte za příšernost? Jenže je mi jasné, že ti lidé se nechají příště zblbnout znovu. Je v tom nějakahá hypnóza, kterou mají naučenou predátoři ... jak kobry, Merkel, Macron ... a jiní škůdci?


Vicepremiér Itálie označil Macrona za laboratorní produkt ..... Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini odsoudil násilí při protestech žlutých vest ve Francii a zároveň vyjádřil naději, že protestní hnutí dosáhne svých cílů.

„Žluté vesty se objevily jako živelné a samoorganizované hnutí z předměstí a venkova, čímž získaly moje sympatie. Ale když začíná násilí, jsem proti. Když na policisty hází zápalné láhve, fandím policii, když budují hořící barikády uprostřed ulice, budu je z druhé strany hasit," oznámil na schůzce se zahraničními novináři.

Dodal, že dobře chápe ekonomické, sociální a kulturní předpoklady, které jsou základem tohoto hnutí, a doufá, že dosáhne konkrétních cílů.

„O„Odsuzuji jakoukoliv formu násilí. Pamatuji si, jak ještě před několika měsíci byl Macron pro celou italskou levici šampionem a spasitelem nové Evropy. Přeji velkému francouzskému národu, aby se dostal z této krize, ale zdá se mi zřejmým, že Macron je laboratorním produktem, který byl udělaný, aby zablokoval jedinou možnost změn, které se objevily na horizontu," uvedl italský politik.

Protesty hnutí s názvem žluté vesty probíhají ve Francii již od 17. listopadu. Masové protesty jsou doprovázeny potyčkami demonstrantů a policie, chaosem, zapalováním automobilů, ničení obchodů a bank.       (Čtěte na stránkách AC24)


Urážel proroka Mohameda, obhajuje svůj čin student, který ubodal učitele nedaleko Paříže ..... Bývalý student pákistánského původu, který ve středu ubodal učitele soukromé vysoké školy poblíž Paříže, tvrdí, že muž urazil proroka Mohameda. Informuje o tom deník The Irish Post. Učiteli angličtiny Johnu Dowlingovi zasadil 13 bodných ran přímo před budovou univerzity. Zároveň se přiznal k osobní zášti, kterou cítil po vyloučení ze studií.

Někdejší student zaútočil na 66letého učitele angličtiny v kampusu soukromé vysoké školy na území města Courbevoie na severozápadním předměstí Paříže. Zasadil mu sérii bodných ran, kterým obeť podlehla. Podle listu Le Parisien mířily rány do oblasti krku.

Útočník, který se podle policejního zdroje narodil v roce 1981 v Pákistánu, byl zadržen. Podle serveru Franceinfo byl muž v loňském roce ze školy vyloučen. Podle The Irish Post se student přiznal, že choval k učiteli osobní zášť poté, co ho vyhodili ze školy kvůli nesplněným zkouškám. Zároveň si student francouzské policii stěžoval, že si učitel během hodin angličtiny utahoval z islámu.       (Čtěte na stránkách Echo24)


Ten Putin se zase odkopal, to je neuvěřitelné ..... Jak je to dlouho, co poprvé ruský prezident obalamutil skoro 80% Rusů a uspěl ve volbách do prezidentského úřadu?

Tohle lhaní a oblbování lidí mu skutečně jde velice dobře což prokázal zejména v posledních amerických volbách, kde si ztropil žertíky z amerických občanů a donutil je tak volit Trumpa.

To je jasný, Američané jsou nesvéprávní a prostě jim stačilo si na sociálních sítích nechat od někoho, kdo se naučil číst, nějaké ty ruské oblbovačky a pak vyrazili k volbám s jasnou představou..

No a pak se Putinovi zase dlouho nedařilo. Pokusil se ovlivnit volby ve Francii a Nizozemí, ale neúspěšně. Že to byly pokusy marné jsme se mohli dočíst až po volbách. Před samotnou volbou do světa prosakovaly zaručené informace, že Putin ovlivnil všechny voliče a ti budou volit podle jeho návodů a plánů. Proč volili jinak, jsme se sice nikdy nedozvěděli, ale politologové v tom měli jasno okamžitě…

Dokonce jsem četl na jednom zaručeně pravdu hlásajícím serveru, že Putin strkal své dlouhé drápy i k nám a chtěl ovlivnit volby i u nás. V těch prezidentských mu to vyšlo, to je jasný. Však taky vyhrál agent v utajení, Miloš Zeman. Kdyby za ním nestál Putin, ani by si neškrtl.

Takhle bylo naprosto zřejmé, že ty tisícovky ruských špionů ruku v ruce s těmi čínskými, obráželi domácnosti Čechů bez názoru, a uměle jim ho vytvářeli za pomoci poukázek na vodku a speciální čínské menu včetně štamprle švestkového vína.

A i Češi se nechali zmást, a na putinovy rady dali a zvolili si proruského agenta za svého prezidenta. Však taky pak nebývale stoupla návštěvnost v čínských restauracích a z obchodů doslova přes noc zmizela veškerá vodka. Že se nemýlím dokazuje skutečnost, že krátce po volbě bylo z mnoha domácností slyšet cinkání skleniček..

Víte, doufám, že jste pochopili jak to myslím. Já nevím jak Vás, ale mě doslova uráží ty bláboly o tom, že nejsme schopni si vytvořit vlastní názor a jít volit podle svého svědomí..

Mám nervózu pátého stupně, když vidím ty rychlokvašky s VŠ vzděláním, jak analyzují výsledky voleb ve studiích České televize.. Ještě více mě však ubíjí skutečnost, že k podobným komentářům o bezprávnosti a hlouposti voličů, se uchylují i politici. Já vím, každý neseme svou prohru jinak, ale kydat na soupeře, úspěšnějšího soupeře, bláto, pár minut po jeho vítězství, ze všech stran?

Putin se stal pro západní svět, v podání jeho politiků, symbolem všeho špatného. Tedy. Na veřejnosti a daleko od něho. Pokud se s ním pak někde na nějakém zasedání setkávají, podlézají mu a poklonkují. Přesně tak, jak lživě tvrdí třeba o prezidentu Zemanovi.        (Čtěte na stránkách Necenzurujeme)


Francie je jen začátek. Naši politici by se měli začít bát ..... Ještě stále se vám líbí demokracie na západě? Hej, politici ČR, nebojíte se, že to propukne i u nás? Já být vámi se bojím. Už o tom nemluví jen obyčejní lidé jako já a mnoho dalších, ale už se k tomu odvážili i někteří politici jako Pithart, či Fišerová. Ale že jim to sakra trvalo. Já to píšu už skoro 20 let a jak to tak sleduji, tak teprve tento rok mi přestali za to moje psaní nadávat a říkat že jsem blázen, rusofil nebo blbec ničemu nerozumící. To je pokrok:-))

Procházím náš tisk nestačím se divit, jak se popisují demonstranti ve Francii.

– vandalové ničící památky – rabiáti ničící obchody – rváči co se perou s policií

Zavírají se obchody, památky, divadla. Ruší se fotbalové zápasy a omezuje se doprava. Návštěvníci se nedostali na Eiffelovu věž, zavřený byl Vítězný oblouk, věže katedrály Notre-Dame či muzea Louvre, Orsay a Centre Pompidou.

To je to, co nám vnucují: Současná vlna pouličních protestů, která se rozlila po celé Francii a rozšířila se i do Belgie a Nizozemska, je nejsilnější od roku 1968. Podle britského deníku The Times se násilnosti snaží podněcovat i někteří uživatelé sociálních sítí napojení na Rusko.

Kdyby to nebylo k pláči, tak se s chutí zasměji. Prostě za vším hledej Putina a Rusko. Asi může i za to, že se protestuje i v Belgii a Nizozemsku. Snaží se nám namluvit lži a přitom co je hlavní věc, která tohle rozpoutala? Jsou to obrovské sociální rozdíly a lidé toho mají prostě dost.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Marine Le Pen vzkazuje Macronovi: Vylez ze svého paláce! ..... Předsedkyně Národního shromáždění (bývalá Národní fronta) a pro mnohé naděje pro Francii, Marine Le Pen, nedávno učinila prohlášení týkající se protestů Žlutých vest. Podle ní by měl prezident Macron vylézt ze svého paláce a uvědomit si, jak lid trpí.

“Znovu vyzývám prezidenta republiky, aby zvážil, jak lid trpí, a reagoval na něj tím, že vyleze ze svého paláce, přestane se schovávat a zavírat v Elysejském paláci. To je jednání, na které Žluté vesty čekají.

“Myslím, že si musí být vědom sociálního utrpení a poskytnout velmi silné a okamžité odpovědi. Mám stále větší a větší pocit, že reakcí prezidenta nemůže být jen obava z bezpečnosti.”

Macron včera večer nakonec skutečně ze svého paláce vylezl, a slíbil určité změny, které by lidu vyšly vstříc. Zda se lid s tímto kompromisem smíří uvidíme tento víkend.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Anketa: je islám náboženství štěstí a lásky, jak říká nový francouzský ministr vnitra? ..... Bývalý ministr zahraničí Francie, levičák a vítač Gerard Collomb, najednou ve funkci skončil. Na odchodu prohlásil, že Francie je na pokraji občanské války. Nový ministr, ještě větší dobroser, Christophe Castaner, měl naopak zhruba před rokem říct, že islám je náboženství štěstí a lásky.

Řeknete si, no potěš koště. O civilní válce, které nejspíš Francie (mimo jiné) neuteče, už se mluví nějaký ten čas, ale doteď se za to trestalo.  A pokud bude policii a armádu řídit právě tenhle sluníčkový hlupák, to mi řekněte, jakou asi má sladká Francie šanci.

Docela rozvířil poklidné multikulturní vody profesor Christian de Moliner také vloni na podzim. Řešením a tedy způsobem, jak by se Francie mohla vyhnout bratrovražedné válce prý je rozdělit zemi Galského kohouta na dva díly. Na francouzskou a na muslimskou, kde by vládla šaría.

A teď mi někdo vysvětlete, proč by náboženství míru a nově i štěstí a lásky nemělo zvládnout žít v míru a štěstí a lásce s námi, potažmo s Frantíky. Kde asi udělali soudruzi chybu?       (Čtěte na stránkách JM Magazín)


11.12. 2018     Jedenáctý prosinec Mezinárodním dnem hor vyhlásilo OSN. Tento významný den patří k relativně mladým svátkům, neboť se slaví teprve od r. 2003. Je chápán zejména jako příležitost k vytváření povědomí o významu hor pro kvalitu lidského života i přírodní rovnováhy na Zemi.


Státy odmítající migranty se budou muset vyplatit, požaduje Macron a Merkelová ..... Francie a Německo prý chtějí, aby země, které odmítají migranty, byly donuceny platit a tím se omluvily z evropského redistribučního programu.

Návrh byl v dokumentu, který měla k dispozici agentura Reuters, a který měli ve čtvrtek dostat ministři vnitra členských zemí EU.

Nadále by mělo platit, že by si země EU měly brát část migrantů od jiných zemí, jen pokud nebude vůči této praxi silný nesouhlas. V takovém případě budou muset nesouhlasící státy svou “solidaritu” projevit finančně.

Tyto peníze by se podle diplomatů měly vložit, i když to pravé slovo je “utopit”, do programů na rozvoj Afriky, která se stále ne a ne rozvinout, nebo by měly přijít do rozpočtu Evropské komise.

Tyto návrhy ale netřeba brát vážně, protože revoluční Francie, nebo politicky nestabilní Německo, nejsou v pozici, kdy by mohly ostatním zemím Evropy cokoliv diktovat.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Prečo sú inteligentní ľudia nešťastní? ..... Verný a milujúci partner, skvelý rodinný život a úspešná kariéra nemusí nutne stačiť na to, aby inteligentné duše necítili smútok a melanchóliu. Ako sa zdá, šťastie sa vysoko inteligentným ľuďom vyhýba. Tu je šesť najpravdepodobnejších dôvodov, prečo tomu tak je.

Často nad všetkým veľa premýšľa Vysoko inteligentní ľudia majú sklon k nadmernému premýšľaniu a analyzovaniu všetkého, čo sa deje v ich živote a okolí, aj mimo materiálny svet. Nadmerné premýšľanie môže byť občas vyčerpávajúce, najmä ak vaše myšlienky vedú k záverom, ktoré vás trápia a znepokojujú. Deprimuje vás to, ale nemôžete si pomôcť a musíte nad tým neustále uvažovať bez ohľadu na to, ako je táto skúsenosť vyčerpávajúca. Ich schopnosť analyzovania je obrovská. Pravda je však taká, že nie je nutné venovať pozornosť každej maličkosti a zahlcovať svoju myseľ negatívnymi myšlienkami. "Nevedomosť je blaho" je príslovie, ktoré platí hlavne pre ľudí, ktorí vidia do duší ostatných a dokážu odhaliť ich skutočné motívy. Svet sa bez pochyby zdá byť smutným miestom obývaným nesprávnymi ľuďmi. Nehovoriac o pocitoch, ktoré vás prepadnú, ak premýšľate nad filozofickými problémami, situáciami, ktoré sa momentálne vo svete odohrávajú a odvekými otázkami o živote, na ktoré neexistujú odpovede. Ak sa naučíte veci ignorovať, budete sa cítiť bezstarostne, veselo a šťastne.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Globální pakt o řízené migraci byl právě schválen. Podívejte se, co nás čeká ..... Na konferenci Organizace spojených národů (OSN) v Marrakéši schválili v pondělí zástupci ze 164 zemí globálního paktu o migraci. Účastníci schválili pakt aklamací na začátku dvoudenní konference, uvedli agenturu AP.

Příprava globálního rámce OSN pro bezpečnou, řízenou a legální migraci (GCM) skončila v červenci v OSN po 18 měsících jednání. Vůči tomuto usnesení však mezitím vyjádřily objevy námitek a několik evropských států.

Na migračním paktu se 193 členských států OSN dohodlo ještě v září 2016. Práce na jeho začaly v dubnu 2017 a skončily v červenci 2018. Cílem tohoto 34 stranového právně nezávažného dokumentu je pomoci lépe organizovat migrační toky a posilovat právo migrantů.

„Nevidím žádné námitky, dokument je schválen," prohlásil Nasser Bourita, marokánský ministr zahraničních věcí, který je předsedou na konferenci.

Země jako Belgie, Bulharsko, Maďarsko, Česko, Slovensko, Austrálie, Izrael, Itálie a Švýcarsko se rozhodly, že se konference o přijetí Globálního paktu OSN nezúčastní. Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zrušila svou účast na projednávání paktu již koncem roku 2017.

Globální pakt má být definitivně schválen na Valném shromáždění OSN 19. prosince. Doporučujeme se podíva na níže uvedené video: https://youtu.be/Vpja03gKZyg        (Čtěte na stránkách AC24)


V Paříži byla proti demonstrantům nasazena armáda EVROPSKÉ ÚNIE ..... Proto je každému jasné, proč MAKRELA volala a dělala nátlak tak rychle na vytvoření evropské armády. Je jasné že 15 obrněných vozidel rozhodně stávky nepotlačí…..

Dle mého názoru nenávist lidí proti EU ještě posíli a rozhořčení frantíků bude ještě větší…..

Domnívám se, že ten tobogán teprve nyní začne. Tohle rozhodně EU neměla dělat. No a máme to tady. Povstání na celém kontinentu…..       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Proč chce Facebook vaše telefonní číslo? ..... Facebook uživatele žádá o zadání telefonního čísla pro lepší zajištění účtu. Víte, co to znamená, k čemu pak sociální síť vaše číslo používá a jak se můžete bránit nechtěným reklamám?

Telefonní číslo potřebuje Facebook ke dvěma základním věcem – identifikuje vás jako uživatele profilu a ujišťuje se, že nemáte více než jeden účet, což by odporovalo uživatelským podmínkám. Bez vašeho souhlasu nesmí telefonní číslo použít ke spojení s vámi.

Telefonní číslo slouží také k marketingovým účelům. Nejde však o přímé telefonování, nýbrž o identifikaci vašich zájmů za pomoci třetích stran. Různé firmy často vedou seznamy čísel svých zákazníků. Některé z nich ho mohou předat Facebooku, který využije k cílené reklamě zmíněných firem.

Jak tuto reklamu omezit? Spotřebitel může na Facebooku sám určit, jaké reklamy se k němu dostanou. Přihlaste se do svého profilu a klikněte na trojúhelníček vpravo na hlavní modré liště. Přejděte do Settings (Nastavení) a pak na Ads (Reklamy) v levé nabídce. Hned druhá položka v další nabídce vás dostane na seznam inzerentů, se kterými jste byli ve spojení (Advertisers you´ve interacted with). Reklamy od konkrétní značky zastavíte, když na ni najedete myší, kliknete na šipku pro otevření nabídky, která se objeví, a označíte příslušnou akci.

Hlídejte zveřejnění telefonního čísla na svém profilu. Pokud si nepřejete, aby se vaše telefonní číslo objevilo ve vašich kontaktních informacích, musíte změnit nastavení. Přihlaste se do svého účtu a klikněte na profilovou fotku na horní modré liště. Otevřou se vám profilové informace, kde musíte do About na liště pod fotkou a pak do Contact and basic info v nabídce vlevo. Najeďte na telefon a klikněte na Edit. Tam můžete nastavit, kdo uvidí vaše telefonní číslo. Změny se uloží teprve po klepnutí na ukládací tlačítko.       (Čtěte na stránkách Spotřebitel)


Francie na prahu katastrofy: Proti čemu bojují žluté vesty? Islamisté s pravomocemi republiky? Historický odvrat od politiků a Macronův ostudný účet. Brutání zásahy těžkooděnců ..... Guy Milliere popisuje atmosféru současné Francie, shrnuje prohřešky prezidenta Macrona a vysvětluje, co všechno je příčinou bouří dlouhodobě frustrovaných Francouzů

11. listopadu 2018 oslavil francouzský prezident Emmanuel Macron 100. výročí ukončení První světové války tím, že pozval hlavy sedmdesáti států do Paříže, a uspořádal nákladné, zbytečné a velkolepé "Fórum míru", které, kromě polechtání jeho napoleonského ega, nic nepřineslo.

Pozval také amerického prezidenta Donalda Trumpa, a pak ho urazil. Macron dobře věděl, že jen před pár dny se Donald Trump definoval jako nacionalista, který je odhodlaný bránit Ameriku. Přesto se pak v pompézním projevu Macron dovolával "vlastenectví", které následně nesmyslně definoval jako "přesný opak nacionalismu", který označil za "zradu".

Kromě toho, krátce před setkáním s prezidentem Trumpem, se Macron rozhovořil nejen o "naléhavosti" budování evropské armády, ale také zařadil Spojené státy mezi "nepřátele" Evropy. Toto nebylo poprvé, kdy Emmanuel Macron postavil zájmy Evropské unie nad zájmy své země. Ale bylo to poprvé, co zařadil Spojené státy na seznam nepřátel Evropy.

Přišla bída na Francouze? ... Donald Trump okamžitě pochopil, že Macronův postoj je manévrem k udržení iluze vlastní velkoleposti a zároveň snahou získat doma politickou výhodu. Trump také věděl, že tam nemůže jen tak sedět a nechat se urážet. V sérii tweetů světu připomněl, že Francie potřebovala pomoc USA, aby znovu získala svobodu během dvou světových válek, že NATO stále ještě chrání prakticky bezbrannou Evropu a že mnoho evropských zemí na svoji vlastní obranu nevynakládá dohodnutou částku. Trump také dodal, že Emmanuel Macron má u voličů mimořádně nízkou popularitu (tehdy 26, dnes sotva 18 %), čelí extrémně vysoké míře nezaměstnanosti a pravděpodobně se snaží od všech těchto věcí odvrátit pozornost.

Trump měl pravdu. Již řadu měsíců je popularita prezidenta Macrona ve volném pádu a v současné době je v této fázi svého mandátu nejméně populárním francouzským prezidentem v moderní historii země. Francouzský lid se od něj hromadně odvrátil.

Nezaměstnanost ve Francii je na místní poměry nejen na alarmující výši (9,1 %), ale tak vysoká je už celá léta. Počet lidí žijících v chudobě je také vysoký (8,8 milionu lidí, 14,2 % obyvatel). Hospodářský růst se ve skutečnosti vůbec nekoná (ve třetím čtvrtletí roku 2018 to bylo 0,4 %, oproti 0,2 % v předchozích třech měsících). Medián příjmu 20 520 eur ročně je neudržitelně nízký. Znamená to, že polovina Francouzů vydělá měsíčně méně než 1 710 eur. Pět milionů lidí živoří z méně než 855 eur měsíčně. 70% obyvatel Paříže dostává přídavky na bydlení, v ostatních městech je to ještě vyšší počet. O tom, kolik dostávají imigranti ani nemluvě.       (Čtěte na stránkách Protiproud)


Proč BIS nepřizná, že to je mnohem horší? Izraelský expert promlouvá o islámském extremismu u nás ..... Do Islámského státu mířilo desetkrát více lidí než informuje BIS. O tom je přesvědčen bezpečnostní expert David Bohbot, který v tomto směru upozorňuje, že se jedná v mnoha případech o mladé, slušně zaopatřené lidi, kteří konvertovali k islámu. Ze zprávy BIS je pak udiven, proč se věnuje jen problematice zpravodajců z Ruska a z Číny, jako by z jiných zemí nebylo ani jednoho agenta. Pokrytečtí Evropané protestují proti Izraeli, ale jeho bezpečnostní informace by rádi. Razantně se také vypořádává s palestinskou otázkou.

Zpráva BIS za rok 2017 hovoří o 11 občanech ČR, kteří od nás odešli bojovat do Islámského státu. Je to číslo podle vás odpovídající? Jenže co ti, které tajná služba neidentifikuje? Není jejich počet, když si zaspekulujeme, podstatně větší?

Podle toho, co jsem já slyšel, se to číslo pohybuje okolo 50 až 100. Většina ve věku 20 až 25 let, svobodní, druhá generace a nově konvertovaní lidé ze střední třídy. V BIS asi nemají moc dobré informace...

Proč myslíte, že BIS nemá informace? A co se s tím dá udělat?

I když v BIS sedí dobří a kvalitní lidé, nemají dost peněz na nové technologie a metodologie. Je potřeba investovat do bezpečnosti. Stejně důležité je zajistit, že informace nemůže uniknout, a pak bude možné zvýšit úroveň spolupráce s dalšími subjekty a službami.

Myslíte například s izraelským Mossadem?

Mossad a Shabak, tady už spolupráce je a bude jen a jen lepší.

A co ti, kteří říkají, že by se nemělo spolupracovat s izraelskými službami?

Nikdo to neříká. Evropané jsou pokrytečtí, protestuji proti Izraeli, ale všichni chtějí informace. Když byly 5. 6. 2018 v Paříži demonstrace proti Izraeli, když tu byl Netanyahu na návštěvě, tak zároveň ve stejné době Mossad varoval před aktuálním teroristickým útokem v Paříži... Je to prostě smutné.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Francie se řítí do katastrofy, Macrona to nezajímá ..... Laurence Sailliet, mluvčí středopravé strany Republikánů, 27. listopadu 2018: "Francouzi si stěžují: 'Pane prezidente, nemůžeme vyjít s výplatou' a prezident odpovídá: 'Vytvoříme státní radu pro klimatické změny.' Vidíte ten propastný rozdíl?"

Protestující "žluté vesty" mají nyní podporu 84 % francouzského obyvatelstva. Požadují Macronovu rezignaci a okamžitou změnu vlády.

Jean-Yves Camus, politolog: Hnutí je vzpourou milionů lidí, kteří cítí, že jsou škrceni "likvidačním" zdaněním a nechtějí "dál dávat vládě bianco šek," když se zdá, že je vláda "neschopná omezit výdaje".

Evropské volby se budou konat na jaře roku 2019. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že strana Národní sdružení bude v čele, daleko před stranou La République En Marche! (Republika na pochodu!), stranou Emmanuela Macrona.

11. listopadu 2018 oslavil francouzský prezident Emmanuel Macron 100. výročí ukončení První světové války tím, že pozval hlavy sedmdesáti států do Paříže, a uspořádal nákladné, zbytečné a velkolepé "Fórum míru", které nic nepřineslo. Pozval také amerického prezidenta Donalda Trumpa a pak ho urazil. Macron dobře věděl, že jen před pár dny se Donald Trump definoval jako nacionalista, který je odhodlaný bránit Ameriku. Přesto se pak v pompézním projevu Macron dovolával "vlastenectví", které následně podivně definoval jako "přesný opak nacionalismu", který označil za "zradu".

Kromě toho, krátce před setkáním s prezidentem Trumpem, se Macron rozhovořil nejen o "naléhavosti" budování evropské armády, ale také zařadil Spojené státy mezi "nepřátele" Evropy. Toto nebylo poprvé, kdy Emmanuel Macron postavil zájmy Evropské unie nad zájmy své země. Ale bylo to poprvé, co zařadil Spojené státy na seznam nepřátel Evropy.

Prezident Trump zřejmě okamžitě pochopil, že Macronův postoj je manévrem k udržení iluze vlastní velkoleposti a zároveň snahou získat doma politickou výhodu. Trump také věděl, že tam nemůže jen tak sedět a nechat se urážet. V sérii tweetů Trump světu připomněl, že Francie potřebovala pomoc USA, aby znovu získala svobodu během dvou světových válek, že NATO stále ještě chrání prakticky bezbrannou Evropu a že mnoho evropských zemí na svoji vlastní obranu nevynakládá dohodnutou částku. Trump také dodal, že Emmanuel Macron má u voličů mimořádně nízkou popularitu (26 %), čelí extrémně vysoké míře nezaměstnanosti a pravděpodobně se snaží od všech těchto věcí odvrátit pozornost.       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)


Zpráva o konci lidských práv v EU ..... Před 70 lety, 10.12.1948, byla podepsána Všeobecná deklarace lidských práv, jejíž platnost však nyní již zřejmě končí. Za úplný konec může být považován 25.říjen 2018, kdy Evropský soud pro lidská práva  rozhodl, že kritika zakladatele islámu Mohameda je podněcováním nenávisti, a proto není chráněna svobodou projevu. Tím potvrdil rozhodnutí rakouských soudů, které odsoudily paní  Sabaditsch-Wolffovou k pokutě 480 EUR a k tomu uhrazení soudních výloh za to, že ve svých přednáškách nazývala Mohameda pedofilem.(1)   Nyní k jednotlivým článkům deklarace:

Článek 1: Všichni lidé rodí se svobodní a  sobě rovní co do důstojnosti a  práv….

Platnost tohoto článku skončila tím, že v západní Evropě již existuje kasta nadlidí, kteří mohou beztrestně znásilňovat děti (dětské nevěsty), mrzačit jim genitálie (FGM), odpírat jim právo na vzdělání (dětské nevěsty obvykle nechodí do školy), a také mohou praktikovat mnohoženství, zatímco jejich ideologie nesmí být ani kritizována, i když hlásá trest smrti pro homosexuály, odpadlíky nebo kritiky islámu. Dětských nevěst je v Německu oficielně 300, neoficielně mnohem víc, někdy se manželství nahrazuje opatrovnictvím. (2)

„Spojené království legitimizovalo “hrozné zneužívání”: Téměř 2000 dětských nevěst za pět let.“ (3) „ Lékaři v okolí Birminghamu identifikovali průměrně dva případy mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM) denně. V roce 2017 bylo v Birminghamu a okolí přibližně 620 případů nově registrovaných žen v datovém souboru FGM. FGM je ve Spojeném království od roku 1985 nezákonné, ale doposud nebyl nikdo za tento trestný čin úspěšně stíhán.“(4)

Čl. 3: Každý má právo na život, svobodu a osobní bezpečnost….Svoboda projevu skončila také ve Švédsku, kde byl 64-letý muž odsouzen k pokutě 3.000 SEK (7.620 Kč)  za zveřejnění karikatury, která ukazuje dva muže s vousy a turbany. Jeden muž drží kočár s malým dítětem a druhý se ptá: “Vnučka?” “Ne, moje nová manželka!” Odpověděl muž s dětským kočárkem.  V komentáři odsouzený napsal, že „ muslimové jsou sekta pedofilů, musí být zastaveni a nemají přístup do Evropy”. ( 5 ) A dále, 70- letá žena byla odsouzena k pokutě 4.800 SEK (12.190 Kč) poté, co napsala krátký příspěvek na Facebook, kde kritizovala migranty za znásilňování a také vznesla pokoutní dotaz, zda muslimové nechystají převzetí Švédska.(6)       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


Pakt o migraci ..... Pakt o migraci nepodepíše např. Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Rakousko, Izrael, Austrálie, USA. Ostatní země mají zoufale nezodpovědné představitele a hodlají pakt v pondělí v Marrákeši podepsat.

  Mohu se domnívat, že v OSN převážila ideologie o právech každého na všechno, co mají ostatní, nebo se mohu domnívat, že většinu zástupců zemí v OSN zfanatizovala nějaká skupina lidí, která má nějaké své záměry, o kterých my, mimo hru, spekulujeme či konspirujeme. V budoucnosti se některá z těchto spekulací či konspirací prokáže jako pravdivá, ale bez křišťálové koule nikdo neví, jaká ta budoucnost bude. Já se tedy domnívám a také doufám, že bude na světě exponenciálně přibývat občanů, kteří se odmítnou podřizovat nesmyslům, podobným Globálnímu paktu o migraci. Všichni totiž, i ti nejzavilejší obhájci Paktu, jsou si vědomi, že např.

křesťan nechce být muslimem ani ateistou ani jiným uctívačem muslim nechce být křesťanem ani ateistou … ateista nechce být muslimem ani křesťanem … běloch nechce být černochem, asiatem, indiánem, mulatem, atd. švadlena nechce být zedníkem, atd. chlap nechce být ženskou, atd. chytrej nechce být blbem, atd. atd, atd.,

ale současný úchylný celosvětový vývoj směřuje k bezpohlavnosti, k povinnosti objímat vše, co je jedinci bytostně odporné, ke vzdání se koncepčního uvažování, k absolutnímu a bezmyšlenkovitému konzumu všelijakých nesmyslů. Toto prostředí si vytvářejí ekonomičtí giganti, protože dobře vědí, že zdegenerovaná populace jim bude bez velkých problémů pokorně sloužit.

Na bedra světoobčana je toho dnes naloženo dost. Měl by mít hezké vztahy v rodině. Měl by být dobrým pracovníkem, který sleduje trendy, stresy zvládá levou zadní. Měl by se zajímat o dění ve své obci a přispívat k nápravě případných nešvarů. Měl by být znalý politické situace ve své zemi a měl by zodpovědně přispívat k volbám. A dál? Pokud se nechce dožít zkázy, nezbývá mu, než se orientovat i v dění ve své Unii a vysílat silné signály nesouhlasu, když ta Unie směřuje do slepé uličky. Dokonce, dnes již musí sledovat i dění v OSN, kde se šijí na občany této planety takové zákeřnosti, jako je Globální pakt o migraci. Kdo vlastně řídí tento svět? Jsou to skutečně ti ekonomičtí giganti, nebo snad temné síly, které nás požírají?       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


10.12. 2018     Na Nobelovu cenu byl Jaroslav Heyrovský nominován celkově osmnáctkrát. V oboru chemie čtrnáctkrát (1934, 1938, 1940, 1944, 1947, 1950, 1952–1959), ve fyzice jednou (1940) a na Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu třikrát (1948, 1949, 1953). Nobelovu cenu za chemii převzal 10. prosince 1959 za objev a rozpracování analytické polarografické metody


Kdybys ses neučil tak dobře, nemusels bejt nezaměstnanej ..... Jako by to byly dva světy. Na jedné straně v novinách, televizi, na konferencích zaměstnavatelů, znějí jen a jen nářky na to, jak moc zoufale chybí lidé. Nedostává se pracovní síly. Podniky by rády produkovaly víc, ale nemohou, protože zaměstnance nemohou sehnat, kdyby se na hlavu postavily. Jako sci-fi působí fakt, že před 5 lety se o jedno pracovní místo pralo v průměru přes 14 lidí, zatímco dneska se o jedno místo uchází jen 0,7 člověka! Volných míst je víc než volných lidí, a to jsou přitom ještě mnozí „volní lidé“ technicky vzato nezaměstnatelní, protože se na úřadech práce hlásí jen fiktivně, alternativně jsou už nezaměstnaní tak dlouho, že ztratili schopnost do práce docházet. Skutečný nedostatek volných lidí je tedy ještě mnohem horší, než by se ze suché statistiky mohlo zdát.

A pak je tu druhý svět. Lidé, kteří mají chuť pracovat. Lidé, kteří mají vysokou kvalifikaci. A přeci o práci nemohou zavadit. Tak jako paní, která mi napsala před pár dny email:

„...s tezí, že pracovní síla chybí, nesouhlasím. Od září 2012 si hledám práci. Mohu posílat CV o závod a inzerenti se neobtěžují ani odpovědět. Po roce na úřadu práce jsem odešla do naspořeného předdůchodu. Mluvím anglicky, mám ŘP skupiny C, průkaz na VZV. Pracovala jsem celý život na letišti, byla jsem IATA certifikovaným školitelem přepravy nebezpečného zboží s certifikáty z Ženevy...“

...a tak dál a dál. Zkrátka paní má evidentně vysokou kvalifikaci. Práci se snaží hledat. A takových lidí mě v poslední době oslovilo víc. Mnozí z nich byli bývalí vysoce postavení manažeři s několika vysokoškolskými tituly. A přesto – nic. Proč?!

Protože právě proto – těmto vysoce kvalifikovaným lidem se nedaří práci najít nikoliv NAVZDORY jejich vzdělání, ale KVŮLI jejich vzdělání.

Onen první svět, který hlásí nedostatek pracantů, totiž o odborníky a vzdělané lidi nestojí. Tenhle svět hledá pomocné řidiče, skladníky - ještěrkáře posunující ještěrkou bedny zleva doprava a zprava doleva, kopáče výkopů na stavbách, nejlépe pak nemyslící panáčky stojící u pásu a překládající polotovar z jednoho pásu na druhý. Tenhle svět hledá levné lidi bez vzdělání, kteří se spokojí s velmi nízkou mzdou a které je tak strašně snadné nahradit jen o trochu dražším robotem.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


USA utratily na válku v Afghánistánu gigantickou sumu. Částku, která by vymýtila chudobu na celém světě .....  Američany vedená invaze do Afghánistánu v roce 2001 od té doby způsobila obrovské množství strádání, civilních obětí. Území ovládané Talibanem dosahuje rekordních ploch, a to nehledě na gigantické utracené prostředky. Během 17 let Spojené státy utratily 1.07 trilionu dolarů.

K celkovým nákladům o rozměru 773 miliard dolarů je potřeba připočítat i náklady o rozměru 243 miliard dolarů, které vznikly americkému ministerstvu obrany. Lidé se jen chytají za čelo při pomyšlení, že afghánský výbor pro mír a Taliban se chystají dohodnout na příměří v Moskvě, a ne ve Washingtonu.

Prostředky utracené na válku v Afghánistánu mohly být utraceny efektivnějším způsobem. Například za cenu 175 miliard dolarů ročně by bylo možné vymýtit chudobu na celém světě. To je přibližně čtvrtina amerického vojenského rozpočtu.       (Čtěte na stránkách AC24)


Čínský Social Credit System, který vám vyrazí dech i se zubama! George Orwell tiše v hrobě bledne závistí, Čína dovedla jeho román “1984” nejen do praxe, ale naprosto ho překonala! Dozor na ulici, stovky milionů kamer, obrazovky hanby, ztráta bodů za návštěvu pochybného webu, telefonát nebo schůzka s osobou s nízkým sociálním skóre, zákaz cestování vlakem, nekoupíte si ani letenku, zákaz nákupu nemovitostí, finanční odměny občanům za udávání! New World Order podle Domu Sion! ..... Včera jsem publikoval článek o událostech v Paříži a dosud netuším, jestli jsem udělal správně, protože původně měl tento text být umístěn do mé nové knihy. Některé věci nelze dosud veřejně publikovat, protože lidé je nepochopí a odmítnou v rámci autoimunitní psychologické reakce. Pro mnoho lidí je lepší vidět budoucnost optimisticky, s nadějí, protože optimisté se dožívají delšího věku a bourání vzduchozámků není pro každého. Stačí se podívat na mnohé voliče SPD po prvním roce.

Problematika globalistického klíče k planetě má více rozměrů a není zde veřejný prostor pro jejich rozebírání, protože bych psal článek pro několik lidí a zbytek by to nepochopil nebo by si to vysvětlil úplně jinak, což by bylo ještě horší. Od toho bude až nová kniha, kdo se lehce zorientoval v té první a hlava mu z toho neupadla, bude schopen si přečíst i tu druhou bez duševního poškození. Přesto jsem se ale rozhodl, že zde dnes publikuji video pravé ruky a spolupracovníka Alexe Jonese z Infowars.com, který nedávno natočil video o Systému sociálního kreditu v Číně.

Video Paula Watsona máte nahoře a je opatřeno českými titulky, které zapnete jako obvykle tlačítkem “CC” v liště videa. Někteří z vás už tuší, o čem video asi bude, ale drtivá většina české veřejnosti netuší, o co se jedná. Neví to zřejmě ani prezident Miloš Zeman, možná ani Jaromír Soukup z TV Barrandov, ale to jim nemějme za zlé. Čínská vláda totiž nedávno spustila v Číně neuvěřitelný a děsivý orwellovský systém nazvaný Social Credit Information System, nebo zkráceně Sociální kreditní systém. Ten je vyjádřený číslem, tzv. skóre, které může růst nahoru anebo klesat dolu. Podle výšky skóre se mění rozsah služeb, které v Číně můžete použít a jak daleko se z domu dostanete, a které služby a cesty jsou vám zpřístupněny, anebo zamítnuty, pokud vaše kreditní sociální skóre je nízké. Jedná se o drakonický systém založený na více jak 400 milionech průmyslových kamer s rozlišováním obličejů.       (Čtěte na stránkách AENews)


Kde ti idioti pracují? Německý web kádruje a perzekuuje odpůrce režimu  ..... Německý web s jinotajným názvem Centrum pro politickou krásu se snaží vyhledávat a udávat lidi, kteří vyjadřují aktivní odpor k současnému pro-imigrantskému režimu. Na webu a sociálních sítích, ale i na protirežimních protiimigrantských demonstracích (PEGIDA v Drážďanech, Chemnitzu a jinde) se snaží identifikovat tzv. radikálně pravicové účastníky a zveřejnit jejich nacionále a stigmatizovat a ostrakizovat je.

V anketě "Kde ti idioti pracují?" se snaží zjistit jejich zaměstnavatele a předat jim kompromitující údaje rovnou s návrhem výpovědi pro “poškozování reputace” či “charakterovou sociální nezpůsobilost”. Ke sběru informací a udávání nabádá sousedy, kolegy a známé a obsahuje rubriku „Staňte se komplicem!“.

Jak říká "umělecký" ředitel webu Philip Rauch, Centru jde o to, aby protiimigrantští aktivisté byli ekonomicky vyloučeni ze společnosti (podobně jako za socialistické NDR). Web chce být také ideologicky převýchovným, a tak dává možnost identifikovaným protiimigrantským odpůrcům se kát a odříci svého přesvědčení, a na základě toho je z webových stránek vymazat.

Ačkoli web perzekuuje jen přívržence údajného radikálně pravicového spektra a zejména protestující proti imigraci, podle zemských kriminálních úřadů dnes namnoze větší míru násilí, a to i proti policistům, představuje levicový radikalizmus, který je však webem tiše tolerován a tak latentně legitimizován.       (Čtěte na stránkách Infokurýr)


Tyto rostliny u postele vám zajistí nádherný spánek ..... Uspěchaný životní styl a stres si vybírá svou daň v různých oblastech našeho života. Neméně tak i v kvalitě spánku. Špatný vzduch v místnosti může způsobovat, že máme problém s usnutím.

Naštěstí je tu jedno skvělé přírodní řešení: pokojové rostliny. Místo prášků na spaní umístěte do své ložnice a nejlépe hned k posteli některé z následujících rostlin, které navíc většinou nejsou náročné na údržbu a budou hezkou dekorací vašeho interiéru.

Aloe vera – v noci produkuje kyslík, takže velmi zlepší kvalitu vzduchu a tudíž i spánku. Jako sukulentní rostlina, vyžaduje jen velmi málo zalévání, protože si uchovává vlhkost v listech. Měla by být na slunném místě. Dužnina z jejích listů má výborné účinky na problémy s pletí nebo k léčbě malých říznutí a popálenin či bodnutí hmyzem.

Gardénie – vylučuje z květů vůni, která má zklidňující efekt pro psychiku. Vyžaduje trochu více péče, ale výsledek stojí za to.

Levandule – zjistilo se, že lidé kteří měli poblíž sebe během spánku tuto rostlinu po dobu dvou týdnů, se budili více odpočatí a svěžejší. Čichání k rostlině má uklidňující účinky. Další studie zjistily, že levandulová vůně má příznivý efekt na srdeční činnost, také snižuje krevní tlak a zmírňuje stres. Protože levandule má ráda teplo a sluneční paprsky, je nejpépe ji umístit na slunný parapet a měla by být zalévána jen střídmě.

Jasmín – má podobný efekt na usnutí, jako prášky na spaní, ovšem bez vedlejších účinků. Výzkumy ukazují, že sladká jasmínová vůně snížuje míru úzkosti a zlepšuje kvalitu spánku. Jasmíny mají období klidu během zimy, proto je neumisťujeme na přímé sluneční světlo a nepřeléváme.

Kala bílá – neutralizuje škodliviny ve vzduchu, jelikož je dokáže absorbovat skrze listy a využít jako potravu. Kaly potřebují nepřímé středně silné světlo a zaléváme je pouze, když je hlína už zcela suchá.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Macronův sestup do pekel ..... Zdálo se, že po Sarkozym to už v pohrdání běžnými lidmi dál nejde, ale ejhle, sestup do pekel nepopularity je možný vždy. Podívejme se na pád legitimity Macrona po prvních třech měsících jeho vlády.

Jak je od včerejška známo, francouzská vláda ustoupila sociálnímu protestnímu hnutí tzv. “žlutých vest”. Vláda se zavázala, že minimálně o půl roku odloží plánované zvýšení daně z pohonných hmot. Je paradoxem, že všichni mluví jen o Paříži, které se toto opatření prakticky vůbec nedotklo. Tamější proletáři pracující ve žlutých vestách pro město používají pro přepravu hlavně MHD. Naopak na venkově potřebujete auto každý den, abyste dostali děti do školy a své produkty na trh. Tady se pohybuje zvýšení na dani z pohonných hmot v průměru o 100-140 euro za měsíc, a to už je v napjatém rodinném rozpočtu pořádně znát.

Začněme ideologií. Francie je neoliberálně vykradena jako každý jiný západní stát a bankovní hezoun Macron představuje od počátku hlavního politického agenta tohoto procesu. Proto šel na ruku všem globálním korporacím a velkým firmám, kterým dal volné pole k podnikání na úkor daňových úlev a zostřeného zákoníku práce. Korporátní otroctví, tak milé českým politikům a pravicovým voličům, je ale ve Francii nesnadné udržovat. Zdejší občané jsou už od Francouzské revoluce zvyklí bojovat proti panstvu a za sociální stát. Problém je v tom, že zemi nelze donekonečna zadlužovat tím, že snižujete daně bohatým a ožebračujete zbytek populace. A toto je velmi nesnadné provádět v situaci, kdy začala v EU ekonomická stagnace ...

Macron jako bývalý zaměstnanec banky Rothschild & Cie pochopitelně jednomu procentu ubrat nemůže, takže nařídil chudým jako obvykle utáhnout opasky. To se ve Francii na rozdíl od Česka ne vždy daří zavést. Během mého 4-letého studia v Paříži v letech 1993-97 jsem viděl dva podobné pokusy s podobně zdevastovanými ulicemi a vymlácenými výklady. Takže nic nového pod sluncem. Ale co je opravdu nového na těchto demonstracích? Za prvé, totální neoblíbenost nadutého a samolibého Macrona. Zdálo se, že po Sarkozym to už v pohrdání běžnými lidmi dál nejde, ale ejhle, sestup do pekel nepopularity je možný vždy.        (Čtěte na stránkách Outsidermedia)


Itálie za dva roky snížila příchod nelegálních migrantů o 96 procent ..... Italská vláda drasticky snížila počet příchodů migrantů do země. Od ledna tohoto roku v Itálii přistálo 23 tisíc lidí a to je o 96 procent méně, než před dvěma lety.

Migranti, kterým se podaří přes moře dostat, přicházejí hlavně z Tuniska, Eritreje, Sudánu a Pakistánu.

Tyto výsledky jednoduše dokazují, že politika Mattea Salviniho funguje. Salvini několikrát odmítl nechat přistát lodě s migranty a dohodl se s Libyí na jejich vracení.

Ačkoliv ze strany médií a levice je kritizován, zůstává nejdůvěryhodnějším italským politikem. Lidé si jeho zápalu pro Itálii cení, věří mu, že je upřímný a také ho zatím neprovází žádný korupční skandál. Ve své kampani slíbil, že migraci sníží a bude bojovat za Italy, ve volbách k tomu dostal mandát, a to nyní i dělá.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Studentský rozkaz zněl jasně. Ovčáček nesmí projít ..... Nějak se nám to na těch univerzitách zvrhává. Myslel jsem, že právě univerzitní půda by měla sloužit jako prostor pro svobodnou diskuzi. Mylně jsem se domníval, že i dvacetiletý student chápe, že není účelem každé přednášky, aby s přednášejícím souhlasil.

Fakt jsem asi nějaký zpátečník, ale naivně jsem si myslel, že i člověk s jiným názorem by měl dostat prostor. K čemu jinému by měla sloužit univerzita, než ke střetávání různých názorů? Proč by nemohl o dezinformacích a fake news přednášet Ovčáček? To snad mohou jen lidi s určitými a předem schválenými názory?

Dospěla naše pokroková doba k tomu, že demokratické principy už se vztahují jen na někoho a pro ty ostatní jsou zapovězeny? Studenti nebyli schopni s Ovčáčkem polemizovat face to face, takže radši sesmolili ex-post nějaký zbabělý pamflet, v rámci kterého se navíc dopouštějí argumentačních faulů.

Nerozpakuji se napsat, že se dopouštějí přímo dezinformací. Například tvrdí, že Ovčáček se nechává "zvát do jasně proruských a dezinformačních Parlamentních listů". To ve snaze udělat z Ovčáčka nějakého naprostého pitomce, který nemá nárok na normální zacházení.

(Poradil bych jim, ať se mrknou na sekci "Rozhovory" na PL. Budou valit bulvy, kdo všechno neodmítá pozvání do "jasně proruských a dezinformačních" PL..). A to přitom nejsou žádní pomatení aktivisté, ale budoucí politologové!

Mao Ce-tung by z nich měl radost. Kdyby vstal z mrtvých a vyhlásil novou Čínskou kulturní revoluci, tak tihle dvacetiletí usmrkanci z KMP by napodobili své zblblé čínské kolegy z roku 1966 dokonale.

Ševčíka a Ovčáčka by nejspíš rozcupovali (bohužel nikoli argumentačně) ještě před koncem přednášky...       (Čtěte na stránkách ePortál)


Důkaz, že svět se v p*del obrací. Doktor Macek ho našel v univerzitní práci o genderu ve Ferdovi Mravencovi ..... Doktor Miroslav Macek se rád dívá kolem sebe. A to, co vidí, často s patřičnou kousavostí kritizuje. Tentokrát se v jeho hledáčku ocitli český předseda vlády Andrej Babiš a především bakalářská práce mladé dámy na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Studentka se ve své bakalářské práci věnovala genderovým stereotypům v pohádkách s Ferdou Mravencem. Když se zabýváme takovými věcmi, je to podle Macka důkaz, že se řítíme do pekla.

Evropský komisař pro rozpočet Günther Oettinger očekává, že česká vláda důkladně vysvětlí, jak je to se střetem zájmů českého předsedy vlády Andreje Babiše, který sice formálně svůj holding Agrofert předvedl do svěřenského fondu, ale podle české pobočky Transpareny International si ve firmě nadále uchovává vliv. Ve firmě, která čerpá miliony na evropských dotacích. Na dotacích, na které by měl Babiš dohlížet a dbát o to, aby mířily jen tam, kam mají.

Odpověď pravděpodobně přijde. Podle Macka se však také může stát, že Babiš na sociální síti Facebook oznámí, že proti němu zmíněný komisař vede kampaň.   

Ale Macek nezůstal jen u Babiše. Věnoval pozornost také situaci v českém školství, dívá se konkrétně na Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy. Nechápe, jak tam někdo může psát absolventskou práci na téma genderových stereotypů v pohádkách o Ferdovi Mravencovi. Práce ho šokovala natolik, že se rozhodl citovat z oponentského posudku k tomuto dílu.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Nejchudší to vzdali, rozevírá se strašně nebezpečná propast ..... Problém je centralizace moci v Praze. Přisvojili si jí moc a obyčejný člověk to pociťuje jako nerovnoprávnou situaci mezi Prahou a zbytkem země. Ano, Praha je uzurpátor veškeré moci a má pocit, že smí všechno a my ostatní máme makat a vydělávat na daně

Pithart: Nejchudší to vzdali, rozevírá se strašně nebezpečná propast

PPan Pithart nesděluje nic nového. Už roky píšu o tom, že Praha se izolovala od zbytku země a žije v nějaké šílené bublině a o životě mimo její území nic neví, a co je horší, ji to prostě nezajímá. Že naše názory rozdělili republiku? Tak za to může Praha, tak to prostě je. Její životní úroveň je někde jinde než úroveň třeba Slezanů či Moravanů a dokonce i části Čechů. Lidé nejsou hloupí a počítat umí docela dobře. V Praze je dobře a to nemůže říct o malých městech a vesnicích. Co se mi však zdá velmi alarmující, tak i Brno začíná být solitérem žijící si mimo realitu ostatních.

Citace pana Pitharta: „Propast je to nebezpečná a hrozně málo lidí o ní přemýšlí, protože by museli být značně znepokojeni. Povede ke zlostem, vztekům a napětí mezi Pražáky a „trouby venkovskými“.“

Nemohu s ním souhlasit, protože lidé jsou znepokojeni a docela dobře vědí, jak špatně si politici vedou. K čemu to vede? Co chtějí pražáci bude velká část naší země bojkotovat. I kdyby jejich favorit na prezidenta měl svatozář, tak lidé ho nezvolí, kdyby měli k volbám lézt po čtyřech. Nechápou, že lidí Babiše a Zemana podrží, protože pražané je tak nenávidí a kdyby mohli, snad je pověsí na lucernu. No vidíte a my zase nenávidíme Kalouska, ale věšet ho nehodláme, protože nejsme jako oni.       (Čtěte na stránkách Na Šeptandě)


7.12. 2018     Dnes v 8:20 SEČ nastává poslední Novoluní podzimu roku 2018.

Dnešní Mezinárodní den civilního letectva vznikl k 50. výročí založení Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO). Tato organizace vznikla v roce 1944 tzv. Chicagskou úmluvou, kterou podepsali představitelé 52 států, včetně tehdejšího Česloslovenska. Dohoda definuje standardy a normy používané v mezinárodním civilním letectví. Ty jsou přebírány členskými státy a zaváděny jako zákony. 


Přichází naprosto převratná zpráva z Francie. ŽLUTÉ VESTY VYPUSTILY KOUZELNÉHO DŽINA Z LAHVE, KTERÝ PŘEMĚNÍ EVROPU. Policejní odborová organizace ve Francii se přidává k žlutým vestám a vyhlašuje neomezenou stávku ..... No tak již na to kluci roztomilí přišli, že bojovat nemá cenu. Když nikdo nepůjde do práce celý týden, kompletní vláda a její zločinecké organizace se položí. Přichází jako blesk z čistého nebe. Uvidíme….

Co se dozvídám nyní i zde v Německu, tak něco podobného také pod pokličkou bublá. Obyčejní občané mají všeho plné „zuby“ a nemají zájem pracovat na daně, ze kterých jim nedají ani důchody. Proto se začínají také lidé v Německu organizovat, jak uvedl můj raději nejmenovaný soukromý zdroj pracující také v „podobných“ složkách.

Údajně bude také podobné dění v Belgii a sousedním Holandsku, jak mi sdělil a vyčkává se jenom na startovní výstřel z Francie. Makaron asi nebude stačit ani odletět do EXILU. Nevím, musíme vyčkat událostí dalších dní a hodin…..

Svaz policie VGI svolává na celostátní stávku všechny žluté vesty a sám začínají dění ve státě organizovat. Tímto jsou hodiny MAKARONA s jeho důchodkyní sečteny. Mobilizace žlutých vest je plánovaná na 08.12.2018. Policisté vědí, že to může být i masakr a počítají i s mrtvými, jak bylo uvedeno.

Jedná se dle slov VGI o neomezenou stávku, kterou docílí právě rozklad celé EU a chlapci to vědí. Veškeří policisté byli NUCENI udělat za poslední dobu, nespletl jsem se 25 miliónů přesčasových hodin, (tm dodává: které jim možná MAKARON nezaplatí. To je můj názor), vysvětluje Alexandre Langlois, Generalní sekretář VIGI v jednom dopise francouzskému ministru vnitra Christophe Castanerovi. Francouzský prezident si raději nechá za 300.000 EURO vyměnit v paláci koberce, jak se událo minulý týden a policisti nevědí jak s almužnou, kterou dostávají od státu, přežít následující měsíc…..       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Exkluzivně z Bruselu: USA chtějí nastolit nový světový řád a být vůdcem! ..... Zatímco maj´ mnohé české sdělovací prostředky Ameriku na háku a vystačí si (zřejmě tam už taky dorazila ta imklůze..) s kauzou Babiš nebo svou "reportérkou" o Maďarsku, americký ministr zahraničí Mike Pompeo včera v Bruselu Evropu, OSN a téměř celý svět postavil do latě a sprdnul na tři doby, že takhle to teda dál nejde, a že budou muset vyšívat pod americkou taktovkou. A bude tady (nový světový) pořádek!

Multilateralizmus neznamená vždycky přínos jen proto, že se tak nazývá. Amerika vnímá svou vůdčí roli ve světě, a bude svoji suverénnost uplatňovat na reformování mezinárodního světového řádu, který má lidem sloužit a ne je kontrolovat, prohlásil ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo v úterý v Bruselu.

Mnohé mezinárodní organizace, včetně OSN už nelouží svému původnímu účelu vytýčenému otci zakladateli. Takové organizace se musí buď reformovat, nebo rozpustit. Když totiž my spolu s vámi se nezhostíme své zodpovědnosti v mezinárodních institucích v nichž participujeme, jsou tu jiní, kteří je zneužijí.  Národy světa je možné sjednotit jedině pod americkým vedením! USA budou revidovat všechny zastaralé a škodlivé úmluvy a buď je nově překopou nebo vypoví. USA tak napříště například zabrání tomu, aby Mezinárodní soudní tribunál mohl stíhat americké občany. "A co EU? Zajišťuje zájmy svých občanů nebo jen svých byrokratů tady v Bruselu?“, položil nejen řečnickou otázku americký sekretář pro zahraničí.

V otázce obrany hodlají USA svou strategii zakládat na realizmu opírajícím se o základní principy a bude vždy sledovat zájmy zemí a jejich občanů. A nic nemůže zrušit instanci národního státu, který plní úlohu garanta demokratických svobod a národních zájmů, prohlásil Pompeo (na rozdíl od některých bruselských politických blouznivců, kteří chtějí anulovat národní státy připravením je o jejich suverenitu).

USA tak nostalgicky chtějí nastolit staré pořádky z před více než půl století dozadu, kdy byly hospodářským, vojenským, ale i morálním hegemonem, což ovšem ale - aniž by kdo chtěl Americe brát její iluze – dnes  ve všech těch oblastech pokulhává. Bůh tedy chraň Ameriku. Nebo dnes už bohové..?       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


NASA připustila, že mimozemšťané Zemi již navštívili, takto asi vypadají ..... NASA připouští, že jistá forma „super-inteligence“ v podobě mimozemšťanů už navštívila naši planetu. Úřad také tvrdí, že pravdivost některých pozorování neidentifikovatelných létajících objektů nelze potvrdit ani vyvrátit.

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír dlouhodobě investuje do projektu SETI, který se zabývá hledáním mimozemské inteligence. Právě v nejnovější publikaci pro SETI profesor Silvano Colombano přišel s myšlenkou, že mimozemšťané už Zemi v minulosti navštívili. Podle něj zřejmě vypadají zcela odlišně než lidská rasa a tím pádem dokáží procestovat obrovské vzdálenosti.

Naší nevýhodou v této souvislosti je to, že nedokážeme rozpoznat jejich vzhled ani technologie.

„Chci poukázat na to, že inteligence, která si už možná našla cestu k nám, by mohla fungovat na bázi uhlíku, stejně jako my,“ uvedl Colombano.

Klade si otázku, jak by toto zjištění mohlo změnit předpoklady o mezihvězdném cestování. „Časové rozpětí našeho života by tak už nikdy nebylo omezeno,“ doplnil. Podle jeho slov se vědci také zabývají moderními lidskými technologiemi. To by mohl být důvod, proč je pro nás těžké pochopit mnohem starší technologii vyvinutou mimozemšťany.       (Čtěte na stránkách AC24)


Žluté vesty se šíří po Evropě. Chystají protesty v Amsterdamu ..... Po protestech v Haagu a Nijmegenu z minulého týdne se nové protesty v Holandsku očekávají v Amsterdamu.

Podle mluvčího amsterdamské radnice je protest “Žlutých vest” ohlášen na sobotu.

Amsterdam není prvním hlavním městem vedle Paříže, kde se tyto protesty konají. Jiné proběhly v Bruselu i v Berlíně. Ve Francii, kde byly protesty nejmasivnější, slaví hnutí úspěch. Silou přivedlo prezidenta Macrona a jeho vládu ke kompromisu a prozatimnínu odvolání nové daně na paliva. Což je ale jen vrcholek ledovce francouzských problémů a tamním Žlutým vestám to jistě nebude stačit.

Ke Žlutým vestám ve Francii se nově připojily i odbory a vše nasvědčuje tomu, že francouzský lid chce komplexní, nikoliv jen kosmetické změny. Ten, kdo si myslí, že jediným důvodem protestů byla chystaná palivová daň, ten se mýlí. Jde o víc. Jde o Francii.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Evropský komisař chce, aby všichni schválili migrační pakt ..... Evropská komise apelovala na Rakousko a dalších pět zemí, aby se vzdaly odporu vůči migračnímu paktu OSN.

Eurokomisař Dimitris Avramopoulos nemá pochopení pro kritiky migračního paktu, napsal švýcarský list Neue Zürcher Zeitung.

Evropská komise apelovala na Rakousko a dalších pět zemí, aby se vzdaly odporu vůči migračnímu paktu OSN. Komisař Avramopoulos přímo řekl, že nechápe odmítnutí migračního paktu OSN, protože dokument není právně závazný a nikdo není k podpisu nucen. „Prosím naléhavě všechny dané země EU, aby ještě jednou rozvážily odmítnutí paktu a připojily svůj souhlas. Je to velmi důležité.“

KdKdo odmítá pakt, ten ho nedostatečně prostudoval, řekl komisař. Není to jen předsednická země Rakousko, je to také ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Bulharsko. Italská vláda ještě neučinila rozhodnutí.

Německá kancléřka se 10. prosince zúčastní konference v Maroku, kde má být pakt přijat. V německém Bundestagu byl pakt přijat velkou většinou.       (Čtěte na stránkách !Argument)


Německá vláda chce odhalovat pravicové extremisty už ve školkách! Vydala příručku ..... Německá spolková vláda vydala příručku, jak rozpoznat nedemokratické živly ve společnosti. Jedná se o konkrétně o nacionalisty, ale širší uplatnění platí i pro konzervativce.

V oficiální příručce pro školky najdeme pokyny, „jak rozpoznat a zamezit rasistickým a xenofobním názorům mezi dětmi“.

Jako projev extremistického chování je mj. uvedeno, že podezřelé dívky mohou nosit sukně a podezřelí chlapci kalhoty.

O tíhnutí k pravicovému radikalismu prý také svědčí copy u dívek.

Známkou nedemokratických sklonů je rovněž to, když je u dívek patrný zájem o ruční práce a chlapce zajímají zbraně.

Ministryně pro rodinné záležitosti Franziska Giffeyová varuje:

„Jsme svědky značného nárůstu popularity pravicových hnutí, je proto důležité, abychom demokraticky utvářeli výchovu už od útlého dětství.“

V příručce se dále nacházejí informace, jak rozpoznat „děti z nacionalistických rodin“.

V případě odhalení takového dítěte, se doporučuje „pozvat rodiče na pohovor“, aby se jim „vysvětlilo, že autoritativní výchovné modely založené na stereotypech ohledně pohlaví omezují různorodé možnosti dětí“.

Je připraveno také několik odpovědí pro rodiče, kteří jsou znepokojeni přítomností dětí imigrantů ve školce.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)


Rozpad Francie ..... V novém programu nabízí Macronova vláda ve francouzských státních školách výuku arabštiny dětem dokonce už od šesti let, údajně k usnadnění integrace.

Zdá se, že francouzské orgány ignorují fakt, že drtivá většina francouzských teroristů byla francouzskými občany, kteří mluvili perfektně francouzsky a na rozdíl od svých rodičů se narodili ve Francii. Byli dokonale "integrovaní". Ale odmítli jimi být.

Gérard Collomb (uprostřed), bývalý francouzský ministr vnitra a současný starosta města Lyonu, je ohledně situace ve své zemi očividně pesimistický. "Je těžké to odhadnout, ale řekl bych, že za pět let by se situace mohla stát nezvratnou. Ano, máme pět, šest let, abychom se vyhnuli nejhoršímu," řekl nedávno. (Foto: Aurelien Meunier / Getty Images)

Americký prezident Donald Trump a francouzský prezident Emmanuel Macron se jen několik dní před Trumpovou návštěvou Francie dostali do veřejného diplomatického střetu. Střet začal, když Macron v rozhlasovém rozhovoru prohlásil, že Evropa potřebuje vlastní armádu, aby se mohla chránit před USA. "Musíme se chránit před Čínou, Ruskem a dokonce i před Spojenými státy americkými," řekl Macron.

Chránit Francii před Spojenými státy? V projevu proneseném 11. listopadu 2018 při příležitosti výročí konce První světové války Macron při diplomatickém přivítání svého hosta napadl "nacionalismus". Prezident Trump se o necelé tři týdny dříve hrdě označil za "nacionalistu".

Zdá se, že Macron použil výročí příměří podepsaného v roce 1918 k tomu, aby se zapomnělo na to, co se děje ve Francii v roce 2018.

Gérard Collomb, bývalý francouzský ministr vnitra a současný starosta města Lyonu, je podle komentářů, které zveřejnil časopis Valeurs Actuelles, ohledně situace ve své zemi očividně pesimistický. "Lidé nechtějí žít společně," postěžoval si Collomb, a pokračoval, že odpovědnost za bezpečnost během nedávné migrační vlny byla "obrovská". Collomb také varoval, že ke zlepšení situace máme jen "málo času". "Je těžké to odhadnout, ale řekl bych, že za pět let by se situace mohla stát nezvratnou. Ano, máme pět, šest let, abychom se vyhnuli nejhoršímu," dodal.

A nejhorší bude "secese" (rozpad), nebo jak to francouzský specialista na islám Gilles Kepel nazval: "La fracture" (zlomenina).       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)


Mámo, proč máš ten mobil radši než mě? ..... Děti nemají rády, když se rodiče věnují mobilům víc, než jim, píše Anastázie Harris

Před několika měsíci vzbudila v Anglii senzaci osmiletá školačka. Řekla ve třídě, že její největší sen je, aby nikdy nebyly vynalezeny mobilní telefony. Vysvětlila: „Máma se na mě už ani nedívá, pokud mě tedy nefotí. Jinak jenom textuje, očima je přilepená k svému mobilu. Pořád. Jako kdybych mámu ani neměla…“

Jen Beasonová učí v americké Louisianě druháky. Zeptala se jich, co by chtěli, aby nikdy nebylo vynalezeno. Čtyři její žáci napsali: „mobilní telefon“. Jednu z odpovědí, kterou zveřejnila na sociálních sítích, sdílely statisíce lidí: "Mí rodiče jsou na mobilu každý den, je to špatný zvyk. Nemám to ráda.“

Dětský stesk dospělé poněkud zaskočil. Všichni žijí s pocitem, že každé dítě ze všeho nejvíc touží... po mobilu. Na malou plastikovou krabičku jsme napojeni tak intenzívně, že jsme si ani nevšimli, jak rychle jsme zdegenerovali. A stejně jako v Andersenově pohádce muselo teprve dítě říct naplno, že král je nahý.

Převrácený svět ... V parku prosperujícího městečka nedaleko Londýna jsem pozorovala středostavovskou matku, jak se snaží zabít své vlastní dítě. V parku tlačila kočárek do kopce a tak urputně se věnovala psaní zpráv, že si ani nevšimla, že se kočárek převrací a miminko z něj vypadává na zem.

Máma se na mě už ani nedívá, pokud mě tedy nefotí. Jinak jenom textuje, očima je přilepená k svému mobilu.

Jednou z nejznámějších ilustrací viktoriánské Anglie namaloval William Hogarth, obrázek se jmenuje Gin Lane. Jednou ze zobrazených postav je matka opilá do té míry, že si ani nevšimla, že jí z náruče vyklouzlo dítě. Mateřský pud je jeden z nejsilnějších a přebít ho můžou jenom drogy, alkohol a zjevně i mobil. Svět tiše přemáhá závislost nebezpečnější než gin. Nikdy jsem nic děsivějšího neviděla.

Za Williama Hogartha dokázal mateřský pud překonat jen alkohol. Dneska to je i mobil ... Ve městě Tunbridge Wells je charita, která se desetiletí zabývá pomocí rodinám s nízkým příjmem. V posledním roce se ale potýká s úplně novými problémy. Malé děti mají nápadně často potíže mluvit, nevyslovují, nepoužívají nočník… S ničím podobným se pracovníci charity dosud nesetkali. Zjistili, že matky jsou tak závislé na sledování mobilních telefonů, že už ani nekrmí děti z lahvičky.       (Čtěte na stránkách Flowee)


Evropě hoří půda pod nohama, ale EU má čas zakazovat brčka ..... Útoky v Evropě spojené se zbabranou migrací neustávají. EU dál tápe, není schopná problémy řešit. Komise a europarlament ale mají čas, aby z pohodlí svých křesel zakazovali lidem používat brčka.

 Podobné zákazy jsem kdysi nazval slovem „euronesmysly“. Vážné problémy EU neřeší (ona je vlastně vytváří), za to ty nevážné řeší.

Nedávno se u nás v Košířích konala benefiční akce spolku „Košířská cibulačka“. Místní farnost poskytla prostory, v kostele děti zpívaly koledy. Majitel místního tenisového klubu půjčil dobrovolníkům stylový pojízdný stánek a dámy z místního spolku prodávaly domácí cukroví a adventní cibulačku.

Byla to výborná polívka, která lidi v mrazivém prvním adventním dni zahřála. Polívky se podávaly v polystyrénové misce, která udrží polévku teplou a je lehká na přepravu, a jedly se plastovou lžičkou. Odpad lidé vyhazovali do pytlů k další recyklaci.

Od roku 2021 Evropská unie tyto plastové misky a lžičky spolu s plastovým brčkem zakáže, jak schválil nedávno Evropský parlament. Očekávám, že podobné akce by se pak už takto nízkonákladově nemohly dělat, polívka už příště asi ze stánku nebude. Manipulace s porcelánovým nádobím je pro stánkový prodej nepraktická. Papírová miska polívku neudrží teplou.

Proč nám někdo chce zakazovat ty plastové misky a lžičky? Vždyť je používáme jen občas a obvykle je vyhazujeme do recyklačních nádob na plasty, žádnou škodu nezpůsobujeme.

Vidím v politice EU velké pokrytectví. Ona totiž jedny plasty zakazuje, ale ty stejné na jiném místě a v masovém měřítku podporuje. Z dotačních programů EU na takzvané zateplování budov se vyrábí obrovské množství polystyrénu, který stavební firmy lepí na fasády domů. Určitě jste se s těmi drolivými polystyrénovými deskami na fasády už také setkali.

Takový dům máme i v Košířích. Jednou jsem na zemi viděl rozfoukané velké množství kuliček polystyrenu. Divil jsem se, který obyvatel takový nepořádek udělal. Byl to strakapoud velký.       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


Indoktrinace dětí ve školách: Víte, co za hrůzy tam provádějí neziskovky? Úchylárny pro mrňata od tří let. Proč jdou po čím dál menších dětech? Několik pozitivních zpráv: Obrana má smysl. Máte děti ve škole? Ozvěte se! ..... Lubomír Vylíčil se s důkladností sobě vlastní podíval na výkazy činnosti multikulti neziskovek v našich školách, zjistil mnoho závažného, ale nakonec i trochu povzbudivého

Je začátek prosince, konec roku se blíží a ve všech slušných firmách přichází čas bilancování. Přemítání, jak nám ten rok vyšel, co se podařilo a co méně… Podobně je tomu, i v neziskovém sektoru. Aktivisté začínají smolit zprávy, čeho za uplynulé měsíce dosáhli. Pro jistotu raději dříve, než se páníček sám zeptá za co jeho peníze po celý rok utráceli. Někdy to bývá zajímavé čtení. Jaksi mimoděk a kouzlem nechtěného může nasvítit některé skryté a tmavé kouty reality, co jsme ve spěchu všedního dne přehlíželi.

Tak se i jistá Fatima Rahimi, novinářka afghánského původu, spolupracující s Deníkem Referendum a organizací Multikulturní centrum Praha pochlubila na mateřském serveru svým působením na školách. Organizovala a vedla tam různé projekty a semináře, zaměřené na mediální výchovu a prevenci rasismu, xenofobie a radikalismu.

Svým „výkazem práce“ možná nechtěně otevřela Pandořinu skříňku nazvanou působení neziskového sektoru ve školách. A to je síla. Kdo nahlédne pod nadzvednutý kámen této pokoutní, mimo světla medií probíhající indoktrinace, jen těžko hledá slova. Podívejme se na pár příkladů.

Vypečené projekty ... Tak třeba projekt Zvol si info, který vznikl v roce 2016 na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. „Spontánně“ jej založili tamější studenti, aby bojovali proti tzv. fake news a dezinformacím, které se prý nebezpečně rozlézají mediálním prostorem. Za dva roky s ním objeli stovku akcí na školách a více než šesti tisícům žáků a studentů po lopatě vysvětlili, jak se jmenují ty odporné desinformační servery, kterým se prý slušný a vzdělaný člověk vyhne.

Nebo projekty neziskovky Sdružení pro integraci a migraci, populární zvláště v hlavním městě. Malá ochutnávka ...        (Čtěte na stránkách Protiproud)


6.12. 2018     Sto dva let uplynulo od tzv. Halifaxského výbuchu. Šlo o největší explozi zapřičiněnou člověkem před odpálením atomové bomby a jednu z největších explozí způsobených nejadernými výbušninami v historii lidstva. Došlo k ní 6. prosince 1917 v 9:04:35 v kanadském přístavu Halifax poté, co se zde srazila norská loď Imo s francouzskou nákladní lodí Mont Blanc, mající na palubě přes 2400 tun výbušnin (TNT, kyseliny pikrové a střelné bavlny) a přes 200 tun hořlavin (benzenu). Mont Blanc začal hořet a po nějaké době vybuchl. Exploze zničila přístav a přilehlou část Halifaxu (hlavní ničivou roli hrály tsunami, tlaková vlna a požáry ze žhavých trosek, které exploze vymrštila do vzdálenosti několika kilometrů). Bezprostředně zahynulo 2000 lidí, tisíce dalších byly zraněny (asi 1000 z nich na následky zranění později zemřelo).


Srovnání Merkelové s Adolfem Hitlerem. Jede Českem jako blesk. Mrazivé ..... Slov německé kancléřky Angely Merkelové o tom, jak by se národní státy měly vzdát suverenity, si všiml politik ODS Václav Klaus mladší. K jeho statusu na Facebooku, kterým se k tomu vyjádřil a nepřímo srovnal kancléřku k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, pak přidalo komentář téměř 300 uživatelů, sdílelo jej téměř 1 300 příznivců a lajkovalo jej 2 600 lidí.

„Národní státy se musí vzdát suverenity,“ této věty si Václav Klaus mladší všiml. Měla ji říct, jak píše Zdeněk Lanz ve svém komentáři, německá kancléřka Angela Merkelová při akci v nadaci Konráda Adenauera na téma „Parlamentarismus mezi globalizací a národní suverenitou“ v Berlíně. „Ale to přirozeně řádným postupem,“ připustila Merkelová – napsal mj. německý deník Die Welt.

„Problémem Evropy u Hitlera bylo, že vlivní lidé a státy nevěřili tomu, co říká. Připadalo jim, že přehání, že to tak nemyslí, že mluví jen pro své voliče. Pak se nestačili divit, když dělal přesně to, co před tím hlásal. Poučili jsme se po 90 letech? Obávám se, že ani trochu,“ poznamenal k tomu Klaus mladší.

„Je příznačné, že tomuto jen těžko uvěřitelnému prohlášení Merkelové sekundoval francouzský prezident Macron. Merkelová a Macron – dvě vůdčí osobnosti dvou dominantních států EU. Děsivá představa. Není ale ani tak důležité, kde a v jaké souvislosti tuto strašlivou větu pronesla. Podstatné je, že ji vůbec pronesla. Navíc v listopadu 2018, necelý měsíc poté, co jsme 28. října oslavili sté výročí vzniku samostatného státu,“ poznamenal k tomu Lanz.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Nový Salviniho zákon odebere azylantům povolení k pobytu z humanitárních důvodů. Čekají je deportace ..... Asi 2000 migrantů měsíčně by mohlo opustit Itálii každý měsíc, když jim vyprší jejich povolení k pobytu. Stane se tak díky návrhu zákona Mattea Salviniho.

Zákon by měl vejít v platnost v lednu 2019. Ti, kdo v současnosti v Itálii žijí s povolením k pobytu z humanitárních důvodů, nebudou mít toto povolení obnovené a čeká je deportace a Ciao.

Zákon také ovlivní ty, kdo na povolení k pobytu čekají, protože budou označeni za nelegální migranty a dostanou dvoutýdenní výzvu k opuštění země.

Z celkového počtu žadatelů o azyl, kteří o něj požádali, jich 33 procent požádalo nebo získalo povolení k pobytu z humanitárních důvodů, které se dříve každé dva roky obnovovalo.

Ke konci roku 2020 by novým zákonem mohlo být ovlivněno 32 tisíc migrantů, kteří tak přijdou o povolení.

Pokud se rozhodnou v zemi zůstat, připojí se k téměř půl milionu ilegálů, kteří se v zemi nacházejí a které Salvini slíbil deportovat. Jenže vyřčený slib se ukazuje těžké plnit. Salvinimu nicméně nelze upřít snahu.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Hluboká pravda z úst lékaře vojenské nemocnice. Z tohoto vyjádření nebudou politici nadšení ..... Události posledních dnů mne přiměly k napsání těchto řádků. Už to v těch novinách nemůžu jen tak číst. Jako lékař vojenské nemocnice nutně přicházím v ambulanci osobně do kontaktu s vojáky odjíždějícími na zahraniční mise. Za ty roky jsem se ještě nikdy nesetkal s vojákem, který by se upřímně domníval, že přiváží obyvatelům např. Afghánistánu nebo Iráku demokracii. Proč o těchto věcech píší stále dokola zcela nezasvěcení novináři opak??

No asi jde o nějakou placenou propagandu, jinak si to soudný člověk nemůže vysvětlit. Proč se nezeptají přímo těch prostých vojáků? Proč se ptají výhradně pomýlených nevědomých a mnohdy vysloveně hloupých a neinformovaných politiků? Já se s těmi obyčejnými "pěšáky" občas do řeči dám. Ve světle posledních nešťastných opakovaných úmrtí našich bojovníků v Afghánistánu jsem se rozhodl o tom napsat.

Za ty roky mi postupně mnohokrát potvrdili to, co jsem si začal myslet už dávno - zahraniční mise prostě NIC neřeší. Uvedu příklady. Tak třeba: pilot vrtulníku v Afghánistánu o výcviku a úrovni Afghánců (jméno znám, ale neuvedu ho) - pane doktore, představte si, že máte za úkol naučit skupinu šimpanzů řídit vrtulník Technik vrtulníku v Afghánistánu o výcviku Afghánců (jméno znám, ale neuvedu ho) - pane doktore, představte si, že když jsme odešli, nebyli Afghánci schopni se o technickou údržbu vrtulníků postarat, přestalo se létat. Vojenský lékař od vojenské policie v Iráku (jméno znám, ale neuvedu ho) - vycvičíme vojenského policistu včetně základů čtení a psaní, v tu ránu jde o nejvzdělanějšího člověka v rodné vesnici. Po slavnostním vyřazení a nafasování vlastní zbraně okamžité zběhnutí k těm, proti kterým jsme jej cvičili voják- ženista-člen několika misí v Afghánistánu a Kosovu (jméno znám, ale neuvedu ho) - mnozí Američani jsou zbabělci, kolikrát nechali v ohni naše vojáky, sami se schovali. Zvláště Hispánci chtějí jen přežit misi, mají slíbené občanství USA po návratu, o nic jiného jim nejde politolog - mocnosti - spojenci chtějí odejít, ale chtějí si zachovat tvář (a to je hlavní důvod, proč obyčejní vojáci umírají!)       (Čtěte na stránkách AC24)


Mé dávné Vánoce, Alláhu akbar přátelé  ..... Do naší ateistické rodiny naděloval neviditelný Ježíšek, i tak jsem ho měl rád když dával.  Ve škole jsme mívali jolku s Dědou Mrázem, i to jsem měl rád, byla sranda, mým dětem v Americe naděloval Santa, a bylo také dobře.

Ten Ježíšek k nám přišel z Německa, zrovna jako vánoční stromeček, zabydlelo se to, Mráz ne, protože nám ho cpali politicky a to se lidem nelíbí. Dnes zase Santu užívá Coca Cola, a i vzdělaní Evropané mají za to že ho vynalezli v USA. Zrovna jako Mráze si nevymysleli bolševici, to je dávná ruská tradice. I to jméno jolka, vikingského původu - yule -  kruh, slavili Slunovrat jako všichni Evopané, včetně starých Římanů.

 Přitom sv. Mikuláš, Santa nebo Mráz je jedno a to samé, naše tradice, pokřesťanštěné, i ten Ježíšek, koho to zajímá jak se to stalo, může i vygooglit, o tom ale nebudu psát.  Jen mě zaráží že na svátky míru, klidu a pohodlí se vyrojí spousta blbečků co budou chtít vraždit naše evropské symboly ať už je jmenujeme tak či onak. 

Toto šílenství zasahuje celý Západ, z Vánoc se stávají neutrální zimní svátky, a musí být chráněny v betonových ohradách, nepomáhá ani to že v reklamách jsou samí černoušci nebo zahalené muslimky. 

Tudíž milí přátelé nebo i nepřátelé Mikuláše pod jakýmkoliv jménem nebo podobou, svět nesnáší prázdnotu, časem zmizí Vánoce, zmizí nenáviděný Mikulda, protože jinde ho jmenují trochu jinak, a v zimě budete makat, jaképak svátky, zato až budete slavit Ramadan, tak vám bude chybět to pivo, vepřové a přes den se půjdete schovat na záchod abyste se mohli nasytit třeba sušenkou.        (Čtěte na stránkách Necenzurujeme)


dTest: Končí diskriminace v e-shopech – nařízení EU zakazuje zeměpisné blokování ..... Ode dneška nesmí e-shopy ze zemí EU bránit spotřebitelům z jiných členských zemí, aby si u nich nakoupili. Nabývá totiž účinnosti evropské nařízení o zákazu neoprávněného zeměpisného blokování. Spotřebitelům se tím na začátku prosince otevírá mnohem více možností, jak vyřešit vánoční nákupy. Nově si mohou vybrat z těch nejvýhodnějších nabídek bez toho, aby je někdo diskriminoval na základě státní příslušnosti, místa bydliště nebo usazení.

„E-shopy z jiných členských zemí Evropské unie již nesmí českým spotřebitelům blokovat nebo omezovat přístup. Zákaz platí rovněž pro automatické přesměrování na verzi webu určenou pro zákazníky z jiné země, kde byly často i výrazně vyšší ceny,“ uvádí Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest. Výzkum Evropské komise prováděný formou náhodných nákupů v oblasti e-komerce ukázal, že nějakou formu geoblokace užívá přes 60 % obchodníků v Evropské unii. Nařízení by mělo tuto situaci značně vylepšit.

Nařízení sice samo o sobě neukládá obchodníkům povinnost dodávat zboží do jiných členských států, ale pokud se tak podnikatel rozhodne, musí dodávat nebo poskytovat služby všem zákazníkům z EU za stejných podmínek. „Diskriminace občanů ČR nebo jiného členského státu EU na základě státní příslušnosti nebo místa bydliště je v rozporu s principy jednotného trhu, takže odstranění bezdůvodného znevýhodňování vítáme,“ komentuje nařízení Lukáš Zelený.       (Čtěte na stránkách dTest)

Takže jinými slovy - je tu černé na bílém doznáno, že až dosud diskriminace národů východní Evropy bujně vzkvétala ...


Sonda Osirix-Rex se přiblížila k planetce Bennu ..... Po dvouletém pronásledování americká sonda Osirix-Rex dostihla planetku Bennu, která je jedním z potenciálně rizikových objektů pro Zemi. Bennu patří do Apollonovy skupiny planetek, do níž náležel i Čeljabinský meteorit, který v roce 2013 naši planetu zasáhl.

Osirix-Rex se nyní pohybuje ve vzdálenosti asi 19 kilometrů od objektu svého zájmu. Na oběžnou dráhu planetky aparát vstoupí poslední den roku. Stane se tak rekordmanem, protože kolem tak malého tělesa sonda ze Země ještě nekroužila. Planetka Bennu má totiž v průměru jen necelých 500 metrů. Během mise bude z planetky odebrán její vzorek nejméně 60 gramů prachu a štěrku, který bude v roce 2021 odeslán na průzkum do pozemských laboratoří. Podle NASA by mise měla přinést nové informace o výskytu vody a organických molekul ve sluneční soustavě.       (Čtěte na stránkách 21@století)


Moc v rukou každého z nás je jen dočasná ..... Někdy vládnou mocní, ale prázdní lidé ... V životě se často ocitneme v situacích, kdy nad námi vládnou mocní, ale prázdní lidé. Totalitní režim v naší zemi v čele s komunistickou stranou byl každodenní ukázkou takové praxe. Hlupáci a zločinci měli v rukou moc a dávali ji lidem pod sebou patřičně pocítit. Ale ani po listopadu 1989 „lidé moci“ nevymřeli, jen se převlékli z červeného do saka. Mnozí jsou dnes v politice jen proto, aby uspokojovali své nenasytné ego a šlapali po lidech.

Neopíjej se mocí ani ty, máš ji jen zdánlivě ... Když Ježíš stál před Pilátem, odehrál se mezi nimi zajímavý rozhovor: „Pilát řekl: ‘Nemluvíš se mnou? Nevíš, že mám moc tě propustit, a mám moc tě ukřižovat?’ Ježíš odpověděl: ‘Neměl bys nade mnou žádnou moc, kdyby ti nebyla dána shůry’“ (Jan 19,10n). Tady to zaznělo naplno. Neměl bys žádnou moc, kdyby ti nebyla dána shůry. Kristus mluví ke každému z nás: Dnes máš moc a zítra o ni zase přijdeš. Jsi jen prach jako každý jiný člověk. Jsi pověřen úkolem, za který neseš zodpovědnost. Když ho zneužiješ, budeš se z toho zodpovídat. Neopíjej se mocí, máš ji jen zdánlivě, už zítra můžeš stát ty na místě odsouzeného. Kristova odpověď Pilátovi se v historii nesčetněkrát potvrdila.

Krátký a pomíjivý čas mocných ... Šéfové, nadřízení, učitelé, despotičtí rodiče či partneři a všichni další mocní jsou na svých pozicích jen dočasně. Jejich moc je zdánlivá.  Despotové, nenasytní politici, agresoři, extrémní radikálové, mafiáni i gangsteři, neonacisté i komunisté, všichni agresoři byli jednou jako malé děti bezbranní a jednou zase bezbranní budou jako staříci. Ten krátký, pomíjivý čas, kdy oplývají silou a kuráží, je jejich pouhý sebeklam.       (Čtěte na stránkách Víra)


Zapadni vědci se zbláznili. Navrhují zabíjení narozených dětí - tzv. poporodní potrat. Je to snad plán jak udělat více místa pro migranty z Afriky? ..... Vědci seriózně prosazují brilantní myšlenku po-porodního potratu, tedy ubíjení novorozenců. "Ne-osoby nemají žádné morální právo na život." "Zájmy "aktuálních lidí" by mohly být ohroženy požadavky nového (jakkoliv zdravého) dítěte na energii, peníze a péči."   "Kromě schopnosti cítit bolest a potěšení má "aktuální osoba" také schopnost mít své cíle, o jejichž dosažení jí usmrcením připravíme.. Tuto schopnost mít své cíle může mít novorozenec jen stěží, protože budoucnost, kterou si pro něj představujeme , je pouhou projekcí naší mysli   Na druhou stranu schopnost mít nejenom cíle, ale i propracované plány a koncepty (dalšího života) mají všichni ostatní lidé (rodiče, sourozenci, společnost) kteří by mohli být narozením dítěte dotčeni.   A proto musí práva a zájmy "aktuálních lidí" být převažujícím faktorem při rozhodování o potratu a poporodním potratu."   Já bych možná raději začal utrácením intelektuálů, jejichž uvažování prokazatelně nenese sebemenší stopy aktuální humanity......   Text této "vědecké" studie k stažení v angličtině zde.       (Čtěte na stránkách EUrabia)


Počet státních zaměstnanců narostl za posledních pět let o neuvěřitelných 36 tisíc osob, což vychází státní pokladnu na více než 20 miliard korun ročně navíc ..... Počet státních zaměstnanců narostl za posledních pět let o neuvěřitelných 36 tisíc osob, což vychází státní pokladnu na více než 20 miliard korun ročně navíc. Spolu s tím roste pro občany také byrokracie. To jsou výsledky pěti let vlády hnutí ANO, ČSSD, KSČM a KDU-ČSL… A pro příští rok plánuje vláda další nárust o dalších 10 tisíc státních zaměstnanců, takže bude ve státní správě pracovat celkově neuvěřitelných 463 tisíc lidí. Zároveň mají lidé v soukromém sektoru nižší průměrný plat než ve státním sektoru.

Tedy, lidé co platí ze svých daní státní zaměstnance, mají nižší platy než lidé, kteří jsou z těchto daní placeni. Takový systém dříve či později ekonomicky zkrachuje a je neudržitelný, jelikož již nyní patří Česká republika k zemím s nejvyšším zdaněním v Evropě.

Vláda se nyní snaží občany alespoň obalamutit tím, že chce zároveň s tímto nárustem zrušit neobsazených 1300 tabulkových míst, která již svým obsahem nejsou potřeba. V celkovém objemu však počet úředníků rapidně naroste. Za hnutí SPD říkám, že jsme rádi, že mají lidé práci a prosazujeme zvyšování platů, ovšem vše musí být zároveň ekonomicky udržitelné, což bohužel tato vládní strategie není a hrozí velké problémy.       (Čtěte na stránkách EUportál)


Vývoj posledních měsíců a týdnů ukazuje, že zatímco v politické rovině patrioti napříč Evropou, byť ztuha, ale vyhrávají, svět akademického mainstreamu, euro-úřadů, neziskovek a médií zachvátilo šílenství. Sebevražedné šílenství, srovnatelné s amokem alláh-agbára s mačetou a pěnou u huby ..... Chcípající kobyla, konfrontovaná s realitou (nechali se obelhávat, sami všem lhali), se svým idiotstvím (pokud někdy měli dobré úmysly, obrátily se v opak) a s tím, že ji nikdo nechce, kope.

GENDERISMUS, Istanbul, školství atd.  Kdyby šlo o rovnoprávnost žen, netlačili by tolik na pilu. Kdyby o homosexuály, nějací by to šílenství podporovali. Pokud se podaří prosadit nápady, jako "pěstování genderové neutrality", vyloučení slov "matka" a "otec" z úředních záznamů, filmů a pohádek, udávání rodičů za "tradiční výchovu" (německé školky!), povede to ke kastraci domorodé evropské populace. Inkluze ve školství vede k anarchii ve třídách, a tím ke zničení životních šancí těch, kdo nemají na drahé soukromé školy. Nejhorší jsou ale dopady na jazyk - "máma" a "táta" jsou první slova, které miminko vysloví. Je to svět, ve kterém se učí myslet. Zničení pojmového světa může zničit schopnost myšlení, cítění, vrhnout mladé Evropany do polozvířecího stavu. Ještě šílenější jsou dopady na skutečné jinosexuály (homo, lesbi, cokoli...). Pokud jsou jejich rodiče konzervativní, budou vyrůstat v paranoidním světě. Jejich spoluobčané, kterým byli dosud ukradení, je začnou nenávidět...

EKOLOGISMUS, oteplovačství, kampaň proti masu "Boj s oteplováním" pohlcuje stále víc prostředků, přitom všechna opatření - od biopaliv přes větrníky a slunečníky - situaci jen zhoršují. Ač se optepluje (a ono se otepluje), neexistuje žádný odhad, o kolik by se lidstvo mělo "uskromnit", aby se trend obrátil. Navíc jde o libůstku veskrze západní, zbytek světa na oteplovačství kašle. Jediná reálná obrana proti oteplení - efektivní a funkční ochrana přírodní, ale i kulturní, rozmanitosti - naopak trpí, kašle se na to. Nejnovější nápad z míst nejvyšších (OSN) - že planetu ochladíme, když nebudeme jíst maso - je ekologickým bizárem, který by situaci dále zhoršil. Jeho podpora ukazuje, že "oteplovačům" vůbec nejde o Planetu. Oni jednoduše nenávidí lidi.

ELEKTROMOBILITA, deindustrializace  Zde se eko-šílenství projevuje v plné palbě. Jen pomatenec může horovat pro zánik spalovacích motorů a současně zavírat kapacity elektráren, což vidíme v Belgii, Francii, Německu. I když odhlédneme od problémů s účinností e-motorů, dobíjením, dojezdem atd., tak samotný přechod na novou technologii, je-li urychlován centrálními rozhodnutími, bude energeticky, a ekologicky, obrovsky náročný. Nové továrny, materiály, technologie … a masová likvidace těch starších, které by mohly ještě nějakou dobu sloužit. Něco takového nutně znepřístupní dopravu pro chudší vrstvy obyvatel, auto se - jako za raného komunismu - stane výsadou bohatých a privilegovaných. Naprosto strašné mohou být dopady na evropský export, zejména pak státy, které dnes závisejí na automobilové výrobě.

ISLÁM, migrace, cenzura  Problém islámu v Evropě by byl ještě nedávno řešitelný naprosto mírumílovně, kdyby se o něm otevřeně hovořilo - a kdyby se zastavil příliv alláhovské nové krve. Establišment dělá pravý opak. Skrz cenzuru, stíhání "islámofobie" atd. znemožňuje otevřenou debatu, a současně tu novou krev zve a vítá. Čím horších zvěrstev se Novoevropané dopouštějí, tím fanatičtější je vítačství. Přitom ani nemusí jít o sympatie k islámu. Spíš se snaží islámskou přítomností a hrozbou teroru zastrašit své kritiky. Nejsmutnějšími oběťmi jsou ti muslimové a muslimky, kteří se z otroctví snaží vykroutit, a také nemuslimští Evropané cizího původu - protože mezi domorodci narůstá pravý rasismus.       (Čtěte na stránkách Naštvané matky)


5.12. 2018     Mezinárodní den dobrovolníků je svátek připomínaný vždy 5. prosince. Slaví se od roku 1985, kdy jej vyhlásila Organizace spojených národů (OSN). Prvně se slavil až roku 1986. Svátek slouží k připomenutí důležitosti dobrovolnické práce pro společnost


Musíme přijmout uprchlíky i za cenu, že zde budou vraždit a znásilňovat ..... Doslov: Pane Halíku, nepřirovnávejte uprchlíky z dob socialismus k imigrantům z muslimských zemí. Oni rozhodně neškodili, naopak svoji práci a um dali své nové zemi. Co nám dávají Muslimové? Strach, bolest, zlobu a nenávist vůči všemu, co není jako oni. Tak se zdržte pitomých řečí a když vám nevadí znásilňování, tak poskytněte svoje pozadí. Třeba je to bude bavit víc jak koza či ovce.

Teolog Tomáš Halík je pekelně nas.aný, že jsou Češi taková „hovada“ a odmítají přijmout vůbec nějakého uprchlík. Podle mistra „teologa“ je to daleko větší urážka než hra Naše násilí a scéna jak Kristus znásilňuje muslimku. Prý nám to káže víra. No fajn a co ti chudáci bezvěrci. My jsme přece proslulá banda nevěřících, tak proč nám vyhrožovat Kristem a Satanem. Většina z nás mu na takové výžblechty kašle. Navíc, u nás mají otevřeno všichni, co zde chtějí pracovat a žít. Ukrajinci, Vietnamci, Mongolové, Poláci, Slováci a další……….

Já Krista jako člověka nesmírně obdivuji a kdyby žil v této době, tak pevně věřím tomu, že by ho ta nenasytná církev znovu ukřižovala, protože by opět kázal proto všemu, co tahle církev představuji.

Nejsem teolog, ale stačí si přečíst 10 Božích přikázání a je nám naprosto jasné, že Halík ho buď nezná, nebo je mu to putna a směřuje do zatracení.       (Čtěte na stránkách Na Šeptandě)

Zdá se, že jest cosi shnilého v církvi svaté - od jejího nejvyššího představitele, papeže Františka až po takovéhle podivné kněze ...


Európska komisia dostala oprávnenie schváliť Globálny pakt OSN o migrácii v mene celej EÚ ..... Potichu a bez veľkých fanfár sa „mudrci“ Európskej Únie rozhodli, že hlúpe národné štáty nebudú stáť v ceste migrácii a nechali formálne schváliť povolenie pre Komisiu EU odsúhlasiť Globálny pakt OSN o bezpečnej riadenej a legálnej migrácii. Rada Európskej Únie je dôležitým rozhodovacím orgánom EÚ. Prejednáva a prijíma zákony EÚ. Podľa textu na stránke EÚ, Rada rokuje o legislatívnych aktoch a prijíma ich väčšinou spolu s Európskym parlamentom v rámci riadneho legislatívneho postupu, ktorý sa označuje aj ako spolurozhodovací postup. Spolurozhodovací postup sa používa v oblastiach politiky, v ktorých má EÚ výlučnú právomoc alebo spoločnú právomoc s členskými štátmi.

Zároveň Rada uzatvára medzinárodné zmluvy, resp. poveruje Komisiu, aby v mene EÚ rokovala o zmluvách medzi EÚ a krajinami, ktoré nie sú jej členmi, a medzinárodnými organizáciami. Po ukončení rokovaní Rada na základe návrhu Komisie rozhoduje o podpise a uzavretí zmTakéto zmluvy sa môžu týkať rôznych oblastí, ako je obchod či spolupráca a rozvoj, alebo konkrétnych tém ako textil, rybárstvo, clá, doprava, veda a technológia, atď.

Prečo o tom hovoríme? Aby Rada vedela „kvalifikovane“ rozhodovať, vytvára si tzv. pracovné skupiny k jednotlivým témam. Témou OSN a vzťahom k tejto organizácii sa zaoberá pracovná skupina CONUN. Nevedno, kto tam sedí za Slovensko, faktom je, že o činnosti tejto skupiny sa vôbec neinformuje. A malo by sa.

V marci 2018 (2.3.) zasadala skupina CONUN a na tomto zasadaní č. 266089 sa prejednal návrh Globálneho paktu OSN o migrácii. Skupina vyslovila svoje pripomienky, ktoré zapracovala do dokumentu.

Neskôr, ešte v ten istý mesiac (20.3.), sa skupina zišla ešte raz na zasadaní č. 266406. Na tomto zasadnutí bolo schválené poverenie pre Európsku komisiu, aby v mene Európskej Únie schválila a podpísala Globálny pakt OSN pre bezpečnú riadenú a legálnu migráciu.

Tu je poverenie uvedené už ako adoptované pre potreby Európskej komisie.

Marákešská deklarácia je len pokračovanie politiky Únie dotiahnuť čo najviac Afričanov do Európy.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Situace ve Francii se vyhrocuje. Makron nechá odstřelovači střílet na demonstranty? Co se děje ..... Jak můžete z videa pozorovat, prst ukazuje na člověka stojícího uprostřed křižovatky, kterému se asi po zasažení střelou podlomí kolena a padá k zemi. Ihned se k němu sbíhají jiní lidé. Pár vteřin na to je vidět letící svítící kulka zprava doleva….

Ve švýcarské „Schweizer Morgenpost“ psali o odstřelovačích na střechách budov v Paříži. Praskly francouzskému prezidentu nervy a nechá střílet do demonstrantů?  Zmínili se o situaci před několika roky v Kievě. A právě podobné děje se začínají odehrávat v Paříži.

tm komentuje: že by MAKARON pozval POROŠENKA z Ukrajiny aby se informoval o tom jak se dělá majdan????? Půjde stejnou vyzkoušenou cestou, aby se udržel u moci???? Došly MAKARONOVI nápady jak se udržet u moci a proto vše prosadí silou? V případě, že by musel odstoupit, ví co ho čeká.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Obyčejné televizory budou sledovat lidi Před 5 hodinami. Redakce AC24 Ze světa 2290 0 Pilotní projekt už startoval v roli „marketingového“ pomocníka, ale ve skutečnosti může být vše mnohem horší ..... V USA bylo uvedeno do pokusného provozu zařízení Nielsen — hlasový analyzátor televizních programů, který se připojuje přímo k inteligentním televizorům. 

Startup využívá technologii rozpoznávání preferencí Gracenote, jejíž pomocí je sledována aktivita uživatele a vybírána kontextová reklama, uvádí AdWeek.

V perspektivní technologii však vidí američtí odborníci reálné nebezpečí — po skandálu se shromažďováním údajů v obyčejných chytrých televizorech mohou americké federální úřady prostřednictvím soudu požadovat úplný popis technologie, která, jak uvádějí odborníci na bezpečnost, může fungovat s velkým množstvím slabých míst.

Oficiálně je systém testován v pěti velkých městech — analyzátor obsahu je instalován jak na vysílání, tak na internetové přenosy, což umožňuje dělat maximálně hluboký záběr údajů o lidech.

Jestliže efektivita a bezpečnost systému budou dokázány, „velký bratr" bude zabudován do chytrých televizorů už na závodě.       (Čtěte na stránkách AC24)

No co, na televizi se nedívám a před počítačem budu sedět v burkinách ... :-)


Byliny světa - zázvor ..... Zázvor lékařský (Zingiber officinale) se ve velkém rozsahu pěstuje jako koření a léčivá rostlina v tropické části Asie a Oceánie, v Africe a ve Střední Americe. Obsahuje aktivní složky gingerol a shogaol.

Tradiční medicína ... Zázvor je po tisíce let nejen nepostradatelnou součástí kuchyně dálného východu, ale především léčivou rostlinou a tradiční složkou mnoha léčebných terapií. Např. indická Ajurvéda jej vyzdvihuje jako „úžasný a univerzální lék“ a staré indické přísloví říká, že „všechno, co je dobré, je možné nalézt v zázvoru“. Tradičně zázvor podporuje trávení, zmírňuje bolest a pomáhá při léčbě nemocí z nachlazení, při bolesti v krku, při infekci. Čínská medicína používá zázvor také při problémech s energií Yang (pocit chladu v těle).

Jaké má zázvor účinky? ... Současné vědecké testy potvrdily mnoho dříve testovaných použití zázvoru a ukázaly, že příčinou většiny jeho dobrých vlastností je v něm obsažený gingerol.

Zázvor má protizánětlivé a antioxidační účinky, potlačuje bolest, pomáhá v boji proti infekci, tiší bolest a zánětlivé stavy kloubů při osteoartróze, tlumí menstruační bolesti. Děje se tak z toho důvodu, že gingerol ovlivňuje vaniloidní receptory, které se nachází v nervových zakončeních, a díky tomu se snižuje vnímání bolesti. Studie na univerzitě v Georgii v USA ukázaly, že také snižuje bolesti svalů po fyzické námaze.

Zažívání, klouby, bolest ... Zázvor má zklidňující účinek na zažívací trakt, zmírňuje záněty a napomáhá trávení. Co je velmi důležité, zmírňuje nevolnost včetně ranní nevolnosti. Studie ukázaly, že zázvor též podporuje léčbu vředů. V roce 2011 tajvanští vědci potvrdili, že jednorázové užití 1,2 g extraktu ze zázvoru způsobí celkové přesunutí obsahu žaludku do střev u osob, které trpí dyspepsií (chronickou a opakovanou poruchou trávení).

Díky svým antioxidačním vlastnostem zázvor pomáhá zachovat normální činnost mozku i ve starším věku.

Nejnovější studie ukázaly, že zázvor může snížit hodnotu cholesterolu a může pomáhat při léčbě cukrovky 2. typu.       (Čtěte na stránkách Celostní Medicína)


Indoktrinace dětí ve školách: Víte, co za hrůzy tam provádějí neziskovky? Úchylárny pro mrňata od tří let. Proč jdou po čím dál menších dětech? Několik pozitivních zpráv: Obrana má smysl. Máte děti ve škole? Ozvěte se! ..... Lubomír Vylíčil se s důkladností sobě vlastní podíval na výkazy činnosti multikulti neziskovek v našich školách, zjistil mnoho závažného, ale nakonec i trochu povzbudivého

Je začátek prosince, konec roku se blíží a ve všech slušných firmách přichází čas bilancování. Přemítání, jak nám ten rok vyšel, co se podařilo a co méně… Podobně je tomu, i v neziskovém sektoru. Aktivisté začínají smolit zprávy, čeho za uplynulé měsíce dosáhli. Pro jistotu raději dříve, než se páníček sám zeptá za co jeho peníze po celý rok utráceli. Někdy to bývá zajímavé čtení. Jaksi mimoděk a kouzlem nechtěného může nasvítit některé skryté a tmavé kouty reality, co jsme ve spěchu všedního dne přehlíželi.

Tak se i jistá Fatima Rahimi, novinářka afghánského původu, spolupracující s Deníkem Referendum a organizací Multikulturní centrum Praha pochlubila na mateřském serveru svým působením na školách. Organizovala a vedla tam různé projekty a semináře, zaměřené na mediální výchovu a prevenci rasismu, xenofobie a radikalismu.

Svým „výkazem práce“ možná nechtěně otevřela Pandořinu skříňku nazvanou působení neziskového sektoru ve školách. A to je síla. Kdo nahlédne pod nadzvednutý kámen této pokoutní, mimo světla medií probíhající indoktrinace, jen těžko hledá slova. Podívejme se na pár příkladů.

Vypečené projekty ... Tak třeba projekt Zvol si info, který vznikl v roce 2016 na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. „Spontánně“ jej založili tamější studenti, aby bojovali proti tzv. fake news a dezinformacím, které se prý nebezpečně rozlézají mediálním prostorem. Za dva roky s ním objeli stovku akcí na školách a více než šesti tisícům žáků a studentů po lopatě vysvětlili, jak se jmenují ty odporné desinformační servery, kterým se prý slušný a vzdělaný člověk vyhne.

Nebo projekty neziskovky Sdružení pro integraci a migraci, populární zvláště v hlavním městě. Malá ochutnávka:

Crossing borders mezi Pražany, termín 1. leden 2018 – 31. prosinec 2018, sponzoruje Magistrát hl. m. Prahy. Cílem projektu je rozvíjet pozitivní vztahy mezi cizinci a majoritní společností na území hl. m. Prahy. Součástí aktivit tak jsou besedy na školách, kde žáci budou debatovat na téma migrace a uprchlictví s pracovníky SIMI a hostem cizincem.

Crossing borders, termín 1. listopad 2016 – 30. červen 2018, je spolufinancován Evropskou unií z Evropských strukturálních a investičních fondů, v rámci Operačního programu Praha - pól růstu ČR, Má zvýšit povědomí žáků ZŠ, SŠ i pedagogů o migraci a zapojí je do procesu integrace na místní úrovni, za přímého kontaktu s cizinci.       (Čtěte na stránkách Protiproud)


Hon na Babiše pokračuje: Po krachu puče jde Kavárna na střídačku. Do boje jde Brusel ..... Vše jde přesně podle předpokladů. Alespoň pokud jde o „předpověď“, kterou jsme na tomto místě zveřejnili hned na počátku „kauzy Babišova syna“, neboli, jak to okamžitě přejmenovala mainstreamová tištěná i elektronická média, „vládní krize“ (žádná se ani na vteřinu nekonala).

Jen málem spadla sněmovna, Česká televize dvacet čtyři hodiny denně chrlila nenávist a „fake news“ na adresu premiéra, Kavárna spolu s ukrajinskou emigrací zorganizovala pár demonstrací. Dnes již o tom nikdo neví. Vždyť už je to několik dní.

Andrej Babiš, opět přesně podle našich předpokladů, volebně posílil. A ti kteří vše vyvolali, živili a v ČT se na týden ubytovali jako „mluvící hlavy“, podle průzkumů padají ještě hlouběji do politického hrobu. A to mluvíme o průzkumech zadaných opět bohatými Kavčími horami. Tam mají od nás miliardy, takže milióny předané „jejich“ agentuře za každotýdenní „průzkumy“ jsou pro ně jen drobné. Agentura to samozřejmě podle zadání „cinkne“, jinak by si ji dál neplatili. Základ ale změnit nemůže, takže i tak jsou ta čísla vypovídající.

A blíží se Vánoce, dnes začal Advent. Už se nedá stihnout do konce roku skoro nic, veřejnost na politiku jaksi… no zvysoka. Přesto soudruzi pučisté usoudili, že takový malér nemohou dopustit. Že se ještě pokusí tu nechutnou vychládající kaši nastavit. A hle, je zde „kauza neoprávněného přijímání evropských dotací“ firmou Agrofert. A to přímo z Bruselu, kam českého premiéra udala jedna zvláště vypečená „mezinárodní neziskovka“ jménem Transparency international (TI). Něco jako Člověk v tísni, jenže na evropské úrovni, žijící za bruselské (tedy také naše) a Sorosovy (a spol.) peníze. A hnedka, přesně podle metody, opět „něco uniklo do médií“. A už to jede.

Obtíže plánu

Praví-li ČT, že preference ANO po kauze „syn“ stouply na zhruba 33%, lze s pravděpodobností hraničící s jistotou odhadnout, že skutečné číslo se pohybuje někde kolem 35 – 36%. Tvrdí-li nám, že Piráti a ODS rovněž stoupli, znamená to že obě „strany puče“ těžce stagnují někde kolem 12%. Stejně tak to nehnulo s preferencemi SPD a komunistů (jsou údajně na nějakých 6%), mají tedy dál svých devět a více procent. Všichni ostatní – lidovci, STAN a TOP 09 – padají stále hlouběji pod hranici volitelnosti. Tolik můj „překlad“ výsledků průzkumů vycházející z dlouholeté praxe. Bude to možná ještě všechno o něco víc, protože zadavatelem byla zmíněná hlavní ideově-mediální centrála Kavárny, a tam se s tím nepatlají.       (Čtěte na stránkách Bez politické korektnosti)


Buďme letos o Vánocích flexibilní ..... Televizní reklamy. Téma o kterém by se dalo napsat každý den několik článků. Já si dovolím dnes napsat jen jeden..

Nevím jak to máte Vy, ale já už opravdu někdy z těch reklam šílím. Ano vím, nemusím si televizi vůbec zapínat, ale jak se jim vyhnout třeba na internetu? Ne všechny totiž, ty různé blokátory, dokážou odstranit..

A přitom je to taková blbost, že? Možná ano, možná ne. Koukněte jakým směrem jsou reklamy nejčastěji cíleny. Léky, půjčky a intimní hygiena. Pokud se k nám ovšem dostane třeba nabídka nějaké zajímavé a potřebné elektroniky, i na jejím konci je uvedena nabídka splátek, půjček a nebo v nich zelený skřet kvílí o možné platbě jen třetiny a doplatku do třech měsíců..

Tady se malinko pozastavím a musím se prostě zeptat. Když na to nemám teď, jak na to budu mít za tři měsíce? Že by nějaké refinancování a další zadlužení?

Ne, ani já nedělal v životě jen dokonalá rozhodnutí a sám jsem měl nějaký ten úvěr či půjčku. Ale, že bych si půjčil na dovolenou nebo vánoční dárky? Já se omlouvám, ale to může udělat skutečně jen debil a je úplně jedno jak je finančně gramotný..

Jakou radost asi tak udělá dárek, který Vám buď seberou a nebo v lepším případě, když propočítáte veškeré úroky a náklady, se pekelně prodraží?

Ne, nepřísluší mi někomu kázat nebo radit a tak dokončím článek rádoby vtipně…Buďme všichni flexibilní, půjčme si desetitisíce nebo raději sta tisíce a nakupme si všechny ty důležité věci, které nám ti hodní lidé nabízí skoro zadarmo.

Za „sváteční cenu“ si nejprve můžeme koupit nějaký pěkný stromeček. Jinde a zase velmi výhodně utraťme alespoň pět litrů za ozdůbky a dekoraci, ať všichni čumí jak máme letos tu výzdobu zmáknutou..

Stromek máme tak šup na ty dárečky. Nejprve bychom mohli poslat celou rodinu někam k moři protože léto se neuvěřitelným tempem blíží a pak to bude fakt příšerně drahý a mohlo by nás to vyjít i o pár set korun dráž.. Každému jen přeji, aby mu později po svátcích ten zájezd nezabavil exekutor společně s ostatními dárky..       (Čtěte na stránkách Necenzurujeme)


Současná rusofobie. Nepřítel je všude a ohrožuje liberální demokracii svoji pouhou existencí. Je bytostně zlý, primitivní a zaostalý, ale zároveň ovlivňuje téměř vše v západních státech ..... Na stará kolena zjišťuji, že se historie opravdu pohybuje v kruhu, případně (jak píše profesor Stanislav Komárek) západní civilizace má snahu každou dějinnou epochu převrátit v její opak.

  Proto se historické události opakují alespoň dvakrát, jednou jako tragédie, podruhé jako fraška. Nepříjemnou stránku naší doby představuje skutečnost, že čas běží příliš rychle a člověk zažívá oboje v rozmezí pár desítek let a pak nevěřícně kouká.     Před více než čtyřiceti lety se v rámci Charty 77 objevily diskuze jejích signatářů k některým zajímavým tématům. Ve své podstatě připomínaly dnešní diskuzní fóra na sociálních sítích, jen technické provedení odpovídalo tehdejší době a poměrům. Někdo něco napsal na psacím stroji (nejlépe v deseti kopiích), rozdal to osobně spolusignatářům (poštu StB sledovalo), oni to poslali dál, případně to také přepsali. Stejnou cestou se vracely případné odpovědi. Když člověk chtěl sdělit něco opravdu závažného, mohlo to doputovat za hranice a vyjít v některém z exilových časopisů (např. v Listech či Svědectví) a pak se to zase propašovalo domů do Československa.     Protože jsem od mládí patřil k lidem, kteří vždy říkali nebo psali to, co si myslí, pár mých příspěvků se objevilo i v exilových publikacích. Něco pod mým jménem, něco pod pseudonymem. Pak asi po patnácti letech, již po roce 1989 jsem si v jedné studii přečetl, že StB podala návrh na zahájení mého trestního stíhání kvůli mému napojení na ideodiverzní centrály. Naštěstí mě podruhé za podvracení republiky nezavřeli. Nicméně od té doby jsem mimořádně citlivý na vše, co fakticky vrací do politiky a veřejného života pod jinými názvy pojmy jako ideologická diverze, ideodiverzní centrály a podobné totalitní pojmy, které kriminalizují svobodu projevu.       (Čtěte na stránkách EUserver)


Existoval na Marsu život? Projekt ExoMars se to pokusí dokázat ..... ExoMars je evropsko-ruský projekt, jenž má za cíl zjistit, jestli na Marsu někdy existoval život. Je totiž jisté, že na povrchu Rudé planetě před lety existovala tekutá voda, která se nyní skrývá uvnitř planety. V roce 2021 by na Mars měl dosednout rover, jenž bude na různých místech provádět hloubkové vrty, aby hledal stopy po formách života, jež na planetě existovaly před miliardami let.

Vědci se při výběru místa přistání rozmýšleli nad dvěma lokalitami nazvanými Oxia Planum a Mawrt Vallis. Diskuze o tom, kterou z nich zvolit, přitom trvaly několik let. Výhodou obou je jednak bohatá geologická historie zahrnující dřívější vlhká období planety a jednak se nachází kousek severně od rovníkové oblasti, kde se nachází mnoho vyschlých řečišť. Z výběru vyšla vítězně Oxia Planum, protože díky své nižší nadmořské výšce nabízí bezpečnější podmínky pro přistání roveru. Ten bude sbírat vzorky z půdy v hloubce 2 metrů a pokusí se najít známky života staré zhruba čtyři miliardy let.

Oblast Oxia Planum

Tekutá voda na Marsu by měla být zachována pod vrstvou lávových jílů, které se na planetě objevily během její vulkanické éry. Právě díky této ochranné vrstvě pak podle vědců mohla voda odolat nepříznivým vlivům prostředí povrchu planety, ale také kosmickému záření.       (Čtěte na stránkách EnigmaPlus)


4.12. 2018     Čtvrtého prosince 1989 byly zrušeny výjezdní doložky, což umožňovalo československým občanům cestovat do nesocialistických zemí pouze s platným cestovním pasem.


Implantáty s mikročipy ohrožují práva zaměstnanců ..... Mikročip v těle umožní zaměstnavateli fyzický dohled nad pracovníkem, a to nejen během pracovního procesu.

Mezi odbory a zaměstnanci ve Velké Británii rostou obavy ze stále častějšího používání mikročipů, které se implantují přímo do těla zaměstnanců, píše Shainaz Firfirayová pro The Conversation.

Nyní se čipy používají jako identifikační karty, například k otevření zabezpečených dveří. Ovšem jsou tu také oprávněné obavy, že by se mohly využívat k dalším účelům – například k větší kontrole nad zaměstnanci. Spolu s tím vznikají další otázky, které se dotýkají lidské důstojnosti, etiky a také zdraví.

Podniky často potřebují mít kontrolu nad tím, jak jejich pracovníci pracují. V současnosti narůstají extrémní metody monitorování, které překračují hranice soukromí. Jedná se o dohled nad e-mailovou poštou, technologie na těle, která sleduje zaměstnancův pohyb nebo radiové označení výrobků v továrnách, která umožňují sledovat, jak rychle zaměstnanci pracují na výrobních linkách. Implantování čipů je nicméně vyšší úrovní takového monitorování, míní Firfirayová dále.

Čipové implantáty jsou velké jako zrníčko rýže a vkládají se mezi palec a ukazováček. Dají se využít pro otevírání dveří, výdej v prodejních automatech jen pomocí mávnutí ruky. Jejich zastánci říkají, že jde o pohodlnější způsob, než jsou například zaměstnanecké identifikační karty. A organizace, které se věnují využití citlivých informací, tvrdí, že nastavení čipu umožní restrikce přístupu k informacím čipu.

Většina společností, které čipy využívají, je považuje za nevinný nástroj. Ovšem příliš dohledu může vést u zaměstnanců k tomu, že se cítí špehováni. A to může způsobit narušení jejich výkonnosti, kreativity i motivace, varuje autorka. Kromě toho varuje i před dopady na osobní kvalitu života....

... mikročipy se pojí také možná zdravotní rizika, o kterých dnes není moc velké povědomí. Přesto ale potenciální zdravotní rizika musejí být dobře známa pro všechny, kdo mají implantát nosit. Jedná se také o rizika v oblasti duševního zdraví. Život s implantátem čipu totiž může vyvolat pocity sledování, a tím i stresu a nervozity. Jejich nositelé se můžou cítit pod tlakem a změnit svoje chování. Navíc, není tu dost informací o tom, jak implantát čipu odstranit chirurgicky, zvláště pokud se posune z původního místa.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Klimatické zbraně. Vědci z USA chtějí rozprašovat letadly síru po celé planetě ..... V USA navrhli způsob, jak bojovat proti globálnímu oteplování, jehož následkem by mohla být zmrazena celá planeta. Je-li to nebezpečná zbraň a proč Západ podporuje Ameriku? 

Vědci z Yaelovy a Harvardské univerzity navrhli vytvoření speciální flotily ve velké výšce letících letadel, která by měla spalovat síru nad celou planetou.

Toto řešení je nadstandartní, jelikož nevyžaduje žádné nové technologie, je jednoduché a levné. Boj proti oteplování se postupně rozvíjí. Na rozdíl od dříve navržených řešení máme teď zcela funkční scénář „zmrazení".

Nové řešení navrhuje spalování síry ve stratosféře (během každého letu 25 tun). Letadla ji v nebi spálí pomocí relativně jednoduchého hořáku, čímž vzniká SO2 „na místě".

ZáZápadní média právě tak reagovala na projekt: technologicky dostupný a levný způsob alespoň dočasně zpomalí globální oteplování — dokud SES, WES a elektromobily nezačnou intenzivně snižovat emise CO2 ve velkých světových zemích.

Autoři tohoto článku uvádějí, že oxid siřičitý SO2 je dodnes nejrozšířenější možností ochlazování Země. Je však pravda, že po jeho uvolnění dochází ke vzniku takzvaného „kyselého deště" na zemi.       (Čtěte na stránkách AC24)

Vědci z USA se nejspíš zbláznili ... Když nezlikvidují život na zemi jadernými zbraněmi, postupně nás všechny otráví takhle.


Britskí zákonodarcovia chcú, aby bola "islamofóbia" oficiálne klasifikovaná ako rasizmus  ..... Skupina britských zákonodarcov žiada, aby bola "islamofóbia" (strach z islamu) v Británii oficiálne klasifikovaná ako forma rasizmu s tým, že krajina je hlboko predpojatá a nespravodlivá voči moslimom.

Nová parlamentná správa uvádza, že "prevládajúca" islamofóbia je zodpovedná za rozdelenie, zločiny z nenávisti a dokonca za teroristické útoky. Zdá sa tiež, že odmieta tvrdenie, že kriminalizácia komentárov o islame obmedzí slobodu prejavu a vyzýva k oficiálnej definícii "islamofóbie".

Ako príklady údajnej "islamofóbie" okrem iného uvádza, že je to terorizmus podporovať nezávislú Palestínu, nazývať proroka Mohameda pedofilom, a tvrdiť, že moslimovia šíria islam mečom, alebo že chcú podriadiť menšinové skupiny pod svoju vládu.

Dokument pochádza od parlamentnej skupiny All-Party (APPG), ktorú vedie poslankyňa bojujúca proti Brexitu Anna Soubryová.

Poslankyňa Peer Baroness Warsiová, komentovala vydanie dokumentu slovami: "islamofóbia je forma rasizmu - rovnako ako antisemitizmus, je čas, aby získala svoju vlastnú definíciu."

Laubouristický poslanec Wes Streeting dodal: "islamofóbia nie je len protimoslimská nenávisť. Jedná sa o každodennej diskriminácii, ku ktorej dochádza - je zameraná na moslimov alebo chápanie moslimov. Je zakorenená v rasizme a je to typ rasizmu. Môže to byť úmyselná alebo nevedomá zaujatosť."

Tieto závery tiež samozrejme podporila Moslimská rada Británie, napojená na islamistické Moslimské bratstvo, ktorá bola nedávno kritizovaná za to, že pracovala so skupinami, ktoré požadujú, aby boli zavraždení odpadlíci.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)

Lidi, vzpamatujte se - Hitler vás na kolena nesrazil a teď se dobrovolně plazíte před muslimem?????


80 procent Francouzů je proti další migraci do jejich země ..... Podle průzkumu veřejného mínění o migraci provedeného agenturou Ifop si 52 procent Francouzů myslí, že Francie přijímá “příliš mnoho” cizinců. Dalších 27 procent pak věří, že jich přijímá “dost”. To znamená, že 79 procent francouzských občanů odmítá přijímání dalších migrantů.

Průzkum, který byl zveřejněn v sobotu, dále odhalil, že 64 procent respondentů souhlasí s prohlášením: “Naše země už má cizinců dost, a přijímání dalších není dobré”.

77 procent se obává, že politika státu je vůči migrantům příliš vítající a 71 procent věří, že vysoká migrace povede ke snížení mezd, protože migranti jsou ochotni pracovat za nízkou mzdu.

V posledních měsících sice Macronova vláda přijala vůči migraci přísnější postoj, ale lidé požadují postoj ještě tvrdší.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)
Napřed odstranit Makaróna, pak vyhnat migranty a budete mít klid ...


Ukrajina se pokusila Německo zavléct do války ..... Exministr Gabrielkritizoval Ukrajinu, zatímco ruský prezident vysvětloval kerčský incident svým německým a francouzským kolegům.

Podle slov bývalého německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela se ukrajinská vláda snažila o zatažení Německa do války. Gabriel tak zhodnotil incident v oblasti Kerčského průlivu v rozhovoru pro televizi N-TV, uvedl ruský deník Gazeta (autentičnost informace jsme ověřili v německém originále rozhovoru zde).

Německý politik řekl, že: „…bychom se v žádném případě neměli nechat zatáhnout Ukrajinou do války. Ukrajina se o to snažila.“ Dále sdělil, že doufá, že kancléřka Angela Merkelová dokáže obě země dovést k normalizaci vztahů.

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov před tím informoval, že Vladimir Putin dal německé kancléřce i francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi vyčerpávající vyjasnění událostí u Kerčského průlivu. S oběma politiky hovořil v rámci summitu G20. Peskov dále řekl, že německá kancléřka se bude snažit najít řešení této situace, i když slovo „zprostředkovat“ v tomto kontextu nepadlo.       (Čtěte na stránkách ZDROJ)


Betonové stromečky. Nová výzdoba multikulturní Evropy ..... V Německu trvají přípravy na vánoční svátky. V řadě měst se objevily už tradiční protiteroristické betonové kvádry zvané „Merkel Lego“. Město Budyšín ale přišlo s novinkou.

V Budyšínu byly kolem místního vánočního trhu umístěny stromky z betonu.

„Domníváme se, takové ochranné stromky jsou vkusnější než betonové kvádry,“ uvedl starosta města Alexander Ahrens.

A dodal: „Bezpečnost návštěvníků je pro nás prioritou. Nemůžeme podceňovat nebezpečí.“       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)

Tak moment ... přece od těch hodných migrantů nebezpečí nehrozí ... nebo nám snad někdo lže?


Ukrajina právě zrušila kvůli stannému právu konání voleb! Rozhodnutí proběhlo prý na základě obav z ruské vojenské invaze ve chvíli, kdy lidé budou ve volebních místnostech. Náhradní termín voleb bude určen až po skončení válečného stavu! Proč Merkelové selhalo letadlo při cestě do Argentiny? Přestala fungovat navigace, z oblohy zmizely satelity GPS, zmizelo spojení s řídícím střediskem, piloti se nakonec vrátili jen díky navigaci pomocí satelitního telefonu! ..... Summit G20 přitom ještě ani nezačal a už v pátek ráno se začaly dít podivné věci. Vládní speciál Airbus A-340 německé kancléřky Angely Merkel se musel po zhruba hodině letu vrátit do Německa, protože došlo k závažné poruše. Během letu úplně zmizel komunikační a navigační systém [2]. Německá televize ARD přinesla v sobotu detaily o incidentu. Když stroj opustil letový prostor Holandska a dostal se nad otevřené moře, najednou z navigačních počítačů zmizely veškeré letové údaje a hlavní palubní počítač začal hlásit, že navigační družice GPS nebyly nalezeny a zmizely z oblohy.

Atentát a pokus o zmizení letadla Angely Merkel nad Atlantikem? Poruchu letadla vyšetřuje dokonce už i německá tajná služba BND

Po několika vteřinách přestalo fungovat i radiové spojení s řídícím střediskem, letadlo tak úplně ztratilo veškerou orientaci. Piloti nakonec museli použít poslední šanci záchrany, satelitní telefon na palubě, zavolat na telefon řídícího letového střediska a letový dispečer potom naváděl piloty pomocí telefonu, a to až do přistání! Podle ARD incident vyšetřuje kromě letecké inspekce i německá tajná služba BND, protože mohlo jít o sabotáž, a to buď z paluby letadla, anebo z hladinového plavidla na moři, útok mohl být vedený prostředky elektronického boje.

Někdo usiloval o to, aby se německá kancléřka summitu G20 v Buenos Aires neúčastnila. Právě dnes totiž došlo v Bueons Aires k pracovní snídani (video výše) Vladimira Putina a Angely Merkel, při které hovořili o vzájemné spolupráci, o výstavbě Nordstream 2, který byl právě zahájen a o dalších věcech. Někdo usiloval právě o to, aby nedošlo k tomuto setkání.       (Čtěte na stránkách AENews)

Nojo, to se nějak nepovedlo - tohle se opravdu na Putina svést nedá ...


Genderisti všech zemí, spojte se! ..... Zatímco manželka vařila oběd, pak myla nádobí, luxovala a vyměňovala v garáží pneu, dumal jsem na kavalci nad tím, jak se člověk může propracovat k ocenění "Genderman". Jak to ten Fíla vlastně udělal? To jako doma vařil oběd, pak myl nádobí, luxoval a vyměňoval v garáži pneu a pak o tom napsal té neziskovce, co mu pak ten titul udělila?

A fakt to dělal, nebo jen chtěl tolik ten titul, tak si to vymyslel? On fakt existuje někdo normální, kdo si myslí, že by ženská nepatří jen do postele a do kuchyně? Fakt jako nějakej normální chlápek doma pomáhá? Fakt si jako někdo z nás, chlapisek jako řemen, myslí, že by měla ženská v práci pobírat stejně prachů jako my?

Ale vážně. Je mimořádně trapné (je mi skoro trapné o tom psát) bojovat za práva žen, homosexuálů, náboženských menšin, třetích pohlaví atd. v 21. století uprostřed Evropy. Cožpak si dnes ještě někdo, kdo má aspoň trochu pud sebezáchovy, dovolí v našich zeměpisných šířkách týrat někoho jiného než bílého heterosexuálního chlápka?

Ale jedno těmhle Fílům (radikálním feministům Mirkům Vodrážkům a dalším takovým) upřít nelze. Moc pěkně jim jde (za přispění neziskovek a mediálního mainstreamu) vytvářet neexistující problémy a rozdmýchávat hystericky-ublíženecké kampaně. Bravurně rozdělují společnost a se stejnou bravurou to pak svádějí na, v demokratických volbách, zvolené politiky.       (Čtěte na stránkách EUPortál)


Proč nemohu kritizovat své náboženství? ..... Zvenku se zdá, že jediným místem pro ty, kteří by chtěli reformovat islám, je Západ. Ale to je zřejmě příliš povrchní náhled. My všichni jsme předpokládali, že tady na Západě bude bezpečné klást otázky a islám kritizovat. Místo toho mnoho institucí na Západě využívá velice rafinované metody k umlčení kritiky islámu.

Čím víc budeme skrývat nebo ignorovat konstruktivní kritiku islámu, tím těžší bude provést v tomto náboženství reformy a tím jednodušší bude vítězství muslimských radikálů.

Důvod, proč kritizuji radikální prvky mého náboženství, není to, že mám v srdci nenávist, ale protože chci ochránit ty, kteří byli zneužiti a opuštěni svými lídry.

Majid Rafizadeh při svém projevu na půdě Kongresu Spojených států 7. prosince 2017. (Zdroj fotografie: Valter Schleder / Wikimedia Commons)

Když jsem obdržel dopis od šíitského náboženského kazatele ze Spojeného království, nepřekvapilo mě to. Dostávám mnoho podobných dopisů od extremistických muslimů po celém světě, stejně jako od západních liberálů, socialistů a dalších lidí. Pokaždé, když tyto dopisy otevírám, připravuji se na kritiku svého pečlivého zkoumání islámu. Jak jsem očekával, dopis začínal mě tak známou větou: "Přestaňte kritizovat své vlastní náboženství."

Dopis pokračoval výčtem výhod a podpory, kterými by mě západní média a progresivisté zahrnovali, pokud bych sladil své názory s jejich preferovanými tématy debaty:

"Pokud přestanete kritizovat islám, tak Západ k vám bude rozhodně přívětivější a obdržíte více nabídek a příležitostí ve své další kariéře."

Co z toho, co říkám, levici tolik vytáčí? Odmítám radikální islám na Západě ospravedlňovat. Odmítám mlčet o nejhorších důsledcích nekontrolovaného islámského extremismu.

Nežvaním pod ochranou multikulturalismu a tolerance; některé věci nesmějí být tolerovány. Apologeti islámu mi jasně vzkazují: "Zařaď se a drž krok s námi. Propaguj ty samé myšlenky jako ostatní: Islám je všech svých aspektech láskyplným a benevolentním náboženstvím. Zaměř se na tohle a zametej zločiny proti lidskosti pod koberec."

Opravdu bych si přál, abych toho byl schopen.       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)


Kdo ovládá minulost? Proč jsou slovanské dějiny tajeny a dokonce mazány? ..... Četba historických románů nebo zájem o dějiny je poměrně oblíbenou činností mnoha lidí. Uvědomujeme si ale, že dějiny psal vždy vítěz? Každý alespoň trochu gramotný vládce ví, že když chce dlouhodobě ovládat své poddané, musí mít oporu v dějinách své zájmové oblasti. Proto byl výklad historie vystavován masivní manipulaci, nelitovalo se vynaložených prostředků a námahy.

Dobře si pamatujeme na poněkud svérázně pojaté hodiny dějepisu našeho mládí. Zájem o historii zpravidla končil se začátkem dějin dělnického hnutí.

Nejsem historikem, ale důležitost správné interpretace naší minulosti mi jasná je. Kdo chce chápat přítomnost, bez dějin se neobejde. Ale celkem rychle jsem zjistil, že spousta informací z oficiálního výkladu je naprosto nepoužitelná a plně koresponduje se současným mainstreamem.

Na dějiny Ameriky pohlížejí původní obyvatelé úplně jinak než potomci dobyvatelů. Smutné je, že my Slované jsme v podobné situaci, ale nějak si to neuvědomujeme. A děláme stejné chyby, jako indiáni, kteří byli ochotni kvůli neshodám se svými sousedy spojit se s dobyvatelem a aktivně spolupracovat na svém vlastním zániku.

V okamžiku, kdy jsme v Čechách přišli o velkou část vlastní šlechty, začalo se tvrdě pracovat na naší deslovanizaci. A situace dospěla již v předminulém století tak daleko, že nebýt národních obrozenců, kteří v hodině dvanácté oživili náš jazyk, byla by dnes naší mateřštinou němčina. Stejně jako se to přihodilo většině západních Slovanů zvaných Venetové. Němci je nazývali Wenden nebo Winden, osidlovali prostor bývalé NDR včetně Hamburku (Gambor) a Oldenburku (Starigrad). V roce 1147 byla část 2. křížové výpravy namířeny proti slovanským kmenům. Zúčastnily se jí i oddíly Čechů, šlo přece v první řadě o obrácení pohanů – stejně jako ti indiáni… Tenkrát se ještě slovanské kmeny pod vedením knížete Niklota křižáckému útoku ubránily.       (Čtěte na stránkách Bez politické korektnosti)


3.12. 2018     Dnešní Mezinárodní den zdravotně postižených vyhlásilo VS OSN, slaví se od roku 1993.


USA povolí použití letálních zbraní proti karavaně migrantů ..... Vláda USA schválila v úterý 20.11. 2018 povolení svým vojákům nasazeným na hranicích s Mexikem, pokud to považují za nutné, používat „smrtící zbraně“ (letální) proti migrantům.

Rozkaz, podepsaný v úterý vedoucím administrativy Bílého domu, Johnem Kellym, umožňuje „personálu ministerstva obrany (Pentagonu)“ provádět „ty vojenské obranné činnosti, které ministr obrany považuje za přiměřeně nutné“ pro ochranu pohraničních agentů.

Podle tohoto povolení mohou vojáci „ukázat nebo použít sílu (včetně smrtících zbraní, pokud je to nutné), včetně způsobů dle metodiky zvládání davu, dočasného zadržení, inspekce a ochrany pohraniční policie,“ podle zprávy z digitálních médií specializovaného Military Times, publikované tuto středu.

JJedním z důvodů, podle Kellyho, hovořících ve prospěch použít smrtící síly, je existence „věrohodných důkazů a intelu (p.př.: informací z rozvědek)“, což znamená, že karavana migrantů, která dosáhla hranice s Mexikem „by mohla vyvolat násilné incidenty,“ které ohrožují pohraniční úředníky.

Pentagon počítá pro misi rozmístění tisíců vojáků na hranicích USA s Mexikem s rozpočtem ve výši 210 milionů dolarů.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Německo se nepoučilo a podepíše Globální migrační pakt OSN ..... I přes obrovské problémy s masovou migrací, která jistě Německo změní k nepoznání, se němečtí poslanci nepoučili, a většina z nich hlasovala pro to, aby jejich země podepsala Globální pakt OSN o migraci.

Celkem 372 poslanců hlasovalo pro, 153 proti a 141 se zdrželo. Současný ministr zahraničí Heiko Maas před hlasováním označil pakt za úspěch, který je podle něj v zájmu Německa.

Stephan Thomae z FDP tvrdil, že pakt není závazný a že sníží tlak migrace na Německo, protože na migraci uplatní mezinárodní standardy.

Zelení pakt hájili už dříve s tím, aby se stal součástí německých zákonů, čímž ještě více vyděsili kritiky, kteří tvrdí, že se pakt nakonec závazným stane.

Petra Pau z postkomunistické Levice řekla, že Berlín by bez migrace nemohl existovat, a že toto téma lze řešit jen globálně.

Proti paktu se otevřeně jako strana postavila jen Alternativa pro Německo, která parlamentu připomněla, kolik států už pakt odmítlo a položila otázku, kam potom asi migranti budou migrovat. Znovu do Německa. Protože pokud němečtí poslanci hlasující pro pakt doufali, že migranti místo do Německa budou směřovat do střední a východní Evropy, spletli se.

Tyto země, včetně nás, zatím shodně migrační pakt odmítají, a jeho závazky se nás tedy nebudou týkat.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Čína postaví podmořskou základnu, která má změnit svět: Umělá inteligence a roboti bez lidí ..... Čínský prezident Si Ťin-pching urgoval vědce, aby začali pracovat na hlubokovodní základně pro ponorky bez posádky pro výzkum v Jihočínském moři – jedněch z nejspornějších vod na planetě.

Plán na stavbu základny byl zveřejněn v tomto měsíci Čínskou akademií věd v Pekingu poté, co prezident Si v dubnu navštívil institut pro provádění hlubokovodního výzkumu v provincii Chaj-nan.

Během toho žádal vědce, aby z Číny udělali prvního vlastníka hlubokovodní základny na světě, informovaly noviny South China Morning Post.

„V hlubokém moři neexistuje cesta, nemusíme se honit (za jinými zeměmi), my jsme ta cesta," prohlásil Si.

Pokud všechno půjde podle plánu, tak základna se bude nacházet v nejhlubší části vod — 6 000 metrů pod hladinou. Aby mohlo být tohoto cíle dosaženo, je nutné se vyrovnat s obrovským tlakem a naprostou tmou. Bude tedy nutné vyvinout nové materiály a technologie.

Ve výsledku Číňané doufají, že budou mít k dispozici podvodní základnu kontrolovanou umělou inteligencí, kde by mohla dokovat plavidla bez lidské posádky a odkud by tyto drony mohly provádět výzkum.

„Je to stejná výzva jako budovat kolonii na jiné planetě pro roboty s umělou inteligencí," řekl jeden z vědců zapojených do projektu a dodal, že „tato technologie by mohla změnit svět".

Zájem vědců není překvapením. Lidstvo dokázalo prozkoumat méně než jedno procentu mořských vod. O oceánech a mořích, které pokrývají 70 % zemského povrchu, víme poměrně málo.       (Čtěte na stránkách AC24)


Papež František: Práva migrantů mají přednost před národní bezpečností ..... Papež František vyzval politické vůdce, aby obhajovali „práva“ migrantů s tím, že jejich bezpečnost by měla mít přednost před problémy národní bezpečnosti.

Papež František dodal, že migranti by neměli být vystavováni kolektivním deportacím.

Tisková agentura Reuters napsala: Jeho výzva k politikům, obsažena v obsáhlém stanovisku o migrantech a uprchlících, je zjevně v rozporu s restriktivní politikou několika vlád, které řeší rostoucí populární proti-imigrační sentiment.

„Solidarita musí být konkrétně vyjádřena ve všech fázích zkušeností migrantů – od odchodu, přes pouť, po příchod a návrat,“ řekl papež ve zprávě před Světovým dnem migrantů a uprchlíků římsko-katolické církve.

Vyzývajíc po „širší možnosti pro migranty a uprchlíky vstoupit do cílových zemí bezpečně a legálně,“ papež uvedl, že lidská práva a důstojnost všech migrantů musí být respektována bez ohledu na jejich právní status.

„Zásady ústředního významu lidské osoby…nás nutí, abychom vždy upřednostňovali osobní bezpečnost nad národní bezpečností,“ uvedl papež.

Zdá se, že se papež odkazuje na obavy vyjádřené v mnoha evropských zemích, že příliv uprchlíků by mohl v hostitelských zemích způsobit bezpečnostní problémy. Papež František uvedl, že je nezbytné „zajistit, aby byli agenti odpovědní za kontrolu hranic řádně vyškoleni.“

Papež František uvedl, že migranti by měli být považováni za „skutečný zdroj pro komunity, které je přivítají“ a měli by mít volný pohyb, přístup ke komunikačním prostředkům, přístup ke spravedlnosti a každodenní práva, jako je otevření bankovního účtu.

Papež František z Argentiny, který učinil obhajobu migrantů hlavním pilířem svého papežství, kritizoval proti-imigrační postoje národních vůdců, včetně amerického prezidenta Donalda Trumpa. Papež František v loňském roce také odsoudil záměr Trumpa postavit zeď na mexické hranici.       (Čtěte na stránkách Svobodné noviny)

Aspiruje ten pán na přezdívku pro historické prameny - "Papež, co zešílel"?


Istanbulská úmluva a pedofilie ..... Česká ženská lobby – neziskovka, která prosazuje ratifikaci Istanbulské úmluvy – prosazuje i INTEGRACI PEDOFILNÍ SEXUÁLNÍ ORIENTACE a oddělení této sexuální orientace (již ne deviace?!) od sexuálního zneužívání dětí. Tedy podle ženské lobby už nebude pedofilie kvalifikována jako zločin, ale jako zákonná, tzv. sexuální orientace!

To v důsledku znamená, že rodič, který bude chránit své dítě, bude nazván pedofobem a trestán podobně jako homofobové. Ne na děti, ale na pedofily se bude VZTAHOVAT OCHRANA V RÁMCI ISTANBULSKÉ ÚMLUVY.

Pedofilové (zločinci) budou spadat do skupiny osob, na které prý je „pácháno genderově podmíněné násilí – tzv. heterosexistická šikana“ (citace ze stránek ČŽL, viz: Stínová zpráva o stavu genderové rovnosti v ČR 2015, strana 126).

Kdo z českých občanů může tuto zločinnou zvrácenost ohrožující jeho vlastní děti schválit? Uvědomme si, že jde o uzákonění zločinného zneužívání dětí už v předškolním věku. Česká ženská lobby dělá absurdní závěry, že prý pedofilie je něco jiného a zneužívání dětí je něco jiného. Je to jako tvrdit, že vražda je něco jiného než zabití.

Někteří naivně říkají, že Istanbulská úmluva nemá nic společného s kradením dětí. Kde ale pedofilové vezmou děti k realizování své „sexuální orientace“? Kteří rodiče jim je dají?

Žádní! Proto je tu osvědčený mechanismus tzv. prevence domácího násilí, zaváděný Istanbulskou úmluvou. I nejmenší děti jsou takzvaně preventivně(!) kradeny rodičům a následně dávány do tzv. adopce těmto sexuálním deviantům! Podle ženské lobby už nepůjde o zneužívání dětí, ale pouze o realizaci „sexuální orientace“.Toto jsou zločiny proti lidskosti! To si má Česko schválit?       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Válku s Ruskem může chtít snad jen hlupák ..... V posledních dnech slýcháme často o tom, jaké pro nás skýtá Rusko nebezpečí. A dokonce i to, jak je kvůli němu nutné dokonce více zbrojit. Skutečně nás Rusko tak moc ohrožuje? Anebo válku s ním může chtít snad jen hlupák?

A to jen kvůli nějaké prapodivné námořní šarvátce s ukrajinskou lodí někde v Černém moři. Opět nás tak proto mnozí chtějí přesvědčovat, jaké pro bezpečnost České republiky prý znamená Rusko. Já tedy mezinárodní situaci sleduji a skutečně jsem během posledních let nezaznamenal nic, co by bezpečnost ČR z jeho strany vysloveně ohrožovalo.

Možná, že někdo namítne tak, že přijde s hypotézou o jakýchsi proruských webech a ovlivňování našeho veřejného mínění ze strany Ruska. O takovýchto dosud nepotvrzených hypotézách si myslím jen dvě věci. Za prvé, že se jedná o fake news či uměle vytvořenou konspirační teorii. A za druhé, pokud by na tom přece jen pravdy něco bylo, tak se podle autorů této konspirační teorie zaměřuje především proti politice kalouskovců, satanistů, pirátů, proti politice nejrůznějších sorosáků, neomarxistů, multikulturalistů, pražské kavárny a jim podobných, čímž tak vůči České republice dělá jen dobrý skutek.

Já skutečně v současné době strašení válkou s Ruskem vidím jen jako hlupáctví. Ale to nejen z výše uvedeného důvodu, ale i z dalších. Jak známo, kdokoliv se někdy v minulosti pustil do války s Ruskem (například Napoleon nebo Hitler), tak tam neuspěl. Takže případná válka s Ruskem, se kterou mnozí rádi straší, by jen západní svět až přiliš moc vykrvácela a vzala by mu sílu a energii na jinou skutečnou hrozbu, která se na naší planetě nalézá.

To skutečné nebezpečí se jmenuje Blízký východ. A jsou to nejen nebezpečné teroristické buňky, jež zde páchají zlo především z náboženských důvodů a které k nám odtamtud někdo vyslal. Jsou to i nebezpečí, které se nalézají přímo tam. Jedno z nich se jmenuje Islámský stát. Pokud mi namítnete, že ten je již potlačen, tak proti vám budu argumentovat svým článkem „V Sýrii je daleko horší nebezpečí než nějaký Asad“. A o dalším nebezpečí z této oblasti jsem psal dokonce včera, a to v článku „Co když je korunní princ Saudské Arábie Nostradamův „Mabus“?“       (Čtěte na stránkách Bez politické korektnosti)


Istanbulská úmluva je trojským koněm, který má sloužit pro vtažení základních postulátů genderismu do mezinárodního práva ..... Pamatujete se na inkluzi? Protestovala proti ní odborná i laická veřejnost. Přesto byla prosazena a dnes budeme s jejími následky – pokud se podaří odstranit – ještě dlouho bojovat.

Chystá se na nás další faul… Istanbulská úmluva není dobře hodnocena odborníky na legislativu a právo, protestuje i laická veřejnost. Vláda ale na přijetí úmluvy tlačí a činí kroky k její ratifikaci. Jestli má dnes smysl něco dělat, tak protestovat proti jejímu přijetí. Řvát, dupat, kopat…

Bude-li smlouva přijata, některé už tak dost silné a vlivné neziskovky ještě posílí a my se můžeme těšit ještě na tvrdší šikanu, která se konečně nadechne k opuštění virtuálního prostoru a udeří plnou silou i v reálu. Máme dost příkladů, jak takové nadechnutí vypadá – zlikvidované kariéry umělců, vědců jsou jen tím nejviditelnějším.

Citujeme z článku Tomáše Břicháčka, který připravil věcnou analýzu úmluvy: Úmluva je trojským koněm, který má sloužit pro vtažení základních postulátů genderismu do mezinárodního práva a do právních řádů smluvních států. Abychom mu otevřeli brány, je nalakován v barvách zdánlivě nekontroverzního tématu, na kterém se přeci všichni musí shodnout. Kdo by se odvážil něco namítnout proti nutnosti chránit oběti násilí?

Tuto lest musíme umět prohlédnout. Neomarxisté si týrané ženy berou jako svůj štít a zneužívají je pro prosazení vlastní politické agendy. Sami se staví do role ochránců a nositelů pokroku, zatímco odpůrce mohou cejchovat jako komplice agresorů, cyniky a omezence. Je to falešná a nedůstojná hra na city na způsob „syrských sirotků“.       (Čtěte na stránkách Rukojmí)


Maďarský vládní billboard: Pro-imigrantské výroky předního poslance EP jsou choromyslné! ..... Před květnovými volbami do Evropského parlamentu se boj mezi liberální pro-imigrantskou loby a proti-imigrantskými zástupci evropských občanů pěkně vyhrocuje, a nepochybně ještě vyhrocovat bude. Zatímco konzervativní strany brání Evropské historické hodnoty a dědictví, pro-imigrantské aparáty utahují šrouby, dusí lidi cenzurou a policejním stíháním za proti-imigrantské aktivity. Narozdíl od spoluobčanů v Polsku, nebo Maďarsku, u nás je to právě … víte jak.

To v Maďarsku vláda ve středu inaugurovala pojízdný billboard s vyobrazením popředního pro-imigrantského liberála Evropského parlamentu Guy Verhofstadtata s nápisem: „Stovky mrtvých v teroristických útocích, a Guy Verhofstadt tvrdí, že nemáme imigrační krizi.“ To je choromyslné!“ (mrkněte v odkazech). Billboard včera představil mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács s tím, že poté co projede Maďarsko, poputuje do Bruselu za bývalým belgickým premiérem Verhofstadtem. Maďarská vláda akci odůvodnila jako odvetu na soustavné útoky evropských pro-imigrantských liberálů proti Maďarsku.       (Čtěte na stránkách EUrabia)


Převratný vodní projekt Kaddáfího, který mohl změnit vše ..... O líbyjskom projekte Veľkej rieky vybudovanej človekom (The Great Man-Made River), napriek jeho veľkosti a prínosu pre krajinu, sa vo všeobecnosti vie prekvapivo málo. Možno preto, že svetové média by museli informovať o veľmi odlišnom obraze Muammara Kaddáfiho.

Nie teroristu chamtivého po petrodolároch, ale staviteľa a človeka, ktorému záležalo na svojej krajine a jej obyvateľoch. Ale projekt Veľká rieka je najlepším pamätníkom zosnulého plukovníka.

Projekt Veľkej rieky je vlastne vodovod, ktorý zásobuje vyprahnuté oblasti Líbye (90 % územia celej krajiny) pitnou vodou pochádzajúcou z podzemných prameňov v južnej časti krajiny. Odborníci začali pracovať na tomto veľkom projekte s rozpočtom 25 miliárd dolárov začiatkom osemdesiatych rokov 20. storočia a k okamihu vypuknutia vojnového konfliktu bol takmer dokončený.

Systém pracuje spôsobom, že sa voda čerpá z hĺbky niekoľko stoviek metrov zo štyroch obrovských podzemných sladkovodných jazier pod oázami Hamada, Morzuk a Sirt, ide o také množstvo, že by to úplne stačilo na zaplavenie krajiny veľkej ako Nemecko a hĺbka jazera by bola 100 metrov.

Voda tečie pod povrchom zeme potrubím o priemere 4 metre a dĺžka celkového potrubia je 4000 km. Projekt je možné právom nazvať ôsmym divom sveta, cez púšť každý deň prepraví 6,5 miliónov metrov kubických vody. 70 % vody ide pre potreby poľnohospodárstva, 28 % pre obyvateľov a zostávajúca voda ide pre potreby priemyslu.

Veľká rieka je najväčší zavlažovací projekt na svete a nedá sa porovnať ani so sovietskym projektom v Strednej Ázii, ktorého cieľom bolo zavlažovanie bavlníkových plantáži a ktorý viedol ku katastrofe vyschnutia Aralského jazera. V Líbyi sa na zavlažovanie využíva podzemný zdroj vody, ktorý je stabilnejší ako povrchový zdroj. Odborníci verili, že podzemné zásoby budú stačiť do doby, keď budú vyvinuté iné možnosti získavania pitnej vody.       (Čtěte na stránkách Zem & Vek)


České matce v Norsku ukradl děti i pedofilní psychiatr z Barnevernetu. Bude Istanbulská úmluva stejný průšvih? ..... Ten příběh mnohým konečně trochu otevřel oči. V uplynulých dnech hýbala evropskou veřejností kauza norského dětského psychiatra Jo Erika Broyna, kterého 20 let zaměstnávala nechvalně proslulá sociální služba Barnevernet.

Ta by oficiálně měla děti chránit, ale praxe se zvrhla v pravý opak – každá rodina by se před touto institucí měla mít na pozoru, neboť hrozí, že jí bezdůvodně ukradne děti a ty skončí b§h ví kde, jako se to stalo Češce Evě Michalákové.

Evě Michalákové Barnevernet doslova ukradl děti v roce 2011 Barnevernet s odůvodněním, že existuje podezření, že byli oba synové vystaveni psychickému a fyzickému násilí. Pětiletý Denis a dvouletý Michal byli ihned umístěni do pěstounské péče a po sporadických návštěvách je od roku 2014 matka již nespatřila, a to přesto, že policie konstatovala, že se nic, z čeho rodinu Barnevernet podezříval, nestalo. Norský soud odmítl (!) syny vrátit, neboť si prý už „vybudovali vazby“ v norských rodinách, kam byli umístěni. Norský stát prostě české matce regulérně ukradl dvě děti.

Kauza byla díky boje matky o děti hojně medializována a do případu se vložili například i čeští europoslanci Petr Mach či Tomáš Zdechovský nebo poslankyně Jitka Chalánková, kteří se jí snažili nějak pomoci, ale například někdejší ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, která se měla v tomto případu bít jako lev, prohlásila, že není důležité, kde děti žijí, a vyslovila se pro to, aby zůstaly v Norsku. Že by proto, že norské fondy posílají do Česka miliardy?

Nyní případ nabral zcela jiný rozměr, neboť se potvrzují obavy kritiků, že Barnevernet není žádná sociální péče, ale zastřešení pro obchod s dětmi a jiné hrůzy. Ukázalo se, že jeden z psychologů Barnevernetu, který měl na kauzu Michaláková vliv, je pedofil.

Jo Erik Broyn přitom rozhodoval o osudech tisíců dětí. V dubnu byl ale odsouzen za stahování obrovského množství té nejotřesnější dětské pornografie, jakou si dovedete představit. Policie u muže našla dvě stě tisíc fotografií a dvanáct tisíc videí například se záběry, na nichž dospělí muži znásilňují kojence.

Ideální kvalifikace do Barnevernetu, jen co je pravda. Úřad krade děti zcela běžně a paní Michaláková není jediná. Jde o důmyslný systém, kdy se děti napřed seberou na základě smyšlené záminky nebo jakéhosi pofidérního podezření, a když se ukáže, že je to blbost, Barnevernet nebo soud řekne, že po takové době, než se to vyšetřilo, už jsou děti zvyklé u pěstounů a vracet se nebudou.       (Čtěte na stránkách Šifra)


 

 

Zpět k Mostu ?

 

Přehled starších zpráviček