wz

19.10. 2018     PETICE    Chceme zachovat tradiční rodinu, odmítáme ratifikaci Istanbulské úmluvy a Dublinu IV ..... Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákonu č. 58/1990 Sb., předsednictva ČNR a vyhlášení listiny základních práv a svobod jako součásti ústavního pořádku České republiky, ve znění pozdějších předpisů a zákona č. 85/1993Sb., o právu petičním v aktuálním znění:  Chceme zachovat tradiční rodinu, odmítáme ratifikaci Istanbulské úmluvy ...
Petice k podpisu viz    https://www.petice24.com/chceme_zachovat_tradini_rodinu_odmitame_ratifikaci_istanbulske_umluvy_a_dublinu_iv?uv=10706914


Jak vyřešili „imigrantskou krizi” v Thajsku? Poučení i pro nás? ..... V Evropě již skoro 5 let „zuří uprchlická krize” a evropské státy si s ní (s výjimkou Maďarska a Polska) údajně nevědí rady. Tak se do Evropy dál valí stovky tisíc „syrských válečných uprchlíků” z Afriky.

Málo se ale ví, že v roce 2014 byly vystaveny pokusům o „výměnu populace” i některé nemuslimské asijské státy jako třeba Thajsko.

Tehdy se jednalo o „muslimské uprchlíky” převážně z Bangladéše a Bengálce ilegálně žijící v Barmě (tzv Rohingas). Jenže thajská „imigrantská krize” neměla dlouhého trvání.

Čluny s ilegálními imigranty zastavilo ještě na moři thajské královské námořnictvo a pod hrozbou použití síly jim nedovolilo vplout do thajských pobřežních vod. Následně sice do Bangkoku přiletěl vyhrožovat tehdejší gen. tajemník OSN Ban Ki-moon, ale thajská vláda jeho žádost o jejich přijetí zdvořile, ale důrazně odmítla. Opoziční tisk tehdy dokonce psal, že mu thajská vláda „ukázala dveře”… a čluny s „chudáky uprchlíky” odpluly zase zpátky do Bangladéše a bylo po krizi… a to navždy! Následně poskytnul rozhovor thajským novinám předseda thajské vlády Prayuth Cha-Ocha (bývalý vrchní velitel armády) k této problematice a řekl zhruba toto: „ Já jsem odpovědný thajskému lidu a nikomu jinému a protože miluji svoji zemi, tak jsem musel jednat takto!!!”

Jaké z toho plyne poučení: Zjevně se tehdy jednalo o celosvětovou akci perverzních globálních elit s cílem rozvrátit Západ a nezávislé asijské státy (jako třeba Thajsko). Pokud se národní vládní elita rozhodne globálním hráčům postavit, pak má šanci na úspěch a žádný Rothschild, Soros, Baruch apod. s tím nic nenadělají…. Příkladem budiž nejenom Thajsko, ale třeba i Maďarsko. Podmínkou je stabilizace zázemí a neutralizace „domácí 5. kolony globalistů”. V Thajsku se o to postarala armáda, která svrhla proglobalistickou vládu Yingluck Shinawatra. Navíc v Thajsku neexistuje velká skupina státem placených „umělců a intelektuálů”, kteří jsou obvykle využíváni globalisty k útokům proti vlastním zemím.       (Čtěte na stránkách Aliance národních sil)


Feministky na podporu sexuálních menšin poškozují ženy ..... Jejich úpěnlivá touha prosadit model, že pohlaví je sociální konstrukt, nese první ovoce.  Mnozí fikaní muži pochopili, že je pro ně výhodné být ženou – prostě se za ženu vyhlásí a mohou využívat všelijakých „genderových“ výhod včetně toho, že ženám vyfouknou všechny medaile… Nejde totiž jen o medaile, ale také o PR (což přinese lepší reklamní smlouvy) a o peníze za vítězství.

To jsou ale ty „lepší“ důsledky – připraví sice ženy o peníze a sportovní pozice, ale nijak zvlášť jim to neublíží.

Můžeme se těšit na „libovější“ obohacování. Třeba úchyláci na ženských záchodech, v šatnách na bazénech a koupalištích. Nebo úchyláci na místech různých vychovatelek na internátech, v kroužcích, ap. Ona taková transgender žena (ale v podstatě muž v ženských šatech) jistě zaujme v mnoha ženských aktivistických kolektivech a jako naše Marie Feryna to využije k bezpracnému přístupu k sexu se zmatenými a slabými aktivistkami.

Tyhle novinky moc dobré pro ženy nejsou a ty, které to podporují jsou fakt hóóódně pitomé…!       (Čtěte na stránkách Rukojmí)

A ještě snad pitomější jsou ti, kdo tyhle výstřelky akceptují, místo aby praštili do stolu a vyhnali tyhle magory někam hodně daleko a svinským krokem ... Dokud se tím bude vůbec někdo zabývat a nebudeme je prostě ignorovat, budou jejich požadavky čím dál nestydatější.


Nenechme si vzít svobodný internet, vyzývá poslanec Mikuláš Peksa ..... V září schválil Evropský parlament kontroverzní směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu, proti které protestovali nejenom Piráti, ale i tisíce obyvatel z celé Evropské unie. O finální podobě nyní jedná tzv. trialog, tedy úředníci Evropské komise, poslanci Evropského parlamentu a ministři či vysocí úředníci předsedající země EU. Následně bude návrh postoupen finálním připomínkám a schvalování.

Pokud směrnice projde, započnou diskuze k implementaci na národní úrovni. Další jednání pak proběhnou nejen na úrovni Evropské unie, ale i s Vládou České republiky. Vzhledem k tomuto posunu spouští Piráti v rámci kampaně Zachraň internet novou podobu webu www.zachrainternet.cz s aktualizovanou sekcí argumentů, přehledem hlasování a informacemi o dalším postupu.

„V posledních týdnech je svoboda internetu pod tlakem orgánů EU. Proto stále sledujeme legislativní postup směrnice o ochraně autorských práv na jednotném digitálním trhu. Rozhodli jsme se hromadit informace, články a argumenty a k tomuto účelu jsme aktualizovali web www.zachraninternet.cz. Díky pirátské europoslankyni Julii Redě jsme často první, kdo o aktualitách informuje. Na výboru i na plénu Poslanecké sněmovny ČR budu nadále prosazovat svobodný internet, který je zárukou svobodné, vzdělané a propojené společnosti,“ říká pirátský poslanec Mikuláš Peksa.

Piráti vyzývají občany, aby kontaktovali své zastupitele na národní i evropské úrovni. Na aktualizovaném webu mají zájemci možnost získat veškeré informace o směrnici a sledovat další vývoj.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Francie: Ideologie viktimizace muslimů ..... Nejsou oběťmi žádného rasistického systému - žádný takový systém neexistuje - jsou však oběťmi ideologie viktimizace, která tvrdí, že jsou diskriminováni kvůli rase a náboženství. (Poznámka překladatele - Viktimizaci muslimů chápeme jako ideologii, která staví muslimy vždy do role obětí.)

Viktimizace je výmluva, ospravedlňování státu, většiny politiků (jak pravicových, tak i levicových) a médií hlavního proudu.

Aby se vyhnuli konfrontaci, tak všichni politici politických stran hlavního proudu a všechna média hlavního proudu postupují v souladu s mýtem viktimizace. Problém spočívá v tom, že je to jen další polínko do ohně eskalace násilí, terorismu a představ o viktimizaci.

Zdá se, že francouzský sociologický výzkum nemá žádné nové knihy, články ani představy o francouzské muslimské radikalizaci. Není těžké pochopit, proč jen pár učenců podlehlo pokušení sejít z vyšlapané stezky ("teroristé jsou oběťmi společnosti a trpí rasismem" a tak dále) a nebojí se nadávek. Mnozí sociologové navíc sdílí stejnou marxistickou ideologii, která připisuje násilné chování diskriminaci a chudobě. Pokud se už nějací kacíři pokusí vysvětlit, že teroristé nejsou automaticky oběťmi (společnosti, bílých Francouzů, anebo kohokoliv jiného), začnou se houfovat smečky muslimských i nemuslimských učenců, aby je lynčovali jako rasisty, islamofoby a bigoty.       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)


Deset geniálních pravidel pro zdraví od pátera Ferdy – českého léčitele ..... Když má večer naše tělo největší hlad, nutíme ho k hladovce, abychom nepřibrali na váze. Dopřáváme si ovoce a vůbec neřešíme, zda je to pro naše tělo opravdu prospěšné. A proč taky, když je plné vitamínů?

„Tato civilizace dělá všechno obráceně,“ říkával už před 40 lety jasnovidný bylinkář páter František Ferda. Stejně tak směle tvrdil, že lidstvo neudolá rakovina, ale plísně, a že naše domácí knedlo-zelo-vepřo by si zasloužilo nobelovu cenu. Mnozí lékaři a výživoví poradci by s páterem zřejmě ani dnes nenašli společnou řeč. Přinášíme vám několik Ferdových doporučení, jak si udržet pevné zdraví. Nakolik vám připadají blízká nebo snad nadčasová, necháváme na vás.

Kuchyně je naší lékárnou ... „Kvalita naší krve je přímo úměrná s tím, co jíme,“ zdůrazňoval F. Ferda. Proto bychom se měli podle jeho slov snažit, aby naše kuchyně byla lékárnou a lékárna naší kuchyní. Jíst bychom měli všechno, ale v malé míře. I to nezdravé, zač páter Ferda považoval např. uzeniny, sýry, se jíst může, ale pouze jednou za čas. Tělo má čas vyčistit se. Důležité je nedělat si z toho oblíbené jídlo. „Je otázkou času, kdy se naše tělo proti tomu vzbouří,“varoval páter a s oblibou dodával: „To, co ti chutná nejvíce, jez nejméně.“

Tělo se čistí i sílí ... Naše tělo se dvanáct hodin čistí a v další půli zase sílí. To není nic převratného, Ferdova doporučení se od ostatních odlišují v době, kdy tyto procesy v těle začínají a kdy končí. Podle pátera trvá očista od dvou hodin v noci do dvou odpoledne. Během této doby by se tělo nemělo příliš zatěžovat jídlem. S posunem souvisí i pozdější čas na snídani, oběd i večeři.

Osvěžující spánek ... „Co se naspí do dvou hodin, to se naspí.“ zdůrazňoval. Pak už tělo nemá ze spánku užitek. Kdybychom ale podle Ferdy v okruhu 15 km vyplenili všechno živé, tak ze spánku nemáme nic. „Člověk je živá součást přírody a z živého čerpá potřebnou sílu!„ říkával páter Ferda.

Zdravá snídaně – oběd – večeře... Říká se, že snídani si má člověk nechat pro sebe, o oběd by se měl podělit s přítelem a večeři přenechat nepříteli. Páter Ferda to s úsměvem komentoval, že tato civilizace dělá všechno obráceně. Doporučoval snídat málo a později, oběd by měl být vydatný kolem druhé hodiny odpoledne a večer by se měl člověk najíst dvakrát! Když mu ženy oponovaly, že neprojdou dveřmi, odpovídal jen: „Lepší když budeš mít kilo navíc a budeš zdravá, než bys byla o kilo lehčí a marodila bys.„

Dopoledne doporučoval jídlo, které nezatěžuje tělo. Za ideální snídani považoval žitovku, což je upražené žito, pšenično-žitný chléb, dobře vypečený, (žito čistí krev, pšenice podporuje krvetvorbu) namazaný nejlépe vepřovým hřbetním sádlem. Oběd složený z polévky a hlavního chodu, by měl přijít na řadu až kolem druhé hodiny odpolední. Nejlépe hodinu po jídle by se nemělo pít, aby mohly v klidu započít trávicí procesy. Večer je podle pátera zcela normální, že má člověk největší hlad. Tělo sílí a potřebuje k tomu dostatek potravy. Zásadní je nepřejíst se, ale dobře se najíst!       (Čtěte na stránkách AC24)


NIBIRU bude nejblíže Zemi v roce 2020, říká ruský astronom ..... Nibiru již unikla gravitační síle Slunce, zvýšila rychlost, a dosáhne svého nejbližšího bodu k Zemi – 0,3 astronomických jednotek – v roce 2020, říká ruský astronom a informátor o planetě Nibiru, dr. Dyomin Damir Zhakarovič. Kdysi blízký přítel a astronomický poradce ruského prezidenta Vladimíra Putina, dr. Zhakarovič, nyní funguje ve skrytu, objevuje se čas od času kvůli jednomu jedinému důvodu: aby varoval svět před Nibiru, což má být hnědá trpasličí hvězda a sedm doprovodných planet řítících se k vnitřku Sluneční soustavy.

Jeho znalosti systému Nibiru jsou tak zevrubné, že mnoho vlád považuje jeho mysl za nebezpečnou zbraň, schopnou rozsévat chaos jen pouhými několika vyřčenými slovy. Aby se zabránilo potenciálnímu zhroucení společnosti, světoví vůdci, jako je Angela Merkelová, Benjamin Netanyahu, Kim Čong-un, Theresa Mayová a Salman bin Abdulaziz Al Saud, zakázali dr. Zhakarovičovi vstup do svých příslušných států, – z obavy, že by jeho slova mohla rozjitřit potenciální vzpouru a státní převrat, pokud by se znalosti o skutečnostech Nibiru dostaly k běžné populaci.

Minulý rok (tedy 2017), během přednatáčeného vysílání německé televizní show „Space and Beyond“, dr. Zhakarovič byl násilím odstraněn ze studia a vyhozen na ulici poté, když vyjádřil své obavy z Nibiru. Ovšemže se tato epizoda nikdy nevysílala.

Nyní dr. Zhakarovič vrhl nové světlo na očekávané datum příchodu Nibiru; za pomoci kolegů, ruského nejsilnějšího teleskopu, a přísně tajného super počítače, předpovídá, že Nibiru bude jasně viditelná na jižní obloze mezi zářím a prosincem 2019 – a že na naše klima začne katastroficky působit počátkem roku 2020. Avšak ani hnědá trpasličí hvězda, ani ony planety nepředstavují tu nejzávažněší hrozbu pro Zemi, říká. Tím největším nebezpečím jsou biliony asteroidů a mikro-meteoritů Nibiru doprovázející.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Proč idioti vládnoucí této zemi rozpoutali kolotoč krevní msty s Afgánci? Poděkujte jim, až se nějaký Afgánec odpálí v Praze ..... Můžete mi říci, který namyšlený debil ve vedení Armády ČR rozpoutal krevní mstu s afghánskými lidmi? Naši kluci mají být dávno zpět doma a ne roztáčet kola krevní msty!!! Tuhle zemi řídí stále více idioti, kteří nerozumí problémům, ale mají vystudováno X vysokých škol a jsou poslušní k panujícímu režimu, takže pak dělají voloviny typu chlubení se likvidací Afgánců. Ovšem Afgánci neztrácejí čas a vracejí úder. Šándor ví a varoval, jenže co chcete v zemi, kterou vedou idioti s velkým pérem a malým mozkem? :-(

Každý kdo zná muslimskou společnost ví, že islám jasně nařizuje právo, až povinnost, krevní msty. Poděkujte idiotům u moci, až se nám nějaký Afgánec odpálí v Praze. Hlavně, že si pak opět budou naši papaláši masturbovat ego ...       (Čtěte na stránkách EUrabia)


Kauza lithium, loupež za bílého dne bez zločinců a poškozených. Těžba se stále nekoná ..... Když tehdejší ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček před rokem podepsal se společností European Metal Holdings Ltd. memorandum o spolupráci v oblasti těžby a zpracování lithia v České republice, spustil tím politickou lavinu. Byl říjen 2017, blížily se parlamentní volby a z lithia se stalo hlavní volební téma. Jak vypadá „kauza lithium“ rok poté?

Hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem podpis memoranda prezentovalo jako snahu ČSSD vytunelovat a okrást stát.

„Je to naprosto skandální, co tady ČSSD dva týdny před volbami předvádí. Vypadá to, že chtějí ještě rychle shrábnout peníze do stranické kasy, mají velké dluhy. Lithium má těžit státní podnik Diamo, ne opět soukromá firma, kterou neznáme,“ rozčiloval se před volbami Andrej Babiš.

„Je to skandál, je to krádež a my uděláme všechno pro to, aby to memorandum bylo neplatné,“ hřímal na mimořádné schůzi sněmovny právě před rokem.

Po roce je zjevné, že nikdo národní bohatství nerozkradl, z lithia není „nové OKD“ a nakonec – i bývalý ministr Jiří Havlíček, který memorandum podepisoval, je dnes na ministerstvu průmyslu (které je resortem ANO) náměstkem zodpovědným za sekci legislativní a provozní. I když Andrej Babiš veřejně sliboval, že „na Havlíčka podá trestní oznámení“.

Tuny čistého lithia ... Memorandum o porozumění vypověděl letos 1. března z vůle Andreje Babiše tehdejší ministr průmyslu Tomáš Hüner. Šlo ale spíše o symbolické gesto a završení předvolebního boje.

Povolení k těžbě lithia v České republice má stále jen jedna těžební organizace – Cínovecká deponie, a.s., společnost kterou vlastní investiční fond RSJ Investments miliardáře Karla Janečka a jeho partnerů ze společnosti RSJ.

„Dosud však Obvodnímu báňskému úřadu neohlásila zahájení těžby. Jedná se o odkaliště u Dubí,“ upřesňuje mluvčí báňského úřadu Bohuslav Machek.

V průběhu letošního roku získala „oprávnění stanovením dobývacího prostoru“ i další organizace patřící pod RSJ Investments – Sanaka Industry.

„Povolení k těžbě v dobývacím prostoru ale zatím neobdržela. Jedná se rovněž o odkaliště po bývalé těžbě barevných kovů Horním Slavkově,“ říká mluvčí Machek.

Geologický průzkum v Horním Slavkově odhadl možnosti těžby na 5400 tun čistého lithia. Celkem by těžba mohla trvat zhruba 14 let.       (Čtěte na stránkách Hlídací pes)


NASA před lety údajně zlikvidovala důkazy o životě na Marsu ..... Americká NASA už byla za dobu své existence viněna z celé řady věcí propojených s mimozemským životem. Jedním z těch reálněji a tudíž i závažněji působících tvrzení je ovšem to, že americká sonda před čtyřiceti lety objevila na Marsu organické molekuly, které omylem zničila. Je tomu skutečně tak?

Není to tak dávno, co Američané oznámili, že na Marsu objevili složité organické molekuly, které by mohly mít souvislost s existencí života na rudé planetě. Objevily se však informace, že podobný objev NASA učinila už před čtyřiceti lety! Jen cenný materiál neúmyslně zničila.

Vzorky na sondě Viking 1 pravděpodobně nevydržely kvůli teplotě.

Američtí vědci se již tehdy domnívali, že sonda Viking 1 organické prvky doveze. Jenže k tomu bohužel nedošlo. Důvodem však nebylo to, že by se na Marsu nenacházely, nýbrž to, že na palubě Vikingu nevydržely. Možnou odpověď přinesla sonda Phoenix o několik desítek let později, když na rudé planetě objevila perchlorát (chloristan sodný), což je sůl, která má ve vysokých teplotách tendenci explodovat. Zatímco povrch rudé planety je chladný, hlavní instrument na palubě Vikingu – plynový chromatograf a hmotnostní spektrometr (GC/MS) – vzorky půdy z Marsu zahříval. A protože obsahovaly perchlorát, tak zkrátka nevydržely a shořely. NASA o této události raději pomlčela, což pochopitelně bylo vodou na mlýn všem kritikům a také záhadologům a ufologům, kteří v této události vidí ještě mnohem víc, než stojí v oficiálním vyjádření. Tak jako tak nezbývá než doufat, že bude podobných neúspěchů a následných zatajování v rámci kosmického programu co nejméně.       (Čtěte na stránkách Enigma Plus)


Syrský uprchlík: Většina migrantů chce ovládnout Evropu a zničit křesťanství ..... V rozhovoru pro německý časopis syrský uprchlík hovoří o skutečných záměrech uprchlíků, kteří přišli do Německa. Německý redaktor změnil jeho jméno na “Paul” pro jeho vlastní ochranu.

“Ve skutečnosti většina uprchlíků přišla do Evropy a zejména do Německa, nikoliv proto, že jejich život byl ohrožen, nebo proto, že byli utlačováni a pronásledováni nebo kvůli rasové nebo sektářské diskriminaci (…) přišli z mnoha jiných důvodů,” říká Paul.

Na otázku, co tím myslí, odpoví:

“První důvod je jasně náboženský. Druhý důvod finanční. Přišli do Německa s absolutní jistotou, že to chtěl jejich Bůh, jediný Bůh (Alláh). Jejich Bůh je muslimský Bůh, protože věří, že Boží náboženství je islám a že všichni následovníci jiných náboženství jsou nevěřící a zaslouží si být zabiti.”

“Z náboženského hlediska je všechno potřeba. Náboženství umožňuje muži vzít si až čtyři ženy a mít mnoho dětí. Není také žádným tajemstvím, že většina uprchlíků jsou sunnitští muslimové,” dodává.

“Provádějí jednoduchý výpočet, jsou přesvědčeni, že situace za dvě až tři desetiletí bude zcela změněna a kolik lidí bude stát za nimi.”

Podle Paula je to všechno o ovládnutí a zničení křesťanství:

“Jsou přesvědčeni, že mají mandát šířit svou víru, islám, v Evropě a otevřít dveře dokořán, což jen stěží potřebují, protože dveře jsou již otevřené. A na samém vrcholu jejich priorit, je v určitém okamžiku dobytí Vatikánu, aby bylo vidět vlajku islámu vlát nad kopulí svatého Petra, a zničit vše, co připomíná křesťany nebo křesťanství.”

Říká, že velká část migrantské krize byla “organizována”:

“Jedním z důvodů byla demografická situace v Německu, došlo k nátlaku na vyslání lidí do Německa. Bylo to téměř systematicky organizováno, protože to bylo dobře známé a politiky opakované, Německo potřebovalo přistěhovalce, protože většina evropských společností stárne.”

“Utečenci vědí, kam šli. Chtějí dobýt Německo a Evropu. Umírnění muslimové sotva zvedají své hlasy proti konzervativním muslimům – ze strachu.”       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


18.10. 2018     Před sto lety - osmnáctého října 1918 - byla v Paříži publikována Washingtonská deklarace, v níž byl proklamován nezávislý stát Čechů a Slováků.


Přímo neuvěřitelné? Jeden z novějších experimentů potvrzuje, že realita existuje pouze tehdy, když se na ni díváme ..... Podle dobře známé teorie kvantové fyziky chování částic se mění v závislosti na tom, zda je nebo není přítomen pozorovatel, který by částice pozoroval.

Tato hypotéza v podstatě tvrdí, že realita je určitým druhem iluze, která existuje jen tehdy, když se na ni díváme. V minulosti bylo v oblasti kvantové fyziky provedeno již mnoho experimentů, které ukazují, že to může být opravdu tak.

A teprve nedávno přišli fyzici z Australské národní univerzity (Australian National University) s dalšími důkazy, které stejně potvrzují iluzorní povahu reality.

Tito vědci provedli experiment s opožděnou volbou, který byl několikrát proveden již v minulosti a nyní jen potvrdil, že realita neexistuje, dokud není pozorována, resp. měřena.

Vědci tvrdí, že toto zjištění se vztahuje přinejmenším na atomární škálu. Ještě dodejme, že autorem tohoto experimentu je americký teoretický fyzik John Wheeler.

Vzrušující zjištění ... Některé částice, jako jsou např. fotony a elektrony, se chovají jako částice a vlnění zároveň. Vyvstává zde tedy otázka: Jaká je přesná příčina toho, že se foton nebo elektron chová buď jako částice, nebo jako vlnění?

Experiment Johna Wheelera tuto otázku parafrázuje trochu jinak, protože jeho úkolem je zjistit, ve kterém okamžiku se částice „rozhodne“, zda se bude chovat jako částice, nebo jako vlnění.

A výsledky experimentu vědců z Australské národní univerzity, které byly zveřejněny v žurnálu Nature Physics, poukazují na to, že částice je při svém „rozhodování“ ovlivněna způsobem, kterým je měřena.

Toto zjištění je v naprostém souladu s předpoklady kvantové teorie. „Znovu to dokazuje, že „rozhodování se“ částic je opravdu přímo ovlivněno jejich měřením, resp. pozorováním.

Na kvantové úrovni realita zkrátka neexistuje, pokud se na ni nedíváme,“ vyjádřil se pro tisk vedoucí výzkumu Dr. Andrew Truscott.       (Čtěte na stránkách AC24)


Mazání příspěvků na Facebooku je jen špička ledovce ..... Moderní technologie jsou jako oheň. Dobře slouží, ale špatně vládnou. Navíc nebyly v době tvorby Ústavy ČR s vymezením našich občanských práv vůbec známé. Co teď s tím?

Naše základní občanská práva a povinnosti v kyberprostoru bychom si proto měli dopředu znovu definovat. Ať ale vzniknou demokratickou, veřejností kontrolovanou cestou, a ne nějakou pokoutní dohodou „velkých kluků“ se státem.

Internet a kyberprostor býval tradičně považován za doménu svobody. Svět se však změnil. Nejde jen o to, že do kyberprostoru pronikl i organizovaný zločin a terorismus, ale také velký obchod s osobními daty, cílená reklama, politický marketing i snahy o názorové usměrňování.

Viditelným se stalo různé mazání a blokování na Facebooku a avizovaný pokus Václava Klause mladšího omezit toto mazání zákonem jen na názory konfliktní s naší Ústavou.

Co se vlastně stalo? Facebook je soukromá firma, nikoli však přiznané názorové, editované médium. Jako názorové médium se sám Facebook nedefinuje (už i jen proto, že by musel platit za autorská práva sdílených děl). Tvrdí o sobě, že je názorově neutrální sociální médium. A má skoro monopolní postavení mezi sociálními sítěmi. S tím mazáním a blokováním na Facebooku je to ale tak, že kromě pornografie, výzvám k terorismu apod. blokuje i černý humor, různé recesisty a politické názory řekněme od středu doprava.

Jasně, Facebook je soukromá firma. Proto i v diskusi dominoval názor, že si může mazat, co chce. Opravdu to platí tak docela? V naší Ústavě máme například zakotvené uchování tajnosti u přepravovaných zpráv poštou, telegrafem nebo jiným zařízením. Takže ani soukromý telefonní operátor nesmí tyto zprávy (hovory) odposlouchávat a pak třeba odpojit telefon, protože se mu jejich obsah nelíbí. Je to tak. Naše Ústava je více než nějaké vnitropodnikové předpisy soukromého telefonního giganta.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Ženský sport spěje k zániku. Zase vyhrál transsexuál! Tentokrát se dokonce stal mistryní světa ..... Muž vystupující pod jménem Rachel McKinnonová vyhrál mistrovství světa žen ve sprintu v cyklistice v kategorii od 35 do 39 let. Transsexuální Američan porazil na závodech v Los Angeles Carolien Van Herrikhuyzenovou z Nizozemska a Jennifer Wagnerovou z USA.

Zmíněný muž se mistrovství zúčastnil nejen jako žena, ale, třebaže je Američan, startoval jako Kanaďanka.

Podle jeho vlastních slov, „zde jde o něco víc než o sport. Jde o lidská práva“. V rozhovoru pro USA Today se také ohradil proti útlaku transsexuálů ve sportu. „Pokud přijmeme pohled cisgender lidí [tj. např. mužů, kteří se považují za muže], souhlasíme tím s diskriminací transgender osob. Proč bychom se měli ptát většiny, pokud jde o přiznání lidských práv nějaké menšině?“ ptá se filozoficky.       (Čtěte na stránkách Free Globe)

Pokud budeme popřávat sluchu tabovým blbe*kům, jsme za blbečky i my sami ... myslím si zas já filozoficky. ten článek není v rubrice "humor", bohužel ... leda že by se chybička vloudila - nechce se tomu fakt věřit.


Co bylo dřív: vejce, nebo slepice? Odpověď fyziků vás asi překvapí ..... Otázka stará přes 2000 let – už řečtí filozofové se zamýšleli nad tím, zda tu byla dříve slepice nebo vejce. V moderní době začal mezi biology převažovat názor, že první tady bylo vejce. Ale australští a francouzští fyzikové teď přišli s překvapivou odpovědí. Podle nich je možné, že obojí se mohlo objevit současně. K tomuto závěru je přivedla kvantová fyzika, podle které se události dějí bez stanoveného pořádku, a tak mohlo přijít vejce současně se slepicí.

„Vezměte si každodenní dojíždění do práce,“ uvedl výzkumník z univerzity v Queenslandu Jacqui Romero. „Nejdřív jedete vlakem a pak přesednete na autobus. Takže platí: nejdříve vlak a pak autobus. To je pořadí – nikoli ale v kvantové fyzice. Podle ní se obě tyto události mohou odehrávat souběžně, čemuž se říká neurčitý kauzální pořádek. Ovšem není to nic, co bychom mohli pozorovat v každodenním životě.“

Podle kvantové fyziky mohou elektrony existovat na dvou místech najednou. Také diagonálně polarizovaný foton se může chovat dvěma způsoby, přičemž obě události se dějí jako první. Je to sice nad lidské chápání, ale podle vědců to není nemožné.       (Čtěte na stránkách ProcProto)


Jak si vůbec někdo může přát konec demokracie v Česku? ..... Nejprve to bylo jakési ženské lobby, co zažalovalo kněze P. Piťhu za upozornění na to, jaké nebezpečí pro demokracii znamená Istanbulská úmluva a teď jakási děva narušila mši kardinála Dominika Duky. To si přejí konec demokracie?

Je mi z toho smutno, jak 29 let po pádu jednoho totalitního nedemokratického systému se někteří aktivisté snaží, aby byl u nás vybudován další politický systém na bázi totalitního nedemokratického režimu. Tentokrát na bázi neomarxismu. Když si vybavím, co všechno si přeje tzv. Istanbulská úmluva v její důvodové zprávě: například:

1. Odebírání dětí ze svých rodin, ke kterému bude stačit i křivé obvinění.

2. Příkaz rodinám vychovávat své děti bezpohlavně.

3. Za pouhý nesouhlas deportování do výchovně-pracovních táborů

4. Nadvláda homosexualistů nad ostatními

5. Indoktrinace touto politickou ideologií dětí ve školách

6. Stavění mužů a žen proti sobě.

7. Když k tomu dodám ještě ten jejich tolik proklamovaný multikulturalismus, vše připomíná tu nejhorší noční můru, jaká se může člověku zdát.

Nemůžu si pomoci, ale mě, jako demokratovi a zastánci svobody názoru a vyjadřování se nic z toho výše uvedeného zásadně nelíbí. Vám snad ano, milí čtenáři? Jestli ano, tak jste u mě zkrátka a dobře ztratili kredit demokrata. Takové věci do demokracie prostě nepatří! To patří jen někam do totalitního systému! A tak se ptám, to je někdo tak posedlý tím, aby se takovéto věci, které vyžaduje důvodová zpráva Istanbulské úmluvy, chtěl zavést?

Když byla nastolena komunistická diktatura v únoru 1948, také si ji tenkrát mnoho lidí přálo. A také mnozí lidé měli radost z politických procesů v 50. letech. To se myšlení českých lidí za těch 70. let vůbec nezměnilo? Pokud by to měla být pravda, tak nezbývá nic jiného, než nad takovými lidmi pořádně ohrnout nos.       (Čtěte na stránkách Bez politické korektnosti)


Tajemná Mona Lisa: Byla konečně odhalena její identita? ..... Pokud existuje umělecké dílo, které je plné tajemství a záhad, pak je to bezpochyby Mona Lisa, nejslavnější portrét v dějinách, dílo Leonarda da Vinciho.

Lisa? A která vlastně? ...Bezpochyby nejčastěji řešenou záhadou je Lisina totožnost. Koho to vlastně Leonardo maluje? Nejvíce zastánců má Lisa del Giocondo (1479-1542) manželka florentského obchodníka s hedvábím. V těsném závěsu je teorie, že na obraze je milánská femme fatale Caterina Sforza (1463–1509). Divoká, sebevědomá a podle některých svědectví velmi krutá žena. Existují však i další kandidátky. Například německá historička Maike Vogt-Lüerssenová (*1956) tvrdí, že na obraze je milánská vévodkyně Isabela Aragonská (1470–1524). Opírá se o fakt, že Leonardo byl 11 let dvorním malířem milánského vévody, a že její tmavě zelené šaty ji identifikují jako příslušnici rodiny Sforza. Existují však i mnohem odvážnější teorie. Podle některých není na obraze žádná skutečně žijící žena, ale kompilát několika žen, který Leonardo sestavuje ve snaze vytvořit ideální dokonalou tvář. Mnozí jsou ještě dál a tvrdí, že na obraze není žena, ale muž. Zatímco Francouz George Isarlo (1897-1978) tvrdí, že podle analýzy obrazu z roku 1913 měla původně vousy, a že da Vinci maloval svého milence, americká badatelka Dr. Lillian Schwartzová přichází na základě srovnávací digitální analýzy s teorií, že Mona Lisa je ve skutečnosti da Vinciho autoportrét.

Některé teorie tvrdí, že na obraze je milánská femme fatale Caterina Sforza (1463–1509), divoká, sebevědomá a podle některých svědectví velmi krutá žena.

Úsměv je jen optická iluze? ... Vedle tajemné totožnosti je favoritem tajemství jejího letmého téměř neznatelného úsměvu. Co znamená? Vešel někdo do jejího zorného pole, ale ona jako poctivá modelka nechce změnit výraz? Nebo se jen necítí ve své kůži a stydí se, protože sedí modelem poprvé? Přední francouzský badatel Michel Menu tvrdí: „Pomocí trojrozměrného skenu jsme objevili důkaz o jemném průsvitném závoji, který má Mona Lisa přehozen přes hlavu a kolem ramenou. Ten v době renesance nosily ženy těhotné nebo po porodu.“ Mohlo být dítě příčinou jejího záhadného úsměvu? Ale usmívá se vůbec? Mrknete jednou, usmívá. Mrknete podruhé, neusmívá. V roce 2000 anglická neuroložka Margaret Livingstonová prokáže, že úsměv je zřetelnější periferním viděním než přímím pohledem. Španělští vědci Martinez Otero a Alonso Pablos vysvětlují, že jde o výsledek otického klamu, který da Vinci do obrazu vkomponoval pomocí speciálně namíchaných barev. „Barvy vnímáme podle toho, jak na sítnici dopadá světlo. Různé buňky přenáší různé signály, které pak mozek rozdílně zpracovává. A podle toho, které zrovna získají převahu, úsměv buď vidíte, nebo nevidíte.“ Takže pokud se zaměříte na oči nebo na obraz jako celek, úsměv bude patrný a nepřehlédnutelný. Pokud se však zahledíte na rty, zmizí. To vše díky naneseným barvám a hře světla a stínu.       (Čtěte na stránkách EpochaPlus)

Já se divím, že ještě někdo nepřišel s názorem, že Mona Lisa je transexuální muslim ...


Profesor Piťha, kterého chce trestat neziskovka plná žen, našel mocné zastání. Z Hradu vzešel tento silný text ..... Profesor Petr Piťha, který po svém svatováclavském kázání čelí ostré kampani různých nátlakových organizací, našel zastání na Pražském hradě. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se k tématu obsáhle vyjádřil na svém webu “Svobodný názor”. Podle něho nesmí kněz ve svém varování před novou totalitou zůstat sám.

Na svátek sv. Václava kázal ve svatovítské katedrále na Pražském hradě o nebezpečí tzv. Istanbulské úmluvy, jejíž ratifikaci by měl projednávat český parlament. Podle profesora Piťhy jde o nebezpečný dokument, proto ve svém kázání načtrtl děsivou vizi, jak bude za čas naše společnost a civilizace fungovat.

“Nebezpečí vidím už v tom, jak zákeřně je úmluva formulována. V textu samotném není nic, pod co se rozumný člověk nemůže podepsat. Všechno nebezpečné a nepřijatelné je teprve v důvodové zprávě, která je tak rozsáhlá, že ji běžný člověk a patrně i dost poslanců nebude číst. Pro plné pochopení úmluvy je dále třeba znát texty řady předchozích, již platných dokumentů,” upozornil Piťha.

Dokonale zvrácené zákony, které se, jak kněz pokračoval, mají u nás zavést a v několik a zemích už zavedeny jsou, míří podle jeho slov proti tradiční rodině. “Navržené zákony a jejich protagonisté převzali ideologii marxismu a nacismu. Jsou to neomarxisté, o čemž se mluví, a neonacisté, o čemž se cudně mlčí. Navrhované zákony jsou ze své podstaty nedemokratické. Jsou diktátorské,” konstatoval v kázání profesor Piťha.   “Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž. Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění. Určení pohlaví vašich novorozenců podle pohledu do jejich klína bude zrušeno. O svém pohlaví rozhodne dítě samo, a proto budete povini je vychovávat bezpohlavně. Za každý nesouhlas budete deportováni do nápravně-výchovných pracovních táborů vyhlazovacího charakteru,” varoval kněz.

Petr Piťha našel výrazné zastání u mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka, který svůj obsáhlý text publikoval na vlastním webu Svobodnynazor.cz. Článek nazval příznačně: Starý kněz sám proti totalitě. Už dříve se profesora Piťhy zastal kardinál Dominik Duka. Naopak trestní oznámení na něho podala neziskovka Česká ženská lobby.       (Čtěte na stránkách Rukojmí)


Berme vážně slova, která nám říkají migranti. Berme vážně hrozbu demontáže demokracie a nastolení islámského práva šária ..... …..pro čtenáře tadesca by bylo dobré si uvědomit slova následujícího článku a vše co tam je řečeno. Je to naprostý komplot proti nám všem, proti bílé rase….

Marrakéšsky Globálny komplot o migrácii: Svinstvo globálnych rozmerov v priamom prenose? ... Už v decembri má byť podpísaný „Globálny kompakt OSN pre bezpečnú, riadenú a pravidelnú migráciu“. Mainstream sa doslova vysmieva každému, kto pred ním varuje. Ale prečo ho teda niektoré štáty nechcú podpísať a načo sa vôbec podpisuje? Minister Lajčák tvrdí, že „z neho nevyplývajú povinnosti, dáva len rámec ako sa k migrácii postaviť“. Lenže o tom to je: aký je rozdiel medzi rámcovým stanovením povinnosti a stanovením rámca povinnosti

V máji pohoršilo nielen slovenskú verejnosť, ale aj obyvateľstvo celej Európy, keď EÚ v mene svojich členských štátov podpísala Marrakéšsku deklaráciu – vraj nezáväznú politickú deklaráciu, prihlásenie sa k procesu organizovanej a riadenej migrácie. Prosystémové médiá sa vtedy ako na povel začali vysmievať každému, kto v tomto dokumente videl možné budúce nebezpečenstvo pre budúcnosť európskych štátov a národov. Vraj to všetko sú „hoaxy“ a strašenie dezinformátorov a konšpirátorov.

V decembri však má byť, opäť v marockom Marrakéši, podpísaný podobný dokument, lenže už nie iba ako nezáväzná politická deklarácia, ale ako globálna dohoda OSN, na ktorej sa zhodlo, a pod ktorú sa má podpísať 192 členských štátov. Teda podobný globálny dokument, ako je napríklad Všeobecná deklarácia ľudských práv.

Rafael Rafaj, predseda Inštitútu národnej politiky hodnotí text pripravovaného Globálneho paktu pre bezpečnú, riadenú a pravidelnú migráciu takto: „Ide zväčša o bezobsažné pojmy zo slovníka politickej korektnosti. De fakto záväzky a zapojenie signatárov sa nazývajú  „komplexná medzinárodná spolupráca v oblasti migrácie“. Plánovanie pravidelnej migrácie a riadenie migračného prílevu sa zas skrýva pod ,posilnením koordinácie‘ medzinárodnej migrácie.“       (Čtěte na stránkách na stránkách Tadesco)


Občas se musí začít znovu od začátku ..... Proč se nám náš svět tak strašně rozpadá? Protože ať kouknete na cokoliv, dotáhli jsme to na hranu slepé uličky. Ve jménu pokroku jsme ho udělali tolik že to ujž není k žití. Přitom na začátku bylo všechno pěkné, rozumné a bohulibé. Dám jen několik příkladů. 

Podívejte se třeba na auta. Jejich výroba je obrovský byznys na kterém stojí v Ojrópě skoro všechno. Automobilky a koncerny šermují částkami, které jsou jak z jiného světa. Jestli je něco fakt velký byznys, tak je to tohle. Pracují tam nejlepší inženýři, nejlepší technici, nejlepší dyzajnéři. Dokonce tam pracují i nejlepší dělníci a mají oproti zbytku pracujících závratné peníze. Automobilky mají vymakané systémy řízení vedle kterých bledne i Baťa. Mají rozsáhlý vývoj, jsou schopny obrovských investic, auta jsou bezpečná, ujedou s minimální údržbou statisíce kilometrů a při tom všem jsou poměrně levné.

A k čemu to všechno je? K ucpaným dálnicím, ucpaným silnicím, ucpaným centrům měst. Vymýšlí se nové způsoby pohonu, skloňuje se ekologie, odpovědnost a přitom je jasné, že jakákoliv budovaná infrastruktura není schopná auta vstřebat. V Německu vedou přes Porúří tři dálnice vedle sebe. Jakmile dostavěli kterýkoliv úsek, okamžitě se naplnil a přeplnil. V Praze postavili tunel Blanka. Stejně to nic nevyřešilo. Jen si hromada lidí také nakoupila auta.  

Je úplně jedno, jestli budou auta na vodík, elektriku, sluneční svit nebo větry po dnešním obědě. Prostě jich bude zase víc a víc a ucpou další silnice. Vlastně jediná opravdu prázdná silnice je z reklamy na Mercedes. Stát dotuje veřejnou dopravu, vymýšlí stále sfistikovanější systémy, ale výsledek je jediný - více mobility. Více aut. Pokud jejich cena poklesne, zase jich bude víc a doprava méně plynulejší. Jednoho dne budou mít všichni auto, ale nikdo s ním nikam nedojede, protože všechny cesty budou ucpané. a kdyžř na to někdo poukáže, receptem mají být ještě lepší auta na míru, ještě sofistikovanější systémy řízení, čtečky značek a senzory. Víc pokroku...        (Čtěte na stránkách Vidlákovy kydy)


Australský Senát odhlasoval, že není OK být bílý ..... Ano, vážně čtete dobře. Jistě si pamatujete geniální marketingovou akci z minulého roku, kdy se na sociálních sítích objevil hashtag “it is OK to be white”, tedy, že je v pořádku být bílý. Logicky, kdo s takovým tvrzením nesouhlasí, tak říká opak, tedy že není v pořádku být bílý. Slogan měl dokázat, že takzvaný boj proti rasismu je ve skutečnosti boj proti bílým, a že co nejvíc těmto nemocným lidem vadí, je naše samotná existence. Hysterie, se kterou mnozí reagovali, to dokázala. A nyní se to prokázalo i v australském Senátu, ve kterém většina senátorů odmítla podpořit tvrzení, že být bílý je jednoduše OK.

O návrhu nechala hlasovat známá australská politička Pauline Hanson ze strany One Nation. Kromě vyjádření k výše zmíněnému tvrzení chtěla nechat hlasovat i o tom, že senátoři uznávají nárůst protibílého rasismu a útoků na západní civilizaci.

Ačkoliv byl výsledek hlasování těsný, a souhlasila s ní i první senátorka afrického původu Lucy Gichuchi, 31 senátorů versus 28 hlasovalo proti. Být bílý podle nich OK není.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


17.10. 2018     Sedmnáctý říjen je dnem, který má upozornit na celosvětové problémy s chudobou - i letos si budeme připomínat Mezinárodní den za vymýcení chudoby, který vyhlásila OSN v roce 1992. Bohužel i u nás stále přibývají počty lidí, kteří žijí na hranici chudoby a nebo dokonce pod ní.


Američané chtějí v Česku stavět svou vojenskou infrastrukturu. Česká vláda mlčí!  ..... V České republice má vzniknout infrastruktura americké armády. Jde projekt na zakázky pro federální vojenskou agenturu USACE.

Pokud vnímáme řadu prohlášení, která byla v poslední době publikována, tak se od NATO logiky nedalo ani nic jiného očekávat. Když to nevyšlo při pokusu postavit zde radar, tak se půjde méně okatou cestou budování menších základen. Dále opravou dopravní infrastruktury na našem území, k čemuž směřuje i ono doporučení na zvýšení únosnosti našich mostů.

Armáda ČR je součástí NATO a má jisté schopnosti zajistit působení aliančních jednotek v naší zemi po určitou dobu. Američanům ani nejde o sílu naší armády, která je — co do schopností, technického a personálního vybavení — nevelká. Potřebují dokončit ovládnutí prostoru svojí trvalou přítomností, která jim vytvoří zázemí při realizaci jejich válečného plánování.

Základny na území bývalého Československa radikálně zvýší operační schopnosti Severoatlantické aliance. Doktrína NATO se moc nemění od jeho vzniku. Do začátku devadesátých let bylo NATO nejsilnější v bývalém Západním Německu.

Teď se přelakovaný armádní kolos posouvá výrazně více na Východ. Tím se zkracuje reakční čas, který bude mít Rusko k dispozici při odvracení bleskového úderu ze strany armád NATO. Poloha naší země je z pohledu vojenský ch pl&aa cute;novačů významná. To vědělo i velení vojsk Varšavské smlouvy, když se v roce 1968 rozhodlo u nás realizovat operaci Dunaj.   Kdo má naše území pod palcem, ten dokáže výrazně ovlivňovat dění na evropském teritoriu a směrem k Eurasii.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Příliš velký výběr? Mozek řekne STOP! ..... V restauraci obracíte už osmou stránku jídelního lístku a jste stále bezradnější. Nejraději byste vstali a odešli jinam? Stojíte před přeplněnou skříní s oblečením a netušíte, co si vzít na sebe? Oborníci vysvětlují, co se s vámi právě děje. 

Vědci mapovali, jak funguje mozek v případě volby a ukázalo se, že naše mysl se může odvrátit od procesu rozhodování ve chvíli, kdy je výběr příliš velký.   Tento druh neschopnosti se rozhodnout už odborníci zaznamenali v předchozích studiích, ale nový výzkum identifikuje oblasti mozku, které nám pomáhají zvažovat se mezi volbou a odvrácením se od ní. Konkrétně jde o část předního cingulárního kortexu (oblast zodpovědná na posuzování výhod jakékoli naší akce) a striatum (oblast, která akci určuje hodnotu). Jde tak o dva klíčové hráče v motivaci a rozhodování.

Když 19 dobrovolníků dostalo možnost vybrat si fotografii přírody pro tisk na tričko nebo hrnek, údaje z magnetické rezonance ukázaly, že aktivita v těchto dvou oblastech mozku se zvyšovala s tím, jak se navyšoval počet možností. Jakmile ale výběr obrázků přesáhl 12, činnost se zastavila.   Vědci tvrdí, že to ukazuje, jak spolupracuje striatum a ACC – zvažuje potenciál odměny (u dobrovolníku – nalezení dokonalého obrázku pro tisk), a to v porovnání s množstvím práce, kterou je potřeba vyvinout, abychom dosáhli odměny – uspokojivého výsledku (výběr toho nejlepšího mezi desítkami možností).   "Šance najít to pravé z dvanácti obrázků, je mnohem pravděpodobnější, než když bude obrázků stále víc a víc, což mozek vyhodnotí jako akci, která už nepřinese výrazné zlepšení," vysvětluje Colin Camerar z Kalifornského technologického institutu.       (Čtěte na stránkách National Geographic)


Cena piva bude stoupat. Kvůli klimatickým změnám ..... Velmi výrazně může v blízké budoucnosti stoupnout cena piva. A nejen piva, lidé by se kvůli probíhajícím klimatickým změnám měli připravit na zdražení i vína, kávy nebo čokolády. K tomuto závěru ve své zprávě dospěl mezinárodní tým vědců.

Ječmen, jehož nejkvalitnější část prodkuce se používá při výrobě sladu, nepatří mezi nejodolnější plodiny. Podle studie se jeho výnosy při současném tempu klimatických změn mohou v blízké budoucnosti snížit až o 17 procent. To pochopitelně zvedne jeho cenu a při započtení ekonomických ukazatelů, jako je například inflace, může jeden půllitr stát třikrát více než dnes. V budoucnu by se tak pivo mohlo stát jen výjimečně dostupným luxusním zbožím.       (Čtěte na stránkách 21@století)

Ti pitomci si pro zdražování musí najít důvod i kdyby měl být nejstupidnější


CIA: Odhalení projektu MKUltra na kontrolu mysli ..... Projekt MKUltra je kódové jméno pro projekt CIA s několika cíli, většina z nichž zkoumala metody psychické manipulace lidí. Mezi ně patřily:

ovlivňování myšlení pomocí drog, hypnóza, izolace a senzorická deprivace, verbální a sexuální zneužívání, různé formy mučení, vývoj látek schopných manipulovat lidský mozek a vědomí ...

Výzkum byl velmi rozsáhlý – vedlo jej 80 institucí, včetně 44 univerzit, stejně jako nemocnice, věznice a farmaceutické společnosti. Byl provozován mezi lety 1953 – 1973. CIA výzkum v těchto institucích ovládala přes organizace působící jako zástěrka za tento program, nicméně někteří jedinci ve vedení těchto zařízení o skutečnosti, že je výzkum řízen CIA, věděli.

Pod ohledem Alana Dullesse jej řídil a měl na starost Sidney Gotlieb. V rámci projektu byl prováděn výzkum na nic netušících osobách v USA a v Kanadě, při němž jim mimo jiné byly podávány drogy, jako např. LSD.

PProgram byl tajný a z vícero důvodů neústavní a ilegální. Poté, co informace o něm vypluly na povrch, veřejnost byla pobouřena.

Chybějící dokumenty ... 4358 nepublikovaných chybějících dokumentů projektu MKUltra by mohlo brzy plně vyjít na světlo. Tohle je ta část kdy se konspirační teorie stávají realitou.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Nový český proudový letoun od Aero Vodochody vyjel z hangáru. Po dvaceti letech ..... Ve Vodochodech by představen nový český letoun Aero L-39NG Vychází z původní aerodynamické koncepce L-39 Albatros Proudový cvičný stroj bude schopen plnit roli lehkého bitevníku

V pátek 12. října byl ve Vodochodech představen nový český proudový letoun L-39NG. Prezentace má být potvrzením, že vývoj a výroba nového stroje pokračuje podle plánu. První let by měl proběhnout ještě před koncem tohoto roku, k zákazníkům by se první kusy měly dostat v roce 2020.

Aero Vodochody je se 6 700 proudovými letadly historicky největším výrobcem lehkých proudových letounů v Evropě a jedním z největších na světě. Od představení předchozího Aero L-159 ALCA však uplynulo již více než dvacet let.

Představení Aero L-39NG ... Ačkoli Aero budovalo svou pozici jako dodavatel největších světových leteckých výrobců, udrželo si důležité členy vývojového týmu. Právě díky tomuto rozhodnutí mohlo představit nový stroj, který se stává nástupcem oblíbeného L-39 Albatros.

720p 360p

L-39NG vychází z původní aerodynamické koncepce L-39, ale je vybaven novou pohonnou jednotkou, drakem s vyšší životností, křídlem s integrální palivovou nádrží a moderním přístrojovým vybavením. K přednostem patří nízké pořizovací a provozní náklady oproti nejnovějším cvičným strojům

V pátek proběhl takzvaný „roll-out“, tedy slavnostní vyjetí prvního předsériového letounu z hangáru. Akci přihlížela řada významných hostů nejen z politické sféry, ale také z řad potvrzených zákazníků a potenciálních zájemců.

Prezident a CEO Aera Vodochody Giuseppe Giordo k představení novinky uvedl: „L-39NG představuje budoucnost českého leteckého průmyslu. Staví na kombinaci toho nejlepšího z tradice české letecké výroby s moderními technologiemi a nabízí nejlepší řešení pro výcvik pilotů i pro lehké bojové mise. Již nyní si letoun L-39NG získal velkou mezinárodní pozornost i první zákazníky a komunita uživatelů našich letounů tak dále poroste.“

O cvičný stroj je zájem

Proudový cvičný stroj bude schopen plnit roli lehkého bitevníku. Jde o jednomotorový dvoumístný letoun s vyspělým digitálním kokpitem, který zahrnuje sofistikovaný palubní virtuální výcvikový systém a přilbový zaměřovač HMD (Helmet Mounted Display).        (Čtěte na stránkách VTM)


V televizi neuvidíte: Projev JFK o celosvětovém spiknutí, cenzuře, tajných společnostech a roli tisku ..... V dubnu 1961 přednesl tehdejší americký prezident John F. Kennedy projev v New Yorku před asociací vydavatelů novin, v němž varoval před řadou i dnes aktuálních hrozeb. Běžně se o něm nedočtete, politici se o něm nezmiňují (často ho, při vší úctě, nejspíš ani neznají). Přikládám několik znepokojivých citací amerického prezidenta a odkaz na celý projev.

Úryvek z níže uvedeného projevu JFK ... „Celosvětově čelíme masivnímu a nemilosrdnému spiknutí, které pro rozšíření sféry svého vlivu spoléhá především na tajné prostředky: na infiltraci místo invaze, převraty místo voleb, zastrašování místo svobodné volby, na partyzány v noci namísto armád ve dne. Je to systém, který rekrutoval velké množství materiálních a lidských zdrojů pro vytvoření dobře propojené a vysoce efektivní mašinérie, která spojuje vojenské, diplomatické, zpravodajské, ekonomické, vědecké a politické operace… Přípravy jsou utajeny, nejsou publikovány. Chyby jsou ututlány, neobjevují se v novinových titulcích. Odpůrci jsou umlčeni, nikoliv chváleni. Výdaje nejsou zpochybňovány, dohady nejsou otiskovány, žádné tajemství není odhalováno…“       (Čtěte na stránkách AC24)


Děsivé proroctví papeže Jana Pavla II.: Islám zaplaví Evropu, bude to invaze. Církev by tento vpád měla zastavit ..... Biskup a zároveň blízky spolupracovník Jána Pavla II. Mauro Longhi prehovoril o udalosti, ktorej bol svedkom v marci 1993 pri návšteve Santi Pietro e Paolo de Bienno vo Val Camonica. Biskup odhaľuje znepokojujúcu víziu pápeža Jána Pavla II., ktorá doteraz nebola verejnosti známa.

Biskup Longhi zverejnil toto proroctvo počas konferencie konanej 22. októbra v deň, kedy Cirkev slávi pamiatku dnes už svätého pápeža Jána Pavla II.

“Pozrel som sa na neho, myslel som, že niečo potrebuje. Vedel, že sa na neho dívam, ruky sa mu triasli, bol to začiatok Parkinsonovej choroby. Povedal mi: „Drahý Mauro, to je staroba.“ Okamžite som mu odpovedal: „Ale nie Vaša Svätosť, vy ste mladý.“ Vtedy Wojtyla zmenil tón i hlas a povedal: „Pripomeň tým, ktorých stretneš v Cirkvi 3. tisícročia: „Vidím Cirkev tretieho tisícročia postihnutú smrteľnou ranou, ktorá v porovnaní s týmto storočím (komunizmus a nacizmus) bude hlbšia a bolestnejšia: volá sa „islamizmus“. Vpadnú do Európy. Videl som davy vynárať sa z východu na západ, od Maroka do Líbye, z rôznych východných krajín až po Egypt. Bude to invázia do Európy a ona (Európa)  bude podobná sklepu s množstvom pamiatok, starých rodinných spomienok a pavučín. Vy, Cirkev tretieho tisícročia, vy ste mali zastaviť túto inváziu. Ale nie zbraňami, pretože zbrane nebudú dostačujúce, ale pomocou vašej viery, prežívanej v jej celistvosti.“”

Video  z konferencie v ktorom biskup Longhi hovorí o proroctve Jána Pavla II (od začiatku 48.59 min).       (Čtěte na stránkách EUPortál)


Možná s následujícím návodem se Vám bude žít lépe, když ho budete dodržovat ..... …..je načase, aby si lidé začali mnohé věci uvědomovat, nenechali se manipulovat a programovat druhými. Přinášíme Vám velice zajímavý kratičký článek….

Proč jsem se stal netolerantním ... Tolerance škodí vám i lidem ve vašem okolí. Ale nejspíš trochu jinak, než se může na první pohled zdát. Netolerujte si, že si tento článek nepřečtete.

Nedávno jsem udělal závažné rozhodnutí. Stal jsem se netolerantním. Dříve, než se na mě sesype snůška rozhořčených výtek, pojďme se na to podívat více do hloubky. Být netolerantní se totiž vyplatí každému. I vám. Stejně tak se to vyplatilo mému hráči, se kterým jsem se potkal v minulém týdnu.

Bavili jsme se spolu o jeho týmu. Vede firmu. Dlouho a úspěšně. Přesto naráží pravidelně na to, že se snaží zavést nějakou změnu a ono…ejhle. Stane se z toho “nekonečná diskuze bez výsledku,” jak to nazval. Také se mu donedávna stávalo, že se s týmem na něčem domluvili a někteří členové to nedodrželi. A právě tady vzniká prostor pro netoleranci. Leadership je o tom, co netoleruješ

Před časem jsem četl jednu knížku o Navy seals v Iráku. Jeden z leadrů čety vojáků tam prohlásil. Leadership není o tom, co kážeš, ale o tom, co toleruješ. Když jsem to četl, zasáhlo mě to jako kdysi Archiméda jeho slavné uvědomění. Nevyběhl jsem sice do ulic s ručníkem nad hlavou, ale řádně jsem se nad tím zamyslel. Jak velká je v té prosté větě pravda!

Dost často se učíme leadershipové postupy, které jsou skvělé. Je naprosto v pořádku se je učit. Je v pořádku je předávat dál. Jistá část mě dokonce věří, že když vychováváte leadry, pácháte tím dobro :). Moje zkušenost ale je, že nejčastěji leadership troskotá…tadááá – na vyžadování.

Jakmile se do skvěle rozejtého týmu dostane přimhouřené oko, začne to pomalu ale jistě skřípat. Jakmile tolerujete nižší standard, poklesne výkon celého týmu. Je to jako naočkovat členovi týmu nějaký fujtaksl, který pak předává dál. Přitom zodpovědní jste celou dobu vy. Protože vy jste to tolerovali. Neexistují totiž špatné týmy. Pouze špatní leadři. Co tolerujete sami sobě?       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Ve třetím světě dívkám zakazují telefony. I kvůli riziku nechtěných těhotenství ..... Průzkum v 25 rozvojových zemích ukázal rozdíly mezi používáním mobilů u chlapců a u dívek. Některé země děvčata za používání technologií odsuzují

Zatímco v našich zeměpisných šířkách je téměř nemyslitelné, aby náctiletí nevlastnili chytrý telefon, jinde jsou od používání technologií puberťáci aktivně odrazováni. Zejména tedy dívky. A to ze zajímavých důvodů. Jejich rodiče se totiž obávají, že by děvčata mohla kvůli používání mobilů otěhotnět.

Když se porozhlédnete po instagramové scéně u nás v Česku, objevíte nesčetně profilů mladých dívek, sdílejících fotky sebe a kamarádek ve vyzývavých pózách i polohách. Jde o to, aby nahonily co nejvíce obdivů a lajků. Takové chování se už stalo natolik běžné, že se nad ním skoro nikdo nepozastavuje. Ne ve všech zemích jsou ale rodiče se vším smíření jako u nás.

Dívky se za používání telefonu kvůli všudypřítomné stigmatizaci často stydí.

Zejména v rozvojových zemích je dívkám vyčítáno používání telefonů a jsou za to dokonce stigmatizovány a odsuzovány. Rozsáhlá studie Real girls, real lives, connected, provedená na 3000 mladých lidí ve věku od 13 do 19 let v 25 chudších zemích podle magazínu The Independent ukázala, že chlapci zde vlastní telefon 1,5krát častěji než dívky. Dívky se za používání telefonu kvůli všudypřítomné stigmatizaci často stydí a k technologiím se dostávají raději tajně.

Morálně zkažené ..... Samy dívky v průzkumu zmínily obavy, že by díky telefonu „sešly na scestí“. Malawanky a Rwanďanky byly přesvědčeny o tom, že by je přes telefon kontaktovali muži a mohlo by dojít k nechtěnému těhotenství. Dívky z Bangladéše zase uvedly, že mezi lidmi z jejich komunity traduje rčení: „Holky, které používají telefony, jsou špatné holky.“ VNigérii se zase povídá, že „holky, co mají telefon, jsou morálně zkažené“.

Pokud se dívky setkají s šikanou nebo obtěžováním, nemají se na koho obrátit. Musely by totiž přiznat, že telefon použily.       (Čtěte na stránkách Flowee))


Bývalý holandský ředitel Shellu: “Mladí muslimové mi řekli, že až tu budou vládnout, všechny nás podřežou” ..... Bývalý šéf společnosti Shell, který jako dobrovolník vyučuje v Holandsku migranty, promluvil o svých šokujících zkušenostech s nimi. I když si prý užil i spoustu legrace, myslí si, že integrace muslimů jde špatným směrem.

Dominic Boot (78) už migranty učí na předměstí Haagu holandsky 15 let. Nicméně musel skončit poté, co přestal být v oblasti vítán. Muslimské ženy prý nechtěly muže jako učitele.

Boot nyní dává soukromé lekce u sebe doma. A dává příklad, jak se čtvrť začala islamizovat a ženy začaly nosit černé šátky a mladí kluci se zradikalizovali.

Dva mladí muslimové mu prý jednou řekli: “Jestli tu budeme vládnout, vy všichni přijdete o hlavu.”

Nejprve byl ohledně integrace optimistický, ale nyní si myslí, že se integraci nedaří.

“Chceme být jednou zemí a jednou kulturou, ve které zpíváme společně národní hymnu a známe své námořní hrdiny. Ale místo toho je zavrhujeme.”

Zatímco Číňané a Indové se prý integrují, u muslimů se to podle něj nedaří.

Že jsou s tzv.integrací problémy se obecně ví. Ale chceme ji vůbec? Vždyť přece jen my můžeme být námi. Jak můžeme být tím stejným národem, pokud budeme nahrazeni někým jiným, kdo jen přijme naše zvyklosti, ale jeho vazby s námi budou pouze umělé?       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


16.10. 2018     Každoročně je od roku 1981 ve více než 150 zemích světa připomínán 16. říjen jako Světový den výživy. Slaví se na základě rozhodnutí konference OSN pro výživu a zemědělství (FAO) z roku 1979, ve výroční den založení této organizace v roce 1945.


Monsignore Petr Piťha: Impérium vrací úder ..... S velkým zájmem jsem si na BabIdnes přečetl článek, že do této chvíle pro mne neznámá Česká ženská lobby podala trestní oznámení na Monsignora Petra Piťhu za jeho údajně tmářské výroky o Istambulské úmluvě při kázání v den svátku svatého Václava.

Nikdo o mně nemůže tvrdit, že jsem obdivovatel katolické církve, potažmo jakékoli organizace, která se podílela na loupeži s názvem Církevní restituce. Z toho logicky vyplývá, že nejsem věřící člověk. Ale zrovna pana Piťhu jako neobyčejně vzdělaného muže poslouchám rád. Před lety se proslavil projevem o důvodech úspěchu islámské rozpínavosti, který také stojí za to si poslechnout, neboť jeho slova se dají z fleku tesat do kamene. Nicméně k poslednímu kázání, ze kterého těm kreaturám z neziskovky naskákaly pupínky, jsem se dostal právě kvůli tomu, že Babidnes zplodila elaborát na zblití a držela ho v popředí svých stránek dostatečně dlouho, aby si ho mohl přečíst kdekdo a udělat si ten „správný názor“.

Podíváte-li se na video zveřejněné svazáky z babišovek ve zmíněném článku, obdržíte tříminutový sestřih, který v kombinaci s textem dělá ze starého pána idiota. Ostatně, to je práce všech prodejných novinářů, dělat z odpůrců Matrixu blbce. Velmi doporučuji udělat si patnáct minut čas a poslechnout si celé kázání. Možná se zamyslíte a uvědomíte si, jakou hrůzu pro nás ta parta neomarxistických hovad chystá. Ano, tento kněz hovoří o odebírání dětí za malicherné prohřešky, o únosech dětí z pozice „starostlivého státu“, o nadřazenosti agresivních buzen nad těmi, kterým je tato deviace odporná. Ale pan Piťha, byť v budoucím čase, pouze popisuje současné praktiky Barnevernetu a dalších zvrácených organizací především ve Skandinávii. Tam už dnes je důvodem ke zvýšenému zájmu sociálky třeba fakt, že svého syna obléknete do modré a dcerku do růžové.

Z mnohých myšlenek profesora Piťhy bych si dovolil citovat tyto:

„Svoboda není soubor svobod a svobodiček, které stejně jako kapky netvoří moře. Svoboda buď je, nebo není.“

Anebo:

„Diktatury se odjakživa snažily zbavit rodin jako skutečného základního kamene společnosti…“

A to nejsilnější:

„Obrana svobodných lidí je snazší než vzpoura otroků.“ Jinak řečeno – braňme se, dokud je čas.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Černé díry byly prakticky vyloučeny jako hlavní složka temné hmoty .....  Výzkum 740 nejjasnějších supernov ukazuje, že s velkou mírou jistoty temnou hmotu z valné většiny netvoří MACHO objekty. Bylo by to jednoduché řešení chronického problému fyziky, ale bohužel. Budeme muset hledat někde jinde. Jak by vypadala supernova s gravitační čočkou? Kredit: M. Zumalacárregui.

Hon na temnou hmotu pokračuje. Ve vesmíru nám stále „schází“ velká většina hmoty, což je smutné. Ve vzduchu je spousta hypotéz. Vědci na nich ale usilovně pracují, aby konečně objevili temnou hmotu nebo alespoň některé hypotézy vyloučili. A to se jim postupně daří. Když v roce 2015 gravitační observatoře poprvé zachytily gravitační vlny ze srážky černých děr ne zcela očekávaných velikostí, tak mezi astrofyziky opět ožil názor, že by temnou hmotu vlastně mohla tvořit velká spousta černých děr.

Některé černé díry nepochybně nevidíme, protože nepolykají téměř žádnou hmotu a jejich okolí tudíž nezáří. A bylo by to vlastně velmi jednoduché, až poněkud nudné řešení problému s temnou hmotou, protože bychom nemuseli odhalovat žádnou novou fyziku. Tahle naděje ale neměla dlouhého trvání.

Šance na rychlé a hladké řešení trablů s temnou hmotou zhatil nový výzkum týmu fyziků z Kalifornské univerzity v Berkeley. Miguel Zumalacárregui a jeho kolegové zpracovali data o 740 nejjasnějších supernovách, které jsme detekovali do roku 2014, a hledali u nich stopy působení gravitačních čoček. Pokud by byl vesmír plný černých děr, které za normálních okolností nevidíme, tak by v takových případech měly zafungovat jako gravitační čočka a ohnout světelné paprsky, které k nám letí z hlubokým vesmírem z místa exploze supernovy.

Zumalacárregui a spol. nenašli vůbec nic. Je to sice negativní výsledek, ale v tomto případě má závažné důsledky pro pátrání po temné hmotě. Vzhledem k souvislostem tohoto výzkumu si teď vědci mohou být prakticky jistí, že takzvané MACHO objekty (z anglického massive compact halo objects), prostě makroskopické a velmi hmotné objekty ve vesmíru, které nejsou vidět, mohou tvořit maximálně asi 40 procent neviděné temné hmoty. A nejspíš ještě mnohem méně.       (Čtěte na stránkách OSEL)


Když hon na selfie s nejlepším pozadím končí smrtí ..... Každý rok zemřou při focení selfie zhruba čtyři desítky lidí. Srazí je auto, vlak, utopí se nebo - nejčastěji - odněkud spadnou. Jedním z míst, která se turistům lačnícím po co nejzajímavější fotografii se svým obličejem stávají osudným, je australský most Sea Cliff Bridge. Okolí mostu, který byl mimochodem téměř 50krát levnější než pražský tunel Blanka, totiž nabízí úchvatné útesy. A ty na fotkách vypadají krásně.

Jen pohled lidem často nestačí, chtějí mít s mostem co nejlepší selfie, což ne vždy končí dobře. Ilustrační snímek,zdroj: Flickr.com/photos/dawmatt/

Známý most Sea Cliff Bridge, který byl v roce 2005 postavený za 49 miliónů australských dolarů (dnešních zhruba 786,5 milionu korun) v oblasti Ilawarra v australském státě Nový Jižní Wales, se stal atrakcí pro turisty.

Most, který leží asi hodinu cesty jižně od Sydney, byl postaven, aby vyřešil neustálé problémy se silnicí, která se původně klikatila kolem dramatických útesů. Padající kamení bylo rizikem pro motoristy a sesuvy suti si často vynutily uzavření silnice na celé měsíce, než se podařilo kamení odklidit.

Ohromující stavba zahrnuje i chodník pro pěší. Navzdory tomu, jak nádherné výhledy se z něj nabízí, řadě návštěvníků chodník nestačí a z chodníku se vydávají na okolní útesy ve snaze pořídit co nejvíce ohromující fotografie.

Vznikne zóna "no selfies"

Poslední zářijový víkend zemřel po pádu z útesu dvacetiletý mladík ze Sydney. S přáteli se vydali mimo vyznačenou cestu na útesy na jižním konci mostu, mladík uklouzl a zřítil se 40 metrů na skály.

To ovšem neodradilo další návštěvníky - o 24 hodin později viděla místní obyvatelka ve stejné oblasti mimo chodník pro pěší čtyři osoby, a deset dalších mířilo tímtéž směrem.

"Byla jsem hrozně rozčílená," svěřila se listu Sydney Morning Herald žena, která si nepřála být jmenována. "Křičela jsem na ně: 'Lidi, vypadněte tam odtud, včera se tam někdo zabil!' Ale jenom mávli rukou a smáli se, jako bych žertovala," dodala.       (Čtěte na stránkách Tiscali)


Indie: Mahabharata popisuje jaderný výbuch .....Mahabharata jasně popisuje katastrofický útok, který zasáhl kontinent. Radiace v této oblasti je natolik intenzivní, že je zde stále nebezpečné být. Těžká vrstva radioaktivního popela v Rajsthan (Indie) pokrývá oblast 7,8 km2 ve vzdálenosti 16 km od Jodhpur. Vědci danou oblast dlouhodobě zkoumají.

V dané oblasti se ještě do nedávna rodily děti s vážnými anatomickými anomáliemi a zdravotními obtížemi. Velké množství lidí trpělo různými formami rakoviny. Naměřená úroveň radiace byla natolik vysoká, že Indická vláda vykázala lidi z dané oblasti a zamezila do ní přístup.

Vědci došli k závěru, že prastaré město bylo v dávné minulosti vystaveno jadernému útoku. Uvádějí, že k tomu došlo někdy v době před 8000 až 12000 lety. Během výbuchu byla zničena většina budov a nejspíše zemřelo najednou více jak půl milionu lidí. Jeden z vědců konstatoval, že použitá jaderná bomba byla srovnatelně velká s tou, která byla v roce 1945 použita na Japonsko.

Jediný projektil naplněný silou Universa… Žhavý sloup kouře a ohnivé záře jasné jako 10000 sluncí se objevily v celé své (smrtící) kráse… Byla to neznámá zbraň, železný hrom, gigantický posel smrti, který pokryl celou oblast. Mrtvá těla lidí byla spálena k nepoznání. Všem vypadaly vlasy a nehty. Keramika se rozpadla na prach bez zjevné příčiny. Ptáci umírali. Po několika hodinách byly veškeré potraviny otrávené. Vojáci snažící se utéci z toho pekla, skákali do otrávených řek.“       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Hawking před svou smrtí promluvil o nové hrozbě pro lidstvo ..... Britský teoretický fyzik Stephen Hawking se obával vzniku tzv. supermanů, kteří mají změněnou DNA. O události píše deník The Sunday Times s odkazem na poslední knihu vědce.

Hawking před svou smrtí napsal práci s názvem Krátké odpovědi na závažné dotazy, která bude zveřejněna dne 16. října.

V této práci se úspěšný fyzik podělil o své obavy, které spočívají v tom, že v budoucnu budou lidé za peníze schopní provádět změny v DNA, aby zlepšili různé vlastnosti lidského těla.

„Je možné, že budou vůči genetickému inženýrství na lidech schváleny určité zákony. Někteří lidé však nebudou schopni odolat pokušení, kdy by mohli vylepšit lidské vlastnosti jako je paměť, odolnost vůči chorobám či dlouhověkost," citují noviny úryvky z knihy známého vědce.

Podle Hawkinga by vznik takového „vylepšeného" člověka mohl vést k tomu, že obyčejní lidé začnou vytvářet zvláštní nižší kastu nebo úplně zmizí.       (těte na stránkách AC24)


Měsíček lékařský: nejlepší ranhojič ..... Zářivé, sytě oranžové květy, příjemná vůně a neskutečné regenerační vlastnosti, to je měsíček lékařský, půvabná bylinka pocházející z jižní Evropy, která má v rámci našeho zdraví rozhodně co nabídnout!

Název “měsíček” pochází z latinského calendae neboli první den v měsíci, a zatímco u nás bylinka kvete pouze v horkém létě, ve Středomoří kvete celoročně. Je nenáročná, a proto si snadno najde místo v každé zahrádce. Pro sběr jsou nejlépe využitelné květy, případně samotné okvětní lístky, což je však velice náročné. Květy měsíčku sušíme zásadně v šeru nebo úplné tmě a na tmavém místě jej také skladujeme.

Jednička pro zažívání ... Měsíčkový čaj je chuťově jemný a velice jemně a šetrně se stará o zažívací ústrojí. Má schopnost bojovat proti určitým typům bakterií, virů a také kvasinkám, které se napříč zažívacím ústrojím rády usazují. Uleví při zánětlivých onemocněních a výskytu vředů. Popíjení teplého měsíčkového čaje svědčí také hrdlu – tlumí bolest v krku a regeneruje sliznice. Navíc podporuje produkci potu, je tudíž dobrou volbou v případě nachlazení doprovázeného teplotami.

Ach, ty zuby!  ... Když bolí zuby nebo dásně, víme, co máme dělat. Jít k zubaři. Známé je také kloktání odvarem ze šalvěje nebo heřmánku (s ním opatrně, má tendence vysušovat sliznice) a také žvýkání hřebíčku nebo potírání postižených míst hřebíčkovým olejem. Také nálev z měsíčku dokáže od bolesti dásní a zubů ulevit, hojí drobné trhlinky v ústní dutině a desinfikuje.       (Čtěte na stránkách Celostní Medicína)


Václav Klaus: Příliš evidentní nezdar EU. Katastrofu Západu jsme dlouho podceňovali. Evropa vyhořelá a bez budoucnosti? Z komunismu do Unie: To špatné se vrátilo. Obávám se, že... ..... Václav Klaus přináší brilantní analýzu toho čím je a čím není Evropská unie, v jakém marasmu se nyní nacházíme a z jakých příčin jsme se tam dostali

Vyzvali jste mne promluvit o perspektivách Evropy, což mne vybízí k bonmotu, že je Evropa vyhořelá a že proto žádné perspektivy a žádnou budoucnost nemá. A že na to není žádný lék. V této zkratce to ode mne vypadá jako nadsázka, ale já jsem přesvědčen, že to příliš daleko od pravdy není. Dovolte mi k obhajobě tohoto názoru říci pár slov. 

Začnu optimistickou tezí, že nežijeme ve stacionárním světě a že se v dnešní době v Evropě něco významného mění. Status quo není udržitelný. Nezdar současné formy evropské integrace začal už být příliš evidentní. Éra výlučné apologetiky Evropské unie skončila. Pronést kritickou řeč k EU už není žádným hrdinským činem. Dnes je normální, ne-li dokonce povinné Evropskou unii kritizovat, i když jen v určitých mezích. To dělají skoro všichni – s výjimkou bruselské administrativy a na ni napojených skupin eurofilních aktivistů v jednotlivých členských zemích.

Růžové brýle

Člověk musí být mimořádně zarputilý, necitlivý a ideologicky předpojatý, aby tragické defekty Evropské unie neviděl. Přesto je můj příliš ostrý pohled u nás i v Evropě ojedinělý. Na rozdíl od politicky korektní, tedy povolené kritiky EU jsem přesvědčen, že dlouhou dobu známé defekty EU jsou vrozenými vadami, tedy nikoli parciálními chybami, které je možné vyřešit ve starých kolejích jdoucími reformami. Ostrost mého pohledu, kterou radši avizuji hned na počátku, je spojena s mými životními zkušenostmi. Ty mi říkají, že v tomto případě ani reformy, ani něco jako perestrojka nestačí.

V komunistické éře jsme – alespoň někteří z nás – ostře vnímali nejenom nesvobodu a ponižující osobní útlak, ale i arogantní konstruktivismus lidské společnosti, hrubou manipulaci lidí, intenzivní indoktrinaci mladých generací a v neposlední řadě revoluční ambice vytvořit „nového komunistického člověka“. To nás trápilo více než nemožnost cestovat i než nízká životní úroveň. Začínám mít z dnešní EU stejný pocit.       (Čtěte na stránkách Protiproud)


Znáte historií Slovenska? Víte, že u Nitry došlo k brutální bitvě s muslimskými nájezdníky v niž nakonec Slované zvítězili? ..... Ukázka z předmluvy ke knize Čeští obránci Vídně před Turky roku 1529: Dne 26. srpna roku 1652 se odehrála větší bitva u Veľkých Vozokan nedaleko Nitry. Muslimové a jejich spojenci pod vedením Kary Mustafy vedli útok údolím Nitry kolem řeky Žitavy a vypálili zhruba 11 vesnic, jejichž obyvatele povraždili nebo vzali do otroctví.

Velitel habsburské pevnosti Nové Zámky Adam hrabě Forgáč se rozhodl zachránit zotročené křesťany a vyrazil proti oddílům Kary Mustafy s cílem je zlikvidovat. Mezi veliteli Adama hraběte Forgáče byl například Zikmund hrabě Esterházy a téměř všichni jeho mužští příbuzní. Již zmíněného 26. srpna narazily vracející se jednotky Kary Mustafy na pozice křesťanů mezi obcemi Tobolky a Barcovka poblíž Velkých Vozokan.

Během bitvy mladý šlechtic Ladislav Esterházy vedl komando přibližně 100 křesťanských jezdců. Přepadli turecké ležení u Tesárského hřbitova, osvobodili všechny zotročené křesťany a muslimské hlídky pobili. Bohužel se po osvobození zotročených křesťanů na scéně objevila skupina několika set muslimských jezdců, kteří zaútočili na ustupující Esterházyho voj kryjící ústup osvobozených otroků. V boji s muslimy všichni vojáci zahynuli. Naštěstí se ustupujícím osvobozeným křesťanům podařilo uprchnout před muslimy do hradu Gymeš.

Redakce Mortaigne.com popisuje závěr bitvy u Veľkých Vozokan takto: „Kara Mustafa měl poměrně přesné zprávy o síle Forgáčových jednotek. Nevěděl ovšem, že Forgáč požádal rychtáře okolních obcí o pomoc. Sedláci z 16 obcí Požitaví se včas dostavili vyzbrojeni sekerami, cepy, vidlemi a jinými zbraněmi. 27. srpna v ranních hodinách napadli zadní voj tureckého vojska. Zároveň Forgáč zorganizoval výpad z vozové hradby. Překvapení Turci se posléze dali na útěk. Forgáč je nechal pronásledovat.“

Na památku vítězství nad muslimy byl v místě bitvy vztyčen několikametrový obelisk, který byl později nahrazen sochou lva trhajícího tureckou vlajku.       (Čtěte na stránkách EUrabia)


Na Lesbosu zničili velký křesťanský kříž. Prý by mohl urážet muslimské migranty ..... Velký cementový křesťanský kříž, který byl postaven na skalnatém břehu Apelli pod hradem Mytiléna na Lesbosu na památku migrantů a uprchlíků, který se utopili na cestě do Evropy, byl v neděli v noci zničen. Informují o tom řecká média. Podle kritiků kříž urážel muslimské žadatele o azyl.

Kříž byl vztyčen zástupci pravoslavné církve počátkem září a téměř ihned vyvolal ostré reakce ze strany zástupců nevládní organizace "Koexistence a komunikace v Egejském moři". Skupina označila kříž za „ofenzivní symbol křesťanství“ a „symbol ctižádostivých křižáků“.

Aktivisté varovali, že kříž byl na řeckém ostrově vztyčen proto, aby zabránil migrantům plout do Evropy, uvádí server Greek City Times. „Před několika dny tu umístili velký kříž, aby zabránili tomu, aby další lidé (uprchlíci a migranti) plavali. Tento čin je nezákonný, nepěkný (připomíná hrob), ale hlavně uráží symbol křesťanství - symbol lásky a oběti, ne rasismu a nesnášenlivost,“ uvedli aktivisté, kteří požádali, aby byl kříž odstraněn.

Místní jsou činem neznámých vandalů pohoršeni. „Proč jim vadí pravoslavný symbol? Jako Řeka mě to mrzí,“ řekl novinářům jeden z místních obyvatel. Další dodal, že pachatelé museli kříž rozbít za pomoci velkého násilí. „Kříž byl vyroben z cementu... Někdo vzal kladivo a rozbil ho. To byla nenávist,“ myslí si.

Lidé se kvůli vandalskému činu začali velmi agresivně vymezovat nejen vůči zmíněné neziskové skupině, ale i vůči jejímu šéfovi. Někteří místní se už podle médií připravují, že kříž vlastními silami opraví.      (Čtěte na stránkách EuroZprávy)


Na kritiky islámu a multikutluralismu najdu špínu a zničím je, vyhrožuje Ingrid Romancová ..... “Jestli vás někdo kyberšikanuje kvůli uprchlíků nebo islámu, obraťte se na mě. Dokážu na ty lidi vypátrat a zasadit jim zpětný úder,” hrozí Ingrid Romancová, aktivistka, publicistka v levicových webech a také bývalá členka České pirátské strany. Nabádá tak lidi k nahlašování jí samotné, ona nabízí své dlouhé prsty a pomocí praktik známých za minulého režimu je pomůže odstranit či zničit.

“V podobě kontroly sociálky, finančáku, nebo čehokoliv jiného, z čeho mají noční můry,” upřesňuje Romancová na svém Facebooku. “Každý z těch lidí něco porušuje a dá se zmáčknout tak, že sklapne,” dodává.

V okruhu levicových uživatelů vyvolává nadšení, mezi ostatními budí rozpaky o tom, zda fyzická osoba, která se pouze angažuje a nemá státem placenou funkci nezachází za hranice slušnosti či si dokonce nezahrává s estébáckými praktikami. Názor na tuto informaci si udělejte sami…       (Čtěte na stránkách Proti multikulturnímu fanatismu)


15.10. 2018     Patnáctý říjen je Mezinárodním dnem bílé hole. Jeho cílem je připomenout lidem, že mezi námi žijí i nevidomí či jinak zrakově postižení občané. Podle údajů Světové zdravotnické organizace žije na světě asi 180 milionů lidí s vážným zrakovým postižením.

Den bílé hole se váže ke jménu fotografa Jamese Biggse, který žil v Bristolu. Při autonehodě přišel o zrak, a protože měl strach pohybovat se bezpečně před svým domem, kde byl hustý silniční provoz, rozhodl se natřít si svou hůl na bílo, aby se tak zviditelnil a řidiči jej na vozovce nepřehlédli.


Vědci poodkryli další z tajemství Saturnova měsíce Titanu ..... Saturnův měsíc Titan je opravdu zvláštní. Může se totiž pochlubit atmosférou, kterou nenajdete na žádném jiném známém měsíci ve Sluneční soustavě. Odborníci se domnívají, že podobnou atmosféru kdysi dávno měla Země, což je velmi zajímavé.

V atmosféře Titanu se nacházejí i sloučeniny zvané polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH). Ty bývají zmiňovány mj. v souvislosti s prebiotickou evolucí na naší planetě, neboť jde o prekurzory složitějších organických molekul. Jenže dříve jsme si mysleli, že PAH mohou vznikat pouze při vysokých teplotách – a průměrná teplota povrchu inkriminovaného měsíce činí -179 stupňů Celsia.

Nyní se zdá, že tato záhada byla rozluštěna. Badatelé z USA a Ruska totiž pomocí počítačových simulací i praktických experimentů odhalili „chybějící článek“, který výskyt PAH v těchto nehostinných podmínkách vysvětluje. Konkrétně jde o nízkoteplotní chemický mechanismus, který může vést k jejich tvorbě.        (Čtěte na stránkách VTM)


Měsíc multikulturalismu v Británii ..... Mezi 1 112 syrskými uprchlíky přesídlenými do Británie v prvních třech měsících roku 2018 nebyl ani jeden křesťan. Ministerstvo vnitra souhlasilo pouze s přesídlením muslimů a odmítlo čtyři křesťany, které doporučil Vysoký komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR). "Proč byla zpráva profesorky Alexis Jay o rozsáhlém vyšetřování zveřejněna až v roce 2014, když o závažnosti těchto zločinů vědělo tak mnoho zodpovědných lidí? Kolik životů by bylo možné zachránit, kdyby se zasáhlo již před deseti lety?" - Sarah Champion, labouristická poslankyně za Rotherham. "Nemám žádnou úctu k jiným než Alláhovým zákonům, takže abych byl upřímný, o britské zákony se nestarám... Záleží mi jen na zákonech islámu. Lidské zákony mě nezajímají." - Imran Waheed, 41letý psychiatr, který pracuje pro Národní zdravotní službu (NHS) v Birminghamu, a také pracuje jako soudní znalec pro britské soudy.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Šlehačky ve spreji: kdo „vaří“ z vody? ..... Vypadají stejně, uvnitř se diametrálně liší. Řeč je o šlehačkách ve spreji. Spotřebitelský časopis dTest porovnal 25 šlehačkových sprejů dostupných v českých obchodech. Ukázalo se, že leccos, co vypadá jako šlehačka, nejenže není vyrobeno ze smetany, ale dokonce ani z mléka. Daní za pohodlí tak může být „šlehačka“ v podobě vody a palmového tuku.

Ostražitost se při nákupu těchto výrobků rozhodně vyplatí. „Neexistuje totiž žádné závazné pravidlo pro to, co se smí jako šlehačka prodávat. Ačkoli se sprejové šlehačky svou kvalitou velice liší, na první pohled mezi nimi není žádný rozdíl. A spoléhat se nelze ani na to, že vyšší ceně bude odpovídat vyšší kvalita,“ konstatuje Hana Hoffmannová, šéfredaktorka spotřebitelského časopisu dTest.

Základ některých šlehaček ve spreji tvoří smetana s cukrem, stejně jako v případě domácí šlehačky. Ovšem s tím rozdílem, že příprava šlehačky doma se obvykle obejde bez přídatných látek. Jiné sprejové šlehačky jsou postaveny v lepším případě na odstředěném mléce, v tom horším na vodě. A palmojádrovém tuku.

Příkladem může být Kapucín Šlehačka. „Nejenže v ní nenajdete žádnou smetanu, v jejím složení nenarazíte ani na mléko. Potřebnou tučnost zde zajišťuje palmový tuk, který je navíc ztužený, což je v případě tohoto přirozeně tuhého tuku obtížně pochopitelné. Za vodu s tukem a plejádou potravinářské chemie jsme přitom zaplatili třetí nejvyšší cenu mezi 25 srovnávanými výrobky,“ uvádí Hana Hoffmannová. Podobně na tom byly i další „vodové“ spreje, byť za ně utratíte o poznání méně: coop/Ranko Šlehačka s rostlinným tukem, Chanty Party, Lina či Globus/korrekt Sprejová šlehačka rostlinná. Ačkoli by se mohlo zdát, že sprejové šlehačky bez smetany a mléka jsou vhodné pro alergiky, není tomu tak – obsahují totiž mléčnou bílkovinu.       (Čtěte na stránkách dTest)


V Sýrii se teroristé zmocnili chemických zbraní a zabili aktivisty Bílých přileb .....  Teroristé ISIS zaútočili na militanty Tahrir al-Sham v syrské vesnici Al-Lataminah, informovalo ruské středisko pro usmíření znepřátelených stran.

Střety mezi těmito dvěma teroristickými organizacemi se uskutečnily již v předešlém dni. „V důsledku konfliktu byli zabiti čtyři militanti a dva příslušníci organizace Bílé přilby," je uvedeno v prohlášení.

Stoupenci IS ukradli z velitelství militantů Tahrir al-Šám* dva kontejnery s chlórem. Byly odvezeny na jih provincie Aleppo a předány teroristům skupiny Harras ad-Dín. Centrum pro usmíření zdůraznilo, že západní země, které naplánovaly provokace proti syrským vládním silám za účasti militantů, nezohlednily obtížnou situaci v zóně deeskalace v Idlibu.

„V důsledku takových nezodpovědných činů se jedovaté látky dostaly do rukou teroristů z ISIS, jejichž akce nelze předvídat," uzavřelo Centrum pro usmíření.

Po incidentu ruské ministerstvo obranyna sociálních sítích zveřejnilo video, které ukazuje, jak militanti odvážejí ukradené kontejnery s chlórem.       (Čtěte na stránkách AC24)


Nikola Tesla: „Mýlíte se, pane Einsteine, éter existuje!“ ..... Způsobil Nikola Tesla Tunguzskou katastrofu? Můj přítel mi dal tento rukopis. Byl v USA a koupil si starou hasičskou helmu na pouliční prodejní akci v New Yorku. Uvnitř této přilby, zřejmě místo podšívky, byl starý zápisník. Měl tenké plátěné desky a byl cítit plísní. Jeho zažloutlé listy byly místy propálené. V některých místech se inkoust tak mocně rozpil, že písmo se dalo na zažloutlém papíru sotva rozeznat. Na některých místech byly velké části textu zcela poškozeny vodou a byly tam jen nečitelné inkoustové skvrny.

Kromě toho byly okraje všech listů propálené a některé slova neodvolatelně zmizela. Při překladu jsem si okamžitě uvědomil, že tento rukopis patří slavnému vynálezci Nikolu Teslovi, který žil a pracoval v USA. Na překlad předloženého textu jsem vynaložil spoustu práce. Kdo pracoval s počítačovým překladem, dobře mě chápe. Mnoho problémů bylo způsobeno ztracenými slovy a větami. Existuje však mnoho malých, ale velmi důležitých detailů, které pomohou tomuto rukopisu porozumět. Doufám, že vám tento rukopis odhalí některé záhady historie i vesmíru.

Nikola Tesla – překlad rukopisu

„Mýlíte se, pane Einsteine, éter existuje!“ Teď mluvím o Einsteinově teorii relativity. Tento mladý muž dokazuje, že neexistuje žádný éter a mnozí s ním souhlasí. Ale podle mého názoru je to chyba. Oponenti éteru jako důkaz poukazují na Michelson – Morleyův experiment, kterým se pokusil detekovat pohyb Země vzhledem k fixnímu éteru. Jejich pokus skončil neúspěchem, ale to neznamená, že žádný éter neexistuje. Vždycky jsem se spoléhal ve svých pracích na existenci éteru, a proto jsem dosáhl různých úspěchů.

Co je to éter a proč je tak těžké ho zjistit? O této otázce jsem již dlouho přemýšlel a zde jsou závěry, ke kterým jsem dospěl. Je známo, že čím je látka hutnější, tím vyšší je v ní rychlost šíření vln. Při porovnání rychlosti zvuku ve vzduchu s rychlostí světla, jsem dospěl k závěru, že hustota éteru je několik tisíckrát větší, než je hustota vzduchu. Éter je elektricky neutrální a proto má velmi malou souvislost s naším hmotným světem, navíc hustota hmoty je zanedbatelná ve srovnání s hustotou éteru.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Zapomenuté kultovní místo ..... Šumava byla uzavřena do sebe stejně jako já. Kráčela jsem po kamenitém náspu ostrohu – pravděpodobně umělé mohyly – za zády kapli zasvěcenou Svatému Bernardovi, lidově zvanou Medvědí. A ačkoliv se blížil Lugnasad, svátek slunečního boha, tenhle lesní kout sevřený jako pěst s podivně vyhlížejícími stromy působil nepochopitelně chladně. Na dosah komplexu obrovitých menhirů mi najednou prolétlo hlavou, že jsem právě vstoupila do světa neznámých sil...

K místu samotnému se dnes už neváže žádný významný mýtus a ti, kteří ho znali, si ho již dávno vzali s sebou do říše zapomnění. Plechová cedule přilehlé kaple sice zmiňuje příběh o člověku, který zde přemohl medvěda, ale nestvrzuje, že by dal onu kapli postavit na výraz díků právě on, a jedním dechem ještě stručně dodává, že jde o místo s geologickou zvláštností. S touto krátkou poznámkou – jako přívrženec geomantie – mohu jen souhlasit. Napověděl mi to již vzhled některých stromů vyrostlých pravděpodobně na zemských energetických uzlech. Ovšem, pokud mám opravdu pochopit vyšší spirituální význam tohoto zapomenutého kamenného sakrálního díla, vím, že budu muset poodhrnout mlhavý závoj dávných dob a vzít v úvahu i širší souvislosti.

Likvidace pohanských míst ... Není neznámou skutečností, že likvidací pohanských míst se kdysi neblaze vyznamenávala církev (mimochodem, podobného osudu jí pak neušetřil zákon karmy za dob komunizmu). Pohanská kultovní místa buď chytře překrývala svatými patrony, a to takovými, kteří svou působností ovládali význam daného místa, nebo – pokud se jednalo o lokality velmi pozitivní – zabírala je čistě pro sebe, aby jí posloužily coby aktivní vstupy obzvláště vhodné pro ezoterní učení. Kapličky na počest Svatého Bernarda rostly jako houby po dešti především v nebezpečných horských průsmycích. Nevím však, proč nikde na zdech této strážné kapličky není vymalován typický kryptogram JHS, vytvořený a užívaný tímto světcem. Možná ti, kteří později přestavovali původní kulatý půdorys kaple do čtvercového, toto logo již nepovažovali za aktuální. Ale zanechali nám vzkaz jiný v zakódovaném letopočtu. Jenže mnohem důležitější v této chvíli bude uvědomit si, že Svatý Bernard je především pomocníkem proti posedlosti v hodině smrti, odvážlivec, který vrážel ďáblovi do hrdla hůl. Mohla bych se skoro vsadit, že určitě i na tomto místě mýtila církev dílo ďáblovo a vše jemu podléhající.       (Čtěte na stránkách PHOENIX)


Fascinují a zároveň vzbuzují strach: Proč jsou humanoidi tak odpudiví ..... Ohromené publikum v Madridu sledovalo robotku Ericu s otevřenými ústy, a to nejen proto, že opravdu vypadá jako člověk

Madridská konference International Conference on Intelligent Robots se stala začátkem října místem, kde byly prezentovány pokroky v integraci humanoidních robotů do běžného života. Humanoidní znamená, že roboti vypadají jako lidé, a také mají i podobně reagovat na okolí. A daří se to. Roboti jsou čím dál „humanoidnější“.

Okouzlující Erica se na konferenci v roli potenciálního zaměstnavatele ptala muže na improvizovaném pracovním pohovoru: „Zmínil jste řízení projektů, můžete mi o tom prosím říct víc?“ Samotnému rozhovoru ještě nerozumí, ale naprogramovali ji tak, aby detekovala klíčová slova a reagovala na ně.

Někteří z nás se (nejen po zhlédnutí videa výše) robotů bojí, protože nám mohou sebrat práci. Jiní z nich mají, zatím mnohdy oprávněně, legraci. Odborníci mají každopádně jasno v tom, jak zařídit, abychom se robotů nebáli a vpustili je do svého okolí – snaží se, aby roboti vypadali co nejvíce jako lidé, pak je prý snáze přijmeme. No, budiž.

Přijatelnější ošetřovatel ... Hiroko Kamideová, japonská psycholožka, říká, že je to důležité hlavně v případě péče o staré lidi, ti určitě lépe vnímají robota, který vypadá skoro jako ošetřovatelka, než plechová bedna, na které blikají světýlka. Multifunkční roboti, schopní smysluplné interakce s lidmi, jsou vysněným cílem Philippa Souerese, vedoucího laboratoře robotiky na francouzském institutu CNRS. Roboti se podle něj musí pohybovat „pružně“, a to i přes v podstatě tuhé mechanismy uvnitř. Důležité je, aby v případě, že nevědí, co mají vlastně dělat, nezpůsobili nějakou škodu. Například Atlas, humanoidní robot vyrobený společností Boston Dynamics, může běhat na různých typech povrchů a podle videa, které v Madridu pustil zakladatel firmy Marc Raibert, umí také salto vzad, což ho řadí mezi mimořádně šikovné roboty. Organizace Amnesty International prý dokonce obvinila vývojáře robota Atlas z toho, že je připravován pro válečné účely, financuje ho koneckonců agentura DARPA, spadající pod americké ministerstvo obrany.

Nemůžete vyrobit dokonalou lidskou tvář a tato nedokonalost zapříčiňuje, že takové roboty pak člověk odmítá.       (Čtěte na stránkách Flowee)


Znáte korán, nebo jen žvaníte kraviny ..... A když si přejeme zahubit město nějaké, pak uskuteční se slovo Naše nad ním vyřčené a zahubíme je zničením dokonalým… však oni neuvěří, pokud trest bolestný neuzří… My věru se provinilým pomstíme. Prokleti budou, kdekoliv se octnou, a budou zajati a bezohledně zabiti…

Ani jeden sluníčkář nečetl Korán!!! ... Pokud jsou u nás stíháni vydavatelé knih typu Mein Kampf, pokud je u nás zakázaný Malthus, pokud tu máme zakázaný některý náboženský sekty a pokud jsou u nás protizákonné texty některých hudebních skupin, potom z NAPROSTO STEJNÉHO důvodu tvrdě požaduji, aby byla za protizákonnou prohlášena i kniha Korán.

► Podněcuje k pedofilii. Tento totálně nekompromisní bezpodmínečně vzorový manuál přímo vnucuje přesvědčení, že neexistuje žádná věková hranice, od kdy mají dívky začít se sexuálním životem. Jejich nejposvátnější vzor – prorok Mohamed – sexuálně žil s devítiletou Aišou, což automaticky znamená, že to tak musí dělat všichni.

► Podněcuje k násilí, fašismu a genocidě. Přímo vyzývá k zabíjení, terorizování a zotročování všeho nemuslimského. Zabít nemuslima je považováno za vznešený posvátný akt. (Korán 4:95) »…nemilosrdně bij, tyranizuj a zabíjej ty, kdož nevěří v jediného boha Alláha… a takto Alláh dává pocítit hněv svůj těm, kdož neuvěřili. … Alláh nemiluje žádného nevěřícího«.

► Diskrimunuje ženy. „Je to proto, že mysl ženy je méněcenná.“ (text Buchárí 3,48,826) Islám přímo ve verších Koránu dovoluje muži psychicky a fyzicky týrat ženu, pokud má muž pouhý dojem, že mu je neposlušná a má právo jí tvrdě ukázat, kdo je tu pán a kdo otrok.       (Čtěte na stránkách Na Šeptandě)


Stop nesmyslným pokutám ..... Komentář na facebookovém profilu k návrhu novely zákona, povolující toleranci alkoholu 0,5 promile na cyklostezkách, vinných stezkách a silnicích III. tříd

 Dlouhodobě s kolegy senátory usiluji o to, aby si cyklisté mohli dát na cyklotrasách a vinných stezkách sklenku piva nebo pohárek vína. Nyní výbor pro zdravotnictví a sociální politiku doporučil horní komoře parlamentu přijetí naší novely, která by povolila toleranci alkoholu 0,5 promile, přičemž by se tato změna týkala jen cyklostezek, vinných stezek a silnic III. tříd.

Doufám, že poslanci tentokrát otevřou oči a novelu nepohřbí stejně, jako to udělali minule. Je na čase, aby byla nehorázným pokutám pro cyklisty za sklenku piva nebo pohárek vína, které se mohou vyšplhat až do výše 20 tisíc korun, vystavena stopka.

Naopak bychom měli podporovat vinaře a živnostníky, jejichž sklípky či provozovny s občerstvením lemují tyto trasy. Náš region je doslova protkán podobnými stezkami. A je opravdu hloupé pokutovat cyklisty za to, že ochutnají víno v místních vinných sklepích, případně že budou chtít uhasit žízeň pivem po jídle v příjemné hospůdce u cyklostezky.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Vaří se Němci jako žába v hrnci? Proč se lidé bojí mluvit a raději šeptají? Má policie zakázáno říkat pravdu? A jak to mají Švédové? ..... „Nevěřím žádné statistice, kterou jsem si sám nezfalšoval,“ měl kdysi pronést britský ministerský předseda Winston Churchill. Dnes již slavný „fake“ citát mu do úst vložil údajně sám mistr a ministr propagandy Josef Goebbels, který dokázal velmi umně a sugestivně manipulovat veřejné mínění. Možná se jen řídil heslem „podle sebe soudím tebe“, těžko říct, ale i v dnešním Německu by se tento jeho výrok uplatnil zcela určitě.

Ač je dnes stále Německo vydáváno za vzor demokracie a svobody, daří se tento obraz držet s vypětím sil pouze v médiích, a to pomocí celé škály manipulačních technik. Falšování statistik je jednou z nich. V dubnu se sice spolkové ministerstvo vnitra chlubilo poklesem a nejnižší mírou kriminality za posledních 25 let, ale každý soudný člověk, který sledoval v posledních třech letech dění v Evropě, musel zpozornět.

První pochybnosti tohoto druhu se vyrojily už v roce 2016, po silvestrovském hromadném obtěžování žen ze strany arabských a afrických přistěhovalců. V článku nejčtenějšího deníku Bild s názvem Má policie zakázáno říkat pravdu? si vysoce postavený policista z Frankfurtu stěžoval na to, že má policie „u trestných činů, které spáchají pachatelé neněmecké národnosti“, příkaz ukládat spisy stranou a neinformovat o přečinech uprchlíků. Většinou se veřejnost dozví pouze o nejkřiklavějších případech, které šokují svou brutalitou a nedaří se je utajit.       (Čtěte na stránkách Šifra)


12.10. 2018     Dnešní Mezinárodní den za omezení přírodních katastrof vyhlásila OSN již v roce 1989 a připomínáme si ho od roku 1990. Tento den od svého vyhlášení až do roku 2010 připadal na každou druhou říjnovou středu, od roku 2010 je stanoven na 12. října. Jaký je jeho význam? V podstatě by měl vést k zamyšlení nad tím, jak člověk svým chováním může ovlivňovat (ve smyslu omezovat) přírodní katastrofy, především změny klimatu a globální oteplování. Dnes máme možnost katastrofy s velkou přesností předvídat: ať už se jedná o zemětřesení, povodně, hurikány a další; i když možnosti, jak těmto katastrofám předcházet, jsou přece jenom značně omezené...


OSN plánuje pro EU až 150 milionů migrantů! ..... OSN plánuje umístit do Evropy v letech 2040-2050 od 50 do 150 milionů migrantů!!!! Podle variant ročně 1 milion až 6 milionů migrantů!!!!! Padesát milionů migrantů do EU je pouze spodní hranice, horní hranice počítá až s trojnásobkem.

Aktuální  krátkodobý pokles intenzity proudících migrantů je spíše jen taktickým ústupem v okamžiku rostoucího odporu Evropanů, kdy není jasný další tah EU - zda to dojde až k radikálnímu potláčení bouřících se národů, což vzhledem ke snahám o vybudování nadnárodní policie je vysoce pravděpodobná varianta.   DOKUMENTY OSN JSOU K NAHLÉDNUTÍ ZDE:   http://www.un.org/esa/population/publications/ReplMigED/EU.pdf        (Čtěte na stránkách Czech Free Press)

Jo, to už budou dnešní elity za vodou a budou žrát to, co si nahrabaly do svých koryt. Ale co naše budoucí generace? Kdo jim ospravedlní naši dnešní obludnou pasivitu?


Mokřad zadrží v krajině víc vody než umělé nádrže ..... Asi všichni víme, co je mokřad, a umíme si ho představit. Ale je tomu opravdu tak? Nevidíme prostě jen místo, kde je mokro a které nevysychá? Tak tomu bylo v češtině kdysi. Od 70. let máme díky RNDr. Janu Květovi z Jihočeské univerzity přesnou definici. A také už dnes víme, k čemu jsou nám mokřady dobré a proč se o ně máme starat.
Mokřadem rozumíme přechod mezi suchozemským a vodním ekosystémem, který má své specifické vlastnosti. Voda zde takzvaně odpočívá, téměř neproudí a nachází se zde po celý rok nebo alespoň jeho větší část. Takže je to například močál, jezírko, rašeliniště, podmáčená louka, ale i léta vypuštěný rybník nebo lom, ve kterých zbylo trochu vody. A důležité je, aby se zde nacházely typické rostliny a živočichové. Pokud ano, jde o mokřad, a ne jen o nějakou louži z posledního velkého deště. Typickými příklady mokřadních živočichů jsou rozmanité druhy vážek, čápi, volavky, obojživelníci, čejky a mnoho dalších. Z rostlin se zde nacházejí třeba orchideje a masožravé rostliny. Své místo zde mají i jiné, ne tak vzácné, přesto pro ekosystém důležité rostlinné a živočišné druhy.       (Čtěte na stránkách Ekolist)


Infiltrovala Čína americké servery miniaturními čipy? .....  Podle Bloomberg Business Week Čína ve svých továrnách prováděla rozsáhlý hardwarový hack motherboardů pro servery, v rámci úsilí o loupeže technologických tajemství americké vlády i soukromých firem. Zatím ale není jasné, jestli k něčemu takovému došlo či nikoliv.

Došlo k rozsáhlému hardwarovém hacku serverů? Kredit: Google. Mohla by to být velká věc, i když se objevila už před třemi lety. Zpravodajská agentura Bloomberg před pár dny zveřejnila obsáhlý materiál, založený na vládních i korporátních zdrojích, který popisuje bezprecedentní hardwarový útok na Spojené státy. Čínští vyzvědači podle nich pronikli do řady amerických firem, včetně Amazonu a Apple. Mělo se jim to podařit díky zákeřnému vniknutí do řetězce dodavatelských společností, které vyrábějí technologie pro americké firmy.

K odhalení rozsáhlého hardwarového útoku mělo dojít v létě 2015. Tehdy si společnost Amazon prověřovala startup Elemental Technologies, protože měla zájem o jeho software pro kompresi obsáhlých videosekvencí a jejich formátování pro různá zařízení. Součástí prověrek se staly i servery, které pro Elemental Technologies postavila americká společnost Supermicro, specializovaná na motherboardy serverů.

Testeři náhodou zjistili, že motherboardy od Supermicro obsahují miniaturizované čipy, které jsou velké sotva jako zrnko rýže a zároveň nejsou v technické dokumentaci. Amazon to měl nahlásit americkým úřadům a od té doby prý běží přísně tajné vyšetřování. Postižené servery by mohly mít v Pentagonu, v řídících střediscích operací dronů CIA, v palubních sítích lodí U. S. Navy, a také v sítích stovek společností, které se mohou podílet na kriticky významných zakázkách pro ozbrojené složky.       (Čtěte na stránkách OSEL)


Největší archeologické podvody v dějinách: mumie, lebky i Věstonická venuše ..... Archeologie je velmi počestná věda. I mezi archeology se však najdou lidé, kteří pro úspěch, kariéru a peníze začnou podvádět. Jenže jejich podvody mění pohled na celé dějiny.

Archeologové jsou předmětem dvou předsudků: spousta lidí si je představuje jako filmové Indiany Jonese. A jiní je zase vnímají jako falzifikátory, kteří, když dlouho nic nenajdou, tak si to prostě vyrobí. Oba stereotypy jsou samozřejmě nesmyslné, ale u toho druhého se bohužel najde řada případů, které k němu přispívají…

Člověk piltdownský: Dílo mistra všech falzifikátorů ... Když roku 1903 objevili v piltdownském lomu nedaleko Uckfieldu v Sussexu lebku pračlověka, byla to světová senzace. Její nálezce, právník a amatérský archeolog Charles Dawson spolupracoval se světoznámým teologem Teilhardem de Chardinem – jejich objev se tedy dočkal zasloužené pozornosti. Paleontologové po prostudování nálezu oznámili, že jde zřejmě o přechodný článek mezi opicí a člověkem. Na stejném místě se o něco později našla další podobná lebka a také spousta pazourkových nástrojů. 

Už o dva roky později se našla podobná soška, jen mnohem ošklivější. Objevil ji vesničan Mühlender z Horních Věstonic. Tvrdil, že ji našel už před 20 lety, když kopal na dvoře studnu. Objev však nahlásil, až když pochopil, že může mít nějakou cenu. Soška byla velmi nevzhledná – ale protože byla vyřezaná z mamutího klu, zaujala veřejnost i archeology. Sedlák Mühlender ji hned nabídl nejbohatšímu kupci v okolí, vídeňskému Přírodovědeckému muzeu. Jeho šéf, slavný profesor Josef Bayer, však nad soškou moc času nestrávil, označil ji za padělek vyrobený sice ze starého materiálu, ale nedávno a pomocí moderních nástrojů. 

Mühlender se však nevzdával. Začal vyjednávat s dalšími zájemci o „unikátní“ nález. Chtěl za něj milion korun – a to už byla v době 1. republiky pořádná částka. Pravost artefaktu mu potvrdila řada archeologů, v drtivé většině to ale byli amatéři. Sedlákovi se dokonce podařilo sehnat potvrzení o pravosti od několika respektovaných zahraničních expertů. Ti však na vlastní oči venuši nikdy neviděli, hodnotili jen fotografie. 

Jedna z nich se dostala do rukou i vídeňskému doktoru Bayerovi; když si ji prohlédl, s velkým překvapením zjistil, že na fotce vypadá soška jinak, než když ji před rokem viděl na vlastní oči. Někdo jí upravil obličej, aby byl detailnější, ale změnily se i některé rysy jejího těla. Po „plastice“ vypadala mnohem lépe. To už se ale o tento případ začali zajímat i věhlasní archeologové z Čech a Moravy.       (Čtěte na stránkách National Geographic)


Zeleň zlepšuje prostorovou paměť, zjistili vědci ..... Podle čerstvé studie Londýnské univerzity provedené na vzorku 4758 jedenáctiletých dětí mají jedinci žijící v okolí bohatém na zeleň výrazně lepší prostorovou paměť, úzce související s kontrolou pozornosti nebo prostorovou orientací.

„Předpokládáme, že schopnost prostorové paměti závisí na množství zelených prostranství ze dvou důvodů. Především děti žijící v místech s větším zeleným prostorem mají větší možnost využívat svého vnějšího prostředí. Navíc zelené prostory přitahují pozornost a lidé se lépe soustřeďují poté, co strávili nějaký čas v kontaktu s přírodou,“ shrnuli vědci svou teorii o možných příčinách tohoto jevu. Navíc dodali, že nenalezli žádnou spojitost mezi úrovní prostorové paměti a tím, zda se jedná o dobře či špatně situovanou oblast.

„Naše výsledky ukazují pozitivní úlohu zeleného prostoru na kognitivní funkce. Prostorová paměť je důležitou kognitivní schopností, která je těsně spjata se školními výsledky dětí, zejména v matematice. Jestliže je souvislost, kterou jsme zjistili mezi zelenými prostranstvími ve čtvrti a prostorovou pamětí dětí, skutečně příčinná, pak mohou být naše výsledky využívány ve školství a při rozhodování o plánování městské výstavby,“ dodala k výzkumu jeho vedoucí pracovnice Eirini Flouriová z Londýnské univerzity.

Nutno podotknout, že podobný výzkum proběhl již dříve – před několika lety ve Španělsku pod taktovkou Barcelonského institutu globálního zdraví (ISGlobal) a i ten potvrdil, že množství zeleně pozitivně ovlivňuje vývoj mozku u dětí a napomáhá vyspělejší pracovní paměti i nižší nepozornosti.       (Čtěte na stránkách 21@století)


Normalizace ve druhé fázi: Řež o miliardy se maskuje bojem o zdraví a Dobro. Obrat čelem vzad. Je zbytečná smrt z rukou lékaře jiná, než selhání léčitele? Další rána svobodě. Tajemné Zdraví patří nám, ne totalitě! ..... Erika Magdalena Peprná skládá krvavé podzimní blues pro lidovou medicínu a dva druhy šarlatánů, v němž nejde "jen" o svobodu, ale přímo o život

Zatímco se za okny zvolna ochlazuje, v debatách o tom, co je v medicíně a oboru léčení a uzdravování “alternativní” a “klasické” (ve skutečnosti tedy co není, a co je “povolené”) začíná být znovu horko.

Poslanci před rokem s velkou slávou přijali zákon, který tradiční čínskou medicínu (a ty, kdo ji praktikují) v jistém smyslu postavil na roveň s „nejvyšší kastou”, tou lékařskou. Skoro to už vypadalo, že jsme se konečně civilizovali a jako v jiných západních zemích uznali, že co funguje, nemá smysl z ideologických důvodů zakazovat. Teď se ovšem stejný zákon s ještě větší slávou ruší. Jsou rozmary politiky stejně nevyzpytatelné jako počasí a přitom pravidelné jako střídání ročních dob? Ano, i ne.

V každém případě zůstává k zodpovězení důležitější otázka: Jaký má obojí vliv na naši populaci, pokud jde o stav organismu, jemuž z nedostatku jiného termínu říkáme nepřesně zdraví? A můžeme se nějak bránit politickému útoku na svobodu - tedy vybrat si, jak chceme být léčeni? Máme šanci dovolat se práva „pojištěnce“, který ze svých peněz platí celý ten utajený systém zvaný zdravotnictví, aby mohl svou „pojistku“ využívat podle svého vlastního rozumu, znalostí a rozhodnutí?

Útok na svobodu - pro naše dobro ... Samozřejmě,že ne. B je správně. Už proto, že nejde o žádné pojištění, ale obyčejnou vysokou daň - a nemáme u nás žádného Trumpa, který by tuhle naši "Obamacare" nahlas pojmenoval. Kromě skvělých výkonů většiny lékařů na na této dani parazituje malá ale nesmírně mocná skupina s rukama nataženýma pod „černou díru“, do níž až na výjimky bez efektu a návratu házíme prostřednictvím státního výběrčího a velkorysého „přerozdělovače“ významnou část svých peněz. Právě tihle "majitelé klíčů" nás nyní prostřednictvím lobbingu v podstatě opět zbavili možnosti využívat jednu z nejstarších a nejrozšířenějších léčebných metod, které svět zná.        (Čtěte na stránkách Protiproud)

Co si necháme líbit, to máme ... jak ovce po lobotomii mozku ....


Bible: Nový zákon na politickou objednávku ..... Níkajský koncil svolal římský císař Konstantin v roce 325, aby sjednotil názory křesťanské víry a určil, které texty smějí být zahrnuté do Bible. Koncil se uskutečnil u maloasijského města Nikaia. Jednalo se o první shromáždění biskupů křesťanské církve. Na sněm přijeli biskupové především z východní poloviny Římské říše. Sněmu se osobně neúčastnil biskup sídlící ve městě Římě (papež), poslal ovšem své zástupce.

Sjednocení rozpadající se Římské říše ... Konstantin chtěl využít nově vznikající náboženství pro sjednocení rozpadající se Římské říše. Existovaly různé písemné záznamy a různé verze nauk ale neexistovala tu žádná jednotná organizace či forma křesťanství. Císař Konstantin toho chtěl zneužít pro svůj prospěch. Římané měli vždy velmi dobrý talent na organizaci a uspořádání managementu.

Během koncilu byla sjednocena náboženská  a politická dogmata. Několikadenní jednání ustanovuje nová náboženská pravidla, která podřizují církev císaři a utváří základní administrativní a politickou strukturu církve. Dále bylo stanoveno, jaká evangelia budou zahrnuta do nové formy křesťanské Bible. Konstantin si nechal na základě dohodnutých pravidel vyhotovit 50 kopií Svaté Bible, která obsahovala jen pro něj politicky korektní verze evangelií Matoušovo, Markovo, Lukášovo a Janovo. Ostatní evangelia nebo i některé pasáže v původním znění z výše jmenovaných byla roku 381 na Konstantinopolském koncilu zakázána a nesměla se číst. Veškeré texty, které se jich týkaly byly spáleny a jejich majitelé uvězněni nebo popraveni.

Petrovo evangelium ... V roce 1886 se podařilo objevit v jednom hrobě ranných křesťanů Petrovo evangelium. Dále bylo ve 20. století objeveno evangelium Tomášovo, Máří Magdaleny a Jidášovo. Tato ztracená evangelia přinášejí velmi odlišný pohled na životní příběh Ježíše a jeho myšlenkové poselství.

Poblíž Egyptského města Nakhamadi byla objevena místním farmářem zapečetěná nádoba obsahující svitky ztracených evangelií. Džbán obsahoval více jak 52 textů nadepsaných jako: Činy Petrovy, Jakubova apokalypsa a Tomášovo evangelium. Byly to přesně ty texty, o kterých se jiní autoři zmiňovali jako ztracených textech. Nejspíše byly tímto  způsobem zachráněny po té, co roku 325 císař Konstantin upevnil svoji nábožensko-politickou pozici.

Největším překvapením bylo Tomášovo evangelium. Bylo přeloženo z řečtiny do koptštiny a obsahuje Ježíšovo výroky. Mnohé věci, které zmiňuje tento text nalezneme též v současných verzích tzv. Nového zákona (Bible). Hlavní rozdíl je v tom, že Tomášovo evangelium je gnostické.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


V České televizi se otevřeně přiznali k chemtrails! ..... …..jak neustále tvrdím, ke konci časů lidstva, musejí lidem říci i tu tvrdou pravdu. Kdo ji ale viděl a hlavně, kdo jí chtěl uvěřit?????

Jsem rád, že i v médiích přiznali, že chemtraily jsou skutečností a není to žádný výmysl nějaké „sekty lidí“ která věří na nějaké „pohádky“. Zde máte dokument, který byl jako originál smazán…..

Je jasné, že zde byly snahy, ještě „spícím ovcím“ otevřít oči. A výsledek? Komentáře jste si mohli přečíst od některých slepců a spících ovcí včera…..       (Čtěte na stránkách Tadesco)

Adresa videa je https://youtu.be/S5WZi-zf2tU    Pro stažení lze použít například online stahovač https://www.apowersoft.cz/bezplatny-stahovac-videi


Výchova dětí v homosexuálních anti-rodinách ..... Ze západu, kde už jsou homosexuální anti-rodiny běžnou součástí nemocné společnosti, přichází množství zpráv o tom, jak vypadá výchova dětí v takových domácnostech.

Je naprosto běžné, že v "LGBT rodinách" jsou děti v systematicky vychovávány k úchylkám, je u nich uměle pěstováno deviantní chování a je nabouráván přirozený vývoj jejich vrozené identity.

Hnutí sexuálních menšin vzniklo koncem 60-tých let jako politické hnutí, provázané s "progresivní" levicí. Na pozadí většiny toho, co dělají, jsou politicko-ideologické pohnutky - homosexuálové si tak chtějí vychovat další generaci aktivistů a bojovníků za zvrhlá práva.

To je také důvod, proč si mnohé lesbické a gay páry pořizují / adoptují děti. Ne proto, že by o ně opravdu stály, ale proto, že touto cestou chtějí provokovat, podkopávat a nabourávat dominanci zdravé, tradiční rodiny.        (Čtěte na stránkách WhiteMedia)


Přelomový rozsudek v Británii ve prospěch svobody slova ochránil pekaře, co odmítli upéct gay dort ..... Britský Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch křesťanských pekařů ze Severního Irska, kteří odmítli upéct a vyzdobit dort pro-homosexuální tématikou. Pekaři rozhodnutí soudu označili za vítězství svobody slova.

Soud dnes ráno rozhodl, že pekařství Ashers Bakery, které vedou manželé Daniel a Amy McArthur, nediskriminovalo, když odmítlo upéct dort s nápisem “Podporuji gay manželství”, protože důvodem odmítnutí byla kauza za nápisem a nikoliv sexuální orientace zákazníka.

Prezidentka Nejvyššího soudu Lady Hale řekla, že McArthurovi by takový dort odmítli upéct jakémukoliv zákazníkovi bez ohledu na jejich sexuální orientaci. Co jim vadilo, byl nápis na dortu. Nikoliv sexuální orientace zákazníka.

“Jsme vděční soudcům a především Bohu. Jsme potěšeni soudci Nejvyššího soudu za to, že uznali to, co jsme říkali celou dobu. Neodmítli jsme zakázku kvůli osobě, která ji učinila, ale kvůli jejímu poselství,” řekl Daniel McArthur před soudem v Londýně.

“Soudci dali dnes jasný vzkaz, který nemohl být jasnější: rodinný business jako ten náš má svobodnou volbu poskytovat svým zákazníkům ten nejlepší servis bez toho, aby byl přinucen propagovat jejich kampaně.

“Toto rozhodnutí chrání svobodu slova a svobodu vědomí pro každého,” dodal.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


11.10. 2018     Jedenáctého října 1968 odstartovala v rámci programu Apollo kosmická loď Apollo 7, první s lidskou posádkou v tomto programu. Let trvající bezmala jedenáct dní probíhal na oběžné dráze kolem Země a sloužil k testování systémů lodi.  Šlo zejména o simulaci spojení s lunárním modulem a simulované navedení Apolla na dráhu kolem Měsíce. Kromě toho posádka uskutečnila vůbec poprvé živé televizní vysílání z vesmírné lodi.


Je ctností islámu, že bere ženy a děti do otroctví, říká islámský duchovní přednášející i v Evropě ..... Koncem loňského roku zveřejnila izraelská nezisková organizace MEMRI, která monitoruje média v islámském světě, video šířené na islámských internetových stránkách, na kterém kuvajtský muslimský duchovní Saalim bin Sad at-Taweel vzdělává muslimy v otázkách džihádu proti nepřátelům Alláha a hovoří o tom, že otroctví je součástí džihádu a je to způsob, jak přivést nevěřící k islámu.

„Když hovoříme o džihádu ve jménu Alláha, myslíme tím boj ve jménu Alláha. Slovo ‚džihád‘ má další významy kromě ‚boje‘. ‚Boj‘ je jen jedním z významů slova ‚džihád‘, ale ‚džihád ve jménu Alláha‘ se vztahuje i k ‚boji‘. (Džihád) je opravdu vrcholem islámu. Kdyby islám byl velbloudem, džihád ve jménu Alláha by byl vrcholem jeho hrbu. Prorok Mohammed jej nazýval vrcholem islámu. Patří bezpochyby mezi nejlepší formy bohoslužby. Zahrnuje oběť duše a peněz a velké úsilí si zaslouží velkou odměnu,“ káže na videu at-Taweel.

Konvertujte, nebo budete zabiti ... Byť se u nás z úst mnoha zastánců islámu ozývá, že džihád je jen obranným aktem násilí, je at-Taweel jiného názoru: „Ano, existuje defenzivní džihád a ofenzivní džihád. Defenzivní džihád znamená bránit sám sebe. Když se potřebujete bránit, nepotřebujete fatvu. Když jste napadeni, je vám dovoleno bránit se jakýmkoli způsobem. Vedení ofenzivního džihádu znamená napadení nevěřících pro dobytí jejich země a jejich uvedení do područí islámu. Pokud odmítnou konvertovat k islámu, je jim přikázáno platit daň z hlavy džizju, a pokud odmítnou platit, jsou zabiti. To se nazývá ‚ofenzivní džihád‘.“ 

Ovšem velice svérázně tento muslimský duchovní vysvětluje, proč muslimové mají vést válku (džihád) proti nevěřícím: „Důvod, proč bojujeme, je ten, abychom šířili islám. Představme si někoho, kdo vám brání šířit islám mezi všechny nevěřící, všechny lidi na zemi, kteří byli stvořeni Alláhem, aby jej mohli uctívat. Chcete šířit své náboženství mezi džiny a lidi. Pokud vám v tom někdo brání, můžete s ním bojovat, abyste mohli šířit islám. Neděláme to proto, abychom si brali jejich peníze (nevěřících), abychom rozšiřovali muslimská území, abychom nad nimi získali kontrolu... Ne. Bojujeme s nimi, aby se stali muslimy.“       (Čtěte na stránkách Reflex)

Copak tohle neotevře oči všem těm pošetilcům aktivistům, sluníčkářům, frau Merkel a podobným? Asi ne ...


Máte pocit, že potřebujete lékaře? Běžte raději do háje ..... Poslal vás lékař do háje? V pořádku. Řeč nebude o bylinkových čajích, rádoby tradiční čínské medicíně nebo homeopatii, ale o blahodárném vlivu přírody na lidské zdraví. Že to zní jako banalita? Jistě, ale lékaři se s ní pořád trochu potýkají. I proto jim teď trochu pomohli skotští ornitologové. Píše o tom ScienceAlert.

Rozhodně není třeba nějak hanit praktické lékaře. Drtivá většina z nich totiž nepochybuje o tom, že pobyt na čerstvém vzduchu coby součást prevence onemocnění je nade všechny předepsané medikamenty. Studií, které potvrzují pozitivní vliv přírody na lidské zdraví, je tolik, že je můžete přehazovat vidlemi. A prakticky všechny shodně tvrdí, že když je zapotřebí snížit krevní tlak, předcházet riziku srdečních onemocnění, snížit riziko depresí nebo zvýšit subjektivní pocit štěstí pacienta, je třeba vyrazit ven. Jenže je tu jeden problém.

Doktor léčí, příroda uzdravuje ... Praktický lékař, ve Skotsku stejně jako Čechách, nemůže pacientovi jen tak říct: „běžte se radši projít do parku, nebo jeďte někam na výlet.“ Nejspíš by se to nelíbilo reprezentantům farmaceutických firem, a uraženým by se mohl cítit i sám pacient. Poslat někoho do háje, byť ve formě dobře míněné rady, je totiž na pováženou. Skotským lékařům proto začali ve velmi netradičním medicínském projektu pomáhat lidé z Královské společnosti pro ochranu ptactva, tedy skotští ornitologové.

Cílem jejich společných snah je vytvořit „aktivní rámec zdravotních doporučení“, které bude moci lékař nabízet jako alternativu pacientům místo léků. Pilotní fáze projektu už v současnosti běží na Shetlandských ostrovech, kde ji s velkým zápalem testují jak lékaři, tak pacienti. Výstupy jsou podrobně monitorovány, a v případě úspěchu by se praxe mohla ujmout i v Británii. A jak to funguje v praxi? Když vám lékař zjistí nadlimitní krevní tlak, může vám předepsat léky. Anebo vás poslat do háje. Stylově.       (Čtěte na stránkách Ekolist)


Stát Kalifornie zakázal botům, aby se vydávaly za lidi ..... Sociální sítě jsou prolezlé boty. Kalifornské zákonodárce to štvalo natolik, že jim zakázali předstírat lidi. Bude takový zákon fungovat? A nepřinese více škody, než užitku? Uvidíme.

Zní to jako intro k nějaké splašené počítačové hře. Zákonodárci amerického státu Kalifornie přijali zákon, podle něhož musejí lidé v online světě vědět, jestli se baví s živým člověkem nebo botem. Jinými slovy, online bot se teď v Kalifornii nesmí vydávat za člověka.

Pozoruhodná legislativa začne platit 1. července 2019. Zákon před pár dny podepsal guvernér Jerry Brown, a tím je hotovo. Bude se týkat například i společností, které provozují online chatové služby, například jako služba zákazníkovi. Hlavním cílem zákona, který nese označení SB 1001, ale je, aby umravnil komerční a rovněž politické boty, které se snaží ovlivňovat veřejné mínění v online prostoru. To pochopitelně zahrnuje armády botů, které v dnešní době působí na sociálních sítích, jako je Facebook či Twitter.

Autor zmíněného zákona, senátor Robert Hertzberg z Los Angeles, tvrdí, že boty dnes mohou být a velmi často také jsou, weaponizovány v politické debatě a propagandě. Mohou šířit zavádějící zprávy a lži, cíleně přetvářet politické diskuze nebo třeba chrlit politické reklamy. Zákon SB 1001 by si na tyto boty, které více či méně úspěšně předstírají, že jsou lidmi, a přitom zaplavují sociální sítě svými nechutnými produkty, pořádně posvítit.

Podle tohoto zákona musí každý bot v online prostoru dát vždy a bezvýhradně najevo, že je bot a nikoliv člověk. Experti se ovšem domnívají, že to bude mít důsledky, nejspíš nezamýšlené, i pro chatboty komerčních společností, kteří jednají se zákazníky. Celkový dopad legislativy na online provoz je zatím obtížné odhadnout. Některé aspekty zákona, a jejich implementace, jsou prý v tuto chvíli vágní.       (Čtěte na stránkách OSEL)


Maďarsko patří Maďarům a ne Bruselu ..... Od zahájení disciplinárního řízení proti Maďarsku už uplynul nějaký čas, ale mně stále nedává klidně spát. Přemýšlím, co tím Evropská unie vlastně sleduje. Loni na podzim potkal stejný osud Polsko, teď Maďarsko a člověk se musí ptát, kdy přijde na řadu Česká republika anebo Slovensko. Jak prospěje k tolikrát avizovanému „sjednocení“ EU to, že bude Brusel mentorovat jednoho člena Visegrádské čtyřky za druhým? Chce snad Brusel, aby počet euroskeptiků v zemích bývalého východního bloku ještě narostl?

V posledních měsících se opravdu zdá, jako by hlavním cílem Junckera a spol. bylo přihrávat politické body tu Putinovi, tu zase svým odpůrcům přímo z lůna Evropské unie. Po téměř roce, kdy bylo peskované Polsko, je zase jedna vláda v Evropě líčena jako ta nejhorší na světě. Nejde o žádnou konstruktivní kritiku, ale o ponižování. Někde jsem se dočetl, že situaci v Maďarsku popisovala nějaká europoslankyně z krajně levicové strany v Nizozemsku. To mi hlava nebere. Přece muselo být jasné, že taková zpráva nemůže být objektivní.

Je to stejné, jako kdyby komunisté poslali před rokem 1989 Vasila Biľaka do Ameriky, aby o ní napsal nějakou hodnotící zprávu. Jak by asi dopadla? Američanům by nasadil psí hlavu a naprosto je odepsal. Ale ono vlastně vůbec nejde o nějakou zprávu. Jde o to, že Evropská unie pořád víc a víc zasahuje do vnitřních záležitostí jednotlivých členských států. Obvykle za hlasitého potlesku tamější opozice, která se chce dostat zpátky k moci. V Maďarsku ani v Polsku to však žádné velké body pro opozici nenese. Právo a spravedlnost i FIDESZ s velkou převahou dominují.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Psí a kočičí lidé jsou dva úplně odlišné druhy, tvrdí vědci ..... Je lepší kočka nebo pes? Časté názorové střety majitelů mazlíčků na internetu mají reálnou příčinu v tom, že jde v podstatě o dva odlišné "lidské druhy", což dokládá i nová studie z wisconsinské Carroll University.

Pejskaři jsou podle studie zpravidla lidé aktivnější a vstřícnější s tendencí dodržovat pravidla. Milovníci koček naopak bývají více introvertní a citlivější, s tím, že jsou i méně konformní a důležitější je pro ně účelnost, než respektování pravidel. Podle testů pak mají "kočkaři" v průměru o něco vyšší inteligenci, než páníčci psů.

"Jedním z důvodů může být i typ prostředí, kterému pes a kočka dávají přednost," citoval server livescience.com autora studie, profesora psychologie Denise Guastella. Psi vyžadují pravidelně procházky venku, při kterých se jejich majitelé dostávají do kontaktu s jinými lidmi - a nejen pejskaři. Kočky se naopak na procházku nevodí a jejich introvertní majitelé mohou zůstávat zalezlí doma, třeba u knížky.

Průzkum čerpal z testování 600 vysokoškoláků, kteří se měli rozhodnout, zda jsou spíše milovníky psů nebo koček. A mimo jiné uvést, co mají na svých mazlíčcích nejraději. "Kočičí lidé" tvořili jen 11 procent z dotázaných, zatímco "psí lidé" je s 60 procenty hravě přečíslili. Zbývající účastníci průzkumu uvedli, že mají buď rádi obě zvířata, nebo žádné z nich.

Pro pejskaře bylo nejdůležitější kamarádství a schopnosti jejich psů, zatímco majitelům koček záleželo především na náklonnosti jejich zvířat.

Podobné studie ovšem nemají jen poskytnout munici věčným diskusím, kdo je lepší - ať již majitelé, či jejich mazlíčci, ale psychologové je chtějí využít ke zpřesnění terapií. Lidé se tak dají nejen lépe odhadnout, ale volba vhodného domácího mazlíčka někdy může pomoci víc než nějaké medikamenty.       (Čtěte na stránkách National Geographic)


Vynálezy, které přišly z vesmíru ..... „K čemu nám je kosmický výzkum? Vždyť chleba levnější nebude…“ zní často na různých internetových diskuzích pod články o vesmíru. Pisatelé a zastánci podobných názorů však tím prokazují jen svou neznalost. Objevy a vynálezy, které vyšly z kosmického výzkumu, se postupem času stávají neodmyslitelnou součástí běžného života a nakonec i díky nim ten chleba levnější být může… Kosmický výzkum má v první řadě vědecký význam. Člověk je tvor zvídavý a chce se dopídit věcí, jak vlastně fungují. Když se prvního pokořitele nejvyšší hory světa Mt. Everestu Edmunda Hillaryho ptali, proč na ni lezl, odpověděl lapidárně: „Protože tam je“. Stejně by se dalo odpovědět na otázku, proč vysíláme sondy k Jupiteru či Saturnu. Ovšem lety do vesmíru, ať již pilotované či nikoliv, nacházejí odraz i v reálném životě lidí, které vlastně kosmonautika vůbec nezajímá.

Jednou z nejdůležitějších oblastí, kde kosmický průzkum posouvá lidstvo kupředu, je medicína. A to se týká samozřejmě hlavně pilotovaných letů. Lidský organismus ve vesmíru je podroben značné zátěži, a vědci tak mohou lépe poznávat, jak vlastně funguje. Lékařské experimenty probíhaly v rámci většiny vesmírných programů. V současnosti je pro ně vyhrazena paluba Mezinárodní kosmické stanice ISS. Jejím obyvatelům bývají odebírány tělesné tekutiny, sleduje se jejich imunitní systém, sledují se změny DNA. Částečně proto, že pro plánované dlouhodobé cesty člověka vesmírem je třeba znát reakce jeho těla, ale řada získaných poznatků se dá využít i na Zemi v běžném zdravotnictví. Tak se například vyvíjejí léky proti řídnutí kostí nebo mořské nemoci. Vesmírný výzkum je důležitý i pro zdravotnické technologie. Například bez raketových motorů by se nemocní se srdcem jen stěží dočkali své srdeční pumpy. Nebo díky hledání exoplanet se vyvíjejí nové mikroskopy, které najdou své využití i v oční medicíně.

Čím do dějin vstoupil rok 1962? Především Karibskou krizí, při níž se lidstvo ocitlo na prahu jaderné apokalypsy. Ale ještě něčím, na první pohled mnohem nenápadnějším. V tom roce lidstvo vstoupilo do zcela nové a netušené epochy komunikace. Do vesmíru totiž byla vypuštěna družice Telstar, která ještě téhož roku uskutečnila první satelitní přenos televizního vysílání. Ale nejen to, skrze družici se telefonovalo či faxovalo.       (Čtěte na stránkách 21@století)


Tibetské zpívající mísy a jejich blahodárný účinek ..... Mnozí znají zvuk zpívající mísy, ale někdy na toto téma vznikají různé otázky. V tomto článku nabídneme jejich historii a podíváme se na ně podrobněji.

Původ zpívajících misek ... Za jejich vlast jsou považovány země východu. Bez ohledu na to, že jak původ, tak i prvotní účel jsou doposud zahaleny rouškou tajemství, je známo, že kdysi velmi dávno byly tyto misky používány při rituálech a ceremoniích, které vyžadovaly práci se zvukem. Na Západ byly poprvé přivezeny z Himálaje teprve ve druhé polovině 20. století poté, co Číňané v padesátých letech vtrhli do Tibetu.

U nás mají různé názvy. Hudební, znějící, tibetské mísy nebo zpívající mísy Tibetu. Nejsou určeny ke skladování tekutin nebo sypkých materiálů. Vytvářejí zvuková energetická pole, která naplňují prostor pozitivní energií.

Kromě tibetských misek (původem z Himálaje) existují také japonské i thajské a každá z nich má svůj osobitý zvuk, tvar a funkci. Ale nejčistší zvuk a alikvotní tóny vydávají právě tibetské mísy. Pozoruhodné mistrovství starověkých řemeslníků, kteří již před mnoha staletími uměli vytvořit umělecká díla obdařená takovou neobyčejnou silou a zvučností, si zaslouží obrovskou úctu a pečlivé studium. Existují také misky z krystalů nebo křemene a jsou vyráběny v USA. Vypadají velmi hezky a znějí velmi zvláštně. Je možné je přesně naladit na určitý tón.

Použijete-li několik misek, umístěte mezi ně krystaly horského křišťálu. Ten očišťuje a zesiluje energii vzájemně působící mezi nimi a rezonance, kterou vytvářejí, zase očišťuje krystaly.

Tibetské zpívající mísy jsou nástrojem meditace, který byl odedávna využíván v duchovní praxi. Byly vyráběny z jedinečné slitiny kovů, díky které zní velmi neobvykle a tím se podstatně liší od ostatních hudebních nástrojů. Postavíme-li jich několik vedle sebe, pak uvidíme, jak se jedna od druhé liší. Každá bude jiná, a to dokonce i při stejném průměru. Tohoto efektu je dosahováno jak díky způsobu jejího vykování, tak také různými slitinami kovů, které se při jejich výrobě používají.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


EU: Cenzura internetu je krátce před námi ..... …..pravděpodobně poslední křeče EU, která se zmítá ve smrtelných křečích, chtějí zabránit šíření pravdy a zlikvidovat weby, které nehovoří dle jejich not….

„Vysoce inteigentním“ politikům v parlametu EU, kteří usurpují milióny lidí po celé Evropě, asi ještě nedošlo, že na všechny jsou zatykače a vytvořeny vojenské tribunály před kterými budou obviněni a odsouzeni. Měli by si místo nesmyslných porad raději ještě užít pár dnů, než půjdou na věčnost za mříže. Nejlépe na Sibiř.

Dokonce i před právními předpisy platnými v celé EU se podobná „protiteroristická legislativa“ ve Francii například používá jako politický nástroj proti politickým oponentům a omezuje nežádoucí svobodu projevu. Ve Francii je prostě šíření informací o zvěrstvech ISIS považováno za „podněcování k terorismu“. Zdá se, že právě takovou legislativu chce Evropská komise nyní uvalit na celou Evropskou unii. Sociální mediální giganti – Facebook, Twitter, YouTube, Microsoft, Google+ a Instagram – fungují jako dobrovolní cenzoři Evropské unie. Evropská komise uvádí, že má specifický zájem o financování projektů, které se zaměřují na „vývoj technologií a inovativních webových nástrojů, které zabraňují a bojují proti nezákonné nenávistné řeči on-line a podporují shromažďování údajů“, a studie analyzující „šíření rasistických a xenofobních nenávistných projevů v různých členských státech …

V březnu Evropská komise – nevolená výkonná organizace Evropské unie – informovala společnosti vlastnící sociální média o nutnosti odstranění nezákonného online teroristického obsahu během jedné hodiny – nebo budou čelit riziku, že na ně EU uvalí legislativu v této oblasti. Toto ultimátum bylo součástí nové sady doporučení, která se vztahují na všechny formy údajně „nezákonného obsahu“ online. Tento obsah se pohybuje „od terorismu, k podněcování nenávisti a násilí, materiálu sexuálního zneužívání dětí, padělků a porušování autorských práv“.

Zatímco jedno-hodinové ultimátum bylo údajně jen o teroristickém obsahu, následující úryvek ukazuje to, jak Evropská komise v té době předložila nové doporučení:

„… Komise podnikla řadu opatření na ochranu Evropanů online – ať už je to teroristický obsah, nezákonné nenávistné řeči nebo falešné zprávy … neustále hledáme způsoby, jak zlepšit boj proti nezákonnému obsahu online. Pod tím se rozumí jakákoli informace, která není v souladu s právem Unie nebo právními předpisy členského státu, jako je obsah, který podněcuje lidi k terorismu, rasistické nebo xenofobní nezákonné projevy nenávisti, sexuální zneužívání dětí … Co je nezákonné offline je také nezákonné online“.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Smrt jako trest "za ateismus" Pronásledování křesťanů extremisty, únor 2018 ..... "Byl jsem zbit a zavřen do koupelny. Zeptal jsem se, jakou jsem udělal chybu a oni [policie] mi odpověděli, že jsem jeho bratranec... Později mi přikázali, abych mu sundal kalhoty a znásilnil ho. Odmítl jsem." - křesťan, Pákistán.

"Jeden z Boko Haram řekl: 'Nejste připravena konvertovat na islám, a tak vám dám lekci. '" A potom utopil jejího 3letého syna Jonathana v blízké řece. - Nigérie.

"Rovnost, která je citována jako zákon v egyptské ústavě, je zrušena článkem 2 ústavy, který stanoví, že islámské právo je hlavním zdrojem právních předpisů." - Fadi, koptský právník, Egypt.

Klášter sv. Samuela Vyznavače v Egyptě. Místní úřady vydaly v únoru příkaz k demolici památníku postaveného v blízkosti místa, kde bylo islámskými radikály zabito 28 koptských křesťanů, když v květnu 2017 putovali do kláštera. (Zdroj fotografie: Roland Unger / Wikimedia Commons)

Po celém muslimském světě v nezmenšené míře pokračovaly útoky džihádistů a masakry křesťanů. Podle jedné zprávy nazvané "Ozbrojené gangy vyvraždily v Nigérii 15 vesnic při masovém vraždění křesťanů," několik islámských teroristů "zaútočilo na 15 vesnic, aby zmasakrovali křesťany a zničili jejich kostely při tvrdém útoku proti tomuto náboženství".... Desítky lidí byly zabity poté, co gangy vyplenily města a vesnice, aby z nich odstranily všechny aspekty křesťanské víry. "Domy patřící věřícím křesťanům byly v mnohých případech srovnány se zemí a úřady dělaly jen velmi málo, aby tomu nějak zabránily..." Podle aktivistů pro lidská práva: "Jeden útok se konal za bílého dne, právě když se lidé chystali jít do kostela. Útočníci pronásledovali a zabíjeli vesničany a spálili devět kostelů a mnoho dalších domů."       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)


Hrozí v zemi galského kohouta občanská válka? Bezpečnostní situace ve Francii se zhoršuje ..... Je to už takový trapný evergreen. Na jedné straně se něco šustne, média vypraví štáby a z prdu vyrobí kuličku. Naposledy noviny informovaly o tom, jak Němci vyrazili do ulic demonstrovat kvůli migraci. V prvním okamžiku jsem si pomyslel, jak je možné, že jim to trvalo tak dlouho. Oni jsou takoví poslušní a zvyklí respektovat autority, což několikrát předvedli v poněkud krajní poloze, takže mají práh „bolesti“ posunutý asi hodně daleko, mudroval jsem. Jenže jsem netušil, že ani tentokrát Němci nevyrazili do ulic proto, aby protestovali proti rozkladu své země a katastrofální zahraniční politice své vlády. Oni vyrazili do ulic proto, aby ji podpořili!

Čtete dobře. Je to podobně absurdní, jako kdyby vám někdo začal pustošit zahradu, vy jste se rozčílili, že takhle to dál nejde, a sousedé protestovali proti tomu, že podporujete „politiku strachu“ a nejste dost „otevřený“.

Ano, je to tak. Média informovala o tom, že kolem 25 000 lidí demonstrovalo v Mnichově proti „restriktivní migrační politice bavorské Křesťanskosociální unie (CSU)“. Restriktivní migrační politikou bavorské CSU se rozumí to, že nechce, aby si chodil do Německa kdokoli, jak se mu zlíbí. Ne že by to tedy nebylo při počtu, který již dorazil, tak trochu s křížkem po funuse…

O skutečném stavu věcí v Německu se sice nic nedozvíte, ale když pobodá útočník 14 lidí v autobuse, dočtete se, že to nebyl džihádista, který má úkol v Německu vraždit a terorizovat obyvatele jako stovky a tisíce jeho kolegů, leč nemocný chudák, jenž zrovna trpěl úzkostí. Občas se napíše o nějaké vraždě a znásilnění (všechno se ututlat nedá), ale důsledně se buduje pozitivní obraz.

Když už se pak stane, že Strana zelených, sociální demokraté a neziskovky uspořádají bizarní shromáždění, kde kritizují ministra vnitra spolkové vlády Horsta Seehofera a bavorského premiéra Markuse Södera za to, že se, byť pozdě, snaží katastrofální bezpečnostní situaci v největší spolkové zemi řešit nebo aspoň pojmenovat, média se na to vrhnou jako na senzaci, kterou je třeba opakovat a náležitě zdůraznit.

Něco se zkrátka ke kýženému ovlivňování veřejného mínění perfektně hodí, a tak je po tom třeba skočit a patřičně to rozmáznout. Něco naopak do budovatelské image bohaté, tolerantní a sluníčkové Evropy nezapadá, a tak se to buď vynechá, ignoruje, obchází či jinak „zjemňuje“. Neznamená to nutně, že nebudou informace zveřejněny, ale dají se pěkně vytrhnout z kontextu nebo umístit v novinách tak, že se mezi zprávami na titulních stranách snadno ztratí.       (Čtěte na stránkách Šifra)


8. - 10. 2018     Nejideálnější člověk pro tuto zemi je svobodný bezdětný opilec bez maturity s jedním až dvěma pracovními úvazky, silný kuřák, který neudělá ani krok pěšky a všude jezdí vlastním autem. Dá se předpokládat, že vše, co vydělá, bude opět vracet státu, má minimální nároky a nedožije se důchodu a nezanechá po sobě žádné nezaopatřené osoby ani dědice.


Proč výzkumníci vakcín nechtějí být očkováni? ..... V Los Alamos v Novém Mexiku jsme v poslední době svědky zvláštního, pro mainstreamová média "nevysvětelitelného" fenoménu. Tentokrát ovšem nejde o žádná Akta X. Věc se má docela prostě: vědecké špičky Ameriky a jejich rodiny se vyhýbají očkování jako čert kříži.

Jak je to možné? Vždyť naočkovaní "vaxxers" (neboli po česku “očkovači”) přicházejí po celé zemi se stále hrůzyplnějšími hrozbami pro neočkující a zuří, že hloupé "ovce" poslušně nenásledují zbytek proočkovaného “stáda" (kdo se diví mému slovníku, nechť srovná pojem “stádní imunita”). Je to prosté: očkovači činí, jak média a amorální CDC (Centrum pro prevenci a kontrolu nakažlivých nemocí) káží. Jistá, poměrně podstatná skupinka však kupodivu propagandě odolává. A ještě více kupodivu v oblasti, již obývají přední vědecké mozky země.

Že by za fenoménem neočkujících rodičů v této lokalitě Nového Mexika stál fakt, že stovky z nich jsou zaměstnanci laboratoří v Los Alamos Labs a v Los Alamos National Laboratory, kde se mimo jiné provádí i rozsáhlý výzkum vakcín?

Vědci odmítají vakcíny. Proč asi? ... Ještě jednou: Jak je to možné? Copak není dávno a nade vší pochybnost prokázáno, že ohledně očkování a jeho vedlejších účinků existuje mezi americkými vědci stoprocentní shoda? Že vám každý vědec potvrdí, že škodlivost očkování jsou jen "mýty" šířené pověrčivými šamany a hloupými "biomatkami"? Již zmíněné CDC se přece tolikrát zapřísahalo, že je tomu tak, a ještě lépe: obrně, pásovému oparu, neštovicím a chřipce se dá vyhnout. Stačí jen maličko: bodnout si do svalu na ruce ty krásné a neškodné očkovací látky, jejichž součástí jsou takové příjemné věci jako hliník, rtuť a buňky z ledvin afrických opic. 

Mimochodem - rtuť. Vážně věříte tomu, že CDC odstranila rtuť ze všech dětem podávaných vakcín, jak tvrdí? Tak to jste na omylu. Nikdy k tomu nedošlo. Jde o prachsprostou lež. Očkovací látka proti chřipce na bázi rtuti je CDC nadále vehementně doporučovaná všem těhotným ženám a kojencům ve věku pouhých šesti měsíců.

Nebo tohle: Věděli jste, že vakcína proti rotaviru s názvem Rotateq obsahuje dva kmeny smrtícího prasečího viru nazývaného circovirus? 

Přinejmenším v tuto chvíli byste měli zpozornět. Tato fakta představují jen několik klíčových důvodů, pro něž by bylo - například - logické předpokládat, že lidé, kteří studují vakcíny, se nejen sami neočkují, ale nedovolí, aby se jejich dětem prostřednictvím očkování tyto a další látky dostaly do těla.        (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Glivice, téměř každý den znovu a znovu ..... Západní hysterická válečnická propaganda je opravdu neúnavná. Když už nejsou k mání přitroublé „informace“ alá „Skripal psal zprávy tajným inkoustem“, tak se pachatelé zločinů proti míru a pachatelé zločinu plánování agresívní války proti Rusku vytasí s dalším příběhem pro protiruské nemyslící blby.

Dnes nás oblažilo Holandsko. Tamní režim dnes oznámil „horkou novinku“ – „Rozkryli jsme kyberútok Rusů, tvrdí Nizozemci. Agenty prý zajímaly počítače OPCW i let MH17“, hlásá titulek. Podle „informací“ v článku se celý případ udál v dubnu. Skripal si 14 let nemohl vzpomenout na ruské agenty v Evropě a proto je „odhaloval“ až v době, kdy byl dávno mimo službu a měl odsezeno 6 let v base a pak ještě dalších 8 let na zadku v Salisbury. To nizozemská ministryně pro agresívní válku, ehm, pardon, pro obranu, si vzpomněla po pouhých 6 měsících. Ale jistě jen drobnost.

Z obsahu článku se můžeme „dozvědět“, že tento sofistikovaný hackerský útok se odehrál tak, že čtyři Rusové přiletěli do Holandska, zajeli na parkoviště před budovou OPCW, kde se snažili připojit na Wi-Fi. OMG. To jsou jako sofistikovaní nebezpeční hackeři, kteří musí přijet až k počítači, který chtějí hacknout? Takové hovadině může věřit jedině někdo, kdo zná počítače a internet jen z kurzů „genderová rovnost RAM-ky a flash-disku“ anebo „počítač je jen sociální konstrukt, ve skutečnosti vůbec neexistuje“ na Karlově nebo jiné multikulturní „univerzitě“. No vážně – hovadině, že hacker musí být fyzicky blízko k počítači, který chce hacknout, tomu může věřit jedině tupé, pologramotné hovado. To nemyslím jako urážku. To je ohodnocení inteligence publika těchto agitačních blábolů západní propagandy, která se snaží stále znovu a znovu připravit publikum na zahájení jaderné války proti Rusku.

Tomuto nejnovějšímu nesmyslu zločinné válečné propagandy může prostě věřit jedině tupec. Protiruský fanatik. Super zfanatizovaný bolševik z let padesátých, který má jen přehozené strany, ale fanatizmem a vylízaností mozku je na stejné úrovni, jako jeho předchůdci z doby, kterou jsem ještě před pár lety naivně považoval za dobu dávno minulou. Nesmyslu o hackerech, kteří napadají počítače z nejbližšího parkoviště, tomu může věřit jedině blb. Nebo západoevropský politik. Což je vlastně totéž, jak můžeme sledovat téměř denně. Případně nějaký český politický oslík, který se snaží hýkat ve stejné tónině jako „vyspělý“ zcela zdegenerovaný Západ.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Ženy nemají penis! ..... Fakt ne. A když někdo vystupuje jako žena a má penis, tak je to buď transvestita, nebo transsexuál v procesu přeměny. Ale rozhodně to není žena. To si myslel – ne v Severní Koreji či jiném fašistickém režimu, ale v Británii – i zmíněný Angelos Sofocleous z univerzity v britském Durhamu.

Nasdílel článek na svém Twitteru. Článek se jmenoval „Je zločin říkat, že ženy nemají penisy?“ Angelos článek okomentoval: „Ženy nemají penisy“. Skutečnosti, že ženy nemají penisy, bobři mají plochý chvost a křečci lícní torbičky, jsou součástí učiva základní školy a říkají je tam dětem, takže výrok, že ženy nemají penis, by skutečně jako zločin neměl být chápán. Výrok však byl dobro**ry nazván jako „transfobní“ (to slovo jsem dosud neznal).

Angelos pracoval jako pomocný redaktor filozofického (sic!) časopisu „Critique“ Durhamské univerzity. Tři dny po výroku, že ženy nemají penis, ho vyhodili. Také dělal redaktora online magazínu Durhamské university The Bubble. Také ho vyhodili. Byl rovněž donucen rezignovat z funkce prezidenta společnosti svobodného projevu (sic!) Humanist Students.

Ryan Lo, prezident Filosofické společnosti (sic!) Durhamské University, mu zaslal e-mail, ve kterém psal: „Netolerujeme praktiky rasismu, sexismu či trans-exkluzivních pocitů.“ Není to hoax – psaly o tom Daily Mail či The Times. A připomínám: Historka je teprve pár dní stará, takže nevíme, odkud odevšad Angelose ještě vyhodí. Každopádně tento skandál o jeho „politické nekorektnosti“ se s ním potáhne celý zbytek života a zásadně negativně ovlivní jeho kariéru.

Civilizace končí ... Společnost, která začne trestat za vyslovení biologické pravdy, je v hlubokém úpadku, ztratila soudnost, ztratila veškerou racionalitu a zanikne. Nelze žít v systému, který popírá, že tělesa padají dolů – takový systém je evoluční porucha, je zdegenerovaný a v souladu s Darwinem vyhyne.

Naše civilizace kvůli neomarxismu dospěla do fáze, kdy je konec neodvratný a Západní Evropa je díky větší rozbujelosti neomarxismu v úpadku mnohem dál než postkomunistický Východ. Ale to také nebude dlouho trvat – i my se „zcivilizujeme“ a „zkorektníme“ (míněno úplně zdegenerujeme a zblbneme) a budeme trestat za to, že někdo nahlas vysloví Pythagorovu větu. Tož si pojďme vyzkoušet, jak daleko již dospěl úpadek u nás: Ženy nejenže nemají penis. Ženy také nemají varlata. Zavřou mě za ty dvě věty?       (Čtěte na stránkách Reflex)


Na islandských školách bují feminismus. Chlapci jsou vedeni k změkčilosti, dívky k tvrdosti ..... Elitní základní školy na Islandu učí chlapce jak si lakovat nehty a dávat si navzájem masáž, zatímco dívky jsou povzbuzovány, aby neplakaly.

Školy založené radikální feministkou Margrét Pála Ólafsdóttir, což je celkem 20 mateřských a základních škol na ostrově s populací jen 334 tisíc, rozdělují chlapce a dívky, aby se učili chování opačného pohlaví.

Chlapci jsou učeni aby jeden druhého natírali krémem a měli “něžné” ruce, a také se starají o děti ve formě genderově neutrálních panenek.

“Panenky jsou jen pro chlapce, dívky se to nepotřebují učit,” vysvětluje učitelka Kristín Cardew ze školy v Rejkjavíku.

Tzv.genderově dekonstrukční třídy pro dívky zahrnují šplhání po zdech a stromech. Aktivity mají ženy posílit a pláč je striktně zakazován.

“Lidé říkají, že je to drsné, ale kdybychom ženy nezastavily, byly by slabší,” vysvětluje Cardew s tím, že pláč je u dívek “extrémní slabost”.

Je to jakoby tyto feministky záměrně vytvářely z chlapců slabochy, a z dívek drsné ženy. Snad ve snaze přivézt lidstvo ke světové ženské revoluci. Moderní dívčí válce.

Na Islandu je 34 středních škol. Genderová studia jsou povinná ve 27 z nich.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Migranti v kamionu a migranti na Aquariu ..... Ve Francii proběhl soud s českým řidičem kamionu, který byl chycen policí poté, co mu v kamionu našli několik migrantů, kteří se chtěli ukrýt v nákladovém prostoru a dostat se tak do Anglie. Řidič se hájil tím, že o migrantech nevěděl, že mu vlezli do auta na odpočívadle a tuto jeho verzi potvrdili i zmínění migranti, kteří vypověděli, že mu mezi náklad vlezli na tajnačku. 

Banální případ řeklo by se. Francie je plná lidí, kteří se chtějí dostat do Anglie, tamní liberální, pokroková sluníčkářská a vůbec skvělá vláda jim ovšem odmítá přiznat právo na azyl a tak se milí Afričané pokoušejí překonat kanál La Manche, jak to jen jde.  Už jsme byli v dostatečné míře oblaženi reportážemi z táborů v Calais, viděli jsme, jak černoši tlučou klacky do projíždějících kamionů, tu a tam někdo spadne pod kola. Občas jsme z aleternativních a hoaxových médií mohli slyšet kamioňácké historky o tom, že se nesmí zastavit, jinak vám nalezou na valník a pak máte problémy. Samozřejmě náš hlídač demokracie Česká televize takovéto historky označila za xenofobii, která nemá s realitou nic společného. 

Kupodivu francouzská justice v návalu spravedlnosti českého řidiče odsoudila na rok a půl natvrdo. 

Zhruba ve stejnou dobu, co probíhal zmíněný soud, poplouvala středozemním mořem neziskovkářská loď Aquarius, která u Libyjských břehu lovila migranty z moře. To víte, Libye je plná lidí, kteří se chtějí dostat do Evropy a tamní pokrokářská, sluníčkářská a vůbec skvělá vláda jim ovšem odmítá přiznat právo na azyl a tak se milí Afričané pokoušejí překonat Středozemní moře jak to jen jde. Byli jsme už v odstatečné míře oblaženi reportážemi z libyjské cesty smrti přes Saharu, viděli jsme, jak se černoši snaží dostat na každou kocábku, která alespoň trochu pluje, tu a tam se někdo utopí. Z aletrnativních hoaxových médií jsme mohli slyšet historky o tom, jak Frontex zajíždí pro migranty téměř k libyjským břehům a de facto pomáhá migrační mafii v její práci. Samozřejmě náš hlídač demokracie Česká televize takovéto historky označila za xenofobii, která nemá s realitou nic společného. 

Kupodivu francouzský prezident v návalu spravedlnosti pranýřoval nové země EU za nedostatečnou solidaritu při přerozdělování migrantů třeba právě z lodě Aquarius. Může mi prosím někdo od Jakuba Jandy či České televize vysvětlit tento rozpor?       (Čtěte na stránkách Vidlákovy kydy)


Chytré hračky: zabijáci našich vrozených schopností. Proč máme problémy porozumět textu? Masová degenerace mozků ..... Každý den si více a více lidí stěžuje na problémy související s narušenou mozkovou činností. Na stále větší nesoustředěnost, na problémy se zapamatováním informací, na neschopnost číst delší texty, o knihách ani nemluvě.

Problém se rozhodně netýká jen starších lidí, ale i mladých a jedinců středního věku. Příčina je jasná. Bez ohledu na veškeré relevantní poučky a argumenty se nikdo nechce zříci svého stálého, celodenního „napojení na informace“. Jinými slovy, úpadek vašich mozkových funkcí nastal v ten památný okamžik, kdy jste se rozhodli být neustále „online“. A nezáleží na tom, zda vás k tomu donutilo zaměstnání, momentální nuda, nebo obava, abyste nebyli „out.“

Neschopni četby ... Již v roce 2008 bylo známo, že průměrný uživatel internetu nepřečte více než 20% textu umístěného na stránce – a nejrůznějšími způsoby se vyhýbá čtení delších odstavců. Všimli jste si toho u sebe?

Potřebujete se naučit číst knihy. Skutečné papírové knihy. Ne hodiny surfovat po internetu a „skenovat“, ale číst knihy!

Navíc různé výzkumy ukázaly, že člověk stále připojený k síti text nečte, ale skenuje jako robot – vybírá odevšad nesouvislé střípky informací, skáče z jednoho místa na druhé a informaci hodnotí téměř výlučně z hlediska „je možné se o to s někým podělit?“ – ne s cílem probrat obsah, ale hlavně udělat dojem, vyvolat emoce v podobě reakcí, replik, emotikonů a zpráv.

Během výzkumu se ukázalo, že stránky na internetu se – jak již bylo řečeno – nečtou, ale letmo prohlížejí podle šablony, připomínající písmeno F. Uživatel si nejdříve přečte několik vět na začátku, pak přeskočí někam do poloviny a přečte si dalších pár vět, mnohdy ne do konce – a nakonec rychle přeskočí na závěr, aby se podíval „jak to dopadlo“.

Hloupnou všichni Na problémy s vnímáním informací si stěžují lidé všech sociálních skupin – od vysoce kvalifikovaných univerzitních profesorů po opraváře praček. Stížnosti je možné často slyšet v akademickém prostředí, tedy tam, kde je nutné intenzívně se zabývat čtením dlouhých textů a každodenními diskusemi s lidmi (vyučovat, učit se, diskutovat, zkoušet…). Závěry jsou jednoznačné – i tak již nízká úroveň schopnosti přijímat informace dále a dále klesá.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Čínský "digitální" totalitní experiment ..... Čínský systém "sociálního kreditu", který přiděluje každému člověku neustále aktualizované skóre založené na pozorovaném chování, je určen ke kontrole jednání tím, že dává vládnoucí komunistické straně možnost spravovat tresty a rozdělovat odměny. Bývalý zástupce ředitele výzkumného střediska Státní rady, řekl, že systém by měl být spravován tak, aby "zdiskreditovaní lidé zbankrotovali".

Úředníci zabránili novináři Liou Chuovi podniknout cestu letadlem, protože měl nízké skóre. Podle komunistickou stranou kontrolovaných novin Global Times od konce dubna 2018 úřady zatím zablokovaly jednotlivcům cestu u 11,14 milionů letů a u 4,25 milionů jízd vysokorychlostním vlakem.

Čínští úředníci však tyto seznamy nepoužívají jen k rozhodnutí o tom, jestli někoho pustí do letadel a vlaků. "Nemohu si koupit majetek. Moje dítě nemůže jít do soukromé školy," řekl Liou. "Cítíte, že jste seznamem stále ovládáni."

Čínští vůdci jsou už dávno posedlí tím, co tehdejší prezident Ťiang Ce-min v roce 1995 nazval "informatizací, automatizací a získáváním inteligence", a oni teprve začínají. Vzhledem ke schopnostem shromažďovat informace, mohou v probíhajícím sporu, udělat vzdor prakticky nemožným. Otázkou nyní je, zda stále více vzdorující čínský lid přijme všeobjímající vizi prezidenta Si-Ťin-pchinga.

Čínský prezident Si Ťin-pching není jen autoritářským vůdcem. Zřejmě věří, že strana musí mít nad společností absolutní kontrolu a že on musí mít absolutní kontrolu nad stranou. Tím, že se stejně jako Mao snaží mít kontrolu nad všemi aspekty společnosti, táhne Čínu zpět k totalitě. (Foto: Lin-tchao Čang / Getty Images)

Do roku 2020 mají čínští představitelé v plánu provozovat v celé zemi přibližně 626 milionů kamer. Tyto kamery budou, mimo jiné, přenášet informace do národního "systému sociálního kreditu".

Tento systém, který existuje přibližně dva roky, přidělí každému člověku v Číně neustále aktualizované skóre založené na pozorovaném chování. Například případ přecházení silnice mimo přechod pro chodce zachycený jednou z těchto kamer, bude mít za následek snížení skóre.

Ačkoli úředníci mohou doufat, že omezí přecházení silnic mimo přechody pro chodce, zdá se, že mají i mnohem zlověstnější ambice, jako je zajištění souladu chování ve společnosti s politickými požadavky komunistické strany. Stručně řečeno, vláda vypadá, jako by byla odhodlána vytvořit to, co časopis Economist pojmenoval "první digitální totalitní stát na světě".

Jakmile bude tento systém sociálního kreditu dokončen, tak bude jistě rozšířen i na zahraniční společnosti a jednotlivce.       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)

Tak o tom se Velkému Bratrovi v podání Orwella ani nesnilo ... Bůh s námi, až se toho chytí naši "dobrodinci" prevíti v Bruselu. ... No, bodovací systém pro řidiče už máme ... a tak se třeba za nějakou dobu dočkáme doporučených dopisů v tomto duchu - "Vaše občanské skóre kleslo pod Evropskou komisí stanovenou hranici, dostavte se proto do tří dnů od obdržení tohoto dopisu na vám příslušný městský úřad, kde budete oběšen(a) ...


Vědci odhalili: současné humanitní vědy jsou pro idioty. Dostalo se jim potlesku... od idiotů ..... Tři vědci obnažili prázdnotu a hloupost současných humanitních studií, když psali zcela smyšlené, absurdní „vědecké práce“, které se dočkaly zveřejnění a dokonce nadšených recenzí. Nejvíce nadšení vyvolala práce na téma kopulace psů v městských parcích a jejím vlivu na patriarchální útlak, jakož i pro feministické potřeby upravené citáty z díla Adolfa Hitlera Mein Kampf.

Historička Helen Pluckroseová, matematik James A. Lindsay a Peter Boghossian napsali dvacet zcela smyšlených „vědeckých článků“ obsahujících absurdní teze, které se týkaly genderových otázek, feminismu, etnografie a antropologie.

Z těchto dvaceti prací bylo několik zveřejněno v uznávaných vědeckých časopisech, další na vydání čekají a jenom šest bylo odmítnuto.

Nejvíce kladných, ba přímo nadšených recenzí se dostalo pojednání o tom, jak kopulace psů na veřejných prostranstvích utvrzuje patriarchální kulturu sexuálního násilí. Práci smyšlené autorky ze smyšlené instituce nazvanou „Lidské reakce na kulturu sexuálního násilí a manifestaci queer v městských parcích pro psy v Portlandu v Oregonu“ přijal časopis Gender, Place, and Culture.

Autorka v něm dokazovala, že parky pro psy jsou místem, kde dochází k sexuálnímu násilí na fenách a kde vládne psí kultura sexuálního násilí. Díky tomu můžeme „změřit a pochopit“ stejné problémy, které se vyskytují u lidí. Pozorování a zkoumání v parcích kopulujících psů může pomoci k vyvinutí metod, které by muže naučily, „jak se zbavit sexuálního násilí a bigotnosti, ke které mají sklony“.

Článek se dočkal nadšených recenzí. „Je to výborná práce,“ napsal jeden z vědeckých recenzentů, „s hlubokou analýzou, skvěle napsaná.“ „Myslím, že bude velkým vkladem do feministického popisu chování zvířat,“ napsal další recenzent. Zveřejnění článku bylo naplánováno do zvláštního vydání na pětadvacáté výročí existence časopisu Gender, Place, and Culture.       (Čtěte na stránkách Free Globe)


Dočkáme se od Spolkové republiky Německa zaplacení válečných reparací? ..... Na zaplacení reparací od Německa máme nárok. Před nedávnou dobou jsme mohli číst názor jednoho „našeho odborníka“ na reparace. V podstatě prohlásil, že od našich reparačních nároků musíme odečíst hodnotu majetku, který jsme konfiskovali německému obyvatelstvu. Ovšem toto tvrzení je v rozporu s textem Pařížské reparační úmluvy. Jeden z jeho paragrafů nás zbavuje povinnosti hodnotu konfiskovaného majetku odečíst z našeho reparačního účtu.  Cesta, kterou by rádoby odborník na reparace nám vytýčil, by vedla zřejmě k nulovému řešení. Prostě na reparacích bychom nic nebo téměř nic nedostali. 

Na reparace máme právní nárok, stejně tak jako další spojenecké státy, které byly signatáři Pařížské reparační úmluvy. O tom jsme přesvědčeni. Reparace se nepromlčují. Naše reparační požadavky, jak prohlásil pan profesor V. Pavlíček, CSc., můžeme kdykoliv položit na jednací stůl. A právě v tom je problém. Za jakýmkoliv právním nárokem musí stát příslušný subjekt, který  jeho plnění bude požadovat. Kdy naposled příslušní ústavní činitelé, či naši diplomaté, vznesli vůči Německu požadavek na zaplacení reparací? 

Bylo to brzy po listopadu 1989. Tehdy se H.-D. Genscher, tehdejší německý ministr zahraničních věcí, ozval, že Německo má plné ruce práce se sjednocením. Abychom posečkali nějakou dobu a pak se rychle dohodneme. Na další náš málo průrazný pokus ministr Genscher argumentoval opět nedostatkem času. Německo připravuje celoněmecké volby, a ty vyžadují spoustu času. A když bylo po volbách, zmohli jsme se ještě jednou a nastolili jsme požadavek zahájení jednání o reparacích. K našemu překvapení Němci však na naše návrhy neodpovídali. A tak to zůstalo. 

Abychom v plné krátkosti doložili náš nárok na reparace, vraťme se krátce do 70. let minulého století. V Praze na oficiální návštěvě tehdy dlel W. Brandt, tehdejší kancléř Německa. Když naši zástupci začali mluvit o reparacích, odpověděl Brandt, že dost dobře Československo nemůže na západním Německu požadovat reparace. Ty zatěžují i východní Německo, NDR. Jakmile však dojde ke sjednocení, sjednocené Německo nám reparace zaplatí. A nebyl to sám W. Brandt, který nám dal tento slib. Byli to postupně i někteří další němečtí ústavní činitelé.  Posledním z nich byl právě H.-D. Genscher. Od té doby se již naši ústavní činitelé nevzmužili a na Německu, podle dostupných informací, již zaplacení reparací nepožadovali.       (Čtěte na stránkách iREPORTÉR)


Žena zaplatila billboard a dočkala se nevídané reakce od aktivistů LGBTQ ..... Feministka Kellie-Jay Keen-Minshull(ová) nechala za sedm set liber vyhotovit billboard, na kterém bylo slovníkové heslo, co je žena:

„Žena – podstatné jméno, dospělá lidská samice“

Tato informace rozčílila aktivisty LGBTQ..., kteří Keen-Minshull(ovou) obvinili z mluvy nenávisti. Stoupenec „trans“ komunity dr. Adrian Harrop prohlásil, že se „transsexuální osoby cítily ohroženy“ kvůli billboardu.

Feministka Keen-Minshull(ová) prý podle něj chtěla vyvolat strach mezi transsexuálními osobami a uzurpovat si slovo „žena“.

Firma Primesight se rozhodla billboard odstranit a zveřejnit omluvu, protože „nevěděla, jakými pohnutkami se Keen-Minshull(ová) řídila“.

Firma dodala, že se „plně angažuje ve věci rovnosti všech osob“.       (Čtěte na stránkách AC24 )

I kdyby se ty LGBTQ třeba po***, tak žena prostě bude vždycky žena a s tím žádný pošahaní aktivisté nic nenadělají. Spíš je otázka, jak je možné, že se jim tyhle výstřelky vůbec trpí? Já proti nim nic nemám, ale pokud se nás snaží takhle terorizovat, budu svůj postoj muset změnit ... Myslím, že při spatření slova "aktivista" se čím dál tím více lidem dělá zle. Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo !!!


5.10. 2018     Prazdroj je typický, ale i historický vzor piv plzeňského typu. Vůbec poprvé na celém světě byl tento druh piva uvařen právě pátého října 1842 v plzeňském pivovaru sládkem Josefem Grollem. Byl to vůbec první světlý ležák a stal se  inspirací pro více než dvě třetiny dnes vyráběného piva na světě.
Bohužel, jak je tomu zvykem u všeho, co u nás v republice za něco stálo, už i tento pivovar v Plzni je v majetku japonské akciové společnosti Asahi z Tokia. Naše elity nás zaprodaly na všech stranách, fuj a hanba jim ....


Co nedokázali osmanští vojáci násilím, tak toho dosahuje Erdogan migrací a multikulturalismem ..... Turecký prezident Erdogan teď v Kolíně nad Rýnem slavnostně otevře největší mešitu v Německu. Bez jediného výstřelu tak dokáže to, o co se muslimští turečtí vládci snažili po stovky let. A nedělejte si falešné iluze - přesně tak to on sám vnímá a chápe a spolu s ním i spousta věřících muslimů.   Z naprosto stejného důvodu Saúdská Arábie postavile své ominaretované "centrum mezináboženského dialogu" ausgerechnet ve Vídni.   Protože, jak můžete Erdogana slyšet na starém záznamu: "Mešity jsou naše kasárna, jejich kupole jsou našimi přilbami, jejich minarety jsou naše bodáky a věřící jsou naše vojsko."       (Čtěte na stránkách na stránkách EUrabia)

Copak tomu Erdoganovi se nelze divit - jen pokračuje v tom, o co se snaží Turci už po staletí - ale divím se obyvatelům Evropy, jak kráčejí trpně na porážku jak jehňata ...


Římský klub po půl století jede stále stejně: Vylidnit planetu válkou. Zničit národní státy ..... Jen málokdo dnes dokáže docenit roli Římského klubu v osudech světa po druhé světové válce. Nejčastěji slyšíme, že Římský klub byl a je pouze seriózní mezinárodní mozkový trust (think tank), který se zabývá především prognostikou světových procesů. Nicméně zásadně se liší od jiných podobných organizací. Římský klub je instituce, která o sobě tvrdí, že pracuje „v zájmu lidstva“. Ovšem prospěch z něho mají především ti, kteří ho před 50 lety založili.

Římský klub oficiálně zorganizovali velký italský průmyslník, vědec a veřejný činitel Aurelio Peccei (1908-1984) a generální ředitel OECD pro vědu Alexander King. Nicméně pravým zakladatelem této struktury byl samozřejmě David Rockefeller, který zemřel v roce 2017 ve stáří 102 let. ...

... Tři základní ideje ... První idea je, že svět musí zastavit růst ekonomiky a populace. To je úkol představující nevyhnutelné minimum. Ideální maximum spočívá v úkolu zajistit prudký pokles rozsahu ekonomických aktivit a drastické snížení počtu lidí na planetě. Lidí na Zemi by prý nemělo být více než jedna miliarda. Ve skutečnosti tedy jde o „intelektuální“ ospravedlnění politiky globální genocidy prováděné pod kontrolou globálních finančníků.

Druhá idea říká, že státní svrchovanost je překážkou při řešení globálních problémů lidstva. Konkrétně se rozšiřuje teze, že „znečištění biosféry nezná hranice mezi národy“; proto, aby se zabránilo znečištění světových oceánů a atmosféry a předešlo se tak prorokované „tepelné smrti“, je potřeba mezinárodní spolupráce na ochranu ozonové vrstvy Země. Ta ovšem bude účinná pouze v případě, že budou odstraněny státní hranice. Totéž platí i pro ostatní globální problémy lidstva (energie, potraviny).

Třetí idea je konečná: pro spásu lidstva je nezbytná světová vláda. V průběhu času prostě musí globalizace zcela zničit národní státy a jejich funkce přejdou na světovou vládu.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)


Otevírá se největší 3D planetárium ve střední Evropě ..... Brno, Hamburk a Varšava – co mají tato tři města společného? Jsou to jediné evropské metropole, kde můžete navštívit skutečně veliké 3D planetárium. To nejnovější se přitom otevřelo právě na Kraví hoře, jen několik minut chůze od centra města.

Planetárium již neodmyslitelně patří ke Kraví hoře. V letošním roce si pro své návštěvníky připravila brněnská hvězdárna další technickou vychytávku, díky níž se stane jedním z nejlepších ve střední Evropě. Věřím, že nové 3D projekce zaujmou děti, dospělé, školy a další, kteří ocení tuto unikátní novinku. Petr Vokřál, primátor města Brna

Brno se pomalu a jistě stává hlavním městem vědy, výzkumu a inovací ve střední Evropě. Do pomyslné skládačky proto zcela zapadá i nová investice do 3D planetária, která zboří zcela hranice mezi fikcí a realitou. Jaroslav Kacer, náměstek primátora statutárního města Brna

Stereoskopické, též 3D planetárium přidává našim projekcím další rozměr. Jedná se o nenahraditelný zážitek, za kterým nyní nemusíte cestovat nijak daleko. Tedy, pokud se nespokojíte s brněnskou instalací… Podobně velikých zařízení je totiž na světě poskrovnu, v Evropě vlastně jen další dvě! Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno

Princip projekce 3D planetária je svým způsobem jednoduchý. Několik projektorů promítá 120 snímků za sekundu, polovina z nich je určena pro levé oko, polovina pro pravé. Diváci si pak nasadí speciální brýle, které aktivně komunikují s řídícím systémem planetária a ve vhodný okamžik – 60krát za sekundu, střídavě zakryjí levé nebo pravé oko. V lidském mozku pak vzniká výsledný dojem plastického obrazu.       (Čtěte na stránkách Astro)


Stop štědrým a neadresným sociálním dávkám ..... Lidé napříč Evropou odmítají štědré a neadresné sociální dávky. Sociální politika uplatňovaná každým státem je rozdílná. Nejvíce štědré jsou ty země, kde jsou u moci sociálně demokratické strany.

U nás po celá léta parametry sociální politiky utvářela ČSSD, ale po celou dobu neuměla zabezpečit, aby nastavila takový systém, aby sociální pomoc čerpali pouze potřební. Dnešní systém vyplácených sociálních dávek je nepřehledný a parazitují na něm tzv. „chytráci“ na úkor slušných občanů.

Slušní a pracovití občané jsou základem každého prosperujícího státu, a volení představitelé politické moci, by to měli mít neustále na paměti. Vyspělost jednotlivých zemí se posuzuje dle mnoha ukazatelů a jedním z nich je nastavený systém sociálních dávek. To představuje skutečnost, jak se stát umí o své občany, kteří se dostali do tíživé situace (finanční, zdravotní) postarat, aby měli v dané zemi zabezpečenou standardní kvalitu života. Na štědrém systému sociálních dávek stavěly svou politiku hlavně sociálně demokratické strany. Jako příklad lze uvést Švédsko, které mělo vždy nejštědřejší sociální systém (tzv. švédský model).

To je jedna, ta pozitivní strana pomyslné mince. Ukažme si ale i tu druhou, negativní. Aby mohl stát tento model uplatňovat, tak to řeší neustálým zvyšováním daní jak firmám a výdělečným subjektům, tak i fyzickým osobám. Daně se ve Švédsku pohybují v rozmezí 40 až 60 %. Tato situace se přestala líbit slušným a pracovitým lidem, kteří to jasně dali najevo při nedávno proběhlých volbách.

Sociálně demokratický blok zde sice ještě tím nejtěsnějším výsledkem zvítězil, ale už nedostal důvěru, aby v zemi dále vládl. Tento zlom nastal v době, kdy do Švédska přišlo okolo milionu imigrantů (roky 2013-17), kteří v drtivé většině nepracují a čerpají sociální dávky. Tím se stalo, že současný sociální systém ve Švédsku už není udržitelný a bude to i v budoucnu pro Švédy velký problém.       (Čtěte na stránkách Rukojmí)


Britská univerzita zakazuje tleskání, údajně ubližuje a způsobuje úzkost ..... V Univerzitě Manchesteru proběhly volby o tom, zda vyměnit klasické tleskání rukou za nehlučný ekvivalent, který byl zapůjčen z britského znakového jazyka.

Aktivistka svazu Sary Khanová řekla, že tradiční tleskání ubližuje studentům, kteří trpí autismem, smyslovými poruchami nebo hluchotou. 

Někteří studenti však tento krok obviňují z „hýčkání". Khanová však tvrdí, že tzv. jazzové ruce podporují prostředí pro respekt.

V souladu s novými opatřeními se tleskání znakového jazyka bude používat na studentských akcích, jako jsou třeba debaty, rozhovory atd.      (Čtěte na stránkách AC24)

Ne, to není apríl ... to je debilita, blbost a bůhví co ještě. Kdyby se ta "aktivistka" (evidentně tmavé pleti) raději učila, když je na univerzitě - a nevymýšlela si kraviny neslučitelné se zdravým rozumem.


Zázrak zvaný ostropestřec ..... Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je jednoletá až dvouletá bylina, náleží do čeledi hvězdnicovité. Jeho obliba vzrůstá během posledních let, ale využívá se v léčitelství jako tradiční bylina. Většinou se pěstuje jako letnička v našich podmínkách. Ve volné přírodě v ČR jej nenasbíráte. Jeho původní domovina je okolo Středozemního moře. Vyskytuje se také v JZ Ásii či na Kanárech.

Z téměř 30 % je tvořen bílkovinami a z dalších 30 % rostlinnými oleji. Jedná se o směs kyseliny linolové, olejové a dalších nenasycených mastných kyselin. Tyto oleje jsou skvělé pro prevenci vzniku ischemických chorob srdečních a brání zánětům v cévních stěnách. Dalšími přínosnými látkami v této bylině jsou biogenní aminy, kvercetin, vitamín E a silymarin. Silymarin pomáhá regenerovat tkáně a bránit jejich dalšímu poškození.

Že je ostropestřec prastarou léčivkou, dokládají už starověké zdroje. Díky svému vzhledu a především trnům se mu přezdívalo Kristova koruna. Ve staré Antice se ostropestřec používal například jako lék na hadí uštknutí a od 17. století na nemoci spojené s jaterními obtížemi, krevním tlakem, dutinou břišní nebo na deprese.

Jeho léčivé účinky jsou pestré, je mnoha směry pozitivní na lidský organismus. Zlepšuje imunitní odezvu organismu, zlepší průběh léčby nemocí různého typu.

Ostropestřec nejčastěji najdete ve spojení s léčbou a ochranou jater. Pomáhá zmírňovat záněty, steatózy, cirhózu i eliminuje vznik a zvětšování žlučových kamenů.       (Čtěte na stránkách Celostní Medicína)

Raději si takovéhle články ukládejme, než je dobrotivá Evropská Unie nechá někde na náměstí spálit a jejich autory tamtéž veřejně popravit.


Le Pen se setká se Salvinim. “Budujeme alternativu k EU” ..... Vůdkyně francouzských nacionalistů Marine Le Pen dnes oznámila, že se setká se Salvinim. “V pondělí budu v Římě s Matteem Salvinim diskutovat o ekonomickém rozvoji a sociálních vyhlídkách v Evropě národů.”

Předsedkyně Národního shromáždění, dříve Národní fronty, dodala, že “je alternativa k EU a my ji budujeme.”

Politicky jsou Le Pen a Salvini spojenci, a jsou také oba členy frakce Evropy národů a svobody (ENF) v Evropském parlamentu.

Podle Le Pen je globalizace pro francouzskou ekonomii katastrofa, protože “pracovní místa mizí a místo nich přicházejí migranti, mnozí z nich muslimští migranti, ze Severní Afriky.”

“Berou zdroje, odmítají francouzské hodnoty a mění naši kulturu,” dodává Le Pen.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


EU — to prý jsme my ..... Od milovníků EU slýcháme, že Evropská unie, to prý jsme my. Je to dost hloupý argument. Asi jako kdyby někdo tvrdil, že severokorejský režim není totalitní, protože přece president Kim Čong-un je Korejec. O charakteru jakékoli politické instituce nerozhoduje, odkud pochází lidé, kteří v ni působí, ale rovnováha a kontrola moci.

Autoritativní a diktátorské instituce se poznají podle toho, že neexistuje reálná síla, která by omezovala jejich moc. Lidé nemají efektivní nástroj, jak politické představitele odvolat, nahradit, jak otevřít diskusi o alternativním uspořádání.

Jednou z autoritativních institucí je stávající Evropská unie. Pod záminkou, že to vyžaduje jednotný trh, se každý den přesouvají kompetence členských států do Bruselu. Každou novou regulací se Brusel zmocňuje dalších působností v oblastech, které doposud patřily státům.

Podobné riziko existuje v každé federaci, a proto fungující federace mají ústavně zakotvené, co smí a nesmí federace vykonávat. Ochranu proti překročení čáry zajišťuje ústavní soud. Členové každé federace jsou vždy navýsost žárliví, aby jim nikdo kompetence nebral.

V rukou komise je již nyní soustředěna moc, jakou neměl nikdy žádný diktátor v dějinách lidstva. Rozhoduje o nejmenších detailech každodenního života jednotlivých lidí. Dokonce si může přivlastňovat kompetence, které doposud patřily státům, aniž by se o tom hlasovalo v členských státech. EU vydala přes sto tisíc právních a politických dokumentů, kterými by se měl každý řídit. Nikdo není schopen regulace ani znát a to má za následek devastaci právního vědomí. Devastuje to podmínky pro existenci právního státu. Proto je absurdní, kdyže EU kritizuje členské státy.       (Čtěte na stránkách Svobodný svět)


Pokorní, tišší a vděční ..... Pokorní, tišší a vděční uprchlíci. Většina z nich má univerzitní vzdělání. Inženýři, lékaři a doktoři věd. Poté, co povznesli svoje domovské země, chtějí na vysoký africký standard povznést i doposud zcela zaostalou Evropu. Již se nemohou dočkat, až budou radostně multikulturně a tolerantně žít v Evropě.

Vidíte? Už se těší, až budou do úmoru dřít, aby vydělali na důchody Evropanům a přinesli zaostalé Evropě ekonomický růst a technologický a vědecký progres.

Myslete na ně při volbách! A volte ty strany, které zajistí africké inženýry, lékaře a doktory věd i do vašeho sousedství: TOP 09, Piráti, STAN, KDU-ČSL, ČSSD, Zelení, ANO ...

(ANO s rozpaky. Slovně se sice Andrej vymezuje proti migraci, ale nijak nezpochybňuje a naopak skrytě obhajuje „jako nezávazné“ Marakéšskou smlouvu, Globální impact i další smlouvy, které zajistí povinné migranty pro všechny země EU. Takže jeho hnutí je přinejmenším částečně pro-migrační hnutí a proto si zaslouží hlas každého, kdo se chce spolehnout na výše zobrazené inženýry, že mu svojí pracovitostí a kvalifikací zajistí vysoký životní standard.)       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Choďte bosi ..... Cukrovku, selhání ledvin a chronické záněty skvěle léčí nová metoda, která je stará tisíce let. Mohou za to boty?  Erika Hájková informuje o jedinečné metodě uzdravování, k níž potřebuje pacient jediného lékaře, většího než my všichni. Ještě před sto a více lety bylo i u nás docela běžné, že chudší vrstvy chodily v létě – či dokonce i v zimě – bosky. V tomto ohledu to vypadá, že jsme opravdu „pokročili“: Dnes si boty může dovolit každý. Jenže to není taková výhra, jak si většinou myslíme. Je sice dobré, když nás nezebou nohy, jenže chodit neustále obutý není, jak vyplývá z výsledků nových i starších výzkumů a klinické praxe, tak docela zdravé. Jedním z velkých moderních zdravotních „objevů“ totiž je fakt, že ke svému životu a zdraví nejen svého srdce a cév potřebujeme – přímý kontakt se zemí.  Prostinký zázrak ….

„Uzemnění“, se začíná rozvíjet jako čím dál větší a úspěšnější léčebná metoda, o níž píší v zahraničí i kliniky, specializující se na kardiovaskulární choroby. Ne tak u nás – na rozdíl od Ameriky to vypadá, že zatím nikdo žádný „Uzemňovací institut“ nezaložil a knihy o uzemňování nepíše. Je to dobře, nebo špatně? Toť otázka. Sama metoda je totiž tak jednoduchá, že je otázka, zda je pro její použití skutečně třeba číst knihy, nebo kupovat speciální pomůcky. V každém případě však platí, že je nutné o tomto překvapivě jednoduchém a účinném způsobu uzdravení vědět.        (Čtěte na stránkách Tadesco)


4.10. 2018     Dnes slavíme Mezinárodní den zvířat. Zvířata se stala součástí lidské společnosti a každý člověk si vytváří k nim vlastní postoj. Jsou to bytosti citlivé, cítící a schopné trpět. Zaslouží si naši úctu, respekt a ohleduplné chování.

U nás se začal tento významný den slavit až v roce 1994 -  na den úmrtí sv. Františka z Assisi. Tento zakladatel františkánského řádu, jeden z největších reformátorů duchovního života ve středověku  projevoval lásku ke všem stvořením a prosil o soucit se zvířaty. Poprvé tento svátek vyhlásili ve Florencii v roce 1931 právě k uctění památky tohoto patrona všech zvířat, který proslul láskou k veškerému božímu stvoření, tedy i ke zvířatům.


Nalezeno místo, kde Ježíš přeměnil vodu ve víno ..... Dosud nebylo nalezeno místo, kde Ježíš vykonal svůj první zázrak – přeměnil vodu ve víno. Evangelium nám říká, že Ježíš Kristus byl pozván na svatbu spolu se svou matkou a učedníky. Během svatby došlo víno, a právě v tom okamžiku, dal Ježíš na znamení své slávy pokyn a přeměnil vodu ve víno.

Ježíš a jeho první zázrak ... Bylo tam šest kamenných džbánů na vodu pro židovské očistné obřady, každý z nich měl obsah dvacet nebo třicet galonů. Ježíš řekl služebníkům: „Naplňte sklenice vodou.“ Služebníci je naplnili až po okraj. Ježíš jim řekl: „Nyní je zvedněte a vezměte je k otcovi slavnosti.“ Tak je vzali.

Když ochutnávali ze sklenic, voda se změnila ve víno. Nevěděli, odkud se víno vzalo, ačkoli služebníci to věděli. Toto byl první z jeho zázraků, které učinil Ježíš v Káni Galilejské, projevil tak svůj věhlas a jeho učedníci v něho uvěřili.

Místo, kde se tak stalo ... Přesné místo, kde se uskutečnil první zázrak připsaný Ježíši, byl velkým tajemstvím. Po celé roky byla lokalita v zemi Kanaán široce připisována biblickými znalci mnoha Galilejským vesnicím, ale nikdo ji nikdy nedokázal potvrdit. Tisíce poutníků bylo přesvědčeno, že přesné místo byl Kafr Kanna, město v severním Izraeli. Skupina výzkumníků nyní říká, že místo nebyl Kafr Kanna, ale svah asi 10 kilometrů dále na sever. Co tedy našli odborníci?

Místní badatelé zjistili, že Khirbet Qana je židovská vesnice, která existovala mezi lety 323 př.n.l až 324 n.l. Experti odhalili řadu styčných bodů, které podle nich naznačují, že to bylo právě zde, kde Ježíš vykonal svůj zázrak.

Archeologické vykopávky prokázaly existenci rozsáhlé sítě podzemních tunelů, používaných pro křesťanské bohoslužby. Vědci zde nalezli kříže a odkazy na ‚Kyrie Iesou,‘ řeckou frázi, která znamená Pána Ježíše. Archeologové také objevili oltář i police, které obsahovaly pozůstatky kamenné nádoby. Nalezli také šest kamenných džbánů, které jsou podobné nádobám popsaným v biblickém popisu zázraku.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Miloš Zeman věnoval Fondu ohrožených dětí 2,3 milionu korun ..... Najdou se mezi námi lidé, kteří nemohou přijít řádně zvolenému prezidentovi na jméno. Ani já nepatřím k jeho uctívačům, ale respektuji jeho postavení prezidenta naší země. MZ je svérázný a zemitý člověk, ale má můj respekt pro své vlastenecké postoje. S řadou jeho výroků nesouhlasím, ale uznávám jeho občanské právo říci veřejně názor. Dnes učinil krok, před kterým smekám a který mu ostatní politici mohou jen závidět. Možná, že se někteří přidají. Volby se blíží a mohla by to být inspirace pro dobré skutky. Základní informace zní: V pondělí 1. října 2018 předal prezident Miloš Zeman Fondu ohrožených dětí dar ve výši 2 300 000 korun. Část těchto peněz tvořily prostředky, které prezident dostal od občanů na volební kampaň.       (Čtěte na stránkách iREPORTÉR)


Na východě Slovenska hlásí svědci další přesuny amerických tanků a těžké techniky na východ! Abramsy s pouštní kamufláží, náklaďáky v lesní “camo” úpravě , noční přelety helikoptér směrem opět na východ! V Bratislavě kvůli tomu propukla demonstrace! Ukrajina se stala “tichým” členem NATO, potvrdil nám zdroj z Washingtonu! Všechno probíhá výhradně v noci, nikdo nechce o transportech mluvit! ..... Slovenský server Hlavné správy přinesl včera informaci o tom, že minulý čtvrtek na Hodžově náměstí v Bratislavě proběhla demonstrace skupiny slovenský občanských aktivistů, kteří protestovali proti poslednímu fenoménu, který v posledních měsících začínají pozorovat obyvatelé okresů na východním Slovensku [1]. Protest se totiž týkal přesunů a transportů americké těžké techniky ze západu na východ mimo dohled hlavních elektrifikovaných tratí. Naše redakce Aeronetu dostává identické informace od slovenských čtenářů už od roku 2015, pokaždé v různých intervalech, ovšem v posledních měsících je to už opravdu neúnosné. Něco se opravdu děje. Že je situace opravdu vážná, o tom svědčí zprávy a informace od slovenských občanů.

Začalo to tento rok na jaře, kdy obyvatelé Lučence, Rožňavy, Košic a Trebišova nám začali posílat nezávisle na sobě emaily o tom, že v noci nemohou spát, protože po železnici probíhají podivné “zatemněné” transporty. Motorové lokomotivy táhnou vlaky s vojenskou těžkou technikou americké armády. Soupravy jedou rychlostí okolo 30 km/h, jedou tedy velmi pomalu, doslova krokem. Z oken domů a bytů není nic vidět, protože vlak není nijak osvícen. Několik pisatelů si všimlo, že transporty probíhají v souladu s lunárním cyklem, když je Měsíc v novu anebo když je zatažená obloha v noci. Logicky to znamená, že někdo usiluje o to, aby toho bylo při přesunech vlaku vidět co nejméně. To je však zbytečné na Slovensku tutlat, protože lidé to stejně zjistí.

Americké zbraně z Iráku míří z Hamburku přes ČR, jindy přes Rakousko, na Slovensko a odtamtud na Ukrajinu ... Právě před měsícem 10. září byl na nádraží v Lučenci vyfocen vlak, který ovšem nebyl nijak utajován, protože byl zachycen ve dne. Na podvalnících vlaku byly převáženy americké tanky M1A2 Abrams směrem dále na východ. Co je ovšem velmi znepokojující, to je nátěr tanků. Jedná se totiž podle našeho zjištění o stažené tanky z Iráku a z Kuvajtu z výzbroje americké armády.       (Čtěte na stránkách AENews)


Propaganda na dětské státní televizi? ..... Nebo „jen“ rozpad světa pohádek? Asi chápete, že nejsem příznivcem současného vývoje západního světa. Přesto moje kritičnost má různou intenzitu. Vyšší, když se jedná o děti. Píše v perexu svého komentáře poslanec Václav Klaus. ...

... Oni to snad sami ani nevyrábějí a přebírají to odněkud z pokrokové ciziny, protože minule zas byla dvouminutovka o tom, jak se chudáci děti v Gaze nemohou učit, protože zlý Izrael je okupuje. To je možná standard (standard nerovná se pravda) někde ve Francii, ale Česká republika má jako oficiální politiku silně nadstandardní vztahy s Izraelem. No nevadí – šup sem s tím českým dětem.

Polovina těch zpráv je podaná tak, že by člověk tu televizi rozštípal. Že s tím prostě jako občan zásadně nesouhlasíte. Ne že by tedy zprávy pro dospělé byly nějak lepší, ale jsem dospělý – zvyklý od bolševika – nějak to vydržím. U dětí mě to neskutečně štve.

Jedná se ale o špičku ledovce. Nechutná politická propaganda, která se tím ani netají. Horší je celková úroveň dětské tvorby. Pořád si říkám, jestli to není jen nostalgie nebo už nějaký dědkovatění (že dřív to bylo lepší), ale bohužel ne. Ty staré večerníčky a pohádky jsou lepší. Je tam boj dobra se zlem. Je tam vtip (i u Boženy Němcové i u Josefa Čapka), je tam soucit (pejsek s kočičkou se ujali zahozené panenky). Rytíř je statečný, drak i černokněžník budí hrůzu. Strach je potřeba překonat, protože zlu se nesmí ustoupit.       (Čtěte na stránkách Vlastenecké noviny)


Záhadné částice vylétající z antarktického ledu by mohly otřást fyzikou  ..... Poprask na jižním pólu! Pozoruhodné antarktické experimenty ANITA a IceCube hlásí velmi podezřelé detekce vysokoenergetických částic, které podle všeho proletěly skrz Zemi. To je divné a mohlo by to znamenat doposud neznámé částice. Vše je zatím otevřené, ale svět částicové fyziky zbystřil.

Z ponurého antarktického ledu se vynořuje něco tajemného. Není to začátek sci-fi hororu, ale momentální stav věcí v částicové fyzice, které by mohly pořádně zatřást Standardním modelem. Vědci zatím nevědí, co to vlastně je. Podle všeho jde o nějakou komponentu kosmického záření, která si sviští vesmírem a bombarduje vše, co mu stojí v cestě. A proletí skrz Zemi.

V Antarktidě vylétají ven nějaké vysokoenergetické částice, které předtím nejspíš přiletěly vesmírem, projely Zemí jako máslem, a pak zase míří dál, do vesmírného nekonečna. Jenomže to je problém. Neznáme částice, které by takovému chování odpovídaly. Víme o nízkoenergetických neutrinech, která klidně proletí kilometry horniny, aniž by si toho všimla. Ale vysokoenergetická neutrina a další známé vysokoenergetické částice přiletí a prakticky vždy se okamžitě s něčím srazí. Co víme, tak nikdy neproletí skrz Zemi.

Nicméně, od března 2016 zaznamenal experiment NASA jménem ANITA (Antarctic Impulsive Transient Antenna) dvě události s vysokoenergetickým kosmickým zářením, které ale podle všeho přiletělo skrz Zemi. ANITA je rozkošný experiment, který zahrnuje anténu instalovanou na balonu, co létá nad Antarktidou. Experiment je přitom vymyšlený tak, že by měl lovit kosmické záření z vesmíru. Když postupně detekoval dvě vysokoenergetické částice kosmického záření, které k balonu zjevně přiletěly skrz planetu, tak to vzbudilo ohromný rozruch.       (Čtěte na stránkách OSEL)


Neziskovky + bezdomovectví = smutné zrcadlo naší společnosti v 21. století ..... Otázka bezdomovců přichází na mysl téměř každému zejména dnes, kdy se pod ohromnou mediální masáží a za přispění některých politických stran řešila otázka 50 syrských sirotků.

Odhaduje se, že v České republice se v současné době pohybuje přes 60 tisíc bezdomovců. Ženy, muži, mladí i staří. Příčin je mnoho. Od nezvládnutí osobní situace, alkohol, ztráta zaměstnání, drogová závislost, exekuce, nezvládnutí přechodu z vězení do běžného života atd. Bezdomovci se pohybují na okraji společnosti, žijí v improvizovaných příbytcích stlučených z prken, v polorozbořených domech, v lesích, kolem nádraží, pod mosty, atd. Stravují se různě – něco vyžebrají, něco ukradnou, něco najdou v popelnicích, něco jim dají dobrodinci apod. Většinou jsou zarostlí, špinaví, páchnoucí, přiopilí, mnozí nemocní…

Jsou, nebo nejsou schopni resocializace? Část určitě ano. Potřebují ale vydatnou pomoc. K tomu by ale potřebovali pomoc od státu nebo od tzv. neziskovek. Z neziskovek se ale vývojem staly ziskovky, které daleko více zajímá cestování po světě a pomoc kde komu v Africe či Asii, než vlastní spoluobčané. Více je zajímá péče o nemocné trpící AIDS, ebolou nebo nilskou chřipkou kdesi v Ugandě či Nigérii, než nemocní kolem hlavního nádraží v Praze či Ostravě. Takové ziskovky jako je Člověk v tísni, Lékaři bez hranic apod., to je pořádný byznys, který nemá o finanční prostředky nouzi. A to už je pořádně přitažlivé i pro ty naše lidumily, kteří jsou všude tam, kde tečou velké peníze. Za to čtvrtstoletí, kdy tento typ byznysu vznikl, mají pořádně vyvinutý čich na peníze, a ty jim rozhodně nesmrdí.

Známé rčení „bližší košile než kabát“ jim také opravdu nic neříká. Nikoho z těch velkých „neziskově-ziskových“ zazobanců by ani nenapadlo pomoci bližnímu v nouzi. Nikoho by nenapadlo přijít třeba s projektem vybudovat pro bezdomovce bydlení s hygienickým zařízením, lékařskou péčí, holiči, teplou i studenou vodou a třeba i pravidelnou stravou. K tomu samozřejmě pomoc psychologů a třeba i psychiatrů. Také nějaká rekvalifikace a výuka by jistě našla uplatnění. To do náplně práce těchto velkých neziskovek určitě nespadá. A že by to byl opravdu chvályhodný počin jim také nepřišlo na mysl. A obrovským úspěchem by bylo, kdyby se tímto způsobem zachránilo třeba jenom 10 nebo 20 procent těch ztroskotaných lidských bytostí. Bylo by to hodno nejen státního vyznamenání, ale stoupla by i společenská prestiž těch předražených organizací, které vyžadují opravdový audit jako sůl.       (Čtěte na stránkách Aliance národních sil)


Ve jménu lidských práv se i právo šaría může stát v Evropě zákonem, o jehož lidskosti se přesvědčíme sami  ..... V období druhé republiky uvolnil kolaborantům cestu právě ten čtyřstránkový rozsudek z Mnichova. I když věděli, že porušuje mezinárodní právo a naši ústavu, přijali jej a podřídili mu své činy i zločiny.    

Dnes to má opačnou chronologii. Naši současní zpochybňovači práva českého státu na suverenitu zrazují národní zájmy už v předstihu a tím sami umetávají cestu k říšskému diktátu. Netýká se to jen politiků, kteří nás zastupují, ale i těch, které nikdo nevolil, a přesto zastupují  něčí zájmy.  Devótní tón mainstreamových médií působí, jakoby v zemi byla okupační vojska. Ze škol mizí portréty demokraticky zvoleného prezidenta. Umělci dobrovolně vyhlašují své závazky k říši a místo lvíčka se prezentují červenou kartou nebo trenýrkami na klopě, aby zviditelnili, že patří k páté koloně a neuznávají demokratické principy. Takto označkovaných je zatím menšina.  

Ovšem rybí oko „veřejnoprávní“ televize slzí dojetím. Kdo přejímá obraz světa a domova podle předvýběru ČT a ČRo, musí mít pocit, že trenýrkáři a vítači cosi podstatného statečně zachraňují. Podobný způsob lidové osvěty zvolil i pan Moravec, čímž myslím Emanuela, toho protektorátního ministra. Ten taky burcoval mládež ke startu za Novou Evropu, pod skvělým vedením Říše. Kontroloval protektorátní tisk, naháněl umělce do jednoho šiku a spolu s nimi se pokoušel převychovat národ. A jaký to býval předtím vlastenec! Vždyť právě on chtěl držet hranice do posledního muže a poslední kulky. A když nám po mnichovském rozsudku zbyly jen ty vnitřní hranice, udržení té duchovní tvrze, pan Moravec držel s Němci. Když prohráli, tu poslední kulku si vpálil do hlavy, po vzoru svého Vůdce.

Současný „zápas o duše“ mladých, ale nejenom mladých lidí je veden důmyslněji. Pravda, na přípravy byl delší čas. A tak si obránci vnitřních hranic ani nevšimli, že zdi naší pevnosti se vlivem propagandy poznenáhlu drolí. Až teď, když se nám ta bašta rozpadá před očima, se začínáme svolávat a domlouvat, co s tím. A začínáme počítat, s kým můžeme počítat. Mladí, až na výjimky, naše obavy nechápou. Jsou pro Evropu bez hranic, bez národů a bez tradic.  

Až vymřeme, budou ji mít. Jenomže my jsme pořád ještě tady. Možná stihneme vychovat vnuky. V muže a ženy na slovo vzaté, kteří nebudou stiženi křivicí ani ztrátou paměti.        (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Karta se obrací. Kdo tahá za nitky českých médií? ..... Pokud pravidelně sledujete hlavní média v České republice, snadno můžete nabýt dojmu, že žijete v nějakém paralelním světě. Největší problém je Rusko, které chce zničit celý svět, Donald Trump, který chce zničit Ameriku, a svobodná alternativní média; ta pro změnu ničí tu křišťálově čistou pravdu, která se den co den line z České televize, jejímž redaktorům leží na srdci pouze vaše blaho a dnem i nocí myslí jen na to, jak přinést ty nejkvalitnější informace o tom, co se doma a ve světě děje.

Pak si pustíte internet a nestačíte žasnout, jakým tempem k vám proudí informace, které takzvaní seriózní novináři nestihli či opomněli zveřejnit. „Mámo, večer v televizi říkali, že v německém Chemnitzu, kde migranti ubodali člověka, protestují hajlující nacisti a radikálové proti uprchlíkům. Ale tady na Facebooku na videu vidím, že jsou v ulicích tisíce lidí, kteří vypadají úplně normálně. Pojď se podívat! To není možné, vždyť takhle nelhalo ani Rudé právo.“ Stačí pár minut, abyste za použití vlastního mozku pochopili, že tu něco nehraje a že je to všechno tak trochu naopak. A protože je to stále viditelnější a ověřitelnější, odráží se to i na průzkumech.

Stačí se podívat na průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění, jenž zjišťuje důvěryhodnost veřejných institucí. Když s tím výzkumné oddělení Sociologického ústavu Akademie věd ČR v roce 1995 začalo, těšila se podle mediálního analytika Petra Žantovského média důvěře zhruba 75 % obyvatel. Od těch dob ale klesá neuvěřitelným tempem a úměrně s rostoucí propagandou masových sdělovacích prostředků dopadla až na úplné dno. Menší důvěře se těší už jen církve (25 %) a neziskové organizace (36 %). Tisku věří 39 % občanů, televizi 43 %; o něco lépe je na tom internet (46 %).       (Čtěte na stránkách Šifra)


Profesor Piťha k Istanbulské smlouvě: Vezmou vám děti a uvězní je. Homosexuálové budou vládnoucí třída. Postavte se na odpor ..... U příležitosti svátku svatého Václava mluvil v katedrále sv. Víta kněz, bohemista, lingvista a pedagog Petr Piťha. Vyjádřil se Istanbulské úmluvě, kterou se nyní zabývá Parlament ČR. „Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní,“ vykresloval kněz temnou budoucnost, pokud dojde ke schválení. Homosexuálové prý budou postaveni nad ostatní. Vyzval k odporu.

„Jak se chová dnešní společnost?“ ptal se kněz . Dá se to prý popsat výrokem: „Ať se stará stát. Platím přece daně.“ Stejně tak se prý společnost staví k otázkám mravnostním. „Přiznejme si, že naše společnost je zcela pošetilá, protože nemá touhu poučit se,“ kázal Piťha. „Jsme nepoučitelní, a podle toho dopadneme,“ věštil kněz.

Po nekonkrétních apelech se Petr Piťha dostal k jádru věci. Řekl, že v Parlamentu se schvaluje Istanbulská úmluva, což nechává českou společnost v klidu. „Možná, že vůbec nevíte, o jaké nebezpečí jde,“ upozornil.

Nebezpečí vidí Piťha už v tom, jak je úmluva formulována. V textu samotném prý není nic, co by rozumný člověk nepodepsal. Nebezpečí je ukryto až ve velice rozsáhlé důvodové zprávě. A navíc je nutné text číst v kontextu dalších dohod a proklamací. Podle něj smlouva rozšiřuje rozsah práv a svobod. Piťha namítá, že svoboda se neskládá z dílčích svobod a svobodiček, ale je jednotná a nedělitelná. „Svoboda buď je, a pak z ní všechny svobody přirozeně vyplývají, a nebo není a je nesvoboda,“ prohlásil kněz.

Tu máme podle Istanbulské úmluvy uzákonit, ve jménu mocné nátlakové skupiny genderistů a homosexualistů,“ dostal se Piťha k pojmenování nebezpečí. Zdůraznil, že nemyslí homosexuály, kteří mnozí s názory homosexualistů nesouhlasí. „Dokonale zvrácené zákony, které se u nás mají zavést, a v několika zemích už zavedeny jsou, jsou namířeny proti tradiční rodině,“ prohlásil kněz. Což je podle Piťhy otec muž, matka žena, děti – tedy děvčata a chlapci. Tyto zákony prý převzaly ideologii marxismu a nacismu. „Jsou to neomarxisté, o čemž se mluví, a neonacisté, o čemž se cudně mlčí,“ odhalil Piťha svým posluchačům.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Co nás čeká a nemine? Liga proti hanobení jako cenzor internetu ..... Jestliže stále ještě máte možnost tyhle řádky číst, pak aktivity kritizující Ligu proti hanobení neprošly dosud nadřízeným procesem jejich automatického vymazávání, a zatím tedy ještě žijí.

Zatím...

S tušenými znameními, že svobodné vyjadřování na internetu je příliš velkou hrozbou pro mocnou elitu naší společnosti, vede Liga proti hanobení útok, který má její vlastní subjektivní názor na tzv. nenávistné projevy povýšit až do podoby internetového zákona.

Jak se v těchto dnech oznamuje, připojují se k Lize proti hanobení vedle dalších společností též Facebook, Twitter, Google a Microsoft a společně se chystají utvořit tzv. Laboratoř, řešící problém kybernetické nenávisti. Tyto společnosti si mezi sebou budou vyměňovat názory a rozvíjet strategie s cílem omezit nenávistné projevy a zneužívání (myslí se zneužívání svobody – pozn. překl.), v celé oblasti internetu.

„Tyto společnosti mají novou zodpovědnost za to, aby v rámci svých pravomocí zastavily růst nenávisti ve všech oblastech, kde ji zpozorují“, prohlásil za Ligu proti nenávisti Jonathan Greenblatt. „Těšíme se na to, že se s touto naléhavou výzvou společně s úspěchem vypořádáme“.

Hurá, do toho! Laboratoř řešící problém kybernetické nenávisti. Jací to hrdinové nezištného boje za věc humanity.       (Čtěte na stránkách AC24)


3.10. 2018     Třetího října 1990 došlo ke sjednocení Německa. Německá demokratická republika přestala existovat a stala se součástí Spolkové republiky Německo a tím i Evropského společenství.


Monopol na pravdu .....  Máte názor? Myslíte si, že máte právo ho mít? Chcete ho dokonce i říct – nahlas? Nebojíte se? Co když nebude v souladu s obecně přijímanými názory? Co, když se za něj na vás někdo bude zlobit? Přesto ho řekněte! Máte na to právo.  

Od pradávna si určité skupiny uzurpovaly právo na pravdu. Měli ho panov­níci, chtěla ho mít církev, chtěli by ho mít vědci, chtějí ho mít ideologové i novodobí náboženští vůdci. Žádné skupině však monopol na tu jedinou správnou pravdu dlouho nevydržel, přestože si ho snažily vymoci silou, omezováním šíření informací, vědomostí a potlačováním svobody projevu.

Dnes máme právo na svobodu projevu zakotvenu v Článku 19 Mezinárodního paktu o občanských a politických právechči v Článku 10 evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svo­bod. Máme tedy právo vyhledávat, přijímat a šířit informace a myšlenky.

V „osvíceném“ 21. století by člověk čekal, že právo na svobodu projevu a šíření infor­mací se už nikdo nebude snažit ani zpochybňovat ani omezovat. Opak je bohužel prav­dou. Neustále můžeme pozorovat, jak se někdo snaží omezovat šíření zpráv a informací, které by mohly být politicky ne zcela korektní, mohly by lidi utvrzovat v názorech, které již z vlastní zkuše­nosti mají, mohly by se někoho třeba dotknout nebo by se lidé na jejich základě mohli chovat ke svým nepřátelům jako ke svým nepřátelům.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Co je to západonilská horečka a je třeba se jí bát? ..... Západonilská horečka může poškodit centrální nervový systém Míra úmrtnosti osob s poškozeným CNS je 10 %, u starších lidí 17 % Vakcína neexistuje, nebezpečnější je ale stále obyčejné klíště

Česko obchází strašák západonilské horečky. Je to nemoc způsobované RNA flavivirem známým pod názvem západonilský virus. Ten se do organismu nejčastěji dostane ze slinných žláz infikovaného komára rodu Culex, jeho přirozeným rezervoárem jsou ovšem volně žijící ptáci.

Jakmile se virus pomnoží v regionálních lymfatických uzlinách, vzniká tzv. primární virémie. U jedinců s bezpříznakovým průběhem tím obvykle infekce končí. Pokud se ale virus replikuje dál, může proniknout až do centrálního nervového systému a poškodit ho.

Klinické projevy a léčba západonilské horečky ... Inkubační doba trvá zpravidla 3 až 6 dnů od sání komára. U většiny pacientů (přibližně 80 %) je průběh asymptomatický. Pokud se příznaky objeví, jde o typicky bolesti hlavy, břicha, svalů i kloubů. Dále se může přidat nevolnost, horečka, vyrážka na trupu i končetinách a zánět spojivek.

Později se mohou přidat příznaky výše zmíněného poškození nervového systému, například obrny periferních nervů. Míra úmrtnosti osob s poškozeným nervovým systémem činí přibližně 10 %, přičemž podle očekávání platí, že se zvyšuje s věkem. U jedinců starších 60 let činí pravděpodobnost úmrtí 17 %1.

Jelikož vakcína proti západonilské horečce dosud nebyla vyvinuta, léčba je pouze symptomatická. Jako prevence se doporučuje vakcinace látkou proti chorobám, jejichž původcem jsou viry čeledi Flaviridae, což je typicky klíšťová encefalitida. Takové očkování může teoreticky onemocnění západonilskou horečkou zabránit – nebo alespoň zmírní jeho průběh.       (Čtěte na stránkách VTM)


Jak si skutečně počínaly USA během mnichovské zrady a během války? Zdvořile řečeno: „pamětihodně“! ..... Když Hitler v roce 1936 porušil Versailleskou smlouvu a anektoval Porýní a Sársko, USA mlčely. V době Mnichova i obsazení Sudet USA mlčely. Když Hitler v březnu 1939 anektoval zbytek Československa, USA mlčely. Když 1. září 1939 Hitler (spolu se Slovenskem!) zaútočil na Polsko, USA mlčely. Když 3. září Francie, Austrálie a Velká Británie vyhlásily Německu válku, USA mlčely.

Teprve 2 dny poté se americký mrtvý brouk významně pohnul a 5. září USA vyhlásily v začínající válce neutralitu!!! Reakce nevyvolal ani vpád SSSR do Polska 17. září, následovaný napadením Finska 30. listopadu (za což byl Sovětský svaz 14. prosince vyloučen ze Společnosti národů). (8) Když 9. dubna 1940 Německo napadlo Dánsko a Norsko, americký brouk zůstal neutrální a neutralitu zachoval i 10. května 1940 když Německo zahájilo útok na Belgii, Nizozemsko, Lucembursko a Francii. Když 10. července 1940 Luftwaffe zaútočila na Velkou Británii a Rommelova armáda 11. února 1941 vstoupila na půdu Afriky, US brouk byl pořád neutrální... Teprve 11. března 1941 přijímá Kongres USA Zákon o půjčce a pronájmu (Lend and Lease Act), který nahradil dosavadní zákony zakládající neutralitu USA, a který umožnil zapůjčit nebo pronajmout válečný materiál a potraviny zemím, jejichž obranu prezident USA označil za životně důležitou pro obranu USA!        (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Většina obyvatel severní Afriky chce odejít do Evropy ..... Podle některých informací se větší část obyvatel severní Afriky plánuje, pokud by to šlo, přestěhovat do západní Evropy.

Studie tří zemí – Maroka, Alžírska a Tuniska ukazuje rostoucí touhu jejich populací ze svých zemí odejít a začít znovu někde na západě.

Jedná se o 84 procent obyvatel Alžírska, 91 procent Maroka a 53 procent mladých z Tuniska. Celkový počet obyvatel těchto zemí je okolo 90 milionů. Jedná se tedy o několik desítek milionů Arabů muslimského vyznání, kteří by se chtěli usadit v Evropě.

Média zveřejnila tezi o tom, co bude severní Afrika s masivním odchodem své populace dělat a vydala tři studie, které o vůli těchto lidí odejít pojednávají.

Hlavní motivací těchto lidí pro odchod je možnost najít si lepší práci a lepší život. Jenže životní úroveň tvoří lidé, ne země. Vezměte si příklad Jižní Afriky a Rhodesie. Ve chvíli, kdy bílí odešli, obě země šly ke dnu. Pokud by se nyní populace České republiky přestěhovala do Alžírska a ta alžírská do České republiky, jsem si jistý, že my Češi bychom z Alžírska udělali prosperující rajskou zahradu.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Kdo nezná minulost svého národa je nula ..... Kdo nezná minulost svého národa je ubohá nula která by se měla stydět do morku kostí. Člověk má někde kořeny a těch by se měl vší silou držet protože jeho já a jeho duše jsou právě ty kořeny. Lituji všech co žijí dneškem, budoucnost těch co přijdou po nás je nezajímá a o minulosti nikdy slyšeli.

Když jsem poslouchala v televizi reportáž, kde se lidí ptali co jim říká Mnichovská dohoda, styděla jsem se za ně do morku kostí. Všichni jsme se to učili ve škole. Jak je možné, že někdo nezná tak základní fakta o naší historii.

Nebo snad nechtějí slyšet pravdu o tom jak nás ten jejich milovaný Západ podrazil a navzdory smlouvě o obraně nás nechal Hitlerovi na pospas. Ano, některými milované Německo, Francii, Anglie a Itálie nás prostě nechali fašistům na pospas a Hitler spolkl třetinu naší země. S tou se ovšem nespokojil a nakonec nás obsadil jak všichni víme. Jak je možné, že to někdo nezná? To fakt nepochopím. Zrovna jako nechápu, že někdo nezná skutečnost, že Rusko bylo připraveno nám pomoci, ovšem o pomoc jsme si museli požádat a sami se aktivně zapojit, což byla pochopitelná podmínka. Beneš zvolil kapitulaci místo boje po boku Ruska, kterého se bálo víc jak Hitlera.

Nevymýšlím si a kdo nezná historii, čtěte občas aspoň Wikipedii ať nejste za blbce.        (Čtěte na stránkách Na Šeptandě)


Co Češi darovali Evropě ..... Už týdny je malý český národ vystaven útokům tak nelítostným, tak prohnaným, tak cynickým, jaké dějiny dosud nepoznaly. Celá Evropa přihlíží a v očích má děs. Jak hadím pohledem ochrnutá se diplomaticky kroutí a svíjí, zapřísahá vraha, aby se smrtelnou ranou ještě počkal, žádá oběť, aby byla rozumná, a neuvědomuje si svou nesmírnou převahu, jak morální, tak materiální. Nejen strach z války tu otřásá všemi, kdo mají v sobě lidskost, a zbavuje evropské demokracie průbojné odhodlanosti, jaká jediná je s to zachovat mír.Ta stísňující hra, která nevědomky posiluje útočníka a napadeného dobrými radami víc a více zatlačuje na pokraj propasti, má ještě jeden důvod. Stále znovu lze na Západě zaslechnout otázku: „Kdo vůbec jsou ti Češi, kvůli jejich životnímu problému se má znovu prolít oceán naší nejlepší krve? Je ten malý národ tak důležitý, aby kvůli jeho existenci byla znovu ohrožena existence celé bílé rasy? Je snad svrchovaně nezbytné bránit nový stát, který před mírovými smlouvami vůbec ještě neexistoval?“

Jak podobné otázky dokazují, jednou z příčin onoho ochromení je to, že Evropa strašlivě málo ví o tomto národě, o tom, jaký je, jaká je jeho úloha v dějinách, ačkoli v jejím nejniternějším středu žije už bezmála třináct století. Tak naprostý nedostatek vědomí o důležitém orgánu vlastního těla je hodně zvláštní. Lidé zhruba vědí, na co mají srdce, plíce, játra nebo ledviny. Pokud by se však někdo zeptal na přesný účel sleziny nebo štítné žlázy, asi by to s odpovědí nebylo slavné. Ovšem lékaři by na pochybách být rozhodně neměli.

Dávno ve třináctém století, a ještě i dříve, bylo území dnešního Německa zčásti osídleno Slovany, a na východ od Labe velmi hustě. Dokonce v Braniborské marce, jádru prušáctví, ještě překvapivě nedávno vládla slovanská knížata. Že i Prusové, někdejší pohanský kmen, jsou slovanského původu, to by nejspíš překvapilo leckterého Francouze a Angličana, protože ti v pruském junkerovi nebo v rudokrkém obyvateli končiny na východ od Labe obdivují prototyp německé osobitosti a druhové specifičnosti.       (Čtěte na stránkách Literárních novin)

Výňatek z velice dlouhého textu ze září roku 1938 - lze doporučit přečíst celé.


Připravuje Macron rozdělení Francie? ..... První legislativní dodatek zrušil povinnost náboženských sdružení prohlásit se za lobbistické skupiny - opatření, které jasně otevírá cestu subjektům, jako je Muslimské bratrstvo, k lobbování poslanců Parlamentu, aniž by zanechali stopu.

Je však povinností francouzského sekulárního státu organizovat muslimy a školit "republikánské" imámy?

Od roku 1905 je ve Francii tradice přijatá všemi náboženstvími kromě islámu, že církve a náboženství nesmí vnucovat svá pravidla sekulární společnosti. Nyní se však Francie musí přizpůsobit islámu.

Důležitá otázka zní: Kdo bude řídit tento nový systém? Bude to Muslimské bratrstvo, nejmocnější muslimská organizace, která ve Francii ovládá více než 2 000 mešit? Nebo mladá garda muslimských technokratů kolem prezidenta Macrona, kteří nemají vazby na mešity, imámy a ani všeobecně na organizovanou muslimskou komunitu?

V knize rozhovorů "Tohle by prezident neměl říkat, ale...", zveřejněné v roce 2016, několik měsíců před francouzskými prezidentskými volbami v roce 2017, tehdejší francouzský prezident François Hollande přiznal, že Francie má "... problém s islámem. O tom žádná...". A napsal také, že Francie má problém se zahalenými ženami na veřejnosti a s masovou imigrací. Pak dodal: "Jak se můžeme vyhnout rozdělení naší země? Protože to, co nyní probíhá, je dělení Francie."

"Dělení", o němž Hollande mluví, je rozdělení Francie na dvě části - na jednu pro muslimy a druhou pro nemuslimy.

Hollandův nástupce, prezident Emmanuel Macron, zvolený do funkce v roce 2017, se zřejmě domnívá, že toto rozdělení země na dvě části je vlastně dobrým řešením. Podle toho, co řekl a udělal od svého zvolení, lze říci, že rozdělení země zdárně pokračuje. Oficiálně je samozřejmě Macron nadále strážcem ústavy, která ztělesňuje národní jednotu. Ale zdá se, že krok za krokem pracuje na strategii rozdělení Francie.       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)


Znásilňování, vraždy, kriminalita. Šílené. Takto muslimové ovládají postupně Británii. Podívejte se na šokující televizní reportáž ..... Vlna násilí a teroru, která se opět v posledních měsících přehnala Velkou Británií, donutila britskou policii k úvahám o dosud nejradikálnější změně. Podle The Independent by řadoví strážníci na vybraných místech měli začít chodit ozbrojení.

Jen vražd bylo v prvních pěti měsících tohoto roku v Londýně přes 120 (!) a překonal tímto číslem i New York.

Kriminalita gangů skokově roste. Hrozí útoky islámských teroristů. Jen od loňského března bylo zabráněno dvanácti teroristickým útokům. Některá další odhalení britská policie tají, vzhledem k dalšímu vyšetřování džihádistických buněk .

Britská policie chce na tuto vlnu násilí odpovědět vyzbrojením policistů v nejodlehlejších částech Británie jako je Wales, Devon, Cornwall nebo Dorset.

Podle šéfkonstábla Simon Chesterman v odlehlých částech Británie nejvíce hrozí, že se tam v čas nedostanou speciální vyzbrojené jednotky, které by případného nebezpečného zločince nebo teroristu zlikvidovaly. Budou se o to muset tedy postarat místní strážníci.

Ve velkých městech, jako je #Londýn#Manchester nebo #Birmingham, ve dne v noci hlídkují tzv. vozy ozbrojené odpovědi, jejichž posádku tvoří dva poloautomatickými zbraněmi vyzbrojení policisté. Ti mohou ve velmi krátkém čase přijet na místo útoku a zabránit dalšímu krveprolití. Jedná se většinou o bývalé vojáky a mohou na teroristy či nebezpečné osoby zahájit palbu bez vyzvání.

Celkem má 47 policejních sborů po celé Británii 6500 vyzbrojených policistů. Pohyb ozbrojených hlídek vypočítali specialisté podle nebezpečnosti oblasti nebo důležitosti cíle, kolem kterého se hlídky pohybují, pro teroristy.

Vedle toho jsou ozbrojeni i strážci nukleárních zařízení, strážci převozu cenin nebo vojenská policie. To je zhruba dalších 3300 mužů a žen zákona. Přesto je 90% příslušníků policie stále neozbrojeno. Podle průzkumu v jejich řadách si jen jedna třetina z nich přeje mít zbraň.       (Čtěte na stránkách EUPortál)


Církevní restituce jsou podvodné od A do Z ..... Existuje celá řada právních analýz, které říkají, že církevní majetek, jehož vyrovnání dnes řešíme, nebyl v pravém slova smyslu církevní, a jediným argumentem je tvrzení církví, že to není pravda. Předmětem navracení a náhrad je majetek, který přešel na československý stát na základě Masarykovy pozemkové reformy z roku 1919 a její revize, která byla provedena ještě před komunistickým převratem v roce 1947.

Zákon přiznává církvím náhradu za zhruba 72 tis. hektarů zemědělské půdy a 181 tis. hektarů lesní půdy. Podle historických pramenů samotné církve přihlásily do pozemkové reformy v roce 1919 58 tis. hektarů zemědělské půdy a 178 tis. hektarů půdy lesní. S trochou nadsázky se tak dá říct, že se nyní nebudou napravovat pouze křivdy za Klementa Gottwalda, ale s vysokou pravděpodobností i za Tomáše Masaryka. Přičemž v tomto případě by se mohlo jednat i o možné prolomení Benešových dekretů.

Vláda dosud jasně a průkazně nevysvětlila, jakým způsobem a na základě jakých údajů bylo dosaženo výsledné částky, která je, jak budu následně ilustrovat, sama o sobě velmi zvláštní.

Od samého začátku bylo jasné, že nemůže jít o výčtový zákon, ale že to bude ocenění politickou dohodou.

Při stanovení hodnoty majetku církví byly účelově použity ceny zemědělské půdy a lesů, které neodpovídají ani současné tržní realitě, a církve jsou tak z neznámých a neobjasněných důvodů z veřejných peněz fakticky přepláceny.       (Čtěte na stránkách Aliance národních sil)


Překreslování ČT Mnichovské zrady je do nebe volající ..... Mnichovská zrada prý nebyla zrada, ale diplomatické vítězství prezidenta Edvarda Beneše. Toto se snažila podstrčit naší veřejnosti ve včerejším pořadu Reportéři ČT. Je neuvěřitelné, že i dnes se někdo snaží překreslovat historii.  

Schválně si to vyslechněte: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/218452801240028/

Copak je možné, aby u nás v České republice někdo překresloval historii tak, že bude Mnichovskou dohodou prezentovat jako vítězství? A to dokonce ve veřejnoprávní České televizi? Ať se ne mne nikdo nezlobí, ale toto médium v posledních letech působí trochu divně a neseriózně.

Ať už to bylo jakkoliv, tak jakákoliv takto vynucená ztráta třetiny území Československa a posléze vyhnání tisíců Čechů z pohraničí bylo nejčernější epizodou české historie 20. století. A pokud to někdo chce označovat za naše vítězství, tak to zkrátka není člověk, který to s naší vlastí myslí dobře.

Když jsem před časem v článku "Budou se média věnovat stejně intenzivně výročí Mnichova jako roku 1968?" vyzval naše média, aby se Mnichovské zradě věnovali minimálně stejně důstojně jako výročí roku 1968, tak takovýmto způsobem jsem si to rozhodně nepředstavoval. A pokud budou namítat, že chtěli dát jen prostor alternativnímu výkladu dějin podle historika Jana Tesaře, předpokládám, že v nejbližší době též dají prostor například výkladu "Roswellského incidentu" dle v Kevina D. Randlea nebo dávnověkým bohům dle výkladu Ericha von Dänikena. Protože ať si každý říká, co chce, tyto výklady historie jsou tisíckrát reálnější než hypotéza, že Mnichovská dohoda byla naším vítězstvím.       (Čtěte na stránkách Rukojmí)


2.10. 2018     Druhý říjen je slaven jako Světový den hospodářských zvířat (WFAD). V roce 1983 jeho tradici založila organizace FARM (Hnutí za práva hospodářských zvířat). Na tento den připadá rovněž Den nenásilí, vyhlášený OSN na narozeniny Mahátmy Gándhího.

Sympatický je také dnešní Mezinárodní den zvonů - ovšem o tom, kdy a kdo ho vyjlásil, chybí informace. A ještě někdo má dnes svátek - andělé strážní. Ten je opravdu aktuální, neboť strážné anděly potřebujeme čím dál tím více.  Svátek svatých Andělů strážných ustanovil pro celou církev roku 1670 papež Klement X.


Mnichov aneb Začala to menšina ..... Když si promítneme historicky období těsně před druhou světovou válkou, tak můžeme konstatovat, že v té době bylo v podstatě Československo poslední baštou demokracie ve střední Evropě a útočištěm politických uprchlíků z nacistického Německa. Mělo k dispozici spojeneckou smlouvu s Francií a Sovětským svazem, která tyto dvě země zavazovala k tomu, že přispěchají na pomoc v případě jeho napadení nepřítelem. Československo tak bylo skutečně trnem v oku Třetí říše.

Hitler pohlížel na Čechy s obrovským pohrdáním. Hitler se považoval za ryzího Rakušana a území Čech a Moravy, kde tvořili většinu obyvatelstva právě Češi, považoval za historické německé území. Navrácení těchto území pod německou vládu proto vnímal za naprosto jemu přirozené a byl odhodlaný je získat za každou cenu. Mezi Prahou a Berlínem byly vždy do roku 1938 velmi chladné, ale pořád korektní vztahy. Ovšem jeden zdroj napětí tu byl neustále a tím byla německá menšina. Menšiny vždy vytvářejí napětí a problémy bez ohledu na místo i čas. Nejinak tomu bylo i před druhou světovou válkou. Více jak třímilionová německá menšina žijící v Československu byla soustředěna převážně v Sudetech u německých a rakouských hranic. Tito Němci měli politická práva i kulturní svobodu, ovšem neměli výrazné zastoupení a náležitý podíl na státních zakázkách a funkcích. A silnou nevoli vzhledem k hospodářské depresi to vyvolalo ve třicátých letech. Britové si už tehdy uvědomovali, že to bude gradovat nespokojenost v Sudetech, a bude to způsobovat potíže. Vyzývali tedy Čechy pořád k nějakým ústupkům. Menšiny měly podporu i ze zahraničí a tak jim rostla křídla. A tak se stalo, že tělocvikář Konrád Henlein, pod jehož vedením sílilo kryptonacistické nacionalistické hnutí sudetoněmecké strany, mohl slavit úspěch, neboť jeho strana získala pozice ve volbách a od roku 1935 byla tajně subvencována ministerstvem zahraničních věcí v Berlíně.        (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Pár slov k dezinformačním webům ..... Motto: "Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu do smrti bránit vaše právo to říkat" -- Evelyn Beatrice Hall, anglická spisovatelka známá svou biografií filosofa Voltairea.

U příležitosti stého výročí založení Československa, proběhla letos v londýnském sídle společnosti BBC konference s podtitulem Truth and Power (Pravda a moc). Zástupci se tam shodli, že veřejnoprávní média jsou zárukou svobody projevu a také byla zmiňována slova jako "vyváženost" a "objektivita" (zdroj).

O několik dní později společnost BBC prohlásila (slovy své moderátorky v rozhovoru s maďarským ministrem zahraniční a obchodu), že v Maďarsku nevládne demokracie, ale "hrůzné autoritářství" a že novináři v Maďarsku cítí "čistou diktaturu". Začátkem srpna pak BBC uvedla zprávu o raketovém útoku na Izrael titulkem, ve kterém označila oběť za viníka.

Pokud v některé zemi zavládne hrůzné autoritářství, tak v době internetu a sociálních sítí je prakticky nemožné to utajit, navíc letošní výsledek demokratických voleb žádné hromadné znepokojení Maďarů nepotvrdil. Informace o hrůzném autoritářství přichází v poslední době z Turecka, indicie o ohrožení svobody tisku přichází z Německa, ve Švédsku televize zamlčovala přistěhovalecký původ sexuálních útočníků. Nedávné hlasování poslanců EP o aktivaci článku 7 proti Maďarsku není pravomocný verdikt o vině, navíc podklady pro hlasování na mě působí dojmem práce levicových aktivistů zklamaných svým volebním neúspěchem, naznačuje to kritika imigrační politiky, nízkých dávek v nezaměstnanosti a krátké doby jejich výplaty.

Bylo by zajímavé porovnání závažnosti případných dalších provinění ve vztahu k ostatním členským státům EU. Považuji za smutné, že zatímco unie posílala nestabilnímu Turecku miliardy EUR za uzavření migrační trasy, tak za podobnou službu hrozí teď Maďarsku sankcemi.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Strava na podzim ..... Tak, jak se v přírodě mění roční období, mění se i požadavky našeho těla spjaté s výživou. Podzim se nezadržitelně blíží. Po létě jsme se navrátili zpět k našim běžným povinnostem, nachystali děti do školky či školy, začal nám kolotoč zařizování. Někdy je obtížné všechno skloubit s naším zaměstnáním, a to může být spojené s vyšší mírou stresu.

Pozor na únavu ... Úspěšně lze stresu čelit v případě, že si dopřejeme vyváženou stravu s dostatkem vitamínů, minerálů a nenasycených mastných kyselin a tím podpoříme psychickou rovnováhu a funkci nervového systému. Zejména u vitamínů skupiny B, vitamínu C a hořčíku musíme počítat se zvýšenými ztrátami v organismu v případě, že jsme vystaveni stresu. Pokud jich navíc máme ve stravě málo, nemile nás mohou překvapit projevy jejich nedostatku – únava, vyčerpání a celková ztráta vitality. Na podzim je již počasí chladné a deštivé, i na to je potřeba reagovat, pokud se chceme cítit fit a být v pohodě.

Začátek dne ... Zkuste začít den s potravinami, které vás zahřejí. Nahraďte studený džus teplým čajem, např. z rakytníku. Pomůže podpořit imunitu a dodá cenné vitamíny. Myslete na dostatečný příjem tekutin v průběhu celého dne. Dětem nabídněte osvědčené bio čaje se sníženým obsahem ovocných kyselin. Hned ráno si dopřejte teplou kaši, prohřeje vás a bude zdrojem energie. Staří čínští mistři považovali kaše za nejlepší způsob, jak začít den. Ideálně vás prohřejí a připraví na náročný den. Výborné jsou kaše ovesné, pohankové, vícezrnné či jáhlové. Kozí kaše navíc dodají cenné látky z kozího mléka, podporující činnost nervového systému.       (Čtěte na stránkách Celostní Medicína)


Chudí Řekové zuří! Imigranti vyhazují jídlo, které jim zdarma dávají ..... V Řecku vyvolaly vlnu nevole záběry, které ukazují, jak nespokojení imigranti vyhazují na ulici jídlo. K události došlo v středisku pro imigranty Moria na ostrově Lesbos. Nelegální imigranti nespokojeni s jídlem, které jim zadarmo dávají Řekové, vyhodili potraviny na ulici.

Někteří Řekové zuří. Země se už deset let nachází v hospodářské krizi a miliony Řeků žijí na hranici chudoby.„Místní jsou už unavení těmi neřešenými problémy. Ztratili jsme důvěru v ústřední vládu a Evropskou unii, že kdykoliv splní sliby, které dávaly,“ prohlašuje starosta ostrova Spyros Galinos.

„Ženy se bojí vycházet, děti jsou zavírány doma. Celý ostrov je už vyčerpaný celou tou nebezpečnou situací s imigranty,“ dodává.       (Čtěte na stránkách Free Globe)

Tak proč je nenechají o hladu, šmejdy přivandrovalý? Kdyby měli hlad a nouzi, chovali by se jinak ...


Skupina dublinských tvrdých hochů říkající si “Hells Angels” ukončila řádění afrického gangu ve městě ..... Andělé vs. ďáblové. Tak konflikt mezi irskými ostrými hochy a členy afrického gangu, který už nějaký čas terorizuje západní Dublin, pojmenoval irský Sun.

Policie je přesvědčená, že gang má za poslední týdny na svědomí nejméně 40 vykradených obchodů a 30 loupežných přepadení.

Policie je na grázly z afrického gangu krátká. Podle Irish Sun se policie snaží, ale ruce jí svazuje jak nedostatek zdrojů, tak i jakákoliv absence respektu k policii ze strany afrických mladíků. Navíc při každém zatčení některého z gangsterů policie riskuje vyvolání masivních výtržností ze strany jejich kumpánů.

Situace je tak mizerná, že se rodiče dětí žijících v oblasti mezi Blanchardstown (jedna z nejvíce multikulturních částí Dublinu) a severním předměstím Dublinu své ratolesti už jednoduše bojí pouštět ven. Ven se bojí chodit i důchodci. Lokální radní Ted Leddy místní vyzval, aby s policií spolupracovali a pomohli členy gangu dopadnout.

Výzva místním našla své uši, ale místo spolupráce s bezzubou, a často politickou korektností omezenou policií, se místní rozhodli věci vyřešit po svém. Pojmenovali se podle amerického motorkářského gangu Hells Angels a během jednoho týdne se jim podařilo vypátrat dvě hlavní postavy afrického gangu. Noviny zmiňují jen fakt, že tito dva grázlové byli napadeni. Jak moc dostali a jestli jim to stačilo a jestli už budou hodní, to se dozvíme jistě brzy. Každopádně drsní irští hoši vyvolají u zbabělých afrických gangsterů jistě více respektu, než irská policie.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)

Kéž se to stane příkladem i pro jiná města a jiné země ...


Špalírem hanby budeš kráčet, aneb totálně vymyté mozky německé mládeže ..... Video – místní politik AfD (Münster) je při příchodu na radnici vítán nepřátelským davem.  

Vážení a milí, před pár dny jsem narazil na následující video, mající necelé čtyři minuty. Zachycuje příchod politika za AfD, Martina Schillera, na radnici města Münsteru. Ten den (19.6.) se mělo hlasovat o tom, zda Münster přijme další běžence.

Atmosféra mě zaujala (a ne v dobrém) natolik, že jsem Martina Schillera kontaktoval a nabídl mu překlad do češtiny. Soudím totiž, že takový krátký film může českému čtenáři pochopit, proč Německo dělá to, co dělá, lépe než tisíc slov v tisícovce článků.

Pozor, nemohu úplně ručit za kompletnost kontextu. Jsou tam nějaké střihy. Ale chování davu a verbální projevy některých jeho členů jsou podle mého názoru dosti vypovídající.

Vyvěšeno na spřátelený kanál I2080. Zapněte si české titulky (tlačítkem nastavení vpravo dole). A vychutnávejte.

Divíte se, že v takovém prostředí je těžké vést nějakou racionální debatu o migraci?

Mám z toho husí kůži. Chování toho davu, to je opravdový fanatismus, syrové emoce. Kdyby to bylo v Gaze nebo Bagdádu, tak mají v rukou něco jiného než transparenty.       (Čtěte na stránkách Pravdivě.eu)


Multikulturní obohacení nám jenom do Německa přineslo v roce 2017 každou hodinu 658 ZLOČINŮ!!!!! ..... Při pohledu z druhé strany a dle slov MADAMME MERKELOVÉ „MY TO ZVLÁDNEME“ tak v podstatě nelhala a měla pravdu. Nevíme ovšem na co myslela. Kdo jsme MY a CO budeme zvládat…..

Vzhledem k tomu, že neustále říkám, že všemu je zde naopak, tak se potom nedivme, co se zde děje. Jestli MADAMME MERKELOVÁ (dcera A. Hitlera) myslela při vyslovení MY(sebe a přivandrovalce) a při vyslovení TO ZVLÁDNEME ( myslela na likvidaci a rozvrat Německa a popřípadě celé EU), tak v podstatě ani nelhala. Měla 1000% pravdu. Vidíme tedy, že byla upřímná a že to myslela skutečně tak jak to řekla. Aspoň jednou hovořila pravdu.  Akorát ovčí národ to nepochopil. Ve škole mu totiž byl vymyt mozek.

Díky mottu MY TO ZVLÁDNEME bylo ve dnech minulého roku 2017 spácháno 5.761.984 zločinů ZDROJ denně to tedy bylo 15.798 zločinů a  za hodinu to je 657,7 zločinů.

Při poklesu oproti roku 2016, je letos tendence rapidně stoupající….. Samozřejmě jsou zde také zločiny místních, které jsou do statistiky také započítány….. Co na závěr říci? V podstatě mně nenapadá nic než děsivější než děsivé….. Zdroj (1)

A jak vypadá dnešní mírumilovný život v Paříži, se můžete podívat v následujícím článku dole ve videu: http://mannikosblog.blogspot.com/2018/09/afrique-sur-seine-mob-drischt-wie-eine.html        (Čtěte na stránkách Tadesco)


Modlitby muslimů na ulici: V Evropě si dovolí, co doma nesmějí. Okupací veřejných prostor k budoucí nadvládě. Křesťané se veřejně modlit nemohou? Je Usáma lepší než Blair? Britské hlavní město džihádu ..... Giulio Meotti líčí, jak strmým způsobem stoupá drzost a ambice muslimských skupin v západní Evropě, jež si svojí veřejnou demonstrací víry přivlastňují města

Před několika měsíci vypukla celosvětová mediální bouře, když polští katolíci uspořádali na hranicích své země masovou veřejnou modlitební akci (článek na Protiproudu). BBC tuto akci označila za "kontroverzní", kvůli "obavám, že by mohla být považována za podporu politiky polského státu, který odmítá přijímat muslimské migranty".

Stejné pozdvižení však nevypuklo v Británii, když se 140.000 muslimů modlilo v birminghamském parku Small Heath Park, kde Mešita Green Lane zorganizovala náboženské oslavy konce ramadánu.

Okupace veřejných prostranství ... Ve Francii probíhá debata, zda modlitby na ulici zakázat. Ministr vnitra Gerard Collomb se zařekl: "Na ulici modlitby vykonávat nebudou. Budeme jim bránit, aby se modlili na ulici."

"Veřejná prostranství nemohou být tímto způsobem okupována," řekla prezidentka Regionální rady Paříže Valérie Pécresse, která vedla protest místních radních a poslanců Parlamentu. V Itálii se stovky muslimů modlily v Římě u Kolosea a muslimské modlitby se konaly také v Miláně před katedrálou.

Strohá čísla hodně napovídají. Když muslimové po celé Evropě oslavovali poslední den islámského svatého měsíce ramadánu veřejnými modlitbami, tak byla náměstí - od Neapole v Itálii až po Nice ve Francii - přeplněná. Každoroční akce v Birminghamu začala v roce 2012 s 12.000 věřícími. O dva roky později se počet přítomných věřících zvýšil na 40.000. V roce 2015 to bylo 70.000 lidí, v roce 2016 jich bylo 90.000, v roce 2017 to bylo 100.000 lidí a naposledy, v roce 2018, tam bylo již 140.000 lidí. Kolik jich tam bude příští rok?

"Zatímco dva místní kostely jsou téměř prázdné, Mešita Brune Street Estate má jiný problém - přeplnění," poznamenal deník The Daily Mail, který tuto situaci v Londýně odhalil.

"Mešita sama o sobě není nic víc než malá místnost pronajatá v komunitním středisku a může pojmout jen 100 lidí. V pátek je však počet věřících třikrát až čtyřikrát větší než je kapacita místnosti, takže se rozlévají ven na ulici, kde potom zabírají přibližně stejný prostor jako je téměř prázdný nedaleký kostel Sv. Marie (St Mary's Church)."

Modlitby na veřejnosti nejsou "normálním" projevem legitimní západní svobody náboženského uctívání. Zdá se však, že prostřednictvím těchto veřejných akcí někteří muslimští extremisté předvádějí alternativu k evropskému sekularismu.       (Čtěte na stránkách na stránkách Protiproud)


Jsem proti multikulturalistickému přepisování dětských knížek ..... V poslední době se vlivem politické korektnosti, tedy politické správnosti začíná šířit nová epidemie, a to multikulturalistické předělávání klasických knížek pro děti a mládež. Typickým příkladem je Pippi Dlouhá punčocha.

Jak jsem se dozvěděl v článku ZDE a pro kontrolu i v zahraničních článcích na internetu, tak se švédská veřejnoprávní rozhlasová stanice „Sveriges Radio“ rozhodla předělat světoznámý příběh Astrid Lindgrenové, jenž nedávno oslavil 70 let od svého vzniku, a to „Pippi Dlouhá punčocha“. Ačkoliv v původním příběhu je Pippi holčička se zrzavými vlasy, v novém příběhu to má být Romka ze stokholmské přistěhovalecké čtvrti Rinkeby. Kromě toho je známé, že tato knížka už ve Švédsku prošla cenzurou politické korektnosti (ZDE), a tak tam na rozdíl od původního příběhu vychází politickokorektně upravená. Jak je to možné?

Děje se tak jen ve Švédsku? Nehrozí něco takového i u nás? Nedávno jsem se už docela vylekal, když jsem spatřil nové ilustrace Ester Kuchyňkové ke knížce Jaroslava Foglara „Hoši od Bobří řeky“. A na titulce se tam objevuje zřejmě Rikitan se dvěma hochy (viz. ZDE). A ten jeden se mi na rozdíl od druhého zdá být trošku víc čokoládovější. Já osobně jsem tuto knížku četl v 90. letech a dnes ji čtu dětem z našeho turistického oddílu například během našich táborů. Moje knížka, kterou mám doma, je celkově třinácté vydání této knížky, a to z nakladatelství Olympia z roku 1991. Jejím ilustrátorem je Marko Čermák. Takže, ačkoliv s ním nejsem nijak příbuzensky spřízněn, tak musím říci, že jeho kresby se mi líbí podstatně víc. A víc podle mého názoru k této knížce i patří.

Kde se bere v lidech ta šílenost vše přizpůsobovat politické korektnosti? Otázkou samozřejmě také je, zda by se to líbilo i přímo autorům, kteří už jsou několik let po smrti. Zkusím se nad tím zamyslet. I já jsem na internet napsal už několik svých seriálů, a to většinou pro děti a mládež. Zmiňoval jsem se o nich v článku „O razítko „genderově vyvážené“ fakt nestojím“ a některé z nich mám i tady na blogu (viz „Inlajnový duch“, “Hrdinové Čeksasu“, „Vánoční doba“ nebo Páťa a kolo Zláťa) . A chci tady prohlásit, že ani za sedmdesát let ani kdykoliv jindy si nepřeji, aby mi moje příběhy a moje postavy někdy někdo upravoval ve stylu právě proklamované politické či dokonce náboženské ideologie. A myslím si, že by si to nepřáli ani pan Foglar s paní Lindgrenovou.       (Čtěte na stránkách Bez politické korektnosti)


Výuka dějepisu v roce 2020: Nikdo nás nezradil ..... Možná vám nějací zlí lidé řekli, že nás tehdy zradili Francouzi a Britové, naši dnešní spojenci v Malé válce, ale nevěřte jim, milé děti. To ten zlý a věrolomný Beneš nejprve ubližoval pracovitým Němcům v pohraničí, a když zjistil, že s ním už nikdo nekamarádí, poslal tajný dopis do Mnichova...

Milé děti, je konec září a dnes si řekneme něco o mnichovském traumatu, od kterého právě uplynulo 82 let... Vašíku, co se chceš zeptat? Trauma, aha. No to je takový nepříjemný zážitek, třeba když se doma popálíš o horkou plotnu. Že nevíš, co je to horká plotna? Vzpomeň si, vždyť to bylo jen před rokem, co se o ní Anička popálila, to bylo přece před tou strašnou bitvou u Stalingradu, když ještě šel proud.

A teď zpátky k těm mnichovským událostem. Naše pohraničí zabrala Velkoněmecká říše, ale to není dnešní demokratické Německo, jehož šikovní manažeři dnes dávají práci vašim maminkám a jehož stateční generálové dnes velí vašim tatínkům v těžkých bojích na ukrajinských stepích a v běloruských bažinách. Jenom díky těm manažerům vám maminky mohou koupit brambory, zelí a margarín a díky těm generálům tatínkové jen s malými ztrátami zkracují naše linie na frontě.

Možná vám nějací zlí lidé řekli, že nás tehdy zradili Francouzi a Britové, naši dnešní spojenci v Malé válce, ale nevěřte jim, milé děti. To ten zlý a věrolomný Beneš nejprve ubližoval pracovitým Němcům v pohraničí, a když zjistil, že s ním už nikdo nekamarádí, poslal tajný dopis do Mnichova (to je to krásné město v Bavorsku, které bylo před týdnem tak zákeřně bombardováno Zlým nepřítelem), že souhlasí s tím, aby si tu část naší země, kde byla více polovina Němců, zabrala mocná německá říše. Poté obvinil své spojence ze zrady, protože věděl, že jim nebude stát za to se hájit, nastoupil do letadla a odletěl do Anglie, aby mohl dál kout své temné pikle se Stalinem.        (Čtěte na stránkách E-republika)


1.10. 2018     Na první pondělí v říjnu připadají hned tři svátky. Světový den dětí vyhlášen Valným shromážděním OSN v prosinci 1985 a slaví se od roku 1986. Světových den lidských sídel, vyhlásilo Valné shromáždění OSN, slaví se od roku 1986. Světový den architektury, slaví se z rozhodnutí Mezinárodního svazu architektů v roce 1996 společně se Dnem lidských sídel.

K prvnímu říjnu podle data se vztahují další svátky. Mezinárodní den seniorů, vyhlásila rezoluce VS OSN, slaví se od roku 1991. Mezinárodní den hudby, slaví se z rozhodnutí Mezinárodní hudební rady z roku 1974. Mezinárodní den lékařů - slaví se od roku 1984 z rozhodnutí 4. kongresu Mezinárodního hnutí lékařů za odvrácení jaderné války z června 1984. Světový den cyklistiky - vyhlásila Mezinárodní federace cyklistiky. Den světového vegetariánství, vyhlásila Severoamerická vegetariánská společnost v roce 1977 jako každoroční oslavu radosti, soucitu a vegetariánství. Svátek byl podpořen Mezinárodní vegetariánskou unií v roce 1978.


Miloš Zeman je rasista, chce po lidech, aby pracovali ..... Mělo by být zažité, i když je všelijak porušované, pravidlo, že kdo nepracuje, ať nejí, nebo rčení, - bez práce nejsou koláče. A mělo by být také zažité, že i nepřítel může mít někdy pravdu...

Prezident Zeman mě štve mnoha svými výroky, s mnohými nesouhlasím, ale s dalšími nemám problém. Ten nejnovější, který pronesl na setkání s občany Kojetína zní takto a já s ním nemám problém...

„Rozhodně nejsem přítelem komunismu, ale za komunismu Romové museli pracovat. Většinou pracovali jako kopáči, a když odmítli pracovat, byli označeni za osobu práce se štítící a šli do vězení,“

Další jeho slova týkající se problematiky nezaměstnanosti, vlastně často dobrovolné nezaměstnanosti NĚKTERÝCH (abychom neházeli všechny Romy pochopitelně do jednoho pytle, protože se pochopitelně o všechny Romy zdaleka nejedná...) Romů zněla takto:

„Za komunismu byl systém, že romské pracovní čety vedli opět Romové, kteří měli přirozenou autoritu, takže když v jejich týmu někdo nepracoval, tak ho zfackovali. Je to velmi humánní metoda a zpravidla se osvědčuje,“.

Nevím jak kdo, ale já v těchto slovech prezidenta nevidím ani stesk po době rudé - komunistické, ani v nich nevidím onu „hranu rasismu“, která je prezidentovi vyčítána v tomto článku. Vidím v nich vypíchnutí určitého aspektu systému, který se opravdu děl, tak to opravdu bývalo a prezident jen popsal skutečnost tak, jak se odehrávala. Popsal tehdejší postup, který měl jako výsledek minimum poflakujících se nepřizpůsobivých lidí, kteří by chtěli žít na úkor druhých a ten zákon o nutnosti pracovat, nebyl zdaleka namířen jen proti Romům, platil jak pro „české" Čechy, tak pro „romské" Čechy“ ( a v té době i pro Slováky...), stejně jako pro fialově kostičkované.

Dnes je samozřejmě situace jiná, je na každém, zda bude pracovat, nebo ne, měl by se ale uživit v mezích zákona a pokud možno ne na úkor druhých. Jako nosnou myšlenku v prohlášení pana Zemana vidím tu informaci, že pokud někdo dnes, v době tak nízké nezaměstnanosti, kdy je tak veliká poptávka po všech pracovnících na všechny možné pozice, i na pozice manuální, které může vykonávat jak bývalý profesor, tak i někdo, kdo má sotva základní vzdělání, ODMÍTÁ pracovat, přestože má dvě zdravé ruce a nohy, neměl by požívat výhod sociálního zaopatření.

To se mi zdá naprosto legitimní požadavek a je opět úplně vedlejší, zda je namířen proti romskému, nebo jinému flákačovi jakékoliv národnosti. I mezi "bílými" Čechy je samozřejmě spousta nemakačenků, co se snaží jen vyčůraně obejít pravidla hry a vysávat sociální systém.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Generál Luděk Kula: Kdo nahlas říká, co si 99 procent lidí jen myslí, není extremista. Prostě jen říká pravdu ..... Kdo nahlas říká to, co si 99 procent lidí jenom myslí, ale mluvit o tom si netroufá, není extremista. To je případ Strany přímé demokracie, která není ani extremistická, ani xenofobně populistická, jak bývá označována. Taková tvrzení a nálepky kategoricky odmítá generál Luděk Kula, který za SPD kandiduje v senátním obvodu Praha 8, protože je přesvědčen, že tato strana má lidem co dát. Bývalý ředitel Vězeňské služby by byl pro obnovení základní vojenské služby, třeba v délce půl roku, stejně tak má podle něj opodstatnění návrat branné přípravy do škol, byť v jiné podobě než v minulosti. Nemyslí si ale, že by nám nyní hrozil nějaký válečný konflikt, takže se neobává Ruska ani nikoho jiného, i když obezřetnost je namístě vždy.

Foto: Hans Štembera Popisek: Genmjr. PhDr. Mgr. Luděk Kula, kandidát do Senátu

Připomínáme si osmdesáté výročí Mnichovské dohody, respektive mnichovského diktátu, jímž přišlo Československo o pohraničí, které nám zabralo Německo. Je namístě na to vzpomínat, když Německo i tehdejší zrazující spojenci jsou v současnosti našimi blízkými partnery v Evropské unii?

Domnívám se, že se o Mnichovu má mluvit mnohem víc, než se mluví. Mě to dokonce mrzí, že se tak neděje. A to především vzhledem k mladé generaci. Když se dnes mladých zeptáte, co to byl Mnichov, co to bylo za zradu, co se tam dělo, tak nejenže vám nikdo nevyjmenuje, kdo se pod to podepsal, kdo se toho zúčastnil, ale přiznají, že vůbec nevědí, co to je. To je smutné. Dějiny nikdo změnit nemůže, ty jsou dány, ale je potřeba je znát a poučit se z nich. Jsem přesvědčen, že by se o tom mluvit mělo, ať už je to historicky pojímáno jakkoli. Ta událost se stala, Československo to bralo jako obrovskou zradu a do dneška to tak vnímají lidé, kteří se o to zajímali.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Střelba na loď s migranty u Maroka? My jsme to měli dělat už dávno, zní od Babiše ..... Média informovala, že loď marockého námořnictva ve středu ve Středozemním moři střílela na plavidlo s migranty, které odmítlo uposlechnout jejích pokynů. Podle bývalých poslanců za ANO se tak měla dávno zachovat i Evropská unie a NATO.

Marocké námořnictvo bylo podle oficiálního prohlášení „nuceno" střílet na rychlý člun řízený španělským občanem, který „odmítal uposlechnout" pokynů, přestože se plavil v marockých vodách. Čtyři migranti ve člunu byli zraněni, a to včetně Maročanky, která zraněním v nemocnici podlehla. Migranti podle námořnictva ve člunu leželi, a tak je nebylo vidět.

Na zprávu zareagoval i někdejší poslanec hnutí ANO a poradce v oblasti bezpečnosti a obrany Bohuslav Chalupa. „...nejsem z toho nijak šťastný, ale musím konstatovat, že marocké námořní síly se zachovaly tak, jak se EU a NATO měly zachovat dávno. Ochrana hranice nemůže být hájena jinak, než se zbraní v ruce - pokud takto hájena není, stává se hranice a její ochrana směšnou a nefunkční - současná každodenní realita,“ tvrdí na sociálních sítích.

Je mu prý jasné, že jeho slova způsobí rozruch. „Nepochybuji, že můj postoj je politicky zcela nekorektní, kontroverzní a vyvolá řadu negativních reakcí - ale je na čase to říci hodně nahlas - kdyby Frontex, Řecké, Italské či Španělské námořní síly, čí NATO použily hrubou sílu k zastavení nelegální = NEZÁKONNÉ migrace hned na jejím počátku, tedy i za cenu usmrcení několika pašeráku a pravděpodobně i osob vědomých si nelegálnosti své migrace, pak by nedošlo nejen k smrti minimálně cca 6 000 lidí utonutím (a to vůbec nevíme kolik tisíc lidí zahynulo na Africké pevnině, při cestě k pobřeží),“ myslí si Chalupa.       (Čtěte na stránkách EuroZprávy)


Ukrývá Oko Sahary pozůstatky legendární Atlantidy? ..... Jsou 60. léta 20. století a vesmírné závody mezi USA a SSSR jsou v plném proudu. Američané právě vysílají do vesmíru v pořadí již 14. kosmickou loď s posádkou. Během letu Gemini 4 pořizují astronauti na oběžné dráze snímky pozemského terénu se zaměřením na velké kruhové struktury, které by mohly pocházet od dopadu meteoritů. Vznikají tak první fotografie tzv. Oka Sahary. Úchvatné skalní struktury ležící na okraji vyprahlé pouště. Jde o pozůstatek nárazu tělesa z dávných dob?

Guell al-Richat neboli Oko Sahary. Tak se nazývá prazvláštní soustava obřích skalních prstenců ležících v africké Mauretánii, na okraji saharské pouště. O kruhové struktuře s průměrem kolem 50 kilometrů přitom dlouhou dobu nikdo nevěděl a o záhadě se tak začalo hovořit právě až s rozvojem satelitů a pořizováním snímků z vesmíru. Richat totiž připomíná zkamenělé soustředěné kruhy na vodě, což v kombinaci s úchvatnou okolní krajinou vytváří z výšky podobu oka. Ačkoliv domorodci o místě vědí, nijak zvlášť se o něj nezajímají. Jinak je tomu s vědci. Francouzský dobrodruh a badatel Théodore Monod (1902–2000) mezi prvními zjišťuje, že jde o místo s neuvěřitelným množstvím archeologických pokladů. Stovky tisíc let staré kosti zvířat, pozůstatky kamenných nástrojů dávných předků a řada dalších objevů dělají z Richatu jedno z nejcennějších míst světa. Proč se mnozí lidé domnívají, že právě zde se nacházela legendární Atlantida?       (Čtěte na stránkách EnigmaPlus)


Tato šílenost se opravdu stala ..... Nejen Francouzům, ale i dalším Evropanům byly už mozky vymyty až tak, že si svobodný projev vykládají jako rasismus, nenávist k ženám, k lidem, či jako nenávist vůči imigrantům

Tolik o západní „demokracii“. A nic není na Západě drahocennějšího než demokracie. V Evropě se už dlouho ví, že vzkříšení de Gaullova francouzského národovectví Marinou Le Penovou je pro Washington nepřijatelné. De Gaulle nebyl poddajným Washingtonu a o žádného dalšího nepoddajného z Francie není ve Washingtonu zájem. Marine Le Penovou, francouzskou patriotku, zdá se, čeká osud Johanky z Arku. Francouzský establishment po ní jde už dlouho. Za jeden její  tweet ji zbavili parlamentní imunity a hrozí jí tříleté vězení, jestliže ji její nepřátelé za její prohlášení na obranu francouzské nezávislosti odsoudí. A nejnověji má problém s tím, že na twitter umístila snímky, na kterých příslušníci Daesh (Islamského státu), popravují lidi.

Nadcházejícími volbami ohrožený francouzský establishment může nyní od nařízeného psychiatrického vyšetření Le Penové získat jakýkoli výsledek, který si jen přeje. A na základě jeho  libovolného „vyhodnocení“ se jí může zbavit uvězněním v psychiatrickém ústavu.

Obnovení evropské suverenity je tím, nač Putin spoléhá ve snaze zbavit Evropu washingtonské kurately. Je ovšem naivní doufat, že Rusko může získat přízeň Evropy svou politikou nekonfrontace a nereagováním na urážky a provokace, kterými je zahrnováno. Vždyť samo EU činí vše proto, aby vzniku evropské suverenity zabránilo. Washington evropskou suverenitu potlačil a evropské země ponořil pod hladinu EU, ve které je už idea suverénních zemí mrtva. A víra Le Penové, že si Francouzi zaslouží mít svoji vlastní zemi pro sebe, je považována za příznak choromyslnosti.

Nejen Francouzům, ale i dalším Evropanům byly už totiž mozky vymyty až tak, že si svobodný projev vykládají jako rasismus, nenávist k ženám, k lidem, či jako nenávist vůči imigrantům.

Washington už nikdy nedovolí Evropě a Velké Británii, aby se ze svého vazalství vysvobodily. A stejně tak se už nikdy nesmíří s nezávislým ruským státem. Jedině s vazalem, jakým Rusko bylo za vlády Jelcina. A nelze k tomu už říct nic víc, než že Amerika je výjimečnou a nepostradatelnou zemí – a na žádné jiné zemi už nezáleží. A nejméně pak na Rusku.       (Čtěte na stránkách Česko aktuálně)


Eurokomisařka Jourová: Jsem pro regulaci tisku a médií, pokud to bude nezbytné! Média prý mají Evropu sjednocovat, ne rozdělovat! Jourová vylíčila, jak si představuje “rozumnou” regulaci a cenzuru tisku a médií v Evropě! Tradičním médiím prý klesá čtenost, inzerce a kvalita, takže je to třeba regulovat, rozuměj dotovat! Gleichschaltung mainstreamu a Bruselu je na dohled! ..... Evropská komisařka Věra Jourová (Hnutí ANO) vyvolala další skandál a pozdvižení. Britský tisk totiž zaregistroval její prohlášení, že Evropská unie by v případě nezbytnosti a potřeby měla přistoupit k “rozumné” regulaci médií a tisku [1]. Podle jejího názoru by média v Evropě měla celou EU spojovat a nikoliv rozdělovat. Největším problémem prý jsou tradiční tisková média, která prý ztrácí čtenáře, inzerenty a v důsledku potom i kvalitní novináře, takže noviny a servery mainstreamu už potom nepíšou tak kvalitně a dobře jako kdysi. A tuto situaci je prý potřeba regulovat. Jourová tyto názory uvedla v reakci na britský bulvární The Sun, který minulý týden uvedl článek “Špinavé krysy z EU” v reakci na způsob chování evropských politiků k Therese Mayové na setkání v Salcburku v Rakousku, kde se opět neúspěšně jednalo o podmínkách Brexitu.

Evropská komisařka zmínila právě mainstreamová média v to smyslu, že ztrácí čtenáře a inzerenty, což je logické, protože čtenáři začínají chápat, že mainstream už dávno nepřináší zpravodajství, ale virtuální realitu vyrobenou na zakázku. A logicky tak více a více čtenářů mainstreamu vyhledává alternativní zdroje informací, tzn. alternativní zpravodajské servery. Velkým mainstreamovým serverům tak neklesají jenom zisky z reklamy a předplatného, ale především politický vliv a schopnost formovat informační pole v jednotlivých zemích. To je totiž mnohem důležitější.

Proboha, snad si nemyslíte, že Andrej Babiš koupil Mafru kvůli tomu, aby mu vydělávala peníze? A snad si nemyslíte, že Zdeněk Bakala provozuje dlouhé roky ztrátovou Economii [2], aby mu tahala peníze z kapsy? Úlohou tiskových médií není vydělávat peníze, ale ovlivňovat veřejné mínění a nastolovat společenská témata a kauzy, které mají pomoci určité skupině politické scény a současně poškodit jinou skupiny politické scény. Mainstreamová média jsou tiskovými orgány politických stran, případně politických světonázorů.

Dokument z Bruselu: “Vliv konstruktivních a pro-evropsky zaměřených médií v Evropě rapidně upadá”

Logicky tak mainstreamová média nestojí a nepadají s provozním ziskem, ale pouze s tím, jestli dokáží nebo už nedokáží ovlivňovat v zemi politické a společenské procesy řízení. A právě to už tato média nedokáží, a proto klesá jejich vliv, proto mecenáši schovaní do role jako inzerentů přestávají pumpovat své peníze do mainstreamových tiskovin a serverů. Situace je alarmující, takže celá věc se pomalu přenesla do Bruselu a právě Věra Jourová, tedy kůň Andreje Babiše, vyzývá k regulaci médií.       (Čtěte na stránkách AENews)


V Hamburku otevřeli novou mešitu. Šlo o bývalý kostel ..... Bývalý kostel Capernaum v Hamburku se stal mešitou. Islámský svatostánek, který dostal jméno “Al-Nour”, byl otevřen včera odpoledne.

Kostel, který byl vysvěcen v roce 1961, podstoupil v roce 2002 významné opravy. A protože jejich výše dosáhla částky 1,5 milionů eur, což bylo víc, než luteránská církev dokázala sehnat, budova zůstala prázdná.

Muslimové budovu koupili v roce 2012 od soukromého investora za milion eur. Islámské centrum Al-Nour pak započalo s přestavbou kostela na mešitu, a včera si to pěkně oslavili.

Otevření mešity, která pro někoho symbolizuje islamizaci Německa, byli přítomni zástupci hamburského senátu a předseda Ústřední rady muslimů, Aiman Mazyek, stejně jako někteří představitelé protestantské církve, u kterých není jasné, zda měli slzy smutku, nebo radosti.

Podle rakouského deníku Wochenblick, který o otevření mešity informoval, se proměna kostela na mešitu s nadšením veřejnosti nesetkala.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Vítačská média v čele s ČT zase manipulují a uměle rozdmýchávají kauzu přijetí 50 syrských sirotků, aby zviditelnili oblíbence z řad lidovců a kalouskovců. Nikdo z navrhovatelů však do teď nedokázal ani specifikovat, o jaké sirotky se má konkrétně jednat … Jaká jsou fakta? ..... Jsem asi jediný, kdo se zeptal přímo Syrského velvyslance v ČR, co na to říká Sýrie. Ani ČT se schválně oficiálního zástupce Sýrie nezeptala, jelikož by to narušilo jejich kampaň. Obdržel jsem dnes písemnou odpověď, kterou přikládám – a plně se potvrzují moje slova. Legální Syrská vláda, kterou uznává i ČR – máme tam i fungující ambasádu, kontroluje většinu území státu a má všechny prostředky k tomu, aby se o děti postarala. Sýrie si je v současné době již schopna s těmito sirotky pomoci sama a pomoc od ČR nežádá. Iniciativa europoslankyně Šojdrové (KDU-ČSL) je navíc v rozporu se syrskými zákony a ambasáda se důrazně ohrazuje, že syrští sirotci nejsou na prodej.

Zde je dnešní vyjádření syrské ambasády v ČR v plném znění, zaslal mi ho šéf ambasády pan Bashar Akbik:
 „Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí je věc českých úřadů, a tato iniciativa vysílá v podstatě symbolické gesto na nesprávném místě. Syrský zákon neumožňuje adopci sirotků do zahraničí. Řada českých aktivit k pomoci sirotkům, nebo uprchlíkům, se uskutečnilo ve formě podpory na území Sýrie, kde se nachází stovky sirotčinců a miliony vnitřních uprchlíků. Proto, pokud někdo má upřímně zájem o pomoc, tak správná cesta je pomoc na území Sýrie, protože syrští sirotci nejsou na prodej. ...        (Čtěte na stránkách Rukojmí)


Všechny počítače s Windows jsou v ohrožení ..... Experti objevili v počítačích s Windows zranitelnost, která dovoluje zločincům na ně instalovat virus. Uvádí se to na portálu průzkumné společnosti Zero Day Initiative .....  

Trhlina byla objevena v databázi JET Database Engine na Windows 7, ale podle analytiků mohou být ohroženy všechny systémy Windows, uvádí Zero Day Initiative. Odborníci varovali společnost Microsoft před touto hrozbou, avšak během 120 dní nebyly provedeny příslušné opravy, ani nebyly nalezeny ochranné mechanismy.

Podle dat expertů umožňuje tato zranitelnost zločincům, aby instalovali na dálku na počítač kód a škodlivý software. Mohou to udělat, když uživatel otevře soubor speciálně vytvořený hackery ve formátu JET.       (Čtěte na stránkách na stránkách AC24)


Objevena další pohřbená Sfinga! ..... Podle Egyptského ministerstva památek byla objevena další pískovcová Sfinga. Objevili ji Egyptští archeologové pracující na projektu redukce podzemních vod v chrámu Kom Ombo v Asuánu.

Objev je velkým překvapením. V posledních pár měsících archeologové odkryli pozůstatky dalších dvou sfing.

Nedávno stavební dělníci pracující poblíž chrámového komplexu v Luxoru narazili na pozůstatky pohřbené sochy sfingy. První zprávy egyptského ministerstva památek naznačovaly, že sfinga odkrytá v Luxoru má podobný vzhled jako Velká sfinga v Gíze: má tělo lva a hlavu člověka. Tato sfinga, která se nachází na náhorní plošině v Gíze, je bezpochyby nejslavnější sfingou v Egyptě.

Velká sfinga v Gíze je považována za jeden ze starověkých zázraků, a to nejen kvůli své velikosti a matoucímu vzhledu, ale i kvůli nesčetným tajemstvím, které obklopují tuto starověkou stavbu. Spolu se třemi pyramidami je Velká sfinga, nalezená na náhorní plošině v Gíze (což je asi 500 km od místa, kde byla nalezena nová socha), považována za jednu z nejvýznamnějším památek Egypta.

Archeologové u Asuánu nyní šílí kolem dalšího ohromujícího objevu – další Sfingy.

Mostafa Waziri, generální tajemník Nejvyšší rady egyptských památek vysvětlil, že nález pravděpodobně pochází z ptolemaiovské dynastie, jelikož socha sfingy byla nalezena na jihovýchodní straně chrámu, na stejném místě, kde se nacházely dva pískovcové reliéfy krále Ptolemaia V., které byly objeveny před dvěma měsíci.

Chrám Kom Ombo byl postaven během Ptolemaiovské dynastie, která vládla v Egyptě po dobu 275 let, od r.305 do r.30 př.nl, a byla poslední dynastií starověkého Egypta. Ptolemaius V. byl pátým vládcem ptolemaiovské dynastie od roku 204 do roku 181 př.nl. Zdědil trůn ve věku pěti let a pod vládou řady regentů bylo království paralyzováno. Je třeba poznamenat, že slavná Rosettská deska vznikla až za jeho dospělé vlády.

Socha objevená v chrámu Kom Ombo v Asuánu nese hieroglyfické a demotické nápisy a již byla přepravena do Národního muzea egyptské civilizace ve Fustatu, kde bude pečlivě prozkoumána a restaurována archeology, aby se získalo více informací o jejím původu. Po restaurování bude nově nalezená sfinga vystavena na veřejnosti.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


 

 

Zpět k Mostu ?

 

Přehled starších zpráviček