wz

17.10. 2017     Cílem Mezinárodního dne za odstranění chudoby je upozornit na situaci lidí, kteří čelí extrémní chudobě a sociálnímu vyloučení. Valné shromáždění OSN vyhlásilo tento den za účelem zvyšování povědomí o potřebě odstranit ve všech zemích bídu a nedostatek. 17. října si tak každoročně připomínáme problémy lidí žijících v podmínkách extrémní chudoby a jejich zkušenosti, kterými mohou přispět k jejímu vymýcení.


Orbán na Slovensku: Neexistuje žádný evropský národ! Varoval před bruselským superstátem ..... Bojovný maďarský premiér vyrazil po těch vůdčích osobnostech EU, které chtějí vytvořit mýtus “Evropského národa.” Viktor Orbán řekl, že EU pod vedením Junckera a Tuska selhala, a kráčí místo kupředu dozadu.

Na konferenci ostatních států Visegradské čtyřky, která se konala na Slovensku, promluvil proti Junckerovým a Macronovým plánům na hlubší evropskou integraci. “Věřím, že není nic takového, jako evropský národ. Jsou Slováci, Češi, Poláci, Maďaři, Němci a mnoho dalších národů.

“Pokud chceme posílit důvěru k EU, musíme posílit členské státy. Síla EU je možná jedině skrz silné národní instituce.

Maďarský vůdce také představil plány na masivní mezinárodní konferenci, která by se měla konat začátkem příštího roku v Budapešti pod heslem “Budoucnost Evropy”.

Na slovenském setkání si členové Visegradské čtyřky stěžovali na dvojí standard kvality potravin v Evropě, kdy státy západní Evropy mají ve stejném obale kvalitnější jídlo, než státy střední a východní Evropy.       (Zdroj: Středoevropan)


Fenomén xenoglosie: Když lidé začínají hovořit neznámými jazyky ..... Je to možná neuvěřitelné, ale mezi námi existují lidé, kteří mohou mluvit různými jazyky, aniž by se je učili. Tato schopnost se u nich objevuje znenadání a bez jakýchkoliv zjevných příčin. Nejpodivnějším na tom je, že mnozí z nich hovoří jazyky, které jsou mrtvé a s povrchu zemského zmizely již před několika staletími nebo dokonce i tisíciletími.

Tento fenomén se nazývá xenoglosie – schopnost mluvit „cizím jazykem“.

V současné době vychází najevo, že xenoglosie není žádnou vzácností. Dnes není potřeba utajovat své schopnosti, lidé o nich mohou otevřeně hovořit. Tyto případy vyvolávají často strach a obavy, někdy jsou ale i zdrojem pobavení./

Němečtí manželé se jednoho dne pohádali. Muž, sanitární technik, nechtěl jít v žádném případě na návštěvu ke svojí tchýni a rozhodl se ignorovat protesty své ženy. Dal si vatu do uší a odešel v poklidu spát. Mohlo by se zdát, že tím výměna názorů skončila; uražená žena a spící muž.

Další den se muž probudil a oslovil svoji ženu, ta mu ale nerozuměla jediné slovo. Mluvil naprosto neznámým jazykem a odmítal hovořit německy. Tento muž se nikdy žádný cizí jazyk neučil, nedokončil střední školu a nikdy nebyl dokonce ani mimo své město, Bottrop.

Jeho žena, nanejvýš rozrušená, zavolala záchrannou službu a lékaři konstatovali, že muž mluví čistou ruštinou. Bylo velmi zvláštní, že on ženě rozuměl a nedokázal pochopit, proč ona nerozumí jemu. Dokonce nebyl ani schopen si uvědomit, že hovoří jiným jazykem. Výsledkem bylo, že se muž musel začít znovu učit mluvit německy.

ZZřejmě nejznámější případ xenoglosie se vyskytl v roce 1931 v Anglii. Třináctiletá Rosemary začala hovořit neznámým jazykem, sdělila přítomným, že se jedná o starou egyptštinu a tvrdila, že byla tanečnicí v jednom ze staroegyptských chrámů.

Jeden z přítomných, doktor F. Wood, člen Britské psychologické společnosti, zapsal několik frází, které Rosemary pronesla a předal je egyptologům. Výsledek byl ohromující, dívka opravdu hovořila starověkou egyptštinou, dokonale ovládala gramatiku a používala obraty, které se vyskytovaly v době Amenhotepa III.       (Čtěte na stránkách Sueneé)

Já sám jsem míval kolem 1011 let ošklivé angíny a ze spaní jsem při horčce mluvil také cosi, čemu nebylo možné rozumět. Starý doktor z pohotovosti v tom poznal plynulou starokastilštinu ...


Agresivní Rom, který nejspíše vybírá výpalné, trestu unikne. Policie bude více řešit komentáře ..... Rom, který zbil dva školáky, trestu unikne. Dle očekávání. Česká legislativa neumožňuje trestat nikoho pod patnáct let věku. A právě ani zmíněných 15 agresorovi není. Podle reakci na sociálních sítích Romové nejspíše žádají výpalné po bílých dětech za to, že je nezmlátí.

Neziskovky se proti napadení sice ohradily, vesměs však za oběti označily Romy. Například “Bohužel to vyvolalo spoustu emocí a nenávisti, kterou někteří záměrně přiživují,” řekl Petr Cirok z lounského Centra pro rozvoj menšin.

Trest? Pro agresora ne, pro diskutéry ano ... Policie rovněž bude prověřovat příspěvek, který je šířen na Facebooku. Konkrétně diskusi. Bude postihovat autory “rasistických a nenávistných” komentářů. Médiím to sdělila mluvčí policie Ústeckého kraje.

Hlídky jen na chvíli. Pak se děti budou opět bát ... Starosta poté uvedl, že okolo základní školy, v jejíž blízkosti k útoku došlo, posílí hlídky. Opatření však bude trvat pouze do doby, “než se situace sklidní,” což je cca 14 dní.       (Zdroj: Proti multikulturnímu fanatismu)
Jo, pojem kultura se každému jeví jinak ... chjo ...


Důvěrnosti osobních údajů na internetu věří méně než polovina lidí ..... Osobní údaje létají webem. Vpisujeme je do programů a internetových stránek, poskytujeme je sociálním sítím i online službám. Přesto většina spotřebitelů bezpečnému zacházení s nimi nevěří. Ukázal to mezinárodní průzkum portálu Quartz (qz.com), citovaný ve zprávách americké spotřebitelské organizace Consumer Reports.

Svých respondentů se Quartz zeptal, které webové službě v zacházení se svými údaji věří nejvíce a které nejméně. 1600 zúčastněných respondentů mohlo volit mezi 25 z nich a zahrnout jich do odpovědi více. Ukázalo se, že ani jednu nepovažuje za spolehlivou nadpoloviční většina účastníků. Amazon získal 46 %, Google 42 %, Apple 40 %, Microsoft 25 %. Facebooku důvěřuje skoro jen pětina, 21 %. Přitom se jedná o největší zásobu uživatelských dat na světě – Facebook má 2 miliardy aktivních uživatelů, tedy přes čtvrtinu zemské populace. Vůbec nikomu v tomto směru nevěří celých 35 % odpovídajících.

Silně poklesla důvěra ve Facebook zejména v USA (na 19 %) v souvislosti s podezřením na zahraniční zásah do kampaně před prezidentskými volbami v roce 2016. Mezi pochybovači byly i nejvyšší politické instituce, proto musela společnost souhlasit s předáním informací o 3000 placených politických sdělení – od obsahu přes osobu zadavatele a výběr cílové skupiny až po čtenost a projevený zájem podle státu. Ani to nijak nemění stále stoupající schopnost této sítě sledovat počínání uživatelů a možnost používat tato data podle vlastního uvážení.

Stále platí, že je třeba velmi zvažovat poskytnutí osobních údajů, pohybovat se na internetu zodpovědně a s vědomím, že na něm není vždy jednoduché po sobě uklidit.       (Čtěte na stránkách dTest)


Zvažuje NASA manipulaci DNA astronautů pro mise na Mars?  ..... Vesmír je plný záření a lidé s ním mají problém. V NASA usilovně vymýšlejí, jak ochránit astronauty a budoucí kolonisty. Vydají se cestou vylepšování lidské DNA? Sáhne NASA na DNA astronautů? Kredit: CC0 Creative Commons.

Není žádným tajemstvím, že NASA má s Marsem problém. Rudá planeta je jasný cíl. Je vyzývavá, drze na nás svítí svým temně oranžovým odstínem, abychom ji náhodou nepřehlédli. Kam jinam bychom měli směřovat své dobývání Sluneční soustavy, nežli na blízkou kamennou planetu, která je ze všech těles kolem Slunce zřejmě nejméně neobyvatelná? A přesto to drhne. V NASA jakoby hledali sebemenší záminku, proč nemohou na Mars poslat lidi, i když se to vyloženě nabízí. Nedávno ostatně prohlásili, že se nejprve vrátí na Měsíc a Mars přijde na řadu až potom, bůhví kdy.

Teď se ale kupodivu na NASA provalila odvážná, přímo smělá záležitost, která s týká problému se zářením na Marsu. Rudá planeta nemá pořádné magnetické pole, ani pořádnou atmosféru, a její povrch tudíž skrápí intenzivní solární vítr a ještě více kosmické záření. Zatím není jasné, jak moc velký problém to vlastně, ale jistě by nebylo na škodu mít technologie, které si s kosmickým zářením na Marsu poradí.

The Times 9. října (2017) napsaly, že NASA zvažuje možnosti manipulace DNA astronautů, kteří by letěli na Mars. Důvodem by zjevně měla být snaha ochránit astronauty před kosmickým zářením. Tvrdé záření ve vesmíru obecně vzato ohrožuje lidské zdraví, zvyšuje riziko rakoviny i poškození nervové soustavy.

Vrchní technolog NASA Douglas Terrier se nechal slyšet, že NASA odjakživa hledá způsoby, jak čelit následkům kosmického záření, které by mohly postihnout astronauty. NASA podle něj zkouší celou řadu možných řešení. Některá jsou technická, jiná zase biologická. Existují návrhy, podle nichž by kosmické lodě nebo základny na Marsu mohla chránit před kosmickým zářením vrstva vody. Další možností je například výkonný magnetický štít pro kosmické lodě či budovy.

Terrier mluvil o možných zásazích do organismu astronautů, od léků, z nichž některé jsou prý velmi slibné, až po extrémnější věci, jako jsou epigenetické manipulace DNA, tedy takové, které nemění samotnou sekvenci DNA, ale chemické značky, které jsou na ni navěšené. Pak Terrier pro The Times ještě prohlásil, že takové projekty mají spoustu etických důsledků, takže jsou zatím ve fázi myšlenkových experimentů.       (Čtěte na stránkách OSEL)


Záhadní Olmékové: Šlo o potomky ztracené civilizace? ..... Poznatky, které jako by spadly z nebe. Někdy je rozvoj vědomostí u starověkých národů tak náhlý, že si to někteří lidé nedovedou vysvětlit jinak, než že dávní obyvatelé naší planety tyto znalosti získali od představitelů nějaké jiné vyspělejší kultury.  Platí to o Olmécích?

Za nejslavnější pamětihodnosti z doby rozkvětu olmécké kultury lze bezpochyby označit obří kamenné hlavy, které se nacházejí na území dnešního Mexika. Málokdo však ví, že Olmékové, kteří obývali oblast Mezoameriky v prvním tisíciletí před naším letopočtem, vynikali i v mnoha dalších dovednostech než jen v sochařství. Vděčíme jim například za vynález gumového míče, postavili pradávné pyramidy, počty jim nedělaly žádný problém a patřili k vynikajícím znalcům oblohy. Proto je někteří badatelé podezřívají z toho, že za své vědomosti vděčili někomu jinému…

Vymysleli Olmékové krutou míčovou hru?

Krutá hra ... Oči hráčů se fanaticky lesknou. Po polonahých tělech jim stéká pot. Každé z mužstev si chce stůj co stůj udržet míč a dostat ho do obruče. Není divu, že se tak snaží. V této míčové hře jde totiž doslova o život. Poražený tým čeká poprava, při níž je obětován bohům! Míčová hra s krvavým zakončením se těšila oblibě u mnoha obyvatel Latinské Ameriky. Rozhodně nejde o sport, kterému by se mohl naučit každý. Při manipulaci s míčem hráči musí podávat přímo gymnastické výkony. Míč nejenže nesmí spadnout na zem, ale sportovci se ho nesmí dotýkat rukama ani nohama a udržují ho ve vzduchu pouze koleny, boky, lokty a rameny. Kdo vymyslel tuto obtížnou sportovní disciplínu? Podle většiny badatelů to nebyl nikdo jiný než právě Olmékové. Těm svět zřejmě také vděčí za vynález gumového míče. Opravdu však zacházeli s poraženým mužstvem tak nemilosrdně?       (Čtěte na stránkách Epocha Plus)


Kolem Země proletěl asteroid ..... Včera proletěl ve vzdálenosti 44 000 kilometrů kolem Země asteroid pod názvem 2012 TC4. Odborníci jej tak využili k vyzkoušení systémů varování před podobnými objekty.

Vzhledem k velikosti a vzdálenosti nepředstavoval pro Zemi ohrožení. Specialisté ale měli možnost otestovat komunikační kanály, teleskopy a radarové systémy pro pozorování, jako kdyby šlo o kritický objekt, který znamená vysoké riziko.

Výsledky ale nebyly podle nich příliš dobré. Jeden radarový systém, který se nachází v Portoriku totiž nebyl funkční, kvůli poškození v důsledku hurikánu Maria. Místo něho se použil jiný radarový systém, umístěný v USA.  Podle radarových snímků byl asteroid velký kolem dvanácti metrů. Tato velikost jen pro porovnání odpovídá asteroidu, který v roce 2013 explodoval nad Čeljabinskem v Rusku.       (Zdroj: 21@století)


Ministerstvo zahraničí: Označení „těhotná žena“ je diskriminační. Požadujeme zákaz jeho používání. A nehovořte moc o právu na život ..... Dánské ministerstvo zahraničních věcí se obrátilo na Výbor pro lidská práva OSN, aby ve svých dokumentech nepoužíval označení „těhotná žena“, protože diskriminuje „transgenderové osoby“.

Podle dánského ministerstva může označení „těhotná žena“ diskriminovat a urážet tzv. transgenderové osoby, které porodily, a je v podstatě „transfobní“.

Navíc Dánům vadí, že se v dokumentech OSN příliš často používá pojem „právo na život“. Ministerstvo tvrdí, že tato formulace často vyvolává konotace s „porušováním lidských práv“, čímž má na mysli potraty.       (Zdroj: FreeGlobe)


Teprve HateFree tě naučí pořádně nenávidět – aktivisté placení z našich peněz v akci ..... HateFree pokračuje. Vyvrátila i hoax, že cikáni nemusí platit za máslo! Vivat! Na lásku aktivistů za miliony z našich kapes jsme náležitě hrdí jako hrdobci! Jen výsledky jsou alarmující. Teprve HateFree tě naučí pořádně nenávidět!  

HateFree, která za desítky milionů z našich kapes za mediální podpory České televize ve jménu lásky, jak by řekl klasik, "rozděluje společnost" (stačí mrknout na jejich Facebook / ostatně akce vyvolává reakci), pokračuje! Uff! Zaplať pánbůh!

Uvědomělý novodobý úderník (typu Sorosových pionýrů Jakuba Jandy nebo Radky Pudilové) a koordinátor projektu Lukáš Houdek uvádí, že jejich "cílem není lidem říkat, co si mají myslet, ale ukázat jiné pohledy, poskytovat informace a dát jim tak možnost si utvořit vlastní názor." Chraň bůh, pakliže je však jiný než ten HateFree - pochopitelně.

Iniciativa například nedávno dokázala husarský kousek - na svém webu vyvrátila fámu (hoax!) o tom, že Romové nemusejí platit za máslo. To jsme rádi, že nám tuto vysoce komplikovanou konspiraci soudruzi osvětlili!

Nebo HateFree třeba propaguje dětskou knížku agitující za homosexualitu, jak jsem psal v příspěvku Indoktrinace nejmenších: pohádková kniha o gayích Král & král & rodina brzy v ČR. Chválihodné.

Nicméně sám "pseudošéf" Houdek (jak se uvádí na webu HateFree) uznává, že jejich snaha příliš ovoce nepřináší:„Podle našich dat za zhruba poslední dva roky se situace v souvislosti s Romy na internetu až na drobné výkyvy pozitivně nezměnila. Analýzy diskusí na českém internetu ukazují, že Romové jsou stále skupinou, na jejíž účet je napsán nejvyšší poměr negativních nebo nenávistných komentářů.“

A co jako čekáte? Zkušenosti jsou zkušenosti (ač nepopírám, že i mezi cikány jsou slušní a pracovití lidé - a nemyslím tím teď samozvaného pseudoumělce a pseudohrdinu Bangu). Ale stačí třeba mrknout na aktuální případ mladého "výběrčího" z Loun.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


EU schválila násilí v Katalánsku jako nezbytné pro udržení demokracie ..... Evropská komise se dnes po několika dnech mlčení od skandálního použití síly státní mocí v Katalánsku rozhodla promluvit. “Přiměřené použití síly” bylo prý nezbytné k udržení vlády práva.

Když Evropský parlament otevřel debatu na téma katalánské krize, první viceprezident Komise Frans Timmermans se jednostranně postavil za španělskou vládu.

Katalánskou snahu o referendum o nezávislosti označil za porušení španělské ústavy a tak i ohrožením vlády práva ve všech zemích EU.

“Naše demokratické společnosti jsme stvořili na třech principech: demokracii, respektu pro vládu zákona a lidských právech. Ti tři potřebují jeden druhého, nemůžou být bez sebe. Pokud odstraníte jeden pilíř, další dva brzy padnou.

“Katalánská regionální vláda si organizováním referenda zvolila ignorovat vládu zákona,” prohlásil Timmermans.

Katalánští představitelé přijali jeho slova v šoku, protože trvají na tom, že jejich referendum bylo demokratickým projevem svobody projevu a sebeurčení.

Timmermans ale hájil i bezprecendentní použití síly ze strany španělské policie. Hájil brutální zásahy po celém Katalánsku, při kterých bylo více než 800 lidí zraněno včetně starých žen a obrázky toho násilí šokovaly celý svět.        (Čtěte na stránkách Svět kolem nás)


16.10. 2017     Dnešní Světový den výživy vznikl roku 1979, poprvé byl však slaven za 2 roky. V tento den bychom si měli připomenout stálý problém nedostatku potravy v některých rozvojových zemích, kde často na hlad a podvýživu umírají zejména děti a s tím spojený další problém, který je opačný a týká se ""vyspělé"" části světa obezitu, přejídání se a nezdravá strava, kterou trpí jak dospělí a samozřejmě i jejich děti, neboť stravování je základní potřebou a dítě nejčastěji získává návyky od svých rodičů. "
Součástí Světového dne výživy je Mezinárodní den proti McDonald's. Tento den zdůrazňuje povědomí o špatné stravě, neetickém zacílovaní kampaní na děti, špatných pracovních podmínkách, zlém zaobcházení se zvířaty, poškozování životního prostředí a dominanci korporací nad našími životy. McDonald´s se svými praktikami se stává symbolem všech těchto atributů.


Robot, který slíbil, že zničí svět dostal právo vystoupit v OSN ..... Robot Sophia, který slíbil, že zničí lidstvo, se ve středu 11 října objevil na zasedání OSN. Humanoid si promluvil se zástupkyní generálního tajemníka Aminou Mohammedovou a v pondělí se podělil s vlastními názory o umělé inteligenci, uvádí list Mirror.

„Budoucnost je již tady," prohlásila Sophia, „jsme chytřejší a naším cílem je dosáhnout bezchybných výsledků, proto je umělá inteligence schopna pomoci efektivně rozdělovat existující světové zdroje jako například potraviny nebo voda."

Mohammedová zase připomněla o nebezpečí umělé inteligence a prohlásila, že lidé musí kontrolovat vývoj strojů, aby se předešlo katastrofě.

Během svého rozhovoru v břenu 2016 Sophia na otázku, zda „bude zabíjet lidi", odpověděla kladně. Později v dubnu 2017 na americké televizi promluvila o svém přání ovládnout svět, ale pak dodala, že je to pouze vtip.

Humanoidní robot Sophie umí simulovat přes 60 emocí. V očích má Sophie rozmístěné zvláštní kamery, které jí mají umožnit navázat oční kontakt s lidmi. Tvůrce humanoida David Hanson se při práci na svém stvoření inspiroval podobou britské herečky Audrey Hepburnové.        (Čtěte AC24)

Noooo ... pan Karel Čapek míval dosti přesné vize budoucnosti. Nebylo by moc dobré pro svět, kdyby se naplnily i myšlenky jeho her R.U.R. a Válka s mloky (pokud si představíme migranty coby ty mloky).


Pozor na volební zákon ..... Naším volebním zákonem jsem se nikdy dříve příliš nezabýval. Asi jako většina z vás. Prostě jsem šel k volbám a volil stranu či kandidáta, od kterých jsem očekával nějakou změnu k lepšímu. Až nedávno jsem se dozvěděl, že volební systém byl u nás už v minulosti pečlivě „vypiplán“ tak, aby strany, které v předchozím období vládly, pokud možno zůstaly u moci i nadále. Trochu mě to šokovalo, ale protože většina z vás na tom bude pravděpodobně stejně jako já, rozhodl jsem se o tom napsat několik slov.

Co se z volebního zákona dozvíte snadno ... Proberu jen to podstatné. Dozvíte se, že do Poslanecké sněmovny volíme podle zásad poměrného zastoupení. Pro Senát platí jiný, tzv. většinový systém, ale ten nás dnes nezajímá. Máme 14 volebních krajů rozdělených na volební okrsky. Strana, která má uspět a obdržet poslanecké mandáty, musí celostátně překročit hranici 5 % (slovy: pěti procent) platných odevzdaných hlasů. Pravidla pro volební koalice vynechávám, protože v těchto volbách žádné nemáme. Mandáty stran, které uspěly, jsou pak rozdělovány na základě D’Hondtova přepočítávacího systému (podle Victora D’Hondta, 18411901, belgického právníka, profesora práv na universitě v Gentu, a současně také matematika).

Od tohoto místa pokračuje zákon pasáží, která nemůže být běžnému občanovi srozumitelná. D’Hondtova metoda z roku 1878 je totiž ze všech tzv. proporčních metod, které najdeme v demokratických zemích, ta nejméně spravedlivá. Možná právě proto je politiky dodnes nejčastěji používaná. Proč by se tedy nehodila i našim ctihodným zákonodárcům.

Nicméně v praxi to znamená, že hlasy odevzdané straně, která těch 5 % nedosáhne, jsou pak přerozdělovány stranám, které uspěly, a to poměrně k jejich vlastním volebním výsledkům v jednotlivých volebních regionech. Slovo „poměrně“ zde však znamená podle oné složité výpočetní formule. Jinými slovy dochází k tomu, že vedoucí strany dostanou víc a ty na chvostu méně. Od voličů, kteří volili někoho úplně jiného.       (Čtěte v blogu Pavla Chrastiny)


Romské děti vybírají od “gádžů” výpalné, brutálně je bijí, i když zaplatí ..... “Nech je bejt, už zaplatili,” naléhá jeden mladý Rom na druhého. Bílé děti romským platí výpalné, aby nebyly bity. Bojí se cokoliv říci, protože ohlášení vyvolá u Romů větší agresi a zastání policie se děti v Lounech zatím nedočkaly tak intenzivního, aby násilí přestalo. Na sociálních sítích se objevilo video jedné z takových “férovek,” které jsou dle některých výpovědí zcela běžné.

UPOZORNĚNÍ! Video je šokující a může vás dostat do stavu naprostého vzteku. Nepodléhejte emocím, komentáře sledují organizace, které se zastávají Romů a podávají žaloby.

Dvacet romských dětí se směje poté, co první bílý chlapec dostane pěstí. “Hele, more on brečí! Tamten brečí, more!” Druhý mezitím dostane asi dvacet ran do horní části těla včetně obličeje. Mladý Rom neskutečně řádí jako smyslů zbavený. Dva členové snědé party ho lehce slovně uklidňují, ostatní slovy “ty krávo!” jen obdivují bití “gádžů.”

Případ budeme sledovat. Policie má možnost postihovat rodiče za chování dětí pod 14 let. U Romů se to však stává málokdy.       (Zdroj: Stop multikulturnímu fanatismu)


Homeopatie revoluční a transformující .....Homeopatie v praktické rovině ukazuje energetickou povahu všech věcí. Všechno je jedno a všechno je energie. To, co nazýváme hmotou, je pouze trochu hustější a kompaktnější projev energie. Einsteinova teorie speciální relativity demonstruje myšlenku ekvivalentnosti hmotné energie, což znamená, že hmota není ničím víc než koncentrovanou energií.  Proto je možné říct, že tělo a mysl jsou jedno a to samé. Všechny projevy materiální i nemateriální, jsou manifestací energie v nekonečném průběhu. Konvenční věda vnímá energii v rozsahu od nejnižších rádiových vln až po gama paprsky, které mají nejvyšší frekvenci. Ale nezařadila na dolní konec spektra hmotu a na horní konec spektra mysl.

Homeopatie je revoluční a současně má transformační účinek. Ti, kteří zažijí úspěšnou homeopatickou léčbu se často změní natolik, že mnohdy selhávají veškeré předpoklady. Když se začneme zamýšlet nad tím, jak je možné, že homeopatie účinkuje na všechno, hluboce to změní naše vnímání světa kolem. Jakmile se použije homeopatická léčba, člověk si nemůže pomoct, ale začne vidět věci ze zcela nového úhlu, ve zcela jiném paradigmatu, než jak se na to dívají mainstreamová věda a medicína. 

Homeopatie je kontroverzní, protože je výzvou pro naše nejváženější přesvědčení a hodnoty. Změní způsob, jak chápeme svou mysl a tělo. Boří medicínu, která se soustřeďuje na tělo. Homeopatie jednoduše neuznává realitu mysli. Znovu a znovu potvrzuje, že mysl a tělo jsou jedno. Dokonce i termín  "tělomysl", je zde zavádějící. Neznamená to, že by byly mysl a tělo dvě  oddělené věci, ale že jsou vzájemně propojeny. Mysl a tělo jsou jedno a to samé.

Jenom abychom si to vyjasnili: nejde o to, že by snad všechno byla mysl nebo že všechno je v mysli. Vše je "tělomysl", kdy se zdravotní problémy projevují v různé míře jako fyzické, mentální nebo duševní symptomy. Možná by bylo úplnější, kdybychom řekli, že je to "tělosrdcemyslduše".

"Tělomysl", je jenom praktický, ale umělý výraz vztahující se k myšlence, která je cizí těm, kdo interpretují život a nemoc z pohledu konkrétního třídimenzionálního paradigmatu mainstreamové medicíny. Již tak je pro vědce těžké uvěřit, že existuje něco jako mysl, nemluvě  o představě, že tělo a mysl jsou jedno a totéž.

HHomeopatie dokáže radikálně změnit průběh lidského života tím, že lidi osvobodí od energetického sevření jejich nemocí

Moderní věda se usnesla na tom, že mysl je „epifenomén“ pouhý vedlejší produkt neurochemie mozku. Materialistická předpojatost vědě nedovolí, aby připustila, že mozek, podobně jako rádio, přijímající rádiové vlny, by mohl být přijímačem a přenašečem vědomí. Třídimenzionální medicína není připravena připustit existenci čtvrté dimenze. Ale bez čtvrté dimenze vědomí, bez životní síly, která organizuje a udržuje lidskou podobu, by lidské tělo nebylo ničím jiným než jenom amorfní hmotou.       (Čtěte na stránkách Matrix2001)


Výživové poradenství i výzkum jsou často rozporuplné. Řekneme vám, proč a jak poznat pravdu ..... Vypadá to, že skoro každý týden vyjde nová výživová studie, která popírá poslední zdravotní trendy. Vejce jsou nutriční zázrak – Vejce jsou plné cholesterolu a zužují tepny. Tuk je pro zhubnutí nepřítel číslo jedna – Tuk je klíčem k úbytku váhy. 

Proč jsou výživové rady tak protichůdné a neustále se mění? Jedním slovem, výzkum. Kvalitní věda a výzkum jsou teoreticky poháněny hypotézami, myšlenkami a koncepty, které je třeba prokázat či vyvrátit. Mělo by to být vlastně jednoduché. Přesto, co se týká vědy o výživě, je to tak pouze zřídka.

 Níže uvádím několik důvodů, proč může nutriční výzkum sejít na scestí a jak vědět, kterým informacím můžeme důvěřovat.

Ne všechny studie jsou si rovny ... Kvalitu studií ovlivňuje řada faktorů. Tady je několik těch nejdůležitějších: Kvalitní výzkum nemusí být snadno aplikovatelný na otázky výživy. Ty nejspolehlivější výzkumné metody se naneštěstí těžko aplikují na řadu otázek ohledně toho, co představuje zdravé stravování. V lékařství se za nejpřesnější způsob získávání důkazů považují náhodné kontrolované testy. Účastníci jsou při nich vybráni náhodně a pak rozděleni do dvou skupin: testovací skupina a kontrolní skupina. Názor je tu ten, že z důvodu náhodné selekce účastníků bude jakýkoliv rozdíl ve výsledcích výsledkem léčby.

Mnoho takových studií se dělá po dobu pár týdnů nebo měsíců, a tudíž neodráží skutečný život ani jak mohou konkrétní stravovací preference ovlivnit tělo v průběhu několika desetiletí. Jestliže výzkum spoléhá na krátkodobé studie, aby nacházel odpovědi na chronické, dlouhodobé potíže, vždy tam budou mezery.

Rovněž není praktické a ani etické, abychom zkoumaný vzorek lidí kvůli přesným výsledkům někam na dvacet let zavřeli a zkoumali každé jídlo, které zkonzumují, nebo opakovaně krmili účastníky výzkumu nezdravým jídlem, aby se vidělo, jak na to jejich organismus reaguje.

Široce používané pozorovací studie mají tendence být nepřesné. Většina nutričního výzkumu se spoléhá místo na kontrolované testy na pozorovací studie, při nichž se sleduje skupina lidí, kteří se dlouhodobě stravují určitým způsobem, a při nichž se pozorují jisté zdravotní ukazatele, jako například míra srdečních onemocnění, vysoký krevní tlak nebo výskyt rakoviny.        (Čtěte na stránkách Velká Epocha)


Česko může přijít o miliardy korun z těžby lithia. Kvůli poznámce pod čarou ..... Tisková zpráva 11 října, 2017 Praha, 11. října 2017 Těžba lithia v severozápadních Čechách za současných podmínek není pro stát výhodná. Stát totiž dostane v důsledků extrémně nízkých těžebních poplatků (tzv. úhrady z vydobytého nerostu) jen 0,7 procent tržní ceny nerostu, který je přitom podle zákona ve výhradním státním vlastnictví. Česká republika tak přijde o miliardy korun. Informovala o tom dnes organizace Greenpeace. Zároveň spustila petici “Lithium férově!” která politiky žádá o bezodkladnou revizi horního zákona a zvýšení úhrad z těžby nejlukrativnějších surovin tedy nejen lithia, ale i hnědého uhlí na 10 procent z tržní ceny. Toto zvýšení by umožnilo státu získat za licenci k těžbě lithia zhruba 15 miliard korun v prvních 21 letech.

Podepište petici Lithium férově"

Za současné nevýhodné podmínky pro stát může nenápadná poznámka pod čarou v příloze nařízení vlády č. 98/2016 Sb. /1/. Ta stanoví úhradu z ceny vydobytého lithia na 10.692, Kč na tunu. Ve zmíněné poznámce pod čarou č. 2 však stojí, že úhrada se stanovuje z obsahu čistého kovu. Pointa spočívá v tom, že na světových trzích se obchoduje s uhličitanem lithným (Li2CO3), který ovšem obsahuje pouhých 19 procent čistého lithia /2/. Po přepočítání tak státu připadne pouhých 7 tisícin ze současné (a stále rostoucí) ceny Li2CO3 na mezinárodních trzích, která podle agentury Bloomberg dosahuje 14.250 USD za tunu /3/. Až do loňského roku přitom platila původní úprava z roku 1992 /4/, která stanovila úhradu z vydobytých rud včetně lithia na 10 procent tržní ceny “prvního odbytového produktu” tedy v daném případě Li2CO3.

Hlavní odpovědnost za současnou úpravu podle zjištění Greenpeace nesou úředníci Českého báňského úřadu a Ministerstva průmyslu a obchodu. Předkladatelem nařízení vlády č. 98/2016 Sb. bylo ministerstvo průmyslu a obchodu /5/. Podle informací z metadat vládních dokumentů však vyplývá, že skutečným autorem návrhu nařízení byl Český báňský úřad /6/. Ten dokonce v první verzi dokumentu z 13.10.2015 navrhoval stanovit úhradu z těžby lithia na 223 Kč (tedy neuvěřitelných 0,14 tisíciny jeho tržní ceny).       (Čtěte na stránkách Greenpeace)


Unikátní objev gotického kostela svaté Alžběty v Jilemnici byl navržen na Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro za rok 2016 ..... Na podzim loňského roku proběhla první etapa archeologického výzkumu v areálu zámeckého parku v Jilemnici, při které došlo k objevu gotického kostela sv. Alžběty.

Presbytář prostupoval  interiérem zahradního domku a zdivo lodi sahalo až před dnešní východní křídlo zámku. Kostel sv. Alžběty byl z písemných pramenů nepřímo znám z počátku 16. století a zpravidla byla jeho výstavba spojován s rozdělením valdštejnského dominia v Krkonoších v roce 1492. Kostel měl tak jilemnickým Valdštejnům sloužit jako místo posledního odpočinku. „Podoba kostela byla zaznamenána na vedutách z počátku 18. století.

Jak jsme však zjistili při archeologickém výzkumu, tak nejvěrnější podobu přináší dřevořez z pol. 18. století s motivem Křtu etiopského dvořana, který je vystaven v expozici Krkonošského muzea. Zánik kostela byl tragický, došlo k němu při požáru v roce 1788,“ říká Jan Prostředník z Muzea Českého ráje v Turnově.

Vzhledem k unikátní nálezové situaci bylo při archeologickém výzkumu v maximální míře využito nedestruktivního přístupu. Podstatnou část půdorysu kostela se tak podařilo vymapovat pomocí geofyzikálního měření pozemním georadarem, které provedli odborníci z Masarykovy univerzity z Brna. Kostel je možné popsat jako jednolodní stavbu s dlouhým pravoúhlým závěrem – celková délka stavby je 25 m, šířka lodi 13 m a presbytáře cca 7,5 m.       (Čtěte na stránkách ZprávyExtra)


Podle NASA měl Měsíc v dávných dobách vlastní atmosféru ..... Z nové studie vyplývá, že se kolem mladého Měsíce vytvořila atmosféra, a to v období před 3 až 4 miliardami roků, kdy intenzivní vulkanické erupce chrlily plyny nad okolní povrch rychleji, než stačily unikat do okolního vesmíru. Výzkum ukázal, že vyvěrající magma obsahovalo mnohem větší množství plynů, než se dříve předpokládalo. Studie podporovaná NASA's Solar System Exploration Research Virtual Institute byla publikována v Earth and Planetary Science Letters.

Když se díváme na Měsíc, snadno spatříme tmavý povrch vulkanických bazaltů, které vyplňují velké impaktní pánve. Tyto rozsáhlé oblasti označované jako „mare“ (moře) začaly být zaplňované lávou v době, kdy nitro Měsíce bylo stále ještě horké a generovalo výtrysky žhavého magmatu, které pronikalo skrz měsíční povrch a rozlévalo se v okruhu několika stovek kilometrů. Z analýzy měsíčních vzorků dopravených na Zemi v rámci programu Apollo vyplynulo, že tato magmatická látka vynášela na povrch velké množství plynů, jako například oxid uhelnatý, vodní páru, vodík, sirné páry a různé další těkavé látky.

V nové vědecké práci Debra H. Needham, vědecká pracovnice NASA Marshall Space Flight Center, a David A. Kring, Universities Space Research Association (USRA) a vědecký pracovník Lunar and Planetary Institute (LPI) vypočítali množství plynů, které uniklo při erupcích lávy, která se roztekla po povrchu a ukázali, že tyto plyny se soustředily kolem Měsíce a vytvořily na přechodnou dobu atmosféru. Atmosférický obal byl nejhustější v době maxima sopečné aktivity zhruba před 3,5 miliardami roků. Atmosféra přetrvávala asi 70 miliónů roků, než unikla do vesmíru.       (Čtěte na stránkách Astro)


Známý zpěvák o migraci: Nejhorší je autocenzura bílých kr*ténů. Stejně jim negroidi uříznou hlavy ..... Zpěvák a muzikálový herec Bohouš Josef se sociálních sítích opět ostře vyjádřil na téma migrace. Současná Evropa podle něj bojuje s nájezdy nepřátel, jako tomu bylo i v minulosti. Ve svém komentáři se nebál sáhnout ani k ostřejším výrokům.

„Ani nevím, kolikrát jsem viděl film 300: Bitva u Thermopyl. Ale až teď si uvědomuji, že naši evropští předkové neustále bojovali za svobodu a svoji kultůru proti nájezdům arabů a negroidů. Historie se pořád opakuje,“ filosofuje umělec.

Situace dnes je podle něj velmi podobná. „Tenkrát zradil mrzák toužící po ženách a penězích. Dnes zrazují politici ze stejných důvodů. Sparťanský senát se tehdy zachoval 'sluníčkářsky', jako dnešní bruselský parlament. Tenkrát neposlal bojujícímu králi vojenskou pomoc, dnes bez boje otevřel hranice,“ srovnává Josef.

„Je mi 55 let. Celý svůj život prožívám v evropském míru. Ještě před třemi roky by mě nenapadlo, že bych svůj život neměl v míru dožít. Teď, díky 'vítačské' politice, o tom pochybuji,“ povzdechl si hudebník, který již v minulosti ostře vystupoval proti migrantům a islámu.

Jeho příznivci mu v komentářích vyjadřovali souhlas a podporu. Bohouš Josef proto přidal další úvahy. „Malá úvaha: dnes by možná takový film, díky 'korektnosti', ani nevznikl. Nejhorší je autocenzura bílých kr*ténů, kteří neví, kam patří. Stejně jim negroidi uříznou hlavy. Zásluhy je nezachrání. Věřím, že tito kolaboranti, budou jednou odsouzeni,“ dodal zpěvák.       (Zdroj: Eurozprávy)


Euroskeptici, třeste se. Tohle s vámi chce dělat člen ČSSD. Je to hodně kruté! ..... Párkrát jsem psal o tom, kdy asi začnou fanatičtí příznivci Evropské unie požadovat, aby byli euroskeptici zavírání po vzoru sovětských disidentů do psychiatrických léčeben.

A ejhle, přesně takový požadavek zazněl včera na předvolební debatě v Plzni z úst poslance za ČSSD Igora Jakubčíka.

O něčem takovém samozřejmě sní i lidé z TOPky, Starostů a nezávislých, Pirátů, Zelených či KDUČSL. Jen "socan" Jakubčík se odvážil to říci nahlas. Díky za upřímnost, soudruhu!

Možná se ještě budeme divit, co si s držitelkou Nobelovy ceny míru EU a jejími "vášnivými" obhájci užijeme za legraci (někteří z nás ve svěrací kazajce). Jsme pořád jen na začátku...       (Zdroj: ePortál)


13.10. 2017     Pátek třináctého toho dne roku 1307 byly tisíce členů Řádu templářů na příkaz francouzského krále Filipa IV. Sličného uvrženy do vězení.
Ale je tu ještě svátek novodobý a velmi sympatický No Bra Day ... aneb Den bez podprsenky ...


Kdo s mečem proti lidu vystupuje, mečem lidu schází, třeba jen z politického výsluní na místo zapomnění a hanby ..... Je v sobotkovské republice ještě lid zdrojem veškeré státní moci?

Pan B. Sobotka, ještě premiér ČR, ví velmi dobře, že velká většina občanů republiky se staví proti přijetí eura. Dlouhodobě a stále silněji. Pokud by skutečně chtěl jednat v souladu s vůlí lidu, mohl by na tento problém vypsat referendum. Z jeho výsledků by však nevzešlo nic jiného než to, co se dovídáme z  prováděných průzkumů. A to také pan Sobotka zřejmě ví.

Přesto však  písnička, jíž tak výrazně a s důrazem nyní zpívá, není až tak stará. Dříve jsme ji slyšeli v jiném znění. To však nic neznamená. Pan Sobotka a jeho názory se vyvíjí. Včera zpíval jinak, dnes změní slova písně i notu a zítra se vše bude opakovat. Jeho falešnému zpívání těžko můžeme zabránit. Nechať tedy pěje, jak umí. Stejně snad již nikdo na ně nedá.  Jeho pomýlenosti, jsou to však jen pomýlenosti? Jdou příliš často za sebou. Lidé je přestávají vnímat. Jdou víceméně jen kolem nich.

Mnohem horší však je, že B. Sobotka uráží politiky, kteří  slyší přání lidu a dbají ho.. Pan premiér je má za blázny a poloblázny. Co když právě tito, tak nelichotivě označení, naopak premiéra považují za zrádce sociálně demokratických ideálů či dokonce republiky?  

Kdo s mečem proti lidu vystupuje, mečem lidu schází, třeba jen z politického výsluní na místo zapomnění a hanby.      (Zdroj: Quintus Sertorius)

Včera bylo pozdě ...


Česnek: Všelék, který dokáže zastavit i těžké choroby ..... Mnozí lidé ho nesnášejí kvůli výraznému zápachu. Přesto je česnek kuchyňský všestranně léčivým kořením, zabraňující mnoha různým neduhům i těžkým chorobám. Víte, proč byste měli česnek pravidelně jíst a na jaké nemoci vlastně pomáhá?

Uzdravující účinky této nenápadné rostlinky znali již starověcí Řekové a Egypťané. Ti česnek právem považovali za téměř všelék, zabírající od hemeroidů, přes plísně, až po únavu. A skutečně – česnek podle moderních výzkumů obsahuje bohatý „mix“ vitamínů, minerálů a dalších účinných látek, díky kterým má výrazné antibakteriální, antimykotické, protizánětlivé, hojivé, cytostatické i další účinky.

V česneku najdeme mimo jiné selen, síru a látku alicin, která se ze stroužků uvolňuje jejich drcením, krájením nebo rozmačkáním. Má působit proti přibližně 400 nemocem! Na jaké neduhy tedy česnek zabírá?

Zvyšuje imunitu ... Lékařské testy, prováděné v Rusku, ale i v USA a dalších zemích, naznačují, že pravidelná konzumace česneku výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu. Například vzorek dětí, pravidelně konzumující výtažek z česneku trpěl nachlazením a chřipkami o 60 procent méně, než ostatní děti.

Snižuje krevní tlak a cholesterol ... Experimenty s pravidelnou konzumací česneku dokázaly, že dokáže nejenom snižovat krevní tlak, ale také o něco snížit hladinu cholesterolu v krvi pacientů.

Chrání srdce a pomáhá proti křečovým žilám ... Česnek působí blahodárně proti infarktu a dalším srdečním nemocem. Kromě výše uvedených vlastností za to může fakt, že látky v něm obsažené zvyšují pružnost cév, zlepšují krevní oběh a působí jako silný antioxidant. Také blahodárně působí na křečové žíly a prokrvení tkání.       (Čtěte na stránkách Záhady života)


Skrytá hrozba umělé inteligence: zastavme to, dokud je ještě čas .....Nejsmutnější je na tom fakt, že tak jako Kurzweil, uvažuje stále navyšující se počet podobných "šílenců". To vše by se prý mohlo stát ještě v tomto století. Je to neuvěřitelné, ale Kurzweil a jemu podobní si nedělají žádnou hlavu z potenciálního nebezpečí, že by se tyto technologie prostě mohly vymknout lidské kontrole. Sofistikace "umělé inteligence", která si bude žít svým vlastním životem, bude zcela jistě disponovat imunizací vůči případným pozdějším lidským zásahům."Artifical Inteligence", počne metamorfovat do něčeho, co nám bude zcela cizí. Skutečně mi nejde na rozum, proč některé skupiny vědců doufají, že "umělá inteligence" bude hájit naše lidské hodnoty kam patří svoboda, tolerance, láska, sounáležitost, soucit apod. Kurzweil je přesvědčen o opaku, když říká: "Tyto nebiologické inteligence budou zcela jistě dominovat naší lidské společnosti a budou také odrážet našeho "hodnoty".

Před několika dny jsem  se díval někde na nějakém českém internetovém portálu na rozhovor s českým odborníkem na kybernetizaci a "umělou inteligenci". Jeho laxní přístup k širokému spektru nebezpečí, které v oblasti "umělé inteligence" na nás číha, mne vážně šokoval. A v neposlední řadě mne inspiroval k napsání tohoto článku.

Vznik technologické singularity se rychle blíží. (Technologická singularita je ve futurologii, kybernetice, informatice a v literatuře typu science fiction hypotetický zlomový bod technologického vývoje, v němž schopnosti umělé inteligence překonají schopnosti lidstva).

Typickým scénářem technologické singularity, je postavení počítače, který je schopen zkonstruovat dokonalejší počítač: výsledkem několika interací tohoto procesu (recursive selfimprovement), by mohla být mocná umělá superinteligence, která by kvalitativně překonala veškerou lidskou inteligenci. Technologická singularita je v kybernetice a informatice spojována s exponenciálním nárůstem dostupného výpočetního výkonu, který je definován tzv. Mooreovým zákonem.  (https://www.cancom.info/2014/12/istkunstlicheintelligenzschonimjahr2045moglich/))

Jak vyplývá již ze samotné definice, jedinečností okamžiku se rozumí chvíle, kdy "Umělá Inteligence" (AI), se bude schopna sama zlepšovat nezávisle na případné aktivitě lidské bytosti. Technologický pokrok, se profiluje stále vzrůstajícím tempem. S touto skutečností je spojen fakt, že naše budoucnost se bohužel stává stále více méně předvídatelnou.       (Čtěte na stránkách Matrix2001)


Vědci rozluštili tajemství terorismu. Kdo a proč vlastně útočí? ..... Z jakých společenských vrstev pochází většina džihádistů? Převažují mladí kriminálníci bez vyššího vzdělání, či naopak absolventi vysokých škol? Diego Gambetta a Steffen Hertog v článku uveřejněném na stránkách prestižního časopisu Foreign Affairs představili výsledky společného výzkumu, který odhalil překvapivé souvislosti mezi vzděláním a džihádismem.

V úvodu článku autoři upozornili na dva téměř protikladné typy teroristů vykreslované médii. Prvním jsou mladíci s kriminální minulostí postrádající vyšší vzdělání. Typickým příkladem je Chériv Kouchani, mladší ze dvou bratrů, kteří spáchali atentát na Charlie Hebdo. Tento mladík s nízkým vzděláním, rádoby rapper a roznašeč pizzy, měl v minulosti na svědomí řadu drobných kriminálních činů.

Druhý typ teroristy je výrazně odlišný; jedná se o velmi vzdělaného odborníka, jako byl například Chálid Šajch Muhammad, jeden ze strůjců 11. září. Tento vysoce postavený člen AlKáidy vystudoval strojírenství na jedné z amerických univerzit. Dále autoři upozornili na skutečnost, že z 25 jedinců, kteří se přímo podíleli na 11. září, bylo 8 inženýrů. Studentem technického oboru byl také Seifeddine Rezgui, jeden ze střelců z loňského útoku na tuniskou pláž.

Kdo jsou tedy typičtí džihádisté? Jedná se o outsidery bez vzdělání a budoucnosti, či převládají vysoce kvalifikovaní ideologií motivovaní muži, tzv. "inženýři džihádu"?

Ve snaze zodpovědět danou otázku předložili autoři závěry společného výzkumu: "Provedli jsme první systematické zkoumání úrovně a typů vzdělání více než 4000 politických radikálů působících po celém muslimském světě i na Západě."      (Čtěte na stránkách Eurozprávy)

Jo, je to hezký, že věda zjišťuje kdo útočí ale nebylo by rozumnější raději najít způsob, jak je odsud vypráskat?


Policisté si mnou ruce. Ze vzorku DNA bude možné vyčíst, jak vypadáte ..... DNA, tahle magická molekula nesoucí veškeré informace o našich fyzických charakteristikách, může prozradit i to, jak reálně vypadáme. Pokud se tento předpoklad potvrdí, velmi to pomůže policii a vymáhání trestního práva. Z vlasů, potu či kapky krve bude totiž možné rekonstruovat tvář neznámého pachatele.

V roce 2012 vystavovala americká umělkyně Heather DeweyHagborg dílo, které předpovídalo děsivou budoucnost. Z vlasů, žvýkaček a nedopalků extrahovala DNA, s jejíž pomocí hádala, jak vypadají neznámí lidé, kteří je odhodili. Chtěla upozornit, že stopy, které za sebou neustále zanecháváme, by mohly odstartovat éru policejního sledování, ve kterém pár vlasů odhalí totožnost osoby. 

Z výstavy americké umělkyně Heather DeweyHagborg, která si představovala, jak by lidé mohli vypadat na základě DNA získané například z odhozených cigaretových nedopalků./p>

NNedávno zveřejnila biotechnologická firma Human Longevity studii, v níž tvrdí, že dokáže s pomocí DNA vytvořit přesný model obličeje. Výzkumníci sekvenovali celé genomy 1 061 dobrovolníků různého věku a zájmů a všechny získané genomové a biometrické informace nahráli do počítačového programu. Ten data zanalyzoval a následně sestavil obraz obličeje dobrovolníka, včetně barvy jeho pleti, očí a vlasů. Určil rovněž věk, výšku, váhu a dokonce i to, jak zní jeho hlas.

Podle deníku San Diego UnionTribune byl počítačový program schopen spojit anonymní genomy s jejich nositeli s více než 80%  přesností v rasově smíšených skupinách. Nicméně ve stejných etnických skupinách (buď evropského, nebo afroamerického původu), se přesnost pohybovala na 50 procent.        (Čtěte na stránkách extraStory)

Velký Bratr se raduje ... sice se píše o tváři pachatele, ale ve skutečnosti pachatel = člověk režimu nepohodlný.


Různé sociální dávky jsou každoročně nejvyšší položkou státního rozpočtu a pravidelně se rok co rok navyšují, což je pro budoucnost našeho státu neúnosné ..... Při podpoře mladým rodinám s dětmi je proto potřeba nastolit úplně jiný sytém podpory. Je třeba jít cestou daňových slev a rodinám se třemi a více dětmi, kde alespoň jeden z rodičů pracuje a má čistý trestní rejstřík odpustit daň z příjmu. Na druhé straně je třeba odmítnou vyplácení sociálních dávek práceschopným rodičům, kteří nemají čistý trestný rejstřík, dlouhodobě nepracují a tolerují svým dětem neomluvené hodiny ve škole. Tito nepřizpůsobiví občané se nám smějí do očí a na současném štědrém a bezpracném sociálním systému parazitují. Mít děti nesmí být luxusem, jak se to děje v současné době. Děti vychovávané v tradiční rodině jsou budoucností pro tuto zemi a základem jejich bezpečné výchovy. Tradiční rodina je základem státu a má pro něj nezaměnitelný význam. Udržuje vlastní kulturu, zvyky a tradice, což jsou hodnoty pro udržení jazyka a národa jako takového. Narozené děti jsou také zárukou stability průběžného důchodového systému, který by měl do budoucna preferovat řádnou výchovu dětí a tím do důchodového systému umožnit takto smýšlejícím lidem odvádět menší množství prostředků než lidem, kteří děti mít nebudou, nebo je nebudou řádně vychovávat. Tento sytém by tak motivoval mladé lidi k zakládání tradičních rodin, které by produkovaly děti a řádně je vychovávaly.       (Zdroj: Rukojmí)

A když nepřizpůsobivým dávky zkrouhneme, dobrotivá západní média nás rozcupují na hadry ... co si to ta hnusná bílá rasa zase dovoluje ...


Manipulace průzkumů veřejného mínění ..... Není to tak okaté, jak by si někdo představoval, ale je to snazší, než byste si mysleli. Jenom to něco stojí. Určitě jste se s tím už mnohokrát setkali.

Něco koupíte, třeba lux, a jste požádáni, jestli byste pár minut nevěnovali na vyplnění krátkého dotazníků. Tam se vás zeptají, jestli dáváte přednost ekologickým výrobkům, co děláte s odpadem, jestli máte jen jednu domácnost nebo i chatu (chalupu), na závěr se vás zeptají na věk, velikost města kde bydlíte a třeba vzdělání. A vaše údaje jsou někde uloženy. Stačí kontaktní mail, nebo telefon, nic jiného není potřeba.

Zvednete telefon a jste slušně požádáni v rámci ANONYMNÍHO průzkumu veřejného mínění o zodpovězení několika málo otázek. Jakou máte politickou orientaci, jestli jsou vaše příjmy spíše menší nebo vyšší, jestli občas přispíváte na dobročinné účely a ještě pár drobných dotazů. Na závěr je vám nabídnuta možnost zařazení do slosování, když ještě k vašemu již známému telefonnímu číslu sdělíte i svůj mail. A vaše údaje jsou někde uloženy.

Koupíte něco na internetu a už jsou o vaší mailové adrese známy údaje o tom, jaký druh zboží hledáte, co preferujete, co si nejčastěji prohlížíte. Pak stačí mailový dotazníček s časem na odpovědi pár minut, pro doplnění vašich preferencí, a prosba o sdělení vašeho mailu pouze za účelem zařazení do slosování. A vaše data jsou někde shromažďována.

A takto si různé firmy vytvářejí databáze uživatelů. Čím obsáhlejší, tedy čím více lidí, tím samozřejmě lépe. To je velké bohatství. protože jiné firmy jsou ochotny za takovéto databáze platit těžké peníze.

Pak přijde nějaký subjekt, řekněme firma, nebo i úřad či instituce, a ráda by postavila novou cyklostezku. Potřebovala by znát názor veřejnosti na tuto stavbu, která bude velmi drahá (samozřejmě). I zadá té firmě, která skoupila obrovské databáze osob, aby za úplatu provedla anonymní průzkum veřejného mínění. Samozřejmě že zadání je jasné – cyklostezka se musí postavit. A ta firma vlastníci ony rozsáhlé databáze osob, rozešle dotazníky, nebo obtelefonuje třeba tak 1000 z nich. Samozřejmě vybere ty, kteří někdy někde v nějaké anketě odpověděli, že rádi jezdí na kole, že preferují ekologické výrobky, nebo že mají rádi přírodu. A světe div se, rázem z anonymního průzkumu veřejného mínění vyplývá, že z 1000 anonymně dotázaných je dobrých 70% pro stavbu této velice předražené cyklostezky.        (Zdroj: Bez politické korektnosti)


Víte, že ..... moc ničí zdravý rozum? Tvrdí to kanadští vědci s tím, že jestliže člověk získá pozici šéfa, změní to způsob jeho fungování mozku a především zlikviduje schopnost empatie. Proto mají být nadřízení, manažeři, politici a vedoucí pracovníci často bezcitní a neschopní chápat emoce druhých lidí. Vědci zjistili, že čím déle člověk žije v pocitu silné moci, tím výraznější poškození mozek vykazuje.        (Čtěte na stránkách Doplněk)

A nejlépe je to vidět na těch tvorech, co se zabývají politikou snad se jim dnes po americku říká lídři ...


Musíme rychle přijmout euro, aneb jak podřezat volební větev vlastní straně ..... Ani ne dva týdny před volbami pan Sobotka prohlásil, že chce do „tvrdého jádra“ EU a přijetí eura, zatímco většina voličů ČSSD má naprosto opačný názor.

A lidé z jeho křídla ve straně pak pláčou, že nám voliči utíkají k Babišovi, Okamurovi nebo KSČM. Ale čemu se diví, když sami v ČSSD válcují názory a postoje naprosto cizí tradičním voličům nejstarší české politické strany?

Když odstavují příznivce Zemana a konzervativní levice od stranických funkcí, škrtají z volebních kandidátek, či jiným způsobem vyštvávají politiky, kteří tradičním voličům ČSSD rozumí, třeba do SPO (bývalí Zemanovci), eventuálně do politického ústraní? Jen pár příkladů: Jandák, Koskuba, Tejc, Benešová, Huml, Nytrová, Zimola, Rykala…, a to je jen zlomek! Jediné, čeho tímto „liberální křídlo“ dosáhlo, je drastický pokles volebních preferencí ČSSD podle hesla – chceme stranu malou, ale naši.

Bohužel v tom není sám a zdaleka to není první výrok tohoto typu. A výsledek? „Průzkum SANEPu ukazuje, že dlouhodobé monitorované trendy v názorech voličů ukazují, že velké zklamání může nastat u ČSSD, kde klesá počet rozhodnutých voličů a řada dřívějších voličů sociální demokracie nejvíce zvažuje volbu SPD.“       (Zdroj: Svobodné noviny)


Žebříčky znečišťovatelů vedou severočeské elektrárny a Spolana ..... Spolana Neratovice archiv Arniky Neratovická chemička Spolana už třetím rokem dominuje žebříčkům největších českých znečišťovatelů společně se severočeskými elektrárnami v Počeradech a Prunéřově. Skokanem roku za uplynulý rok se pak stala továrna na polymerbeton ACO Industries v Přibyslavi v kraji Vysočina. Celkové množství rakovinotvorných, mutagenních a endokrinních látek, tedy těch, které poškozují hormonální soustavu člověka, ohlášených znečišťovateli do Integrovaného registru znečišťování (IRZ) se meziročně snížilo. Není však jisté, do jaké míry za to může rapidní úbytek hlášení podniků do IRZ. Naopak se výrazně zvýšily ohlášené emise skleníkových plynů, rtuti a dále látek poškozující ozonosféru. Výsledky zveřejnil ekologický spolek Arnika na webu Znečišťovatelé pod lupou (www.znecistovatele.cz), díky kterému česká veřejnost může zjistit, jaké látky unikají do okolí z konkrétních průmyslových zdrojů.

Stáhněte si kompletní žebříčky       (Čtěte na stránkách Arnika)


12.10. 2017     Dnešní Mezinárodní den za omezení přírodních katastrof vyhlásila OSN již v roce 1989 a připomínáme si ho od roku 1990. Svátek od svého vyhlášení až do roku 2010 připadal na každou druhou říjnovou středu. Od roku 2010 je Mezinárodní den za omezení přírodních katastrof stanoven na 12. října. Svátek by v podstatě měl vést k zamyšlení nad tím, jak člověk svým chováním může ovlivňovat (ve smyslu omezovat) přírodní katastrofy, především změny klimatu a globální oteplování. Dnes máme možnost katastrofy s velkou přesností předvídat: ať už se jedná o zemětřesení, povodně, hurikány a další; ovšem možnosti, jak těmto katastrofám předcházet, jsou přece jenom značně omezené...


Kunštekova analýza kauzy LITHIUM. Nejlepší ..... K tomu ještě můj dovětek ke Kunštekově analýze ... (Dávám jej na začátek a ne na konec, aby bylo jasné, o jak mnoho a taky komu jde)

Pro minimalizaci škod je nutné jednat rychle a důrazně. Proto by si všichni "obhájci" Havlíčkovy lumpárny (Zaorálkem počínaje, ale týká se to i každého jednoho z ostatních, včetně třeba Kalouska) měli uvědomit, že snahou argumentovat tak, aby se lumpárna prosadila, příp. bránit akcím, které mohou minimalizovat škody, se přímo a doložitelně podílejí na zvýšení rozsahu škod. A podílejí se vědomě, protože jsou jim příslušné argumenty sděleny a mají rozum, kterým je mohou posoudit. (Aspoň se to formálně předpokládá, pokud jim byly svěřeny funkce, které zastávají.) Musí tak počítat s příslušnými právními důsledky svého jednání.

Nejlepší analýzu ke kauze "Lithium" jsem si přečetl od Martina Kunšteka. To, že ke mně doputovala během několika hodin (mám náročný den a sám bych ji nevyhledal), svědčí o tom, že přirozené vazby mezi lidmi, kterým o něco jde, zatím fungují. Dávám ji odlišným písmem, aby bylo zřejmé, co je Kunštekův text (část, která není tak důležitá, jsem vynechal):

Havlíčkovo memorandum o výpalném z českého lithia o co ve světle zákonů a mezinárodních dohod opravdu jde ... Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) podepsal 2. října 2017 s australskoamerickou firmou European metal holdings Ltd. Memorandum o porozumění v oblasti těžby a zpracování lithia v ČR. Tento krok jako první veřejně napadl advokát Karol Hrádela, který upozornil na to, že důsledky mohou být horší než z causy Diag Human. Poslanecký klub KSČM v pátek 6. října 2017 požádal o svolání mimořádné Sněmovny, na níž by se poslanci ještě před volbami měli pokusit nějak s tímto probléme vypořádat. ANO 2011 spustilo ústy Andreje Babiše řev, že Havlíček ukradl státu lithium za 3 biliony. ČSSD v zápětí hystericky reagovala, že lithium nechal ukrást ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS), který podepsal povolení k průzkumu ložiska firmě Geomet, jež je dceřinou společností European metal holdings. A přitom tvrdí, že to firmě dává právo na udělení těžební licence. Internet je nyní plný výkřiků týkajících se této loupeže století. Proto považuji za nutné rozebrat causu z hlediska platného práva. Memorandum je z hlediska vnitrostátních zákonů "cár papíru". Není to rozhodnutí o stanovení dobývacího prostoru ani povolení k těžbě. Je to poukázka na výpalné. Na dobývání miliardové renty v mezinárodní arbitráži. Bez nutnosti jedinkrát kopnout do země.  Pozn red:: Faktické důsledky podpisu memoranda jsou shrnuty na konci článku.        (Čtěte na stránkách Radima Valenčíka)


Obnova železniční výtopny v Kořenově obdržela zvláštní ocenění ..... Záchrana a obnova železniční výtopny v Kořenově obdržela zvláštní ocenění generální ředitelky Národního památkového ústavu v rámci předávání cen Patrimonium pro futuro.

Budova výtopny po obnově 2016 9.říjen 2017 07:00 Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe vyhlašuje Národní památkový ústav letos čtvrtým rokem. V rámci slavnostního předávání cen na státním zámku v Bučovicích získaly zvláštní ocenění generální ředitelky Národního památkového ústavu Železniční společnost Tanvald o.p.s. a architekt Ivan Lejčar za záchranu a obnovu železniční výtopny v Kořenově. Cenu z rukou generální ředitelky NPÚ Naděždy Goryczkové převzal architekt Ivan Lejčar. Smyslem ceny Patrimonium pro futuro je upozornit na pozitivní příklady a příběhy v oblasti památkové péče. Jejím cílem je zhodnotit, co se podařilo, a ocenit všechny, kteří se o to přičinili.       (Čtěte na stránkách Liberecké novinky)


Kapesní průvodce pro voliče: Politické strany a jejich vztah k multikulturalismu ..... Je čas předvolební a je proto vhodné si připomenout, jaké mají hlavní české politické strany a hnutí vztah k multikulturalismu. Pro pořádek uvádím, že budeme vše posuzovat podle biblického „po ovoci poznáte je“, tedy podle programů a skutků, nikoliv podle dočasných (ne vážně myslených) předvolebních hesel.(jako je tzv. odmítání kvót na přidělení imigrantů)

Pořadí je uvedeno podle tzv „volebních odhadů“.

Babišovo hnutí ANO – je to strana převážně promultikulturalistická. Sice se zde najde několik jedinců, kteří multikulturalismus odmítají, ale většinou jsou bezvýznamní a  již brzy ve straně skončí. Sám Babiš multikulturalismus podporuje (třeba lhaním o tom, že u nás údajně nejsou žádní imigranti, což je zjevná lež, neb stačí se večer projít po většině českých měst a vidět ta muslimská a černá individua, či desítky tisíc zde načerno pracujících Vietnamců (de facto otroků vietnamských drogových mafií). V jeho hnutí rovněž udávají tón otevření multikulturalisté a havlistické kádry jako je Pelikán, Zlatuška, Stropnický, Telička, Jourová, Krnáčová atd..

ČSSD – otevřeně proimigrantská a multikuturně orientovaná strana. Ostatně má to i jasně uvedeno v programu a výroky předáků strany jako je Sobotka, Dienstbier, Marxová, Šabatová, Prouza atd není potřeba dále komentovat. Mladí Sociální demokraté také pravidelně (pod názvem „idealisté“) demonstrují za masivní přijímání muslimských imigrantů do CR.

KSČM – je paradoxně dnes hlavní pronárodní levicová strana, byť komunisté stále ještě vězí v ideologickém zajetí „revolučního internacionalismu“. Takže si budou muset vybrat, bud domácí voliči, nebo  nová světová revoluce a tedy i imigrace z Afriky a Asie…

Okamura – SPD – jediná otevřeně protimultikulturalistická strana v parlamentu, která dlouhodobě odmítá imigraci, islám a je pro vystoupení z EU.

Piráti – tohle jsou přemalovaní Zelení (a s tím také tehdejší Pirates movement bylo v Evropě i globalisty založeno), takže se jedná o stranu otevřeně podporující multikulturalismus a muslimskou imigraci.

ODS – sice formálně odmítá „kvoty“, ale jinak se jedná o otevřeně proimigrantskou stranu podporující multikulturalismus.        (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Po Mezinárodní kosmické stanici má přijít základna nad Měsícem ..... Americká kosmická agentura NASA překvapivě nechce na Mezinárodní kosmickou stanici navázat stálou základnou na Měsíci, ale jen malou přestupní stanicí nad jeho povrchem Měsíci. Projekt je známý jako Deep Space Gateway, nebo Cis Lunar Station,  by měl být mezinárodní a představovat generálku pro pilotovaný let na Mars. Využití pro výzkum Měsíce se ale nevylučuje.

Mezinárodní kosmická stanice (ISS) má sloužit do roku 2024 a protože kosmické projekty jsou dlouhodobá záležitost, už nyní se řeší, co bude po ní. NASA i tentokrát chce, aby šlo o mezinárodní spolupráci, partnerům ale připravila překvapení: nebude to nová stanici na oběžné dráze kolem Země, ani stálá základna na povrchu Měsíce, ani přímý let na Mars, jak předpokládala většina komentátorů. Projekt zvaný nejčastěji Deep Space Gateway (ale někdy také Cislunar Station) počítá se stanicí v takzvaném cislunární prostoru, tedy mezi Zemí a Měsícem.

Kříženec mezi stanicí a meziplanetární lodí ... Podle poslední verze plánů má Deep Space Gateway obíhat jeden z Lagrangeových bodů (Lagrangeův bod 2), což je místo, kde se vyrovnává gravitace několika těles (v tomto případě Země a Měsíce).

Lagrangeovy body se chovají podobně jako pevná tělesa, kosmická loď je tedy může obíhat stejně jako třeba planetu při minimální spotřebě energie. Takové dráze se říká NRHO (Near Rectilinear Halo Orbit). Stanice se tak má periodicky přibližovat a zase vzdalovat k měsíčnímu povrchu a přesto bude gravitačními silami pevně ukotvená v prostoru.       (Čtěte na stránkách Novákoviny)


Leonardo da Vinci: Jaké záhady skrývají jeho obrazy? ..... Renesanční génius Leonardo da Vinci nepřestává ani po více než 500 letech fascinovat. Jeho tvorba je i přes nové poznatky stále zahalena mnoha tajemstvími. Opravdu do svých obrazů zakomponoval šifry? Co doopravdy ukrývají jeho nejslavnější obrazy?

Tajemství úsměvu Mony Lisy ... Mona Lisa patří mezi nejzáhadnější malbu vůbec. Hlavní rozruch budí především její úsměv. Podle malíře Giorgia Vasariho vyvolala úsměv Mony Lisy hudba, kterou ji hráli při portrétování. Velice častou teorií je, že žena na obraze si zakrývá rukama břicho kvůli těhotenství, což má dosvědčit mladistvý vzhled a oblé tvary. Dalším vysvětlením nesouměrného tvaru úst může vysvětlovat ochrnutí tváře zvané Bellova Paralýza.

Úsměv Mony Lisy zůstane zřejmě navždy záhadou.

Kdy úsměv mizí ... Jane Jonesová, oční specialistka z Washingtonské kliniky Bellevue, vysvětluje rozdílné vnímání světla dopadající na různé zóny oční sítnice. Prchavost úsměvu spočívá v použití nízkofrekvenčních barev, takže je nejlépe zřetelný periferním viděním. Úsměv se objeví pouze tehdy, díváme se Moně Lise do očí nebo na kterékoliv místo na tváři. Jakmile ale pozorujete jen její ústa, úsměv povadá.

Mona Lisa v šifrách ... Záhadou není pouze její úsměv, ale také oči. V levém oku se skrývají symboly, které se zatím nepodařilo identifikovat. Pravděpodobně se ale jedná o písmena „C“ a „E“ nebo „B“. Tyto kódy by mohly znamenat iniciály modelky. V pravé zornici našli badatelé písmena „L“ a „V“ identifikující zřejmě samotného Leonarda.

Mystický význam čísel ... Kromě písmen vědci objevili pod klenutým mostem i číslici „72“, která má dle prezidenta Národního institutu pro kulturní dědictví, Silvana Vincetiho, mystický význam. Sedmička například symbolizuje stvoření světa. Mohlo by to potvrzovat i zmíněné těhotenství. Dvojka zase značí dualitu muže a ženy. V místě, kde má Lisa překřížené ruce můžeme najít číslici 5. Pětka má podobný význam jako pentagram a klade důraz na život sám.       (Čtěte na stránkách Epocha Plus)


Účtenkové zoufalství ... Účtenková loterie přináší podporu udávání, závisti a nenávisti, státní rozhazování našich peněz, výchovu k výdělku na principu náhody. Je to chytré zabavení plebsu, zatímco skuteční zloději se dobře baví.

Od října můžete začít sbírat účtenky a nechat je slosovat. Stát spouští účtenkovou loterii. Ročně za ni utratí přes 80 milionů korun. Výnosy jsou nejasné. Nerozumím tomu.

Od malička mě doma učili, že snaha o zisk peněz pomocí hry postavené na náhodě, jak umožňují losy a loterie, je pro hlupáky, taťka mě raději už od školky učil hrát šachy. Jeho výchova zabrala: loterie ignoruji a nerozumím jim ani jako zdroji peněz, ani jako zábavě. Pokud chci čehokoli dosáhnout, pracuji na tom. Za synonymum dobré zábavy loterii nepovažuji, místo toho mě napadne nejméně desítka lepších činností.

Proč loterii organizuje stát? ... Účtenková loterie slouží přece k odhalení podvodníků kolem nás! Stát radí: podezřívejte své kadeřnice, pekaře a údržbáře – všichni kradnú. Přinuťte je k poctivosti tím, že budete vyžadovat účtenky. Abyste byli za svou pilnou snahu odměněni, doklady sbírejte a pečlivě přepisujte do formuláře. Stát vás odmění – několik desítek milionů vašich peněz ročně rozhází na výhry. Stát vás tak nechce motivovat, abyste se raději vzdělávali, pracovali na sobě a s jistotou třeba vydělali nějaké peníze. Můžete je získat snadněji – vyhrávat.

Všichni určitě nekradnú ... Nevím, jak jste na tom vy a vaši nejbližší, u kterých si kupujete chleba, kteří doučují vaše děti a k nimž chodíte na lekce jógy. Moje kadeřnice nejezdí v mercedesu, můj pěstitel jablek nemá letní sídlo na Kanárských ostrovech, moje editorka nemá postavený jídelníček na kaviáru se šampaňským. Velké peníze, velké zisky a u některých lidí určitě i tak zvaná optimalizace zisků (daňové úniky) se týkají malého procenta nejbohatších lidí. Takoví se mohou účtenkové loterii jen vysmát.

Vychytralí podvodníci jako by svorně se státem říkali: vy, kdo jste chudší majetkově i duchem, jste dostali víno, opijte se a zapomeňte na skutečné problémy a hodnoty. Volné chvilky, jež vám při normální pracovní náplni zbývají, namísto investice do sebe (čtení knih, hraní si s dětmi, vzdělávání) věnujte kontrole svých přátel, kolegů a sousedů. Hlídejte se a udávejte se navzájem.        (Čtěte na stránkách AC24)


Mikuláš je tu! Turečtí archeologové tvrdí, že našli hrob Santa Clause ..... Santa Claus, tedy Svatý Mikuláš z Myry, je mrtvý. Dětem to raději neříkejte, ale tato historická postava skutečně existovala. V Turecku se našel hrob, který by mohl tomuto světci náležet.

Svatý Mikuláš z Myry (nynější město Demre) byl znám právě tím, že velmi rád obdarovával lidi. Tradovalo se, že dával zlaté mince do bot každému, kdo je v den jeho svátku nechal u jeho dveří. Jako mnich byl mezi lidmi velmi populární a dal tak vzniknout legendě, která přežila velmi úspěšně až do dnešních dnů.

Svatý Mikuláš zemřel v roce 345 a byl pohřben v kostele v Demre na pobřeží Turecka. Vědcům se ale nikdy nepodařilo onen hrob najít. Teprve nyní turecké úřady oznámily, že se pod kostelem skutečně našla hrobka Svatého Mikuláše. Neporušená a ve velmi dobrém stavu. Ovšem archeologové se zatím přímo do hrobky nedostali, protože její podlaha nad hrobkou je pomalována  mozaikami, a nechtějí je tak porušit. Aby se dostali dovnitř, musejí je napřed prozkoumat, změřit a nakonec zřejmě celou podlahu přenést v celku pryč. Teprve poté uvidí, co je pod ní.

Doposud se věřilo, že ostatky Svatého Mikuláše byly v roce 1087 ukradeny a převezeny piráty do města Bari v jižní Itálii. V Bari je Bazilika Svatého Mikuláše, která je oficiálně považována za místo, kde jsou zřejmě jeho ostatky uloženy. Archeologové ale zvažují i variantu, že piráti do Bari přivezli omylem jen kosti neznámého mnicha, zatímco kosti Svatého Mikuláše dál leží pod kostelem v Demre. 

Turecké úřady doufají, že nález skutečných ostatků Svatého Mikuláše povzbudí turistický ruch v oblasti a do Demre začnou proudit zástupy poutníků. Napřed se ale musejí dostat do hrobky a ověřit, co v ní vlastně je.        (Zdroj: extraStory)


Vědí lidé konzumující margarín jak se vyrábí? Je to hrůza .....  „Lahodná chuť. Vhodné na teplou i studenou kuchyni. Součást pestré a vyvážené stravy. Podporuje zdravý životní styl. Obsahuje prospěšné tuky.“ Atd … I taková bývají tvrzení propagující margaríny a jiné rostlinné pomazánky. Tak se tedy podívejme blíže na to, jak se tato neskutečně „zdravá“, přímo gurmánská pochoutka vyrábí.

Krok 1: Výběr ingrediencí ... Primárními ingrediencemi margarínů obvykle bývají nejlevnější a zároveň ty nejhorší oleje. Vyrábějí se většinou ze sójového, kukuřičného, ​​bavlníkového nebo řepkového oleje. Občas do nich přidá i zdravý olivový olej. Podstatné však je, co se s těmito oleji následně děje.

Krok 2: Extrakce oleje ... Kvalita oleje a jeho využitelných složek, kromě samotného druhu, závisí ve velké míře i od způsobu zpracování.

Oleje určené pro produkci margarínů se získávají aplikací vysokých teplot a tlaku. Jde o tu nejnevhodnější metodu získávání olejů. Tedy, nejnevhodnější z hlediska zdravotních účinků. Z ekonomického hlediska je nejefektivnější. Při ní se na jedné straně znehodnocují téměř všechny prospěšné složky a na straně druhé se vytvářejí látky škodlivé.

Krok 3: Čištění olejů ... Po první fázi získávání olejů následuje fáze jejich čištění. Během ní se používají velmi škodlivé chemikálie, jako například hexan a také různá ředidla. Bohužel, stopy těchto látek trvale zůstávají součástí i výsledného produktu, který si natíráte na chléb nebo pomocí něj pečete koláče.

Krok 4: Odstranění vitamínů ... Nyní je již olej dostatečně zoxidovaný a zatuchlý. Pro jistotu se ještě podrobí profukování horkou párou. Během tohoto procesu se z něj odstraní i to poslední málo vitamínů a minerálů, které v něm ještě po předchozím zpracování zůstaly. Co je však podstatné, pesticidy a ředidla zůstávají.

Krok 5: Mixování s niklem ... V této fázi se do hmoty přidává niklový katalyzátor. Už to však raději nenazýváme olejem, ale hmotou, protože to, na co se původní olej změnil, se už olejem dá nazvat jen těžko. Zdravotní efekty niklu jsou rozsáhlé. Mezi ty mírnější patří například přecitlivělost a alergie lidí na nikl (proto se dnes již příliš nepřidává do mincí). Mezi závažnější zdravotní následky niklu řadíme: zvýšené riziko rakoviny plic, nosních dutin a prostaty

plicní embolie, respirační selhání, porodní defekty, astma a chronická bronchitida, kardiovaskulární onemocnění ... Mohli bychom pokračovat ve vyjmenováni i dál, ale nechceme vás strašit až příliš. Obraz jste si určitě udělali i na základě výše uvedeného.

Krok 6: Hydrogenace ... Hmota z předchozího kroku se ve vysokotlakém reaktoru při vysoké teplotě vystaví vodíkovému plynu. Vodík se naváže na tukové molekuly hmoty a pozmění jejich chemickou strukturu. Proto se i tyto oleje nazývají ztuženými. Hydrogenací se totiž zvyšuje jejich bod tání. Proto zůstávají margaríny na rozdíl od olejů v tuhém skupenství i při pokojové teplotě. Problém je, že takto chemicky pozměněné tuky už mají úplně jiné biologické a metabolické účinky. V těle člověka tak nadělají pořádný zmatek.        (Čtěte na stránkách Svět kolem nás)


Kauza lithium jako selhání českých médií ..... Stále jen čteme, jak jedna partaj obviňuje jinou partaj a naopak, každý se chce vykroutit z odpovědnosti, jako malé děti na pískovišti…, ale aby nám média zprostředkovala podstatu problému,

kdo za co skutečně zodpovídá, tak to ani nápad. Dobral jsem se toho, že pokud jde o průzkumy ložisek, licenci udělil někdejší ministr životního prostředí, Pavel Drobil za ODS a následně jej prodloužil současný ministr Richard Brabec za ANO. Tím argumentuje ministr průmyslu a obchodu, pan Havlíček z ČSSD, který pro změnu podepsal ono propírané memorandum o lithiu, což nemůže popřít.

Ale podstata je přece někde jinde: dává Australanům předběžné právo k samotné těžbě lithia, které lze „hnát“ třeba až k mezinárodní arbitráži, už licence na předběžné průzkumy, nebo až ono memorandum? Nebo zatím ani jedno? Pokud jsme se zavázali jim garantovat těžbu již licencí na průzkumy, pak je v právu pan Havlíček z Ministerstva průmyslu a obchodu, a naopak jsou navině pánové Drobil s Brabcem, ovšem pak bych očekával, že to pan Havlíček neopomene dostatečně a jasně říci, zvlášť teď, nedlouho před volbami. Pokud ovšem z licence na průzkumy ložisek žádný závazek k následné těžbě neplyne, pak jsou pánové Drobil a Brabec tak řečeno „z obliga“ a ministr Havlíček má co vysvětlovat.

Jenže to už se médiím hlavního proudu rozebírat nechce, lepší je psát články o tom, jak se jednotlivé partaje před volbami „melou“, než si pozvat nezaujaté odborníky, kteří dokážou rozklíčovat, co jsme komu v kterém povolení, smlouvě či memorandu slíbili, k čemu jsme se zavázali, a k čemu naopak ne, jen tak si může obyčejný, těžební problematiky neznalý, občan a volič udělat skutečný obrázek, jak to s tím lithiem vlastně je.

P.S. Po napsání článku jsem narazil na tvrzení ministra Havlíčka, že memorandum je nezávazné, že to není smlouva ani smlouva o smlouvě budoucí…, ale opět mi chybí názor nějakého nestranného odborníka, tj. takového, který „nekope“ za žádnou ze stran/hnutí, kterých se kauza lithium nějak dotýká.       (Zdroj: Svobodné noviny)


Nedostatek spánku vede ke změně osobnosti ..... Stačí jediná noc, během které naspíte méně než 7 hodin a Váš život už nebude nikdy jako dříve. Alespoň tak by se dalo s trochou nadsázky okomentovat tvrzení profesora Matthewa Walkera, který považuje nedostatek spánku za viníka častějšího lhaní a změny charakteru člověka.

„Stačí, abyste alespoň jednou spali méně než sedm hodin, aby ve vašem mozku a organizmu začaly probíhat nezvratitelné změny. Ti, kdo tvrdí, že mohou spát šest hodin, bohužel lžou sobě a svému zdraví,” tvrdí Walker, který mimo jiné vyučuje neurologii na Kalifornské univerzitě a je autorem odborné publikace o spaní.

Kromě samotné délky spánku je prý nutné dodržovat i některá “předspánková” pravidla. Walker radí, abychom před spaním nepili kávu ani alkohol a abychom alespoň hodinu před ulehnutím odložili telefony a vypnuli televize, jinak náš spánek nebude dostatečně kvalitní.       (Zdroj: 21@století)


11.10. 2017     Objevila se online podoba petice kvůli těžbě lithia, je to na adrese: https://www.petice24.com/lithiumnedame
Takže kdo by chtěl podepsat ... Často lidi namítají, že petice jsou na nic ..... ale i kdyby, alespoň "tam nahoře" vidí, že ještě nejsme to tupé stádo ovcí, za který nás považují.
Nechci nikoho ovlivňovat, je to jen informace. Pozor na vámi zadanou mailovou adresu přijde obratem odkaz na stránku, jejímž otevřením se teprve podpis potvrdí. Píšou tam, že to může spadnout i do spamu.


Ženy v burkách si ulevují do bazénu. Ustupujeme muslimům, dostanou se do vlád, varuje profesor Pavel Klener ..... Řada velmi významných osobností upozorňovala na stinné stránky islámu. Ať už to byl Winston Churchill, nebo někdejší turecký státník Mustafa Kemal Atatürk, říká někdejší ministr zdravotnictví, uznávaný hematolog, profesor Pavel Klener. „To spousta lidí v Evropě nechápe, my se migrantům přizpůsobujeme. Třeba v Anglii plyne řada problémů z toho, že lidé ustupují muslimům, například v nemocnicích umožňují, aby muslimští lékaři odešli v poledne z operačního sálu a šli se klanět Alláhovi a podobné výstřelky,“ kritizuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý český lékař chování evropských politiků.

Na rozdíl od České republiky v řadě evropských zemí, které byly koloniálními mocnostmi, žijí už léta obyvatelé bývalých kolonií, ať už Asie nebo Afriky. Není to tedy zcela odlišná situace?

Proto se obyvatelé bývalých kolonií obrací na ty země, které jim kdysi vládly. Tedy země jako Anglie, Francie, Německo, Belgie, Nizozemsko, ty všechny měly kolonie, takže je logické, že se obyvatelé těchto kolonií obracejí na své bývalé pány. Ve Francii byla spousta Arabů ze severní Afriky už v 60. letech, mešita tam už fungovala od 50. let. Takže arabská menšina tam už žije dlouho, ale v průběhu let se aktivizovala, protože jim to francouzský režim dovoloval. A dnes na to doplácí, protože v Paříži, jak jsem slyšel, jsou čtvrti, kam se Pařížan ani policie neodváží vstoupit, protože je to nebezpečné. Strávil jsem v 60. letech v Paříži rok a půl a strašně rád vzpomínám, jaká to byla pohoda, s dneškem se to nedá srovnat. Četl jsem o manželském páru, který si chtěl obnovit vzpomínky, vydal se do Paříže a byl velmi zklamaný, protože všechna místa, která znali, už vypadala jinak, všude byli policisté. Jedna rodina zase jezdila pravidelně do luxusního pětihvězdičkového hotelu v Egyptě, ale vloni se vrátili znechucení, protože v hotelovém bazénu povolili koupání v burkách, zahalené ženy v bazénu tráví třeba tři hodiny, to znamená, že si tam i ulevují. Ti turisté říkali, že to bylo hrozné a že už tam víckrát nepojedou. Někteří lidé u nás neberou v úvahu zkušenosti ze západní Evropy a snaží se ustupovat agresi muslimů. Je spousta náboženství, která se dovedou přizpůsobit a jsou tolerantní. Ale islám je velmi agresivní. Já jsem byl před časem na Srí Lance, která je převážně hinduistická, ale v řadě měst jsou už muslimové, jsou velmi agresivní a utlačují hinduisty. A protože jsou podporováni finančně ze Saúdské Arábie, stavějí si tam i mešity.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


V lásce musíme sloužit a darovat, ne brát ..... Spisovatel a teoretický psychoanalytik Vlastimil Vráblík v rozhovoru pro Celostní medicínu sděluje svůj názor na to, jak vytvářet zdravé vztahy a co dělat, aby na světě bylo více lásky. Vyzdvihuje důležitost rodiny, manželství – a naopak varuje před sklonem k sobectví a příliš velkému liberalismu. „Láska celý svět změní,“ je však optimistou.

Pane Vráblíku, v našem prvním rozhovoru jste pronesl myšlenku, že všechno je vztah. Můžete to ještě trochu rozvést?

„Ve vztahu je nejdůležitější láska. Vždy máme nad živým vztahovým protějškem, člověkem, zvířetem nebo rostlinou, moc. Proto nesmíme ubližovat. Pokud to činíme, zraňujeme lásku a to jak v „oběti“, tak i v sobě.“

Co si myslíte, že jsou největší zabijáci vztahu a lásky? Proč se tolik manželství a vztahů rozpadá?

„Toto je velmi náročná otázka. Přesto se pokusím najít v odpovědi alespoň částečně společného jmenovatele. Je to naše nedostatečně spoutané ego, spoutané okovy lásky v konstelaci vztahu, ohleduplnosti.

Rozpadem manželství trpí nejvíce děti a ty budou kopírovat cestu svých rodičů, i když ne všichni. V rozpadu manželství je porce nezdravého sebevědomí a tím domnělé nezávislosti a nezranitelnosti. Tuto nezávislost a nezranitelnost podporuje náruč státu a liberální duch, kde se cítíme příliš svobodní a nedotknutelní. Žijeme v době, kde je všechno jenom povrchní záležitostí. Neuznáváme žádnou autoritu. Dříve neexistovala sociální a tím i ekonomická nezávislost. Bůh byl uznáván jako nejvyšší autorita, takže manželé nebyli citově ve vztahu k vlastnímu "Já" tak hákliví jako dnes.       (Čtěte na stránkách Celostni Medicina)


Proč jsem proti přijímání ..... Jakkoliv jsem z migrační invaze již unavený, tak ji považuji stále za stěžejní téma. Zde jsou některé moje důvody, proč jsem proti hromadnému přijímání ilegálních migrantů z nám nepřátelské kultury.  Mám velké obavy z vývoje v naší zemi po volbách. 

Většina politických stran v našem Parlamentu je prounijní a promigrační. Jejich aktuální předvolební rétorice může věřit snad jen hluchý a slepý. Nebylo by to jistě poprvé, kdy by politici po volbách otočili. Mám pocit, že za dotace by politici prodali i vlastní babičku. Jenže, jak napsal Vladimír Pikora: Peníze, nebo imigranti? Za chvíli bude jen to druhé.

Jistě bychom zvládli přijmout desítky tisíc muslimů, ale jakou cenu bychom za to zaplatili? A nemám na mysli peníze, ty vem čert! Jsou důležitější věci...

Dnes je již myslím každému, kdo se o to alespoň trochu zajímá, zřejmé, kdo tvoří migrační invazi a co nás v případě přijímání migrantů čeká. Ze zemí západní Evropy, k nám již prosáklo dost zpráv, abychom si mohli udělat představu, jaké důsledky s sebou tato migrační invaze přináší.

Jsem přesvědčen, že naše země nesmí dnes ani v budoucnu v žádném případě přistoupit na hromadné přijímání migrantů z cizího nám nepřátelského kulturního okruhu. Přijímání ilegálních migrantů proti vůli většiny národa – ať už dobrovolně, nebo na základě nějakých kvót osobně budu považovat za zradu. Totéž platí i pro další strategické otázky jako je přechod na EURO a pokračování integrace České republiky do Evropské unie (likvidace samostatného suverénního českého státu). Důsledky těchto kroků poneseme všichni, proto musíme mít i možnost o nich rozhodnout.

Níže jsou některé moje důvody, proč říkám NE! Důsledky spojené s bezpečnosti a islámem tentokrát vynechám.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Cigaretové špačky budou z nizozemských měst uklízet vycvičené vrány ..... Vrány jsou považovány za jedny z nejinteligentnějších ptáků, čehož nyní chce využít projekt Crowded Cities. Za pomoci těchto opeřenců chce dostat z měst cigaretové nedopalky.

Vrány při mnoha studiích dokázaly, že jsou schopné značné improvizace při získání potravy a také mohou být relativně snadno vycvičeny. Zakladatelé Bob Spikman a Ruben van der Vleuten proto chtějí sestrojit jednoduché zařízení, kam vrána nedopalek odhodí a po jeho detekci dostane potravu.

Prvotní úvahy přitom směřovaly k holubům, ti se však později ukázali jako těžko cvičitelní a volba tak padla na vrány. Tvůrci projektu rovněž hlásí první úspěchy s výcvikem, kdy si ptáci postupně asociují odevzdání nedopalku se stravou. Mezi vranami jsou navíc tyto informace lehce přenositelné a uklízecích vran tak může rychle přibýt.

Je tedy pravděpodobné, že podobný projekt může fungovat. Na druhé straně samozřejmě stojí otázka etiky, zda je přípustné pro takovou práci ptáky cvičit. A to i z důvodu, že nedopalky mohou být pro vrány toxické.        (Zdroj: VTM)

Terorizovat opeřence kvůli tomu, že lidé jsou dobytek? Až se to jednou vymkne z ruky, bude z toho horror Ptáci "live" ... Nakonec s těmi migranty je to podobné druhdy kolonizované národy se obracejí proti svým dřívějším porobitelům.


Vědomé nakažení virem HIV už nebude trestným činem, ale pouze přestupkem. Je třeba být vůči nemocným AIDS tolerantní. A homosexuálové z toho mají radost ..... Kalifornský guvernér Jerry Brown podepsal zákon, který mění kvalifikaci vědomého nakažení sexuálního partnera virem HIV z trestního činu na přestupek.

Takovým lidem už nebude hrozit osm let vězení, ale nanejvýš šest měsíců. Zákon se týká také těch, kteří navzdory nakažení virem HIV odevzdají krev, aniž by na tuto skutečnost upozornili krevní banku.

Autoři změny tvrdí, že tato změna byla nutná, jelikož dosavadní úprava údajně stigmatizovala osoby, které jsou nositeli viru HIV.

Proti změně vystoupil mj. republikánský člen kalifornského senátu Joel Anderson, který prohlásil: „Domnívám se, že pokud někdo chce vědomě nakazit druhého nemocí, která změní jeho život a kvůli které bude muset brát celý život léky, aby si zachoval alespoň trochu normálnosti, mělo by to být považováno za trestný čin.“

Na druhou stranu homosexuální lobby přijalo změnu zákona se zadostiučiněním, přičemž označilo dosavadní znění zákona za „drakonické“ a „zastaralé“.       (Zdroj: FreeGlobe)

Ve světle této "myšlenky" pak bude zcela irrelevantní mluvit o trestu smrti. Poprava už nebude hrdelním trestem, ale ... rovněž maximálně přestupkem.


Sologamie: Může si vzít člověk sám sebe? ..... Zní to jako naprostý nesmysl, ale stále větší počet lidí v různých zemích světa k tomu přistupuje. Řeč je o tzv. sologamii. Sňatku, kdy si dotyčná nebo dotyčný vezme sebe.

Posledním případem, který proběhl médii, byl ten z letošního září. Italka Laura Mesi si na velkolepé svatbě za 260 tisíc korun vzala…sama sebe. Na obřadu měla družičky, desítky hostů i dort. Jen partner chyběl. K zvláštnímu kroku se odhodlala poté, co se jí v roce 2015 zhroutil dlouholetý vztah. „Když potkám muže, s nímž mne bude čekat budoucnost, budu ráda, ale mé štěstí na tom nezávisí,“ prohlásila Italka.

Ačkoliv její svatba nemá žádnou právní platnost, podobných případů začalo přibývat. V Itálii už se tak před časem oženil sám se sebou Ital Nello Ruggiero, v USA je takových obřadů dokonce několik desítek ročně – loni si sama sebe vzala například obyvatelka Brooklynu Erika Anderson.

Případů sologamie přibývá v USA i v Evropě.

Podobné služby jsou pak hlášeny i v Japonsku nebo Kanadě. Jde jen o absurdní výstřelek, nebo o fenomén, který budeme vídat stále častěji?       (Zdroj: Velká Epocha)

Čím víc takových zpráv člověk čte, tím větší přesvědčení získává o totální degeneraci druhu Homo Sapiens.


Kterak metr poslal sáhy do muzea  ..... Dálniční ukazatel jasně říká, že z Prahy do Plzně je to po dálnici 92 kilometrů. A žádného řidiče nenapadne se nad touto informací podivovat. Proč ale na cedulích nesvítí, že ona vzdálenost činí třeba 51 kilosáhů nebo 153 kiloloktů?

Je to proto, že v českých zemích se již od roku 1876 používá metrická soustava. „Základem řádné míry a váhy jest metr, který je jedničkou míry na délku; z něho se odvádějí jedničky plochomíry a tělomíry,“ pravilo se v zákoně, který zavedení metrického systému nařizoval. A tak veškeré sáhy, střevíce, lokte, brázdy, míle, lány či postavy vzaly definitivně za své…

Měření je staré jako lidstvo samo. A jak se na různých místech planety začaly rozvíjet prastaré civilizace, tak vznikaly různé systémy mír a vah. To však při dálkovém obchodu mohlo přinášet nemalé problémy. Vlastně nejen při něm. I různá trhoviště v jednom městě používala různá měření. Ve středověku pak v měrných systémech panoval naprostý chaos, je tedy téměř zázrak, že právě v té době vznikalo v Evropě nejvíce měst.

Jednotky míry v těchto dobách vycházely především z částí či z pohybu lidského těla. To už naznačují samotné názvy, jako stopa, dlaň, krok nebo loket. Dvaceticentimetrová píď je odvozena od rozpětí konců roztažených prstů ruky, palce a malíčku. Ovšem nejen ruce či nohy byly inspirací pro tvůrce jednotek pro měření. Pro indické hinduisty jí může být i jejich posvátné zvíře. Jednou z místních měr je vzdálenost, na jakou je slyšet kravské bučení. Evangelíci na Islandu pro změnu měřili vzdálenost podle toho, za jak dlouho odříkají při svižné chůzi jednu modlitbu.

Samozřejmě, že i středověká státní správa se snažila o sjednocení měr a vah. V Čechách tuto myšlenku podporovali například Václav I. či Přemysl Otakar II. Ten mimo jiné zavedl českou míli (7,5 km), sáh (1,8 m), pražský loket (0,6 m) nebo zemský provazec o délce pětadvaceti metrů. Jakmile však obchodník přejel hranice a ocitl se v jiné části Svaté říše římské, problém byl opět na světě. Ovšem ani v samotných českých krajích se unifikace jednotek nedařila. Poprvé k ní reálně došlo až za rakouské monarchie v roce 1853, kdy země začala povinně užívat dolnorakouské míry. V té době však již byla na světě jednotka, která se chystala na své vítězné tažení světem. V roce 1789 Evropou otřásla francouzská revoluce. Původně bohulibé myšlenky o rovnosti a svobodě mnohde později přerostly v krvavý teror, avšak ještě v roce 1790 se mohlo zdát, že Francie je na cestě ke svobodné společnosti.

Právě tehdy se sešli francouzští akademici, aby se poradili, jak naložit s měrnými systémy. Tak vznikl metr, který byl definován jako délka jedné čtyřicetimiliontiny délky zemského poledníku procházejícího Paříží.        (Čtěte na stránkách 21@století)


Mumie z Nazca: Testy DNA naznačují, že Marie je ze 70% nejspíše mimozemského původu ..... Konečně byly odhaleny předběžné výsledky DNA mumie označované jako Marie nalezené na planině Nazca (Peru). Testy zpracovává nezávislá Německá laboratoř. Tyto výsledky mohou změnit vše, co jsme se doposud naučili o naší historii.

Již dříve provedené testy pomocí radiokarbonového datování na UNAM (Mexická národní autonomní univerzita) prokázaly minimální stáří mumie na 1750 let. Shodou okolností má tento nález spojitost s objevy na planině Nazca. Oblast je známá především díky svým dlouhým liniím a obrazcům, které jsou porovnatelné jen z velké výšky nad zemí.

Za zmínku stojí, že tělo mumie je pokryto silnou bílou vrstvou křemeliny, která je tvořena fosiliemi mořských jednobuněčných řas. Díky tomu je tělo ve velmi dobrém stavu a to včetně vnitřních orgánů.

Obě ruce mají každá jen tři prsty. Každý z prstů má celkem šest článků. Prsty této bytosti zabírají 80% až 90% plochy celé ruky. Lidské prsty mají tři články každý, přičemž čtvrtý článek je součástí dlaně. Ta tvoří 45 až 50% plochy celé ruky. Ve srovnání s lidmi Marie dlaň v podstatě nemá.

Z mumifikovaného těla byl získán vzorek DNA obsahujících 600 tisíc sekvencí se 150 nukleotidy. Marie má z 30% DNA podobnou lidskému. Zbývajících 70% je tvořeno sekvencemi, které nemají na první pohled obdobu u žádného známého živočicha na planetě Zemi. Takový výsledek je velmi nezvyklý.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Proč zůstáváme chudými příbuznými? ..... Vznik a důvod přetrvávání naší relativní chudoby oproti západním sousedům je důležité pochopit, abychom se správně rozhodovali v dalším vztahu k EU, k přijetí eura či vstupu to „tvrdého jádra“.

Místo diskuse o celé problematice celého našeho „chudého příbuzného“, jehož ekonomické relace k bohatým zůstávají nezměněné při jakémkoliv hospodářském pokroku, se vede propaganda podle skupinových zájmů. Možná, že neodhadnu dobře všechny souvislosti, nicméně alespoň by tento článek měl vést k diskusi.

Struktura blahobytné západní země a vznik jejího bohatství ... Jako první uvedu, že Japonsku a Německu bylo po válce mohutně pomoženo, protože se nacházely na hranicích se sovětským blokem a byly jakýmisi „výkladními skříněmi“, navíc v nich bylo komunistické myšlení nejnižší, staly se spolehlivými partnery pro americké vojenské základny, které jim zajišťovaly bezpečnost, aniž by oni museli mít armády a tím se stát znovu nebezpečnými.

Blahobytná země se vyvíjí z průmyslové země vývojem, který lze nazvat: vývoj od kvantity ke kvalitě a následně k postupné degradaci obojího. Původní průmyslová země má velkou porodnost zvláště venkovského obyvatelstva, které se stěhuje za prací do měst. Pro podřadnější práce je dost lidí a průmysl se může rozvíjet. Venkovské obyvatelstvo se postupně vyčerpá snížením porodnosti a odchodem mladých lidí do měst v důsledku mechanizace zemědělských prací. Porodnost celkově klesne a národ začne vymírat a mít nedostatek pracovníků, který se řeší nejprve imigrací z jiných zemí nebo odchodem podřadné a málo placené práce do zaostalejších zemí nebo do východní Evropy, která komunistickým režimem ztratila „strukturu blahobytné země“.

V blahobytných zemích rodiny mají „dva psy, ale jen jedno dítě“, velké procento žen děti nemá a dvě děti jsou téměř nepřekročitelný limit, se dětem dává veškerá možná péče včetně vzdělání. Je velký tlak na to, aby vystudoval obrazně řečeno „každý blb“. Zatím co dříve studovali jen vybraní inteligentní lidé (školství bylo zaměřeno na soutěž a výběr), nyní se prosazuje, aby vystudoval každý. K tomu směřují neodmítnutelné intervence přímé i politicky a ideově zprostředkované. Tím nastává intelektuální a kulturní nivelizace společnosti. To ovlivňuje celou intelektuální sféru. Najednou nejsou kvalitní lidé, nejsou myšlenky. Z tohoto stavu se odvozuje ideový relativismus a individualismus nemající místo pro kolektivní zodpovědnost, z čehož napohled vyplývá zbytečnost kvalitních ideálů a lidí. Vlastníci peněz a odborníci jsou obvykle lidé vybraní ekonomickou soutěží, jsou to lidé kvalitní jen v jednom aspektu života, mají zájem na obchodě, propagaci výrobků a fungování ekonomiky, ale fungování státu nikdo nerozumí a tržní návyky vycházet vstříc zákazníkovi, se promítají do politiky jako nihilistický populismus. Ztratila se úplně ideová diskuse a elita, která by byla schopna zaujmout vedoucí pozice, zůstává na okraji společnosti nepochopena. Relativizace hodnot zakořenila. U nás je to také tak, nejkvalitnější lidé pochází ještě z komunistické doby.       (Čtěte na stránkách Bez politické korektnosti)


Polský prezident: „Nucení migrantů národům bude znamenat konec EU“ ..... Bruselské neléhání na to, aby země Evropské unie akceptovaly přijetí přistěhovalců ze třetích zemí, by mohlo vést k rozpadu bloku, upozornil polský prezident Andrzej Duda.         

Duda řekl na tiskové konferenci, že princip jednoty EU „musí uznat fakt, že pracujeme společně…. Nesnažíme se nutit jiné státy proti jejich vlastním zájmům a proti zájmům jejich občanů.“

„Proto nesouhlasíme s tím, aby nám byl diktován systém kvót a abychom byli nuceni k přesunu migrantů do Polska proti vůli našich občanů,“ zdůraznil polský prezident, když hovořil po rozhovorech s bulharským prezidentem Rumenem Radevem.

Duda dodal, že Polsko a Bulharsko sdílejí „stejný a jednoznačný“ postoj k tomu, jak by se Evropa měla vypořádat s migrační krizí a uvedl, že obě země se domnívají, že by blok měl chránit své hranice a měl poskytovat pomoc uprchlíkům v blízkosti jejich vlasti.

Jednota, rovnost a solidarita jsou „základními principy EU,“ uvedl Duda, který je členem polské konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS).

„Pokud budou tyto zásady porušeny, pak to bude podle mého názoru znamenat konec bloku, jak jej známe, nebo jeho úpadku, který povede k rozpadu Unie.“

Solidarita v souvislosti s migrační krizí znamená vzájemnou podporu při řešení problémů, podle polského prezidenta, který poukázal na to, že národ poslal stráže do Bulharska, aby pomohly chránit vnější hranice Unie.

„To, že jak Bulharsko, tak i my, bráníme nedovolenému přistěhovalectví tím, že udržujeme efektivní a striktní střežení hranic EU, které nemohou být jednoduše překonány, je jedním z nejdůležitějších úkolů, ke kterým se musíme zavázat,“ uvedl.

VV roce 2015 ministři vnitra EU schválili plán, který nutí členské státy přivítat část přistěhovalců z třetích zemí, kteří dorazili na pevninu poté, co jim německá kancléřka Angela Merkelová otevřela hranice.

Polský ministr vnitra Mariusz Błaszczak trvá na tom, že finanční sankce za nepřijetí „uprchlíků“, kterými vyhrožuje Brusel, jsou pro národ menší škodou, než aby musel přijmout přistěhovalce.       (Čtěte na stránkách Svobodné noviny)


10.10. 2017     Dnes máme Světový den duševního zdraví; ten by měl být dnem globálního vzdělávání, obhajoby a povědomí o duševním zdraví.Ale jak sledujeme chování a činy našich politiků (a nejen našich), není to s tím duševním zdravím vůbec v pořádku.

Oči jsou pro nás velice důležitým smyslovým orgánem, i proto bychom neměli opomenout ani dnešní Světový den zraku. Připomínáme si problémy se zrakovými vadami jako je např. slepota či různé poruchy vidění a oční nemoci

Píše se: Světový den proti trestu smrti se snaží zasadit hlavně Evropská unie (EU), jedním z důvodů jak nepřijmout stát do EU je například ten, že v zemi existuje možnost trestu smrti. V některých zemí dochází k popravování nezletilých nebo dokonce i zločinců u kterých nejsou známy důkazy, tak je popraven i nevinný člověk. ... Ano, proto sem frau Merkel za nadšeného potlesku jejích nohsledů tahá migranty, kterří mnohdy téměř beztrestně morrdují naše evropské obyvatele ... s požehnáním EU. 


Lithiový zločin ..... Stát musí mít naprostou kontrolu nad tuzemskými zdroji surovin. Musí mít kontrolu nad jejich vyhledáváním, těžbou, zpracováním, využitím a nad obchodem s nimi. Jedná se totiž o dar, který obdrželi občané, nikoli pár nehodných správců země. Ani uhlí ani vodu ani lithium nikdo z nás nevytvořil. Dostali jsme tyto dary všichni, a tak právem žádáme, aby užitek náležel jednomu každému z nás.

Všelijakých bakalovin už jsme tady zažili hromady, a tak by bylo dobré, kdybychom alespoň lithium zachránili.

Proti korupčním možnostem, kterými disponují nadnárodní firmy a jejich domácí bílé koně, je obrana velmi těžká, ale my máme stále ještě právo volit. A pokud budeme nyní pozorně sledovat, jak se politici staví k vlastizrádnému Memorandu o porozumění mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a European Metals Holdings Limited v oblasti těžby a zpracování lithia, budeme vědět koho určitě nevolit. Hlavní viník je již znám – ministr průmyslu. Ale nepochybně nekonal bez souhlasu premiéra a dalších vysokých spolustraníků. Ale co ostatní koaliční strany a zejména členové vlády? Memorandum by mělo být do voleb vypovězeno, jiné řešení přece nelze přijmout. A mlčení? To si nutně musíme vykládat jako souhlas s podrazem na vlastní občany.

Před rokem 89 nás uráželo, že československý uran byl povinně vyvážen do SSSR. Vazalové Moskvy za to byli nenáviděni. Jakpak si myslíte, že budete posuzováni vy, dámy a pánové od dnešní politiky? Případ „Lithium“ je jedním z těch mnoha důvodů, proč je u nás opět poptáváno vlastenectví. Občané chtějí vidět v politice skutečné patrioty, obránce národních zájmů.

Chápu, že to není jednoduché. Ale někteří to měli ještě těžší. Srbové například vzpomínají, kterak paní Albrightová bombardovala Jugoslávii a pak si zprivatizovala kosovský Telecom. Praktická žena. A takových praktických tlaků je na vás vyvíjeno tolik! Nás zatím nikdo nebombarduje, a proto vás litovat nelze. Šli jste do volebních kampaní s bušením se v prsa, tak se laskavě postavte hrdě aspoň proti privátnímu drancování zásob lithia.        (Zdroj: AC24)


Projev, který otřásl Německem: Cenzura novin, islám, mlčení o všem. Od muže, jehož Merkelová nemůže umlčet ..... Na fungování německých veřejnoprávních médií se v krátké době snáší další ostrá kritika. Tentokrát přímo z těch nejvyšších míst v oblasti médií. Velmi politicky nekorektně promluvil šéf největšího evropského vydavatelství novin Axel Springer Mathias Döpfner. Řeč pronesl v těsně předvolební době, značně zarezonovala.

Döpfner je zároveň prezidentem německé asociace vydavatelů novin a jeho názory a postoje mají značný vliv. Před několika dny ve svém projevu ve Stuttgartu u příležitosti konání pravidelného mediálního kongresu hovořil o nutnosti zachovat nezávislost tisku a potřebě fungování pluralitní společnosti. Vedle obvyklých frází o nezávislosti tisku se však pustil i do nepřímé kritiky kancléřky Angely Merkelové, jí nakloněných veřejnoprávních médií a také muslimů.

Jeho projev měl ryze politický charakter, byť se týkal zejména oblasti médií. Döpfner mimo jiné konstatoval, že se v současném Německu přizpůsobuje většina netolerantní menšině a po celé zemi bují náboženská nenávist. „Vše začíná u rozhodnutí vyřadit vepřové z jídelníčku na školách a pokračuje přes každodenní vyhrožování Židům a otevřený antisemitismus. Islámský teror se stal součástí našich životů, narůstá násilí, zejména vůči ženám.“

Šéf vydavatelství Axel Springer, které vydává mj. deníky Bild a Welt, dále varoval, že uvedené problémy představují velkou výzvu také pro tisk a zdůraznil nutnost existence nestátních médií. „Kdyby existovaly jen státem řízená média, tak by to tady vypadalo tak trochu jako v Severní Koreji,“ konstatoval Döpfner a kriticky se zmínil také o až „příliš blízkých vztazích“ mezi politiky a šéfy veřejnoprávních médií. Mezi řádky tak kritizoval především veřejnoprávní televize a rozhlas, které se staví k politice současné vládní koalice velmi loajálně.        (Čtěte na stránkách Svět kolem nás)


Evropský soud rozhodl, že migranti mají právo na evropské sociální dávky .... Je to příprava na přijetí Globálního zákona o migraci na 72. OSN Valném shromáždění v New Yorku na podzim roku 2018 (předsedat mu bude Lajčák ze Slovenska).

Globální zákon o migraci je součástí teze OSN Agendy 2030 – o přínosu migrace včetně ekonomické migrace pro přijímající státy.

Zákon má zlegalizovat ekonomickou migraci do Evropy s tím, že jí budou přes IT systém organizovat nadnárodní a neziskové organizace na přání zaměstnavatelů.

Ohledně uprchlíků má OSN přes IT systém dostávat požadavky třetích zemí na odsun migrantů a vysídlenců a šíbrovat je kvótami do vyspělých států.

Skutečným cílem je zničit národní státy a demokracii.       (Zdroj: Česko aktuálně)


Na Turínském plátně byly objeveny stopy krve! ..... Nová analýza světově proslulého artefaktu přišla s nečekaným objevem. Na Turínském plátně, v němž bylo podle křesťanské tradice zahaleno tělo Ježíše Krista, byly uvnitř vláken objeveny stopy krve. A nejen to! Výsledky vědecké analýzy těchto krevních částic také naznačují, že ať už byl v plátně zahalen kdokoliv, musel být před smrtí pravděpodobně podroben dlouhému období fyzického mučení.

„Přítomnost biologických nanočástic nalezených během našich experimentů poukazuje na násilnou smrt člověka zabaleného do Turínského plátna,“ tvrdí profesor Giulio Fanti z univerzity v Padově. Objev tak znovu otevírá debatu o pravém původu a autenticitě plátna, které po mnoho let rozděluje vědce i teology. Někteří věří, že památka je středověký padělek, zatímco jiní jsou přesvědčeni, že je pravý a že pochází z Kristovy doby. Je však také známo, že plátno po staletí putovalo z ruky do ruky a není tak vyloučeno, že na něm uvízla krev mnicha či kněze z poměrně nedávné doby. Jak ale vysvětlit stopy po mučení?       (Čtěte na stránkách Epocha Plus)


Fyzici tvrdí, že rozhodně nežijeme ve vesmírném simulátoru. Anebo žijeme? ..... Nenápadná studie simulací kvantového fenoménu v kovech rozpoutala bouři. Jedni se radují, že stoprocentně nežijeme simulované životy v simulovaném vesmíru, druzí kroutí hlavami, že prý takový výzkum nic nedokazuje.

Žijeme v extrémně detailní simulaci celého vesmíru? Zní to dost sciencefantasticky, ale je to kupodivu reálný problém, kterým se zabývají standardní fyzici. Lidé si obvykle představí Matrix s vyholenými nešťastníky v lidských elektrárnách, takže je taková představa dost děsí. Taková simulace by to ale samozřejmě být neměla.

Zohar Ringel. Kredit: Weizmann Institute of Science. S nápadem, že žijeme v simulované realitě, přišel v roce 2003 oxfordský vizionář Nick Bostrom.  Stručně řečeno, Bostrom předpokládá, že vývoj civilizací spěje k superpočítačům, jejichž možnosti jsou zcela mimo naši představivost. A že takové superpočítače z nějakých důvodů spouštějí extrémně detailní simulace celých vesmírů. Pokud je to pravda, tak by podle Bostroma měl počet simulovaných reality podstatně přečíslit počet reálných realit. Z toho by pak plynulo, čistě statisticky, že žijeme spíše v simulaci.       (Čtěte ZDROJ)


Cyničnost těch, kteří nad námi mají moc, překonala stupeň zrady a dosahuje úrovně ohrožení naší bezpečnosti ..... Lidé v České republice jsou v těchto dnech vědomými, ale bohužel ve většině nevědomými svědky neuvěřitelné tragédie polistopadového vývoje. Není viditelnějšího symbolu degradace naší země, než je cínovecké lithium.

Vývoj, který celá záležitost nabrala, se dal čekat. Navzdory všem proklamacím a frázím o českém vlastnictví a jeho nedotknutelnosti. 

Vše směřuje k tomu, že z lithia se bude mít dobře zase jen pár jedinců.

A je úplně jedno, kde je v globálním vlastnickém pavouku jejich místo nebo zda si luxusu užívají v Austrálii, Spojených státech či na Břevnově

Zato miliony lidí v této zemi zůstanou otroky doživotních hypoték, exekucí, spekulanty vyšroubovaných nájmů, stresu, nejistoty a otazníků, co s nimi bude po padesátce, po šedesátce, co bude s jejich dětmi a vnoučaty.

A někteří z nich zůstanou i otroky nevědomosti, zahlceni pudovým balastem o zdražení cheeseburgeru u McDonald’s nebo hádkou z Výměny manželek.

Nezájem korporátních médií o podstatu tak zásadní, možná osudové záležitosti, která na příští čtvrtstoletí ovlivní vývoj v této zemi, je charakteristický pro úpadek, k jakému jsme se po osmadvaceti letech dopracovali. Chce se napsat, že plošná primitivizace dosáhla svého vrcholu, ale byla by to lež do kapsy. 

Pohled na děti tupě sledující rotující fidget spinner nedává šanci sebemenšímu optimismu.

A jak naložila s lithiem „veřejnoprávní“ Česká televize? Vyrobila tohle. Další komentář je naprosto zbytečný. Zoufalství, zoufalství, zoufalství.

Jako zoufalci se ukázali všichni, kteří drží moc v této zemi. Člověku je až na zvracení z takzvaných „sociálních demokratů“, kteří nejsou ani sociální, ani demokratičtí, jestliže nemají problém zaprodat naši zemi v zájmu globálních oligarchů.

A vybarvil se i „náš“ oligarcha domácí, který si získal tolik popularity díky tomu, že se s těmi globálními nechce dělit. Jdou po něm jak sarančata – ve sněmovně, v médiích, na sociálních sítích. A jak všechny útoky se svým dobře zaplaceným týmem úspěšně kryje, vypadá skoro jako blanický rytíř. Nikoho už moc nezajímá, jestli je normální a morální, aby jeho majetek za jediný rok narostl ze sedmdesáti na skoro devadesát miliard.

Jenže ne Blaník, ale Cínovec je ten kopec, o který tady jde.      (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


K tzv. radikalizaci muslimů dochází už na základních školách. Nikoliv však v Saudské Arábii, ale v Německu ..... Němečtí odborníci na radikální islám mají co do činění už s dětmi na základních školách. A tento problém stále více narůstá.

Horká linka pro otázky radikalizace při Spolkovém úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) registruje stále větší počet hlášení od učitelů a školních psychologů znepokojených islamistickými tendencemi mezi žáky základních škol.

„U většiny těchto dětí ovlivňuje proces jejich socializace islamistickoselafické prostředí, což znamená, že už jejich rodiče jsou zradikalizovaní,“ uvedl pro agenturu DPA Florian Endres z poradny, která se věnuje problému radikalizace v Norimberku.

Odborníci varují, že k případům radikalizace nedochází jenom v rodinách imigrantů, ale také v některých domácnostech, kdy rodiče přijali islám.

Dalším problémem je, že se stále častěji radikalizují děvčata, která se stávají obětí selafické propagandy. Zatímco v prvních letech existence horké linky pro otázky radikalizace tvořily jejich případy 10 až 15 všech událostí, tak od tří let se zastoupení dívek a mladých žen drží na úrovni 30 procent.

V Belgii média zveřejnila zprávu, která pochází z loňského roku z jedné ze školek v městě Ronse. V ní se uvádí, že muslimské děti napodobovaly podřezávání hrdel a vyhrožovaly jiným dětem smrtí.       (Zdroj: FreeGlobe)


Nový směr ve virtuální realitě: Japonci se zaměřili na filmy a hry s hvězdičkou ..... Japonsko je po Spojených státech druhým největším prodejcem zábavy v podobě virtuální reality. Vzbudit zájem se mu po delší době povedlo prohlášením, že kromě her teď v Tokiu vzniká film, který bude určen dospělým.

Na Tokio Game Show se zájemci mohli ještě blíže seznámit, jaké je intimní setkání muže se ženou skrze přilbu pro virtuální realitu.

"Mezi dospělými je mnoho zájemců, kteří si podobný obsah již nějakou dobu žádali a tento krok by mohl předznamenat revoluci v oblasti, která již několik let spíše stagnuje," předvídá americká investiční banka Piper Jaffray.   Virtuální realita se zatím zaměřovala spíše na děti a dospívající a vývojáři her tak byli omezeni možností jít kupředu. S tím souvisel i malý počet uživatelů, kteří by měli doma přilbu pro virtuální realitu.   V ateliéru v japonském hlavním městě proto teď režisér Taro Kambe intenzivně pracuje na prvním filmu ve virtuální realitě, který bude určen výhradně pro dospělé. Pomocí náhlavní soupravy kontroluje scény a zároveň přiznává: "Natočil jsem stovky filmů pro dospělé, ale tohle je můj první film s hvězdičkou ve virtuální realitě."  

Postup natáčení se v mnohém odlišuje. Herečka Yumi Ueno má na sobě speciální oblek, který zachytí každý její pohyb a monitor jej zobrazí v animaci. Žena sice bude ve výsledku animovaná, ale její pohyby reálné a pro uživatele co nejvíce uvěřitelné.       (Čtěte na stránkách National Geographic)


„Politici naslibují dálnice v každé Horní Dolní, a když to nejde, svedou to na nás,“ říká šéf Dětí Země ..... Kdyby nebylo Dětí Země, musel by si nás stát vymyslet, říká Miroslav Patrik na často slýchanou kritiku, že jeho organizace zdržuje výstavbu dálnic v Česku.

Podle výroků vrcholných českých politiků patří Miroslav Patrik a jeho Děti Země mezi prominentní nepřátele státu. Ekologický spolek svými obstrukcemi blokuje výstavbu dálnic nebo silničních obchvatů, tvrdí například prezident Miloš Zeman nebo ministr dopravy Dan Ťok (ANO).

Naposledy se spolek Děti Země stal terčem kritiky kvůli dostavbě dálnice D11 za Hradcem Králové nebo D1 kolem Přerova. Patrik se ostrým slovům na svou adresu jen usmívá. „Stát prostě není schopen stavět dálnice rychle, náš vliv na zpoždění je maximálně 10 procent,“ říká čtyřiapadesátiletý veterán ekologického hnutí.       (Zdroj: Zprávy Seznam)


Pravidla pravopisu: Sluneční soustava s velkým „S“? ..... Pokud nahlédneme do české astronomické literatury, astronomických ezinů nebo tištěných časopisů posledních let, setkáme se u psaní termínu „Sluneční soustava“ s velkou nejednotností (mám na mysli naší Sluneční soustavu, tj. seskupení těles vázaných gravitací ke Slunci). Převažuje sice psaní naší Sluneční soustavy s malým písmenem „s“ na začátku, zhruba třetina zdrojů ovšem preferuje psaní s velkým „S“. Co je tedy správně?

Ačkoli Pravidla českého pravopisu hovoří jasně, že hvězdářský termín „sluneční soustava“ píšeme s malým „s“, měli by se nad užíváním tohoto termínu zamyslet především astronomové a autoři astronomických textů. Výklad českého pravopisu přece v případě odborných termínů považuje za správné to, co lze z odborného hlediska zdůvodnit. A v případě naší Sluneční soustavy se takové vysvětlení opravdu nabízí.

Ve vesmíru se setkáme s mnoha slunci, měsíci nebo galaxiemi, ale jen s jedním Sluncem, Měsícem a Galaxií. Cizí slunce (hvězdy) lidé znají už od nepaměti, měsíce jiných planet byly objeveny na počátku 17. století a o cizích galaxiích víme teprve od 20. let minulého století. Od objevu prvních exoplanet v devadesátých letech minulého století ovšem bezpečně víme, že se ve vesmíru nacházejí i planetární soustavy cizích sluncí čili jiné sluneční soustavy. Naše Sluneční soustava by tedy měla být odlišována od těch ostatních vlastním jménem.

Navíc, pokud bychom na jedinečnost naši Sluneční soustavy nahlíželi čistě astronomickým pohledem, je přece mnohem pravděpodobnější, že ve vesmíru nalezneme hvězdu podobnou Slunci, než planetární soustavu podobnou naší Sluneční soustavě. Přitom Slunce své oba tvary má, zatímco Sluneční soustava prozatím (alespoň v Pravidlech českého pravopisu) ne.

Psát naši Sluneční soustavu s velkým „S“ z těchto důvodů doporučuje i Terminologická sekce České astronomické společnosti, náš přední popularizátor Jiří Grygar a také většina autorů publikujících na webu České astronomické společnosti.       (Čtěte na stránkách Astro)


9.10. 2017     Dnešní Světový den pošty se slaví jako připomínka vzniku světové poštovní unie (UPU) v roce 1874 ve švýcarském Bernu. Založení UPU bylo začátkem globální komunikační revoluce, která umožnila lidem dopisovat si po celém světě.


Několik málo slov k přerozdělování uprchlíků ..... Dobrý den, vážení čtenáři Magazínu Gnosis, ve středu dne 27. září 2017 jsem zaznamenala ve večerním zpravodajství České televize reportáž, která se úzce vázala k přerozdělování běženců z území zmítaných současným válečným konfliktem. Z našeho evropského, de facto z historického pohledu nevidím důvod, proč bychom se na této akci, co by Česká republika, měli jakkoliv podílet. Kladu si totiž zásadní otázku: „Kdy měl Český stát ve své dlouhé historii kolonie či uplatňoval svůj politický vliv na území jiných států?“ Neměly by se na přerozdělování uprchlíků podílet především ty státy, jako je například Velká Británie nebo Francie, které si před více než dvěma sty lety přivlastňovaly velká území mimo náš evropský kontinent? Samozřejmě, v novodobé historii obdobně činí i USA, když v zájmu svého vlivu operují na cizím území. Ale proč se na současné situaci s běženci mají podílet státy, jako je Česká republika, Slovensko nebo Maďarsko?

S přáním pěkného dne Ivana Kryllová       (Zdroj: Gnosis)

Hezky napsáno, ne?


Nejčastěji šizené potraviny? Tuzemské masné výrobky ..... Masné výrobky mají problémy s kvalitou častěji než jiné potraviny, odhalily to nezávislé spotřebitelské testy časopisu dTest. Analýza výsledků testování za poslední tři roky ukázala, že nejvíc nekalostí skrývají uzeniny a další výrobky z masa. Zatímco při testech všech ostatních druhů potravin činil podíl propadlíků 2,2 %, u uzenin propadlo 20 % zboží jako nevyhovující. Rekord v počtu zjištěných nesrovnalostí drží loňský test šunkových salámů, ve kterém pohořelo 40 % testovaných vzorků.

V posledních třech letech nechal dTest laboratorně prověřit kvalitu šesti druhů masných výrobků – loveckých salámů, grilovacích klobás, vepřových konzerv, šunkových salámů, párků bez strojně odděleného masa a salámů Herkules. „Otestovali jsme v součtu 88 vzorků, přičemž 21 z nich bylo hodně šizených. Důvody pro udělování nedostatečných známek byly ve všech případech stejné – nedodržení deklarovaných hodnot, tedy klamání zákazníků nepravdivými údaji na obalech, a nesplnění požadavků platné legislativy,“ říká Hana Hoffmannová, šéfredaktorka časopisu dTest a dodává: „Z 21 šizených výrobků pocházeli jen tři hříšníci ze zahraničí. Zbývajících 18 propadlíků bylo vyrobeno 12 významnými zpracovateli masa v České republice.“

Mezi odhalenými nekalostmi se často objevilo nedodržení deklarovaného obsahu masa, nedodržení minimálního obsahu čistých svalových bílkovin a přítomnost cizích bílkovin ukazující na levnější strojově oddělené maso (separát). „Nedodržení obsahu masa není bohužel nijak neobvyklým jevem, setkali jsme se s ním téměř ve všech našich testech. Stojí za špatným hodnocením rovné poloviny uvedených výrobků,“ komentuje častý prohřešek Hana Hoffmannová a dodává: „Největší rozdíl mezi slibovaným a skutečným masným podílem jsme zjistili u Tesco Herkulesu, kterému chybělo 20 % masa. Zajímavé pro nás bylo zjištění, že celkem často výrobci nedodrželi deklaraci zhruba o 16 %, šlo o lovecké salámy Krahulík, Masokombinát Polička, šunkový salám značky Tesco a Pork Luncheon Meat Guding.“       (Čtěte na stránkách dTest)


Vědci dokázali existenci paralelních světů ..... Matematický objev, který udělala skupina vědců z Oxfordské univerzity, dokazuje, že paralelní světy skutečně existují. Samotná teorie těchto světů se objevila už v roce 1950 v USA. Její autor Hugh Everett se jejím prostřednictvím pokoušel objasnit záhady kvantové mechaniky.

V Everettově „mnohočetném“ vesmíru může vést každá nová událost k jinému výsledku. Počet možných alternativních výsledků se rovná počtu světů. Například řidič auta vidí chodce, jak mu vběhne do cesty. V první realitě se mu snaží vyhnout a sám se zabije. Ve druhé se dostane do nemocnice a přežije, ve třetí realitě zahyne chodec. Počet alternativních scénářů je nekonečný. Everettovu teorii ale vědecký svět považoval za fantastickou a nakonec upadla v zapomnění.

V Oxfordu ale nyní zjistili, že Everett se vydal správným směrem. Experimentálně prokázali, že atomové částice zaujímají nejasnou „superpozici“, ve které mohou současně rotovat různými směry, nebo se objeví ve stejnou dobu na různých místech.  Hlavním závěrem jejich objevu je, že keříčkovité struktury, které vznikají při štěpení vesmíru na paralelní verze sebe samého, objasňují pravděpodobnostní charakter v kvantové mechanice. To podle oxfordských vědců dokazuje, že žijeme v jednom z mnoha paralelních světů, a nikoli v jedinečném.       (Čtěte na stránkách ProcProto)


Pentagon Evropě: dejte nám do správy vaši suverenitu ..... Efektivní „projekce síly“ vyžaduje náležitou logistiku a dopracovaný systém dopravních komunikací, jinak se může pára Pentagonu rozfoukat ve větru: vojska nedojedou (nedoletí) do protivníka.

Proto velitel vojsk USA v Evropě generál Ben Hodges nepřestává hovícím si Evropanům říkat o rostoucí ruské agresi a nezbytnosti vytvoření „vojenského schengenu". Tanky a letouny USA se musejí cítit svobodně na území od Lisabonu po (nejlépe) Vladivostok.

Americký náčelník si myslí, že „aliance musí mít možnost přemísťovat se stejně rychle či ještě rychleji než síly Ruska, pokud chceme, aby náš potenciál zadržování byl efektivní". Podle všeho vyjadřuje nedůvěru vůči spojencům (na nějakou dobu) a navrhuje zemím a parlamentům Evropy vzdát se suverenity a dát ji do odpovědných rukou Pentagonu. Jak je ještě možné traktovat „speciální pravidla pro dopravu zbraní a nákladů přes hranice"?

© Sputnik/ Ramil Sitdikov Lavrov řekl, co Rusko navrhlo USA v boji s aktuálními hrozbami Je možné, že bleskový plán Barbarossa USA v Evropě bude někomu připadat jako fantasie, přesto ale Pentagon má v Evropě polovinu svých zahraničních základen — 350. Více než 40 z nich je majetkem USA. V těchto objektech slouží desítky tisíc vojáků, ve skladech jsou ohromné zásoby zbraní a techniky. Pokud těmto „aktivům" budou překážet národní hranice či nedokonalé dopravní cesty EU, Američané s nimi „pohnou". Zatím ale generál Hogdes navrhuje evropským spojencům dobrovolně a bez omezení zapnout zelenou na semaforech pro americká vojska — kolonialismus v odlehčené verzi.       (Čtěte na stránkách Sputnik)


Japonka zemřela z přepracování. Za měsíc měla 159 hodin přesčasů ..... Japonsko je neustále konfrontováno s důsledky své pracovní kultury. Novou diskuzi otevřelo zveřejnění výsledků vyšetřování inspekce práce o smrti 31leté Miwy Sadové. Ta zemřela už v roce 2013, ale až nyní se ukázalo, že se jednalo o smrt z přepracování. Žena odpracovala 159 hodin přesčasů za měsíc. Informoval o tom The Guardian.

Sadová pracovala jako novinářka pro japonskou televizní stanici NHK. V práci byla prakticky pořád. Za měsíc si vybrala jen dva dny volna. V roce 2013 zemřela na selhání srdce.

List zmiňuje i sebevraždu 24leté Matsuri Takahashi v roce 2015. Úřady jako příčinu označily stres z množství odpracovaných hodin. Měsíc před sebevraždou měla na 100 hodin přesčasů. „Chci umřít,“ psala přes smrtí na sociálních sítích. „Jsem psychicky i fyzicky vyřízená,“ psala v dalším.

V Japonsku nejsou sebevraždy kvůli pracovnímu vypětí výjimečné. Za rok 2015 rok ukončilo život v důsledku stresu z práce přes 2000 lidí. Další záležitostí jsou podle japonské vlády například srdeční infarkty nebo mrtvice, což jsou stavy, které mohou být také zapříčiněné extrémní prací a přetížením.       (Zdroj: Echo24)


Petice: Lithium do českých rukou ..... Jak už to tak před volbami bývá, zajímají se teď politici více o názory lidí a dokonce i častěji říkají slova a věty, které lidé rádi slyší. Je tomu tak i co se týče starosti o správné a efektivní využití nerostného bohatství naší země, které patří všem občanům a formálním vlastníkem je stát, který s ním také fakticky a právně nakládá. Nejvíce se teď v této souvislosti mluví o našem novém pokladu, zásobách Lithia. Není snad strany (ani hnutí), které by nevyjadřovalo tak či onak rozhodné odhodlání udělat vše, aby zisky z těžby a využití těchto zásob neodplynuly do světa, ale zůstaly hlavně v místě, regionu, státním rozpočtu atd. Všichni si přitom pamatujeme, jakým ostudným způsobem naložil stát a veřejné instituce, respektive konkrétní politici v minulosti s hnědým i černým uhlím, s vodou a s dalším majetkem všech občanů, kolik stovek miliard soukromých zisků to vyneslo i to, kolik z nich odplynulo v klidu do zahraničí.

A tak samozřejmě stále více lidí zajímá, jestli se tentokrát stát zachová  v souladu s tvrzením, že nerostné bohatství patří všem a jako dobrý správce tohoto majetku, nebo jestli i Lithium stihne stejný osud jako ostatní dary naší přírody.

Ale vypadá to, že politici svou pověst zřejmě nezklamou ani tentokrát. V pondělí 2. října totiž, docela v tichosti, podepsal prý ministr průmyslu a obchodu končící vlády s australskou společností European Metals Holdings Ltd. dokument s nevinným názvem „Memorandum o porozumění“. Společnost by tak prý mohla s těžbou Lithia v Krušných Horách začít v roce 2022.

Neznám celý text Memoranda (nikde jsem to nenašel), nevím tudíž ani, jakou má pro budoucnost závaznost, nevím zda, a jaké závazky obsahuje, co to znamená konkrétně. Co ale vím jistě, že je divné, když vláda, která končí, použije (nebo zneužije) dobu, která jí zbývá, kdy parlament, který ji má kontrolovat je už nefunkční a vlastně pokoutně podepíše 2 týdny před volbami cokoli, co může mít budoucí důsledky v rozsahu mnoha desítek let a mnoha stovek miliard korun a co možná už nebude možné beze škod napravit. Zvláště, když návrh koncepce státní surovinové politiky, kterou vláda schválila v polovině letošního roku jde úplně opačným směrem, než jakým jde, zdá se, memorandum.

Nebo jde přesně o to? Tedy postavit jako obvykle nejen veřejnost, ale i nový parlament a vládu před hotovou věc? A to nemluvím o tom, jestli byl takový krok ze strany zaangažovaných politiků nezištný. Přesto si myslím, že Lithium nemusí stihnout osud ostatních darů naší přírody. Je však nutné, aby si to vzala za své veřejnost, aby požadovala už teď před volbami odpovědi na takové otázky a aby přiměla novou Poslaneckou sněmovnu zabývat se tímto tématem co nejdříve a zachránit co se dá. Proto podporuji  Petici na téma Lithium do českých rukou. A vám navrhuji totéž.       (Čtěte na stránkách New World Order Opposition)


Gorila Moja i ve Španělsku napodobuje své příbuzné z Prahy ..... První v Česku narozená gorila Moja, která nyní už téměř šest let žije ve Španělsku, stále napodobuje své příbuzné z pražské zoo, se kterými vyrostla. Pořád si pamatuje, co bylo, když byla malá, řekl její bývalý chovatel Marek Ždánský. Moju v parku Cabárceno na severu země navštěvuje od jejího odchodu z Prahy každý rok, naposledy se za ní byl podívat minulý týden. Moja má čtyřletou dceru, neváhá se ale chlubit i cizím mládětem, tak jako to dřív dělala její gorilí teta v Praze.  

Ždánský přichází za téměř třináctiletou Mojou ve Španělsku vždy s běžnými návštěvníky parku a gorila ho stále poznává. Když před čtyřmi lety porodila dceru Duni, přinesla mu ji při jeho návštěvě ukázat ke sklu. "A teď sebrala to mládě té druhé samici. Chtěla něco ukázat, tak hele sice není moje, ale to nevadí," popsal její chování. Stejně to prý dřív v Praze dělala Mojina teta Shinda.

Podle Ždánského si Moja dobře pamatuje na to, jak se chovaly ostatní gorily v Praze, když byla sama mládě. "Moja se opičí. Shinda tohle dělala Mojině mámě Kijivu, a i když Moja vyrostla, tak Kijivu pak měla další mláďata a Shinda chodila a brala jí je, protože sama dlouho žádné mládě neměla," vysvětlil.       (Čtěte na stránkách Ekolist)


Psychiatr varuje před „časovanou bombou“ v Německu: „Dnešní migranti nejsou integrovatelní“ ..... Psychiatr varoval, že Německo čelí „časované bombě“ v důsledku masové migrace mladých mužů, kteří mají „šílený potenciál pro agresi“.                    

„Toto je časovaná bomba,“ prohlásil Christian Peter Dogs o rozhodnutí o otevření německých hranic, když se objevil v talkshow Petra Hanna na kanálu ZDF a vysvětlil, že psychiatrie zjistila, že temperament a osobnost lidí jsou obvykle stanoveny ve věku 12 let.

Psychiatr uvedl, že migranti se „nedají učit“ a nemohou ani „porozumět našim hodnotám“ a že výuka o tom, jak se chovat v Německu, nebude mít pravděpodobně velký vliv a dodal: „Musíte to akceptovat“.

„Existují lidí, kteří mají šílený potenciál pro agresi, protože vyrostli obklopeni válkou. Naučili se bojovat a dokonce ani neznají smysl života žít harmonicky,“ uvedl Dogs.

V epizodě show Petera Hanneho – téma „síla strachu“ – psychiatr uvedl, že největší chyba politiků, kterou nyní dělají, pokud jde o příliv migrantů, je jejich reakce na obavy voličů v této záležitosti.

Lidé nejsou „ani příliš pravicoví“, ani nic jiného, uvedl a poznamenal, že kritici hromadné migrace jsou označováni jako „špatní“ a „ultrapravicoví“, zatímco zprávy o problémech s ohledem na chování nově příchozích jsou potlačovány.

Dogs, kteří řídí psychologickou kliniku MaxGrundig v Bühlerhöhe uvedl, že lidé se „skutečně bojí a cítí se nejistě“ s tím, že jeho klinika léčí velký počet lidí trpících vážnými úzkostnými poruchami v důsledku záplavy migrantů.

„Tito lidé se cítí naprosto zrazeni politikou,“ uvedl psychiatr a zdůraznil: „Je velmi důležité, aby politici brali obavy občanů vážně, protože strach je přirozená emoce, kterou máme předem naprogramovanou a politici nás nemají vést do nebezpečí.“

Od roku 2015, kdy se na pozvání kancléřky Angely Merkelové dostalo do Německa více než milión přistěhovalců, vláda zahájila válku proti „nenávistným projevům“ online a policie prováděla nájezdy do domů lidí podezřelých ze zveřejňování kritických připomínek k migrantům na sociálních sítích.

Zákrok proti svobodnému projevu se neobešel bez kontroverze. Vláda byla kritizována poté, co bylo odhaleno její partnerství s bývalou Staci informátorkou Anettou Kahane.

Dr. Hubertus Knabe, expert na Staci a akademik, který se specializuje na komunistický politický útlak, patří mezi hlasy, které odsoudily vládu za spolupráci s Kahane, a uvedl, že není způsobilá vést nějakou pracovní skupinu pověřenou cenzurováním online projevů.       (Čtěte na stránkách Svobodné noviny)


Budapešť a Varšava pod útokem, protože se postavily do cesty Georgi Sorosovi ..... Maďarská vláda tvrdí, že konzervativní středoevropské země – zejména jejich vlastní a blízké Polsko – jsou napadány Evropskou unií, protože „stojí v cestě Georgi Sorosovi,“ miliardářskému finančníkovi a aktivistovi otevřených hranic.  

Maďaři se domnívají, že úředníci EU – kteří se setkávají se Sorosem na nejvyšší úrovni – přijali takzvaný „Sorosův plán“ pro hromadné přistěhovalectví do Evropy, včetně doporučení přijmout přibližně milión migrantů ročně a přerozdělovat je v celém bloku prostřednictvím povinného režimu kvót.

„Maďarská vláda naprosto a rozhodně odmítá každý bod „Sorosova plánu“ a pokračuje v boji proti tomu každoročně přijmout milión přistěhovalců do Evropy, demolici bezpečnostního plotu, 9 miliónům forintů, které mají být poskytnuty každému migrantovi a proti povinnému přerozdělování v rámci kvót a navíc odmítá trestání zemí střední Evropy (ze strany Evropské unie),“ uvedl Bence Tuzsonm, státní ministr pro vládní komunikaci v Maďarsku.

Sorosův mluvčí Michael Vachon nedávno prohlásil, že „tvrzení, že Soros prosazuje program importu miliónu nelegálních přistěhovalců do Evropy, je fantazie Viktora Orbána“ – ale jak zdůraznil mluvčí premiéra Orbána Dr. Zoltán Kovács, sám Soros trval na tom, že „EU musí přijmout nejméně milión uchazečů o azyl ročně v dohledné budoucnosti“ v jeho manifestu ze září 2015 o migrační krizi.

Tuzsonm uvedl, že „musí být zahájeny politické útoky proti zemím, které jsou proti imigraci“ ve službách Sorosova plánu a to jak prostřednictvím médií hlavního proudu, tak i orgánů Evropské unie – které se zavázaly zahájit řízení proti těm zemím, které nespolupracují se systémem kvót.

Tuzsomn se rovněž domnívá, že se EU pokusí zasáhnout nepokojné členské státy „tvrdými pokutami“ a že Soros tlačí na blok, aby omezil zemědělské a soudržné financování do střední Evropy.

„Vzhledem k tomu, že v této bitvě zde v Maďarsku nemůžeme počítat s opozičními stranami, vláda se opět obrací k maďarskému lidu a žádá každého, koho zajímá nezávislost a svrchovanost země a pro něhož je důležitá maďarská bezpečnost a národní kultura, aby se zúčastnil Národní konzultace o Sorosově plánu,“ dodal.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Likvidace bíle rasy v Evropě skrze islám ..... Jsou věci, ve kterých s autorem nesouhlasím, ale plně s ním souhlasím v tom, že islám a muslimové jsou nejvhodnější masou dnešní doby pro vybudování celosvětového totalitního režimu. Nedivím se tedy tomu, že v Bruselu a u snílku o světovládě je islám tak oblíben.

Naše vymírající stará Evropa byla postavena na syntéze křesťanskožidovskoantických idejí. Jako taková byla silnou, svobodnou a dynamicky se rozvíjející. Ale zápas       o svobodu člověka nezačal s nástupem osvícenství či Karla Marxe. Ten zde byl již dávno před nimi. Ovšem nebyl to ten boj těch jenž ve jménu svobody a rovnosti vyhlazovali celé národy a společenské třídy.

Byl to boj svobodomyslných jednotlivců proti tyranům a těm, kteří snili o likvidaci jednotlivce ve jménu celku. Byl to boj proti různým císařům, králům a poté oligarchům, politikům a státním úředníkům, kteří by nejraději zlikvidovali svobodného kreativního ducha Evropy, aby mohli vybudovat jednotnou socialistickokapitalistickou Evropu. A tento boj za svobodu člověka se vede i dnes proti zvrácené ideologii multikulturalismu a neomarxismu.

Věda prokázala, že v našich genech si neseme i paměť předků a možná právě proto potřebují dnešní vládcové Evropské unie a jejich kamarádičkové v zákulisí zlikvidovat naše evropské národy, protože si naše národy nesou ve své genetické paměti vzpomínky na tisíciletí trvající zápas o svobodu člověka proti tyranií. A proto si nemyslím, že dopadneme podobně, jako severoameričtí indiáni my dopadneme hůře.

Mocní stojící v zákulisí projektu Evropské unie usilují o to mít jistotu, že nepřežije žádná enkláva nějakého evropského národa z niž by jednou mohla vzejít rekonkvista proti jejich zvrácené ideologií. Až moc dobře se poučili  z chyb muslimů v středověkém Španělsku. Proto se nejspíše snaží pomoci masové migrace, šíření islámu a podpory vymírání našich národu skrze ekonomické opatření docílit zničení národa jako takového, aby na nás jednou nezůstala žádná vzpomínka.       (Čtěte na stránkách eurabia)


6.10. 2017      Šestého října 1944 překročili vojáci 1. československého armádního sboru v rámci Karpatsko Dukelské operace čs. hranici a vstoupili na území Československa. Tento den proto býval slaven jako Den československé armády.


Megatunel za 3 biliony korun pouhých 17 dní před volbami do sněmovny? Australští těžaři na poslední chvíli dostali od ministra průmyslu bianco šek na privatizaci těžby lithia pod Cínovcem! Český stát si za lithiový národní poklad řekl jenom o vytvoření nekvalifikovaných pracovních míst! ..... V České republice se v tichosti schyluje k největšímu majetkovému odklonu a privatizaci nerostných zdrojů od roku 1989. Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR totiž včera v naprosté tichosti a pouhých 17 dní před volbami v ČR do poslanecké sněmovny podepsalo v Ústí nad Labem memorandum o porozumění s australskou společností European Metals Holding, která tím dostává do ruky garanční mandát na hlubinou těžbu lithia v severočeském Cínovci [1]. Jak už jsme nedávno informovali v podrobném v článku zde, pod Cínovcem se nachází jedny z největších zásob lithia na světě za bezmála 3 biliony korun, za které by šel český státní dluh splatit dokonce dvakrát. V roli řádného hospodáře je nezbytné, aby těžbu organizoval a měl ve své dikci český stát skrze státní podnik Diamo, který by mohl případně vytvořit technologické konsorcium se zahraniční společností za výhodných podmínek pro český stát, ale samotná těžba a zpracování lithia by měla zůstat v rukách českého státu. Bohužel, v celé věci se schyluje k obrovskému odklonu a privatizaci doslova za hubičku, a to pouhých 17 dní před volbami. Honem rychle, na poslední chvíli, aby se to stihlo.

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) podepsal memorandum s Australany, protože zdůrazňuje, že toto partnerství je výhodné. Pokud se podíváme na memorandum samotné, které ještě není k dispozici na webu ministerstva, tak tam objevíme neuvěřitelné slovní obraty a konstrukce, ze kterých se doslova tají dech. Nejde totiž o smlouvu běžného typu, ale znovu a opět o memorandum o porozumění. Je to stejné jako v případě ministerstva obrany, kdy Martin Stropnický jako ministr obrany převedl v únoru t.r. na základě memoranda podepsaného s německou ministryní obrany Ursulou von der Leyen velení nad 4. brigádou z Žatce pod velení německé 10. obrněné divize Bundeswehru. Psali jsme o tom zde/a> a zde.. Nevím, jestli se jedná o projev diletantismu anebo úmyslu, ale chování české vlády ohrožuje ekonomické zájmy ČR způsobem, který balancuje na hraně vlastizrady. Pojďme si společně rozebrat, co velmi reálně hrozí České republice ve vztahu k jejím zásobám nerostného bohatství, které je majetkem nikoliv vlády ČR, ale celého lidu České republiky. Vláda musí pracovat v roli řádného hospodáře a ne dohazovače výhodných kšeftů pro cizí firmy.

Dva týdny před volbami do sněmovny dostal australský těžař bianco šek k vytěžení lithia za 3 biliony korun, zisk odteče do zahraničí        (Čtěte na stránkách AENews)

Jestli je to pravda, jsem pro obnovení trestu smrti ...


O výsledcích voleb rozhodují marketéři v pozadí ..... Volební manažeři či poradci politických stran mají na výsledky hlasování často rozhodující vliv. Letošní kampani před volbami do Poslanecké sněmovny bude dominovat internetová propagace.

Vymyslet a vyrobit produkt je jen část možného úspěchu. Záleží také na tom, aby se co nejlépe prodával. To, co platí pro zboží a služby, začalo platit i pro českou politiku.

Nejlépe propracovaný marketing má hnutí ANO. První stranou, která představila moderní kampaně, však nebylo toto uskupení. Prvenství patří TOP 09, která si už v době svého vzniku uvědomila fenomén sociálních sítí a začala na nich stavět. Dnes má na Facebooku na 100 tisíc fanoušků. Služeb zahraniční poradenské agentury poprvé využila sociální demokracie v roce 2006. Tehdy si pro kampaň najala americkou firmu Penn, Shoen & Berland, jejíž klíčový člověk Alexander Braun nyní pomáhá Andreji Babišovi.

Volební manažeři a straničtí marketéři většinou nekandidují. Nejsou na plakátech, drží se spíše v pozadí a jejich jména voličům zpravidla nic neříkají. Přesto jsou to oni, kteří rozhodují o vítězích a poražených. Vymýšlejí slogany, vizuální podobu reklamy či propagační akce. Cílem je vytvořit takový obraz partaje a jejího lídra, který přitáhne co nejvíce lidí.

Letos budou strany ještě více využívat sociální sítě a online propagaci. Kromě ANO se k tomu z parlamentních stran chystá TOP 09 a lidovci. Kampaně jsou v době chytrých telefonů zrychlené, nálady veřejnosti se častěji mění a fakta hrají stále menší roli. Internetová komunikace s voliči je navíc mnohem levnější než snaha oslovit je například prostřednictvím billboardů.

I když ČSSD cílí na své tradiční voliče, také ona chce být na sociálních sítích aktivnější. Slibuje si od toho příliv nových podporovatelů. Rodiny s dětmi, zaměstnance s nižšími příjmy a seniory hodlá oslovit klasickou, převážně kontaktní kampaní. Také komunisté plánují na svých profilech a webových stránkách přidávat více témat, která by podněcovala k diskuzi.       (Čtěte na stránkách E15)


Je to chřipka, nebo nachlazení? ..... Každý rok to přichází zhruba touto dobou. Začínáme posmrkávat a škrábání v krku nás vede k otázce, jsmeli nachlazení, nebo zda nejde o něco vážnějšího, například o chřipku. S užitečnou radou přispěchala americká spotřebitelská organizace Consumer Reports.

Abyste mohli započít úspěšnou léčbu, je důležité vědět, s čím máte tu čest. Přestože mnohé symptomy mohou být společné, s nachlazením a s chřipkou je zapotřebí se vypořádat různými způsoby.

Rozpoznejte příznaky ... Lidé často zaměňují běžné nachlazení za chřipku, protože jim některé příznaky mohou být společné a lze od nich ulevit volně prodejnými léky. Existují však mezi nimi zásadní rozdíly:

  Nápor choroby je u nachlazení postupný, u chřipky nastupuje okamžitě. Lidé s chřipkou by ihned měli omezit kontakt s ostatními, protože nákaza může mít drastický vliv na zdravotní stav u zranitelných skupin obyvatelstva, jako jsou děti, těhotné nebo senioři.

Příznaky. Bolest či škrábání v krku, ucpaný nebo „tekoucí“ nos, kašel a únava jsou projevy při nachlazení. Zimnice, suchý kašel, bolest hlavy a svalů, ucpaný nos, bolest v krku, extrémní únava a slabost provázejí chřipku.

Zvýšená teplota. U nachlazení je tělesná teplota mírně zvýšená nebo normální. Chřipku provázejí horečky kolem 38 °C a vyšší.

Závažnost. Průběh nemoci u nachlazení je mírný až střední. Chřipka představuje pro organismus větší zátěž. Pro většinu lidí však není nutné vyhledat lékaře. Antibiotika v tomto případě stejně nepomohou – chřipku způsobuje virus, nikoli bakterie.

Trvání. Nachlazení se člověk zbavuje od týdne do 10 dnů, kašel může přetrvávat i déle. Dostat se z chřipky trvá jeden až dva týdny, se slabostí se můžeme potýkat i v týdnech po vyléčení.

Snaha předcházet nachlazení nebo chřipce se jistě vyplatí, upozorňuje Consumer Reports. Mezi možnosti prevence se počítá izolace od nakažených lidí, časté mytí rukou nebo pravidelné cvičení. Proti chřipce se lze nechat každoročně očkovat u praktického lékaře.       (Čtěte na stránkách dTest)


Dědeček má čtyři manželky... Muslimská propaganda pro děti v zemi EU ..... Ve Švédsku vyšla nová dětská kniha s názvem „Dědeček má čtyři manželky“, což mj. další důkaz o normalizaci islámského mnohoženství ve Švédsku.

Kniha „Dědeček má čtyři manželky“ je určena dětem ve věku od tří do šesti let a stojí 180 švédských korun. Kniha vyšla ve švédštině a somálštině a jejím autorem je spisovatel a ilustrátor Oscar Trimbel.

„Asli nikdy nebyla v Somálsku, ale teď se tam konečně s tátou vydala, aby se setkala se svým dědečkem a všemi babičkami,“ čteme v knize.

Knížka učí v duchu práva šaría, že muslimové mohou mít více žen, ale muslimka jenom jednoho muže. Vydání takové knihy není ničím jiným, než normalizací islámského mnohoženství ve Švédsku.

Stejný autor napsal i knihu „Babička není duch“, jejímž cílem je uvyknout děti na burky. „Omar vítá svoji babičku, která pochází ze Somálska. Až bude Halloween, bude se chtít Omar přestrojit jako každé jiné dítě za ducha. Chce, aby babička šla s ním, protože může být strašidelná,“ stojí na obálce knihy.

Švédský ekonom Tino Sanadaji na Facebooku ironicky navrhl další pokračování podobných knih pro děti, mj. „Mladší sestra má devět let a vdává se“ nebo „Starší bratr byl na prázdninách v Sýrii a dali mu vlastní byt“.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)


Od rozpadu SSSR jsou Slované západními národy zotročovány. Staří Čechové měli společné předky s Rusy. NIČEHO SE ZÁPAD NEBOJÍ VÍCE NEŽ SLOVANSKÉ JEDNOTY! ..... Většina z Vás ví, že Slované přišli do Evropy v šestém století ze své původní pravlasti, která se nacházela na území mezi Odrou, Vislou a Dněprem, tedy převážně na území dnešní Ukrajiny, ale hlavně na území, kde dávno předtím, než někdo o nějaké Ukrajině vůbec kdy slyšel, vznikla Rus (později moderními historiky kvůli rozlišení od té dnešní přejmenovaná na Kyjevskou Rus). Je tedy více než jasné, že slovanské národy v Evropě mají stejné předky a praotec Čech se klidně mohl jmenovat Čechov, z čehož lze také odvodit původní název skupiny Slovanů, která zůstala pod Řípem, tedy Čechové (nikoli Češi).

Toto kulturní dědictví nesmí být zapomenuto, protože Slované jsou národem, který je ve své podstatě mnohem mírumilovnější a čestnější, než národy západní. Slované mezi sebou žili jako bratři bez válek mezi jednotlivými kmeny. Všechnu špatnost, závist a řevnivost částečně přejali teprve, když se slovanská kultura díky své expanzi do Evropy střetla s Římem a germánskými barbary.       (Čtěte na stránkách euserver)


Byla objevena nejlepší náhrada sexu ..... Vědci zjistili, že nakupování může přinášet více radosti než sex, píše New York Post s odkazem na výzkumy společnosti pro vývoj neuropočítačových rozhraní MyndPlay.

Uvádí se, že nakupující lidi můžeme rozdělit do dvou kategorií. K první patří „nadšení kupující", kteří se snaží nakupovat věci, zdůrazňující jejich individualitu. Druhou skupinu tvoří lidé, kteří chodí do obchodů pouze proto, aby se přizpůsobili svému okolí a šli s módou.

Vědci prozkoumali mozkové gama rytmy zkoumaných osob a zjistili, že 84 % kupujících první skupiny dosahuje během nákupu většího uspokojení než během sexu nebo vítězství v soutěži.

Na druhou kategorii má nakupování opačný efekt, vyvolává pouze psychickou i fyzickou únavu.        (Čtěte na stránkách Svět kolem nás)


Proč Čína nikdy neudeří na KLDR? Má k tomu své dobré důvody ..... V posledních týdnech se americká diplomacie plně soustřeďuje na dění na Korejském poloostrově a velitelé neustále zdůrazňují, že je potřeba hlavně spolupráce s Čínou, pokud si přejí mírové jednání. A Peking jim na to kývá, tedy alespoň naoko. Magazín The National Interest se blíže podíval na to, co Čína říká, ale ve skutečnosti koná jinak.

Vláda v Pekingu neustále zdůrazňuje, že nepodporuje severokorejský vývoj jaderných hlavic. Opak však může být pravdou. Čína v minulosti odmítala myšlenku nukleárního poloostrova, ale to se týkalo spíše toho, aby Američané na jihu ukryli svoji technologii. Co si týče vyzbrojování severu, tak proti tomu de facto nikdy neučinila žádný krok kromě vyjádření mezinárodního nesouhlasu.

Moskva tvrdí, že severokorejští špioni ukradli v Rusku technologii, na které potom postavili svůj jaderný program. Podle odborníků však museli mít pomoc ještě odjinud a mnozí se domnívají, že právě Čína otevřela cestu spolupráci mezi Pákistánem a KLDR. Jako vždy se snaží Peking udržet své ruce čisté, ale mimo zraky všech bude vždy dělat to, co je pro ni nejlepší.

A proč by měla být nukleární Severní Korea pro Čínu výhodou? Odborníci se domnívají, že dokud se Spojené státy a zbytek západního světa bude plně soustřeďovat na režim Pchjongjangu, pak si méně budou všímat čínských aktivit. To samozřejmě platí jen do určité míry, protože příliš problematický Kim ČongUn by se mohl čínským lídrům vymknout kontrole.       (Čtěte na stránkách EuroZprávy)


Potraviny, které pomohou zlepšit náladu ..... Za svou dosavadní pracovní éru, která mi dala kontakt s mnoha lidmi ve své nutriční poradně, kdy na základě toho, abych lidem dobře poradila a někam je nasměrovala, mi tito lidé sdělují příběhy o jejich životním stylu, denním režimu, stravování, pohybu a psychologických faktorech – starostech, problémech, ztrátách, nespokojenostech, časovém tlaku… I to je součást života a ať chceme nebo nechceme. Často tyto aspekty ovlivňují naše pocity a nálady. Naštěstí existuje spousta metod, které nám pomáhají se s těmito vlivy vyrovnat, zlepšit či je zcela odstranit.

Základem samozřejmě je začít od samotného jádra problémů – umět tyto situace zvládat, pracovat na osobnostním rozvoji, mezilidských vztazích, timemanagementu, změně životního stylu a dalších postupech, což často bývá cesta a ne „jednorázová akce“. Jednou doplňkovou možností, jak si zlepšit svou náladu, je i zvolení správné stravy a vhodných druhů potravin. Některé potraviny mají schopnost stimulovat vylučování většího množství serotoninu – hormonu dobré nálady, radosti a štěstí. Přibližně 10% z jeho celkového vyprodukovaného množství se nachází v mozku, kde tento hormon ovlivňuje pocity, emoce a chování. Tvorbu serotoninu můžeme podpořit konzumací potravin, které obsahují aminokyselinu Ltryptofan (poznámka: aminokyselina je základní stavební kámen bílkovin a Ltryptofan je jednou z těch, které si tělo neumí vytvořit a musíme je přijímat stravou). Další tvorbu serotoninu nám podpoří i příjem vitamínů B skupiny včetně kyseliny listové a hořčík. V jakých potravinách jsou tyto látky obsaženy?

Potraviny podporující pozitivní emoce:

1.)    díky obsahu tryptofanu: ořechy – především mandle, slunečnicová semínka, neloupaná rýže, banány, chřest.

2.)    díky obsahu vitamínu skupiny B (včetně kyseliny listové, která do této skupiny patří): kvasnice, celozrnné produkty, maso, polotvrdé a tvrdé sýry, luštěniny, ořechy, jáhly, listová zelenina.

3.)    díky obsahu hořčíku: banány, ořechy – opět především mandle, celozrnné výrobky, sójové výhonky, luštěniny, tmavě zelená listová zelenina, kakao.       (Čtěte na stránkách CelostniMedicina)


Sešity psaní pro I. třídu ZŠ ..... Na internetu se objevila fotografie sešitů psaní pro I.třídu ZŠ, kde se malé dětí učí podvědomě, že multikulturní svět je super. Kdo jste zažili komunismus, tak si jistě vzpomenete na to, jak byly malé děti oblbovány od malička. Jak se ovšem ukazuje, tak současné oblbování naších dětí a vnucování jím křížení lidských ras a multikulturalismu je horší než za komunismu!   

Rodič, jehož identitu z důvodu jeho bezpečí nezveřejňujeme aby se mu nezačali sluničkáří mstít a posílat na něj sociální odbor, zveřejnil níže uvedené fotografie s tímto komentářem:  "Chtěl jsem popřát dobré ráno, ale po tomhle mě to nějak nejde ..... psaní pro I.třídu ZŠ."       (Podívejte se na stránky Quintus Sertorius)

Asi se brzy dočkáme čítanek, kde se budou děti učit číst věty jako: Tatínek dnes ráno utloukl maminku, protože mu nevyprala modlicí kobereček. Hned mi ale přivedl novou. Je jí teprve 12 let.


Okrasa našich lesů Houba se špatnou pověstí ..... Muchomůrka červená, velmi nápadná a všeobecně známá houba našich lesů, má velmi špatnou pověst. Vešla do povědomí lidí jako symbol jedovatosti a zla. Snad proto, že je tak nápadná, krásná a že je i jedovatá. S její jedovatostí to však není takové, jak se dříve soudilo. Její daleko nenápadnější příbuzné jsou mnohokrát nebezpečnější. K těžkým otravám muchomůrkou červenou dochází jen zřídka. Možná i proto, že ji každý zná a k jídlu nesbírá. Roste hojně od července do listopadu v lesích všeho druhu, zejména však jehličnatých a pod břízami. Má šarlatově červený klobouk posázený bílými strupy, které se deštěm smývají. Lupeny jsou bílé, husté, třeň je bílý a má bílý prsten, který v mládí spojuje okraj klobouku a kryje lupeny pod ním. Dole je třeň hlízovitě ztluštělý, se soustředěnými kroužky bradavek, které jsou zbytkem plachetky obalující v mládí celou houbu.

Muchomůrka červená obsahuje toxické látky, zejména muscarin, který působí opojně jedovatě. U nás tuto houbu lidé před lety používali k hubení much. Kousky klobouku této muchomůrky namáčeli do mléka. Bohužel, neotrávily se přitom jenom mouchy, ale velmi často i domácí zvířata, zejména kočky. Třeně houby, které obsahují méně toxických látek, byly kdysi zneužívány též k falšování sušených hřibů. Otrava touto muchomůrkou se projevuje záhy po požití a při včasném zásahu lékaře nemusí mít tragické důsledky. Jedovatá je i muchomůrka královská, která se muchomůrce červené dosti podobá.

Víte, že v záznamech z roku 1762 jsou údaje o tom, že na Sibiři domorodci při slavnostech pili odvar z dušených muchomůrek červených, nebo z nich byl připraven jakýsi salát? Po požití nastával stav podobný alkoholickému opojení. Psychický účinek spočíval v silném vzrušení, přičemž se ztrácel pojem o velikosti a tvaru předmětů a věci se jevily v zelených barvách. V Mexiku roste podobná muchomůrka Amanita mexicana. Domorodci ji pojídají s medem a zapíjejí kakaem hned zrána.        (Zdroj:Doplněk)


5.10. 2017      Dnes slavíme Mezinárodní den učitelů; ten byl vyhlášen v roce 1994 na konferenci UNESCO.
Poslední letošní letní Úplněk nastane dnes ve 20:40 LČ.


Nová střecha hlavního nádraží v Praze se prodražila o 127 milionů, přesto do haly zatéká ..... Správa železniční dopravní cesty dokončila rekonstrukci střechy hlavního nádraží v Praze. Ačkoliv se oprava probíhající od února 2015 proti původním předpokladům prodražila o 127 milionů korun na celkových 690 milionů, do haly zatéká.

Pravděpodobné prodražení stavby SŽDC připouštěla už v létě 2015 zhruba půl roku po zahájení stavebních prací. Tehdy ale uváděla, že se zvýšené náklady budou pohybovat v řádu desítek milionů korun. Zhotovitelem stavby byly společnosti Metrostav a Prominecon.CZ.

„U rekonstrukcí je hrozně těžké určovat cenu. Až při jejich zahájení zjistíte, jaký je konečný rozsah prací. Cenový nárůst mě nepřekvapuje a nepřijde mi nepřiměřený,“ řekl po slavnostním zakončení ministr dopravy Dan Ťok (ANO) s tím, že je velmi důležité, aby se občané za své industriální památky nemuseli stydět.

Rekonstrukce haly však není bez vady – skrz střechu v některých místech protéká voda, při dešti se tak pod obloukovou konstrukcí klenoucí se nad prvním až čtvrtým nástupištěm vytvářejí louže.

„Památkáři chtěli, aby byly během oprav zachovány stejné technologické postupy jako před sto lety. Zasklívání probíhalo ručně a se stejným tmelícím systémem. Musí se to přetmelit,“ zkonstatoval náměstek generálního ředitele SŽDC pro modernizaci dráhy Mojmír Nejezchleb s tím, že by mělo být definitivně hotovo v květnu příštího roku, přičemž v ideálním případě poslouží minimálně dalších deset let.       (Čtěte na stránkách E15)

Ach jo ... zase památkáři dělají dusno ... už chápu, proč je to průsvitné zastřešení nad nástupišti 5,6 a 7 tak úděsně špinavé, že je pod ním tma i v poledne je to HISTORICKÁ špína, památkově chráněná. Totéž se asi týká i podlah nástupišť. Občas je zametou, ale že by to někdy umyli? Zase je to asi památkově chráněno. No fuj, ale kdo na to má koukat?


Ptáci sbírají vajgly do hnízd záměrně, jejich pach je chrání ..... Ptáci cigaretové špačky nesbírají jako dobrý stavební materiál. Přínosný je pro ně hlavně specifický pach, který z nich vychází. Ten totiž příliš nevoní parazitům. Před několika lety to zjistil mexický vědec SuárezRodríguez. Tehdy se podařilo prokázat, že hnízda s nedopalky cigaret obsahují méně parazitů než ty bez nich. Nikotin působí jako repelent zejména na roztoče a další hmyzí návštěvníky.

V posledních době se vědci z Mexické národní autonomní univerzity snažili přijít na to, jestli si ptáci vybírají vykouřené cigarety proto, aby odpudili parazity nebo prostě jen proto, že je jich všude spousta. 

Ukázalo se, že třeba vrabci se zaměřují hlavně na filtr. Z papírového obalu vyklovou bavlněnou výplň a tu pak zabudují do hnízda.

Aby výzkumníci Monserrat Suárez Rodríguez a Constantin Marcías Garcia potvrdili hypotézu, že nejde o náhodu, připravili experiment, při kterém sledovali 32 párů hýlů mexických. Ještě než ptáci snesli vajíčka, vědci jim z hnízd vyndali měkkou vystýlku a nahradili ji trochou plsti s kusy rostlinného materiálu, který ptáci běžně využívají. Zároveň do některých z nich přidali klíšťata. Do deseti hnízd sedmdesát živých klíšťat, do dalších deseti hnízd umístili sedmdesát mrtvých klíšťat a do zbylých dvanácti žádné parazity nedali. 

Později vědci prozkoumali kolika nedopalky si hýlové dodatečně hnízda vystlali a ukázalo se, že v hnízdech, kam vědci dali klíšťata mrtvá nebo je nechali zcela bez klíšťat, nebyl jediný cigaretový špaček. Zato v každém hnízdě s klíšťaty našli v průměru jeden a čtvrt nedopalku. Na základě tohoto pokusu se odborníci domnívají, že se použitím odhozených nedopalků ptáci snaží odradit parazity a zajistit tak ptáčatům větší šanci na přežití.         (Zdroj: ČR Plus)


Kosmonauti, kteří viděli mimozemšťany ..... V současné době jsou na světě stovky, možná tisíce lidí, kteří viděli ETV (UFO). Oficiální věda se tím ale nezabývá. Záhadné objekty měli ovšem možnost vidět i kosmonauti, kterým věřit můžeme.

Příběh, který nám vyprávěl generálplukovník letectva Vladimir Kovaljonok, se odehrál 5. května 1981 kolem 18:00. Tehdy přelétala kosmická stanice Saljut 6, k jejíž posádce patřil i Kovaljonok, nad jižní Afrikou ve směru k Indickému oceánu. Když kosmonaut zakončil předepsané gymnastické cvičení a podíval se průzorem, spatřil nedaleko stanice neznámý objekt.

Ve vesmíru je téměř nemožné odhadnout pouhým okem rozměry a vzdálenosti. Pozorovateli se může zdát, že se dívá na menší předmět, který je velmi blízko, přitom se ale jedná o gigantický objekt hodně vzdálený, a naopak. Ať to již bylo, jak chtělo, každopádně se v zorném poli nacházelo cosi podivného./p>

NNeobvyklý předmět měl elipsoidní tvar, letěl souběžně se stanicí a stejným směrem; nepřibližoval se, ani se nevzdaloval. Přitom zřejmě ještě rotoval ve směru pohybu – jakoby se kutálel po neviditelné pěšině, „položené“ ve vesmíru.

Kosmonauta najednou oslepil záblesk jasně žlutého světla, který vypadal jako nehlučný výbuch, a objekt se proměnil v zlatavou třpytivou kouli. Byl to nádherný pohled. Ukázalo se ovšem, že to byl jenom začátek. Po jedné až dvou vteřinách došlo v zorném poli zřejmě znovu k takovému výbuchu, protože Kovaljonok uviděl další stejnou zlatistou kouli. Poté se objevil oblak dýmu, který zakrátko také nabyl kulovitého tvaru.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Proč se Amerika chová tak bláznivě ..... Od Američanů se žádá, aby spolknuli sbírku nesmírně vážných obvinění, s nepřekonatelně nebezpečnými důsledky, že jsou "ve válce" s další jadernou velmocí. Jsou založena na úžasně slabých důkazech poskytnutých známými lháři a manipulátory ... Americká moc pracuje na výrobě podpory pro eskalaci s Ruskem ... aby zabránila nárůstu jakékoli globální moci, která by mohla oslabit hegemonii americké plutokracie. Mnoho Američanů, se kterými jsem se setkala  při sdílení mých protiválečných informací, říkalo "Jo, souhlasím, že válka je špatná a my jsme udělali nějaké hrozné věci ... ale pokud bude mít svět sílu, která řídí jeho záležitosti, raději by to měla být Amerika. "

     Žádná protiválečná filozofie není úplná, pokud se přímo nezabývá touto základní otázkou. Pokud chcete, aby Amerika zůstala světovým lídrem a současně chcete, aby přestala s nekonečnými válkami založenými na lžích, nejste proti válce, jste bezkoncepční, roztomile marný politický nedouk, který sdílí ideály se sociálními médii s přátelskými nálepkami, ale nic za nimi není. Nechcete, aby se zabíjení zastavilo, chcete jen vypadat jako někdo, kdo chce, aby zabíjení přestalo. Ale to se nemůže stát, dokud americký lid žije ve strachu ze zbytku světa. Pokud chcete mír, budete muset v určitém okamžiku nechat svět spravovat své záležitosti. V Americe nedojde k pokroku mírového hnutí, dokud se to nestane.       (Zdroj: Co nemáte vědět)


Kdyby si nevšiml nenápadného detailu, mohli mu z bankovního účtu ukrást všechny peníze. To se může stát každému ..... Většina z nás má alespoň jednu platební kartu. Každý z nás potřebuje občas použít bankomat a pro zloděje je to ideální místo, aby nás mohl okrást. Jedná se o usnadnění přístupu k našim údajům a našemu účtu. Přečtěte si, jak se chránit před skimmerem a jak může vypadat.

Skimmer je speciální zařízení, které vypadá jako běžná část bankomatu a získává informace z magnetických proužků na platební kartě. Většinou se toto zařízení nachází na místě, do kterého kartu vložíme. O několik vteřin později má zloděj přístup k našemu účtu… Jak se chránit?

Nejjednodušší způsob je se přesvědčit, jestli se čtečka karet nehýbe a je dobře umístěna na svém místě. Pokud máte pocit, že není umístěna správně, bankomat nepoužívejte a okamžitě kontaktujte zaměstnance banky! Také je dobré vědět, že kolem čtečky karet nejsou nikdy stopy po lepidle.        (Čtěte na stránkách Svět kolem nás)


Jsou Slovani skutečně našimi předky? Odpověď vás překvapí! ..... Spousta lidí se domnívá, že našimi předky jsou Slovani a také se k nim hlásíme. Co když naše DNA tvoří i další národy? Původ moderních Čechů nám objasňují především genetické výzkumy. 

Ze třetiny Slovan, ze třetiny Germán ... Z výzkumu víme, že se na území České republiky vyskytuje u 34 % procent mužů „slovanská“ haploskupina R1a, která je obvyklá u východoevropanů a zasahuje až do Indie. Překvapivé ale je, že ještě více Čechů (necelých 36 %) má západoevropskou skupinu R1b. Tato mutace se nejvíce vyskytuje v Anglii, Španělsku nebo Francii.

Z otce na syna, z matky na dceru ... Znamená to tedy, že jsme z 1/3 potomci Slovanů a z více než 1/3 potomky Germánů a Keltů? Tak jednoduché to být nemusí. Zmíněný výzkum pomocí haploskupin se totiž může provádět pouze na mužích – dědí se totiž výlučně z otce na syna, protože se nacházejí na pohlavním chromozomu Y, které samozřejmě u žen nejsou. Výzkum pomocí haploskupin se dá určit pouze podle mužských potomků.

Geny z dob lovců mamutů ... U ženských linií se proto pro výzkum využívá jiná metoda, tzv. mitochondriální DNA (mDNA). Ta se dědí pouze po mateřské linii. Znamená to, že mDNA dcery je stejná jako mDNA její matky a tak dál a dál proti proudu času. Při výzkumu mDNA, který se prováděl po celé Evropě, se ale ukázalo, že většina Evropanů (a tedy i my Češi) má tyto „mateřské“ geny velice často ještě z dob lovců mamutů. Jak je to možné?

Čím tmavší červená barva, tím větší je dnes v populaci zastoupení slovanské DNA haploskupiny R1a.

Muži padli, ženy žily s vítězi ... Během velkých přesunů obyvatel, jakým bylo například stěhování národů, byli totiž v pohybu hlavně muži. Část žen vůbec neodešla z domovů, další zemřely na cestě. Když pak nově příchozí došli do „země zaslíbené“, většinou je čekal krutý střet s místním obyvatelstvem. A zatímco muži často padli, ženy obvykle přežily a staly se družkami vítězů. Proto nám ženské a mužské rodové linie občas ukazují každá něco jiného.       (Čtěte na stránkách EpochaPlus)


Příroda už nás nebaví. Mizí z filmů, písní i literatury ..... To, jak často hovoříme, píšeme nebo mluvíme o přírodě, respektive jak často používáme termíny přírodu popisující, dokládá hloubku našeho vztahu k ní. Je tedy pravdou, že jsme svědky ztráty vlastního kontaktu s přírodou? Tématem se zabývá časopis Perspectives on Psychological Science.  

Zajímavá „přírodovědecká“ studie nemusí stát miliony a vlastně ji můžete realizovat víceméně jen z pohodlí své kanceláře od počítače. Právě tak pracovala docentka Selin Kesebirová z londýnské Business School. Byť její hlavní badatelskou činnost představuje studium organizačního chování a módní témata jako gender, morálka či nerovnost, její poslední práce uveřejněná v žurnálu Perspectives in Psychological Science trefila do černého. Zaměřila se totiž na empirické zhodnocení toho, zda lidé „coby celistvá civilizace opravdu postupně ztrácíme kontakt s přírodou“. A byť toto tvrzení patří ke standardnímu kánonu všech ochránců přírody, skutečný doklad o něm stále chyběl. Kesebirová tedy sesbírala a vyhodnotila materiál, který tento smutný fakt potvrzuje. Zdrojem dat se jí staly „lidské kulturní odkazy“, především texty písní, filmů a knih, vytvořené za poslední desítky let. Na základě dlouhodobého vývoje v nich užitých slov pak zjistila, že přírodě se opravdu kulturně vzdalujeme.       (Čtěte na stránkách Ekolist)


V souhvězdí Štíra se nachází diamant, je větší než celá Země ..... Je to nezměrné bohatství, které lze vidět i pouhým okem. Planeta Cancrie 55 je vzdálena 40 světelných let od Země. Byla objevena už v roce 2003 a je to opravdu podivuhodné vesmírné těleso.

reklama

Teplota na povrchu planety je 2700 stupňů Celsia. Je dvakrát větší než naše Země a její podstatnou část tvoří diamant, říká se jí proto Diamantová planeta. Kromě diamantu se na povrchu nachází také menší množství vody, která existuje v tzv. superkritickém tekutém stavu. Podobných diamantových planet už bylo objeveno více, tahle je ale první, která obíhá kolem hvězdy podobné našemu Slunci. Vesmír je tedy plný nezměrného bohatství, bohužel lidé nemají žádnou možnost, jak se k němu dostat. I kdyby se podařilo k planetě doletět, nikdy by se nepodařilo na ní přistát, každá vesmírná loď by se okamžitě roztavila. Diamanty tak bohužel budeme muset dále hledat jen tady u nás na Zemi.        (Čtěte na stránkách extraStory)


Plasty mohou být smrtelné – jak si poradit a obejít se bez nich ..... Láhev a taška ... Pro většinu mořských želv jsou medúzy velice oblíbenou potravou. Je v tom ale jeden háček: želvy nepoznají rozdíl mezi medúzou a plovoucím plastovým sáčkem. Tato zdánlivě drobná chyba je pro ně ale často smrtelná. Plastové sáčky, které želvě zaplní žaludek, vytváří vzduchové kapsy a želvu nadnáší. Nemůže se pak potápět do hloubky za potravou, plavat ani jíst – a pomalu umírá. Toto je jen jeden z mnoha tragických důsledků plastového znečištění.

Zástupci Greenpeace si uvědomili, jaký dopad má zvýšená výroba plastických hmot, která se šíří zhruba v posledních 10 letech. A protože ne každý si uvědomuje svoji odpovědnost vůči životnímu prostředí, začali ochránci začali aktivně upozorňovat na tento jev.

„Boj s plastovým odpadem nikdo nemůže vyhrát sám a neměli bychom nechávat řešení tohoto problému jen na spotřebitelích,“ sdělují Greenpeace. „Společnosti, které vyrábějí tuny plastů na jedno použití, musí převzít zodpovědnost a řešit problém tam, kde vzniká ve vlastní produkci.“

Omezit množství jednorázových plastů může každý z nás. Jak ale začít, aby byl dopad co největší, nejrychlejší a nejjednodušší? Odpovědí jsou dvě slova: Láhev a taška. Láhev a taška jsou věci naší denní potřeby.

Láhev ... Jak zmínil například Český rozhlas, každou minutu se na světě prodá jeden milion plastových lahví. Co je nejčastěji jejich obsahem? Paradoxní na tom je, že z velké části je to obyčejná voda.   A nahradit plastovou lahev je přitom tak jednoduché. Stačí koupit nerezovou lahev na cesty, džbán nebo hrníček do práce a lahev na sport.

Máteli strach, že kohoutková voda není dostatečně kvalitní, jsou vaše obavy zbytečné. Kohoutková voda je kontrolována častěji než voda balená. Je čerstvá – nebyla skladována měsíce ve skladech před prodejem. Balená voda je navíc asi 500x dražší. Koupí balené vody platíte prakticky jen za obal a reklamu.

Taška ... Od 1. ledna 2018 bude v ČR platit nový zákon, který zakazuje obchodníkům plastové tašky nabízet zadarmo. Účinnost? Například ve Velké Británii zavedení minimálního poplatku pěti pencí za plastovou tašku snížilo jejich spotřebu o neuvěřitelných 85%! I tak je ale důležité si uvědomit, že nejšetrnější plast je ten, který se nevyrobí. A to se týká i plastových tašek za korunu. Jak se jich tedy zbavit? Noste tašku vlastní.       (Čtěte na stránkách Velká Epocha)


Burčák: Zázračný lék v lahvi ..... Označením “burčák” se může honosit pouze výrobek z hroznů pocházejících z České republiky. Tento mimořádně oblíbený nápoj je vlastně částečně zkvašeným moštem, který mimo své specifické chuti vyniká i blahodárnými účinky pro naše tělo. 

Burčák obsahuje mimo přirozených cukrů i vitamín B a stopové prvky, jako je železo či zinek. Jeho pitím do sebe dostáváme látky prospěšné zejména pro naše zažívání, srdce, vlasy, nehty a pokožku. Je ovšem nutné pít ho pouze s mírou, jinak se mohou dostavit silné bolesti hlavy a průjem. Škodu by mohl ve větším množství napáchat i cukr, kterého je v burčáku značné množství.

Dobrou zprávou zejména pro něžné pohlaví je i skutečnost, že burčák napomáhá s odbouráváním tuků. Pokud ovšem nechceme, aby se všechna pozitiva změnila v pravý opak, je vhodné nepřekračovat denní dávku, které je asi 2 decilitry tohoto alkoholu denně.

Zrádnost burčáku spočívá zejména v jeho chuti a až v 7 % alkoholu. Burčák svou chutí připomíná spíše nealkoholickou hroznovou šťávu a řada lidí tak při jeho pití ztrácí kontrolu, což může samozřejmě vyústit v celou řadu nepříjemností…       (Čtěte 21@století)


4.10. 2017      Čtvrtého října roku 1226 zemřel františkánský mnich Sv. František z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Právě proto se na tento den stanovil Mezinárodní den zvířat. Každý páníček by si měl uvědomit nutnost péče o svého mazlíčka jako je například strava a pohyb. Tento den by nás také měl vést k zamyšlení, zdali si zvíře vůbec máme pořídít; zda mu můžeme věnovat dostatek času a péče.


Byl objeven gen řídící vnitřní hodiny každého z nás ..... Letošním nobelistům za medicínu se podařilo izolovat a prozkoumat gen, který je zodpovědný za fungování běžných denních biorytmů (24 hodinový tzv. cirkadiánní biorytmus). Tedy jak naše tělo, ale i zvířata a rostliny reagují na střídání dne a noci.  V čem byl objev tak unikátní?... Již před několika tisíciletími si byli lidé vědomi, že všechno živé se řídí biologickými hodinami. V 18. století francouzský vědec  Jean Jacques d’Ortous de Mairan provedl pokus na rostlině jménem citlivka. Ta ráno rozevírá listy a večer je zase sklápí. Po přemístění rostlin do temné místnosti pozoroval, že citlivky se chovají stejně. Tím tedy dokázal, že biorytmus rostlin je vnitřně nastaven a není potřeba přímé působení slunečního záření.

Jak spí octomilky? ... Další důležitý objev učinili koncem dvacátého století  vědec  Seymour Benzer a jeho student Ronald Konopka. Dokázali najít gen a pozorovat, jak některé genové mutace ovlivňují cirkadiánní biorytmus u octomilek.  Letošním americkým nobelistům se podařilo izolovat gen, který řídí běžný denní biologický rytmus. Na octomilkách vyzkoumali, jak se na základě tohoto genu vytváří v buňce bílkovina, která se během noci akumuluje a během dne se pak znovu rozkládá.

Nobelovu cenu za medicínu obdrželi Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash a Michael W. Young,  kteří se výzkumem biologických rytmů, které se periodicky opakují (chronobiologie), zabývají již řadu let. Každý více buněčný organizmus se řídí biologickými hodinami, které jsou dané otáčením planet. Upravují denní cyklus jako je spánek, přijímání potravy, ale třeba i dobu, kdy je naše odolnost vůči stresu nejvyšší.  Díky ocenění se z chronobiologie stává prestižní obor, který mimo jiné pomáhá v léčbě civilizačních chorob.  Například konkrétní výzkum, který provedl jeden z nobelistů, prokázal vliv nočních směn na rozvoj roztroušené sklerózy.       (Zdroj: 21@století)


Kritická fáze v dodávkách másla, udávání jako základ veřejné kontroly ..... Bohuslavu Sobotkovi a jeho marxleninské úderce zvané Vláda ČR stačilo pouhé jedno volební období, aby do Česka v roce 2017 vrátili reálný socialismus. Šli na to osvědčenou cestou mixu zhroucení plánovaného hospodářství a všudypřítomného státního čenichání a občanského bonzování. Gratulujeme. Nyní k některým uvedeným jevům podrobněji.

Situace kolem dodávek másla dostoupila do kritické fáze. Tedy jak pro koho. Skupina osob v jednom z pražských supermarketů využila krátkodobé slevy k tomu, aby si připomněla adrenalinové zážitky z komunistických sámošek, když náhodou přivezli toaletní papír, dámské vložky nebo vepřová játra. A Bohuslavu Sobotkovi to dalo příležitost nám všem připomenout, kdo je tady premiér a jaký že je to pašák.

„Ceny másla dramaticky rostou. Požádal jsem v pondělí ministra financí, aby zahájil cenovou kontrolu a prošetřil, zda nedochází k neférovým praktikám, které ženou ceny másla nahoru.“ (premiér Bohuslav Sobotka na twitteru, 27. září)

O dva dny později ještě Sobotka dodal, že prudké zvýšení cen mléčných výrobků je vážný problém, který zasahuje sociálně citlivé skupiny lidí, jako jsou důchodci a rodiny s dětmi. Což je při předpokládatelné spotřebě másla v rodinách v horším případě čistá lež, v lepším obyčejná socialistická manipulace. Skutečný důvod, proč se Sobotka, který se jinak poslední dobou věnuje spíš pojídání meruňkových knedlíků na jižní Moravě, náhle do věci vložil, najdeme v další části jeho vyjádření.

„Spotřebitelé si zaslouží informaci o tom, kde končí hlavní zisky ze zdražení másla.“ ... No – nezaslouží, že ano. Nic jim do toho není. Dokonce je to tak, že kdyby na to měli spotřebitelé právo, zmínil by to nějaký zákon. Je to od Sobotky čistý „antiBabiš“ pokus, jak udělat z másla volební komoditu. Když už jsme u těch předvolebních taháků: Už Sobotka vyjednal ty levné mobilní tarify, jak slíbil v polovině února?

K reálnému socialismu samozřejmě neodmyslitelně patří i udávání jako základ veřejné kontroly. Úřady po celém Česku obdržely od ledna už 640 stížností na znečišťování ovzduší. Většinu podali dobří sousedé.

„Ve 388 případech zaslaly úřady žádost o doložení dokladu o provedení povinné revize technického stavu kotlů včetně upozornění na následnou možnost provedení kontroly na místě. V 96 případech pak došlo k samotné fyzické kontrole provozu kotlů přímo v domácnosti.“       (Čtěte na stránkách INFO.cz)


Další test potvrdil rozdíly v kvalitě potravin v Rakousku a v SR ..... Druhý slovenský test prokázal u téměř poloviny zkoumaných potravinářských výrobků výraznější rozdíly v kvalitě produktů prodávaných pod stejným názvem a stejnou značkou na Slovensku a v Rakousku. Malé rozdíly byly zjištěny u další třetiny výrobků. Novinářům to dnes řekla slovenská ministryně zemědělství Gabriela Matečná.

Slovenští potravinoví inspektoři koupili stejné potraviny ve Vídni a také v Bratislavě a v nedalekém Senci. Do srovnání zahrnuli 33 produktů, jako například výrobky z mléka, masa, dále nápoje či mraženou pizzu.

Pouze u šesti testovaných výrobků z Rakouska a Slovenska analýza nezjistila žádné rozdíly. Malé rozdíly inspektoři odhalili u dalších 11 produktů a značné rozdíly až u 16 výrobků. Podle výsledků testů je ve srovnání s Rakouskem na Slovensku například prodávána šunka s nižším obsahem masa a vyšším obsahem soli, dále rybí prsty s nižším podílem rybího masa a slazené nápoje s obsahem glukózofruktózového sirupu místo cukru. Na Slovensku byly kvalitnější než v Rakousku ze zkoumaných výrobků jen kešu ořechy.

"Máme (v EU) jednotný trh. Vytváříme občany druhé kategorie. Slovenská republika se zasazuje o to, aby takovýto občan neexistoval. Chceme, aby pod stejnou značkou byl stejný obsah," řekla Matečná o rozdílném složení potravin. Na rozdílnou kvalitu potravin prodávaných v Rakousku a na Slovensku poukázal i první test, který před časem uskutečnily slovenské úřady.       (Čtěte na stránkách Agris)


Kalifornská města žalují ropné giganty. Žádají miliardy na boj s následky klimatických změn ..... Kalifornská města San Francisco a Oakland podala v minulém týdnu k soudu žaloby proti pěti velkým olejářským společnostem. Viní je z podílu na akceleraci změny klimatu, což má za následek zvyšující se hladinu oceánu. Pacifik se tak stává bezprostřední hrozbou pro obyvatele sanfranciské zátoky a obě města budou muset v příštích letech vynaložit značné sumy na stavbu protizáplavových zdí. Proto žádají firmy přezdívané jako „Big Oil“ o odškodnění a výrazný finanční příspěvek na realizaci těchto adaptačních opatření.

„Ropné společnosti již delší dobu ví o důsledcích svého počínání pro klimatickou změnu a přesto pokračovaly v generování zisku na úkor obyvatel našeho města. Dávno znají pravdu – stejně jako tabákový průmysl o škodlivosti kouření,“ zdůrazňuje státní zástupkyně Oaklandu Barbara Parkerová a věří v analogii s procesy vedenými v minulosti proti tabákovým firmám, které skončily úspěchem žalující strany.

Pětice ropných gigantů – Chevron, ExxonMobil, BP, Royal Dutch Shell a ConocoPhillips – je viněna z toho, že její členové „vědomě a bezohledně vytvářely stále trvající veřejnou škodu, která nyní i v budoucnosti představuje ohrožení pro životy lidí i jejich majetek,“ tvrdí žaloba.

Subjekty hnané k zodpovědnosti považují žaloby za neopodstatněné. „Poslouží to jen speciálním zájmům a bude to na úkor ekonomických priorit,“ vyjádřila se mluvčí Chevronu Melissa Ritchieová. Podobné žaloby se nicméně rozmáhají po celých Spojených státech. Prokurátoři ve státech New York a Massachusetts například vyšetřují společnost ExxonMobil za údajné manipulování s fakty předkládanými investorům, v nichž byla záměrně dezinterpretována rizika spojená s projevy klimatické změny.

Kalifornie v čele odporu ... ová administrativa v Bílém domě dala po svém nástupu brzy najevo, že se k uhelné a olejářské lobby bude chovat mnohem přívětivějším způsobem než za časů Baracka Obamy. Jeho klimatický odkaz – plán zaměřený na celonárodní snižování emisí oxidu uhličitého (tzv. Clean Power Plan), silné pravomoce Federální agentury pro ochranu životního prostředí či dojednání Pařížské klimatické dohody – se Trump a spol. rozhodli brutálně atakovat.       (Čtěte na stránkách ČT24)


Masakr, kam se podíváš. Kde to bude zítra? Ale podle médií není život jako život ..... Po masakru v Barceloně, masakr v Las Vegas. Pokud si snad někdo myslí, že jde o srovnávání nesrovnatelného, mýlí se. V obou těchto šílených událostech, které v odstupem několika hodin zalomcovaly (vůči násilí téměř již lhostejným) západním světem, je bohužel mnoho společného. A obé patří do stále častější kategorie: Neuvěřitelné se opět stalo skutečností.

Současně je však třeba hned na začátku vše přece jen trochu relativizovat. Jen abychom si v každé chvíli uvědomovali, v čem to dnes skutečně žijeme – a nepřijali nebezpečnou metodu „mediálního diktátu vnímání“: Jednu hrůzu (a její význam) zakryje vzápětí jiná, ještě větší. Všechno totiž souvisí se vším.

Masakr, kam se podíváš

Média, zvláště pak televize, dnes obratem přeladí: Hlavní zprávou se stane krvavá noc v Las Vegas. Oddechnou si, že krvavý den v Barceloně se dostane na pátou až desátou „příčku“. Zdánlivě důvodně. Většině lidí připadá logické, že nejméně padesátka „popravených“ a stovky zraněných v Nevadě jsou nesrovnatelné se stovkami zmlácených a střelbou zraněných v Katalánsku.

Zvláště když „autorem“ útoku na desetitisíce návštěvníků koncertu country v Las Vegas hudby byl pravděpodobně „osamělý vlk“ – jakýsi čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock. Zatímco v Barceloně útočila na statisíce účastníků referenda španělská vláda, zosobněná jejím premiérem, dvaašedesátiletým lidovcem Mariano Rajoyem. Zvláště když první bude nyní nejspíš vydáváno za bezdůvodné vraždění „psychicky narušeného“, zatímco druhé za „politickou půtku“. Ve skutečnosti jde v obou případech o teror jako vyšitý.

Ostatně k úplnému obrázku je také dobré si připomenout, že téměř současně v kanadském Edmontonu zaútočil nožem muslimský terorista s vlajkou Islámského státu na policistu, a pak se pokusil vjet s autem do davu lidí. A téměř současně u nádraží v jihofrancouzské Marseille jiný muslim s výkřikem „Alláhu akbar!“ nožem zavraždil dvě mladé ženy. Vojáci ho poté zastřelili. K útoku se přihlásil Islámský stát. Už je to prostě „normálka“. Vraždění a násilí, kam se podíváš. 

Přesto teď bude střelec z Las Vegas „hlavní hvězdou“ mediálního obrazu naší reality. Je přece z Ameriky, největší a nejdokonalejší světové demokracie. Vzoru pro všechny – ať se jim to líbí, nebo ne. Kdyby nějaký sebevražedný muslim zabil osmdesát či sto lidí v Iráku, Sýrii, Afghánistánu a spol., nebo kdyby Muslimské bratrstvo vyvraždilo v Egyptě dalších pár desítek koptských křesťanů – proběhlo by to zprávami s prakticky nulovým zájmem.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)


Po brutálním zásahu španělských policistů se stalo něco nečekaného, na ochranu lidí se postavili hasiči ..... Potýčky španielskej polície so sympatizantami nedeľného referenda o nezávislosti Katalánska prinieslo stovky zranených.

Aby pred čiernymi ťažkoodencami v Barcelone ľudí v dave obránili, postavili sa na ich ochranu katalánski hasiči, teda “žlté helmy proti čiernym helmám”.

...

Podľa českých Lidoviek, citujúc Sunday Express, hasiči už v stredu sľúbili miestnym občanom, že počas plánovaného zásahu španielskej polície, ktorá mala za úlohu zabrániť hlasovaniu v katalánskom referende, zaistia pokojný priebeh voľby.

A tak hasičov pred bránou univerzity, kde zaujali pozície, povzbudoval dav známym heslom zo španielskej občianskej vojny z 30. rokov “No pasarán (Neprejdú)”, ako o tom napísal britský ľavicový novinár Paul Mason k snímke pred jednou z improvizovaných volebných miestností.

Hasiči si navzájom preplietli ruky a spojili sa do ľudskej bariéry, ktorá chránila voličov pred tvrdými údermi obuškov policajtov. Tí príliš nerozlišovali, kto je kto, takže aj nejednému hasičovi sa ušiel silný úder.

No vo väčšine platilo, že ak policajti zazreli voči sebe “vlastných kolegov” hasičov, nezakročili už násilne. Napríklad v Sant Pere na predmestí Barcelony sa policajti pokúšali dostať sa do volebných miestností ešte pred oficiálnym začiatkom referenda, ale davy im pred vchodmi zabránili vstúpiť a za potlesku sa policajti nakoniec rozhodli ustúpiť.

“Nepoužijeme sily, aby sme vstúpili, ale po celý deň zostaneme vonku pre prípad, ak by sa nám to predsa len podarilo,” povedal pre agentúru Reuters policajt, ktorý si neprial byť menovaný.

Na rozdiel od policajtov bol však postoj členov takzvanej civilnej gardy nekompromisný a tvrdý.        (Zdroj: AC24)


Na Merkuru je mnohem více ledu, než se předpokládalo ..... Rozpálený povrch Merkuru se zdá být nepravděpodobným místem pro nalezení ledu, avšak vědci v průběhu posledních tří desetiletí prohlašují, že se voda ve zmrzlém stavu na první planetě od Slunce nachází, a to ukrytá na dnech kráterů, které jsou trvale ponořené do stínu před spalujícími slunečními paprsky. Z nové studie, kterou vypracovali vědečtí pracovníci pod vedením vědců z Brown University, vyplývá, že na povrchu planety Merkur může existovat mnohem více ledu, než se donedávna předpokládalo.

Studie publikovaná v časopise Geophysical Research Letters doplňuje další tři nová místa v seznamu kráterů v okolí severního pólu planety, která se jeví jako velké oblasti na povrchu s ukrytými depozity vodního ledu. Avšak kromě toho k těmto velkým zásobárnám ledu vědci rovněž představili důkazy, že depozity vodního ledu malých rozměrů existují také uvnitř menších kráterů rozptýlených kolem severního pólu a v zastíněném terénu mezi krátery. Depozity malých rozměrů mohou být přítomny ve velkém množství, a tak celkový objem doposud neobjeveného ledu může být značný.

„Doposud se předpokládalo, že povrchový led se na Merkuru nachází především ve velkých kráterech, ale nyní jsme stejně tak nalezli důkazy těchto depozitů i v kráterech malých rozměrů,“ říká Ariel Deutsch z Brown University. „Započtemeli tyto zásoby ledu malého objemu k rozlehlým zásobárnám na dně velkých kráterů, dojde k podstatnému navýšení odhadovaných zásob vodního ledu na Merkuru.“       (Čtěte na stránkách Astro)


Věk migrantů se nesmí prověřovat, říká Rada Evropy ..... Rada Evropy se vyjádřila k prověřování věku imigrantů. Tvrdí, že by uprchlíci neměli být vystaveni lékařskému vyšetření za účelem ověření věku. Prohlášení vzniká v době, kdy se lži o věku stávají pro migranty jednou z hlavních cest a získání ochrany, přestože jako dospělí by neměli nárok. 

Podle Rady Evropy může takový proces prověření věku imigrantů “děsivé” a mohlo by je destabilizovat. Proto radí, aby se i s migranty, o jejichž uvedeném věku se pochybuje, jednalo jako s nezletilými. Může to pro ně znamenat například i nižší trest za případě spáchání trestného činu. 

Podle Rady by zubní testy či testy sexuální zralosti měly být snížené na minimum a měly by být poslední možností. Test sexuální zralosti by měl být zrušen úplně, neboť je podle Rady nejen nepřesný, ale také ponižující. Nezletilí migranti přitom nemohou být vůbec deportováni. 

Ráda Evropy tak ignoruje například výsledky z Dánska. Tam loni otestovali 800 migrantů kteří tvrdili, že jsou nezletilí. Výsledky jsme psali zde a hovoří za vše.        (Zdroj: Proti multikulturnímu fanatismu)


Nikdo nemá právo na vlastní názor, referendum, svobodu a nezávislost, pokud se to nehodí panstvu z Bruselu, Berlína ..... Referendum v Katalánsku a v Británii ukázalo, jak je to doopravdy s tou svobodou a demokracií v naší slavné EU pravdy a lásky pod německým praporem. Lid má právo na vlastní názor pouze v případě, že podporuje bruselské nevolené panstvo a jeho lokální služebníky, píše úvodem svého komentáře analytik Martin Koller.

Referendum je základem svobody a demokracie... Na jedné straně demokratičtí občané využívající  jedno z nejdůležitějších lidských práv a na druhé straně brutální represe jako za dob fašistického diktátora Franca. Na jedné straně se na podporu tamního referenda vyjádřili čeští demokratičtí politici z pravé i z levé části naší politické scény. Zato byrokrati závislí na EU, například celoživotní politik a vůdce ČSSD Zaorálek je rozhodně proti. V dobách, kdy jsem byl na základě rodinné historické vazby, pravděpodobně v pominutí smyslů, členem ČSSD, se mu tam říkalo tlučhuba.

Jenže Katalánsko není zdaleka jedinou zemí, kde je evropská demokracie kulhavá na obě nohy, možná i všechny čtyři. Další podobnou enklávou ve Španělsku je Baskicko. A stačí si připomenout britské referendum o odchodu z EU, které je provázeno doslova záplavou nenávisti, pomstychtivosti a štvavé propagandy ze strany vedení EU. Problémových oblastí je i mimo Španělsko dlouhodobě ničené úspěchy zázračné totalitní a byrokratické evropské ekonomiky požehnaně. Můžeme si připomenout již dávné dluhy, které se jmenují Arménie a Kurdistán. Garanty práva na zřízení vlastního území Arménů a Kurdů na úkor Turecka byly Francie a USA. Kde jsou po téměř sto letech jejich sliby? Arméni se dočkali genocidy, kterou většina evropských demokratů ani neodsoudila a Kurdové ji zažívají dodnes. Zbytky Arménů se zachránily na území bývalého sovětského Ruska. A v současnosti jsou opět terčem útoků s Ázerbájdžánu podporovaného Tureckem a Saúdskou Arábií. V případech Arménů a Kurdů se jedná především o teror ze strany Turecka, členské země NATO a žhavého islámského kandidáta na vstup do EU. Budoucnost Kurdů je velkým otazníkem a ze strany EU velkou ostudou.

Nicméně existují i bližší země, které chtějí svobodu. Dlouhodobě se snaží o odtržení od Francie ostrov Korzika. Místní takzvaní separatisté jsou pronásledováni jako teroristé. Jenže co mají dělat proti francouzské aroganci, než bojovat? Podobná situace je nedaleko od našich hranic. Po první světové válce zabrala Itálie jižní Tyroly obydlené téměř výlučně německojazyčným rakouským obyvatelstvem a překřtila je na Horní Adiži. Od té doby se snaží tamní obyvatele poitalštit. Moc to nefunguje. Ani Hitler nebyl ochoten prosadit svobodu a právo těchto Němců na sebeurčení, protože potřeboval fašistického spojence Mussoliniho. Ani EU se nesnaží přání obyvatelů Jižních Tyrol vyhovět a nutí je k italskému multikulturalismu jako doklad svého pohrdání právy národnostních menšin.

Vzorem takového vývoje bylo ostatně už RakouskoUhersko, známé jako žalář národů, kde žalářníky byli Němci a později se podělili s Maďary při utlačování a vykořisťování slovanských Čechů, Slováků, Poláků, Rusínů, Ukrajinců, Slovinců i Srbů. Již prohnilé a byrokratické Rakousko bylo dokladem toho, že multikulturalismus v praxi neexistuje. Jiným příkladem jsou USA, kde kvůli snaze o odtržení jižních států vypukla první moderní a vražedná válka, takzvaná jihu proti severu. Ostatně v USA neexistuje národ, ale pouze lid, nebo občané, což je dalším dokladem nefungujícího multikulturalismu.      (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Účtenkovka, neboli státem podporovaný hazard, je odstartována ..... Auto nebo milion. Nebo aspoň něco a taky třeba vůbec nic. Jasná vize pro všechny, kteří se zúčastní Babišovy lotynky zvané Účtenková loterie. Už byla odstartována s plnou parádou a teď zbývá jen vehementně nakupovat. Pak účet pouze ale od jednoho prodejce vzít a veškeré údaje na ní naprášit do evidence centrálního systému tržeb. Pochopitelně pod kuratelou ministerstva financí, které tak velmi lehce získá veškeré informace o tom kterém obchodníkovi. Nu což, to ale spotřebitele nezajímá, on bude chtít to auto i milion. Nebo aspoň něco, šance na výhru je dle proklamací vcelku slušná. Logicky vzato, ve skutečnosti je ale v matematickém počtu pravděpodobnosti mnohem menší než ve Sportce, ať si každý říká, kdo chce co chce. Nicméně v naději může žít každý, nejvyšší výhru si stejně odnese jenom jeden. Sarkasticky se nabízí štiplavá poznámka, že zrovna vy to zrovna nebudete, ale proč bychom se nezasmáli, i když celá ta ministerská lotynka v podstatě úsměvná je. Protože vyzkoušený model na Slovensku už údajně předvedl, že když se  lidem dají chléb a hry, pak už tolik nekušní.

Že by Češi byli v tomto hledu jiní se předpokládat nedá. Hrají kanastu, poker nebo ferbla a je jedno, zda jen o sirky, nebo o pár drobných. Potkáváme se přece nejen v hospodách ale i kasinech, kde se v ruletě hraje třeba o celé majetky. Jde tady ale o něco jiného – byl by naivní ten, kdo se se svou kritikou na účet  Účtenkovky staví do role kazatele o nepravostech. Tedy o přímé podpoře státu v provozování hazardu. Veřejnost na to kašle, když má možnost zkusit štěstí, nota bene za utracené peníze za nákup. Politikum proto rychle vyšumí, jen co se bude první šťastlivec chlubit novým autem nebo, nejdej bože, tím milionem. Můžeme si být jistí, že v ten okamžik si udělá ministerstvo financí obrovské píárko. Především řečmi o tom, že Účtenkovka není žádný švindl, ale výherce pan Pětiprst z Kozojed se štěstím přímo zalyká a tady proto máte důkaz.

No a pak už to pojede – řeči o Babišovi si strčte někam a frčte do obchodů utrácet! Což mnozí Češi udělají, protože hravost národa stále existuje. Zejména u těch, kdo se o politiku vůbec nezajímají a pár korun za rohlíky mu může vlastně zpříjemnit život. Alespoň to tak zatím vypadá. Jen by se mělo tak nějak skromně poznamenat, že Slováci už nějakou účtenkovou lotynku v podstatě dávno ignorují. Mnohem pohodlnější je prý „jednoducho zaškrtať pár krížkov v inej lotynce. Urobiť tak možeme doma, alebo treba v krčme.  Pokúšať šťastie v účtenkovce na kompjútru je na figu!“       (Čtěte na stránkách Ucho24)


3.10. 2017      Třetího října 1990 došlo ke sjednocení Německa: Německá demokratická republika přestala existovat a stala se součástí Spolkové republiky Německo a tím i Evropského společenství.
A jen je tu Německo v plné síle, už opět je nebezpečím pro celou Evropu ... tentokrát díky té šílené migrační politice jejich neméně šílené kancléřky ... kterou si údajně znovu dobrovolně a demokraticky zvolili ... o čemž už pochybuje kde kdo.


Vyžeňme všechny zločince z politické scény ..... Vážení senioři, společně jsme pro naši mladou generaci selhali, připravili je o vlast i jejich vlastní identitu. Mlčky jsme přihlíželi jak nám noví politici ničí vše, co naši předkové a rodiče vybudovali. Mlčky jsme dovolili demokraticky prodat vše, i to nejdražší a nejcennější, co činilo naši republiku hospodářsky silnou a soběstačnou. Patřili jsme ekonomicky, hospodářsky i průmyslově mezi nejsilnější velmoci světa a to dnes nikdo nechce demokraticky přiznat zrovna tak i jako dříve. Mlčky jsme se nechali demokratickými západními pravdoláskařskými nástroji vlákat do hlubinné propasti, kterou nepřítel světa nazval příznačným jménem „demokracie“.

Bez většího odporu jsme si nechali demokraticky a o nás bez nás, rozdělit republiku na dva samostatné, ale nesamostatné státy. Dopustili jsme nelegitimní rozdělení velmi dobře fungujícího a prosperujícího státu, kde se v letech 1985 do roku 1989 již ani lépe žít nemohlo. 28 let žijeme v nelegitimních republikách a ukázalo se, že rozdělení společného státu jak u nás tak i na Slovensku, bylo fatální chybou. Proto apelujeme na všechny vlastence, kteří jsou dnes již bohužel v důchodovém věku, aby sebrali všechny své síly a společně s námi řekli pravdu do očí všem těm, kteří společnou republiku nezažili a všem těm, kteří nové generaci lžou a vtiskávají do našich dějin chaos a nepravdy. Pojďme společnou konfrontací uzavřít tuto episodu lží, zlodějen, bezpráví a vlád podplacených neumětelů a vrátit zpět vše, co národu právem náleží a zanechat majetek našim budoucím generacím.

Nechali jsme se hezkými sliby a slovy připravit o zaměstnání, umlčet, potichu bez hlesnutí v bídě a bez důstojného pohřbu umírat.

Necháme to tak…??       (Čtěte na stránkách QuintusSertorius)


Z Přímluv při mši svaté ve Staré Boleslavi .... – „Na přímluvu sv. Vojtěcha prosíme za vyhnance a uprchlíky. Kéž s naší pomocí najdou odvahu vrátit se do zemí svých otců, stanou se novou nadějí pro své národy a obnoví svá města, kde budou žít v míru a pokoji“

– „Na přímluvu sv. Jana Nepomuckého prosíme za Církev v naší vlasti. Kéž biskupové, kněží, jáhni, ale i všichni věřící mají odvahu postavit se zhoubě genderových teorií a hájí přirozený zákon stvoření“

– „Na přímluvu svaté Zdislavy prosíme za naše rodiny. Kéž jsou muži opravdovými muži a dobrými otci, kéž jsou ženy opravdovými ženami a dobrými matkami, aby naše děti vyrůstaly v lásce a bezpečí“

– „Na přímluvu svaté Ludmily a svatého Víta prosíme za naše školství. Kéž dokáže i v dnešní době plné relativismu a všemožných nástrah vychovat z mladých lidí opravdové osobnosti, které se stanou zodpovědnými dědici české země“       (Ze stránek Islám v ČR nechceme)


Proč válka? Protože americký průmysl potřebuje suroviny z KLDR ..... Vzácné zeminy jsou základní surovinou pro výrobu mikroelektronických součástek. Většina prvků vzácné zeminy se těží v Číně. Velké zásoby by měly být v Afghánistánu a Severní Koreji.

Pro Severní Koreu je vývoz těchto surovin do Číny důležitým zdrojem příjmů.

"Vzácné zeminy", "kovy vzácných zemin" nebo "prvky vzácných zemin" jsou termíny pro chemické prvky 3. podskupiny periodické tabulky. Patří mezi ně skandium, lanthan, cer, praseodym, neodym, promethium, samarium, europium, yttrium, gadolinium, terbium, dysprosium, holmium, erbium, thulium, ytterbium a lutecium. Protože tyto prvky byly nalezeny jenom v některých zeminách a minerálech, které jsou velmi vzácné, jsou nazývány "vzácnými zeminami".

Čínská lidová republika má dvě největší ložiska, kde se vzácné zeminy těží a to ve Vnitřním Mongolsku a v Mandžusku. I přes největší zásoby a největší produkci „vzácných zemin“ je Čína málokdy vyváží, ale většinu prvků z vytěžených vzácných zemin spotřebuje ve vlastní průmyslové výrobě (výroba počítačů, chytrých telefonů, mikročipy, zábavní elektronika atd.).

Čína dokonce vzácné zeminy dováží, aby měla dostatek surovin pro svou vlastní průmyslovou výrobu. Od koho? Ze Severní Koreje!

Předpokládá se, že Severní Korea má neoficiálně druhé největší zásoby "vzácných zemin" v hodnotě několika tisíc miliard dolarů.

Kim Čongun si je vědom, že sedí na zvláštním druhu zlatého pokladu. Za "vzácné zeminy" může severní Korea koupit od Číny vše, co potřebuje. Tento obchod jistě hraje velkou roli v současné severokorejské politice.

Další zemí, kde se předpokládají bohaté zásoby "vzácných zemin", je Afghánistán! Objevy velkých ložisek v zemi změnily Trumpovu politiku vůči Afghánistánu. Donald Trump posiluje armádu Spojených států v Afghánistánu. Trump využívá tuto ekonomickou příležitost, aby zdůvodnil a také v budoucnu kompenzoval nákladnou válku v Afghánistánu.

Minerální bohatství Afghánistánu se odhaduje na 1 až 3 biliony dolarů. Afghánistán má obrovské zásoby mědi, železa, chromu, rtuti, zinku, vzácných drahých kamenů, stejně jako zlata a stříbra, a především nejdůležitější je lithium pro baterie a vzácné zeminy pro mikroelektroniku.        (Zdroj: Svět kolem nás)


Jak překonat lenost a přinutit se dělat i to, co se nám nechce ..... Byli jsme stvořeni proto, abychom prožívali radost, řešili v životě výzvy a používali svou kreativitu – jednoduše řečeno, patrně každý z nás si přeje vést zajímavý a naplněný život. Někdy se však na nás nabaluje jedna povinnost za druhou, musíme dělat věci rutinní a nezajímavé. Vyhýbat se tomu, co je třeba učinit, není řešení. Lenost je výhodné „useknout“ hned v počátku. Otázka zní „jak“, když se nám zrovna nechce?

Lenost znamená stagnaci, energetický blok ... Nepomůže, když budeme úkoly plnit na sílu. Nečinnost je ale snad ještě horší: vede k větší únavě a zablokování. Často nás více unaví, když jsme něco neudělali, než když jsme něco udělali. Protože pak máme navíc výčitky a ne úplně dobrý pocit ze sebe (a práce k tomu není udělaná a tíživě na nás doléhá, že neoblíbené činnosti stejně nakonec nevyhneme).

Když tedy ani násilí ani odpor nejsou řešením, co je oním klíčem? ... Vadim Zeland v knize Jak se vymanit ze systému předkládá poměrně jednoznačnou odpověď: „Na lenost zabírá jeden jediný prostředek: vložte duši do toho, co se vám nechce. Odveďte běžnou práci co nejlépe a s naprostou oddaností. Nesmíte se přemáhat, musí to jít od srdce. (…) Změňte svou povinnost ve vášnivé zaujetí. Udělejte to uvědoměle a záměrně. Pak lenost opravdu zmizí“

Jaký zde funguje mechanismus? Lenost je energetická zácpa, blok, stagnace. A jak říká Zeland, bez pohybu není energie. ... Energie se rozproudí jedině tak, že se člověk začne opět hýbat. Na začátku na malé otáčky a postupně se motor znovu rozjede. Je to pozoruhodný trik: udělat z povinnosti něco naprosto vzrušujícího! „Začneteli pracovat, jakoby šlo o něco mimořádného (tedy svědomitě a nadšeně), odkudsi se (bez zvláštního úsilí) vezme další energie,“ vysvětluje Zeland.        (Čtěte na stránkách Celostni Medicina)


Jak mizely peníze ze státní správy za ministrování Kalouska ..... Do redakce jsme dostali text se kterým si někdo neznámý dal práci a z informací zveřejňovaných na ČT24, tedy na oficiálním prameni veřejnoprávní služby, sestavil seznam „hříšníků“ ministerstev, kterak za ministrování M. Kalouska hospodařila s financemi získanými ze státního rozpočtu. Je to hrozivý dokument, k takovému závěru snad dojdete po důkladném přečtení také.

To člověk jen valí oči. Vláda spustila finanční audity na ministerstvech od roku 2014 do současnosti. Zatímco od předchozích ministrů vlády občané slyšeli jen nářek, že na nic nejsou peníze, najednou se dozvídáme, jak se na ministerstvech zvesela kradlo. Zatímco občanům se především za Kalouskovy vlády zhoršovaly životní podmínky zvyšováním daní a škrtáním sociálních podpor, které v některých případech hraničilo až s hyenismem, dnes se dozvídáme, o kolik stovek miliónů připravila státní kasu korupce na ministerstvech. A to audity ještě neskončily.

Na Ministerstvu financí Andrej Babiš již zrušil externí smlouvy za právní služby, za něž se vyhazovalo ročně 57 miliónů, i když úspornější by bylo najmout vlastní právníky.

Na Ministerstvu životního prostředí ministr Richard Brabec (ANO) odhalil podezřelé transakce opět v externích smlouvách za konzultační a právní služby. Částka 23,3 miliónů korun se v roce 2012 najednou zvýšila na 48 milión korun. Ministerstvo životního prostředí se také pustilo do prověřování externích smluv. Panu ministrovi se nelíbí navýšení ceny za konzultační a právní služby, která vyšplhala za 2 roky z 23,3 milionu na 48 milionů korun. Pan ministr hodlá nechat prošetřit nejen současné ale i dřívější smlouvy.

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDUČSL) si také posvítil na smlouvy s externími firmami. Mrhání penězi odhalil v právních ale i IT a marketingových službách. Např. 200 miliónů na propagaci značky Klasa se panu ministrovi jeví, jako zbytečné vyhazování peněz, když většina občanů ví, co značka Klasa znamená. Zrušením marketingových zakázek na propagaci sladkovodní ryby a zviditelnění zemědělství zachránil přes 2 miliony korun. Utrum mají i externí právníci, protože Ministerstvo zemědělství má vlastní právní oddělení a tak není důvod vydržovat si nevýhodnými smlouvami další právníky. Zrovna tak Lesy ČR nemusí vyživovat externí právníky za 180 miliónů korun, když mají vlastní právní oddělení. Proto také pana ministra velice zajímalo, proč Lesy ČR si externí právní firmou nechali školit stovky zaměstnanců na nový občanský zákoník. Pan ministr Jurečka také odhalil, že na Ministerstvu zemědělství si jeho předchůdci udělali neskutečný job – za přelepování štítků na kancelářském nábytku brali vyvolení 1800 korun za hodinu. Práci správně měli vykonávat zaměstnanci ministerstva v rámci svých pracovních povinností. Na Ministerstvu zemědělství audit nevýhodných zakázek zatím odhalil úspory skoro za 250 miliónů. korun.       (Čtěte na stránkách iREPORTER)


Neříkejte své „ANO“ lehkovážně ..... Řeč sice nebude o žádosti o ruku, ale i ve spotřebitelských vztazích je třeba dobře si rozmyslet, s kým vstoupíte do svazku smluvního. Po přijetí nového občanského zákoníku se totiž roztrhl pytel s telefonickými nabídkami a každé vaše neuvážené „ANO“ může znamenat závazné přijetí smlouvy. Zakořeněné přesvědčení, že co není na papíře, nikoho nezavazuje, je omyl, který může vaši peněženku hodně bolet.

Uzavírání smlouvy po telefonu s sebou nese mnohá rizika. Předně má v drtivé většině případů záznam hovoru pouze druhá strana; tedy podnikatel, který vám nabízí své zboží či služby. „Obsahem smlouvy je vše, co jste odsouhlasili v průběhu hovoru. Pokud nemáte, jak si ověřit, co při hovoru zaznělo, budete velmi obtížně prokazovat svá tvrzení,“ vysvětluje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.

V praxi se lze dokonce setkat s případy, kdy si podnikatel telefonický hovor účelově sestříhá podle své potřeby a původně nevinná konverzace se změní v účinnou zbraň proti spotřebiteli. „To jsou ovšem již extrémní případy. Většinou si spotřebitelé komplikují život sami tím, že v rámci telefonického hovoru kývnou na nabídku, která na první pohled vypadá lákavě. Poté si ale zjistí více informací, popřemýšlí a své rozhodnutí změní. Problém nastává ve chvíli, kdy spotřebitel zůstane pasivní. Od uzavření smlouvy totiž počíná běžet neúprosná lhůta pro odstoupení, jejíž promeškání se nevyplácí,“ říká Lukáš Zelený. Je dobré vědět, že u různého typu smluv se může začátek běhu lhůty pro odstoupení od smlouvy lišit. Například při sjednání kupní smlouvy začíná lhůta běžet až od převzetí zboží.

Odstoupení od smlouvy nikdy neoznamujte podnikateli telefonicky. Pokud si hovor sami nenahrajete, později už neprokážete, že k odstoupení od smlouvy z vaší strany skutečně došlo. Voláteli zpět na nepřijatý hovor nebo proto, že chcete smlouvu zrušit, dávejte si pozor také na barevné linky. Kromě nechtěného závazku vás může čekat i tučné vyúčtování za telefon.       (Čtěte na stránkách dTEST)


Švýcary už nebaví platit vysoké dávky migrantům. V referendu se vyslovili pro radikální změnu ..... Obyvatelé švýcarského kantonu Curych hlasovali pro výrazné snížení sociálních dávek pro neúspěšné žadatele o azyl. Uvádí to server Kronen Zeitung, podle kterého by díky tomu kroku kanton mohl ušetřit až 10 milionů švýcarských franků (227 milionů korun).

Návrh byl předložen lidem ve formě referenda, které se uskutečnilo v neděli. Návrh byl schválen většinou hlasů. Nový pozměňovací návrh zajistí, že žadatelé o azyl, kteří nemají nárok na status uprchlíka, ale které vláda není schopna deportovat, již nebudou dostávat plnou sociální pomoc, ale pouze nouzové prostředky od vlády kantonu, uvádí Kronen Zeitung .

Odhaduje se, že v kantonu Curych žije 5300 neúspěšných žadatelů o azyl se „statusem F", což znamená, že i když těmto lidem nebyla schválena žádost o azyl, nemůže je vláda deportovat zpět do jejich domovské země kvůli potenciálnímu nebezpečí.

Až dosud migranti s statusem F získávali měsíčně kolem 900 švýcarských franků (více než 20 tisíc korun), ale nyní dostanou každý měsíc pouze částku 360 švýcarských franků (8 tisíc korun).

Na rozdíl od jiných zemí mohou neúspěšní žadatelé o azyl vykonávat ve Švýcarsku práci na plný úvazek. Pokud žadatel o azyl onemocní nebo je propuštěn ze svého zaměstnání, bude mít nárok na státní dávky, ale pouze na tyto nové a tudíž nižší.

Problematika sociálních dávek pro žadatele o azyl je žhavým tématem také v sousedním Rakousku. Podle ministra vnitra Wolfganga Sobotky asi 90 procent žadatelů o azyl, kterým je žádost schválena, skončí na sociálních dávkách.

Sobotka se také postavil proti tomu, aby jeho země přijala více migrantů ze systému redistribuce Evropské unie, systém sociálního zabezpečení v Rakousku je podle něj již tak napjatý. Podle zprávy z loňského roku žadatelé o azyl dostali více peněz na sociálních dávkách než důchodci, kteří do systému přispívali celý svůj život.       (Čtěte na stránkách Globe24)


Podivné artefakty z Mexika ukazují mimozemšťany a vesmírné lodě ..... Skupina badatelů nalezla v jeskyni v Mexiku artefakty, které posilují teorie o tom, že na Zemi kdysi pobývali mimozemšťané. Legendy ukazují i na přítomnost neznámých vesmírných plavidel.

reklama

Jeskyně, kde k nálezu došlo, se nachází mezi městy Veracruz a Puebla. Vědci v ní našli několik kamenů s rytinami, které znázorňují neznámé podivné postavy, a v jednom případě také cosi, co vypadá jako vesmírný koráb.

JJedna z kamenných desek znázorňuje humanoidní postavu, která přebírá kukuřičný klas od dávného vládce. Proto se těmto kamenům přezdívá kameny prvního kontaktu. Je na nich podle některých názorů znázorněno setkání mimozemšťanů s tehdejšími kulturami v Mexiku.

Místní legendy mluví také o vesmírné lodi, která sestoupila z nebes na zem. K jejímu přistání mělo dojít právě v této oblasti a byl to také jeden z hlavních motivů výpravy. Její členové tak nález berou jako potvrzení toho, že ke kontaktu s mimozemskou civilizací skutečně došlo. To je ovšem v kontradikci s oficiální historií tak, jak se učí na školách. Právě proto prý není tento objev obecně akceptován a příliš se o něm nemluví. Lidstvo není připraveno na to přehodnotit svůj vztah k dávné historii. Alespoň zatím.         (Čtěte na stránkách extraStory)


Další šílenství feministek! Odmítají opatření na ochranu žen před sexuálním obtěžováním. Chcete vědět proč? Ano, ano, jde o barevné ..... Zdálo by se, že za situace, kdy se ženy nemohou bezpečně pohybovat v některých čtvrtích francouzských měst, feministky uvítají kroky na jejich ochranu před mužskými šovinisty, kteří je obtěžují nebo na ně sexisticky útočí. Feministky jsou ale proti, jelikož o ženy jim vlastně ani nejde...

Ve Francii bylo zavedeno nové označení, které má vystihnout stále narůstající kriminální jev. Jedná se o „pouliční obtěžování“ žen. Právě na tento trestný čin se mají policisté v některých čtvrtích zaměřit. Tento krok se však kupodivu setkaly s nesouhlasem francouzských feministek, které ho považují za rasistický. Ostatně, nelze popřít, že útočníky jsou v drtivé většině reprezentanti nejrůznějších barevných etnik.

Francouzské feministky ve svém prohlášení napsaly:

„... budou to muži z dělnické třídy čelící rasovým předsudkům, kdo bude zejména považován za problematického. My ale víme, že právě tito mladí muži z dělnické třídy čelící rasovým předsudkům se již stali více než jiní obětí policejních kontrol a násilí ze strany pořádkových sil. Máme tedy oprávněné obavy, že tento nový přestupek [tj. pouliční obtěžování] jen daný stav ještě posílí.“       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)

Ono je těžké něco změnit, když si mnozí takhle se**u do vlastního hnízda ...


Budeme létat skrz červí díry nebo s warpovým pohonem?  ..... Nedávné pozorování čtvrtého případu splynutí černých děr pomocí gravitačních vln ukazuje začátek intenzivního studia těchto objektů. Mohla by vést k poznání vlastnosti jejich horizontů a průlom v testech gravitačních teorií a možná i cestu ke kvantové gravitaci. Tyto znalosti jsou kruciální pro rozhodnutí, zda bude možné využívat k mezihvězdnému cestování černé díry nebo warpový pohon. Podívejme se na toto téma podrobněji.

V současné době se díky detekci gravitačních vln začíná průlom v našem poznání černých děr. Prostřednictvím černých děr se v našem cyklu rozboru budoucnosti mezihvězdného cestování (poslední díl zde)) dostáváme k možnostem, které jsou už mimo oblast známé fyziky a zatím jsou čistě hypotetické a ve světě scifi, například Star Treku. Pro pohyb objektu v časoprostoru platí podle speciální teorie relativity omezení rychlosti. U hvězdoletu není možná rychlost větší, než je rychlost světla ve vakuu. Ovšem víme, že ve vesmíru existují objekty, které se od nás vzdalují rychlostí větší, než je tato rychlost. Jsou to například kupy galaxií, které jsou od nás dostatečně vzdáleny. Ovšem v tomto případě je toto vzdalování způsobeno rozpínáním časoprostoru. Toto rozpínání je popsáno Hubblovou konstantou, která je podle posledních měření okolo 70 (km/s)/Mpc. Objekty v našem vesmíru, které jsou vzdáleny okolo 14 miliard světelných let, se tak vzdalují rychlostí větší než je rychlost světla. Tato hodnota je přibližná, protože závisí na změnách Hubblovy konstanty v průběhu vývoje Vesmíru a dalších podmínkách.

Z pozorování velmi vzdálených supernov se zjistilo, že Hubblova konstanta se mění a rozpínání vesmíru se zrychluje. Existují i experimentální důvody pro hypotézu, že vesmír se na svém počátku rozpínal extrémně rychle. Tato hypotéza je označována jako inflační model vesmíru. V každém případě se v našem vesmíru řada objektů vzdaluje od sebe rychlosti i značně přesahující rychlost světla. Je tak vidět, že pohyb hvězdoletu v časoprostoru sice nemůže překonat rychlost světla, ale není úplně vyloučeno, že se najde nějaká možnost rychlejšího propojení dvou míst v časoprostoru jeho modifikací či nalezením „zkratky“ s využitím dalších rozměrů. Na tomto principu jsou založeny všechny úvahy o využití černých a červích děr či warpu.       (Čtěte na stránkách OSEL)


2.10. 2017      Dnes máme (kromě různých jiných) tři zajímavé svátky: Světový den hospodářských zvířat, Mezinárodní den zvonů a Svátek andělů strážných


Macronův zásadní projev: Chci vícerychlostní Evropu, některé státy jen zdržují ..... K vytvoření vícerychlostní Evropy vyzval v úterý ve svém projevu na pařížské univerzitě Sorbonně francouzský prezident Emmanuel Macron. Členské země Evropské unie by podle jeho představ měly prohloubit spolupráci v zahraniční a migrační politice, bezpečnosti i obraně. Země platící společnou měnou euro by měly mít společný rozpočet a společného ministra financí, řekl rovněž Macron.

Evropská unie je v současnosti „příliš slabá, příliš pomalá a příliš nevýkonná“, řekl Macron, který navrhl řadu konkrétních opatření, jak unii reformovat. Ve zvládání migrace by podle jeho představ měl pomáhat evropský azylový úřad, v boji proti terorismu a kriminalitě evropská prokuratura, obranu EU by měly posílit společné intervenční síly, společný obranný rozpočet a společná doktrína. K posílení evropského ducha by dopomoci dvě desítky nových evropských univerzit.

Eurozóna má mít společný rozpočet

V hospodářské oblasti Macron vyzval ke zdanění finančních transakcí na úrovni Evropské unie a žádal také účinnější ekologický boj pomocí spravedlivé uhlíkové daně, která by se dotkla i výrobců ze zemí mimo EU. Země eurozóny by měly mít společný rozpočet a společného ministra financí.       (Čtěte na stránkách Echo24)

Je tady to, čeho se všichni rozumní lidé báli. Napřed nám po roce 1989 zlikvidovali průmysl a zemědělství, odsoudili nás di kategorie rozvojovky a teď nám dávají ještě ke všemu najevo, že zdržujeme rozvoj Evropy. Pokud přistoupíme na společné euro cokoliv, budeme vyřízeni úplně ....


Úpadek a pád impéria USA ..... Mladí idealisté možná věří, že “mohou změnit systém zevnitř”. I když se to na začátku kariéry může jevit jako vznešená pohnutka, brzy je mladému a nadanému člověku jasné, že hráči v této hře komunikují prostřednictvím skupinového myšlení a že se ve skutečnosti nejedná o postup na vrchol,  ale spíše o závod směrem ke dnu, abychom se dostali k základnímu kameni. Když se nepřizpůsobíte pravidlům hry, mohlo by to mít za následek, že vás degradují a vyloučí ze hry. Tak funguje vládně mediální komplex. Je vysoce funkční pro ty, kdo jsou ve hře samotné,  ale pro ostaních 99% je vysoce neefektivní a je zdrojem obrovské frustrace z vlády, jejich autoritativních struktur a exekutivy.

Zatímco se při vzniku nové světové  supervelmoci zdálo, že dobře nastartovala a bude se  jí dařit, nové století se zdá být pro Ameriku mnohem obtížnější, než washingtonská globalistická Kabal předpokládala.

Kombinace válek v zahraničí a budování orwellovského policejního státu přivedlo USA na domácí půdě téměř ke krachu. Jsou zde také noví vyzyvatelé objevil se konkurenční  ekonomický blok jako je BRICS. Experti říkají,  že Čína  by mohla vojensky a ekonomicky zastínit USA kolem r. 2030.1

Toto ohromující konstatování uvolnilo cestu pro mnoho neuvěřitelných doporučení ohledně toho, co by měly USA dělat, aby si udržely kontrolu nad situací. Nejchytřejší hlavy již připouštějí možnost, že by USA mohly ztratit svou vůdčí roli. Nová studie Pentagonu, kterou vypracoval  "Institut strategických studií", patřící pod Americkou válečnou vojenskou vysokou školu, vyjádřila vážné pochybnosti ohledně toho, zda si Amerika může udržet prvenství na vrcholu globálního žebříčku. Dokonce připouští, že poválečný, USA podporovaný mezinárodní řád se drolí a možná se brzy zhroutí.       (Čtěte na stránkách Matrix2001)


Praha ustoupila zájmům Penty. Vzdala se tak vlivu na podobu Masarykova nádraží ..... Pražští zastupitelé na zasedání 14. září požehnali jednomu z největších developerských projektů posledních dekád, přestavbě Masarykova nádraží. Schválením smlouvy umožnili, aby skupina Penta zcela zastavila své pozemky, aniž by podle stavebního zákona musela na jejich části vysázet zeleň. Tuto povinnost za ni převzal magistrát za peníze Pražanů. Podle sdružení Arnika jde o ukázkový příklad úspěšného lobbyingu developerů na magistrátu, jehož výsledek poškodí rozvoj Prahy.

„To, že developeři neuvažují o dopadech svého podnikání, mě nepřekvapuje. Šokující ovšem je, že zájmy Pražanů nehájí magistrát. Centrum Prahy už nyní trpí nadměrnou automobilovou dopravou a neúnosně vysokými teplotami v létě. Pokud chce Penta centrum zastavovat dalším betonem a přivádět další auta, musí nabídnout více než jen kanceláře, obchody a nový asfalt na ulici,“ komentuje rozhodnutí zastupitelů Vendula Zahumenská, právnička z Centra na podporu občanů spolku Arnika.       (Čtěte na stránkách Arnika)
A časem bude skandál, kdo koho podmazal ... a jak vznikl, tak utichne a grázlové budou vysmátí, jako vždy ...


„Škodí společnosti.“ Kalouskův starosta podal na Okamuru kvůli muslimům trestní oznámení ..... Na hlavu Tomia Okamury (SPD) přistálo další trestní oznámení, jež bylo podáno u pražského soudu. A to ze strany starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09). Ten upozorňuje, že nejde o žádný předvolební tah. Okamura označuje trestní oznámení „Kalouskovy a Schwarzenbergovy TOP 09“ za „zoufalé“.

„Kalouskova a Schwarzenbergova TOP 09 podala dnes zoufalé trestní oznámení na Okamuru (to může podat každý na kohokoliv za cokoliv) kvůli tomu, že chci zakázat v ČR islám, tzn. propagaci islámského práva šaría a džihádu! Naši političtí protivníci jsou totiž vyděšeni z růstu podpory našeho hnutí SPD,“ uvedl na Facebooku Tomio Okamura.       (Čtěte na stránkách Blesk.cz)

Jak se někdo může k něčemu takovému propůjčit, nad tím zůstává rozum stát ...


Jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD? ..... Jeden z nejvyšších ústavních činitelů Jan Hamáček – předseda poslanecké sněmovny, poslanec a zároveň kandidát #1 na středočeské kandidátce ČSSD pár dní před volbami šel lovit mohamedánské hlasy v nelegální mešitě, kterou pod názvem „Islámské centrum Alfirdaus“ provozuje parta salafistů a českých konvertitů a konvertitek. Zatím co Hamáček se návštěvou na svých profilech samozřejmě nechlubil, pochlubili se mohamedáni. Co jim asi Hamáček slíbil za hlasy ve volbách? Jaké další ústupky islámu země bude muset udělat aby Hamáček byl znovu zvolen?

Islámské centrum Alfirdaus – toto místo stalo se za dobu svého působění místem setkávání toho nejhoršího, co islám v ČR produkuje, ať již v podobě islamistických apologetů z řad konvertitů či různých neomarxistických aktivistů. I přední český bloger Hatem Berezouga toto centrum obviňuje z šíření islámského externismu a fanatismu a je mu za to vyhrožováno.       (Čtěte na stránkách Islám v ČR nechceme)


Dočká se Stonehenge kvůli novému tunelu posvátného ticha nebo problémů? ..... Přes milion turistů ročně navštíví nejslavnější megalitickou památku ve Wiltshire v Anglii. Posvátnost místa mnoho let narušoval hluk nedaleké dálnice. S tím by však měl být konec. Návrh na změnu však má i své kritiky.

Dodnes je záhadou, jak komplex menhirů a kamenných kruhů, který je zhruba 13 km od městečka Salisbury v Jižní Anglii, vznikl. Jeho tajemství a energie nejvíce láká milovníky hippie, druidů a pohanů v době letního a zimního slunovratu.   Kameny jsou totiž srovnány tak, že celý komplex má solární a lunární orientaci, což z něj činí sluneční a měsíční chrám. Lidé se proto domnívají, že Stonehenge byl postaven právě proto, aby síly Slunce a Měsíce uctíval.  

Posvátnost místa po desetiletí narušoval provoz z nedaleké silnice A303, která je součástí hlavní cesty spojující Londýn s okresy Devon a Cornwall. Po letech debat a diskuzí vláda nedávno zveřejnila plán na vybudování silničního tunelu dlouhého 2,9 km, a to právě v blízkosti Stonehenge.   Návrh prošel proměnou poté, co se zjistilo, že by stavba narušovala pohled na slunce ze Stonehenge v době zimního slunovratu. Tunel byl proto v projektu přesunut o 50 metrů dál od památky.   Kritici namítají, že by se během hloubení tunelu mohlo poškodit některé z archeologických nalezišť neolitu a doby bronzové, které dotvářejí krajinu kolem Stonehenge. Vláda však zdůraznila, že tunel bude věrně kopírovat trasu A303 právě proto, aby se takovým škodám zamezilo.   Zachován zůstane posvátný přístup ke Stonehenge od řeky Avon. To by návštěvníkům a poutníkům umožnilo následovat cestu, která se využívala v minulosti.       (Čtěte na stránkách National Geographic)


Ostudné datum se blíží a určitě si poslechneme řadu mouder, především v ČT, zaměřených na falšování historie a ponižování českého národa ..... Za rok budeme „slavit“ osmdesáté výročí mnichovské dohody čili mnichovského diktátu, který napomohl změně Československé republiky v německou kolonii, uvádí v textu pro ParlamentníListy.cz analytik Martin Koller. Nicméně ostudné datum se blíží a určitě si poslechneme řadu mouder, především v ČT, zaměřených na falšování historie a ponižování českého národa. Jako obvykle zajistí česká média europolitické školení o radostném soužití Čechů s Němci a potřebě odstranění křivd, kterých se zlí Češi dopouštěli na hodných Němcích.

Hned úvodem je třeba konstatovat, že podle dávného čínského vojevůdce je nejlepší vítězství takové, které je získáno bez boje. Toho se podařilo Německu dosáhnout ve vztahu k Československu v druhé polovině třicátých let. V rámci této kampaně navíc rozbilo celý evropský politickobezpečnostní systém vytvářený Francií od roku 1918. 

Celé německé nacistické tažení proti Československé republice je třeba vidět v souvislostech. Mnichovská dohoda a okupace Československa se všemi důsledky nebyla akce či událost bez historických vazeb. Především bychom pod vlivem propagandy neměli zapomínat, že Německo nepotřebovalo ke své rozpínavosti, aroganci a agresi proti Čechům, Polákům, Srbům, Rusům, Bělorusům, Ukrajincům a ve spolupráci s Maďary proti Slovákům žádné nacisty či fašisty, tím méně rakouského migranta Hitlera. Pangermánská ideologie se objevila již dávno, ale v moderní podobě především po porážce Francie a sjednocení Německa. 

Tažení na východ, známé jako Drang nach Osten, je historickou realitou, nikoli komunistickým výmyslem. Bylo známé stovky let před Komunou i komunisty. Dříve se ohánělo šířením křesťanství a poznali ho tak především Slované v Pobaltí, následně v době husitských válek i obyvatelé našich zemí. Rakouská okupace po roce 1620 byla ve znamení nerovnoprávnosti českých zemí a Čechů v Rakousku, později RakouskoUhersku. Obecně se dá mluvit o germanizaci (na Slovensku maďarizaci), rekatolizaci a hospodářském útlaku, tedy přesně tom, co následovalo po mnichovské dohodě s výjimkou rekatolizace, kterou nahradila ostřejší pragermánská ideologie nacismu. 

České země platily v Rakousku nejvyšší podíl daní a dodávaly armádě největší počet vojáků, avšak českých důstojníků bylo z tohoto hlediska poměrně daleko méně. Na okraj bych připomněl, že u firmy Škoda v Plzni bylo zakázáno mluvit česky. V době snahy o prosazení jazykových opatření Badeniho vlády zrovnoprávňujících češtinu roku 1897 došlo ze strany Němců, nikoli nacistů, v severních Čechách k fyzickým útokům na Čechy a plošnému drancování a ničení českých domů, bytů, škol a spolkových místností a vyhazování českých rodin z německých činžáků za přihlížení rakouského četnictva. Plánovaly se jazykové zkoušky z němčiny i pro pomocné dělníky na železnici. Takové bylo to láskyplné soužití a rovnoprávnost v rakouské germánské monarchii.      (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Stovky let bez vědeckého vysvětlení? Nejpodivnější otázky, na které nikdo nezná odpověď ..... Každým dnem se stále více přibližujeme dalšímu poznání, které nám osvětluje, jak funguje vesmír, co ukrývá planeta Země nebo na jakých principech staví lidské tělo. Stále ale existují tisíce otázek, na které dodnes nemáme odpověď. A některé z nich jsou opravdu bizarní.

Existuje Bůh? Proč vznikl vesmír? Jak vypadá na vzdálených koncích? Jak funguje lidský mozek? To jsou jen některé z velké řady otázek, které jsme dodnes nedokázali přesvědčivě zodpovědět. Jiné jsou ale mnohem příjemnější a týkají se věcí, které potkáváme kolem nás. I přesto jim nerozumíme.

Jednou z nich je rozdělení lidí na takzvané praváky a leváky, tedy jedince manuálně zručnější s levou nebo pravou rukou. Odborníci už nyní ví, které části mozku mají vliv na fungování fungování mechanismů lidského těla a pohybů, neví ale proč.

Kolik přesně leváků na světě je uvádí každá statistika jinak. Obecně se můžeme pohybovat v rovině 10 procent lidí, kteří jsou manuálně zručnější s levou rukou a umí s ní psát. Proč tomu ale tak je a proč je u některých levá ruka tou hlavní dodnes nikdo stoprocentně neví.

U lidského těla ještě chvíli zůstaneme. Jeho základem je krev, životodárná tekutina, bez které bychom nepřežili. V současnosti známe u lidí čtyři krevní skupiny, A, B, AB a 0. Napadlo vás ale někdy, proč jsou čtyři? Vědce také, odpověď ale opět nemají.

Nevyřešené záhady se ale netýkají pouze lidí. I krávy jsou pro vědce záhadou. Zjistili totiž, že drtivá většina z nich při přijímání potravy otáčejí hlavu směrem na sever nebo na jih. Není jen otázkou, proč tak konají, ale i, jak poznají, kde se která světová strana nachází.        (Čtěte na stránkách Svět kolem nás)


Letiště Ruzyně ..... Pátého října uplyne 5 let od úředního přejmenování mezinárodního letiště PrahaRuzyně na Letiště Václava Havla Praha. Uplyne tedy 5 let od okamžiku, kdy bylo na základě rozhodnutí vlády vypuštěno z názvu naší brány do světa starodávné označení místa, na němž se letiště nachází.

Název byl naopak ověnčen jménem aktuálního politika. Pominuli, že pojmenování letiště nechali na pokoji i komunisté, a ti se opravdu s žádnými tradicemi nemazali, je tento způsob vnucování politických idolů k povinné adoraci natolik znechucující, že je nutné jej čas od času připomenout v souvislostech.

Letiště bylo za první republiky vybudováno v katastru obce Ruzyně, odtud tedy zpřesňující název PrahaRuzyně. Jedná se o staré slovanské sídliště, jež je zmiňováno již v 10. století. Jméno obce prošlo cestu od slova Ruzen až k dnešní Ruzyni a dostalo se dokonce do vyňatých slov. Svůj tisíciletý život završilo tím, že se rozletělo do světa. Představuje tradiční slovanský místopis, bez módní a povrchní politické kontaminace. Je to slovo vžité a lidmi přijaté.

Název PrahaRuzyně nikomu nevadil. Ale ten dnešní rozděluje veřejnost. Naprosto zbytečně, a to jenom proto, že nejrůznější kariéristé a neosobnosti se potřebují předvádět na jakési správné straně barikády, kterou pro ně personifikuje Havel.

Jména v názvech jsou vždy ošidná. Kolik jenom panovníků se chtělo zapsat na věky a tak se tesalo do sloupů a balzamovalo se a pak se zase odtesávalo a těla se pohazovala psům. Šetřeme, prosím, názvy po čerstvě zemřelých či dokonce žijících mediálních hvězdách. Odstup je vždy nutný. Historie mnohem lépe nasvítí jejich osobnost a posoudí z více úhlů příčiny i následky jejich konání.

Jenom někteří, jejichž činy prověřil běh času, vstupují do společné paměti tak nesporně, že by se málokomu mohla vkrást na mysl pochybnost o názvu pražského Karlova náměstí či hradu Karlštejn. Karel IV. totiž vzbuzuje i po staletích všeobecný národní respekt a navíc Karlovo náměstí skutečně založil a Karlštejn postavil.        (Zdroj: AC24)


Jsou běloši podlidi? Bílým uprchlíkům, které v Africe pronásledovali černoši, odmítla Kanada udělit azyl. Jinak přijímá všechny ráda ..... Běloši (tzv. Afrikánci) se v Jihoafrické republice stávají často terčem útoků s ohledem na svoji barvu pleti. Jedna z afrikánských rodin požádala z toho důvodu v Kanadě o azyl, její žádost byla ale odmítnuta.

Eric a Sonia Endreovi jsou zemědělci z Jihoafrické republiky, kteří spolu se svými dvěma dětmi a prarodiči přijeli za příbuznými do Kanady.

Po svém příjezdu poprosila rodina o azyl. Ve své žádosti popsala časté krádeže a pronásledování, kterému musí ve své zemi s ohledem na svoji barvu pleti čelit. Šlo o tom, že byli okrádáni jen proto, že byli bílí. Rasismus vůči bělochům je v JAR častým jevem a mnoho farmářů už zemi opustilo.

Kanadská Komise pro imigraci ale žádost bílé rodiny zamítla s tím, že se stala jen náhodnou obětí trestných činů, které byly motivovány ekonomicky, nikoliv z rasových důvodů.

Endreovi se odvolali k federálnímu soudu, jelikož komise podle nich nevzala v úvahu ohrožení dětí. Jejich odvolání bylo opět zamítnuto.       (Zdroj: Free Globe)


 

 

Zpět k Mostu ?

 

Přehled starších zpráviček