wz

21.8. 2018     Jedenadvacátého srpna 1968 začal vojenský zásah armád pěti států Varšavské smlouvy (SSSR, Bulharska, MLR, NDR a Polska) v Československu a následná okupace Československa, která zastavila reformní proces pražského jara.


Co Karel Kryl v roce 1993! soudil o řadě významných osobností veřejného života, které jsou pro nás aktuální i v současnosti? ..... Bolestín Hutka nebo "computer" Klaus. Co Karel Kryl v roce 1993! soudil o řadě významných osobností veřejného života, které jsou pro nás aktuální i v současnosti? V několika větách - na dřeň - a nejednosměrně. Takový tu chybí...  

Nadčasovost a prozřetelnost Karla Kryla je fascinující. Kniha Půlkacíř Karel Kryl z roku 1993 je "zpovědí" Karla Kryla, jehož tazatelem byl novinář Miloš Čermák. V samém závěru knihy Kryl svým nenapodobitelným a velmi bryskním pohledem v několika větách shrnuje svůj osobitý (byť je to protimluv, tak defakto objektivní) pohled na asi tři desítky exponovaných osobností tehdejší doby, které však neztratily na váze ani v naší době.

Myslím, že stojí za to si připomínat slova, která stále mají co říci. Byť už jen literární nebo audiovizuální formou.

Vybral jsem z knihy Půlkacíř jen několik, dle mého pro nás nejzajímavějších a nejstěžejnějších Krylových komentářů, s nimiž český bard na vyžádání Miloše Čermáka neměl problém.

„A předem upozorňuji, že budu mluvit pouze o svých pocitech a náladách. Netrvám na tom, že má hodnocení jsou objektivní,“ předesílá sám Kryl.

Václav Havel „Autor, který nikdy nepochopil dělnickou třídu. Vždycky se cítil někým jiným, než kým zrovna byl. Nikdy nepřestal být člen pražské elity, pražské smetánky, ze které vzešel. Vzdor tomu, že byl potahován. Člověk po dlouhou dobu naprosto čestný, a možná natolik nedospělý, aby byl bezelstný. Zneužitelný ve své slabosti intelektuála. Dnes zamilovaný do světa velkoměsta a reflektorů – což je pro dramatika, který má zůstat za scénou, vždy tragické. Snad zamilovaný sám do sebe – a do své pozice. Jako autor je slušný dramatik evropské úrovně."

Jaroslav Hutka „Bolestín, který nikdy nepochopil, co obnáší exil. Přišel do něj jako stipendiant – a setrval tak až do konce. Nikdy nepracoval, vždycky žil z podpory státu – a tudíž se cítil utlačen. Psal v sedmnácti řečech, které se nikdy nenaučil. Velmi tvůrčí člověk, inteligentní a hloubavý. Muž, kterého si musím vážit a uznávat ho. Dobrý a ukázněný partner v rozhlasových povídáních o písničkách. Skvělý interpret svých písní. Bohužel, typ člověka, jenž se sám lituje, když je v úzkých. Mám radši lidi, kteří se perou. Ale to neříkám jako hodnocení – pouze konstatuji naše odlišné charaktery a temperamenty. V každém případě se velmi zasloužil o to, že něco jako folková písnička existuje.“

Václav Klaus „Já se bojím computerů. K tomu nemám co říct.“       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Politická korektnost se neslučuje se svobodou a demokracií ..... Co je to politická korektnost? Prý je to jakási politická správnost nebo nezávadnost. A tak si myslím, že pro něco takového by v demokracii nemělo být místo. Něco takového podle mne patří pouze do diktatury.

Ilustrační snímek

V poslední době se o politické korektnosti mluví hlavně ze strany sluníčkářů a pražskokavárečníků. A tak jsem se podíval na internet, co že to ta „politická korektnost“ vlastně je. A na wikipedii jsem se dozvěděl, že je to v překladu jakási politická nezávadnost nebo správnost. Cože? Politická správnost či nezávadnost? A to v demokracii?

Kdyby to bylo v diktatuře, neřeknu. Když si vzpomenu na minulý komunistický režim, tak co v něm bylo tenkrát politicky nezávadné? Především nekritizovat socialistické zřízení, nekritizovat Komunistickou stranu Československa a její politiky, nedělat si legraci ze Sovětské svazu, a tak bych mohl pokračovat dál.

A co se nám většinou vybaví dnes, když se řekne „politická korektnost“? Až překvapivě dost věcí. Například: nekritizovat uprchlíky, nekritizovat islám, nekritizovat LGBT, nekritizovat menšiny, sluníčkáře a pražskokavárníky. A opět bych mohl pokračovat dál.

Ale pokud by ale něco takového mělo platit, pak už přece nemůžeme být v demokracii! Tam by žádná politická nezávadnost neměla existovat. Demokracie je přeci svobodná soutěž názorů. Tam by přeci nikomu nikdo neměl přikazovat, co si má a nemá myslet. Tam by přeci měl naopak vždy platit legendární citát „Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.“       (Čtěte na stránkách Bez politické korektnosti)


K 50. výročí srpnových událostí - Karel Kryl ..... Kdo vám na první dobrou vytane na mysli při vzpomínce na rok 1968? Dubček? Černíkova vláda? Různí reformní komunisté, kteří se mávnutím kouzelného proutku chtěli zbavit své minulosti v 50. letech? Nadšení mladí lidé, kteří naopak přišli obrodit a změnit KSČ?

Formující se antikomunistická opozice, jež doufala ve svobodné volby? Mrtví, kteří se dostali pod pásy velmocenské politiky? Osudy zlomených lidí? Intelektuálové a konstruktéři pražského jara? Vyvolení a kmáni? Zrádci, kolaboranti a věční oportunisté? Mučedníci a světci?

Já slyším Karla Kryla. V srpnovém roce Kryl zpíval a zpíval. Byl jedinečně aktuální, nadčasový i prorocký. Národní bard stál proti všemu zlu. Proti všem, kdo důsledně živí zubatou a taky tu ženskou bez pásky na očích. A tak žil pořád. Tady, v emigraci i po emigraci. Rval se i lkal, ale nevzdával se. Moci byl nepohodlný prakticky vždy. Tehdy i po Listopadu. Národ ho miloval a miluje, ale zároveň ví, že jeho naléhavý hlas trápí naše svědomí.

Kryla nelze spojit s jednou událostí. Písek zasypal a zasype mnoho tehdejších i dnešních osobnůstek. Ale on bude pořád pět tu svou a bude volat po odpovědnosti a po lásce k lidem, k vlasti. Bude zneklidňovat pyšné, mocné, prodejné, podlé a zbabělé.

První principál se jej snažil tlačit do ústraní. Nechtěl poslouchat jeho loutnu pod hradními okny. Cítil, že básník tuší, že se zase tolik nezměnilo a že zlatá doba nenastává. Nelze jen tak a bez následku střídat ohlávku. A zemské škůdce prorok adorovat neumí – nemůže. Jeho srdce se zlomilo předčasně, ale jeho hlas bude znít do věčnosti.

Vzpomeňme, prosím, na pěvce silnějšího divizí a poslechněme si třeba pokorné Děkuji.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Zdá se, že na Měsíci kdysi mohly být podmínky vhodné pro život ..... V magazínu Astrobiology byla nedávno zveřejněna zajímavá studie, podle níž mohly na Měsíci kdysi panovat vhodné podmínky pro život. A to dokonce ve dvou různých érách.

Aby bylo jasno – autoři netvrdí, že na naší přirozené družici se někdy život skutečně vyskytoval. Toliko vysvětlují, proč tato myšlenka vůbec nemusí být tak nereálná, jak by se na první pohled mohlo zdát. „Kdyby na mladém Měsíci po dlouhou dobu byla přítomna tekutá voda a významná atmosféra, pak myslíme, že jeho povrch by byl přinejmenším přechodně obyvatelný,“ konstatoval astrobiolog Dirk Schulze-Makuch z Washington State University.

Pokud jde o tekutou vodu, té svého času mohlo být na Měsíci docela dost. Konkrétně před cca 4 miliardami let a pak o 500 milionů let později, v období intenzivní sopečné aktivity. Ta mohla navíc vytvořit ještě hustší atmosféru, než jakou lze uvažovat v prvním zmíněném období (kdy nějaká atmosféra možná vznikla z plynů vypouštěných oceánem magmatu).

Podle výpočtů uvedených v inkriminované studii nelze vyloučit, že by tekutá voda na povrchu vydržela až 70 milionů let – zvlášť pokud existovalo magnetické pole, které Měsíc chránilo před slunečními větry.

Během této doby byl navíc Měsíc bombardován meteority, které na něj mohly přinést různé mikroorganismy. Teoreticky tedy vůbec nebylo zapotřebí, aby přímo na něm probíhala prebiotická evoluce.

„Opravdu to vypadá, že v té době byl Měsíc obyvatelný. Ve vodních nádržích mohly prosperovat mikroby, až dokud se povrch nestal suchým a mrtvým,“ uzavřel Schulze-Makuch.        (Čtěte na stránkách VTM)


Migrační politika přivedla Švédsko ke katastrofě ..... Nedávné masivní a pečlivě koordinované žhářství aut v celém Švédsku poukazuje pouze na to, jak byla západní migrační politika krátkozraká, prohlásil bývalý vůdce Strany nezávislosti Spojeného království Nigel Farage pro Fox News. Nicméně, podle politika, skutečné důvody podobné katastrofy nezajímají média nebo politiky.

Moderátor Fox News Tucker Carlson: Srdce britské civilizace bylo šokováno dalším teroristickým útokem. Přímo v centru Londýna, 29-letý muž řídil své auto proti cyklistům a chodcům. Jsou zranění, ale naštěstí nikdo nezemřel. Mezitím bylo v několika městech ve Švédsku vypáleno nejméně 80 vozidel, jak řekl předseda vlády  - na základě „pečlivě organizovaných útocích". Nebyly však uvedeny žádné oficiální důvody pro tyto útoky.

Anglie a Švédsko patří k starým civilizacím a po celá desetiletí nikdo o takových násilných činnostech neslyšel. Ale nyní, díky vědomým politickým rozhodnutím vlád, se tato situace radikálně změnila. Hlavní otázkou je, zda můžeme volně popsat, co se děje.

Dnes večer jsme v kontaktu s Nigelem Faragem, který kdysi vedl „Nezávislou stranu Spojeného království".

Možná hádat, co se tam stalo, je marné - neznáme všechny detaily. Nebudu nic riskovat. Ale víme jistě, že kvůli desetiletím specifických vládních politik, jsou staré společnosti v Evropě a naše společnost v USA - ačkoli ta není tak stará - stále zranitelnější a roztříštěnější zevnitř. Zdá se však, že lidé, kteří tuto politiku vyvíjejí, se snaží zabránit tomu, abychom posoudili jejich činy nebo si stěžovali na ně. Myslíte si to také?

Nigel Farage: Podle mého názoru jsou ve Švédsku pravděpodobně jedny z nejzdrženlivějších médií v celém západním světě. Ve švédském tisku je velmi obtížné najít alespoň nějaké objektivní posouzení. A samozřejmě, v hlavních médiích země nenajdete kritiku politiky prováděné vládou.       (Čtěte na stránkách AC24)


Ve Švýcarsku ustanovena cena pro vlastence bojující proti islamizaci ..... Ve Švýcarsku byla ustanovena cena za vlastenectví a boj proti islamizaci «Ocenění Swiss Stop Islam». Patriotistické ocenění ustanovil iniciátor zákona o zákazu veřejného nošení burky Giorgio Ghiringhelli jako protiváhu mediálnímu protěžování islámu a radikalizmu menšin ve Švýcarsku. Vlastenecké vyznamenání mohou podle Ghiringhelliho získat ty osobnosti, které se významnou měrou nasadily v odporu proti „novým okupantům“. První tři Ghiringhelliho  každoroční ceny v hodnotě po 2000 švýc. franků by měly být uděleny již letos.       (Čtěte na stránkách EUrabia)


Pařáty Velkého Manipulátora sahají všude. Pozor na něj! ...... Nejdříve jsme měli věřit, že k nám do Evropy proudí jen Syřané prchající z války. Lékaři, inženýři a jiní vzdělanci prchají před válkou, kterou naši spojenci vyprovokovali a za peníze daňových poplatníků financovali. Pak se nějak vytratilo, že všichni prchají před válkou a pak se vytratilo, že jsou všichni ze Sýrie.

A teď už zbývá jen syrová realita, kterou nám ovšem zase zabalí do nějakého navoněného obalu. Jenže ten obal nic nevydrží, za chvíli je pryč a v celé nahotě vidíme, že nám do Evropy neustále kdosi přiváží z celého zaostalého světa hory adolescentů sotva odrostlých pubertě, nevzdělaných, bez základních sociálních a pracovních návyků. Přinášejí k nám svoji nevzdělanost, středověké zvyky a velkou neochotu pracovat a splynout s naší kulturou.

Neprchají z domova před válkou, prchají před poctivou prací, a aby dostali sociální dávky, jsou připraveni udělat cokoli. Kdyby náhodou ony sociální dávky nedostali, klidně se bez mrknutí oka začlení do jakékoli zlodějny, tak jak jsou z domova zvyklí. V normální zemi by se dostali k soudu, ten by je poslal do vězení a deportoval domů. Ale my v normální zemi nejsme. Delikventy, kteří nezákonně vnikli na území Evropy, oslavujeme jako spasitele, darujeme jim občanství a bezpracný život.

A kdo že to dělá? Inu další uprchlíci, tentokrát uprchlíci před realitou. Jejich loutkovodiči je obsadili do politických stran, univerzit, soudů, neziskovek a dalších institucí, s jejich pomocí prosadili zákony, které popírají logiku a zvýhodňují lumpy všeho druhu, a pak si počkali na rok 2015, aby nám nutili Nový světový řád. Samotní loutkovodiči, kteří si v klidu užívající stínů a příšeří, ve kterém se pohybují jak ryby ve vodě, místo sebe nasadili tváře všelijakých blouznivců, frustrátů, pornoherců, kariéristů, Junckerů, Macronů a jiných, jejichž společným předpokladem není to, že něco umí, ale to, že na ně loutkovodiči něco vědí, a ti jsou pak loutkovodičům vděční, že si s nulovými předpoklady a z ničeho najednou mohou udělat výnosný byznys.        (Čtěte na stránkách Eportál)


Vysokorychlostní internet může způsobit problémy se spánkem ..... Nemít doma internet už většině z nás zní jako úplné sci-fi. Tenhle ‚alternativní lifestyle‘ ale může mít mnoho výhod.

Na vysokorychlostní internet si většina lidí víceméně zvykla. Umožňuje nám za pár sekund načíst stránky s multimediálním obsahem či poslat přátelům video. Co ale sama dostupnost vysokorychlostního internetu dělá s naším tělem a jak ovlivňuje naše chování, na to ještě tak úplně zvyklí nejsme.  

Spánek je megadůležitý ... Stovky studií potvrzují, že spánková deprivace má dlouhodobě negativní vliv na naše zdraví. Nedostatek spánku se řadí mezi hlavní příčiny některých chronických nemocí, kognitivních problémů a poruch nálad.

Nejnovější výzkum publikovaný v Žurnálu ekonomického chování a organizace nyní potvrzuje, že za naše problémy se spánkem může i vysokorychlostní internet. Vyšlo totiž najevo, že lidé s neomezeným online přístupem spí za noc o 25 minut méně. S kvalitou spánku se také cítí méně spokojeni.

Odolat je těžší a těžší ... Vysokorychlostní internet totiž láká k vyššímu využívání elektroniky. V posteli těsně před spaním je tudíž mnohem těžší odolat nutkání zkontrolovat emaily či aktualizovat newsfeed Instagramu – ovšem o to míň pak spíme. Snadný přístup k internetu nás totiž udrží déle vzhůru, ať už hraním her, surfováním na webu či chatováním.

Internet je pouhý nástroj, a stejně tak, jako si nevezmete do postele vysavač, nepatří tam ani internet.        (Čtěte na stránkách Flowee)


Jedovatý glyfosát nalezen i v dětských cereáliích. Monsanto bude platit miliardy. Proč tak najednou? Je korporace pod stejným útokem jako Volkswagen? ..... O tom, že biotechnologický gigant Monsanto, který vyrábí například postřiky proti levelům, je sám největším světovým škůdcem, ví minimálně čtenáři Šifry již léta. To, že otravuje lidi, zvířata a vše živé, ale vadilo jen normálním lidem s pudem sebezáchovy a obětem jeho chemického řádění, nikoli médiím a úřadům, které tradičně dělaly mrtvé brouky a předstíraly, že je všechno v nejlepším pořádku.

A tak i když četné studie, které neplatila firma Monsanto, prokazovaly například výraznou toxicitu glyfosátu, jenž je hlavní složkou nejprodávanějšího herbicidu na světě s názvem Roundup, americké i eurounijní úřady se dívaly stranou a vesele jej povolovaly. O bagatelizování nebezpečí geneticky modifikovaných potravin ani nemluvě. Lhala americká Agentura pro ochranu životního prostředí, která konstatovala, že Roundup aplikovaný v běžných dávkách „pravděpodobně rakovinu nezpůsobuje“, lhala i Evropská komise, jež dospěla k závěru, že mezi glyfosátem a rakovinou neexistuje žádná spojitost, a licenci na používání pesticidu loni v listopadu prodloužila o dalších pět let. Naproti tomu již v březnu 2015 Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny Světové zdravotnické organizace na základě epidemiologických studií, studií na zvířatech a in vitro studií klasifikovala glyfosát jako „pravděpodobně karcinogenní pro člověka“.

Nyní se ale zdá, že se situace otáčí. Nejprve korporátní média obsáhle informovala o tom, že těžce nemocný americký školník Dewayne Johnson se odhodlal zažalovat společnost Monsanto kvůli Roundupu, který mu způsobil rakovinu. Bylo tovůbec porpvé, kdy se někdo k něčemu takovému odhodlal.

O to větší šok přišel, když pan Johnson vyhrál. Soud mu dal za pravdu a Monsanto mu musí zaplatit 289 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 6,5 miliardy korun. Částku tvoří 39 milionů dolarů, které požadoval pan Johnson, jehož rakovina je podle lékařů v posledním stadiu, a dalších 250 000 000 dolarů jako součást „trestu“.

A to není vše. Tato žaloba je ale poze jednou z mnoha a mohla by nastavit zajímavý precedens. Projednávat se budou tisíce dalších případů, neb firmu zažalovalo již kolem 5000 lidí.       (Čtěte na stránkách Šifra)


RAKOVINOVÁ BRZDA aneb alkalická bomba ..... Lze rakovinu a jiné nemoci vyléčit práškem do pečiva a javorovým sirupem? Očividně ano. Tato informace probleskla novinovými titulky, ale stejně tak rychle byla potlačena. Léčba popularizovaná Jimem Kelmunem, důchodcem žijícím v Asheville v Severní Karolíně, znamená skutečný průlom.V rozhovoru pro New York Times uvedl: "Podal jsem tu směs více než 200 pacientům, u nichž diagnostikovali rakovinou v konečném stádiu. Z toho 185 lidí pak kupodivu žilo ještě 15 a více let a téměř polovina se vyléčila" říká dnes po svých zkušenostech s touto terapií Jim.

Kontroverzní lidový léčitel Jim Kelmunem ... "Na celé boží Zemi neexistuje nádor, který by se nedal vyhladit trochou sody a javorového sirupu." Toto úžasné tvrzení pochází u úst kontroverzního lidového léčitele Jima Kelmuna. Tvrdí, že tento jednoduchý podomácku připravený přípravek může zastavit nebo zvrátit růst smrtícího nádoru.A nejenom to.Účinky této směsi, jsou i v jiných případech, více než udivující. Jeho pacienti na to přísahají a říkají o něm, že je kouzelník. "Mne Dr. Jim vyléčil z rakoviny plic," říká farmář Ian Roadhouse. "Doktoři v nemocnici mi řekli, že jsem ztracen a zbývá mi méně než šest měsíců. Ale tenhle léčitel mi dal svou směs a za pár měsíců bylo po rakovině. Nenašli ji už ani pod rentgenem"

Jim svou léčbu objevil náhodou v polovině minulého století. V jeho rodině řádila rako-vina prsu. Měl pět sester, z nichž čtyři na ni zemřely.Jenom ta jedna byla očividně v pořádku, ačkoli i ona se bála smrtící diagnózy. Se zbývající sestrou začali pátrat, v čem je rozdíl.

Postupně dospěli k názoru, že musí jít o nějaký rozdíl v jídelníčku. Pak přišli na to, že ráda mlsá javorový sirup s trochou jedlé sody.

Jim Kelmunem tehdy poprvé namíchal směs, kterou pak postupně podal více než 200 pacientům, které poslali domů umřít s terminální fází rakoviny. Podle jeho tvrzení pak z těchto "beznadějných případů" 185 žilo ještě nejméně 15 let, a téměř polovina se úplně uzdravila. V kombinaci s jinými bezpečnými a efektivními léčbami, jako transdermální magnéziovou terapií, jódem, vitamínem C, probiotiky a věcmi, jako je časté opalování, čistou vodou a směsí zemin, lze očekávat, že poměr vyléčených bude ještě lepší.        (Čtěte na stránkách DEMIURG)


20.8. 2018     Dnešní den se považuje za jedno hodně nepříjemné výročí - Světový den komárů - toho dne roku 1897 objevil Ronald Ross princip přenosu malárie na člověka právě díky komárům.


Doporučení týdne: Česká republika by měla přijmout zákon zakazující nošení burek a nikábů ..... Vláda České republiky by měla následovat aktuálního příkladu Dánska a dalších evropských zemí, které již přijaly zákon zakazující zahalování tváře na veřejnosti. Toto opatření je namířeno primárně proti nošení burek a nikábů, které jsou projevem a zároveň i nástrojem propagace islámského fundamentalismu.

Takovýto zákaz je sice zásahem do osobní svobody a svobody vyznání, ale jak už opakovaně svými rozsudky stvrdil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku, jde o opatření ospravedlnitelné a přiměřené. Stát má podle ESLP právo zamezit praxi, která je nekompatibilní se sociální komunikací a obecněji s vytvářením mezilidských vztahů, které jsou nezbytné pro život v otevřené společnosti. Vláda je proto oprávněna přijmout takové opatření, aby ochránila podmínky interakce mezi jednotlivci, které jsou nutné k zajištění fungující demokratické společnosti. Zahalování tváře na veřejnosti burkou či nikábem zcela jistě sociální interakci na veřejnosti znemožňuje.

Z hlediska zajištění vnitřní bezpečnosti je zákaz nošení burek významným krokem v prevenci šíření islámského extremismu. Úplné zahalení tváře žen není klasickým projevem náboženského vyznání v islámu, nýbrž moderním produktem salafismu, šířeným od konce 70. let minulého století v muslimských zemích i v Evropě. Zákaz takovéto praxe je způsobem, jak salafistům zamezit v segregaci žen od zbytku společnosti i ostatních muslimů, kteří se nehlásí k fundamentalismu.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Chtěli dokázat, že islamisté jsou mírumilovní. Teď jsou dva naivní Američani po smrti ..... Dva Američané ukončili práci v korporaci a vydali se na kolech na cestu kolem světa. Tvrdili, že území ovládané islamisty není tak nebezpečné, jak se tvrdí. Brzy zjistili, že se mýlili.

„Zlo je koncepcí, kterou jsme si vymysleli, abychom si poradili se složitostí druhých lidí,“ napsal na blogu Jay Austin, jeden z účastníků výpravy. Spolu s Lauren Geogheganovou cestovali na kolech přes území kontrolované tzv. Islámským státem, aby „vyvrátili mýty“ o islamistech.

O své výpravě psali na sociálních sítích. Poslední fotografie pochází z Tádžikistánu. Potom na ně najel automobil řízený bojovníky ISIS. Islamisté vystoupili z auta a americký pár ubodali. Zabili rovněž Švýcara a Nizozemce, kteří cestovali spolu s nimi.

Jay Austin a Lauren Geogheganová vyjeli na svou výpravu v květnu 2017. Stačili projet Afrikou, Evropou a částí Asie...       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)


Neuroteologie - náboženství pro digitální dobu ..... Je možné spatřit Boha pomocí helmy? Možná vás někdy napadlo, že když prožíváte mystický zážitek jakéhokoli druhu (setkání s Bohem, vytržení, meditace), mozek nefunguje v totožném režimu jako při sledování televize nebo vyměňování hospodských drbů. Jsou zapojeny jiné laloky a centra.

Neurologové díky magnetické rezonanci nebo měření SPECT (jednofotonová emisní výpočetní tomografie) už dvě dekády vědí, že lidé trpící padoucnicí (ze známějších Dostojevskij, Proust, svatý Pavel) jsou zvláště náchylní ke vnímání Boha. Při epileptickém mikrozáchvatu je aktivní spánkový lalok, limbický systém, hypothalamus, amygdala a hipokampus. Podobné aktivity mozku identifikovali neurologové i při sledování tibetských mnichů při meditaci nebo františkánských řádových sester během modliteb, takže se zrodila teorie mystického modulu.

Pokud přes speciální helmu stimulujete určitá místa v mozku, ucítíte velmi silný mystický zážitek

Neurovědec Michael Persinger dokáže takový modul ve své helmě (The God Helmet, pacient je izolován od vnějších podnětů a skrze helmu jsou mu stejná centra uměle aktivována) dokonce stimulovat. Nejedna testovaná osoba (včetně Persingera samotného) po aplikaci prohlásila, že poprvé v životě spatřila Boha. Vznikl vědní obor zvaný neuroteologie, v němž neurologové a teologové spolupracují při zkoumání mystických zážitků.       (Čtěte na stránkách Flowee)

Nojo, ale tím si to potenciální uživatel pěkně zjednosduší. K mystickým zážitkům by měl dojít vlastním poznáním a ne nějakou nablblou elektronikou ...


Uprchlíci v Itálií se vztekají - slíbili jste nám, že se budeme mít jako prasata v žitě a nesplnili to! ..... OTRÁVENÍ UPRCHLÍCI: "Jsme už otrávení žít v tomto hnusném zařízení. Slíbili jste nám spoustu věcí, které až dosud nebyly splněny." To a ještě pár připomínek vzkazují uprchlíci na svém transparentu.   "Jsou u jezera Garda, je jich 35 mladých "uprchlíků", kteří se vztekají, protože hotel, kde se nachází není takový, jaký by si představovali   Žádný problém, pokud se vám v Itálii nelíbí, dveře jsou tamhle. Já s pěti milióny chudých musím nejdříve myslet na ITALY, ne na nějaký hotel...   Méně nákladů a méně vylodění, více vyhoštění a větší bezpečnost." Dodává k tomu na svém profilu ministr vnitra Salvini.       (Čtěte na stránkách EUrabia)
Kéž by tekhle mysleli také v Anglii na Angličany, v Německu na Němce a ve Francii na Francouze ... o Švédsku ani nemluvě ...


Poprvé v historii musí Monsanto platit miliardové odškodné. Školník, který má z Roundupu rakovinu a dostane 289 milionů dolarů, však umírá .....

Ještě před pár lety by se něo takového zdálo nemožné, ale je to tak: mocné Monsanto prohrálo u soudu a musí zaplatit gigantické odškodné za svůj jedovatý herbicid RoundUp.

Těžce nemocný Dewayne Johnson zažaloval nechvalně proslulou společnost kvůli zničenému zdraví. RoundUp je podle stále většího množství indicií rakovinotvorný, i když to Monsanto roky tajilo. „Kdybych věděl, že to je škodlivé, tak bych to nikdy na školních pozemcích nestříkal… Je to neetické,“ prohlásil před soudem v San Francisku pan Johnson, který má diagnostikován Non-Hodgkinův lymfom a jeho vyhlídky na přežití nejsou valné. Šestačtyřicetiletý muž a otec tří dětí pracoval jako správce školních pozemků na sanfranciském předměstí Benicia a ze svých potíží obvinil právě Roundup, kterým hubil plevel kolem školy. Když začal pracovat s Roundupem, viditelně se mu zhoršila pleť – po celém těle se objevily vyrážky, léze a boláky. Před čtyřmi roky mu doktoři našli rakovinu.

Soud mu dal za pravdu a Monsanto mu musí zaplatit 289 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 6,5 miliardy korun. Částku tvoří 39 milionů dolarů, které požadoval pan Johnson, jehož rakovina je podle lékařů v posledním stadiu, a dalších 250 000 000 dolarů jako součást „trestu“.

Monsanto, jež koupil nedávno německý koncern Bayer za astronomických 63 miliard dolarů, tvrzení o karcinogennosti herbicidu, kterou prokázalo mnoho studií, jež neplatilo Monsanto (ty „firemní“ studie vycházely „překvapivě“ bezvadně), odmítá, a to dost zajímavě, tak, jak je zvyklé. „Na základě vědeckých důkazů, ověřování provedenému ve světovém měřítku a na základě desítek let praktických zkušeností s využíváním glyfosátů se Bayer domnívá, že je glyfosát bezpečný a není karcinogenní,“ uvedla firma.       (Čtěte na stránkách Šifra)


Sorosova nadace Open Society do konce srpna opustí Maďarsko ..... Nadace ovládaná miliardářem Sorosem ve čtvrtek oznámila, že ke konci srpna ukončuje své operace v Maďarsku, a přesune se do Berlín.

Nadace Open Society svůj odchod oznámila už v květnu s ohledem na údajné “utiskující” praktiky vlády Viktora Orbána.

“V kanceláři jsou stále ještě nějací kolegové, ale k 31.srpnu končíme nadobro,” říká mluvčí nadace v Budapešti Daniel Makonnen.

Šéfka operací nadace v Maďarsku, Katalin Koncz E., maďarskému tisku řekla, že se kvůli odchodu necítí dobře.

“Musím ukončit 25 let mé práce a sledovat, jak se instituce, kterou jsem budovala, mění v poušť – každý si uklízí své věci a moji kolegové odcházejí.”

Orbán, který v dubnu zcela přesvědčivě zvítězil ve volbách, jasně řekl, že svůj mandát využije ke zintenzivnění své protimigrační, nacionalistické a kulturně konzervativní agendy. Součástí toho byl i zákon Stop Sorosovi, který po ze zahraničí financovaných skupinách chtěl průhlednost jejich účetnictví, navíc jim napařil vysoké daně.

Tak to Soros a jeho soudruzi v Maďarsku vzdali a mohou se své činnosti nyní věnovat v Německu.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Merkelová se shodla na protlačování „spravedlivé přerozdělování“ migrantů po celé EU ..... Vůdci Německa a Španělska v sobotu uprostřed časů rostoucí populistické opozice v členských zemích EU vůči přijímání dalších žadatelů o azyl prosazovali sdílený přístup k imigraci.

Německá kancléřka Angela Merkel a španělský ministerský předseda Pedo Sanchez se sešli ve venkovském sídle v jižním regionu Andalusie a prosazovali zde „spravedlivé přerozdělování“ migrantů do zemí EU. Řekli, že sdílí společnou vizi pro summit EU příští měsíc v Rakousku.

„Žádná země nemůže být z řešení této výzvy vyjmuta,“ řekla Merkel na tiskové konferenci po této schůzce. „Ty rasistické tendence, které bohužel spatřujeme ve všech členských zemích, jsou čímsi, proti čemu musíme bojovat.“

Španělsko se v posledních měsících stalo primární destinací pro migranty, kteří se pokoušejí dostat se do Evropy po moři. Ač je Sanchezova socialistická vláda převážně vítá, tak se přeci jen snaží utlumit příliv migrantů přes Středozemní moře při rozhovorech s Marokem, což je jedno z míst, ze kterého teď pašeráci vyplouvají.

Sanchez jako součást tohoto úsilí Merkelovou požádal o větší finanční spolupráci ze strany EU, aby pomohla Maroku a Tunisku s programy kontroly migrantů.

„Musíme zintenzivnit svou podporu Maroku a Tunisku,“ řekla Merkelová. „Jsou to hraniční země a potřebují pomoc.“

Mezinárodní organizace pro migraci říká, že letos do Španělska dorazilo skoro 24 000 uprchlíků a dalších migrantů – což je skoro trojnásobek počtu za celý loňský rok. Nejméně 1 500 dalších migrantů prozatím při nebezpečném přeplavení Středozemního moře zahynulo.

Tito dva vůdci EU se už předtím dohodli na smlouvě, podle níž bude Španělsko brát zpět migranty už ve Španělsku zaregistrované, kteří se pokusí do Německa proniknout přes Rakousko. Tato dohoda nabyla v sobotu účinnosti.

Merkelová se snaží o bilaterální dohody se Španělskem, Řeckem a Itálií, aby tak zabránila tzv. „sekundární“ migraci do Německa, což je problém, který před několika měsíci otřásl její vládou. Vyjednávání s Řeckem a Itálií probíhají.       (Čtěte na stránkách AC24)

Kdyby se ta ženská ranénaá multi-kulti šílenstvím takhle starala o vlastní občany ...


Australské školy by mohly brzy zrušit používání výrazů „chlapec“ a „dívka“ ..... Viktoriánské rady reagují na studii Australské národní univerzity, která dospěla k závěru, že učitelé by se měli vyhýbat používání výrazů „chlapec“ a „dívka“, informoval list Herald Sun.

Zachování souladu se studií by také znamenalo zákaz dětských hraček, jako je například Medvídek Pú nebo figurky Barbie – oba jsou výrobky, které podporují genderové stereotypy, uvádí studie. Ostatní dětské oblíbené hračky jako je Mašinka Tomáš a superhrdinové se také mohou stát věcí minulosti.

Studie zjistila, že předsudky v rase a pohlaví mohou být uznávány u dětí mladších tří a čtyř let. Podle studie, dívky, které si hrály s feminizovanými postavami, měly méně kariérních možností, zatímco hračky, jako jsou princezny Disney, pomohly prosadit ženské stereotypní názory.

Konzervativní politik Georgie Crozier toto možné rozhodnutí napadl a prohlásil, že chlapci by měli být chlapci a dívky by měly být dívky.

„Jakékoli financování by se mělo zaměřit na intervence zaměřené na prevenci násilí v rodině a nikoliv na radikální genderové teorie,“ vysvětlil.       (Čtěte na stránkách Svobodné noviny bez cenzury)
No, pak by mě zajímalo, jak tihle bezpohlavní blbečkové budou dětem vysvětlovat typické odlišnosti ve stavbě jejich těla ...


Pouze a jen tradiční rodina je budoucnost státu ..... A máme tady opět festival všemožných zvrhlostí Prague Pride Další ročník festivalu Prague Pride je tady a všichni máme před očima obrázky z minulých průvodů, které byly propagací neskutečných nechutností. A to vše s finanční podporou z veřejných rozpočtů EU, státu a neziskovek. Že to lidé s homosexuální orientací nemají v životě jednoduché víme všichni. Že i oni chtějí žít plnohodnotný život se vším všudy je pochopitelné. Ale jsou zde jisté limity, za které příroda nejde a neměla by jít ani společnost. Manželství je svazek mezi mužem a ženou a rodina je muž žena a děti. Platí to tak od nepaměti a rozhodně není žádný důvod na tom cokoliv měnit. Znám řadu homosexuálů, kteří dříve žili v heterosexuálním svazku, mají dokonce děti, a nyní žijí ve svazku homosexuálním. Své děti milují tak, jak se to má a zde je samozřejmě možné, pokud to ty děti chtějí, aby žili společně se svým homosexuálním rodičem i jeho případným partnerem. Medicína dospěla daleko a tak je dnes možné dát život dítěti i jinak, nežli to zařídila příroda. To je v pořádku, protože stejným způsobem je přinášeno štěstí i heterosexuálním párům. To ale v žádném případě neznamená, že má být upouštěno od podpory muž, žena a jejich děti a má se podporovat cokoliv jiného. V žádném případě není možné dovolit bezdětným homosexuálům adoptovat cizí děti. Nechť jsou ještě lépe posíleny právní aspekty registrovaného partnerství homosexuálů, ale svazek manželství a s ním spojená právní úprava musí zůstat výhradně pro svazek muže a ženy. Snaha homosexuálů získat více práv a lepší postavení je sice pochopitelná, ale vše má své logické limity. Pokud chtějí získat pozornost a snaží se o svých problémech a přáních veřejně diskutovat, je to v pořádku. Ale akce typu pochod Pragu Pride je naprosto zavržení hodnou akcí, která svojí nechutností musí urážet i samotné slušné homosexuály.         (Čtěte na stránkách iREPORTÉR)


Hrůzy okupací ..... Poslední dny a týdny je doslova celý český národ usilovně - "masírován" - veřejnoprávními sdělovacími prostředky při příležitosti výročí 21.srpna 1968. Není dne ani minuty abychom neslyšeli: "Ta hrůza už se nesmí opakovat !! Bylo to znásilnění národa. Poctiví utrpěli ztrátu. Zaknihujte výpovědi pamětníků. Rychle plivejte na viníky - "Směrem do Moskvy !!" Natočte o tom rozhlasové a televizní seriály ! O okupaci vydejte co nejvíce knih , brožur, časopisů i rodokapsů!"

Televizní i rozhlasoví moderátoři, stále rázněji kopejte do už dávno vyčpělých mrtvol okupantů. Kdo z televizních moderátorů prokáže co největší nenávist k SSSR a dnešnímu Rusku, ten také dostane největší prémie a možná i zasloužený ? pobyt v lázních ! Atd, atd. Prostě s blížícím se 21.srpnem nás zachvátilo doslova mediální šílenství ! Každý si dnes chce co nejrázněji znovu kopnout do SSSR či do Ruska .

P.S. Mám jen několik připomínek. Ta první nám říká, že stejně jako už dávno neexistuje nacistické Německo, tak podobně už neexistuje ani SSSR. Tedy ten, kdo provedl okupaci už neexistuje. A nadávat za tuto okupaci jen dnešnímu Rusku je směšné. SSSR měl totiž do roku 1991 celkem 15 svazových republik a bylo by tedy nutné za okupaci stejně nadávat i třeba Ukrajině či třem pobaltským či středoasijským republikám. I ony totiž měly své významné politiky v nejvyšším vedení, i ony měly rozhodovací pravomoci, i ony poslaly na tancích do ČSSR své vojáky.

Za druhé. Za 20 let 1968-1989 bylo v důsledku okupace vojsky SSSR v ČSSR celkem 402 mrtvých českých civilistů, z toho celých 248 neúmyslně zabitých při dopravních nehodách nezkušených sovětských řidičů náklaďáků. Úmyslně tedy bylo zabito 154 Čechů za 20 let . Nejvíce ve zmatcích prvních hodin a dnů okupace.

Za třetí. Smysl okupace 1968 byl jediný : Udržet v ČSSR socialismus v sovětském střihu. A na závěr jedna otázka : Německo nás 15.března 1939 okupovalo s jediným cílem -"Vyvraždit a poněmčit český národ". Díky SSSR se Němcům podařilo zavraždit - "jen" - na 360 000 obyvatel ČSR za 6 let, většinou židovských spoluobčanů.

Tedy Němci nám zabili - 360 000 lidí za 6 let, SSSR - 154 lidí za 20 let. Němci nám pobili asi tak 2000 krát !!! více občanů jak SSSR. Už se tedy přímo těším, jak česká média budou v březnu 2019 - 2000 krát !!! více nadávat na Německo jak dnes na Rusko a SSSR !! Poměr zabitých tomu totiž přímo odpovídá !! Myslíte si, že to naše uslintaná veřejnoprávní média dokážou zvládnout, když má den zatím jen 24 hodin ?? Doufám ,že budou roku 2019 stejně - "objektivní v nadávání" - na Německo stejně jako dnes na Rusko. Musí ovšem hulákat 2000 krát !! více , takový totiž zůstává poměr českých mrtvých.       (Zdroj: Nová republika)


17.8. 2018     Sedmnáctého srpna 1869 byl v Brně zahájen provoz první koňské tramvajové linky v českých zemích.


Veškeré to školní testování toliko pro hovado dobré jest…? .....  Studenti se mají učit pro život, a ne pro testy! Pro samé testování není čas na pořádnou výuku! Úspěch v testu automaticky neznamená znalost problematiky! Těch výkřiků týkajících se používání testů bych jistě ze své paměti vylovil více, ale nechci. Nadávat na testy je totiž stejné, jako nadávat na nůž. Pokud ten nástroj použijete blbě, teče krev. A tak je to se všemi nástroji. Ale dají se testy také použít k něčemu užitečnému? Na danou otázku se pokusím odpovědět z perspektivy vysokoškolského učitele.

Podle mnohých autorů má pravidelné testování v rámci vysokoškolské výuky dvě základní funkce – antiprokrastinační efekt a efekt rychlé zpětné vazby. Studentům se sníženou schopností sebekontroly (a to je dnes, přiznejme si to, většina :)) může nastavení pevných termínů a rozdělení probírané látky do menších snadněji zvládnutelných bloků pomoci dosáhnout lepších studijních výsledků. Pokud je test včas vyhodnocen (což je např. s pomocí e-learningových modulů snadno splnitelná podmínka), poskytuje studentovi rychlou informaci o pokroku, jehož dosáhl, a umožňuje mu nasměrovat úsilí ke zvládnutí méně zažitých okruhů probírané látky. Tohle je celkem triviální – proto se pedagogičtí výzkumníci (např. De Paola a Scopa 2011, Bernatzky a kol. 2018) zaměřili na řešení složitějších otázek – a to jak zjistit vliv každého z efektů (antiprokrastinační, zpětné vazby) na celkový výkon studenta a jaká frekvence testování je optimální. Zatímco první otázka je podle mě zajímavá pouze z hlediska metodologie výzkumu (jak sakra bude vypadat experiment, v rámci kterého se podaří tyto dva efekty od sebe odlišit), odpověď na druhou z nich může být jistě zajímavá i z hlediska reálné praxe. Bernatzky a kol. zadávali během semestru (15 týdnů) jedné skupině testy každý týden, druhé jednou za dva týdny a z pohledu dosažených studijních výsledků nepozorovali žádný statisticky významný rozdíl. V závěru své studie opatrně přiznávají, že zvolená frekvence testů nedala studentům šanci dostatečně učivo zažít a že své studenty prostě „utestovali“. Tak snad příště lépe a radostněji ...        (Čtěte na stránkách OSEL)


Slunce periodicky mění svoji velikost ..... Je pravdou, že naše nejbližší hvězda – Slunce – je docela průměrnou stálicí v porovnání se všemi ostatními, které známe v nekonečném a nádherném tajemném vesmíru. Ve svém nitru ve skutečnosti ukrývá docela malý nukleární reaktor udržující život hvězdy, která je pro naši planetu bytostně důležitá. Na jejím viditelném povrchu vznikají mj. sluneční skvrny a erupce a do prostoru vysílá proudy plazmy či různé druhy záření.

Podle nového článku v časopise Astrophysical Journal naše Slunce zvětšuje a následně zmenšuje svůj průměr v periodě 11 roků, kdy mění svoji velikost o jeden až dva kilometry (jinak řečeno – pulsuje). Můžeme tedy říci, že Slunce „dýchá“, i když velmi pomalu.

Protože se jedná o velmi slabý „nádech“ a „výdech“, tyto dodatečné kilometry navíc při zvětšení průměru Slunce představují nanejvýš 0,00029 %. Proto je neuvěřitelné, že se týmu astronomů z New Jersey Institute of Technology a University of Cote d’Azur vůbec podařilo tyto nepatrné změny průměru Slunce detekovat.       (Čtěte na stránkách Astro)


Deset zajímavostí o meruňkách ..... Meruňky jsou významné v kosmetickém průmyslu, jsou zdrojem draslíku, vitamínů a mnoho dalšího. Přečtěte si článek o deseti zajímavostech oblíbeného ovoce zahrádkářů.

1) Meruňka nepochází z oblasti střední Evropy. Jejich původ hledejte v Číně, odkud jsou písemné zmínky o prvním pěstování z doby před více, jak 4000 lety.

2) Ovoce je velmi chutné, ať za syrova jen tak, či zavařené, v kompotech, džemech, či sirupech. Meruňky jsou velmi významným zdrojem vitaminu C – k pokrytí doporučené denní dávky postačí cca 8 kusů meruněk. Vitamin C je potřebný pro metabolizmus aminokyselin, konkrétně pro vznik nekódovaných aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu. Tím se podílí na syntéze kolagenu. Nedostatek vitamínu C se proto projevuje menší pevností cévní stěny, především vlásečnic, a zvýšenou krvácivostí, a dále typicky sníženou pevností vazivového aparátu zubu a s tím spojeným drolením a vypadáváním zubů. Dále je vitamín C důležitý pro okysličení tkání. Podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek, podporuje regeneraci. Podílí se i na antioxidační obraně buňky, neboť dokáže redukovat volné radikály, které způsobují stárnutí a odumírání buněk.

3) Meruňky jsou také velmi významným zdrojem vitaminu A ve formě. Vitamin A je nutný pro tvorbu rodopsinu, zrakového pigmentu používaného za nízkého osvětlení. Nedostatek vitaminu proto vede k šerosleposti. Vitamin A je také důležitý antioxidant. Rovněž je nezbytný pro vývoj kožních buněk, při jeho nedostatku buňky rohovatí (xeróza). Zdrojem vitaminu A je alfa-karoten, beta-karoten a lykopen, což jsou oranžová a červená barviva, která jsou právě obsažená mimo jiné v mrkvi, kukuřici a dýni. Významným zdrojem jsou i játra a žloutek. Beta karoten, jako látka, ze které vitamin A vzniká, může podle mnoha průzkumů omezovat vznik rakoviny a brzdit její rozvoj (zvláště pokud jde o rakovinu dutiny ústní).       (Čtěte na stránkách CelostniMedicina)


Keltský vodovod objeven u Vysokého Mýta ..... Olomouckým archeologům se podařilo u Vysokého Mýta odkrýt nejen keltské studny, které pocházejí z druhého století před naším letopočtem, ale zejména vodovod, jenž by se tak stal vůbec nejstarším ve střední Evropě.

Nález patří mezi náhodné. Jednalo se o rutinní výzkum, jenž měl předcházet stavbě dálnice D35. I přesto se ale odborníkům Archeologického centra Olomouc podařilo najít něco, v co nečekali. Nedaleko Vysokého Mýta objevili pozůstatky dvou studní a vodovodu, který zde zřejmě před více než dvěma tisíci lety zásoboval keltské vesnice. “Zhruba 1 a půl metru nad dnem je do studny zabudovaný hluboký žlab, jenž pokračuje do oblasti, kde jsme objevili pozůstatky keltských obydlí,” řekl k nálezu Radko Sedláček, jeden z odborníků Archeologického centra Olomouc. Objekty přitom objevili archeologové na jaře. Během následujících měsíců ale probíhalo odkrývání. Studna je tři metry hluboká a nebylo tak jednoduché ji celou prozkoumat a především vykopat. Odkrývací práce byly také náročné z hlediska bezpečnosti práce a logistiky.

Podle předběžných odhadů objekty pocházejí z laténského období, tedy zhruba z roku 150 před naším letopočtem. Lze tak říct, že se jedná o pozůstatky nejstaršího dochovaného vodovodu ve střední Evropě. Podobné nálezy přitom nepatří mezi ty nejčastější. V západní Evropě se nejedná o nic výjimečného, ale na českém území by takovou raritu málokdo čekal. Aby byli schopni archeologové určit přesné stáří, museli využít keramických a dalších předmětů, které byly objeveny v blízkosti pozůstatků kamenných obydlí. Výhodou také bylo, že se podařilo najít v jedné z kulových jamek zlomek skleněného náramku, u kterého se datováním potvrdilo období, ze kterého pochází.

Během výzkumu ale nezůstalo pouze u objevu vodovodu. Archeologickému centru Olomouc se při průzkumu terénu pod budoucí dálnicí D35 podařilo najít také pozůstatky 10 000 let starého osídlení z pozdní starší doby kamenné, sídliště z pozdní doby bronzové a také tři keltské vesnice s pěti studnami.       (Čtěte na stránkách 21@století)


Jak je to doopravdy v Afghánistánu. To bych nečekal ..... Měl jsem návštěvu. Vojáka, který v Afghánistánu byl. Našel si mě přes naše společné známé, bavili jsme se jen ústně a všechny vzkazy předával člověk. Nedošlo na jediný telefonát ani e-mail. Prostě se u mě nečekaně zastavil kamarád z druhého konce republiky, že četl moje články o Afghanistánu a prý by mi mohl domluvit rande s někým, kdo to má z první ruky.

To víte, kývnul jsem na to, šlo to rychle a včera večer jsme s novým známým vypili prakticky všechno, co jsem doma ještě měl. Stálo to za to. Dostalo se mi informací a historek, že to budu zpracovávat ještě dlouho a určitě se k tomu ještě vrátím v dalších článcích. Ale nerad bych vás v tomto ajfru o něco ochudil a tak dávám na sklo takový neuspořádaný vějíř informací. Něco je pro mě tak fantastické, že se zdráhám tomu uvěřit. Dávám  je na sklo, tak jak jsem to vyslechl. 

1. Těch mrtvých z Afghanistánu máme víc než se uvádí. Naši novináři píší jen o těch, kteří měli konec kariéry mimořádně oslnivý. Tři letos a pět před časem. O těch se mluví.To jsou ti, kteří padli ve styku s nepřítelem. Ale pak jsou mrtví z nehod a dokonce i ze sebevražd. Ti se píší do jiných tabulek. Dohromady jsou naše ztráty víc než dvojnásobné. V novinách dojde jen na ty, kteří se dají snadno označit za hrdiny. Ti, co prostě spadli s autem ze skály, předávkovali se práškama nebo se prostě sesypali z vypětí a pak jim vypadl odjištěný granát z ruky, o těch se nemluví. Ale jsou. 

2. Amíci jsou jen na základnách, kde je letiště. Všechny základny jsou obležené pořád. Jen dokud tam těch amíků bylo sto tisíc, měli dost lidí a techniky na sledování perimetru a tak bylo ostřelování základen menší. Dneska se to prostě nedá zvládnout.  Základna je vždycky protáhlá, bo kopíruje údolí a je tam dráha pro letadla. Z hor létají rakety a miny. Všude kde dráha není, tam nejsou ani amíci. Tam se stává každou chvíli, že Tálibán odřízne zásobování na několik dní, týdnů i měsíců a tu a tam vběhne nějaká velká banda dovnitř a pak se střílí zblízka. Ostatně teď jsou dva takové případy. Stačí odříznout zásobování, počkat na špatné počasí a střílet po vrtulnících. Pak ti Afghánští vojáci zjistí, že jsou jen laciný frontový materiál a vzdávají se a dezertují.... a přidávají se k Tálibánu. Každý měsíc je v Afghanistánu dobyta, rozstřílena či jinak zničena nějaká základna afghánské armády. Pak se tálibové stáhnou, Amíci tam naběhnou s velkým haló, pobudou tam pár týdnů, předají to místním a vypadnou. A všechno se opakuje.        (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Strach jako motivace ..... Téma strachu provází člověka celý život. Často dokáže náš život ovládat. Je však možné mít na tentýž strach zcela opačný názor? Je možné čerpat z jeho potenciálu v náš prospěch? Může nám být strach prospěšným?

Veškerá evoluce říše živočišné i rostlinné byla umožněna díky přítomnosti strachu ze smrti. Potřeba přežití vždy v organismu iniciuje aktivní procesy, které jej rozvíjejí a posilují. Příroda si sama procesem různých klimatických změn a přírodních katastrof řídí četnost organismů na Zemi. Přežívají jen ty nejodolnější a záznam přežití je zaznamenán v následném genomu.

Lidé jsou neodmyslitelně spojeni s těmito přírodními zákonitostmi a tudíž procházejí stejnými změnami a vývojem. Setkává-li se člověk v jeho životě s různými situacemi, které musí překonávat, celkově jej to kultivuje, posiluje a posunuje ke zralosti a životní moudrosti.

Jednou z nejobtížnějších překážek v životě lidském je zdolávání různých podob a forem strachů. Čím lépe je dokáže zvládnout, tím se stává svobodnějším, silnějším a moudřejším.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Pneumatiky z pampelišek? Proč ne ..... Z přírodního a syntetického kaučuku se vyrábí pryž neboli guma, která je základním materiálem pro výrobu spousty věcí, jež používáme v každodenním životě. Plných sedmdesát procent z celosvětové produkce kaučuku ale spolkne výroba pneumatik pro osobní a nákladní automobily či letadla. A zatímco se dosud přírodní kaučuk získával ze stromů - kaučukovníků, v budoucnu by se to mohlo změnit. V zahraničí již začali odborníci zkoumat nové možnosti získávání kaučuku.

Známá společnost vyrábějící pneumatiky si najala experty z Fraunhoferova institutu molekulární biologie a aplikované ekologie, dále z Institutu Juliusa Kühna a pěstitelů plodin ESKUSA. Jejich úkolem je vyvinout průmyslový postup, jehož prostřednictvím lze využít jako zdroj surové gumy pampelišky. Pampelišky jsou nenáročnou plodinou a jak již bylo zjištěno, kvalita gumy z pampeliškového kořene se vyrovná té z kaučukovníku. Aktuálně se začalo s přípravou testů na prototypech pneumatik a s velkovýrobou se prý výhledově počítá v horizontu deseti let.        (Zdroj: Doplněk)


Věřte raději pamětníkům událostí z roku 1968 ..... V nadcházejících dnech budeme svědky nového pohledu na historii, na události na které si ani dnešní padesátníci nemohou vzpomenout protože nebyli na světě. Česká televize nás několikrát denně infrmuje, že do distribuce kin přichází na temné výročí 21. srpna film o Janu Palachovi. Nic proto tomu, ale pro nás, pamětníky, je to trochu násilné spojení tragického národního hrdiny a výročí Srpna. V anotacích k filmu zaznělo, že se Jan Palach upálil na protest proti okupaci Československa spojeneckými vojsky Varšavské smlouvy. To není pravda. Existuje Palachův vlastnoručně psaný dopis, který hodil do poštovní schránky den před svým hrůzným činem. V dopise popisuje důvody kvůli kterým se obětoval a byl rád, že si vytáhl číslo 1. Také se tak podepsal pod text dopisu jako Pochodeň číslo 1.

Je čas jiných pohledů na věci a události, které jsme prožili. Jenže tímto posunem pohledů se poněkud mění historie. Faktem zůstává, že dočasně umístěná vojska začala s vlastní propagandistickou činností a snažila se ovlivňovat názory Čechoslováků. Pro tento účel vzniklo periodikum Zprávy s ne právě brilantní češtinou, tištěné kdesi na území tehdejší Německé demokratické republiky. V národě se našlo dostatek kolaborantů, kteří s aktovkami chodili po setmění ve městech dům od domu a vkládali zmíněnou tiskovinu do poštovních schránek. Dlužno podotknout, že obsahem se informce zveřejňované ve Zprávách zásadně odlišovaly i od obsahu již zase cenzurovaných novin a časopisů. To se mladým lidem, jako byl Jan Palach a jeho vrstevníci, k nimž patřím i já, nelíbilo. Zprávy jsme nečetli a ignorovali je. Jejich existence však zvyšovala napětí ve společnosti. Zprávy byly provokací ze strany okupačních zemí, dehonestovaly politiku Ledna 1968, skandalizovaly lidi, kteří exponovali v obrodném procesu a prostě bezostyšně lhaly a to za tichého přihlížení státních i stranických orgánů. Pak zákonitě přišel leden 1969 a v něm Palachův čin. 

Přečtěte si originál Palachova dopisu a úsudek si udělejte sami.       (Čtěte na stránkách iREPORTÉR)


EU sama organizuje migraci z Afriky do Evropy. Zde jsou fakta ..... Jestli si snad někdo myslí, že EU bojuje proti migraci z Afriky, tak se zásadně plete. Naopak! EU ji aktivně a štědře podporuje. Každý z nás má i v těchto podzimních volbách na výběr. Buď volit zástupce politických stran a hnutí, které mají ve svých programech setrvání v EU, a tím zvolit budoucnost naší země jako součást plánovaného evropského chalífátu. Anebo volit zástupce stran a hnutí, které mají v programu okamžité vystoupení z EU, což samozřejmě možné je a nemusí být ani podmíněno referendem, viz článek 5 Lisabonské smlouvy. O zástupcích těchto stran však v mainsteramu neuslyšíte nic, leda slova odsudku.

Jestliže ale voliči, kteří nesouhlasí s migrací africké populace do Evropy a tedy i do naší země, zvolí nelogicky a proti svým bytostným zájmům opět zástupce stran, které chtějí setrvat v EU, pak je naše země definitivně ztracena. A následné lkaní těchto voličů nad tím, jak jen volili menší zlo a jak byli podvedeni, bude jen falešné bědování nad vlastní hloupostí.

Evropskou unii nelze zreformovat. Byrokratický aparát EU nelze vyměnit. EU jede stále podle migračních plánů svých a podle migračních plánů OSN. EU krok za krokem tyto plány naplňuje, organizuje a velkoryse finančně podporuje.      (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Kauza utopených vietnamských dětí pokračuje. Česká média, která informovala o tom, že za tragédii může český rasismus, účelově lhala. Celé to bylo úplně jinak ..... Mnozí lidé zřejmě z dlouholeté mediální propagandy blbnou a svět vnímají zkreslenou optikou novin a televizí. Jiné vysvětlení pro to, co se odehrálo v případě nedávno utopených vietnamských hochů na koupališti Lhota.

Média, která mají od svých chlebodárců nastavený protinárodní, ultraliberální kurz, kde zveličují domnělé i skutečné prohřešky bělochů a naopak zlehčují či zatloukají problémy a poklesky menšin. Neměří zkrátka stejným metrem a rozdmýchávají zbytečnou hysterii.

Projevilo se to i při tragédii, kdy se před více než týdnem utopili kluci ve věku pěti a sedmi let, kteří se ztratili svým rodičům a utonuli. Mainstreamová média začala šířit verzi, že příčinou smrti byl rasismus Čechů, kteří chlapcům a následně jejich rodičům nepomohli a nechali je utopit, protože jsou Vietnamci.

Těžko si lze představit pláž plnou lidí, kteří nechají někoho utopit, protože není Čech. Přesně tímto směrem ale někteří svědci události a následně především média tragédii zneužili. Někteří svědci, které si novináři pro svůj falešný příběh vybrali, uvedli, že se dlouho nic nedělo, personál nezavolal policii a že se návštěvníci i zaměstnanci areálu chovali špatně kvůli národnosti rodičů. Toho se chytli takzvaní „lepší lidé“, kteří s obvyklým sebemrskačstvím udělali z Čechů padouchy a podpořili nelichotivý stereotyp, který se k nim vztahuje.

Češi obecně mají k cizincům spíše rezervovanější a opatrný postoj a nejsou nakloněni multikulturalismu, zřejmě i proto, že vidí, jak se vyvíjí situace v Evropě, ale zrovna Vietnamci přitom nejsou národ, který by Čechům nějak zvlášť vadil.       (Čtěte na stránkách Šifra)


16.8. 2018     Podle Lunárního kalendáře začíná pro náš organsmus biologický podzim.


Opravdové hrdinství ..... Nebyl za to co udělal placen částkou bezmála 150 000 korun měsíčně. Nebyla to jeho povinnost. Nedělají se na něho finanční sbírky. Není navržen na vyznamenání a i přesto je to HRDINA, tentokrát opravdový HRDINA a ne ten, kterého uměle vytvořila vláda a média. Vládu a média tento člověk totiž nezajímá. Hrdinství v našich očích spočívá v tom, když nezištně nasadíte svůj život, ač jste to ani původně neplánoval, za záchranu nebo obranu někoho jiného, a to se i přesně stalo. Smrt sama o sobě není hrdinským aktem, tím je to co jí předchází. Tady to naštěstí tak daleko nedošlo, ale moc nescházelo.

Postavil se na obranu ženy, která byla inzultována od členky naší etnické minority z řad tzv. Romů a málem za to zaplatil cenu nejvyšší. Podle očitých svědectví ho brutálně napadlo 7-9 členů výše zmíněného etnika. Málem přišel o život a voda v bazénu se zbarvila jeho krví. Českou ženu chránící své dítě ale UBRÁNIL a my se za to Davidovi KLANÍME! Náš národ potřebuje více lidí jako je on, kteří se nebudou bát postavit za své spoluobčany proti komukoliv, kdo sem nepatří a rozhodl se rozsévat kolem sebe pouze zlo.

Každý tuto kauzu jistě postřehl. Zde přidáváme svědectví člověka, který byl incidentu přítomen.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Myslíte si, že výměna původního evropského obyvatelstva za muslimy a černochy je žvást? Tak si poslechněte toto ..... Španělsko umožnilo v minulých týdnech několika lodím, odmítnutým italskými úřady, přistát u svých břehů. Začínají se proto ozývat hlasy, že se Španělsko otevřelo masové migraci. Něco takového však nyní popírá ministr zahraničí Josep Borrell.

Kritici liberální přistěhovalecké politiky z řad španělské opozice v poslední době často obviňují španělskou vládu z toho, že podporuje masovou migraci. Odkazují přitom na rozhodnutí vlády z poslední doby, kdy na rozdíl od italských úřadů otevřela přístavy lodím s migranty. Španělský premiér tehdy hovořil o humánním aktu milosrdenství a nutnosti sdílené odpovědnosti. K celé záležitosti se nyní vyjádřil také ministr zahraničí Josep Borrell.

Šéf španělské diplomacie popírá, že v zemi dochází k masové migraci. „Slovo masová příliš zjednodušujeme,“ uvedl Borrell po setkání se svým jordánským protějškem Aymanem Safadiem v Madridu. Zároveň ale tvrdí, že Evropa potřebuje „novou krev“, aby dorovnala nízkou porodnost. Jak uvádí španělská mutace mezinárodního serveru The Local, od začátku roku přijelo po moři do Španělska podle Mezinárodní organizace pro migraci 21 000 migrantů.

Zatímco v minulých měsících byla hlavním cílem pro africké migranty Itálie, tak aktuálně se tento trend za přispění nové italské vlády zatíná postupně měnit. „Na trase mezi Libyí a Itálií se počet lodí s migranty snížil o 80 % a hlavním cílem migrantů se stává Španělsko. Vedle lodí se do této země dostávají migranti také suchou cestou. Minulý týden se jim podařilo překonat dvojité bariéry směrem z Maroka.“       (Čtěte na stránkách ePortal)


Astronaut NASA promluvil o setkání s „mimozemšťanem“ ve vesmíru .....  Astronaut NASA Leland Melvin ujišťuje, že viděl „organické, mimozemské“ stvoření na oběžné dráze v kosmické lodi Space Shuttle.  

Astronaut, který strávil více než 24 dní ve vesmíru jako inženýr na palubě kosmické lodi Atlantis, popsal své setkání s mimozemským organickým stvořením. Svůj objev sdílel na Twitteru poté, co se jeden z uživatelů zeptal na otázku, zda viděl nějaké mimozemšťany ve vesmíru. V reakci na to se Melvin přiznal, že kdysi viděl mimozemské stvoření v nákladovém prostoru kosmické lodi. Spolu s ním byl další astronaut NASA Randy Bresnik. První slova, která v té chvíli vznikla v jeho hlavě, byla: „Houstone, máme problém."       (Zdroj: AC24)


Levici zavedené zákony poskytují beztrestnost muslimským imigrantům v Itálií!! A ti toho využívají a řádí jak zvěř ..... Je to stále dokola a nekončící příběh. Dva imigranti, tentokrát jeden Maročan s italským občanstvím a druhý žadatel o azyl z Pákistánu obtěžovali místní obyvatele.  33-letý Dominikánec začal svou snoubenku bránit a vznikla rvačka. Maročan proti němu hodil láhev, čímž ho poškrábal. Pouze včasný příjezd policie zabránil nejhoršímu.   Když byli policií obklíčeni, žadatel o azyl reagoval velmi násilně, příslušníky dokonce pokousal. V poutech zlostně pokračoval a kopanci ničil zařízení auta.   Oba byli okamžitě souzeni za odpor veřejnému činiteli, vážná zranění, výhrůžky a uchovávání nebezpečných předmětů. Bohužel, v Itálii jsou stále ještě platné levičácké zákony, podle kterých, když se v přímém soudním řízení přiznají a dostanou méně než tři roky, ve vězení si stejně neodsedí nic. To je případ i těchto dvou výtržníků. Jeden dostal rok a dva měsíce, druhý rok a čtyři měsíce. Neodpykali si ani den a dál chodí mezi námi na svobodě.   K tomu ministr vnitra na svém FB profilu dodává, že je na čase toto změnit a takovéto delikventy bez pardonu VYHOSTIT.       (Čtěte na stránkách EUrabia)
No a je problém blbej zákon změnit/zrušit? Okamžitě, střelhbitě, ihned.


Obama má získat cenu bojovníka za lidská práva a lidé se ptají za co vlastně ..... Pamatujete si, když byl Obama jen necelé dva týdny v úřadu amerického prezidenta a byl nominován na Nobelovu cenu míru, která mu i byla udělena? Ačkoliv do té doby nestihl nic jiného, než žvanit? Že je to trapas tehdy nedošlo jen jeho nejfanatičtějším stoupencům a i Obama přiznával rozpaky.

Nyní tento již naštěstí bývalý americký prezident obdrží lidskoprávní cenu Roberta F.Kennedyho. V nominaci mimo jiné stojí:

“Jeho vedení pomohlo zachránit ekonomiku, obnovit americký automobilový průmysl, reformovat zdravotnictví … a vytvořit nejvíce pracovních míst v americké historii.” To pochopitelně není pravda. Vzpomeňte si na Trumpovu kampaň, který voličům přesně tohle sliboval, že dá do pořádku, protože automobilky kvůli asijské konkurenci krachovaly, ekonomice se nedařilo, pracovní místa zabírali nelegální imigranti nebo se outsourcovaly do zámoří a zdravotnictví byl jeden velký průšvih. Ale v nominaci se píše i něco dalšího.

Je pravda, že během Obamova prezidentství došlo k desetinásobnému použití dronů, díky čemuž bylo zlikvidováno rekordní množství teroristů. Ale to je spíš otázka techniky, než Obamova “neotřesitelného vedení”. Navázání přátelství s komunistickou Kubou je spíš odznakem Obamovy ideologie, než posílení lidských práv. Íránský jaderný program bylo pro USA nevýhodné řešení, od kterého Trump, hned jak mohl, utekl. A zničení Al-Kajdy? To neměl na svědomí ani tak Obama, jako Islámský stát – rival této organizace.

Pokud měl Obama něco na svědomí, tak to bylo zničení Libye, Sýrie a Jemenu, díky čemuž byla Evropa vystavena přílivu milionů migrantů a tyto země ještě teď zažívají intenzivní boje a chaos. Obama stvořil Islámský stát, který během svého prezidentování nedokázal potlačit, naopak házel klacky pod nohy Rusům, kteří to dokázali. A byl to až Trump, který proti Islámskému státu několikanásobně zintenzivnil údery a pomohl jej zničit v Iráku a částečně i v Sýrii. Obama také nechal zavřít nebo pronásledovat nejvíc whistleblowerů v americké historii, tedy lidí, kteří vynesli na veřejnost nějaké nepravosti spáchané nějakou vládní agenturou Spojených států.

A teď tento šašek dostane cenu bojovníka za lidská práva, kterou si doma postaví vedle Nobelovy ceny za mír?       (Čtěte ZDROJ)


Sluníčkáři v Americe trpí novou psychickou poruchou. Potvrzují to i psychiatři. Přečtěte si příznaky a diagnostikujte české novináře!  ..... Kanadská televizní stanice CBC odvysílala reportáž o psychiatrech, kteří léčí lidí trpící syndromem Trumpa. Projevují se u nich úzkosti, návaly paniky, pocit bezradnosti, deprese a obsese související s blížícím se koncem světa.

Pacienti, kteří trpí touto poruchou, se mj. léčí ve washingtonském středisku Counseling and Psychotherapy Center, které vede Elisabeth LaMotteová. Podle této lékařky se u lidí projevují poruchy a úzkosti související s Donaldem Trumpem. „Stále rozšířenější je pocit, že se blíží konec světa,“ vysvětluje LaMotteová.

V některých případech se to dokonce projevuje hromadnou úzkostí. Záhy po zvolení Trumpa americkým prezidentem byl zaznamenán velký nárůst pacientů, kteří si stěžovali na stres spojený s touto událostí.

Úzkosti a poruchy lze rozdělit do dvou skupin. První souvisí obecně s prezidentem Trumpem, druhá je taková, která se projevuje v souvislosti s určitými událostmi. Krátce řečeno, jsou tací, kteří trpí z důvodu „celkového obrazu“, nebo tací, co onemocněli např. kvůli snížení daní.

V poslední době se oblibě těší nemoc spojená s hrozbou možné války s Íránem. Před několika týdny se zas jednalo o výběr nového soudce Nejvyššího soudu USA, dále imigrační politiku a později o poruchy související s konferencí Trumpa s Vladimíre Putinem.

V roce 2017 klinický psycholožka Jennifer Panningová vydala knihu Trump Anxiety Disorder („Trumpova úzkostná porucha“). V ní dokazovala, že existují poruchy, které úzce souvisejí se zvolením Trumpa. Kromě úzkosti, že se např. blíží konec světa, může mít postižený pocit ztráty kontroly nad vlastním životem, pocit bezmocnosti a propadnout závislosti na sociálních sítích. Úzkosti pochopitelně doprovází nespavost, ztráta chuti k jídlu, nebo naopak neukojitelné přejídání.

V reportáži vystoupily také dvě lesby, které onemocněly po té, co Trump zveřejnil svého kandidáta na soudce Nejvyššího soudu USA. Ženy zachvátily návaly paniky kvůli tomu, že brzy dojde k zneplatnění jejich údajného manželství.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)


Odsun Němců. Dokument do každé rodiny ..... Poválečný odsun Němců z Československa vymyslela Anglie, konkrétně její představitel N. Chamberlein, který přesvědčil vlády USA a SSSR. A ty to akceptovaly jako výhodné řešení. V dokumentu se píše i o náhradách škod. Zajímavý protokol. Podívejte se na něj. 

Odsun Němců po 2. světové válce (doposud málokdo z nás ví): Přeposílám všem tento náramně důležitý email, ze kterého je vidět, jak neznalost důležitých faktů z dějin svého národa z nás dělá opravdu možná úmyslně neinformované a tedy hloupé a poddajné občany. Myslím, že by Vás to mohlo zajímat. Nevím proto, proč se tak důležitá fakta musí šířit jen po internetu! Mělo se to pokaždé povinně objevit v tisku hned po všech těch kecech a omluvách našich vrcholových politiků Němcům, aby už navždy zavřeli zobák zejména revanšisti a aby bylo o odsunu sudetských Němců všem Čechům, ale i Sudeťákům už konečně vše naprosto jasné a nezvratné! Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců totiž nevymyslel prezident Beneš, ale vznesl a také prosadil Neville Chamberlain za tehdejší Anglii. Právě Chamberlain totiž navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa všechny německé menšiny z tehdejšího Československa a Polska, aby se tento etnický problém vyřešil už jednou pro vždy, tak jak se to předtím stalo mezi Řeckem a Tureckem. Anglická konzervativní strana tuto jeho myšlenku přijala a také ji pomohla plně prosadit u spojenců. Britská vláda totiž přesvědčila vládu USA i SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl pro všechny závazný Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945.        (Čtěte iREPORTER)


Zakažme islám v České republice a máme po problému ! Budeme v bezpečí a ušetříme miliardy! ..... V posledních měsících většina národa jen nevěřícně přihlíží, jak si z důvodu vlastního prospěchu udělala "naše" vláda složená většinově  z parazitů a užitečných proamerických blbců z nás všech potenciální oběti muslimských teroristů. Jakým právem jedná Sobotka proti zájmům celého národa a ohrožuje naše děti a nás přímo na životech ! Zkušenosti a denní realita z okolních států jsou katastrofální. Denně můžeme shlédnout nová videa plná hrůz, zabíjení a násilí ze strany muslimů.

Co mě, jako matku ovšem velmi znepokojuje, je skutečnost že jsou již od útlého věku vychovávány muslimské, řekněme děti( i když s ohledem na jejich agresi je význam slova dítě zcela popřen) k podřezávání hrdel a toto vše se natáčí jako příklad a vzor pro ostatní muslimské děti a patří to k nedílné součásti jejich takzvané výchovy. Valí se na nás černá muslimská vlna se zápachem smrti a  Sobotka veřejně prohlásí, že bezpečnostní riziko je pro Českou republiku nulové ! Zločinec !  

Do jakých škol budou chodit naše děti, když většina rodičů nikdy nedopustí, aby byly jejich děti ve škole byť s jedním jediným muslimem ? Protože já toto nikdy nedovolím a svou dceru budu od té primitivní,  vraždící verbeže chránit do konce svých dnů ! Nebo si Sobotka opravdu myslí, že zatímco jeho děti budou v soukromé, prestižní škole jen s vyvolenými, na kterou mu jen tak mimochodem přispíváme všichni z našich daní, tak naše děti ráno zavezeme do školy a budeme s hrůzou čekat, jestli se nám zdravé a živé vrátí nebo nám bude stroze oznámeno, že si alláh vybral další oběť ? A protože všechny zločiny muslimové zásadně omlouvají svou vírou, budou jako vždy zproštěni viny, což jen posílí jejich násilnické pozice, tak jak se to v mnoha případech stalo a děje, nejen v Německu. Opravdu to vážení občané, vlastenci dopustíme ?    

Budeme naše děti vědomě ponechávat ve společnosti těchto nelidských bytostí, které nedosáhly ani úrovně zvířat, protože i ta jsou mnohem inteligentnější a čistotnější a pro které nemá lidský život žádnou hodnotu a jsou jen předurčeni a placeni zločinci z americké vlády za zabíjení jakéhokoli bílého člověka ? Komplex černé rasy dostal díky Obamovi a jeho původu zelenou a bílá rasa má být vyvražděna. A to vše "naše"  vláda dávno dobře ví a nechává nás všechny na pospas a s tímto vědomím klidně vpouští do naši země další tisíce potenciálních vrahů nás všech. A říká tomu "obohacení"... . Vláda nečiní žádné kroky pro zajištění bezpečnosti v naši zemi, protože to poslední, oč ji jde, je bezpečnost státu, ochrana a ostraha hranic a ochrana zdraví, životů a majetků občanů. K čemu tedy máme takovou vládu ?  

Ministryně školství Valachová řeší inkluzi, protože ta vede jasným směrem k začleňování, ne až tolik postižených, ale hlavně v dohledné době muslimských dětí do našich škol. O to tady jde... . To, že se rapidně sníží úroveň výuky a vzdělanosti našeho školství je v tomto případě neoddiskutovatelné a součástí jednoho z mnoha zločineckých plánů "naši" a americké vlády. Dle programu NWO má být přece maximální IQ 80. Takže ve výsledku chtějí "člověka" smíšené rasy s nízkou inteligencí, aby nemohl protestovat proti všem zvěrstvům, která na něm budou páchána, ale byl schopen pracovat a plnit úkoly.  

Vláda má povinnost upozorňovat národ a řešit všechna rizika spojená s muslimskými imigranty. Nezanedbatelné je riziko možnosti nákazy našich dětí nemocemi, viry a parazity, které k nám muslimové dovlečou. Nemluvě o jejich příšerných a vlastně žádných hygienických návycích. Potřebu vykonávají kdekoli... Umíte si představit, v jakých podmínkách by naše děti po celou dobu ve škole trpěly ?   Bezpečnost ve školách bude nulová a ohroženy nebudou jen naše děti, ale taky učitelé a celý personál škol. Životní úroveň všech občanů České republiky se díky muslimským imigrantům sníží minimálně o 50%. Řeší snad někdo i tuto otázku ? Jistě, že neřeší, protože upozorňovat na všechna negativa je v naši zemi tabu a kdo si snad dovolí a veřejně na tyto skutečnosti poukáže, má být dle vyjádření ministra "spravedlnosti" Pelikána, který jedná pouze v zájmu USA a poslankyně za TOP 09  Langšádlové ( mimochodem tato paní se vyjádřila, že si přeje atomovou válku, která by vyřešila problémy s Ruskem...) stíhán a trestán ! Tito psychicky nemocní, chtějí slušné občany perzekuovat za pravdu ?       (Čtěte na stránkách Rukojmí)


České dálnice plné plandajících cárů vlajky, a stát nic? ..... Je nekonečnou ostudou českého státu, že dovolí firmě Outdoor Media, aby se mu na svých billboardech vysmívala. Nenutí nás k tomu Evropská unie, ani Německo, to my sami, náš nefunkční stát, o sobě dáváme otřesný obrázek.

Cáry státní vlajky povlávají ve větru, o kus dál zbyla z vlajky na panelu třetina, o další kus vlajka celá potrhaná. Všude jsou špinavé, z kdysi bílé zbyla upatlaná zašpiněná šeď. Rudá vybledla, modrá zešedla. Takový obrázek nabízejí v letošním létě české dálnice, každých pár set metrů, po dlouhé kilometry. Pohledu na ně neuniknete. A už snad rok. Nikde jinde na světě nic takového neuvidíte. Kde je stát, kde jsou státní instituce? Ředitelství dálnic, ministerstvo dopravy, státní zastupitelství? Poslanci, kraje? Prezidentská kancelář? Jak je možné, že tyhle obří cedule měly podle zákona už někdy před rokem zmizet a jejich majitel místo toho zesměšňuje stát a jeho symbol zanesený v ústavě? Každá z cedulí nese podpis firmy Czech Outdoor. Hozená rukavice nám všem, nám obyvatelům?

Firma odmítla poslechnout stát a ještě se mu veřejně vysmívá zesměšněním jeho symbolu. Zkouší, zda tu pro ni platí zákony nebo zda se policie zmůže jen na legitimování bezdomovců, kteří se schovají před horkem do metra? Na ty potrhané, novinář starší generace by asi napsal „zohavené“, stovky českých vlajek se denně dívají statisíce řidičů, teď v létě na ně nevěřícně hledí desetitisíce cizinců. To je vizitka státu? Nikomu to nevadí?       (Čtěte na stránkách Deník Referendum)


Konečně! Bristol dal stopku homeopatické léčbě financované Národní zdravotní službou ..... Bristol, North Somerset and South Gloucestershire Clinical Commissioning Group (BNSSG CCG) se v úterý 7. srpna konečně odhodlala zastavit „rutinní financování“ homeopatické léčby. Veřejnosti nyní bude prostřednictvím Národní zdravotní služby (NHS) dostupná pouze za „výjimečných okolností“.

Připomeňme, že Dolní sněmovna Spojeného království již v roce 2010 dospěla k závěru, že homeopatické přípravky nejsou o nic lepší než placebo a tudíž by neměly být financovány z veřejných prostředků. O 7 let později pak NHS England lékařům doporučila, aby je pacientům přestali poskytovat.

Navzdory tomu se tento druh alternativní medicíny v určitých kruzích stále těší značné popularitě. Odhaduje se, že v dané oblasti (tedy v Bristolu, severním Somersetu a jižním Gloucestershire) užívá homeopatika financovaná NHS zhruba 40 jedinců ročně, přičemž celkové náklady činí 109 476 liber. Za tuto částku by bylo možné provést například 22 náhrad kyčelního kloubu.

„Musíme přemýšlet o lepších způsobech jak podpořit lidi, kteří si zvolili homeopatickou péči, ale nemohou si dovolit za ni platit z vlastní kapsy,“ komentoval to Peter Brindle z BNSSG.

Až do úterý byl Bristol jedinou CCG v Anglii, která homeopatické produkty a služby stále financovala. Portland Centre for Integrative Medicine (PCIM) již vydalo prohlášení, v němž nad tímto rozhodnutím vyjádřilo hlubokou lítost.        (Tato odpornost je ke čtení na stránkách VTM)

A my budeme tuto zhovadilost ještě oslavovat ????? Raději buďtež lidi otráveni chemií než aby jim bylo pomoženo ... Ach jo ... Opět začíná hon na čarodejnice. Udělal sis čaj z mateřídoušky? Na hranici s tebou !!!


10.8. 2018     Dnešní den je v anglosaském světě nazýván Lazy Day - Líný den. Můžete jej tedy oslavit, aniž byste vstali z postele. V klidu se posaďte nebo si lehněte a relaxujte. Doporučuje se i návštěva lázní nebo nějaká ta masáž, pokud s tou návštěvou by nebylo spojeno moc práce. Autoři tohoto svátku nejsou zámi, ale nápad se ujal. Tak v klidu lenošte a uživejte si to.


Útok ve smečce ..... Případ vyšetřuje policie. Co vyšetří a kdo zasáhne, tak na to vám dneska nikdo neodpoví. Já řeknu jen jedno. Začněte se učit jakýkoliv obranný sport. Není nad to, umět se bránit a nenechat se zmlátit.

Ať se to cikánům, politikům, láskařům a pitomcům líbí nebo nelíbí, cikáni útočí ve smečce a jsou schopni svého protivníka umlátit k smrti. Ovšem potkat jen jednoho a dát mu přes hubu, neudělá nic, protože jsou to zbabělé kr…, co potřebují oporu ve své tlupě. Jsou jako neandrtálci honící svoji kořist bez slitování.

Na koupališti v Dubí nám to předvedlo sedm cikánů co zmlátilo jednoho muže, který se zastal ženy z majority. To se přece nesmí dělat. Zastávat se někoho takového a tak to chudák muž dostal pořádně sežrat. Skončil v nemocnici a pokud si myslíte, že sedm cikánů skončí v base, tak to vás hned vyvedu z omylu. Přece to byl rasistický gadžo a ti se mohou tlouct do krve a bezvědomí.

Všechno prý vzniklo protože cikánské dítě mělo údajně topit bílé dítě a jeho máma mu přišla na pomoc. Svoje dítě vytáhla z vody a cikánské si dovolila odstrčit. To si dovolila opravdu hodně, protože matka cikánského dítěte přilétla jako saň, začala ženě nadávat a potom bít. Přišlo na pěsti, s tahání za vlasy – oblíbená to činnost cikánek. Na pomoc ženě přispěchal neznámý muž. Zbité ženě se podařilo utéct, ale na muže se sesypala smečka zdivočelých příslušníků vyjímečné skupiny zvaná minorita a bili ho tak dlouho, až voda v brouzdališti dostala rudou barvu.

Případ vyšetřuje policie. Co vyšetří a kdo zasáhne, tak na to vám dneska nikdo neodpoví. Já řeknu jen jedno. Začněte se učit jakýkoliv obranný sport. Není nad to, umět se bránit a nenechat se zmlátit.       (Zdroj: Na Šeptandě)

Dá se předpokládat, že vyšetřeno nebude nic, ačkoliv dneska už kamera čumí pomalu z každého květináče. A pokud ano, bude nejspíš ten zmlácenej chudák zavřen pro nepřiměřenou obranu ...


O tom jak se nechtěně stát skutečným hrdinou ..... Asi jste všichni zaznamenali brutální napadení mladíka na koupališti v Dubí, Můžeme se na celý incident dívat z několika úhlů, ale v tomto případě bych s klidným svědomím naprosto vyloučil rasismus.

A i přesto se pod různými články na internetu objevují slova o jakémsi rasistickém útoku. Ne nebyl to rasistický útok. Byla to rvačka mezi zástupci různých etnik, ale rasismus v tomto případě nehrál vůbec žádnou roli.

Událost mi ukázala dvě zásadní věci.

Ještě stále mezi námi existují lidi, kterým není lhostejné bezpráví páchaném na druhém. Zřejmě dotyčný mladík vůbec netušil jak dopadne a co všechno nastane během pár minut a i přesto neváhal a podal napadené mamince pomocnou ruku. A opět se potvrdilo ono známé pravidlo, že každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán.

Druhým skutkem, který mě zase tak moc nepřekvapil, je soudržnost cikánů. Je to tak vždy a každý o tom víme. Málokdy se pustí do potyčky příslušník tohoto etnika, aniž by byl krytý alespoň jedním dalším.

Mnoho lidí to odsuzuje, ale pohleďme na to nezaujatě. Proč oni ano a my ne? Proč existuje opora v druhém při krizové situaci právě u cikánů? Jsou tak prostě vychováváni. Od malička vědí kam patří a jsou učeni, že jejich cikánská krev je výjimečná a také od malička vidí jak se jich bílí bojí. Je to strašlivé pomyšlení, že se jedinec může bát už jen původu útočníka.

Žijeme ve společnosti, která se naučila řešit problémy poukazováním na sociálních sítích a žalováním. Někdo dostane facku a namísto toho, aby ji oplatil, tak se zakryje, nechá si jich ještě pár nandat a pak běží někam žalovat. A je v podstatě jedno zda se jedná o děcko či dospělého.

Za ta dlouhá léta, co jsem strávil v gastronomii, jsem viděl podobných potyček desítky a skoro vždy měly stejný průběh. Ale pozor, teď musím napsat jednu podstatnou věc. Velmi často rvačku či spor vyvolal jedinec, který si myslel, že má podporu ve svých „přítomných kamarádech“. Jak hluboce se mýlil zjistil záhy, kdy napadenému cikánskému mladíku přispěchali na pomoc jeho skuteční kamarádi a on naopak zůstal sám.

A tohle já prostě na naší společnosti nechápu. Proč si jsme všichni tak lhostejní? Proč neumíme jako samozřejmost pomoci druhému v nouzi? Čeho se tak bojíme? Rány? Trestu?       (Čtěte na stránkách Necenzurujeme)


Facebook ukládá údaje o hovorech a textových zprávách svých uživatelů ..... Protokoly o hovorech a textových zprávách byly pro Facebook přístupné jen na Androidech. Uživatelé zároveň museli při instalaci aplikace přístup povolit.

Skandál kolem společnosti Cambridge Analytica vypukl kvůli tomu, že neprávem disponovala podrobnými daty o 50 milionech uživatelů Facebooku. Ta posléze používala k cílení reklamních sdělení, která měla ovlivňovat veřejné mínění. Internetem se šíří výzva #DeleteFacebook, která uživatele nejrozšířenější sociální sítě nabádá k odstranění jejich facebookového účtu.  

Ze sociální sítě Marka Zuckerberga tak už zmizel například profil amerického herce Jima Carreyho nebo fanouškovské stránky společností Tesla a SpaceX vedené Elonem Muskem. Ke stejnému kroku vyzval na Twitteru také Brian Acton, spoluzakladatel chatovací aplikace WhatsApp, kterou Facebook v roce 2014 odkoupil.  

Nyní se navíc ukazuje, že Facebook o svých uživatelích sbíral ještě větší množství informací, než se původně předpokládalo. Podle webu britského listu The Guardian mezi ně patří i protokoly o přijatých a odchozích hovorech a SMS zprávách.  

Facebook se při mazání účtu snaží odcházejícího uživatele přesvědčit, aby svůj účet nemazal úplně, ale pouze jej dočasně deaktivoval. Na serverech společnosti pak všechna sesbíraná data zůstávají i nadále. V případě kompletního smazání účtu pak Facebook nabízí možnost stažení všech uložených informací. A právě v nich si odcházející uživatelé všimli, že výpis obsahuje také seznam uskutečněných hovorů, a to včetně jejich délky.  

Takové informace ovšem Facebook sbíral pouze o těch uživatelích, kteří při instalaci aplikace souhlasili s povolením přístupu k telefonním kontaktům. Navíc mělo jít jen o uživatele operačního systému Android. Facebook totiž využil toho, že platforma od Googlu podobnou možnost nabízí. V případě zařízení od Applu sběr takových informací nebyl možný.  

Facebook na svém blogu ujistil, že ačkoliv data o hovorech a textových zprávách zaznamenává, k jejich obsahu přístup nemá. Společnost navíc tvrdí, že taková data společnostem třetích stran neposkytuje.        (Čtěte na stránkách iDNES)


Vzbura islamu vo Francúzsku sa začala už dávno. Kto to ale povie, hrozí mu súd ..... Francúzske médiá i politici zamlčiavajú, že čoraz častejšie prepukajúce ťažké nepokoje vo Francúzsku sú riadené radikálnym islamom. Kto to verejne vysloví, ten musí počítať s okamžitým trestným oznámením, ktoré na neho podá Centrum proti islamofóbii (CCIF). Za centrom stojí Moslimské bratstvo Francúzska. Uviedol to liberálno-konzervatívny magazín TYCHIS.

Známy francúzsky historik Georges Bensoussan, ktorý už veľa rokov sleduje a analyzuje rýchlo postupujúcu islamizáciu Francúzska a 10. októbra 2015 o tom hovoril v parížskom rádiu, bol za to obžalovaný

Dôvod: Verejná výzva k diskriminácii moslimov, zasievanie nenávisti voči ním a podnecovanie k násiliu proti moslimom. Stačili na to len tieto dve vety, ktoré povedal:

„Integrácia moslimov sa nepodarila. Dnes sa musíme vo Francúzsku potýkať s novým národom, ktorý sa vytvoril vo vnútri nášho francúzskeho národa a ktorý naše demokratické hodnoty odmieta.“

Minulý rok sa v Paríži konal súdny proces a právnikovi Bensoussana sa podarilo skvelou argumentáciu úplne zosmiešniť právnikov obžaloby a dosiahnuť jeho oslobodenie – hrozilo mu až päťročné väzenie.

Bola to absurdná a úplne neopodstatnená obžaloba, ktorú mal zavrhnúť už štátny prokurátor. Napriek tomu sa za to musel zodpovedať pred súdom. Žiadne veľké média vo Francúzsku sa ho nezastali a ani sa len o veci nezmienili.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Tommy Robinson promluvil po propuštění o tom, co zažil ve vězení. Jeho cela byla záměrně umístěna před modlitebnu muslimů, kteří dovnitř oknem plivali a házeli na něj výkaly ..... Minulý týden Šifra informovala o tom, že britský novinář a pravicový aktivista Tommy Robinson uspěl se svým odvoláním proti rozsudku za pohrdání soudem a byl ve středu 1. srpna propuštěn na kauci. Třiatřicetiletý Robinson byl v květnu odsouzen na 13 měsíců za to, že natáčel před soudem během probíhajícího procesu s muslimskými gangy, které již desítky let ve velkém znásilňují britské školačky.

Tím ale dobré zprávy končí. Tommy Robinson totiž poskytl těžko uvěřitelný rozhovor americké televizní stanici Fox News. A to, co prozradil o svém pobytu za mřížemi, je mírně řečeno znepokojivé.

Ono znepokojivé je už to, že Tucker Carlson ze stanice Fox byl jediný, koho názor Tommyho Robinsona zajímal, a běžná média celý jeho případ filtrují způsobem, jaký je u nich již standardem, a také to, že je jim de facto jedno, jakým způsobem je možné se k člověku chovat v zemi, která je oficiálně „demokratická“.

Co se tedy stalo? Nejprve byl Tommy Robinson nezákonně uvězněn a odsouzen kvůli tomu, že natočil před soudní budovou film zachycující lidi přicházející svědčit v trestní věci a tento videozáznam umístil na sociální sítě, přestože soud vyhlásil zákaz podávat informace. Jenže problém, na který upozornil i Robinson, ovšem spočíval v tom, že britská média systematicky neinformovala o muslimských ganzích dlouhá léta, například veřejnoprávní BBC dokonce kryla pedofily i ve svých řadách, a právě Robinson se nebál informovat i o věcech, na které je v médiích uvalena tvrdá cenzura, a často byl jediným zdrojem klíčových informací. Nejvyšší soud teď navíc – logicky – konstatoval, že soud mohl zakázat přítomnost a práci novinářů pouze v soudní síni, nikoli před budovou!       (Čtěte na stránkách Šifra)


Veřejnoprávní záchodky ..... Jak popsat veřejnoprávnost TV? Ačkoliv je veřejně dostupná, nikdy na ni nemusíte koukat, ale přesto ji musíte každý měsíc platit. Tím se liší od veřejných záchodků, které jsou veřejně přístupné, ale platit je musíte jen pokud je chtěnechtě občas navštívíte.

Jeden alternativně inteligentní radní TV konstatoval, že kdyby se divákům program té naší vaší nelíbil, tak by poplatky té naší vaši neplatili. Jistě se všem líbí, protože všichni platí, pravil. Na veřejném záchodku platíte, ať se vám tam líbí, nebo ne.

Jak popsat TV infotejtment, jak se hezky česky říká? Lidé, kteří nemají co dělat, koukají na lidi, kteří nic dělat neumějí. Nechci křivdit všem osobnostem, které se na veřejnoprávní obrazovce objevují. Mnozí jsou už mrtví a pokud program sledujete, můžete si dělat statistiku živých a mrtvých účinkujících. Je to smutné, ale budete tou statistikou zaskočeni? Možná lze označit jako paradox, že ti mrtví většinou, na rozdíl od těch živých, kdysi něco uměli, jestliže je i po desetiletích stále na obrazovku pouštějí. Ti živí se tam objevují většinou jen v reklamách a nedělní politické "nalejvárně" OVM. Ty se nebudou roky reprízovat.

Veřejnoprávní TV může s uspokojením sledovat jen člověk s Altzheimerem, protože jen takový šťastlivec uvidí každý den, každou hodinu něco nového. To však není paradox, ale každému zřejmý fakt. Aspoň něco můžeme těmto nemocným závidět. Jejich potěšení z té pokaždé nové  naší vaší.

Evropské hodnoty

Ta naše vaše je zde především kvůli povznesení společenského vědomí, dle směrnic z Bruselu, jak konstatoval jiný TV radní. Nevím, jestli to je, nebo není paradox, nebo výchova k internacionalismu, pardon, evro-panství.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


To je sranda: Zvolili politika, ale on neumí jazyk. Je to imigrant ..... Blogerka a aktivistka vládní politické strany Liga Monika Pilloni se na svém blogu na serveru iDnes.cz zaměřila na neapolského radního, co neumí italsky.

„Levicově naladěný starosta Neapole – De Magistris, chtěl radního pro imigranty. Tento radní, Viraj Prasanna Mihindukulasuriya, původem ze Srí Lanky byl zvolen 15. června a musí mít tlumočníka, protože nemluví italsky,“ rozepsala se Pilloni, jež si všimla videa, které publikloval ministr vnitra Matteo Salvini.

Tlumočník mu na něm pomáhá pochopit otázky novináře, píše Pilloni s tím, že jeho odpovědi jsou však zcela nesouvislé a těžko pochopitelné.

„41letý Srílančan má zjevné problémy s komunikací a více než jednou mu musí pomoci tlumočník, aby pochopil kladené otázky. Nezanedbatelný detail, když uvážíme, že on má být na úřadě mluvčím zabývající se problémy imigrantů...“ podotkla Pilloni.        (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Meduňka lékařská – bylinka pro zklidnění a kvalitnější spánek ..... Meduňka je pro mě kouzelná bylinka. Proč právě kouzelná? Protože pomáhá tam, kde často mají lidé rezervy - osobně si meduňku spojuji s klidem, pohodou, relaxací, nalezením vnitřní rovnováhy, kvalitního spánku. Po vypití čaje s meduňkou přichází jako mávnutím kouzelného proutku pocity útlumu, zklidnění a zlepšení spánku. Pojďme si tuto kouzelnou bylinku trochu představit…

Meduňka lékařská je bylinka mající původní domov ve Středomoří, proto s touto spojitostí nám může vyvstat na mysli asociace, že to bude rostlinka vyžadující teplíčko a sluníčko. Ve volné přírodě se u nás primárně nenachází, ale mnoho lidí si jí pěstuje na svých zahrádkách či dokonce ve svých interiérových zahrádkách, díky hydroponii (= pěstování rostlin bez přítomnosti půdy v živném roztoku). Meduňka patří do čeledi hluchavkovitých, proto někomu může hluchavku připomínat svým vzhledem a svou úžasnou vůní však připomíná citrón. Květy meduňky jsou bílé a pro účely vnitřního použití se využívají listy či nať.

Meduňka pro naše zdraví, zklidnění a lepší spánek ... Jak jsem již v úvodu článku zmínila, meduňka lékařská se vyznačuje svými tišícími účinky na nervovou soustavu. Proto pokud charakter Vaší práce vyžaduje vysoké nasazení, soustředění a zápal pro věc, doporučuji využívat meduňku například ve formě čaje až po skončení Vaší pracovní doby, aby Vás to během pracovních aktivit příliš neutlumilo.

Co se týče širšího terapeutického využití meduňky, používá se na spektrum neduhů nervové soustavy – na nespavost, duševní neklid, podrážděnost, úzkosti, deprese – často se o ní mluví jako o „přírodním antidepresivu“. Není to však jediné její zaměření v souvislosti se zdravotními účinky. Používá se také na srdeční arytmie, a jelikož i zlepšuje trávení, své uplatnění nachází i při trávicích potížích, menstruačních bolestech a snižuje napětí hladkého svalstva (například hladké svaloviny ve stěně střev). Chybu neuděláte ani v případě, že si uvaříte meduňkový čaj při bolestech hlavy způsobených pracovním přetížením nebo z důvodu stažených svalů na zádech při stresové tenzi.       (Čtěte na stránkách Celostni Medicina)


Každoroční nebeské divadlo je opět zde ..... Slzy svatého Vavřince nebo-li Perseidy se opět chystají prosvítit noční oblohu. Nejmohutnější roj se nebem prožene v noci z 12. na 13. srpna.

Pokud nebude zataženo, pozorovací podmínky by měly více než být slušné. Až 70 meteorů za hodinu mezi půlnoci a čtvrtou hodinou ranní by neměl rušit svit Měsíce, protože ten bude den před tím v novu. Naopak dobře viditelné budou Venuše, Mars, Jupiter i Saturn. Problémem při pozorování tak může být jen zatažená obloha a ve větších sídlech světelný smog. “Padající hvězdy” jsou malá zrnka, která se průletem zemskou atmosférou rozžhaví a poté shoří. Perseidy vznikly částečným rozpadem komety 109P Swift-Tuttle. Ta se ke Slunci vrací jednou za 134 let, naposledy jej navštívila v roce 1992. Název roje je odvozen ze souhvězdí Persea, protože právě zde má svůj radiant. Roj lidé pozorovali už v dávných dobách, nejstarší zaznamenané pozorování pochází z roku 36, kdy jej zachytili čínští astronomové.       (Zdroj: 21@století)


Jaký byl skutečný vliv Hitlerových plamenných projevů na úspěch NSDAP?  ..... Vliv charizmatických řečníků na úspěch extrémistických stran ve volbách je podle nové detailní analýzy předvolebních kampaní Výmarského Německa značně přeceňovaný. Klíč k úspěchu nebezpečných populistů je nejspíš jinde. Nacistický rozhlasový vůz v kampani při prezidentských volbách v roce 1932, Berlín. Kredit: Das Bundesarchiv.

Historie líčí Hitlera jako novátorského propagandistu, který uhranul davy a tím zajistil volební úspěchy nacistů před jejich nástupem k moci a demontáží demokracie v roce 1933. Hitler bývá odborníky i veřejností považován za úspěšného řečníka v politických kampaních, který je stále vzorem, především pro bezskrupulózní politiky deroucí se za každou cenu k moci. Pomineme-li fakt, že Hitler byl ve skutečnosti malý šmejd s knírkem, jaký byl jeho reálný vliv na výsledky politických kampaní nacistů?

Tuto pozoruhodnou otázku si položili političtí vědci z německé Univerzity v Kostnici. Zaměřili se na to, jak efektivní byly ve skutečnosti Hitlerovy afektované výstupy při získávání politické podpory pro NSDAP ve Výmarském Německu. Jejich výsledky zcela převrací dosavadní pohled na údajné Hitlerovy magické řečnické schopnosti. Hitler měl ve skutečnosti na volební úspěchy nacistů před uchopením moci jen mizivý vliv. Výzkum publikoval časopis American Political Science Review (APSR).

Mezi lety 1927 a 1933 se ve Výmarském Německu odehrálo celkem pět parlamentních voleb, tedy do Reichstagu, a jedny prezidentské volby. Během této doby vyrostla nacistická strana NSDAP z původně okrajového zisku 3 procenta hlasů, na zásadních 44 procent. Peter Selb a Simon Munzert ve své studii prokazují, že 455 Hitlerových veřejných vystoupení, která se v té době odehrála, mělo až překvapivě malý vliv na výsledky voleb.

Selb s Munzertem vycházejí z volebních statistik 1000 okresů a obvodů, společně s 3 864 obcemi. Do svých analýz zahrnuli informace o místech Hitlerových vystoupení v kampani, návštěvnosti jednotlivých vystoupení a také počet členů nacistické strany. Brali v úvahu i vystoupení Josepha Goebbelse, druhého nejvýznamnějšího řečníka nacistů, na předvolebních mítincích. Pomocí statistických metod porovnávali volební trendy v oblastech, kde Hitler veřejně vystoupil – s podobnými oblastmi, v nichž se Hitler neobjevil.

Oba vědci byli překvapeni, jak mizivý vliv Hitlerova vystoupení měla. Vzhledem k neustálému oslavování Hitlerových řečnických dovedností to bylo až šokující. Hitlerova vystoupení ovlivnila volby ve Výmarském Německu jen okrajově a velmi omezeně, jak v prostoru, tak v čase. Jediný znatelný vliv Hitlera na volební výsledky lze podle nich vysledovat v prezidentské kampani pro volby roku 1932, která byla ovšem specifická a v řadě ohledů se od parlamentních voleb lišila. Hitlerova vystoupení mu získala jedno až dvě procenta hlasů navíc. Jak ale známo, stejně mu to nestačilo. Starý a nemotorný Hindenburg, který veřejně nevystoupil ani jednou, Hitlera ve druhém kole prezidentské volby porazil.

Hitler a jeho kumpáni využívali nové a sofistikované metody politického boje. Nasadili reproduktory, létali letadly po Německu a získali tím bezprecedentní možnost průniku své propagandy k veřejnosti. Po převzetí moci nacisty a nástupu totalitního režimu v roce 1933 navíc propaganda měla silný a dlouhodobý účinek na chování lidí. Přesto bylo Hitlerovo frenetické řečnění před nástupem nacistů k moci prakticky k ničemu.       (Čtěte na stránkách OSEL)


9.8. 2018     Devátého srpna 1945  byla svržena na japonské město Nagasaki americká atomová bomba Fat Man. Zemřelo kolem 70 000 lidí.


Málo kdo napáchal v době míru tolik škod jako Angela Merkelová. Údaje jsou znepokojivé a hrozí pád ..... Německý ekonom Daniel Stelter v článku pro německý politický časopis Cicero ostře kritizoval kancléřku Angelu Merkelovou. Stelter píše, že následující pokolení Němců zdědí dluhy ve výši miliard euro a že Merkelová a její vláda zničily rekordní množství národního bohatství.

„Málokdy byl natolik zničen blahobyt v době míru jako za vlády Angely Merkelové... Je to nákladné dědictví třinácti let mylných politických rozhodnutí.“ píše Stelter v článku nazvaném „Účet“.

I když má nyní Německo dobré hospodářské výsledky, nebude to podle autora trvat věčně: „Lze předvídat, že naše výjimečná ekonomická situace skončí bolestným pádem. Dodatečná zátěž vzniklá v průběhu posledních třinácti let se odhaduje na 3,7 až 4,7 miliardy euro a dlouhodobé náklady mohou být ještě větší. Tyto náklady je třeba přičíst k těm, které jsou dány stárnutím populace a které žádná vláda v posledních čtyřiceti letech vůbec neřešila.“

Stelter dodává: „Znalec finančnictví Bernd Raffelhüschen vypočítal, že celkové náklady na imigraci od roku 2015 dosáhnou v nadcházejících desetiletích téměř devět set miliard euro. Pokud potomci těchto imigrantů nebudou dobře integrováni do trhu práce jako původní obyvatelstvo, náklady vrostou do jednoho tisíce pěti set miliard.“

Daniel Stelter je zakladatelem německého niemieckiego think-tanku Beyond the Obvious. V letech 1990 až 2013 pracoval jako poradce v The Boston Consulting Group (BCG). Byl spoluautorem knihy Collateral Damage a knihy „Zrychlení po velké recesi“, která získala ocenění GetAbstract International Book Award 2010. V květnu 2013 vydal knihu „Bomba bilionového dluhu“, ve které popisuje nadměrné zadlužování v západním světě a upozorňuje, že se politici vyhýbají řešení problémů. Jeho nejnovější kniha „Dluh 21. století“ se nyní v Německu stala bestsellerem.       (Zdroj: FreeGlobe)

Už Švejk říkal - Tak dlouho budete pumpovat slávu do prasete, až vám nakonec vybuchne.


Tady nejde o rasismus, ale o civilizaci! ..... Osobně si myslím, že je od neomarxistů, sluníčkářů a pražskokavárečníků nestoudné, když hlásají, jak u nás bují rasismus a xenofobie. Myslím si, že by se nad tím měli pořádně zamyslet, protože to není žádná pravda.

Například to v posledních dnech hlásají v souvislosti s nešťastně utonulými vietnamskými chlapci v jednom českém jezeře. A dají se najít i další podobné případy. Je neskutečné, co vše dokáží zneužít, aby z prostého obyčejného českého človíčka udělali rasistu a člověka opovrženíhodného. Jsem přesvědčen, že pokud jde o lidi z východní Asie, tak tady rasismus zcela není v žádném případě na místě.

Jednak to jsou lidi, kteří sem skutečně přicházejí pracovat a nikoliv jen pobírat sociální dávky. A za druhé, víte, jaké je dominantní náboženství v této oblasti světa? Je to buddhismus následovaný křesťanstvím. Tedy nic, co by si o sobě myslelo, že je nadřazené jiným náboženským vírám. Pokud by například měl buddhismu a jemu podobným východním filozofiím růst počet věřících, vůbec by mi to nevadilo. Naopak. To, protože takové náboženské filozofie nejsou založeny na žádné bojovnosti a nadřazenosti, ale především na duševním klidu a meditacích. Takže to bych tomu dal, kdybych začal proti takovýmto náboženským filozofiím vystupovat!

To ale neznamená, že bych nechtěl vystupovat proti trochu jinému druhu náboženských ideologií. Proti takovým ideologií, které jsou založené právě na tom, že jejich svaté knihy a jejich "proroci" přesvědčují své ovečky v to, že právě oni jsou, a to jen z důvodu jimi naočkované víry, nadřazeni věřícím jiných náboženství. A aby se neštítili ani boje za to. Pokud nějaká taková ideologie něco takového ve své dogmatice hlásá, měli bychom si na ni dávat hodně pozor. Jak už nás přesvědčila historie, tak jakákoliv nadřazenecká a boje chtíčná ideologie je pro civilizaci hodně nebezpečná.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Naši politici by měli na kolenou prosit o odpuštění za to, že poslali naše vojáky zemřít do nesmyslné války pro cizí prachy ..... Tři vojáci byli zabiti v Afghánistánu a politici se na tom pasou jako hyeny. Blíží se volby a možnost udržet si, případně získat přetékající koryta placená z našich daní. Takže ke třem mrtvolám, jako důsledku české zahraniční politiky, se najednou vyjadřuje kdekdo, kdo má mezi půlkami otvor. Naštěstí to nedosahuje úrovně šaškárny, kterou české elity předvedly poté, co se při havárii v Rusku zabili tři naši hokejisté. Taky to podle nich byli hrdinové. Ruskými kluby placení hokejoví nádeníci se zabili kvůli ruskému nepořádku v letecké dopravě. A ejhle, byli z nich hrdinové, pro něž letěl armádní speciál. Možná by měl některý z politiků nestydatě parazitujících na cizí smrti vylézt a porovnat nám různé kategorie hrdinů. Pravděpodobně nejlepší šance stát se u nás hrdinou je nechat se zabít před volbami.

Hýkat nad tragédií a vyslovovat soustrast nic nestojí a dobře to vypadá na internetu nebo v televizi. Asi jako statečný pochod evropských politických šašků vedených Merkelovou v Paříži po Charlie Hebdo a následná podpora masové ilegální migrace. Proto bych stejně, jako jsem v minulém článku připomněl soudruhu Filipovi komunistickou morálku, připomněl našim politikům tentokrát slib poslance a senátora: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“ Naše ministerstvo obrany dodnes nezveřejnilo, kolik stojí v průměru nasazení jednoho vojáka v Afghánistánu ročně. V případě americké armády je to 2,1 milionu dolarů. U naší armády to bude možná trochu méně, ale stejně bych uvítal spíš patrolu našich vojáků na našich hranicích, včetně kontrol autobusů z Mnichova, než kdesi v zasmraděném Afghánistánu. Od roku 2002 vyházené miliardy, padlí a zmrzačení vojáci v nesmyslné válce, pozitivní výsledek veškerý žádný, ilegální migranti, stále více drog, lži v médiích. K tomu vyvolávání válečného napětí na hranici s Ruskem, odkud se žádní teroristé nehrnou, zato hranice pro ilegální migranty otevřené a naprostá absence politické zodpovědnosti v touze podlézat Berlínu a Bruselu. Kolik zastavili naši vojáci ilegálních migrantů a narkomafiánů, případně teroristů táhnoucích do Evropy? To má být věrnost republice a zájem všeho lidu?

Naši politici by měli na kolenou prosit o odpuštění za to, že poslali naše vojáky zemřít do nesmyslné války pro cizí prachy. Řeči o tom, že musíme proti teroristům bojovat na jejich území, už dávno neplatí, a jsou dobré tak pro absolventy socialistických inkluzivních škol při poslechu propagandy v ČT. To by naši vojáci museli bojovat někde v Izraeli proti palestinským teroristům a jejich kamarádům z Íránu a podobným umírněným teroristům. Tam by to možná mělo hlavu a patu a výsledek. Pokud to našim politikům a kdejakým televizním komentátorům a vojenským odborníkům či samozvaným analytikům ještě nedošlo, válka s islámským terorismem a jeho narkomafiánskou finanční základnou v Afghánistánu je prohraná. Bojiště se přeneslo do Evropy.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Po pořadu v ČT se Karla Šlechtová přesunula jinam. A bylo to zlé, občané vyjádřili svůj názor ..... Bývalá ministryně obrany na svém facebooku lákala své fanoušky ke sledování Událostí, komentářů, kam šla komentovat naše zahraniční mise. Na sociální síti se ale příliš pochopení nedočkala.

„Dnes večer po 22. hodině budu hostem v Událostech, komentářích k tématu zahraničních misí, mému působení na Ministerstvu obrany a zítra se zúčastním pietního aktu při příletu našich vojáků z Afghánistánu,“ napsala bývalá ministryně.

A přišla jí rázná odpověď od advokátky Miroslavy Hustákové: „Však nesete spoluvinu za jejich smrt.“ Připomněla, že když bojoval v Afghánistánu SSSR, my jsme tam naše kluky na smrt neposílali, ačkoliv jsme tak jako s USA byli spojenci v rámci Varšavské smlouvy.

„Vy juesej vlezdoprdelkové se klidně účastníte afghánské blamáže, která tam trvá 17 let. Je opravdu smutné konstatovat, že Milouš Jakeš nemá na rukou krev za posílání vojáků do ciziny na zcela zbytečné mise, a vy ano,“ dodala advokátka. A uzavřela, že NATO nedokázalo za sedmnáct let porazit Tálibán, i když ten nemá jediné vojenské letadlo, takže opravdu má být Šlechtová na co pyšná.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Hasiči varují: Nenechávejte v autě láhve s vodou! ..... Každý z nás občas nechá v autě nějaký předmět, ať je to oblečení, nebo potravina. Je to zcela přirozené. Někdo dokonce považuje své auto za druhý obývák. Existuje však jedna věc, kterou byste v autě za žádných okolností nechávat neměli – a to láhev s vodou.

Proč nenechávat láhev s vodou v autě ... Věřte tomu nebo ne, ale i plastové či skleněné láhve s vodou mohou představovat riziko požáru.

V následujícím videu (v angličtině) uvidíte, jak to jeden muž zkusil na vlastní kůži:

Dioni Amuchastegui je technik záložních zdrojů ve firmě, která se zabývá distribucí elektřiny v americkém státě Idaho. Měl zrovna polední přestávku, když najednou ucítil kouř. Dioni se rozhlédl a všiml si, že kouř vychází z jeho dodávky. Šel se proto podívat, co se děje. Láhev v autě, která jako lupa přitahovala sluneční paprsky, způsobila požár, který zasáhl jeho sedadlo!

Naštěstí byl požár teprve v samém začátku, a tak se ho podařilo úspěšně uhasit. Celé to mohlo dopadnout mnohem, mnohem hůř!       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Vláda přiškrtí peníze neziskovkám. Zprávu o jejich financování přitom stále odkládá ..... Vláda ANO a ČSSD hodlá ušetřit na platbách státu neziskovým organizacím až tři miliardy korun. Škrty mají být plošné – své výdaje na podporu neziskovému sektoru mají omezit všechna ministerstva, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.

Seškrtat celé tři miliardy, tedy 22 % aktuálních výdajů, však nebude nic snadného. Největší objem dotací poskytnutých NNO ze státního rozpočtu v roce 2016 totiž směřoval do "Sociálních věcí a politiky zaměstnanosti", "Tělovýchovy" a "Vzdělávání a školské služby", často do oblastí, kde stát své aktivity deleguje právě na nevládní organizace.

A ministryně financí Schillerová ujišťuje, že o peníze nemají přijít organizace, které pomáhají handicapovaným lidem, starším či sociálně slabým. Premiér Andrej Babiš zase nechce sahat na dotace pro sportovce. Mnoho oblastí pro velké škrty tak ale nezbývá.

Vzhledem k politické rétorice se dá očekávat, že výdaje se budou omezovat na činnost neziskových organizací, které se zabývají například integrací cizinců, případně takzvané „politické neziskovky“, které často kritizuje prezident Miloš Zeman. Ten neziskové organizace opakovaně označuje za "za pijavice na státním rozpočtu".       (Čtěte na stránkách Tiscali)


Odkdy je Evropa tak přecitlivělá na kulturní odlišnost? ..... Kdyby našinec chtěl zavádět třeba pomlázku a šlehal ženské zadky kdekoliv jinde, dostane zaslouženě po hubě. Naše Velikonoce jsou naše a jinde by je netrpěli. Proto mě zaráží slyšet nejen Halíka v Česku, ale třeba skotského poldu

který se nejdříve zeptal nadřízených jestli je O.K. zatknout pedofila, který tvrdil že korán mu umožňuje vojet 12tiletou, a jestli by se jeho zatknutím nějak neprovinil necitlivostí k jiné kultuře. Tentokrát mu řekli že ať dělá jakoby to ani nebyl muslim a zatkne ho. Asi byl zblblý tím případem s pakistánskými pasáky nezletilých,  o kterých kafral Tommy Robinson a šel za to do lochu.

Sice většina islámských zemí pedofilii trestá, také sňatky s nezletilými, i když kde není žalobníčka není soudce, jenže v naší zemi - naše zákony a zvyky.  Když jsme já a tisíce Čechoslováků odcházeli do exilu, tak jsme také byli srozumněni že se oni nezařídí podle nás, ale my podle jejich. Natož aby se někdo učil kvůli nám česky.  Ale muslimové - to je jiné kafe,  spousta lidí má nutkání jim podlézat aniž by vědomě věděli proč. Strach, zbabělost, nepříčetnost, špatnost, Stockholmský syndrom, blbost, nebo mix všeho toho.

To že existují sebevražední šílenci kteří chtějí na svou cestu do pekel společnost, to není nic nového, ale místo místa na psychiatrii dostávají místo v médiích - v Česku Halík a jemu podobní,  ale už i v Polsku. Cancy že musíme brát muslimy,  o kterých už nelze psát coby o uprchlících ani v nadsázce, a to prý i za cenu že pár z nás povraždí,  to už bohužel neřeší psychiatr, ale  dnes je to dokonce otišťováno v novinách, a mluví se o nich jako o přičetných lidech. a co říkají je slyšáno v televizi a rádiu.        (Čtěte na stránkách Necenzurujeme)


Zlodeji dažďa ..... Na nemeckom blogu geoarchitektur.blogspot.sk sa nachádza dokument, ktorý názorne vysvetľuje, ako kabala pomocou takzvaných chemtrails, teda chemických svinstiev vypúšťaných z dopravných a vojenských lietadiel, dokáže ukradnúť vzdušnú vlhkosť a preniesť ju do požadovaného cieľového regiónu. Celý dokument o kradnutí vody geoinžinieringu v podobe názornej prezentácie podloženej schémami a reálnymi fotografiami si môžete stiahnuť na odkaze pod článkom ve slovenskom jazyku.

Veľmi zjednodušený postup, ako to robia ... Nad zdrojovým územím rozprašujú nanočastice postupne v stále väčších výškach. Vytvorenými súvislými vrstvami postupne dvíhajú hranicu kondenzácie, vzduch nabitý vlhkosťou stúpa hore, až ho uchytí dýzové prúdenie vo veľkej výške, ktoré páni dokážu presmerovať požadovaným smerom a ktoré presunie vlhký vzduch do cieľovej oblasti, kde sa vyprší formou prívalových dažďov.

Prečo to robia ... Staré ropné polia v Saudskej Arábii sú vyčerpané. Tieto polia možno prevádzkovať rentabilne už iba novými technológiami frakovania. Zrážková voda zvyšuje hladinu spodnej vody na Blízkom východe. Nahromadená spodná voda sa pod tlakom vháňa do spodných vrstiev ropných polí spolu s chemickými prísadami v podobe pary na rozdrvenie horniny, uvoľnenie kvapôčok ropy a ich vyplavenie.

Kto sa podieľ na realizácii ... Lacné „nízkorozpočtové“ letecké spoločnosti, ktoré sú lacné preto, lebo poskytujú službu aj vtedy, keď letia bez cestujúcich. Letecké spoločnosti arabských petrodiktatúr, a v prípade potreby aj vojenské cisternové lietadlá.

Dôsledky ... Náhle zmeny tlaku vzduchu. Zvyšujúce sa nebezpečenstvo zásahu bleskom zvýšením vodivosti atmosféry. Nezvyčajné sucho výpadkom zrážok. Prívalové dažde a obrovské krúpy. Extrémne tornáda, cyklóny, tajfúny. Každoročné rekordne vysoké záplavy. Vo zvolených regiónoch desaťročia trvajúce suchá – napríklad v Somálsku…

Spravte si názor na tému, ktorá sa odohráva nad našimi hlavami takmer denne, ktorá však v duchu politickej korektnosti neexistuje…       (Čtěte na stránkách New World Order Opposition)


Extrémní počasí je největší globální hrozbou lidstva ..... Ekologická rizika, klimatické změna a ztráta biodiverzity patří k největším světovým problémům. K největším světovým problémům nyní patří ekologická rizika, píše The Independent

Extrémní počasí a přírodní katastrofy patří k největším hrozbám na planetě, uvádí to nová zpráva Světového ekonomického fóra. Před Davosem fórum pravidelně vydává zprávy o globálních rizicích. V minulosti k největším rizikům patřila ekonomická, jako třeba kolaps trhu, ale dnes jsou to rizika ekologická.

Extrémní počasí je již druhým rokem na vrcholu žebříčku. Jednak svou pravděpodobností a jednak dopadem, ekologická rizika spolu se zranitelností vůči dalším rizikům vážně ohrožují naše veřejné statky.

Kromě extrémního počasí a přírodních katastrof, které jak největší riziko uvedly zástupci byznysu, vlád a občanské společnosti, se nahoře v žebříčku také nachází klimatická změna a ztráta biodiverzity. Před rokem 2010 se v hlavních rizicích ta ekologická nevyskytovala.

Hurikány, jako třeba Harvey, řada požárů, to vše je spojeno s klimatickou změnou. Ve zprávě se dočteme, že „jsme dohnali planetu na okraj propasti a poškození začíná být jasně viditelné“.

Mezinárodní a dlouhodobé řešení, které je pro ekologické problémy zásadní, je navíc ohroženo unilateralismem, píše se ve zprávě.

KlausSchwab, zakladatel Světového ekonomického fóra, tvrdí, že ekonomické oživení je příležitost, kterou nelze promarnit. Máme zdroje,  i technologické poznatky k tomu, abychom tomu zabránili, hlavní je najít vůli a pracovat společně, říká Schwab.

Odezva vlády je nicméně „moc málo, moc pozdě“- prý není ještě pozdě, ale je potřeba pracovat urgentněji, aby se zabránilo potenciálnímu kolapsu systému.       (Čtěte na stránkách !argument)


Důkaz. Jsou to paraziti. Přivandrovalci se za úplatu vracejí do svých bezpečných domovin ..... Okolo osm tisíc přivandrovalců se od počátku tohoto roku dobrovolně vrátilo z Řecka do svých domovských zemí. Oznámili to v úterý v Aténách představitelé řecké policie, jejichž citovala tisková agentura DPA. Ale za úplatu, což dokazuje, že tito ekonomičtí přivandrovalci jsou jen ubozí paraziti. přivandrovalá svoloč do Evropy „Jde o osoby, kteří si uvědomují, že nemají žádnou šanci získat azyl v Evropské unii, a chtějí se dobrovolně a bezpečně vrátit zpět,“ řekl pro DPA nejmenovaný vysoce postavený příslušník policie. Ta jen během července zaznamenala návrat 841 těchto parazitů, pocházejících převážně z Albánie, Iráku a Pákistánu. Přivandrovalci před nastoupením do letadla navíc dostávají 500-1500 eur jako podporu na zahájení nového života v zemích původu.        (Čtěte na stránkách Pravdivě.eu)


8.8. 2018     Osmý srpen je Mezinárodním dnem ženského orgasmu. Svátek vznikl v Brazílii, kde byl 8. srpna zaveden a kde se slaví jako jedno z největších životních potěšení. Svátek vznikl v severovýchodním městě Esperantina v Brazílii, kde se jeden radní rozhodl věnovat tento den ženskému orgasmu jako kompenzaci za "sexuální dluh" vlastní manželce. Svátek se slaví v Brazílii, Španělsku, Mexiku, Argentině, Peru a Norsku.


My, Srbové nikdy nezapomeneme ..... Nezapomínejte nikdo z vás, co všechno se může stát v jednom okamžiku a že nemáte vůbec nic pod kontrolou. Co se stalo jim, může potkat každou zemi.

Nově zvolený srbský prezident Aleksander Vučič se vyjádřil ohledně vstupu Srbska do NATO:

My, Srbové nikdy nezapomeneme , co NATO udělalo naší zemi, srbský lid nezapomíná, a proto nikdy, do NATO nevstoupíme. Srbsko není bohatá země, ale je hrdá a náš osud bude určovat náš národ, ne EU ani NATO. Stejně nikdy nedovolíme, aby bylo Srbsko použité jako nástroj nátlaku proti bratrskému, ruskému národu. Srbský národ a ruský národ společně bojovali a umírali celá staletí, proto nás spojuje pouto nejsilnější. Srbsko nikdy, nepředá svoji hrdost, ani svobodu za žádné peníze , ani jiné výhody. Nikdy nedovolíme, aby nám Evropská unie vnutila falešnou solidaritu, ohledně přijetí imigrantů. My jsme nebombardovali ani Sýrii, ani jiné státy, a proto nedovolíme, aby Srbsko ohrožovaly hordy utečenců.       (Zdroj: Na Šeptandě)


Špatně položená otázka. 5x více platíme, než dostáváme ..... K našim hranicím se přiblížila islamizace se všemi jejími průvodními jevy a důsledky. Ty neustále narůstají, a to přes veškerá uklidňování ze strany našich vládních představitelů, zamlžování skutečného stavu a bez potřebné iniciativy našich zákonodárných sborů.  Na situaci nereagují ani naše silová ministerstva. Tomuto vývoji je třeba neprodleně čelit, nemá-li být definitivně pozdě, jak je tomu v některých zemích západní Evropy.

Je třeba konečně si přiznat, že tato pohroma je organizována vedením EU. Na naši zemi doléhají ale i další negativní důsledky naší účasti v EU.  Je třeba o tom všem nejenom začít otevřeně hovořit, nýbrž i jednat.

  Tak tedy: Počet migrantů v Evropě setrvale roste. Zatím jich je v Evropě přes 5 milionů a Evropa přestává již nyní tuto situaci zvládat. Jejich počet podle uzavřené smlouvy Agenda 2030 má do r. 2030 přitom činit 56 milionů, podle dalších informací, které se objevují, se počítá do r. 2065 pro Evropu až s 200-300 mil. migrantů.   To vše bez započítání těch, kteří se v mezidobí již v Evropě narodí při povoleném mnohoženství muslimů. Vypadá to na přestěhování národů Afriky do Evropy a na její totální obsazení.    Jejich náboženství nepovažuje křesťany za rovnocenné, již nyní nás považují za své budoucí otroky. Pohrdají námi, neboť se neumíme bránit. Hovořit o postavení žen či sexuálních menšin nemá za těchto okolností vůbec smysl. Kdy a jak tomu chceme čelit, kam půjdeme my, Evropané?    Je tedy zcela jasné, že Evropa má být islamizována jako celek, proto bylo nutné do EU přijmout nejprve všechny evropské země, ač to jejich ekonomické i jiné parametry nedovolovaly. Nikoliv náhodou byl vytvořen tzv. Schengenský prostor a odstraněny hranice jednotlivých členských zemí.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Vzkaz knězi Halíkovi ..... Matějka: „Dnes tu mám něco pro kněze Tomáše Halíka. Pokud existuje převlečené zlo, tak pro mě osobně jste jeho příkladem. Cituji jednu z vašich aktuálních úvah: „Naše země není naše, Hospodinova je země a vše, co je na ní, my všichni, jsme zde jen cizinci a přistěhovalci, říká jasně Písmo. Evropa vždy byla, je, a ještě více bude kulturně, etnicky a nábožensky pluralitní, tento vývoj nezastaví žádné zdi a ostnaté dráty. Musíme se naučit žít spolu.“ Konec vaší citace.

Mýlíte se pane Halíku. Česká republika není průtokovým ohřívačem nesourodých kultur a nikdy se jím nesmí stát. Tato země je naše. Všechna ta krásná města, ty vesnice, jsou Čechů, Moravanů a Slezanů. Ta cedule tady za mnou tu není jenom tak. Narodili jsme se tady a rozhodně nejsme ve vlastní zemi cizinci.

Každý člověk, který slušně požádá o přijetí a bude pro nás výhodné ho přijmout, musí bezvýhradně respektovat naši kulturu, etnicitu a naše pravidla. Pokud to jako host neudělá, musí odejít. Nemusíme se učit žít spolu, to hosté se musí naučit žít s námi.

Tuto zemi ubránili naši předci před nacisty. Ubránili ji před komunisty. Stálo to hodně mrtvých lidí a zničených rodin a životů. Je naší povinností ji ubránit před falešnými spasiteli, jako jste vy, a předat ji dalším generacím v co nejlepší kondici. Víte, možná to zní pateticky a možná se to nehodí do této doby, ale já tuhle svojí zemi opravdu miluju.“ ... František Matějka předseda Strany nezávislosti České republiky       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Když vás ošetřím, odpustíte mi, že jsem bílá? ..... Budou muset říkat australské zdravotní sestry nebílým pacientům.  Ano, v té Austrálii o které ještě bájíme jak jedině tam mají rozum, na rozdíl od EU nebo třeba dnešní Kanady.

Podle sebemrskačských marxistů - multikulti korektňáků, kteří doufají že bílá rasa pokud dobrovolně nevyhyne, tak bude aspoň zotročena, a budeli třeba i vyvražděna, a nějak podivně jim uniká že oni budou první na ráně, tak být bělochem už jste automaticky rasista, fašista, nácek, xenofob, vě Španělsku už neofrankista, a musíte si sypat popel na hlavu. 

Nejdříve jsem si myslel že si dělají srandu. Ne.       (Čtěte na stránkách Necenzurujeme)


Píšeme politikům: vystoupí i Česká republika z Globálního paktu o migraci? ..... Maďarsko v úterý oficiálně vystoupilo z paktu OSN o migraci.

„Tento dokument je naprosto proti bezpečnostním zájmům Maďarska,” uvedl ministr zahraničí Szijjártó a dodal, že dohoda pro svět představuje hrozbu. „Maďarsko udrží svou pozici a žádná globální organizace to nemůže změnit.“

Co udělá naše vláda? Politici se předhánějí v silných slovech, ale jasně se nevyjádřil žádný. Politici nám tedy dluží odpověď. Zeptáme se! Ať vědí, že sledujeme, co dělají. Napište dotaz svým poslancům a senátorům. Nebo se zeptejte na ministerstvu.

Píšeme poslancům:   Tady najdete svého poslance. Napište mu osobní dopis a zeptejte se ho na jeho postoj. V závažné situaci, kdy je západní Evropa zmítána problémy způsobenými masovou imigrací ze zemí třetího světa, máme jako občané právo vědět, jak se vláda zachová, aby naši zemi nezatáhla do stejných problémů. Existuje už rozhodné stanovisko naší vlády k paktu OSN o migraci? Chceme jasné vyjádření, zda podporuje přistoupení k paktu OSN, který mimo jiné považuje migraci za základní lidské právo, nebo, po vzoru Maďarska a USA, chce od tohoto paktu ustoupit.       (Čtěte na stránkách Samizdat)


Od 1. srpna spotřebováváme na dluh. Bereme si ze Země víc, než nám nabízí ..... Česká republika je na tom podle Global Footprint Network ještě mnohem hůř. Od Země si půjčuje už od 20. dubna.

Kapela ještě vesele hraje a loď se potápí. Nebo ještě jinak: To se nám to hoduje, když nám matička Země půjčuje... Jenže brzy nebude mít z čeho. Celé lidstvo zkrátka žije na dluh. To, co mu ještě v roce 1970 stačilo jako příjem z pozemských zdrojů bezmála na celý rok, projedlo, propálilo – prostě spotřebovalo – letos už prvního srpna.

Související…

Mezinárodní think tank Global Footprint Network (GFN) se sídlem v kalifornském Oaklandu, který je podporovaný desítkami dalších neziskovek, vyhlašuje každoročně takzvaný Earth Overshoot Day (EOD), což by se sice dalo volně přeložit jako „Den, kdy jsme překročili Zemi“, ale ve skutečnosti to je termín, k jehož datu celkové čerpání zdrojů ze Země dosáhlo hranice, za níž už je v daném kalendářním roce naše modrá planeta nedokáže obnovit. Dá se tedy říci, že po zbytek roku už budeme žít z toho, co nám mělo připadnout pro příští rok, případně pro ty další.       (Čtěte na stránkách Flowee)


Návod na zachování soukromí na internetu a na ochranu před zachytáváním komunikace ze strany operátorů, cenzorského úřadu a tajných služeb ..... Od 1. ledna 2017 začal v České republice působit nový Úřad pro tisk a informace, cenzorské oddělení ministerstva vnitra. Skupina analytiků, která čítá přibližně 20 lidí, monitoruje každý den český internet a sleduje ideologicky závadné informace. Po jejich vyhodnocení jsou údaje předány policii a ta poté začne konat. Na AE News je o tom článek zde. Nejčastěji se bude jednat o předvolání k podání vysvětlení, ale může nastat i situace průběžného sledování internetu, telefonů apod. Přestože tento úřad má krycí název “Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám”, ve skutečnosti nemá úřad žádnou jinou náplň, než cenzorskou činnost ve spolupráci s policií ČR.

Tisková zpráva Úřadu pro tisk a informace, který pracuje od 1. ledna pod krycím názvem Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí nemá vůbec představu o tom, jak se na internetu chránit před případnými problémy, připravil jsem malý návod zabezpečení. Nejde o žádný ultimátní návod, který by zajistil neprůstřelnost proti kapacitám amerického úřadu pro národní bezpečnost (NSA), ale proti běžným kapacitám sledovacích agentur by měl postačit. Návod se týká ochrany soukromí, ne ochrany pro páchání trestné činnosti nebo čehokoliv v rozporu se zákony.       (Čtěte na stránkách AENews)


Vesmír útočí. Na klíčovou americkou základnu upadl meteorit ..... Incident vojáky překvapil. O to více, že dotčená letecká základna je klíčovým elementem systému varování před raketovými útoky.

V noci na 25. července upadl na území americké letecké základy Thule meteorit. Velké kosmické těleso překonalo husté vrstvy atmosféry a vytvořilo rázovou vlnu, která byla srovnatelná s explozí taktické jaderné bomby, píší Military Times.

Zajímavostí v tomto případě je, že americká letecká základna Thule je jedním z klíčových elementů systému varování před raketovým útokem, přičemž antény systému objekt přilétající k letecké základně nezachytily.

Nehledě na to, že meteorit zaregistrovali ještě v kosmu, američtí vojáci nedokázali přesně říci, kdy meteorit upadne na povrch planety. Zmiňuje se, že v moment pádu objektu na zemi pracovali všechny systémy sledování letecké základny v normálním režimu.

Síla kosmické „kulky" byla posouzena na dvě kilotuny. Nehledě na to nebyl žádný z objektů základny poškozen a vojáci na základně nadále slouží.       (Čtěte na stránkách AC24)


Mít kus vlastní půdy je velký dar .....Nikdy bych neřekla, že mne to zahradničení tak pevně chytí, za srdce. Že mne tak zabaví, povznese občasnou rutinu všedního dne. Vše začíná ještě zimou, kdy do každého semínka, které vkládáte do půdy, kladete zároveň i naději v podobě úrody. Prostá čistá radost. Tak jako, když v průběhu dlouhé studené zimy, objevíte v nejhořejší polici sáček s lipovými květy. V té lípě je vše, ruce, které ji sbíraly, bzučící včely, pozdní jarní deště, ale i chomáč slunečního svitu, který ulpěl na každém z květů.

Paulo Coelho ve své knize Brida, píše:

„Pěstitelé musejí snášet bouře a roční období a zřídkakdy si odpočinou. Avšak na rozdíl od budovy, zahrada nikdy nepřestává růst. A současně s tím, jak neustále vyžaduje zahradníkovu pozornost, mění se mu také život ve velké dobrodružství. Zahradníci se mezi sebou poznají, neboť vědí, že v historii každé rostliny je růst celé Země.“

Použila-li bych parafrázi z oblíbeného filmu a zněla by asi takto: „ To máte konve, motyčku, opěrky, rukavice, semena, sazenice…“. To máte velkou spoustu věcí, které vám dopomohou k bohaté úrodě. Tou však nemám na mysli pouze plody, kterým svou pílí a pečivostí dopomáháte na svět, ale onu radost spojenou s očekáváním, která se zhmotňuje, den po dni.

Mít kus půdy je tak trochu vlastně i dobrodružství, radostná soběstačnost. Salát pak chutná zcela jinak, než když si pro zeleninu jezdíváte na trh. Také rozličné druhy plodů, jako jsou okurky, rajčata, cukety, kedlubny, brokolice a dýně. Dále vodní meloun, který pomalu roste, sládne a sílí, stejně jako ty dýně, táhnoucí se za sluncem.       (Čtěte na stránkách CelostniMedicina)


Co dělá plevel na vaší zahradě? Zachraňuje ji! ..... Nekonečný boj s plevelem. Každý rok povstanou noví bojovníci. Známe je všichni. Rostliny, kterým souhrnně říkáme „plevel“, jsou pro téměř každého zahrádkáře a zahradníka noční můrou, ze které se nelze jen tak snadno probudit. Zahrádkářská fóra a internetové skupiny se hemží apokalyptickými popisy zamoření zahrad plevelnými monstry velikosti posvátného dubu a následují obvykle návody na jejich co nejúčinnější zničení, počínaje těmi šetrnějšími (manuální a otravná práce) a konče těmi bestiálně chemickými (glyfosáty či jiné herbicidy, případně se objevují i návody na jejich koktejly). Není třeba psát, že zejména poslední jmenované postupy nejen že nesvědčí plevelům, ale nikomu ze zúčastněných či náhodně kolemjdoucích (kolemrostoucích, kolemletících, kolemplazících atd.)

Jeden by si i mohl myslet, že nenáviděný plevel příroda zplodila jenom proto, aby ztrpčoval život zahrádkáře a ničil záhony, obíral jej o úrodu a způsoboval šedivění jeho vlasů. Skutečně se nám ale příroda tímto způsobem mstí a opravdu nám, co rádi trávíme čas zahradničením, nezbývá, než s ní na život a na smrt bojovat?

Pod sběrnou kategorií „plevel“, která má sama o sobě podobně dehonestující význam podobně jako „škodná“ (tedy potravní konkurenti myslivců) nebo „havěť“ (vše, co je v domě a na pozemku a nikdo to tam přitom nezval) se přitom skrývá fascinující pestrý svět rostlin, které spojily svůj život s člověkem a prostředím, které vytvořil (říká se jim druhy synantropní). Nemusejí přitom vždycky být jen škůdci naší úrody, kteří bez našeho souhlasu a proti naší vůli vytlačují naše užitečné, vypiplané rostlinné miláčky. Nejsou ani nemocí, kterou je třeba všemi prostředky vyléčit. Mohou být i lékem, zapomenutou zeleninou, ukazatelem stavu půdy, ubytovacím zařízením a jídelnou pro užitečný hmyz, ochráncem a zachráncem půdy a mnoho dalšího.        (Čtěte na stránkách Ekolist)


7.8. 2018     Sedmého srpna 1961 se stal sovětský kosmonaut German Titov na palubě lodi Vostok 2 druhým člověkem ve vesmíru a prvním kosmonautem, který strávil v kosmu více než jeden den. Za 25 a půl hodiny obletěl Zemi sedmnáctkrát.


Věda potvrzuje podstatu tradiční medicíny: Tělem proudí energie ..... Energie putuje tělem takzvanými meridiány. Jejich zablokování přináší nemoci. Odblokovat je mohou jóga, akupunktura nebo meditace.

Západní medicína běžně uznává pouze ty systémy v lidském organismu, které jsou fyzicky hmatatelné. Avšak některé východní kultury věděly o kompletně odlišné tělesné soustavě už před více než 2 000 lety a používaly ji jako základ pro pochopení lidské biologie, stejně jako k léčbě nemocí. Tato soustava je podle nich složena z energetických drah, které byly v Thajsku nazývány "sen", v Indii "nádí" a v Číně a Japonsku "meridiány" či "kanály". K těmto "starověkým soustavám" se obloukem vrací i moderní věda.

V Indii, kde se vyvinulo během let mnoho léčitelských směrů, se říkalo, že takovýchto kanálů je v každém organismu několik desítek tisíc, a mnoho léčitelských tradic jako například akupunktura, akupresura, masáže a jóga jsou na jejich existenci založeny. Západní medicína zatím tento systém oficiálně neuznává, nejnovější výzkumy to však možná už brzy změní, píše léčitel a naturopat Case Adams pro server Heal Naturally.

Nové objevy ... Už v roce 1962 popsal korejský vědec a lékař Kim Bong-han důkazy existence systému, který pojmenoval jako primo-vaskulární, a prohlásil, že odpovídá meridiánům z tradiční čínské medicíny. Kim zemřel v roce 1966. Jeho práce byla z větší části ignorována, a to až do roku 2002, kdy se k výzkumu vrátil tým vědců ze Soulské národní univerzity v čele s Byung-Cheon Leem, avšak již za pomoci moderního vybavení. Stejně jako doktor Kim i tito vědci zjistili, že vlákna soustavy meridiánů prochází lymfatickým systémem, vnitřními orgány i tukovými tkáněmi.

Podle tradiční čínské medicíny nezbytné, aby byly tyto kanály energeticky v rovnováze, k čemuž může pomoci například jóga či meditace.

S moderním přístupem k výzkumu byly také vyvinuty nové technologie, které umožnily meridiány lépe pozorovat. Bylo zjištěno, že jsou v těle přítomny ve formě miniaturních vláken, která mohli vědci sledovat díky speciálnímu barvivu s názvem trypanová modř vpravenému do akupunkturních bodů. Od té doby byl tento energetický systém pozorován u myší, psů, prasat, krav i lidí...       (Čtěte na stránkách Flowee)


Google vyhlašuje Angelu Merkelovou za „vůdkyni svobodného světa“ ..... Díky své závislosti na informacích z Wikipedie je vrcholným výsledkem hledání „vůdce svobodného světa“ pomocí Googlu nikoliv prezident Spojených států, s nímž je tento výraz normálně spojován, nýbrž v krizi se zmítající německá kancléřka Angela Merkelová.

Hledání tohoto výrazu v současnosti vrátí jako vrcholný výsledek obrázek Merkelové a dva řádky ze stránky Wikipedie o „svobodném světě“. Hned za těmito výsledky je názorový článek od CNN konstatující, že prezident Trump „už vůdcem svobodného světa není.“

Tento vrcholný výsledek vytahuje informace z Wikipedie, která uvádí, že anglicko-jazyčná média v převážné míře používají termínu „vůdce svobodného světa“ ve spojitosti s kancléřkou Merkelovou. To je sice pravda, ale vypovídá to více o mediální zaujatosti než o Merkelové, jejíž dlouhá dominance nad německou politikou vypadá, že je na pokraji zhroucení.

Tato stránka z Wikipedie rovněž uvádí, že němečtí komentátoři stejně jako vůdčí člen vlastní politické strany Merkelové převážně nesouhlasí s tímto hodnocením Západních médií a i sama Merkelová „takové vnímání zavrhuje jako absurdní.“ Je však divné, že do výsledků hledání Googlu se žádná z těchto informací nedostala.

Závislost Googlu na informacích z Wikipedie, podle nichž zaplňuje vršek výsledků hledání, uvrhl tuto společnost do potíží s republikánskými politiky v USA poté, co výsledky hledání týkající se Republikánů v Kalifornii tuto stranu očerňovaly jako „nacistickou“ stranu, čímž byly zaplněny vrchní výsledky hledání Googlem. Konzervativní aktivista po tomto incidentu předvedl, jak snadné je fíglem zmanipulovat výsledky vyhledávání Googlu, když výsledky hledání začaly uvádět soudce nejvyššího soudu Neila Gorsucha jako „světově proslulého vlastníka liberálů“. („Vlastnit“ je v internetovém slangu výrazem pro podmanění oponenta.)       (Čtěte na stránkách AC24)

Kdyby tak napsali místo "vůdkyně svobodného světa" raději "škůdkyně Evropy" ...


Meteorický roj Perseidy má letos ideální podmínky ..... Letošní maximum každoročního srpnového meteorického roje Perseid nastane v noci z neděle 12. na pondělí 13. srpna. V průběhu této nocí uvidíme na městy neosvětlené obloze zejména mezi půlnocí a 4. hodinou ranní průměrně 70 meteorů za hodinu. Díky fázi Měsíce v novu 11. srpna budou podmínky prakticky ideální, znovu se takové naskytnou až v roce 2023. Kromě meteorické podívané obloha nabídne pohled na 4 nejjasnější planety Sluneční soustavy.

Perseidy jsou známy už 1760 let ... První zmínky o úkazu pocházejí z poloviny 3. století našeho letopočtu v souvislosti s umučením svatého Vavřince (~230-258). Ten byl jedním z církevních hodnostářů strážících majetek v Římské říši. Při pronásledování Křesťanů prý neuposlechl příkaz krutého římského císaře Valeriána odevzdat církevní majetek vládci a raději jej rozdal chudým. Několik dní po jeho popravě 10. srpna 258 podle lidí z nočního nebe padaly třpytivé slzy a od této události jsou Perseidy lidově známé jako „slzy svatého Vavřince“.

Že jde o astronomický úkaz, prokázal až italský astronom Giovanni Schiaparelli (1835-1910) v druhé polovině 19. století. Jako první na světě našel přímou spojitost meteorů s kometami a dokonce určil, že původem Perseid je prach z periodické komety 109P Swift-Tuttle, objevené dvěma americkými astronomy v roce 1862. Kometa s periodou 134 let se naposledy u Slunce objevila v roce 1992. Znovu se k němu přiblíží až v roce 2126. Pravidelně nám ji ale připomíná roj Perseid tím, jak Země každý rok mezi 17. červencem a 24. srpnem prochází na své dráze skrze prachový proud rozptýlený za kometou. Prachové částice zvané meteoroidy se střetávají se Zemí a v atmosféře zazáří jako meteory. Protože tyto částice mají rozměry zpravidla menší než zrnka písku a jsou složeny z křehkého kometárního materiálu, při průletu zemskou atmosférou se zcela vypaří. Pozorovat je můžete více jak měsíc okolo maxima roje. Nejvíce jich však padá v době, kdy se Země ocitá v nejhustší oblasti proudu meteoroidů, vždy okolo 12. srpna.       (Čtěte na stránkách Astro)


Tohle asi neuhodne nikdo! Kolik německých policistů je zapotřebí k převezení pěti imigrantů? ..... Třicet automobilů a dvě stě padesát policistů bylo zapotřebí k převezení pěti imigrantů z Gambie. Velká operace skončila takřka úspěchem.

Stovky policistů, několik desítek automobilů, záchranky, psovodi... tak to vypadalo v pátek večer v uprchlickém středisku v malém německém městečku Donauwörth.

Jak uvádí deník Die Welt, policie rozpoutala velikou akci, jejímž cílem bylo převézt pět imigrantů z Gambie do jiného střediska.

Důvodem jejich převozu byla skutečnost, že zmínění imigranti ve středisku rozpoutávali hádky a rvali se s imigranty z jiných zemí.

První část operace proběhla ráno, kdy policisté provedli průzkum situace. Ukázalo se, že nemálo imigrantů má u sebe na pokoji nebezpečné předměty. Policisté se tedy stáhli a vrátili se na místo večer s motorizovanou jednotkou.

Nakonec se podařilo převézt čtyři Gambijce, protože pátý se někam ztratil. Operace byla tedy do značné míry úspěšná.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)


Hutko, vy jste ale nechutný tvor ..... Dovětek: Hutko, být Kryl na živu, tak vám dá přes hubu a pošle vás do horoucích pekel. Hutko, nemusíte mít rád prezidenta, ani sám sebe, ale naučte se chovat, neplivat jed a neválet se namol po pražských chodnících.

Zubatá už si jede pro Miloše s prasklou lebkou, opilec, vlastizrádce a ovar! Jaroslav Hutka si dovolil opravdu hodně. Můžeme si ovšem položit otázku, kdo za tím vězí, protože tohle už je na docela tvrdou žalobu. Tuhle prasárnu uvedla do života neziskovka Post Bellum podporovaná Českou televizí, Českým rozhlasem, americkým velvyslanectvím, českými ministerstvy a německými fondy s napojením na Sudetoněmecký landsmančaft.

Tím mohu povrdit, že výše jmenovaní jsou pachatelel velmi nebezpečného mediálního útoku s kriminálním podtextem. Hutka v tomhle textu vyzývá k provedení fyzického útoku na prezidenta republiky. Tohle jsme ještě nezažili a doufám, že naše právo na tohle pamatuje.Něco takového Česká republika ještě nezažila.

Nahrávku poskytla k volnému šíření zdarma na internetu právě nezisková organizace spolupracující s médii veřejné služby. Tím se jen potvrzuje, že neziskovky patří zrušit a jejich vedení pozavírat. Tahlůe země nemá o demokracii ani páru, cenzura jede na plné obrátky a tohle se dostane v klidu do oběhu. Zkuste jen pisnout na Face něcö pípnout a okamžitě dostane několikadenní zákaz a to prostě jen tak. Tady se dějí takové špinavosti, že jsem ráda, že mám mládí za sebou a že jsem si o užila v „totalitě“. Tam byly nějaké mantinely a člověk je prostě ctil.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)

Zajímavé je, že všude jen ječí odpůrci pana prezidenta. Jeho voliči - a bylo jich víc než odpůrců - jsou poticju a nedělají nám všem ostudu.


Říšská marka se svastikou z roku 2039? ..... Je tato mince důkazem existence paralelních světů? Možná, že se k nám dostala z dimenze, kde Německo vyhrálo druhou světovou válku, a Třetí říše obsadila celou planetu. Nebo pochází z budoucnosti? Tyto otázky se objevily ve chvíli, kdy na jednom mexickém staveništi objevili krajně neobvyklou stříbrnou minci se svastikou. Jedná se o říšskou marku, která byla oficiálním platidlem Třetí říše – podivné ovšem je, že je na ní letopočet 2039. A co je ještě podivnější: říšské marky ražené ve 30. letech 20. století vypadaly jinak.

První informace o neobvyklém artefaktu se objevily už únoru letošního roku. Do širšího povědomí se dostal ale až v dubnu, kdy ho zveřejnil kanál The Hidden Underbelly 2.0, který zkoumá paranormální jevy. Mince je stříbrná a je značně opotřebovaná, ale samozřejmě je možné zhotovit padělek a dodat mu potřebnou patinu. Na straně se svastikou a orlicí je nápis Nueva Alemania (Nové Německo), což je skutečná obec v Mexiku – nicméně v roce 2010 v ní žilo pouhých pět lidí. Osadu založili němečtí emigranti ve 20. letech minulého století. V alternativním světě by muselo jít o velké sídlo, pokud by razilo vlastní mince.

Na rubové straně je nápis Alles in einer Nation (Všichni v jednom národě). Pokud jde o padělek, je stejně velmi zvláštní, protože se ani nesnaží podobat pravým říšským markám z dob druhé světové války.

Je tu ještě jedna poměrně reálná verze, jak daná mince vznikla. Možná ji ve 30. letech nechali vyrazit němečtí diplomaté v Mexiku, kteří se snažili tamní vládu přimět k tomu, aby se přidala na Hitlerovu stranu. Mohlo jít o minci ze speciální edice pro sběratele, která měla oslavovat budoucí vítězství Třetí říše. Jenže pak přišla válka a Mexiko se v roce 1942 přidalo na stranu Spojenců, takže zvláštní říšská marka skončila nakonec v propadlišti dějin…       (Čtěte na stránkách ProcProto)


Dokument doby: Angela Merkelová označila obyvatele české kotliny za xenofoby a rasisty ..... Dáma ovšem opominula fakt, že mimo historicky usazených Čechů v této zemi žijí bez problému Slováci, Poláci, Albánci, Řekové, Italové, Arabové, Vietnamci, Slováci, Rusové, Ukrajinci, Američané, Angličané, Australané, Mongolové a další národnosti. Navzdory tolik omílanému odsunu zde žijí i Němci. Dovolím si paní Merkelové připomenout, že to byli její předkové, ne moji, kdo před pětasedmdesáti roky z Evropy udělali lidská jatka. Byli to příslušníci jejího národa, kteří přeměnili šest milionů Židů v prach a popel. Byli to vojáci německého wehrmachtu a Waffen SS, kdo za sebou nechávali spálenou zem i její obyvatele.

Byli to Němci, kdo mučili ženy a děti. Rakušáci se dnes tváří, že oni nic, oni muzikanti, a byli téměř Hitlerovou obětí. Když ho vítali při anšlusu záplavou květin a jásotem, toho svého milovaného rodáka z Braunau, to nebyli oni? Rakouská státní příslušnost mnohých velitelů koncentračních táborů také není pravdou? Když jsem viděl dokumentární film z pohřbu válečného zločince Otto Skorzenyho v Madridu a Vídni, kde v roce 1975 (!) Rakušané hajlovali, měl jsem vlčí mlhu? Pokud utekl vězeň z koncentráčního tábora v Mauthausenu, byli sezváni ctihodní měšťané a sedláci z okolí na hon. Ano, na hon! Tak se tomu říkalo. Ozbrojeni kulovnicemi a brokovnicemi dědové a pradědové dnešních kazatelů dobrých mravů štvali krajinou naše předky. Rakušané byli elitou, Češi, národ určený k lovu a vyhlazení. Velmi doporučuji návštěvu mauthausenského lágru s vyhlídkou na Alpy, respektive toho mála, co z něj zbylo. Uvidíte pece, v nichž pro pobavení rakouských dozorců byli upalováni vězni zaživa. Křik a nářek nešťastníků nazývali bodří wurstoví tatíci „andělské zpívaní“. Možná tak zpíval i Karel Hašler, než ho umučili.

Při vchodu do krematoria si všimněte nenápadné železné tyče nad vchodem a na ní připevněného ocelového lanka. Na lanku byly věšeny malé děti. S pověstným rakouským pivním humorem se zařízení nazývalo „Houpačka“. Uděláte – li si malou procházku pod lágr, do kamenolomu, spatříte další hrůznou kulisu špílců našich veselých sousedů. Strážní nutili skákat vězně z kolmé čtyřicetimetrové skalní stěny do vody malého jezírka na dně kamenolomu. Kdo váhal, toho zastřelili. Kdo skočil, byl „parašutista“. Mrtvý parašutista. Oh, k popukání! Večer, po skončení práce v lomu, každý vězeň musel vystoupat 186 strmých schodů k lágru s těžkým kamenem neseným v zátylku. Podalpští synci vymysleli hru „domino“. Prvního,který vyšel až nahoru, pažbou pušky praštili do obličeje. Ten upadl nazad a dominovým efektem popadalo dalších několik set lidí, přičemž nesměli dvacetikilový kámen pustit z rukou. Na to, kolik tato hra bude stát životů, uzavirali dozorci sázky. Joj, to byly veselé časy!       (Čtěte na stránkách iReporter)


Pouze drakonické tresty zamezí nelegální migraci. Pro převaděče i pro lidi z neziskovek .....Prevencí by bylo, nepustit na náš kontinent ani jediného nelegálního migranta. Toto politici nechtějí, takže zbývá cesta tvrdé represe.

Jako bývalý policejní rada Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Policejního prezídia ČR vím, o čem mluvím.

Hloupých řečí od eskalace migrační krize v září roku 2015 jsme už všichni slyšeli od všemožných politiků nespočet. Nemá smysl je rozebírat, jde o hloupé řeči naprostých amatérů, kteří se snaží zastavit katastrofu, kterou vyvolala Merkelová svým pozváním všech z Asie a Afriky.

A protože není nikdo schopen, ani ochoten, Merkelovou politicky odstavit, tak vidíme plejádu stejných pomatenců, kteří ve snaze se jí zalíbit vymýšlejí naprosto otřesná opatření, která jsou samozřejmě k ničemu. Jako řešení je nazývají pouze oni a kývači, bez jakékoliv odborné erudice, a ti je v těch tragických hloupostech podporují.

Vše došlo tak daleko, že už tito pomatenci opakovaně vyhrožují všemožnými sankcemi všem státům, které se tomuto šílenství odmítají podvolit. To je dovršení hloupé politiky hloupých lidí.

Správně se říká, že prevence je lepší, nežli represe. Jenže prevencí, a to jedinou, je nepustit na náš kontinent již ani jediného nelegálního imigranta z Asie či Afriky. Ovšem to politici a politické neziskovky naprosto sabotují.

Pak zbývá represe. Tou mohou být pouze drastické tresty odnětí svobody pro všechny, kdo se na nelegální migraci podílejí, včetně konkrétních lidí z všemožných politických neziskovek, které jsou na tomto nelegálním odchodu s lidmi očividně napojeny. A každý nelegální migrant musí být umístěn do vyhošťovací vazby, nežli bude vyhoštěn. Takto to v ČR probíhalo počátkem devadesátých let a nikdo se nad tím nepozastavoval, protože šlo o naprosto standardní postup. Tento postup musí být opět zaveden v úzké součinnosti všech orgánů moci výkonné i zákonodárné.

Zatím vidíme pouze to, že pomatení politici dělají administrativně z nelegálních migrantů migranty legálnía vlády mnoha zemí svým občanům v této věci soustavně lžou.

Pokud lidé budou volit stále stejné politiky a politické subjekty, které takovéto lidi nominují, pozitivní změna a vyřešení tohoto obrovského problému neexistuje        (Čtěte na stránkách Tadesco)


Italové vypískali předělávku Mozartovy opery Čarovná flétna, která podporovala nelegální migranty ..... V Brně jsme měli divadelní hru s Ježíšem znásilňujícím muslimku. V Itálii zase předělali Mozartovu Čarovnou flétnu v kus hájící nelegální migraci.

Italské publikum produkci Mozartova díla vypískalo, protože obsahovalo odkazy na likvidaci nelegálních migrantských táborů. Opera z dílny britského operního ředitele Grahama Vicka se na operním festivale Macerata nesetkala s pochopením. Kromě likvidace tábora opera znázorňovala i migranty topící se ve Středozemním moři.

Členové Ligy, kterou vede ministr Salvini, produkci kritizovali a místní poslanec Tullio Patisini ji označil za absurdní.

Přidal se k němu senátor Ligy Paolo Arrigoni, který řekl, že Vick Mozartovo dílo zmasakroval, a ptal se, proč do díla nevložil brutální vraždu italské dívky Pamely Mastropietro.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)

Těm idiotům není nic svaté ... chudák Mozart.


Chilská firma vynalezla kouzelnou „plastovou“ tašku, která se rozpustí za pár minut ve vodě. Ropu nahrazuje vápenec ..... Poslední dobou se mluví stále více o tom, kterak plasty devastují planetu a že jejich hromadění a nerozkládání v přírodě je nejaktuálnější ekologickou katastrofou dneška z těch všech, které nám hrozí. Každým rokem v oceánech končí dle údajů OSN 10 až 20 milionů tun plastového odpadu, který neblaze poznamenává jak život pod hladinou moře, tak na souši.

Některé země, mezi nimi třeba jihoamerické Chile, tak přikročily k jejich zákazu. Řeč je samozřejmě o plastových sáčcích a taškách, nikoli o tvrdých plastech.

Právě v Chile skupina byznysmenů přišla s řešením, které by se mohlo stát alternativou používání plastových sáčků a tašek, kterým říkáme igelitky. Nejprve Chilané vyměnili v chemickém vzorci plastu ropu za vápenec a nyní dokážou vyrobit tašky, které prý neznečišťují životní prostředí a hlavně v něm nezůstávají. Úplně totiž zmizí, respektive rozpustí se ve vodě.

Roberto Astete a Cristian Olivares, tvůrci inovativního produktu, nejprve začali experimentovat s výrobou v přírodě rozložitelných saponátů, na konci ale přišli s chemickou formulí založenou na PVA – polyvinylalkoholu, rozpustitelného ve vodě, který nahrazuje deriváty ropy (příčinu nezničitelnosti plastů, které se pak drží v potravním řetězci a zamořují životní prostředí).

„Má nulový dopad na životní prostředí,“ vysvětlil ředitel Robert Astete na tiskové konferenci v Santiagu výhod tašky. V Chle má taška určitě potenciál, neboť tam od ledna platí zákaz klasických igelitek, jako vůbec v první jihoamerické zemi.

Velké obchodní řetězce na to, aby našly řešení, mají jeden rok, střední a menší podniky pak mají roky dva – do té doby by měli najít alternativu. Původně měl zákaz platit pouze pro pobřežní města, ale prezident Sebastián Pinera rozšířil zákaz na celou zemi. „Udělali jsme zásadní krok k tomu, abychom se lépe starali o Chile, potažmo o planetu,“ napsal prezident na Twitteru.

Šéf firmy Solubag na prezentaci tašky vzal sklenici, naplnil ji vodou a vložil do ní tašku, kterou během chvíle rozmíchal – rozpustila se, zmizela. K překvapení přítomných pak sklenici vyopil s tím, že to, co z ní zbylo, je uhlík, a ten je neškodný. Pokud to nebyl nějaký trik, znamenalo by to perfektní recyklaci.       (Čtěte na stránkách Šifra)


6.8. 2018     Šestý srpen je ve znamení Světového dne boje za zákaz jaderných zbraní  (Dne Hirošimy) - u příležitosti výročí svržení první jaderné pumy na světě (Hirošima, 1945).

Dále se u příležitost svržení této bomby slaví z rozhodnutí výkonného výboru Mezinárodního hnutí lékařů svátek nazvaný Mezinárodní den boje lékařů za mír.


Hloupost doby. Pozastavují se, že v chlapeckých románech od Foglara nejsou dívky ..... Nakladatelství Albatros se chystá opět vydat dílo skautského pedagoga a spisovatele Jaroslava Foglara. Ale víte, že je možné se setkat i s názory, že by se jeho příběhy měly předělat kvůli genderové a multikulturní nevyváženosti?

Například v článku, jehož odkaz je http://zdroj.cz/palicka-foglar-genderove-kvoty, se autor zabývá možností, že se prý o takovéto možnosti uvažuje. Například kreslířka, která má jeden z příběhů ilustrovat, si povzdechla, že Jestřábovo dílo není nijak bohaté na ženské postavy.

A víte, proč není? Protože je to chlapecká literatura. A ta je přeci hlavně o klukách. A co víc! Našli by se prý i tací, kteří by dílo Jaroslava Foglara kritizovali i za to, že je prý málo multikulturní a v dnešní tzv. „politicky korektní“ době, tak prý nemá šanci na úspěch.

Já osobně jsem na foglarovkách vyrostl. A tak se ptám, kdo vymýšlí takovou tu módu, co že prý jako má a nemá v dnešní politicky korektní době šanci na úspěch? To se jako řeší někde na „žižkovské klinice“, v „Žít Brno“ nebo někde v podobné organizaci zaměřené na neomaxsusmus a na multikulturalismus?

Naopak! Já si myslím, že obyčejným českým lidem se musí takovéto genderové a multikulturní snahy o změny v dílech českých klasiků protivit stejně, jako se jim za předlistopadového režimu protivily nejrůznější tehdejší režim propagující televizní seriály. A jestli teď chce někdo měnit příběhy Jaroslava Foglara, aby se jako více hodily do politicky korektního a multikulturního světa, má moji tvrdou kritiku a tvrdý odpor. Nic jiného. Je skutečně neskutečné, s čím dokážou takovíto zmagořelí multikulturalisti přijít! Já si Jestřábova díla vážím za to, co psal on. A nikoliv za to, co by si tam přál mít někdo jiný.       (Čtěte na stránkách Bez politické korektnosti)

Bože, to jsou hovada ... jsou schopni udělat z Mirka dušína Gaye, z Červenáčka transexuála a v průběhu děje se ze Jarky Metelky vyklube zakuklená lesba a z Jindry Hojera černoch. A budou chtít ve Stínadlech stavět mešitu, což se jim Bratrstvo kočičí pracky bude snažit překazit, ale hodní migranti jim přijdou včas na pomoc ... ach jo ...


Tomáš Halík opět na scéně ..... Tentokrát píše: „Byl jsem uprchlík a neujali jste se mne... Odmítnutí ujmout se byť sebemenšího množství uprchlíků je symbol, který představuje mnohem horší urážku Krista než jakkoli kontroverzní divadelní představení.“ Několik let se (prozatím docela neúspěšně), bráníme pozvolné islamizaci Evropy. Frontmani multikulturalizmu, Švédsko, Francie, Německo, Anglie, jsou sužovány no-go zónami, v nichž prohrávají boj o přežití.

Státy V4, které kolonie neměly a na jejich území tím pádem (prozatím) nejsou předvoje muslimů, se proto brání všemu, co by je mohlo násilím nutit do ničení národních kultur jen proto, že frontmanům začal už jejich multikulturalizmus přerůstat přes hlavu.

A přesně v této chvíli se ozve hlas Tomáše Halíka, demagogicky posazujícího Ježíše Krista do člunu mezi mladé islámské „bojovníky“, chystající se podrobit si v budoucnu evropské země nevěřících, nebo – alespoň prozatím - žít slastně ze štědrých sociálních dávek, které již Brusel (ve stejné výši) rozšířil na všechny země EU.

Tak to se na mě, pane Halíku nezlobte, ale tam já Ježíše Krista opravdu nevidím. Dovedu pochopit, že někdo vidí věci jinak. Je-li někdo bojovníkem multikulturalizmu, tak ať si multikulturalizmus hájí. Ale ať se nesnižuje k tak vulgárnímu zneužívání toho, co je stále ještě v zemích Koruny české považováno za posvátné a hodno té nejvyšší úcty.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Za našeho tichého nesouhlasu nám znechutí mít děti a vymění za Afričany ..... Sice nechápu co si od toho slibují, země přijdou zugrunt, ale děje se to. Už se to připravuje. LGTBP. To P je pro pedofily. Než namítnete že to se nestane, vzpomeňte - před 2 - 5 lety jsme mysleli že tolerance a registrované partnerství bude stačit. Uvěřili jsme že budou adoptovat z děcáků ty které nikdo jiný nechce

Už to dávno mají, rovnost ped zákonem, už i manželství, už i adopce, a i to je málo, nyní si mohou najmot někoho kdo jim to odnosí. vše legální. I to je málo, a dožadují se zasahovat do školství, nestačí že leckde dobrovolně zvou transky, drag queens a jiné kašpary aby poučovali dětičky od předškolního věku. chtějí to mít v osnovách.

S jídlem roste apetit, jsou to leta co se požaduje legalizovat pedofily,  zatím o tom nechtějí politici ani slyšet, jen se snižuje věk k souhlasu k sexu. Chápu že to i děti láká, a pokud 12tiletý ošahává 11tiletou, nelze nic namítnout. Problém je třicátník a 12tiletý hoch. Ale aktivisté už vykřikují že věk nehraje v lásce roli.

Nevypadá to na to že by s tím někdo chtěl něco dělat, a LGTBP už křičí a hlasitě.  Kolik let budou potřebovat na to aby pedofilové byli oficiálně ublížená menšina? 2 roky, 5 let? A tak vám brzo do domu vleze chlapík který vás slušně požádá o vztah k vašemu 7-letému synovi. Zamiloval se. Slíbí že ho neznásilní. Slovo dodrží, prý můžete dát kamery a natáčet.  Bude do vašeho syna hučet, pardon, vyznávat lásku tak dlouho až synáček řekne své ano.  A nebo ne, a udělá z něj silného neurotika s nepředvídatelnými následky.

A jelikož se perou i za práva dětí na sex, tak vy se neodvážíte odporovat, protože by to byla pedofobie. A ta bude tak hrozná jako dnes homofobie.  V hodně zemích když  vám soused leze na hrušky a vy mu dáte přes papuli, tak je tím srozuměn, a jedeme dál. Ukáželi se že se hrušek zachtělo hošanovi, už je to homofobie a zločin z nenávisti, a máte paragraf na krku. A totéž bude s další menšinou která trpí nenávistí od většiny.

Takže, lidé si v takové duhové společnosti setsakra rozmyslí mít děti. A budou je teda importovat z Afriky. S NAŠÍM NESOUHLASEM.  Jako se vším poslední dobou,  lidé nesouhlasí, ale aktivisté, ziskovky a politici rozhodují. Oni to ví líp.       (Čtěte na stránkách Necenzurujeme)


Vždyť přece v Německu musí být nyní pracovních sil dost, když si na práci dovezli již 1,6 milionu lidí, z toho 80 % zdravých, dobře živených chlapů ..... V těchto dnech sledujeme v televizních zprávách, že už i v sousedním Německu je nedostatek pracovních sil. To je divné, řekne si náš občan obeznámený se záměry EU (viz Marakéšská úmluva a jiné smělé plány EU).  Vždyť přece v Německu musí být nyní pracovních sil dost, když si na práci dovezli již 1,6 milionu lidí, z toho 80 % zdravých, dobře živených chlapů. Prý jim zatím v práci brání neznalost místního jazyka, tedy němčiny. Zřejmě zaměstnavatele v Německu nenapadlo, že ti příchozí inženýři nebudou umět cizí jazyk.

Nenapadlo je ani to, že by na celou partu pracovníků stačil jeden tlumočník.  Vše je prý ale na dobré cestě, jen trpělivosti je třeba, až se migranti naučí německy. To ale, aby začali chodit do škol, aby si tak mohli splnit své tajné sny „stát se inženýry a lékaři, hned jak se naučí číst a psát“, jak občas říkali. Do té doby práce jistě počká, do žádného studia při zaměstnání migranty v Německu jistě nikdo nutit nebude.

Konečně mají svá práva, tak co? Při známé pracovní morálce v zemích jejich původu a při jejich časté nepřipravenosti pracovat v klasickém průmyslu (nelze jim ale vyčítat, že doma k tomu často neměli ani příležitost) se zdá, že budou studovat až do penze, do níž se jim budou nepochybně započítávat i jejich roky studia. Stejně by namítali, že když je verbovali do Evropy, nikdo jim o práci nic neříkal. 

Jen abychom u nás zase nechtěli soutěžit s dalšími eurozeměmi v počtu studentů na celkový počet obyvatel a abychom za účelem dosažení lepšího umístění nezačali ty migranty za účelem „studia“ či spíše vylepšení nějaké další nesmyslné statistiky si ještě sami iniciativně dovážet. 

Ještě že ta čeština není světovým jazykem! Tu se učit nikdo z migrantů nebude. Pro jejich kočování Evropou by ji nemohli dále využít. Poprvé v životě lze tuto skutečnost považovat za výhodu.         (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Dvanáct přírodních léčivých prostředků proti bolesti zubů, o kterých váš zubař nechce, abyste věděli ..... Dlouho předtím, než se začaly používat komerční druhy zubních past, lidé používali přírodní léčebné prostředky pro zlepšení zdravotního stavu svých zubů a zmírnění bolesti.

Většina lidí si myslí, že bolest zubů je způsobena dírou v zubu, ale dnes je známo, že bolest zubů mohou způsobovat i různé jiné faktory.

Příčinou bolestí zubů jsou například onemocnění dásní, úrazy zubů, vředy, prořezání zubu z dásní, bruxismus (hlasité skřípání zubů, případně cvakání a zatínání zubů; je to zlozvyk, při kterém se zuby třou o sebe), poškození zubní výplně neboli plomby, abnormální skus a zubní kaz.

Bolest zubů je obvykle doprovázena otokem dásní, horečkou či bolestmi hlavy.

Ještě předtím, než uděláte něco jiného, měli byste vyzkoušet některé z následujících přírodních léčebných prostředků, které pomáhají potlačit akutní bolest zubů.

Esenciální oleje ... Esenciální oleje ze skořicové kůry, myrhy, hřebíčku, čajovníku (tea tree oil) a máty peprné (peppermint) zklidňují citlivost zubů a zmírňují bolest zubů. Esenciální oleje zároveň zabíjejí bakterie, které se v ústech nacházejí.

Pasta ze zázvoru a kajenského pepře ... Smíchejte trochu kajenského pepře se zázvorem a potřete bolavý zub a jeho okolí. Tím zmírníte bolest zubů.

Kloktání slanou vodou ... Přidejte špetku soli do sklenice teplé vody a vykloktejte si ústa zhruba jednu minutu. Předejdete tak zánětu, potlačíte bolest a zredukujete otok dásní.

Česnek ... Silné antibakteriální, protizánětlivé a analgetické vlastnosti česneku vám pomohou vyléčit bolest zubů.Rozdrťte stroužek česneku, nechte ho několik minut volně na vzduchu, aby se jeho sloučeniny aktivovaly. Poté přidejte trochu soli a pořádně žvýkejte na té straně, kde vás bolí zub.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Náš vesmír by mohl v kterýkoli okamžik zmizet, říkají vědci ..... Fyzikové z Baltské federální univerzita Immanuela Kanta analyzovali jeden z modelů temné energie a došli k závěru, že budoucnost našeho vesmíru by mohla být o mnoho nestabilnější a katastrofálnější, než se dříve věřilo. Výzkum byl publikován v The European Physical Journal C.

„S ohledem na nové druhy singularit je budoucnost našeho vesmíru nepředpověditelná a nebezpečná. Tento výzkum naznačuje, že některé singularity by se mohly objevit velmi znenadání a prakticky kdykoliv. Ani hvězdy, ani galaxie by takovou katastrofu nepřežily," řekl profesor univerzity Arťom Jurov.

Na přelomu století učinila věda několik důležitých objevů, jedním z nich je důkaz o nekonečném roztahování vesmíru, temné hmotě a temné energii, gravitačních vlnách a další. V roce 1998 bylo zjištěno, že vesmír se roztahuje s rostoucí rychlostí.

Vědci věří, že akcelerace rychlosti je způsobována takzvaným „temným sektorem" vesmíru.

O temné energii existují tři hlavní teorie. První říká, že temná energie je vesmírná konstanta, energie, která je rovnoměrně rozdělena po celém vesmíru. Druhá myšlenka definuje temnou energii jako dynamické pole, jehož energetická hustota se ve vesmíru mění v čase. Třetí hypotéza předpokládá, že temná energie je projevem modifikované gravitace.

„Budoucnost vesmíru záleží na tom, jaká z těchto verzí je pravdivá. Pokud je druhá verze pravda a vesmír je skutečně dynamické pole, tak v budoucnosti nás může čekat mnoho úžasných a nepříjemných překvapení. Konkrétně se jedná o to, že singularity se spíše objevují při zrychleném roztahování! Například střední tlak dynamického pole by mohl znenadání "explodovat"," řekl Jurov.       (Čtěte na stránkách AC24)


Do Evropy proudí magoři, analfabeti a kriminálníci z Afriky ..... Bohužel, žádní doktoři, inženýři a jaderní fyzici, co nás mají obohatit, ale odpad Afriky s vážnými mentálními a psychickými poruchami s agresivními sklony. To jsou závěry nezávislých studií i závěry obecného pozorování.

Jenom za polovinu měsíce července 2018 se do Španělska dostalo podle dat z IOM (Mezinárodní organizace pro migraci) na 6000 migrantů ze států Severní a Subsaharské Afriky, nejvíce z Maroka, Guinei, Mali a Pobřeží Slonoviny. Do Itálie díky zásahu tamní vlády se za posledních čtrnáct dní dostalo „pouze“ necelých 600 migrantů především z Tunisu, Eritrei, Súdánu, Nigérie. V Řecku v témže období přibylo na 1300 nových migrantů převážně ze Sýrie, Iráku, Afganistanu, Kamerunu a Konga.

Od začátku tohoto roku je to přes 70 tisíc migrantů. To je oproti letům 2015, 2016, 2017 v témže období vice než o polovinu méně, nicméně snaha o přesídlování pokračuje. Za hlavní povšimnutí ale stojí, že se mění skladba imigrantů a jejich toky. Už to nejsou lidé na útěku ze zemí bezprostředně ohrožených válkou, ale vysloveně nelegální ekonomičtí migranti z méně rozvinutých zemí především Subsaharské Afriky.

Jak známo, tato oblast je typická nejmenší mírou vzdělanosti. Nikde jsem nenašla statistiku uprchlíků ze Subsaharské Afriky, co se gramotnosti týká, ale pokud vezmeme v úvahu, že v těchto státech dosahuje gramotnost pouze 40 až 60 %, pak je jasné, že podle mne více než 50% uprchlíků je analfabetů. Osobně si troufám předpokládat, že to bude možná jen 30% těch, kteří jsou vzdělavatelní a umí číst a psát. Velká chudoba, žádné pracovní návyky, psychická traumata, která si tito lidé nesou od narození vzhledem k sociálně-politické a hospodářské situaci v zemích jejich původu, špatné kulturně-genetické předpoklady, nedostatečné hygienické a jiné návyky, velký výskyt infekčních nemocí a jiná zdravotní rizika, jako jsou psychické problémy a agresivita, to vše jsou věci, se kterými jdou migranti k nám do Evropy.

Nedávná studie asociace „Street psycholog“, která byla provedena v Padově, v severní Itálii tvrdí, že většina imigrantů, která se v současnosti nachází v Itáli trpí mentální poruchou, která u nich vyvolává agresivní chování a psychotické stavy. 54% žadatelů o azyl prokázalo znaky typické pro post-traumatický stres.       (Čtěte na stránkách Svobodné noviny)


Neomarxističtí pokrokáři si rvou vlasy. Jejich plány jim krutě nevycházejí ..... Svět se, naštěstí, nevyvíjí úplně tak, jak by si naši i světoví pokrokáři všeho druhu přáli.

Tzv. migrační krize je stále zřetelněji a hlasitěji „odhalována“ a pojmenovávána jako plánovaná a řízená invaze bojeschopných a bojechtivých mladých mužů do Evropy, na hranicích mezi státy schengenského prostoru jsou zaváděny kontroly a stavěny vysoké ploty s ostnatým drátem (vzhledem k nedávným událostem ve španělské Ceutě je možná jen otázkou času, kdy budou „pod proudem“), přímořské země (především Itálie) odmítají přijmout lodě se „zachráněnými migranty“.

Lidé se pomalu probouzejí z Bruselem naordinovaného falešného snu o blahobytné, multikulturní a všeobecně se milující Evropě pod křídly Evropské unie. Je zřejmě jen otázkou času, kdy některé státy po vzoru Velké Británie vyhlásí referendum o vystoupení z EU. Lze jen doufat, že jejich „…exity“ budou úspěšnější než ten Spojeného království.

Stále více realistických politiků volá po zrušení sankcí a po dialogu s Ruskou federací.

Zatím poslední „těžkou ránu“ pokrokářům zasadil nedávný summit prezidentů Spojených států a Ruska v Helsinkách. Zde se sešli „nenáviděný“ prezident jinak „přátelských“ USA Donald Trump s „nenáviděným“ prezidentem „nepřátelské“ Ruské federace Vladimírem Putinem.

Pánbůh nás netrestej, oni spolu mluvili. Celé dvě hodiny a mezi čtyřma očima.  A následovala další „nehoráznost“. Donald Trump pozval Vladimíra Putina do Bílého domu. Však už byl nejvyšší čas, aby tito „první mužové světa“, kteří mají na dosah to pověstné jaderné tlačítko, nechali své rádce rádci, a promluvili si osobně.        (Čtěte na stránkách ePortal)


Zubatá už si jede pro Miloše s prasklou lebkou, opilec, vlastizrádce a ovar! Jaroslav Hutka vyzvracel do světa text, který lékař přisoudil psychopatovi! Nahrávku uveřejnila neziskovka Post Bellum podporovaná Českou televizí, Českým rozhlasem, americkým velvyslanectvím, českými ministerstvy a německými fondy! Odkaz na prasklou lebku lze hodnotit jako výzvu k fyzickému útoku na prezidenta republiky! ..... Prezident České republiky Miloš Zeman se stal obětí velmi nebezpečného mediálního útoku s kriminálním podtextem. Písničkář Jaroslav Hutka totiž ve spolupráci s neziskovou organizací Post Bellum uveřejnil píseň, která při hlubším zkoumání textu odkazuje a vyzývá k provedení fyzického útoku na prezidenta republiky. Něco takového Česká republika ještě nezažila [1]. Nejde totiž o písničkářskou satiru namířenou proti politickým postojům prezidenta, což by se dalo respektovat v rámci svobody jedince a práva na svobodné vyjadřování.

Vysmátý Hutka při zpěvu písně, která oslavuje smrt Miloše Zemana.

Píseň je štvavou výzvou a apelem k ukončení života prezidenta republiky, v níž se nachází i návod. Autor písně v textu naznačuje, že prezidentovi někdo rozbije hlavu a uvnitř rozbité prezidentovy hlavy spatří kladivo a srp a krev z rozbité hlavy vystříkne v podobě tequily. Závěr songu oslavuje Zemanovu smrt s odkazem na šťastné a zpívající anděly, že prezident je konečně po smrti, protože Zubatá mu mává na pozdrav. Pojďme si rozebrat celý text písně.

Nahrávku licenčně šíří na internetu neziskovka sponzorovaná českými ministerstvy, americkou ambasádou a také automobilkou Škoda

Pokud nevěříte svým očím, jak taková nenávistná skladba mohla vzniknout, potom byste měli vědět, že nahrávka je šířena ve spolupráci s neziskovou organizací Post Bellum, která během prezidentské volby podporovala Jiřího Drahoše. Píseň vznikla i díky mediální podpoře České televize a Českého rozhlasu, které spolupracují s neziskovkou Post Bellum. Vznikla i díky finanční podpoře amerického velvyslanectví v Praze, které svým finančním dílem přispělo sponzorováním neziskovky k publikaci této odporné písně na webu. Seznam sponzorů neziskovky najdete zde.

Mezi sponzory nadace jsou rozličné německé fondy s napojením na Sudetoněmecký landsmančaft, o kterých jsme dříve psali v seriálu “Německý orloj české politiky”. Text písně lze chápat jako výzvu k fyzickému útoku na prezidenta republiky, aby mu někdo rozbil hlavu. Skutečnost, že nahrávku poskytla k volnému šíření zdarma na internetu právě nezisková organizace spolupracující s médii veřejné služby, představuje hrozbu pro demokratické principy v České republice, minimálně to, co z nich ještě zůstalo.       (Čtěte na stránkách AENews)

Na Hutku (a celé to sdružení, kterému se říkalo Šafrán) jsem chodíval před rokem 1978, než musel odejít do emigrace. Tehdy jsem ho považoval téměř za hrdinu (no co, bylo mi tak kolem 17 let ...). Dneska je mi z něj na zvracení.


OSN již před 18 roky vyhlásilo plán na přesídlení 159 milionů Afričanů a muslimů do Evropy! ..... Osmnáct let stará zpráva OSN: Evropa musí přijmout 159 milionů přistěhovalců do roku 2025. Podle serveru se tato zpráva objevila na francouzskémTwitterpost.

 Ve zprávě se říká, že to je jediné řešení jak financovat důchody a udržet poměr 4-5 pracovníků na jednoho penzistu.   Zpráva, která se zabývá výhledem do roku 2050 šla ještě dál, zvláště co se týče Německa a Itálie. :)   To je všechno hezké, jen u toho chybí návod, jak ty přistěhovalce naučit pracovat, tedy těch 97 % z nich, abych nepaušalizoval, protože nějak ty počty nevychází, protože, kdo zase bude pracovat na těch přišlých 159 milionů?   Zdroj: samnytt.se   My z Eurabia.cz to říkáme již od roku 2005! Neni to náhodna migračni vlna, je to plán! Ano, plán na likvidaci evropských národů ...       (Čtěte na stránkách EUrabia)

Tak ono to spíš vypadá, že se nepočítá s tím, aby vetřelci pracovali na evropské důchodce - oni je prostě podříznou a dělat nebudou vůbec - nechají se živit dosud produktivními Evropany ...


3.8. 2018     Třetího srpna 1492 vyplul Kryštof Kolumbus ze Španělska na svoji první výpravu. Z přístavu Palos de la Frontera blízko Huelvy vyplul se třemi karavelami. Největší loď Santa Maria, které velel Juan de la Cosa, byla dlouhá 39,1 metrů, Pinta byla dlouhá 17,8 metrů a velel jí Martín Alonso Pinzón a Niña, které velel Vicente Yáñez Pinzón, měřila 17,1 metrů. Flotila celkem čítala asi sto mužů.
Třetího srpna 1958 dosáhla atomová ponorka USS Nautilus jako první plavidlo Severního pólu. Ano, ponorka měla stejné jméno jako Nautilus kapitána Nema ze slavného románu 20000 mil pod mořem. Pro srovnání s Kolumbovými karavelami - délka ponorky byla bez pár centimetrů sto metrů a byla to první ponorka na jaderný pohon; zachovala se jako muzejní exponát.


Nízká rozlišení svědeckých videí mají za úkol zabránit identifikaci krizových herců a spolupracovníků neziskovek ..... Pokud v informačním poli něco nedává smysl, pokud mainstreamová média falšují utonulé migranty na Krétě, pokud uveřejňují údajná svědecká videa v nenormálně nízkém předpotopním rozlišení, jaké produkovaly telefony před 20 lety, ale ne dnes, potom jsme svědky konspirace a spiknutí těch, kdo ovládají maisntreamová média. Ano, jsme svědky výroby virtuální reality na zakázku a zadavatel si nepřeje, aby byly vidět detaily, obličeje, proto do mainstreamových médií přichází jen videa v zoufale nízkém rozlišení, které jako něco ukazují, ale ve skutečnosti nelze nikoho identifikovat. Nelze zjistit tváře lidí na člunech, jestli náhodou nejde o najaté herce, které by někdo poznal. Je tady totiž jedna nebezpečná hrozby pro ty, kdo organizují tyto fake news obrazové záběry.

Českému turistovi na Krétě se podařil neuvěřitelný úlovek. Během svého rekreačního pobytu u moře si totiž všiml neuvěřitelné scény, která probíhala přímo před jeho očima nedaleko hotelu, kde je ubytován. Popadl tedy svůj mobilní telefon a všechno natočil. Před jeho očima totiž probíhala výroba zfalšované virtuální propagandistické reality pro západní mainstreamová média. Na jedné straně byla scéna. Arabské ženy zahalené v hidžábech stojí po pás ve vodě v moři. Několik metrů od nich na hladině moře se nehybně vznáší těla jejich mužů. Na straně druhé filmový štáb na břehu. Žena sedí na stoličce, před sebou má kameru na stativu a rukama gestikuluje směrem k ženám do moře, jak se mají postavit a co mají dělat. Asistenti okolo režisérky jí pomáhají, jeden z nich má v ruce dokonce dron pro natáčení filmových záběrů ze vzduchu.

Do mainstreamových zpráv se dostanou stejně jenom rychlé několikasekundové střihy, případně se video dostane k soukromému promítání v Evropské komisi nebo pro potřeby propagandistických materiálů neziskovek. Nejde totiž o nic jiného, než o formování a překreslování informačního pole v Evropě a důkazy, pokud chybí, se prostě vyrobí na zakázku. Není ani potřeba nic skrývat, protože tyto záběry se označí za pravé, nebo se označí za záběry něčeho jiného. Mainstream nepotřebuje dokladovat autenticitu, protože mainstream sám o sobě prohlašuje, že je autentizační autoritou.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Jaké hudbě naslouchali Sapfó, Eurípidés nebo Sókratés?  ..... The Conversation je původně australskou akademickou komunitou založený nezávislý neziskový, dnes již mezinárodní mediální prostor pro popularizaci vědy a vzdělávání. Na jeho internetových stránkách zveřejnil Armand D'Angour, docent na Katedře klasických studií Oxfordské university článek pod názvem Hudba antického Řecka: nyní konečně víme, jak zněla. Těm, co to chtějí vědět také, nabízíme český překlad s videi. V roce 1932, v londýnském Královském hudebním spolku citoval muzikolog Wilfrid Perrett slova jistého hudebně zaměřeného profesora řečtiny: "Nikdo nikdy nebyl schopen pochopit antickou řeckou hudbu, a nikdo nikdy ani schopen nebude. Taková snaha by byla šílenstvím. "

Vskutku starověká řecká hudba dlouho představovala téměř k zoufalství dovádějící záhadu. Přitom v antickém Řecku byla hudba všudypřítomná, většina poezie v období 750 až 350 p.n.l. - písně Homéra, Sapfó a dalších – byla složena a interpretována jako zpívaný přednes, někdy doprovázen i tancem. Dobové literární texty poskytují množství konkrétních podrobností o tónech, stupnicích, efektech a nástrojích, jež se používaly. Společným znakem byla lyra spolu s populárním aulosem, což byly dvě rákosové píšťaly, na kterých současně hrál jediný hudebník. Zvukem připomínaly dva nezávislé, v melodii se doplňující hoboje.

Navzdory množství písemných informací smysl a zvuk staré řecké hudby zůstávaly neuvěřitelně nepolapitelné. Zčásti proto, že pojmy nacházející se ve starověkých zdrojích jsou komplikované a neznámé. I když notový zápis hudby také existuje a lze ho také interpretovat, je vzácný a jen útržkový. To, co se podařilo zrekonstruovat, často znělo nevábně a dost podivně, a tak hudba antického Řecka byla mnohými považována za ztracené umění.

Nynější fascinující vývoj však vyvrátil tyto chmurné předpoklady. Projekt zaměřený na výzkum antické řecké hudby, na němž jsem od roku 2013 pracoval, vytvořil úžasný vhled do hudební tvorby starých Řeků. Můj výzkum dokonce vedl k její interpretaci - a doufám, že v budoucnu budeme svědky mnohých dalších rekonstrukcí.       (Čtěte na stránkách OSEL)


Heřmánek pravý – léčí od hlavy až k patě ..... Heřmánek je rostlina květem a barvami podobná sedmikrásce či kopretině a v léčitelství či bylinkářství se používá pro své široké spektrum účinků, kdy léčivou sílu má právě květ heřmánku. Léčivými látkami v heřmánku jsou jeho silice, které jsou v heřmánku zastoupeny v hojném množství, proto lze tvrdit, že heřmánek opravdu léčí od hlavy až k patě. Heřmánek najdete každoročně na loukách, polích i mezích, kdy roste jako jednoletá rostlina téměř nepřetržitě od května do podzimu. Květy heřmánku by se měly sbírat ihned po rozkvětu a dají se použít v čerstvé formě jako odvar či čaj nebo je nasušit, kdy je heřmánek v takovéto formě široce využitelný.

Mimo domácí přípravu se heřmánek používá sušený do bylinných čajů a to i v kombinaci s jinými léčivými rostlinami. Dále se používá do mastí, tinktur, pastilek, jako odvar do koupelí či zábalů, jako zklidňující a protizánětlivý prostředek, jako výplach pro unavené oči, jako kloktalo při bolestech v krku a v kosmetickém průmyslu do krémů.

Účinky heřmánku ... Pokud bychom měli účinky heřmánku shrnout jen do několika málo slov, tak heřmánek vyniká svými protizánětlivými, hojivými, zklidňujícími, dezinfekčními a protialergickými účinky. Výhodou heřmánku je, že ho mohou využívat i kojenci. K vnitřnímu užití je heřmánek vhodný při trávicích obtížích – při nadýmání, bolestech břicha a žaludku. Krom trávicího systému se heřmánek užívá i pro zklidnění a léčbu dýchacího ústrojí, především při nachlazení, rýmě a kašli, kdy lze heřmánek i inhalovat (heřmánek zalitý vroucí vodou). Při bolestech v krku, dásní či zubů použijte heřmánek jako kloktadlo.       (Čtěte na stránkách CelostniMedicina)


Neziskovka pomáhající tzv. uprchlíkům už psychicky neunesla soužití s klienty a vzdala to ..... Francouzská nezisková organizace Solidarité Migrants Wilson ukončila pomoc imigrantům kočujícím v pařížské čtvrti La Chapelle. Dobrovolníci už měli dost útoky a agresivitu ze strany klientů.

Sdružení působilo více než dvacet měsíců. Za tuto dobu vydala přes 250 tisíc jídel. Organizace také zařídila dvě cisterny na nelegálním táboře. kde žije kolem sedmi set imigrantů.

Policie sice v červnu tábor zrušila, ale zanedlouho došlo opět k jeho obnovení. K imigrantům se nyní připojilo zhruba sto narkomanů.

„Vztahy mezi jednotlivými skupinami bydlícími spolu se vyvíjejí velmi špatně. Závislí narkomani trpí, ale jsou také velmi agresivní, dokonce i vůči nám,“ napsalo sdružení na svém facebookovém účtu.

„Nikdo nám není schopen zajistit ani minimální bezpečnost při naši každodenní práci vydávání jídel,“ stěžuji si nezisková organizace pro pomoc imigrantům. Podle ní je zřetelný neustálý nárůst nových imigrantů. Pařížské úřady odhadují, že do města přichází kolem pěti set nelegálních imigrantů týdně.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)


Kam můžete jet bez pasu a kam potřebujete i vízum? ..... Ačkoliv po Evropské unii můžete cestovat jen s občanským průkazem, mimo ni se bez pasu neobejdete a některé populární turistické destinace vyžadují i vízum. To se dá v určitých případech pořídit i na letišti, lepší a levnější však bývá zajistit si ho dopředu. Na co je dobré myslet předem, a jaká specifická pravidla platí pro vstup do některých hojně navštěvovaných zemí?

Český pas zajišťuje bezvízový přístup do 182 zemí celého světa, od sousedních zemí až po exotické destinace, jako jsou Seychely či Tuvalu. Kompletní seznam najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

„Ve většině zemí můžete bez víza pobývat 90 dní, existují ale výjimky jako Jamajka, Thajsko či Mikronésie, kde je vízum nutné už pro pobyt delší než jeden měsíc. Naopak v Kanadě může český turista zůstat bez víza až půl roku,“ říká Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest. A dodává: „Délka turistického víza někdy závisí na tom, jakým způsobem jste překročili státní hranici. Například ve zmíněném Thajsku platí 30 dní pro ty, kteří přiletěli letadlem, pokud ale dorazíte po souši, máte na návštěvu země jen 15 dní.“

Vízum budete potřebovat k návštěvě většiny postsovětských republik a zemí Afriky a Asie. Obvykle platí, že turistické vízum získáte po vyplnění všech formulářů na příslušné ambasádě. Není tomu tak ale vždy. Například australské turistické vízum si můžete vyřídit po internetu na základě vyplnění dotazníku a ověření beztrestnosti. Cena víz není jednotná. Průměrně se pohybuje v rozmezí od jednoho do dvou tisíc korun. Kde a jak si jednotlivá víza zajistíte, se můžete dočíst na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR v jeho encyklopedii států.

Pro vstup do řady zemí navíc platí specifická pravidla. USA sice občanům ČR pro krátkodobé turistické návštěvy umožňují bezvízový styk, vyžadují však pas s biometrickými údaji a vyplnění elektronického registračního formuláře ESTA. Pokud ale občan ČR cestoval kdykoliv po 1. březnu 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nebude online formulář ESTA stačit. V tomto případě musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum. „Země Blízkého východu včetně populárních turistických destinací, jako jsou Turecko či Egypt, zase odmítají přijmout návštěvníky, jimž brzy skončí platnost pasu. Abyste takovou zemi mohli navštívit, musíte mít pas, jehož platnost nekončí dříve než za tři až šest měsíců od vašeho plánovaného návratu,“ upozorňuje Lukáš Zelený.       (Čtěte na stránkách dTest)


Další americký špehovací program Tichá oblaka nasazuje na nic netušící pasažéry agenty, kteří sledují každý jejich pohyb. Jakmile se někdo zpotí či moc chodí na záchod, skončí na seznamu ..... Ve Spojených státech amerických řádí takzvaní letečtí maršálové – úředníci, kteří sledují americké občany, ačkoli nejsou z ničeho podezřelí ani není jejich jméno uvedeno na seznamu podezřelých z terorismu, a sbírají citlivé informace o jejich pohybu a chování. To vše v rámci sledovacího programu, který funguje od roku 2010, je tajný a jmenuje se Quiet Skies (Tichá oblaka). Informoval o tom deník The Boston Globe, v Česku o tom psal internetový deník Aktuálně.cz.

Sledovací program spadá pod agenturu TSA (Transportation Security Administration), jež je součástí ministerstva pro vnitřní bezpečnost a stará se především o bezpečnost letového provozu.

Za nedůvěryhodné chování je přitom považováno skoro všechno. Cestující se nesmí moc potit, chodit často na záchod, hrát si s mobilem ani se příliš družně bavit s cestujícími či být jakkoli divný. A být nervózní? Zapomeňte.

Účelem vzniku programu bylo odvrácení hrozby teroristického útoku, kterou představovali neznámí teroristé nebo podezřelé osoby. Jenže právě kvůli tomu letečtí maršálové sledují právě cestující, kteří nejsou na seznamu podezřelých osob, tedy obyčejné Američany. Agenti tak sledují konkrétně určené cestující, načež posílají soustavné zprávy o jejich chování. A dají je na seznam.

Některým lidem to přijde zřejmě normální. „Jsme podobní jako policisté, kteří stojí na rohu ulice, kde je zvýšená pravděpodobnost, že se něco stane,“ komentoval zjištění deníku The Boston Globe mluvčí TSA James Gregory. „Když jste v uzavřeném prostoru ve výšce 9000 metrů, dává smysl, že tam někoho nasadíte.“ Jako by nestačilo, že jiná agentura, NSA, všem špehuje telefony a počítače. Na zvýšené bezpečnosti ve světě se to, zdá se, nijak neprojevuje.       (Čtěte na stránkách Šifra)


Migranti ve francouzském azylovém centru protestovali kvůli jídlu a tomu, že musejí pracovat .....Představy s realitou se rozešly u migrantů žijících v azylovém centru ve francouzské obci Varennes-sur-Allier. Místo plných mís jídla jen skromná strava a navíc prý musejí pracovat. To je natolik rozzlobilo, že jich kvůli tomu celá stovka demonstrovala před tamní policejní stanicí.

“Chovají se k nám nelidsky,” stěžovali si. K jídlu prý mají jen chleba a mléko a velmi málo maso, a často nedostanou nic k večeři.

Kromě toho jim ale ještě vadí, že musejí denně 7 až 17 hodin pracovat, aby mohli v centru zůstat.

Centrum Viltaïs je charita, která se v obci z pověření státu o migranty stará. Stát ji podporuje a z těchto peněz jsou migranti ubytováni a živeni. Centrum přiznává, že jeho fondy byly nedávno sníženy o 25 procent, ale migranti podle něj žijí ve vynikajících podmínkách.

Migranti nicméně zapomínají, že je do Francie nikdo nezval. Že mají co jíst a kde složit hlavu, je dáno jen dobrou vůlí francouzského státu. Ten se ovšem se svým přístupem brzy rozpadne, a na troskách zničeného státu se takových demonstrací migrantů, kteří budou řvát, že takhle si to tedy nepředstavovali, ještě dočkáme dost. Snad jen jako vzdálení pozorovatelé.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Stromy mají podobný „srdeční tep“ jako lidé ..... Vědci se dosud domnívali, že voda se od kořenů k listům dostává postupně. Nová studie ukazuje, že stromy vodu čerpají v pravidelných intervalech

Jak se vlastně dostává voda od kořenů až k větvím, jak se vlastně vytváří míza? Obecně se předpokládalo, že voda prochází stromy takzvanou osmózou (odtud také slovo míza). Během osmózy voda kontinuálně postupuje z buňky do buňky a strom vyživuje. Nyní to vypadá, že pohyb není kontinuální. Strom vodu pumpuje. Podobně jako lidské srdce krev.

Vědci v rozsáhlé studii z roku 2017 zjistili, že stromy nejsou při svém vyživování bez jakékoli aktivity. Kmeny a větve stromů se ve skutečnosti zužují a rozšiřují, aby „čerpaly“ vodu z kořenů přes větve až do listů. Jde o podobný princip, jakým tepe lidské srdce. Tep stromů je však tak pomalý, že si jej vědci nikdy předtím nevšimli.

U několika stromů se větve pohybovaly o několik centimetrů nahoru a dolů v pravidelných několikahodinových periodách.

„Zjistili jsme, že většina stromů vykazuje pravidelné změny jejich tvaru, které jsou synchronizované v celé rostlině, což naznačuje periodické změny tlaku vody,“ vysvětlil anglickému magazínu New Scientist biolog András Zlinszky z Aarhuské univerzity v Dánsku. Jejich objev záhy přebrala všechna přední vědecká periodika.

Jako lidské srdce ... Zlinszky a jeho kolega Anders Barfod pro svoji studii použili pozemní laserové skenování. Sledovali tak 22 druhů stromů, u nichž je zajímaly změny tvaru klenby větví. Měření byla prováděna ve sklenících a v noci, aby se vyloučily slunce a vítr jako faktory pohybu stromů. U několika stromů se větve během noci pohybovaly o několik centimetrů nahoru a dolů v pravidelných několikahodinových periodách.

Vědci stále úplně nerozumí tomu, jak pohyb tohoto „čerpání“ funguje.

Po prozkoumání činnosti stromů se výzkumníci snažili zjistit, co tyto změny znamenají. Věří, že pohyb je indikací, že stromy právě přečerpávají vodu ze svých kořenů. Je to v podstatě jistý typ „srdce“. „Zjistili jsme dosud neznámé periodické pohyby v cyklech dvou až šesti hodin. Pohyb musí být spojen s kolísáním tlaku vody uvnitř stromu a to fakticky znamená, že strom čerpá vodu,“ potvrzuje Zlinszky.

Vědci ale stále úplně nerozumí tomu, jak pohyb tohoto „čerpání“ funguje. Domnívají se, že kmen jemně vytlačí vodu směrem nahoru přes xylém, což je systém cévní tkáně v kmenu, jehož hlavním úkolem je přenášet vodu a živiny z kořenů do větví a listů.       (Čtěte na stránkách Flowee)


Značky od mimozemšťanů! Máte je také na těle?! ..... Od přijetí naší první zprávy o značkách uplynulo delší období. Stalo se to v roce 2005 a začalo to ve Velké Británii, která je dodnes jedním z center výskytu těchto značek.

Co jsou tajemné značky?

Jednoduše řečeno je to značka, která je udělána přesně ve tvaru nitkového záměrného kříže, který byste mohli vidět na puškohledu při pozorování cíle. Ničím se vzhledem neliší. Obvykle se skládá z dvou linek, které se protínají v pravém úhlu, a které jsou umístěny nad jedním, dvěma nebo více soustřednými kruhy.

Jedinci, kteří tyto stopy nacházejí na těle je obvykle objevují po probuzení, po sprchování apod. Zatím nikdo neměl žádné vzpomínky na to, jak se značky dostaly na jejich tělo. Značky obvykle přetrvají jen několik dní, pak zmizí, ačkoli u někoho zůstal trvalejší obraz, který byl narudlý, oproti vzhledu okolní kůže. Nebyly zaznamenány žádné známky bolesti, spojené s těmito značkami.

Od oku 2005 sledujeme, že se objevují určité trendy. Například se zdá, že mezi testovanými jednotlivci je genetická příbuznost, která ukazuje na národy od severního Atlantiku. (Možná budete chtít přemýšlet o mimozemšťanech – „Nordicích“.) Víme, že značky jsou vytvořeny nástrojem, který působí energií záření na pokožku, což způsobuje, že kůže reaguje zarudnutím.

Mnoho otázek, málo odpovědí

II po osmi letech intenzivního hledání odpovědí ale nemáme jasno. Vzhledem k tomu, že nikdo z postižených si nepamatoval jak značka vznikla, nemáme tušení, kdo jsou jejich tvůrci nebo odkud pocházejí.

Neznáme ani účel těchto značek, ačkoli logika naznačuje, že jsou výsledkem nějakého typu testování nebo značkovacího procesu. V současné době nás to zanechává v temném světě spekulací. Můj vnitřní pocit je nyní asi stejně dobrý jako u jiných, ale moje intuice mi říká, že pachatelé těchto nitkových křížů jsou buď z jiné dimenze, nebo využívají interdimenzionální technologie.

Proč? Protože neexistují svědci jejich vstupu a odchodu z domovů těch, kteří byli takto označení, nebyly zde spatřeny žádné lodě, žádné koule, ani disky. Interdimenzionální technologie je jediný způsob, jak vysvětlit, jak může někdo jednoduše zmizet, aniž by zanechal po sobě stopu.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Erik Best: Blízcí přátelé mají pojistku ..... Rozhodnutí Ústavního soudu změnit definici „osoby blízké” tak, aby nezahrnovala jen rodinné příslušníky, ale i velmi blízké přátele, má příchuť absurdity. V případu obvinění ze znásilnění ženy jejím odloučeným manželem stál soud před otázkou, jestli blízká přítelkyně obou manželů musí svědčit (nemusí). Rozhodnutí soudu má ale dalekosáhlejší význam, byť termín „osoba blízká” se objevuje v mnoha českých předpisech. Včera se právník Filip Melzer v Českém rozhlase nevěřícně ptal, jestli to znamená, že blízcí přátelé teď budou mít přístup ke zdravotní dokumentaci člověka v případě kómatu nebo smrti? A co oblasti daní nebo střetu zájmů, na které se vztahují pravidla o „osobách blízkých”? Co když například známý pražský právník zakrýval a spravoval nelegálně nabytý majetek vrcholného politika, zatímco byl v úřadu? Byli by také chráněni před výpověďmi, kterými by si mohli navzájem uškodit, protože byli velmi blízkými přáteli? To brzy zjistíme.        (Čtěte na stránkách Nová republika)


2.8. 2018     Druhého srpna 1892 byl vydán zákon, který zaváděl (od 1. ledna 1900) na území Rakouska-Uherska korunu jako platidlo. Tehdy se o Rakousko-Uhersku hovořilo jako o "zpuchřelém mocnářství" ... doufejme, že se už vyhneme zavedení eura a likvidace staré dobré koruny v ještě zpuchřelejší EU.


Konec pantografů, poslední zamíří příští týden do depozitáře muzea v Chomutově ..... Pražská železnice zažije příští týden jedno velké loučení. V provozu po více než 50 letech skončí poslední elektrická jednotka řady 451, které se přezdívá pantograf, panťák, emilka nebo nověji žabotlam. Informaci serveru iDnes.cz potvrdil mluvčí drah Petr Šťáhlavský. Posledním provozním dnem bude pátek 10. srpna.

Podle informací deníku Zdopravy.cz ale nepůjde o železniční pohřeb. Naopak, poslední panťák (451.025-26) čeká nová etapa existence jako muzejního exponátu. Převezme jej totiž Národní technické muzeum, v sobotu se proto vlak vydá do jeho depozitáře v Chomutově.

Nepojede přitom sám. Doprovodí jej muzejní exemplář stejného pantografu, který mají České dráhy umístěný v Šumperku. Pantograf pojede ze Šumperka do Prahy jako zvláštní vlak s přepravou cestujících už v pátek, na páteční podvečer je pak naplánováno společné fotografování obou pantografů. V sobotu se pak spolu vydají přes Ústí nad Labem do Chomutova.       (Čtěte na stránkách Z dopravy)


Genový tah. Velmi mocná a nebezpečná nová technologie, a zároveň potenciální biologická zbraň ..... Genový tah (gene drive) je proces, při němž se v populaci všech živých bytostí rychle rozšíří jakékoliv potřebné geny, které speciálně naprogramují genetičtí inženýři.

Veřejné organizace Spojených států zveřejnily na základě zákona o svobodě informací přes tisíc e-mailů z korespondence vojenských oddělení ohledně financování vývoje nejnovější technologie pro tvorbu geneticky modifikovaných organismů (GMO) - genový tah.

Neočekávaně vyšlo najevo, že americká Agentura ministerstva obrany pro pokročilé výzkumné projekty (DARPA) je nyní hlavním zákazníkem vývoje této technologie. Oznámila to americká ekologická organizace Přátelé Země. DARPA vynaložila 100 milionů dolarů na projekt, týkající se genového tahu. Dříve se však uvádělo, že pro tento účel byly přiděleny finanční prostředky o třetinu menší.

Podle dostupných zpráv je tato agentura největším sponzorem vývoje technologie genového tahu na světě. Je zřejmé, že takovýto projekt bude před veřejností utajován, a jeho výjimečně mírové ustanovení vyvolá řadu otázek.

Genový tah je velmi mocná a nebezpečná nová technologie, a zároveň potenciální biologická zbraň, která může mít zničující důsledky pro zachování míru, bezpečnost potravin a životní prostředí, zejména pokud by byla použita nežádoucím způsobem.

Částka jeden a půl milionu dolarů „dala zelenou“ genovému tahu ..... Veřejné organizace získaly informaci, že Nadace Billa a Melindy Gatesových vynaložila 1,6 milionu dolarů na PR kampaň za účelem podpory technologie genového tahu v rámci struktur OSN. Prostřednictvím těchto peněz zajistila soukromá PR agentura „Emerging Ag“ účast 65 odborníků v konzultačním procesu. Mezi nimi byl i vysoce postavený představitel Nadace Gatesových a zástupci vedení agentury DARPA. Z těchto peněz agentura také pomohla zabránit zavedení mezinárodního moratoria na používání genového tahu v přírodě.

170 významných mezinárodních veřejných a vědeckých organizací a odborníků v prosinci 2016 požadovalo po organizaci OSN, aby zavedla moratorium na genový tah. Moratorium však přijato nebylo, takže kdykoliv se v přírodě může objevit rozsáhlé používání genového tahu.        (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Pes - nejlepší psycholog člověka ..... Přestože majitelé psů někdy až přespříliš vyzdvihují své miláčky do nebes, faktem zůstává, že o prokázaných výhodách vzájemného souznění člověka a psa čteme prakticky neustále. Svůj vědecký důkaz má nyní i tvrzení, že pes vycítí, pokud je jeho majitel rozrušený a cíleně mu přispěchá na pomoc.

Tento závěr vzešel ze studie prováděné na Johns Hopkins University. 34 psů tu bylo testováno na reakce související s emočním stavem majitele. A zjistilo se, že pláč či zjevné rozrušení “páníčka” motivují psa k co nejrychlejší snaze o poskytnutí pomoci.

„Zjistili jsme, že psi nejenže vnímají, co jejich majitel cítí, ale když pes ví, jak pána utěšit, pak překoná i překážky, aby se k němu dostal a konejšil ho,“ prohlásila doktorka Emily Sanford, která se na studii podílela.

S ohledem na tuto a další studie vyvozují vědci neúprosné závěry v tom smyslu, že psi daleko lépe rozumí člověku, než člověk svému čtyřnohému miláčkovi. Dokládá to třeba komentář další expertky profesorky Sophie Scott, který o lidských rezervách ve vztahu ke psům vypovídá hodně: „Zjistili jsme, že většina psů nemá příliš ráda objímání. Když sledujeme psy ve chvíli, kdy je objímají lidé, tak vidíme, že jsou ve stresu… vyvolává to v nich úzkost, chtějí mít možnost svobodného pohybu… Psi jsou velmi dobří při odhadování našich emocí, ale my jsme dost mizerní při čtení těch jejich.“         (Zdroj: 21@století)


Libyjská pobřežní hlídka odvezla 611 migrantů zpátky do Afriky, neziskovky bijí na poplach ..... V pondělí a úterý libyjská pobřežní stráž údajně zachránila 611 migrantů z paluby několika loděk a odvezla je zpět na africkou pevninu.             

V rámci Libyjské pátrací a záchranné operace, italské plavidlo, na základě informací od libyjské pobřežní stráže, zachránilo 108 migrantů z paluby gumových člunů a vrátilo je zpět do přístavu v Tripolisu. Loď nazvaná La Asso 28 byla podpůrnou lodí pro ropnou plošinu.

Italská meanstreamová média citovala stížnosti nevládních organizací, které tvrdí, že při převezení migrantů zpět do Libye italská loď porušila mezinárodní právo, které zaručuje právo na azyl a neuznává Libyi jako bezpečné útočiště.

Mluvčí Rady Evropy nedávno uvedl, že „žádná evropská loď nemůže převést migranty zpět do Libye, protože je to v rozporu s našimi zásadami.“

Před asi třemi týdny další loď Vos Thalassa podporující ropnou plošinu zachránila skupinu migrantů a připravovala se na jejich převoz na libyjskou hlídkovou loď, když vypuklá vzpoura mezi migranty přesvědčila velitele, aby zvrátil cestu a požádal o pomoc italskou pobřežní stráž. Migranti byli naloženi na palubu lodi Diciotti a byli po intervenci italského prezidenta Sergia Mattarelly převezeni do Trapani na Sicílii.

V rozporu s prezidentem, místopředseda vlády Matteo Salvini prohlásil, že nejnovější operace je vítězstvím úsilí potlačit nelegální přistěhovalectví. Rozhodnutí převést migranty zpět do Afriky, a ne je přemisťovat do Evropy, odráží dohodu mezi Itálií a Libyí, která výrazně snížila počet afrických přistěhovalců, kteří dosahují italských břehů.

S odkazem na tyto zprávy Salvini napsal na Twitteru: „Libyjská pobřežní hlídka zachránila a odvezla zpět do země 611 přistěhovalců. Nevládní organizace protestují a převaděči přicházejí o svůj business? Skvělé je to, jak postupujeme.“       (Čtěte na stránkách Svobodné noviny)


Vláda USA konečně přiznala, že konopí skutečně zabíjí rakovinu ..... Zdá se, že fakt o tom, že konopí úspěšně zabíjí rakovinné buňky, již více není žádnou konspiračních teorií. Od teď tuto rostlinku můžeme oficiálně považovat za uznanou prevenci a léčbu na rakovinu.

Podle Amy Willisové věnující se poradenství v oblasti rakoviny, vláda USA právě přidala informace o používání konopí a kanabinoidů (účinných látek v konopí) na své oficiální webové stránky.

Jak uvádí: „Národní institut zdraví, který je součástí amerického ministerstva zdravotnictví, v současnosti již uvádí, že kanabinoidy jsou užitečné při léčbě rakoviny a vedlejších účincích onkologické léčby.

Užívat konopí lze jak ve formě inhalace, tak v pečených produktech, pitím čaje nebo postříkáním si výtažků pod jazyk. “

Stránka amerického Národního institutu zdraví (NHI) dále uvádí seznam zdravotních účinků konopí. Jde zejména o následující: zmírňování stresu, úleva od bolestí, potlačování zánětů, antivirální účinky, snižování úzkosti, protirakovinné účinky, uvolňování svalových křečí u roztroušené sklerózy a mnohé další. Kromě toho, stránka uvádí laboratorní testy, které zjistily, že konopí úspěšně ničí mnohé typy rakoviny.

Tak, jak konopí doporučovalo několik vědeckých studií již v minulosti, letos už i Národní institut pro zneužívání drog aktualizoval své publikace.

Uvádí v nich, že konopí zmenšuje nádory zabíjením rakovinových buněk.

Takže teď, když už i vláda USA oficiálně přiznává protirakovinné účinky konopí, změní svůj postoj k této bylině i další vlády ve světě, včetně té české?

Konopí je neskutečně prospěšná rostlina. Nemá žádné vedlejší účinky a efektivně léčí mnohé vážné zdravotní problémy, včetně rakoviny.

Je proto naší povinností bojovat za mnoh trpících pacientů, kterým mohou terapie založené na konopí výrazně pomoci v léčbě.       (Čtěte na stránkách Electropiknik)

Pozitivní ... ale kolik "konspiračních teorií" ještě bude muset čekat, než se prokáže jejich pravdivost. A o spolupráci naší vlády si nelze dělat iluze. Pokud to podpoří jedna strana, bude jiná strana ostře proti, aby si nezadala ... atd ... atd ... Jde tu přece o jejich priority (koryta) a vůbec ne o lidi.


Pastva divokých koní působí jako zázračný lék. Příroda se díky ní rychle hojí ..... Více jak sedm měsíců spásají divocí koně z Exmooru dvě přírodovědně cenné lokality Východních Čech. Na lokalitě Na Plachtě v Hradci Králové koně pomáhají pečovat o teplá písčitá stanoviště a rákosiny, v Ptačím parku Josefovské louky nedaleko Jaroměře spásají vlhké louky. Podle ochránců přírody jsou dosavadní výsledky pro přírodu i její obyvatele fantastické. Informuje o tom Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Český svaz ochránců přírody JARO Jaroměř, Česká společnost ornitologické a Česká krajina.

„Od našich kolegů z Milovic, odkud koně pocházejí, jsme věděli, že efekt přirozené pastvy původních druhů kopytníků se pozitivně projeví spíše až za několik let. Naše očekávání v prvních měsících pastvy nebyla nikterak veliká," vysvětluje David Číp z Českého svazu ochránců přírody JARO Jaroměř, který byl jedním z hlavních strůjců návratu divokých koní zpět do Východních Čech. „Ale to, co jsme zatím viděli, nám doslova vyrazilo dech. Za první půlrok pastvy je pozitivních výsledků už celá sbírka,“ dodává David Číp.       (Čtěte na stránkách Ekolist)


Muslimové nejsou v ČR radikální? Aby se experti nepřepočítali ..... V souvislosti s velkým průzkumem MF DNES týkajícího se muslimů v ČR vyplývá z úst expertů na islám, že muslimové u nás nejsou radikální. Jinými slovy řečeno, že nepředstavují bezpečnostní riziko. Tento průzkum má však i svůj líc.

Na druhé straně je totiž nutné zmínit, že muslimové nejsou radikální do té doby, než jich v ČR bude dostatečný počet k tomu, aby si kladli nejrůznější požadavky přesahující obvyklý ,,standard”. Názorný příklad jsme viděli ve Velké Británii, Švédsku, Německu či Rakousku, o no-go zónách ani nemluvě.

Pak se z muslimů stává jednotná organizovaná skupina, u níž stoupá radikalismus, a zároveň se stupňuje netolerance k nemuslimům, která přechází až v nenávist. Pokud se však z muslimů nestane tato početná jednolitá a sebevědomá masa, nepředstavuje logicky žádné bezpečnostní riziko, protože její možnosti něco reálně ovlivnit (politicky, nábožensky) jsou samozřejmě omezené.

Nicméně již zmíněné příklady evropských zemí jsou varující, protože mohou představovat pro další státy v budoucnu nebezpečný precedens. Švédsko, Velká Británie či Německo před 10 lety vůbec netušily, že budou řešit velké problémy se zradikalizovanými muslimy, kteří hlásají otevřenou nenávist vůči bezvěrcům či jinověrcům.

V ČR žije asi 20 tisíc převážně sunnitských muslimů, a tak bezpečnostní riziko je minimální. Na druhé straně si však představme, kdyby v českých mešitách působili vesměs zradikalizovaní kazatelé, jež by hlásali nenávist ke všemu nemuslimskému. Otázkou je, kolik muslimů by podlehlo tomuto náboženskému fanatismu a kolik by vyjádřilo sounáležitost a věrnost České republice. A tady by to už tak jednoznačné s největší pravděpodobností nebylo. Chtělo by se tak říci všeho do času, v tomto případě snad ale raději ne.       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


Světové elity se připravují na příchod finanční pohromy ..... V minulém týdnu jsme Vás informovali o tom, že miliardáři George Soros a John Paulson navýšili své pozice ve zlatě. Také je známo, že oba tito pánová mají ty nejdůvěrnější informace a skvělé makroekonomické povědomí o globální ekonomice. Byli byste ochotni si vsadit proti těmto nejbohatším mužům na světě? Jacob Rotschild nedávno vsadil přibližně 200 milionů dolarů, že euro půjde dolů (píše The Telgraph: Lord Rothschild takes £130m bet against the euro). Miliardář hedgeového fondu John Paulson vsadil přibližně 20 miliard dolarů proti subprime hypotékám na nemovitostním trhu v roce 2008 a nyní učinil obrovské sázky, že půjde euro dolů a že cena zlata bude stoupat. A abych nezapomněla ani na třetího zmiňovaného pána, tak George Soros dal více než 130 milionů dolarů do zlata za minulé čtvrtletí. Tak co myslíte, bude euro pevné jako skála? Nebo bude cena zlata strmě stoupat?

Pokud dojde k finanční pohromě, tak je pravděpodobné, že jedna z těchto dvou variant nastane. Evropská ekonomika je stále více nestabilní s každým dalším dnem a investoři na celém světě hledají bezpečný přístav pro jejich peníze. Mainstreamová média nám stále dokola říkají, že bude všechno v pořádku, ale globální elita vrhá na situaci úplně odlišné poselství svými činy. Skutečnost, že Rothschild, Paulson a Soros se chovají takřka stejně, tak by to mělo být pro nás ostatní alarmujícím signálem, že zřejmě vědí něco víc než my.

To, co všechny tyto pány nyní spojuje je předzvěst masivního finančního kolapsu v Evropě.

Banky, společnosti a investoři se připravují na zhroucení eura. Euro však zůstává stabilní vůči dolaru, protože Amerika má příliš velké problémy se svým zadlužení.

Finanční svět se začíná probouzet k tomu, že zeměkoule se naprosto topí v dluzích a že není v tuto dobu opravdu dobré držet fiat měny.

Množství peněz, které tito muži investují do zlata je ohromující, je na čase se nad tím zamyslet... A také centrální banky nevídaným tempem navyšují své zlaté rezervy. Podle Světové rady pro zlato (WGC) centrální banky nakoupily 158 tun zlata za poslední čtvrtletí, což je nejvyšší počet za celou moderní finanční historii. A nesmíme zapomenout na Čínu, která plánuje koupit 5000 až 6000 tun zlata.       (Čtěte na stránkách AC24)


H-Systém: Zločinné spiknutí banky, justice a mafie? Hanebné bezpráví od Nejvyššího soudu. Příště povinné zabavování orgánů? Několik mravních ponaučení. Šmejdi jsou učenliví ..... Petr Hampl si prostudoval materiály okolo rozsudku Nejvyššího soudu v kauze H-Systém a vyvozuje z toho několik bolestivých ponaučení

Po první poznámce k nedávnému šokujícímu rozsudku v kauze H-Systém mi kdosi doporučil, abych si před dalšími komentáři přečetl celý rozsudek. Dal jsem tomu tedy několik hodin, ale bylo to čtení pro silné nervy. Potvrzuje, že rozsudek nejvyššího soudu je hanebný a nespravedlivý. Ukazuje ale také, že ve stínu skandálu rozkradení developerské firmy H-Systém proběhla další zlodějna. S menším objemem, ale o to odpornější. Ten rozsudek si můžete přečíst třeba zde.

Začátek znáte. H-Systém byl rozkraden a mnozí jeho zákazníci se ocitli v zoufalé situaci – celoživotní úspory pryč, bydlení nikde a před vámi perspektiva, že budete spoustu let splácet dluhy. Právě v takových situacích jsou lidé nejzranitelnější vůči nejrůznějším šmejdům. Takže jak na ně šmejdi vyzráli.

První krok ... Je zřetelné, že rozestavěné nemovitosti nevydrží zimu a že vzniknou další ztráty. Zákazníci se tedy dohodnou se správcem konkurzní podstaty, že si své domy dostaví na vlastní náklady, a že je pak převedou do svého vlastnictví - výměnou za to, že se vzdají všech dalších nároků. Takové dohody jsou běžné při naprosté většině bankrotů. Zákazníci tedy nemohli předpokládat, že tentokrát jde o podvod. Jsou podepsány příslušné dokumenty.

Druhý krok ... Lidé se ještě víc zadluží, nemovitosti zachrání, domy dobudují. Není možné je označit za vítěze situace. Své domy zaplatili dvakrát. Což nezní tak tragicky, pokud si neuvědomíme, že to znamená, že si člověk vezme přesně takový úvěr, jaký si může dovolit, a posléze se ukazuje, že musí zaplatit o několik milionů více. Se všemi důsledky pro osobní a rodinné životy.

Třetí krok ... Objeví se jiný správce konkurzní podstaty. Děkujeme, že jste to postavili a zaplatili. Teď ty domy ale vykliďte.

Změna správce konkurzní podstaty ale není něčím na způsob změny počasí. O jeho jmenování a změně rozhodoval největší věřitel – Komerční banka! Je opravdu podivuhodná náhoda, že se Komerční banka ozvala až poté, co lidé domy dostavěli. Spíš to vypadá jako obyčejná šmejdská akce.

Horoměřičtí domkáři vytvořili obrovskou hodnotu a zabránili značným škodám. Bylo by tedy férové se s nimi dohodnout. A ne je vyvlastnit.       (Čtěte na stránkách Protiproud)


Přes 50 let věříme podplacené lži. Tuk není škodlivější než cukr ..... Pokud chcete minimalizovat riziko výskytu kardiovaskulárních onemocnění, vyhněte se především tukům. Kolikrát jste už tuhle poučku slyšeli? Teprve nyní bylo odhaleno, že "vědecký výzkum" o škodlivosti tuku pocházel z pera podplacených členů Harvardu.

V roce 1967 vydal prestižní žurnál New England Journal of Medicine studii tří vědců z Harvardu, která se zaměřovala na vliv tuku a cukru na náš kardiovaskulární systém. Zatímco role cukru byla ve vývoji srdečních a cévních chorob nepatrná, hlavním strašákem byly podle studie potraviny bohaté na tuk. Teprve po padesáti letech bylo odhaleno, že celá studie byla podplacená Sugar Research Foundation (dnešní Sugar Association), která pod sebe sdružuje velké firmy na výrobu cukrovinek.

Dokumenty z 60. let ukazují interní zprávy několika řídících pracovníků společností, kteří se pro zvýhodnění role cukru rozhodli využít studii harvardských vědců. Jejich výsledky si přečetli ještě před publikováním a za finanční obnos, který by v dnešní době činil cca 1,1 milionů korun, vědce přesvědčili, aby výsledky poupravili v jejich prospěch.

"sme si vědomi vašeho konkrétního požadavku a splníme ho, jak nejlépe budeme moct," píše v reakci na nabídku společností jeden z vědců. V 60. letech ještě nebylo nutné uvádět, kdo si článek objednal, a důvěryhodnému zfalšování faktů proto nestálo nic v cestě. (Ne)šokující dokumentaci objevila akademička z Kalifornské univerzity Marion Nestle.

Aby bylo propojení cukru s kardiovaskulárními nemocemi sníženo na minimum, autoři zmanipulovali existující data a vybírali si z nich jenom informace, které se jim hodili. Jejích výsledky přikládají mnohem větší váhu studiím o nasycených tucích než těm o cukrech," píše v článku vydaném v JAMA Internal Medicine. Zfalšované závěry na další roky ovlivnily potravinářský marketing. Bohužel se nejedná o jediný případ, kdy bylo jméno vědy zneužito pro korporátní účely.

Podobný podvod odhalil v roce 2016 Associated Press, který zjistil, že cukrovinková společnost zastupující výrobce Butterfingers, Hershey a Skittles si objednala výzkum, jenž vyvracel spojitost mezi konzumací cukru a obezitou. Studie dokonce tvrdila, že děti, které pravidelně konzumovaly cukr, byly štíhlejší než ty, které ho nekonzumovaly. Podle článku v New York Times si také Coca-Cola zaplatila výzkum, který pro změnu vyvracel vliv nápoje na váhu člověka.

Možná vás teď napadá, jaké další "vědecké studie" jsou jenom vycucané z prstů podplacených autorů. Jako konzumenti asi zkrátka nejlépe uděláte, když je nebudete číst a ve všem budete dodržovat zlatou střední cestu. Ostatně, co se týče vlivu tuků na náš organismus, moderní věda naopak říká, že ve střídmé míře nám prospívají. Tělo obohacují o výživné látky, povzbuzují tvorbu "hodného" cholesterolu a podporují pocit plnosti.       (Čtěte na stránkách extraStory)


1.8. 2018     Že debilita vládne světem, to tak nějak už lidem dochází. Ale ono to začíná již u těch menších a nejmenšícj zdrojů. Tak například v těchto extra parných dnech se vydali v Brandýse nad Labem sekat ulice. Posekali zbytky toho, co ještě bylo zelené a trávníky změnili ve žlutou poušť bez života, smutnou a hnusnou. Zřejmě to měli v plánu ... a ten se musí splnit a ještě lépe překročit. Kdyby si ty prostředky a energii schovali na zimu, až napadne sníh ... Rozum to nebere ...


Okupaci Evropy migranty organizuje EU ..... Je třeba si konečně uvědomit, že masovou okupaci Evropy migranty prosazuje a organizuje vedení EU, které je pouhým nástrojem v rukou světových globalistů. A nemůžeme chtít bránit naše hranice před invazí migrantů, do jejichž přijímání nás přitom právě vedení EU svými dalšími a dalšími smlouvami (spolu s OSN) tlačí, a chtít přitom nadále zůstávat v EU.

Možné je pouze jedno či druhé.. Jasně to řekla i Merkelová: buď si vezmete migranty nebo marš ven z EU. K tomu není alternativy. Nevím, proč to pořád někteří lidé u nás nechápou a proč v tomto směru již není vypsáno jednorázové referendum (když jsme propásli použít jako referenda loňské říjnové volby, k čemuž opakovaně vyzývala ANS.

Bohužel marně, dnes stojíme před důsledky a zase si nevíme rady. Snad stále více lidí u nás již začíná chápat, že přes obecné referendum cesta nepovede, že jedinou možností je v současnosti ad hoc referendum (a nikoliv "o EU", nýbrž "o vystoupení z EU s cílem zabránit plánované masové okupaci ČR migranty" nebo předčasné volby a v nich napravit to, co se nezdařilo v říjnu 2017.

O tom, že jsme se v EU stali krmelcem celé Evropy, zejména však Německa, se ANS opakovaně zmiňovala též, teď již to jde tak daleko, že již o tom hovořil i známý francouzský ekonom Piketty. Živíme cizí, sami často nemáme dost pro sebe. A ještě nám chtějí přidat další strávníky, kteří se nás budou snažit zlikvidovat. No, nekupte to!       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Co budeme jíst? ..... Rozhovor se spisovatelem Janem Bauerem, který je se 175 vydanými knihami oficiálně registrovaným rekordmanem. Původně vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Českých Budějovicích. K rozhovoru o suchu a způsobům, jak mu rozumným hospodařením s krajinou čelit, se za ním ParlamentníListy.cz vypravily do jeho současného působiště, do Českých Budějovic.

Před čtyřiceti lety jste vydal svoji první knihu s názvem Uživí naše planeta lidstvo? Jak to s odstupem let vidíte dnes?

Dnes bych řekl, že kniha byla až přehnaně optimistická. V té době se to nosilo, protože bylo módní říkat, že budeme žít ve šťastné budoucnosti. Dnes se ukazuje, že otázka, která byla tehdy předmětem vědeckých debat, jestli bude dost potravin na celoplanetární úrovni, je vlastně špatně položená. Dnes vidíme, že problém není ani tak to, jestli je na zemi dost potravinových zdrojů, ale otázka jejich distribuce. Problémem je spíš otázka schopnosti části světa potraviny produkovat. Jde o to, aby tyto země měly zájem zvelebovat zemědělství. A obávám se, že některé totalitní vlády v Africe nemají zájem o výživu svého obyvatelstva. Jejich zájmem je udržet se u moci a co nejvíce si nahrabat. Na rozvoj země, kterou spravují, i na lidi, kterým vládnou, zvysoka kašlou. A to je pak příčinou nedostatku potravin v těchto zemích. A někdy i hladomoru.

Kniha vycházela z tehdy hodně populárních teorií, které se v některých případech časem ukázaly jako bludy. Třeba že se budeme živit arktickým krilem, což jsou drobní korýši, kterými se živí velryby. Nebo že budeme jíst řasu chlorela v podobě tabletek či jiné potravinové náhražky. Tehdy i seriózní vědci fantazírovali o ochucování bílkovin rostlinného původu různými přípravky, aby to chutnalo třeba jako řízek nebo svíčková. Dnes se na to díváme skrz prsty a chceme naopak jídla bez „éček“. Což je opačný extrém, ale taky hloupost. Řada emulgátorů ve skutečnosti není tak škodlivá, jak se často píše v různých časopisech pro životní styl.

Mezi většinou dnešních čtenářů jste znám především jako novinář a spisovatel. Jak jste se vlastně dostal k zemědělství?

Chtěl jsem sice studovat sociologii, ovšem rodiče mě poslali na Vysokou školu zemědělskou do Budějovic, kterou jsem před padesáti lety nakonec s „odřenýma ušima“ vystudoval. Když jsem končil, tak děkan Provozně ekonomické fakulty prof. Neumann u státnic řekl: „Tak mu to napište – stejně bude novinářem.“ Tehdy už věděl, že nastupuji do krajského deníku Jihočeská pravda. Psal se rok 1968 a já si chtěl honem užít pražské jaro a demokratizační proces. A nějak se podílet na probíhajících změnách. Tehdy byla žurnalistika vysoce prestižní profesí. Tenkrát byli novináři ti, kteří tlačili na změny a zaštiťovali je. Dnes tlačí spíše na maléry a průšvihy než na nějaké zásadní změny.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Neuvěřitelná toxoplazma: Tenhle parazit z vás udělá podnikatele  ..... Toxoplazmy manipulují lidskou myslí. Své oběti nutí dělat opovážlivé věci a zbavuje je rozumných obav. Lidé se pak více vrhají do silničního provozu, sebevražd anebo třeba do podnikání. Proslulá toxoplazma. Kredit: Ke Hu & John M. Murray / Wikimedia Commons.

Pokud někdo chce být podnikatel, tak se nesmí bát riskovat. Podnikatel musí být ochotný něco skutečně podniknout, jinak to není podnikatel, ale žvanil. Takovou náturu někteří z nás mají a někteří zase ne. Lidé bez podnikatelského ducha by ale mohli nalézt pozoruhodnou podporu, pokud o ni budou stát. Nabízí ji proslavený parazit manipulátor toxoplazma.

Jak už dnes mnozí vědí, toxoplazmy s oblibou manipulují mysl svých mezihostitelů. Původně to měly být myši, ale vzhledem k současné popularitě konečných hostitelů toxoplazem, čili koček, se mezihostiteli velmi často stávají i lidé. V rozvinutých zemích jsou právě toxoplazmy jedním z nejběžnějších lidských parazitů. Chronická infekce toxoplazmou probíhá prakticky bez fyzických příznaků, s výjimkou slabých chřipkoidních stavů bezprostředně po nakažení. Jak ale vědci v poslední době zjišťují, toxoplazmy nejsou úplně nevinné. Mění své hostitele. Lidé s tímhle dárečkem mají sklon být impulzivnější, mít častěji dopravní nehodu anebo častěji skoncovat vlastní rukou.

Proč by tohle měl nějaký parazit chtít? Milují snad toxoplazmy skřípění automobilových brzd? Je to velmi prosté. Toxoplazma se, jako každý pořádný parazit, jenom snaží dostat do finálního hostitele. Což je pro ni kočka. Záměrem toxoplazmy je zblbnout myši tím stylem, aby se s větší pravděpodobností staly kočičím úlovkem. Když toxoplazma vleze do člověka, tak nejspíš nepozná, že se spletla. A výsledkem jsou lidé, kteří se chovají … tak trochu jako myš bez zábran.      (Čtěte na stránkách OSEL)

Tím by se dalo vysvětlit nepochopitelné chování mnoha evropských představitelů typu Makrely, Makaróna a celého toho hnízda v Bruselu - kdysi si možná pohráli s kočičkou a teď mají nutkavou touhu spáchat sebevraždu - bohužel i s celou Evropou ...


Ohrožuje nás dehydratace? ..... Do jaké míry jsme ohroženi dehydratací, jak se projevuje a hrozí spíš dospělým nebo dětem? Jak se před ní chránit?

S dehydratací, neboli odvodněním se setkáváme nejčastěji v letním období. Dochází k ní např. ve spojitosti s cestovatelskými průjmy, které nás mohou nepříjemně potrápit během letní dovolené. Také vlivem přehřátí organismu a nadmíry slunečního záření může docházet k dehydrataci jako důsledek zvracení při úpalu či úžehu. Jelikož se slunci vystavujeme nejvíce v létě u moře, kam se většina z nás aktuálně chystá, řekněme si něco více o možném riziku dehydratace.

Zejména u malých dětí však hrozí dehydratace i v dalších ročních obdobích. Dětský organismus je obecně více citlivý na nedostatek tekutin, navíc u dětí ještě zcela nefungují termoregulační mechanismy. Pochopitelně nejcitlivější jsou novorozenci a kojenci. Riziko dehydratace úzce souvisí s vyšším výskytem akutních průjmových onemocnění u dětí. Rovněž zvracení bývá u dětí častějším projevem onemocnění než u dospělých. Vzpomeňme si na sebe, jak často nás tyto obtíže trápily, když jsme byli malí. Rozhodně to nebylo nic příjemného. Navíc dítě je zcela závislé na péči dospělého, samo si ještě pomoci neumí. Jako rodiče musíme být tedy ve střehu. Vyšší riziko dehydratace je zejména v situaci, pokud má dítě více než 8 stolic denně a nebo zvrací opakovaně. Vyšší riziko dehydratace také hrozí, pokud dítě zvrací a současně má horečku. U kojence dehydrataci usuzujeme již při více než 3 průjmových stolicích za den.       (Čtěte na stránkách CelostniMedicina)


Je na Jupiterově měsíci Europa život? Důkazy jsou pár centimetrů pod povrchem ..... Europa, jeden ze čtyř největších měsíců obíhajících kolem Jupitera, už dlouho fascinuje odbornou i laickou veřejnost svým potenciálem hostit život. Nyní se ukázalo, že získat při plánované misi důkaz nebude tak těžké, informuje Nature.

Povrch měsíce je tvořen ledem, nicméně pod jeho povrchem se pravděpodobně nachází oceán, který by mohl vykazovat známky života. Odborníci ho považují za jedno z nejlepších míst pro život v naší sluneční soustavě.

Nejvíce informací o Europě i dalších měsících Jupiteru zjistila sonda Galileo, která pracovala do roku 2003. Právě její data přinesla silné důkazy o globálním oceánu pod ledovou vrstvou. Od té doby je další výzkum pouze ve stádiu plánů.

Vědci by chtěli zkoumat Europu nejen z oběžné dráhy, ale rádi by na její povrch dostali průzkumné vozítko. To by v ideálním případě mělo překonat ledovou vrstvu a dostat se k důkazům.

Otázkou ale bylo, jak tlustá povrchová vrstva ledu vlastně je. Spekulovalo se až o desítkách kilometrů, což by bylo nad možnosti veškeré aktuálně dostupné techniky, kterou můžeme vyslat do vesmíru.

Vědecký tým, vedený Tomem Nordheimem, zkoumal záření na povrchu Europy a zjistil, že je nejintenzivnější kolem měsíčního rovníku a směrem k pólům se snižuje. Záření proniká 4 až 8 palci (10 až 20 centimetrů) v nejsilnějších oblastech, ale v nejslabších oblastech prochází méně než 0,4 palci (1 centimetrem).

Nové komplexní mapování radiace na Jupiterově ledovém měsíci Europa odhaluje, kam by se vědci měli dívat a jak hluboko budou muset jít při hledání stop života. Naznačuje, že dokonce i v oblasti, které jsou vystaveny nejtvrdšímu záření, nemusí být kvůli prokázání života nutné dostat se pod více než 20 centimetrů ledu.        (Čtěte na stránkách VTM)


Jak vás léky na cholesterol mohou dostat do hrobu: 5 důvodů, proč se jim vyhnout ..... Statiny jsou ve velkém propagovány jako ta nejlepší možnost, jak si snížit hladinu cholesterolu, a tím předcházet infarktu.

Doporučují se lidem s vysokým cholesterolem, s onemocněním srdce, a dokonce i některým zdravým lidem jako forma prevence.

Statiny patří mezi nejčastěji předepisované léky na trhu a užívá je každý čtvrtý Američan nad 45 let.

Toto už beztak vysoké číslo by podle návrhu doporučení americké pracovní skupiny Preventive Services Task Force (USPSTF) vydaného na začátku tohoto roku mělo ještě značně stoupnout.

Tento federální poradní výbor doporučil léčbu statiny lidem ve věku od 40 do 75 let s 10% a vyšším rizikem problémů se srdcem na příštích 10 let – i když dosud neutrpěli infarkt nebo mrtvici.

Netřeba ani dodávat, že pokud jste Američan a je vám 40 let a více, je velká pravděpodobnost, že váš lékař může na nejbližší prohlídce otevřít téma statinů.

Proto byste se měli na tento rozhovor připravit a něco si o nich nastudovat. Možná zjistíte, že tyto léky pro vás nejsou vhodné.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Německá uklízečka napsala svůj názor na uprchlíky. Soud ji uložil vysokou pokutu ..... Německá uklízečka dostala mastnou pokutu ve výši 1650 eur za kritiku uprchlíků a azylové politiky země. Svůj “zločin” spáchala na Facebooku, kde o imigrantech řekla následující:

“Kašlou na stát, okrádají lidi, znásilňují, chtějí po nás peníze a žalují stát. To je to, co umí. Mají vyšší cenu než zlato, tito naši super-kvalifikovaní lidé.”

Její příspěvek někdo nahlásil kriminální policii, ta to předala “ideopolicii”, a ženin případ se nakonec dostal až před okresní soud v Dachau, který ji potrestal za pobuřování podle paragrafu 130 StGB.

Soud ji sice ušetřil vězení, ale za to, že napsala dvě krátké věty vyjadřující svůj názor, musí zaplatit pokutu, na kterou bude muset tvrdě pracovat. Jak soud oznámil, její příspěvek proti uprchlíkům prý “vyděsil lidi”.

Teď už jen zbývá, aby v Dachau znovu otevřeli tábor pro politicky nespolehlivé lidi, kam německý režim může kritiky migrace zavírat, tak jako kdysi nacisté komunisty a své odpůrce.       (Zdroj: Středoevropan)


Vzpoura strojů aneb proč se ty šňůry vždycky zapletou ..... Věra Kudynová řeší problém. V její kabelce se odehrávají podivuhodné věci!

Do tašky dám notebook, iPad, iPhone a jejich výkrmná zařízení, tedy šňůry. Všechny smotám a uložím je zvlášť. Za hodinu tašku otevřu a šňůry jsou zapletené. Kdo je mohl zašmodrchat? Šňůry se nezaplétají jenom mně,  dělají to nám všem a vyžívají se u odborníků. Pokud elektrikář dá do šuplíku srovnané kabely a  šňůry, pak za pár hodin spatří klubko, které  by nevytvořili ani zamilovaní hadi. Výjimkou jsou zvukaři, ti žádnou lásku šňůr, projevující se zapletením, šmodrcháním či zauzlováním, doma netrpí. Zásadně je chovají na samotce, izolované suchým zipem či jinak spoutané.

Zlomyslnosti počítačů ... Sluchátka na cvičení mají v kabelce svoji speciální hezkou  taštičku. Nepřejte si vůbec vědět, co za deset minut přesunu z domu do fitka provedou. Asi se nemravně sebeukájejí, ale kdo to má pak rozmotávat? Jenže – mám dát kabely do gumičky, tedy do okovů, a nedopřát jim „tu“ radost?

O tom, že si technika vede svůj život, vědí všichni, ale jen stateční se nebojí promluvit. Jsou mezi nimi i správci sítí. „Určité zlomyslnosti dělají počítače asi pěti procentům uživatelů,“ říká Miloš Brumer. „Dobře jsou na tom lidé, kteří mají k technice neutrální vztah. A pak ti, co techniku milují.

Stroje se rády vytahují nad těmi, co s nimi mají problém.

Naschválů se dočkají  převážně ti, kdo s ní mají nějaký problém. Stroje se pak nad nimi rády vytahují.“ Miloš pro všechny případy doporučuje na narozeniny svého notebooku či  tabletu připít na jeho polovodičové zdraví a hladký běh jeho programů. To má malý stroj tuze rád.

Pravda je, že počítače mají některé lidi nerady. Jedna žena v IT se svěřila, že pokud se něco v kanceláři pokazí, pak výhradně jí, baterie se vybíjí rychleji, přehřívají se, počítač se vypne a nejde nastartovat. Pokud s vyléčením stroje pomáhá kolega s ní, stroj trucuje. Pokud se vzdálí na kafe, stroj okamžitě ožije. Stejné trampoty má i její maminka, ale jen s hodinkami, které se jí stále zpožďují.  U hodináře začnou sekat dobrotu.

Vzpoura strojů

Je zřejmé, že stroje nějak odezírají, jak moc je potřebujeme. Když o nic nejde, fungují spolehlivě. Jakmile se však blíží termín, odevzdání čehokoliv důležitého, počítač ukazuje, jaký je pán. Hodinu retuší fotek a piplání zahodí tak, že se prostě sám restartuje. Zálohování samozřejmě funguje. Ale zálohu nelze nalézt!  Nebo se objeví až za týden.       (Čtěte na stránkách Flowee)


EU bojuje o velkou cenu - Darwinovo cenu ..... A dostane ji, co nevidět. Stačí pár kýblů výkalů, a nájezdníci přemůžou ozbrojence na hranici, nedávno přepadli posádku lodi u Itálie, a dostalo se jim za to přijetí ve Španělsku.  EU na to nic, nic se neděje, máme jiné starosti, třeba jsou tu xenofobové a neposlušné Maďarsko nebo Polsko. 

Poté co se přece jen ozval xenofob a fašista Salvini že když někdo přepadne posádku lodi je pirát a musí před soud, nebo posádka lhala tudíž jsou to pašeráci lidí a také musí před soud,  slavná EU to urovnala tím že "momentálně" prý budou ty hladové namachrované týpky kterým se říká uprchlíci brát. Mohli by se totiž zlobit.  Máme přece evropské hodnoty.

No a pokud by v Ceutě španělští pohraničníci nějak moc trvali na tom že hranice je hranice, tak stačí na ně hodit pár kýblů hoven, a 600 možná více nebohých chlapců budou žít z daní everopských nádivů, kteří volí jiné nádivy a zrádce. Španělští poldové si budou pak moct zgustnout jen na Kataláncích.  Chlapcům z Afriky se dostalo lékařského ošetření,  měli totiž nějaké oděrky když přelézali plot, a pak nějaké to ubytování, dostali najíst, a poté se uvidí.  Čímž se poslala další pozvánka do EU - hotelu zadara a s nášupem. 

To znamená jen jedno, zakázali jsme se bránit nájezdníkům, a aby toho nebylo málo, tak je budete nejen živit, ale opovažte se nějak držkovat. Za to už skončil v lochu třeba takový Tommy Robinson, a všechny protesty na jeho osvobození jsou politikům pro smích.  DARWINOVO CENU MÁ EU V KAPSE        (Zdroj: Necenzurujeme)


Macronův ďábelský plán ..... Ještě mám v živé paměti názor francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že když nebudou chtít přijímat migranty jednotlivé státy EU, měly by je mít možnost přijímat města (obce) těchto států. Tento plán je vskutku ďábelský. Nejnebezpečnější na tom je ona v podstatě korupční pobídka, protože jde samozřejmě o příslušnou bohatou dotaci na hlavu přijatého migranta z nově formulované dotační politiky EU. A upřímně řečeno, které město, s jeho mnohdy nepříliš čestným vedením složeným ze stran, které už dávno ztratily důvěru voličů, by rádo neobohatilo městkou pokladnu o tučnou částku z EU? Samozřejmě bez ohledu na to, že to obyvatelům onoho města přinese v budoucnosti velké problémy. Hlavně, že bude z městské pokladny možno sanovat další pochybné investice, z nichž „desátky“ plynou do kapes těch, kteří „spolu mluví“.

Dnes už se většinou nejedná o válečného uprchlíka, kdy člověk, mající v srdci dobré vychování a účast s rodinami a dětmi prchajícími z válečných oblastí, by rád pomohl. Média však nějak pozapomněla referovat o tom, že se nyní jedná převážně o migranty ekonomické. Však to je to, o co jde. Vzít národním státům postupně veškeré pravomoci a učinit vůli voličů těchto zemí bezpředmětnou. A proto je nutné, aby volič pečlivě zvažoval, koho bude volit i v oněch „nepolitických“ volbách, jako jsou volby do zastupitelství hlavně velkých měst. Protože jak jsem se dočetl, podobný problém nastává v centru Brna, kde vládnoucí hnutí Žít Brno chce i proti prohlášení vlády pozvat do svých ubytovacích kapacit migranty nacházející se nyní na území Itálie.

Zvýšená aktivita developerů v Praze, kde řadový český občan nemá šanci si při svých možnostech byt pořídit (ceny jsou astronomické vzhledem k platům, které čeští občané pobírají), poukazuje na to, že se počítá s tím, že si byt koupí buď cizinec (pro něhož je cena ještě nižší, než cena za byt v jeho domovské zemi), anebo, a to je ještě horší, že si byty koupí lidé jako byty investiční. Do těchto bytů se může nastěhovat kdekdo. Všichni jsme se dočetli o obchodnících s chudobou, kde si nakoupí nějaká firma či soukromník byty ve vyloučené lokalitě a ty pak pronajímá za předraženou cenu. Hrazení nájmů jde z příspěvků na bydlení. Dokážu si představit, že dotace na migranta bude mnohonásobně vyšší, než dosavadní příspěvek na bydlení. Pražané či návštěvníci Prahy si mohli také všimnou, že v širším centru Prahy je mnoho prázdných domů. Tyto domy v převážné většině patří majitelům z ciziny, kteří si je koupili od restituentů. A zdá se, že nikdo z oněch cizích majitelů nemá zájem, aby jeho nemovitost vydělávala. Proč, když ceny nemovitostí rostou závratnou rychlostí? Čeká se ještě na vyšší ceny?

Ceny bydlení v Praze už teď zvyšuje systém Airbnb, kdy Pražané musí snášet nepořádek a hluk v domě, protože majitel bytu, který v něm nebydlí, pronajme za nemalý peníz byt komukoliv a neohlíží se na ostatní nájemníky domu. Mimochodem ROZUMNÍ navrhují, aby provozování krátkodobých pronájmů podléhalo schválení ostatních nájemníků či majitelů bytů v domě. Tito by měli mít určitý profit z toho, že jejich bydlení se stalo méně komfortním.        (Čtěte na stránkách iReporter)


 

 

Zpět k Mostu ?

 

Přehled starších zpráviček